Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
jedynka Tele
CZYTAJ i KOMENTUJ
opinie, felietony
kogel-mogel
REKLAMA
ogłoszenia
szukaj
FORUM

CZYTAJ i KOMENTUJ
Policja aresztowała... flagę
Kłopotliwe wodomierze i żal do prezesa
Nowy tor rowerowy już się sypie
Szpital pozywa Kuriera do sądu i... przegrywa!
Pociągi wykolejone, naprawy poczekają
Kandydaci złapali się za gardła
Gdzie są nocne patrole policji?
Kolejowy dramat pasażerów
Gotowa droga czeka na wstęgę
Wybory jak filmowa „Gra o Tron”
Szeryf „PUMBA” ruszył w miasto
Portfele władzy. Dyrektorzy powiatu
Zamieszany w przemyt heroiny
Kłopoty sądowe urzędnika starostwa
Trasa Iława-Susz. Przejazd na bezdechu
Maszt telefonii nie potrzebuje zgody?
Parking przy bankowej będzie praktyczny
Nowa dyrektor, nowe inwestycje
Podwójna PLATFORMA wzajemnego poparcia
Trzy stówki za jeden dzień roboty
Więcej...

Forum

18763. 
Plotka niesie, że starosta Rygielski musiał zwijać ze swojego prywatnego lokalu w parku miejskim (chodzi o ten chyba disco) słynne automaty do gier "1-rękich bandytów" [...], bo mu własna partia tuskowa taki numer wykręciła pod nosem z tą ustawą hazardową.
Ale jaja, co...?!
I co on "biedny" teraz zrobi...? Czy wyżyje z pensji urzędnika powiatu
za marne 10 tys. złotych...? (plus premie i różne takie tam).
 anty-komuch
 Iława, Poniedziałek 15-03-2010

18760. 
Odnośnie wpisu numer: 18688

Zainteresowała mnie wypowiedź Pana Rafała Młodawskiego z Wydziału Ochrony Środowiska suskiego magistratu.
Aż miło na sercu się robi jak "głupi obywatel" czyta taką wypowiedź nawołującą do reakcji na wszelkie wykroczenia dotyczące środowiska naturalnego. A kto prosi o działanie - władza - która sama nic nie robi.
Panie Rafale!
Co Pan zrobił, gdy w zeszłym roku zgłoszona została Panu sprawa wywozu odpadów przez suski ZUK na teren zamkniętego wysypiska w Suszu - sprawę te przedstawił Panu KURIER - były zdjęcia, filmy (wiadomym jest, że nie był to jednorazowy przypadek). Odpowiem Panu co Pan zrobił - nic. Śmieci przysypano, teren splantowano, nikt odpadów nie wywoził. Pytam: osoba odpowiedzialna za wywóz nieczystości z ZUK (czytaj: Pan Marek Sadowski) została ukarana? Przesłuchana na tę okoliczność?
Panie Rafale! Proszę napisać co Pan zrobił w tej sprawie - no chyba że [burmistrz Jan Sadowski] nie pozwoli odpisać. Jeśli nie zrobił Pan nic, a władze gminne zamiotły sprawę pod dywan chciałem się dowiedzieć czy my obywatele możemy zrezygnować z odbioru odpadów i wrzucać je do kontenerów pod UMiG - będzie taniej dla mieszkańców, śmieci kupa i w końcu może pod oknami swego biura zauważyłby Pan ten proceder, bo ulica Leśna daleko, więc z urzędu nie widać.
P.S.
Chciałem się dowiedzieć czy można na sobotę taxi z ZUKU-u wynająć. Bo Pana Marka S. w sobotę i w niedzielę kilka razy widziałem firmowa furą m.in. w sklepie, w domu swoich rodziców i brata... no chyba że to były wizyty służbowe, bo jakaś awaria na Willowej była a wizyta w sklepie była spowodowana brakiem uszczelki do naprawy kranu albo rury, ale żeby w spożywczym uszczelki kupować... Panie Marku...! W spożywczym tylko dwa rodzaje gumy Pan dostanie - do żucia i do...
C.d.n.
 ABC
 Poniedziałek 15-03-2010

18759. 
Odnośnie wpisu numer: 18688

Ujawnienie tajemnicy służbowej i zawodowej (art. 266 kodeksu karnego):

§ 1. Kto, wbrew przepisom ustawy lub przyjętemu na siebie zobowiązaniu, ujawnia lub wykorzystuje informację, z którą zapoznał się w związku z pełnioną funkcją, wykonywaną pracą, działalnością publiczną, społeczną, gospodarczą lub naukową, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Funkcjonariusz publiczny, który ujawnia osobie nieuprawnionej informację stanowiącą tajemnicę służbową lub informację, którą uzyskał w związku z wykonywaniem czynności służbowych, a której ujawnienie może narazić na szkodę prawnie chroniony interes, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 3. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
 śmieszek
 Poniedziałek 15-03-2010

18757. 
Odnośnie wpisu numer: 18752

Dyrektor szkoły winien być autorytetem dla młodzieży i nauczycieli. A
co to znaczy, to niech poczytają w literaturze, przecież są pedagogami podobno. Dyrektor jako nauczyciel i wychowawca musi błyszczeć w dydaktyce, a cóż dopiero w sumienności do wykonywanych obowiazków dotyczących prowadzenia lekcji.
Dla nas, nauczyciel, autorytet jego znaczy inaczej niż dla uczniów szkoły. Uczniowie oceniają po prowadzonych lekcjach, które niestety w wykonaniu tej pary dyrektorskiej są fatalne. Pani dyrektor często podczas lekcji wywoływana jest do telefonów, czy w ogóle z lekcji znika na 10-20 minut. Lekcja z młodzieżą jest świętością i nie może być mowy o opuszczaniu lekcji lub nieprzychodzeniu na lekcję, bo to czy tamto mam do załatwienia.
Panie Rygielski poskromniej pan to dyrektorskie towarzystwo z mechnika.
 młodszy nauczyciel
 Poniedziałek 15-03-2010

18756. 
[...] Ostróda, jak widać, Iławę zakasowała.
Zobaczcie jaki amfiteatr zaczynają budować (19 mln zł), albo jaki
super-stadion na Jeziorem Drwęckim (200 mln zł).
 Czaruś z IKS
 http://www.ostroda.pl
 Niedziela 14-03-2010

18754. 
Odnośnie wpisu numer: 18742

Komentarz do postów "towarzysza".
Widzę, że bardzo zaprząta Pana los naszej kochanej Gminy. Aczkolwiek zastanawiam się w jakim kraju Pan żyje i z jakiego stulecia się Pan urwał.
Wszyscy chyba dobrze wiemy, że każda nowa władza zatrudnia osoby, które powiedzmy są "zaufane" tak było, jest i będzie. Pana oburzenie jest według mnie dość prozaiczne. Jeśli jednak tak bardzo się Pan uparł na Panią Goik, to czemu nie wspomni Pan o osobach, które zostały zatrudnione jeszcze za kadencji poprzedniego burmistrza, również po znajomości. Osoby te posiadają jedynie średnie wykształcenie a także zarabiają "dobre" pieniądze.
Ponadto osoby z 15-20-letnim doświadczeniem, o których wspominał Pan we wcześniejszych postach, nie tracą pracy z dnia na dzień, zazwyczaj takich pracowników bardzo się szanuje.
Być może jednak osoba pokroju "towarzysza" straciła pracę posiadając wieloletnie doświadczenie i teraz w postach na niniejszym forum stara się sobie jakoś to zrekompensować. Moja rada, kolego - nie tu i nie w ten sposób. [...]
 kamrat
 [Susz], Niedziela 14-03-2010

18752. 
Odnośnie wpisu numer: 18747

Pani dyrektor, ta od kadr w szkole "mechanik", zatrudnia przeważnie swoich z bliższej i dalszej rodziny.
Ta sama pani dyrektor w klasie z maturą z matematyką wykłada ten przedmiot, mając magisterium z... wychowania przedszkolnego. Matematykę ukończyła na studium podyplomowych. Wyniki na maturze klas uczących sie u tej pani były żenujące.
O tym, że dyrektor, uczący przedmioty zawodowe w klasach technicznych, zalicza od 5 do 8 lekcji w ciągu roku, też wiedzą wszyscy, ale wpisy w dzienniku są. Taka sytuacja powtarza się od lat.
Mówi się, że "mechanik" nie ma szczęścia do porządnych dyrektorów. Zatem kto zamiata pod dywan? Starosta Rygielski!
 młodszy nauczyciel
 Niedziela 14-03-2010

18751. 
Odnośnie wpisu numer: 18742

Towarzyszu!
Burmistrz Sadowski wnioskuje a radni decydują. Za panujący burdel odpowiedzialny jest i Sadowski i wszyscy radni, których społeczeństwo winno rozliczyć - Pacanów, Blujów, Goików, Karczewskich, Litwiniuków i pozostałych. Jak znam życie, to znowu narzekający przez 4 lata ludzie znowu ich wybiorą.
 Lutek
 Niedziela 14-03-2010

18750. 
Nic tak nie zniechęca wiernych do Kościoła, jak jego dwulicowość, pycha i chciwość. Przypadki skandali seksualnych i finansowych wśród kleru, nachalne żądania opłat za posługi, bizantyjski przepych hierarchów, pouczanie bezżennych facetów jak żyć w rodzinie - czy trzeba coś więcej, aby wielu dostawało odruchu wymiotnego na hasło Kościół. I to ciągłe wmawianie wiernym "czekajcie", "czekajcie" (na Zbawiciela), co wprost przekłada się na "płaćcie", "płaćcie". Tak naprawdę, to w interesie kleru jest, aby Zbawiciel nigdy nie pojawił się ponownie na Ziemi, bo to przerwałoby im nieustanną rzekę pieniędzy od naiwnych płynącą. Po prostu stanęłoby finansowe perpetum mobile Kościoła. I tego Kościół panicznie się boi. Bez pieniędzy nic by nie znaczył, a na wsparcie finansowe ze strony Pana Boga raczej nie ma co liczyć.
 gnostyk
 Niedziela 14-03-2010

18748. 
Odnośnie wpisu numer: 18736

Jak zwykle ludzie wiedzę posiadają, a nic nie robią! Musi wydarzyć się tragedia, by "załatwić" sprawę. Tylko że ten kierowca jest zagrożeniem na drodze, jeżeli pijany jeździ po mieście i nie tylko... Gdy wydarzy się nieszczęście, winnych będzie wielu...
 Pawełek
 Sobota 13-03-2010

18747. 
Odnośnie wpisu numer: 18740

Zgadzam się, towarzystwo rozpuszczone, a nie zawiadomienie Policji - to złamanie prawa, dzięki Bogu nikt nie zginął. Szkoła - pewnie każda - to dziwne miejsce - napięcia, animozje, ale najgorzej jest, gdy są podwójne standardy, inne dla dyrekcji i jej znajomych (krewnych) w mechaniku, inne dla nauczycieli.
Uczniowie mechanika mówią, że nie ma nawet wywieszonych informacji o nieobecnościach dyrekcji na lekcjach, bo się je utajnia, a tematy wpisuje, że niby lekce się odbyły, a dyrektor w samochodówce to w ogóle lekcji nie prowadzi - tak, jak rzadko na czas przychodzi pani od matematyki lub polskiego,
Smutne - ciekawe, jak wypadnie matura i egzamin, zwłaszcza w klasach, gdzie pewna pani z ekonomiki dyktuje książki...
 rodzic z mechanika
 [Iława], Sobota 13-03-2010

18746. 
29-letni Norweg Andre został ukarany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (IEF) zawieszeniem na 4,5 miesiąca (od 2 stycznia 2009 roku) oraz grzywną w wysokości 7 250 euro. Norwegowi odebrano medal olimpijski z Pekinu za to, że jego koń miał w moczu substancję wspomagającą. Doping brał koń, więc to jemu (koniu) powinni zabrać medal. Czego chcą od jeźdźca?
Norwedzy to znani w świecie sportu oszuści i dopingowicze, wszyscy reprezentanci w biatlonie są zarejestrowani jako... astmatycy, dzięki czemu mogą brać legalnie tony proszków na rozszerzenie oskrzeli i wzrost masy mięśniowej, a biatlonista Frodo Andersen regularnie biegał ze schowanymi w rękawicy nabojami, aby móc do skutku strzelać do tarczy. A może ten koń też był astmatykiem?
 Czaruś z IKS
 Sobota 13-03-2010

18744. 
Wyschnięte trawniki, wycięte drzewa, psi kał - wizytówką Iławy.
Pod Czaplą aleję grabów wycięli, po starym ekodrobie drzewa wycięli
- bez pojęcia takie podejście. Komin choć zostawcie - może korzenie zapuści i będzie kwitł.
Przy ul. Dąbrowskiego cześć drzew wycięli, część zostawili. Mam pytanie: jakim cudem drzewa, które jeszcze zostały (robota ekologów), nie będą przeszkadzać w nowej drodze, a zaraz następne przeszkadzały i wycięto?
Za 20 lat Iławę nawiedzą kataklizmy, jak każdą pustynię.
 mający wiedzę
 Sobota 13-03-2010

18742. 
Odnośnie wpisu numer: 18684

Mieszkańcy naszej gminy [Susz] powinny wiedzieć dokładnie, co robi nasza lokalna władza. Te kilka zdań które napisałem w poprzednim wpisie nie powinny być skasowane.
Pani Goik ma wyższe wykształcenie i 5 lat stażu - teraz, a jak zaczynała pracę? Dlaczego nie powinno się przyjąć do pracy osoby, która skończyła studia dzienne, przepracowała 15-20 lat na odpowiednim stanowisku? Niekompetencja pracowników rzutuje na funkcjonowanie naszej gminy. Pracownik który został przyjęty do pracy po znajomości nie będzie pracownikiem w pełni wartościowym, pomijam firmy prywatne.
Zarzucono Zdzichowskiemu, że jest winny, bo popełnił błąd. Tak, na sesji 1 marca przyznał się do winy, że popełnił błąd. W niczym to go nie usprawiedliwia, że chciał dobrze, bo chciał, ale każda złotówka wydana z budżetu państwa powinna być wydana z godnie z przepisami. Po wysłuchaniu wyjaśnień przez Pana Zdzichowskiego radni zdecydowali o przesunięcie tych 123 tys zł.
Do czego zmierzam. Od kilku lat, kilka razy do roku burmistrz Jan Sadowski wydaje decyzję o dofinansowaniu ZUK. Jedno dofinansowanie to jest około 200 tys. zł, weźmy po uwagę fakt, że że "komunalka" ma około 1,5 ml złotych długu i jeszcze serwuje nam podwyżkę 11% na wodę i 9% na ścieki kto narobił tych długów, a kto to będzie spłacał.
Cdn.
Jak Zdzichowski chciał aby projekt leciał zgodnie z harmonogramem,
to bebe. Kara 123 tys zł.
Jak burmistrz chciał, żeby hala stanęła zgodnie z jego widzimisię,
to bohater. Kara 500 tys. zł.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Są równi i równiejsi.
 towarzysz
 Sobota 13-03-2010
Odp. 
Słowa, które mogą naruszać prawo, były i będą nadal
konsekwentnie rugowane z forum. Jeśli upierasz się przy
swoim, to odpowiedzialność bierz na siebie, czyli podpisz się,
a my zweryfikujemy twoje personalia i wtedy opublikujemy
niemal każde twoje szaleństwo.
 moderator
 Sobota 13-03-2010

18741. 
Odnośnie wpisu numer: 18737

Harmaciński popadł w takie samouwielbienie, że już sam sobie nawet nagrody funduje i wręcza.
 VYX
 Sobota 13-03-2010

18740. 
Odnośnie wpisu numer: 18736

Policji absolutnie nie powiadomiono, przecież groziło to aferą w starostwie i na łamach Kuriera, a tak - kolejna "zmiotka" pod dywanik. Pracodawca prawdopodobnie może sprawę załatwić sam, wyciągając odpowiednie konsekwencje służbowe.
Jeśli [starosta] Rygielski się dowie, to za mordę chwyci dyrekcję. Ale
to nie przyniesie spodziewanego skutku, gdyż powoła na p.o. [pełniącą obowiązki] pewną panią, która rozpuści szkołę tak, jak potrafiła rozpuścić swoje dzieci.
W tej szkole musi nastąpić totalna wymiana kadry rządzącej, która rozpuściła się jak diabelski bicz. Sami krewni pewnej pani.
 młodszy nauczyciel
 Piątek 12-03-2010

18739. 
Odnośnie wpisu numer: 18653

Miło, że w dyskusji dotyczącej zwolnienia Pana Zdzisława Zdzichowskiego bierze udział z komputera służbowego Pani "sekretarz" Ewa Wiśniewska, notabene główny sprawca całego zamieszania kadrowego w Suszu :-)
 kocur
 Piątek 12-03-2010

18738. 
Odnośnie wpisu numer: 18736

To wiadomo nie od dziś, że takie rzeczy się dzieją w tej szkole.
Tylko nikt do tej pory o tym nie mówił głośno.
 Pawełek
 Piątek 12-03-2010

18737. 
Czy to prawda, że na gminnej gali sportu wójt [Krzysztof Harmaciński]
- główny organizator - wręczył wyróżnienie... sam sobie?
 Marynara Łu Bu Du, lat 58
 Iława, Piątek 12-03-2010

18736. 
W szkole "mechanik" jest taka dyrekcja, która zamiata pod dywan ciemne sprawki swoich pracowników.
Ostatnio nauczycielka z młodzieżą odmówiła wyjazdu z kierowcą szkolnym na konkurs. Poprosiła [policję] o zbadanie stanu trzeźwości kierowcy i - miała rację. Pijany!
O tym, że ten gość jeździ "narąbany" służbowym samochodem podczas pracy, wiedzieli chyba wszyscy, tylko nie dyrekcja szkoły.
 starszy uczeń
 Piątek 12-03-2010

18735. 
Odnośnie wpisu numer: 18589

Rozumiem, że przedłużająca się zima ma wpływ na stan podgorączkowy twojego umysłu!
Chyba, że masz - "aktualny wyborco" - takie poczucie humoru...?
 cdn
 Piątek 12-03-2010

18734. 
Uwaga kibice piłkarscy Jezioraka Iława!
Niedzielny mecz w Iławie (o godzinie 14) pomiędzy Jeziorakiem Iława a Sokołem Aleksandrów Łódzki został odwołany ze względu na fatalną aurę
[i stan murawy boiska]. Wszystkie spotkania w II lidze zostały odwołane.
Rozgrywki prawdopodobnie rozpoczną się dopiero 20 marca.
 kibic
 Piątek 12-03-2010

18733. 
Jak nie narciarce, to teraz okazało się, ze kolarzykom przełajowym (zabiorą im medale z MŚ) ktoś zastawił sidła i sypnął erytropoetyną, anabolem.
Wiem kto to zrobił. Ruskie agenty. Wiem też czyja to wina, że ruskie agenty krącą się przy naszych, by skompromitować durnych polaczków.
Winien jest Macierewicz, gdyż rozwiązał WSI, najlepszy po Moasadzie, wywiad i kontrwywiad na świecie.
 Adamek z Las Vegas
 Piątek 12-03-2010

18732. 
Grzegorza - idzie zima do morza.
Roku pamiętnego 1956 dnia 12 marca zmarł Bolesław Bierut - prezydent Polski Ludowej z nadania towarzyszy z Moskwy.
Musiałem proszę towarzyszy pojechać do Warszawy na pogrzeb Bolesia.
Jak dziś pamięcią jeszcze sięgam, było diabelsko zimno, mówili, że było
minus 21 C. Padał śnieg i, co nie bez smutku pamiętam, że zawróciliśmy spod Lubawy na okoliczność zamieci z zasp i wielkiego mrozu.
W latach 50-tych kończyła się mała epoka zlodowacenia. Jak nie wierzycie, to zapytajcie starszyzny, że to prawda. [...]
 VYX
 Piątek 12-03-2010

18731. 
SĘDZIOWIE NADAL BEZKARNI

Kilkadziesiąt spraw z okresu stanu wojennego przeciwko sędziom zostanie niebawem umorzonych - informuje Instytut Pamięci Narodowej. Wynika to z kontrowersyjnego orzeczenia Sądu Najwyższego jeszcze z 2007 roku stwierdzającego, że sędziowie „początkowo musieli stosować dekret o stanie wojennym” (!).
Na przeszkodzie do stawiania zarzutów sędziom stoją także... (!) sądy dyscyplinarne, które bardzo konsekwentnie odmawiają uchylenia
sędziom-kolegom immunitetów.
Z kontrowersyjnym orzeczeniem Sądu Najwyższego nie zgodził się rzecznik praw obywatelskich Jan Kochanowski, który zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego przepisy, w oparciu o które orzekał SN. Sprawa jednak czeka na rozpoznanie od... dwóch lat.
 skaner
 Piątek 12-03-2010

18729. 
Odnośnie wpisu numer: 18709

Tu nie chodzi o to, że ona "tyle" zarabia, tylko o to, jak dostała się
na to stanowisko - podobnie jak synalkowie szanownych panów.
NEPOTYZM, NEPOTYZM i jeszcze raz NEPOTYZM. Prawie jak w ZUK-u !!!
 Rysiek
 Susz, Piątek 12-03-2010

18728. 
Odnośnie wpisu numer: 18706

Ojej, proszę wyjaśnić nam - kto to jest ten Pan Michał Młotek? Czyżby pracownik urzędu miejskiego w Iławie? Klakier burmistrza? Szeregowiec
z Platformy? [...] Skąd on jest? Z Iławy? Z Olsztyna?
 Ziuta
 Piątek 12-03-2010

18727. 
Odnośnie wpisu numer: 18684

Wydaje mi się, że problem tkwi co najwyżej w nepotyzmie, a nie w wysokości zarobków.
I w suskim UGiM, i w suskim MGOPS dochody pracowników dobrze wykształconych, a "młodych" stażem są absolutnie nieproporcjanalne
do zarobków tzw. starej kadry, często niedokształconej.
 kom.
 Piątek 12-03-2010

18726. 
Odnośnie wpisu numer: 18723

Są ludzie dobrzy i godni rządzenia w kazdej partii, nie od załatwiania dla siebie interesów prywatnych przez przzynależnośc do takiej, czy innej partii. Urząd Parafialny otworzy taką listę nazwisk w Iławie. To nie znaczy, żę tym razem Urząd będzie sobie dobierał, a wybiorą sami kandydaci spośród siebie, kto ma reprezentowac nas Iławian w wyborach samorządowych. Nie możemy dopuścić do woluntaryzmu w partiach, kiedy wstawiąją na listy szefowie partii ludzi sobie przychylnych. Urząd Parafialny liczy na dyskusję i typowanie kandydatów.
 Kancelaria Rady Parafialnej - Sekretarz Stanu
 Piątek 12-03-2010

18723. 
Odnośnie wpisu numer: 18683

Czytelniku, jesli jestes dyzurnym od poprawiania mysli i wypowiedzi
na tym forum, to kontynuuj to dalej... Ale daleko nie zajdziesz takim rozumowaniem.
Kazdy dorosly w Polsce winien juz zrozumiec, ze zadne z obecnych ugrupowan politycznych nie potrafi stworzyc samodzielnego rzadu.
Stad potrzeba porozumienia przed wyborami, by spoleczenstwu pokazac ludzi potrafiacych wreszcie rozwiazac wazne dla Narodu sprawy.
Kwasniewski i Hofman juz sie dogaduja, mimo ze ideowo naleza do prawie przeciwstawnych obozow... I tak trzeba,bo inaczej nie ujedzie sie dalej w Polsce. "Kancelaria Parafialna" czuje to wszystko i mowi o tym - tu na tym forum.
Bardzo ciekawe dziac sie beda rzeczy w najblizszym przed wyborczym i po wyborczym okresie.
Odnowe trzeba rozpoczac od wyborow samorzadowych. Trzeba stworzyc odpowiednie forum dyskusyjne: chrzescijanie popierajacy SLD i PIS.
 kanclerz
 Czwartek 11-03-2010

18720. 
Odnośnie wpisu numer: 18684

Skoro młodej kadry szkoda na wolontariat to dlaczego młodzi pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suszu zarabiają najniższą krajową - a należy nadmienić, iż również są po studiach i specjalizacjach, czyli wysoce wykształcona kadra.
 mopsik
 Czwartek 11-03-2010

18718. 
Przygotowuję materiał na temat zniknięcia 21-letniej dziewczyny, którą – zdaniem rodziców – uprowadziła „sekta”, a konkretnie „Stowarzyszenie Nowej Ewangelizacji św. Barnaby”.
Po 2,5-dniowym kursie „Filip”, organizowanym przez tę wspólnotę (działającą legalnie i jawnie w łonie Kościoła katolickiego), na którym – według tych samych rodziców – doszło do intensywnego prania mózgów, z hipnozą, psychomanipulacją, wspomaganą środkami psychotropowymi (rodzice byli na tym kursie razem z córką i jej narzeczonym); dziewczyna wyszła z domu do pracy, a następnie zniknęła, zrywając wszelkie kontakty z najbliższą rodziną, nie zabierając z domu nawet bielizny na zmianę.
Po paru tygodniach okazało się, że pośpiesznie i potajemnie wyszła za mąż za członka tej wspólnoty (ślubu udzielił ten sam ksiądz, który prowadził kurs „Filip” w domu narzeczonego) i zamieszkała z nim i jego rodziną, odmawiając kategorycznie wszelkich kontaktów z rodziną i dotychczasowymi przyjaciółmi.
Zwracam się do was z pytaniem, czy wiecie coś na temat tej wspólnoty? Ona ma oddziały w całym kraju. Może ktoś z was słyszał coś na temat podobnych sytuacji. Proszę o kontakt e-mail.
 Waldemar

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Czwartek 11-03-2010

18715. 
Odnośnie wpisu numer: 18710

A może wreszcie dać sobie spokój z tymi anonimami i przestać ich drukować :-) Tylko co by sie stało z forum? No właśnie, dla kogo te forum? Dla przysłowiowego Kowalskiego czy dla "Nataszy" i jej podobnych! [...]
 Natasza_Pegeerówka - byt wirtualny
 Czwartek 11-03-2010
Odp. 
„Nataszo”, zjawo radosna bez twarzy! Cytujesz nie na temat.
Moderator nie odbiera ci prawa do posiadania poglądów, do
posługiwania się faktami (nawet plotkami, byleby nie naruszały
prawa) itp. etc. itd.
Moderator jedynie nie zgadza się na zaśmiecanie tego forum
bełkotem.
Cóż, nie zrozumiałaś definicji „bełkotu”. Zdaniem moderatora,
rozpisywanie się na temat pozdrowień i innych powinszowań,
gdzie stronami są byty wirtualne, jest TRAGIFARSĄ. Koniec,
kropka. Nie odbieraj moderatorowi prawa do posiadania takiego
poglądu.
Rzeknę inaczej, może załapiesz. Jedź na wakacje do Egiptu.
Stamtąd wyślij kochanej Matce pocztówkę. Napisz pięknie,
z potrzeby chwili i uniesień wszelakiej emocji (jak to bywa w
szerokim świecie). Napisz od serca, z wielkim szacunkiem do
rodzicielki. I na koniec podpisz się... „kochający anonim”.
 Modero Kuriero
 Czwartek 11-03-2010

18714. 
Odnośnie wpisu numer: 18708

Proszę nie mylić solidaryzmu z gospodarką. Solidaryzm to idea, zaś
"idee są jak gwiazdy, których nie można osiągnąć, tylko kierujmy się
na nie".
Kierowanie się solidaryzmem, to nie cofanie się gospodarcze. Wręcz przeciwnie - to idea postępu społecznego, takiego, by dać szansę na w miarę godne życie człowiekowi, mniej zaradnemu, mniej zdolnemu, ale nie leniowi i obibokowi. W założeniu taką idee solidaryzmu lansował socjalizm i komunizm, hasłem którego było: KAŻDEMU WEDŁUG ZASŁUG, KAŻDEMU WEDŁUG POTRZEB.
Proszę obserwować ludzkie dramaty, kiedy są bez powodu poniewierani, zwalniani z pracy, jakoby w imię nowoczesnej ekonomii społecznej. Nawet Prof. Kołodko nawrócił się do solidaryzmu społecznego - proszę Pana. Urząd Parafialny byłby rad na okoliczność taką, że Pan osobiście jeszcze raz przemyśli założenia idei solidaryzmu w gospodarce rynkowej.
Czy Pan szanowny nie widzi zła, jakie wyrządzają nam sieci handlujące naszymi polskimi produktami? Proszę zapomnieć, że to jest wolny rynek. To jest brutalna grabież producenta i konsumenta. Mamy przykład załamania wolnego rynku.
 Kancelaria Rady Parafialnej - Sekretarz Stanu
 Czwartek 11-03-2010

18710. 
Odnośnie wpisu numer: 18708

Nie rozumiem - dlaczego moderator forum wyciął z mej wypowiedzi
fragment zdania, w którym pozdrawiałem swego rozmówcę na forum. Czyżby dobre słowo pod adresem drugiej osoby było czymś zdrożnym?
Nieładnie...
 czytelnik
 Czwartek 11-03-2010
Odp. 
Anonimy (pseudonimy) są w istocie wirtualnymi duchami.
Na forum nie posiadają osobowości ani żadnych innych dóbr, wszak de facto nie istnieją. A zatem „pozdrowienia” lub inne „ukłony”, słane przez byty nieistniejące, są tutaj traktowane jako bełkot i zaśmiecanie.
Zważ! Czyż „dobrym” można nazwać słowo, które nie posiada nadawcy? Czyż „dobrą” może być nowina, która nie zna swego odbiorcy? Toż to absurd do kwadratu. Toż to przerażający znak czasów (czasów kultury popcornu, pustosłowia).
 Modero Kuriero
 Czwartek 11-03-2010

18709. 
Odnośnie wpisu numer: 18684

Nie zgadzam się z tym co napisał "Towarzysz" odnośnie zarobków Pani Goik. Te 2 tys. zł to nie jest suma, której można pozazdrościć osobie, która ukończyła studia wyższe i ma pewnie ponad 5-letni staż pracy w gminie, a dodatkowo piastuje samodzielne stanowisko. Skoro ktoś napisał, że dostała 800 zł podwyżki, to bardzo jej współczuję, że do tego czasu zarabiała tylko 1200 zł. Żal, że z naszych podatków wystarcza tylko na "zapomogi" dla wykształconej kadry.
Jeśli chodzi o synów panów Goika i Pacana, to czemu mają nie pobierać pensji skoro pracują. Są zbyt młodzi na wolontariat.
 czyt
 Czwartek 11-03-2010

18708. 
Odnośnie wpisu numer: 18690

Wielce szanowna "Kancelario Parafialna"!
"Solidaryzm społeczny" głoszono nawet wiele wcześniej przed Jezusem,
gdy żyli nasi praprzodkowie w okresie wspólnoty pierwotnej. Czyż mamy wrócić z gospodarką do tamtych radosnych czasów?
Obawiam się, że dzięki twym odkrywczym pomysłom tak mogłoby się stać. Całkowicie zaś popieram hasło, iż jako obywatele powinniśmy trzymać się ROZUMU [...].
Miło się dyskutuje z inteligentną osobą, choć nie zawsze podziela się jej pomysły i poglądy.
PS. Niech moc będzie z tobą!
 czytelnik
 Czwartek 11-03-2010

18707. 
Odnośnie wpisu numer: 18699

...a lotnisko z hangarem i Dom Uciech do tego, to nie przydałby się wam
na tej sławnej ulicy prowadzącej na Zalewo City...?
 mieszkaniec Jamielnika
 Czwartek 11-03-2010

18706. 
Odnośnie wpisu numer: 18694

Ciekawe w jaki sposób Pan Michał Młotek pogodzi teraz nowe obowiązki
szefa promocji miasta Iławy z chorymi ambicjami redaktora [gazetowej
agitki bezpłatnej PO] ?
 poinformowany
 Czwartek 11-03-2010

18705. 
Odnośnie wpisu numer: 18698

Błąd kolego.
Jeśli PO wygra, jeśli burmistrz Ptasznik wygra, to nie dlatego, że są
najlepsi, a dlatego, że mają dobry PR [public relations], bo oni mydlą
ludziom oczy, bo ciągle obiecują i klepią się po rękach.
Skoro taki jesteś ich wielbiciel, napisz trzy poważne rzeczy, jakie zrobił
rząd PO. Tylko to mają być poważne, ważne dla Polski rzeczy. Szczere
uśmiechy nie wystarczą.
 Stały Obserwator
 Czwartek 11-03-2010

18703. 
Odnośnie wpisu numer: 18685 18692

18685: http://www.efs.gov.pl vs http://www.warmia.mazury.pl
(Europejski Fundusz Społeczny vs Urząd Marszałkowski Warmii i Mazur).
Więc która instytucja wdraża jest POKL ? Widać chyba gołym okiem.

18692: No nie dociera, że jam nie Zdzichowski.
Zdolny z niego bałaganiarz skoro namieszał w księgowości Urzędu Miasta Susz, że tamtejsze księgowe (nie te z OPS-u) wertują wszelkie dokumenty w poszukiwaniu... No właśnie, czego?
 ciekawe zagadnienie
 Czwartek 11-03-2010

18699. 
My, mieszkańcy ulic wokół "Dąbrowskiego", wzywamy Burmistrza Iławy WŁODZIMIERZA PTASZNIKA do wywiązania się z obietnic wyborczych i wreszcie załatwienia nam obiecanej solennie STACJI PALIW przy ulicy
Dąbrowskiego na placu pomiędzy marketami InterMarche i BricoMarche.
 mieszkańcy ulic Dąbrowskiego - Kochanowskiego - Słowackiego
 Iława, Czwartek 11-03-2010

18698. 
Odnośnie wpisu numer: 18694

Wiecie dlaczego Platforma wygra?
Bo najwięcej ludzi odda na nią ważne głosy.
A wiecie dlaczego u nas [w Iławie] też wygra Platforma?
Bo większość ludzi zagłosuje na burmistrza Włodzimierza Ptasznika.
A wiecie dlaczego? Bo on jest najlepszy.
Hej marne robaki, dotarło?
To teraz duście się w bezsilności, a ja tu zajrzę za miesiąc. Cześć.
 fanatyczny
 Czwartek 11-03-2010

18697. 
Odnośnie wpisu numer: 18694

Jaki wizerunek miasta Iławy, takie punkty dla PO. Zatem musi być na tym stanowisku zaufana osoba i oddana. Oddana na tyle, by pleść to, co mu Hordejukowa powie.
To nie są żarty - proszę państwa. My musimy te wybory wygrać, że w Iławie się wyraźnie poprawiło.
Nie daj Boże, aby powrócił Maśkiewicz z Żylińskim. Wiem co mówię i jako pierwszy puszczam parę.
 mający wiedzę
 Czwartek 11-03-2010

18694. 
Odnośnie wpisu numer: 18689

To prawda, Pan Piotr Ambroziak jest już na wylocie z kierowania promocją miasta.
W [iławskim] ratuszu polityka personalna jest w tej kadencji horrorem,
liczą się nie kompetencje, pracowitość lub wyniki pracy urzędników w wydziałach, lecz poprawność polityczna i potencjalna przydatność do układu w siatce Hordejukowa-Ptasznik-Rygielski.
Ludzie są przerażeni tym, co się tutaj obecnie wyrabia. Traci na tym całe miasto, całe społeczeństwo Iławy, bo ratusz zamiast pracować zajmuje się od środka prywatnymi tematami lokalnej Platformy Obywatelskiej.
 urzędnik
 Czwartek 11-03-2010

18692. 
Odnośnie wpisu numer: 18687

Panie Zdzisiek :)
Księgowe robią porządek, bo bałaganiarz z Pana :)
Fajnie było, ale niestety się skończyło :)
 mruczek
 Czwartek 11-03-2010

18691. 
Odnośnie wpisu numer: 18688

No chyba to troszeczkę przesada z tymi nazwiskami.
Ktoś zgłasza urzędnikowi jakieś fakty a urzędnik na publicznym forum podaje nazwiska osób, które zgłaszają jakieś nieprawidłowości? Na tym polega suska ochrona środowiska? Kurierzy - może Wy wyjaśnicie to szybciej. A burmistrz niech podziękuje pracownikowi za proekologiczną postawę. Wszak siedząc na stołku powietrza nie zanieczyszcza.

Panie Rafale, mija się Pan z prawdą.
Wnioski wpłynęły trzy. I to jeden nawet przy Panu burmistrzu. Albo jest
Pan głuchy albo niedouczony, gdyż wnioskiem jest również zgłoszenie
ustne.
Niech Pan nie będzie takim biurokratą, bo przy przełożonym Pan inaczej
rozmawiał.
PS. Mówi Pan, że wnioski podobno "nie wpłynęły" lub "były anonimowe",
a imię i nazwisko petenta Pan pamięta - dziwne :) Pamięta Pan również miejscowość, której sprawa dotyczy. A co na to Pan Burmistrz Susza
- Jan Sadowski?

W Michałowie niesamowicie śmierdzi, w końcu ktoś miał odwagę poruszyć ten temat!
Panie Rafale skarga nie dotyczy sąsiadów, tylko sąsiedztwa, a także niewłaściwego składowania obornika. Napisał Pan również, że postawa proekologiczna dotyczy tylko sąsiadów.
To tylko czy aż?
W sumie jeżeli na Panu nie robi wrażenia syf spływający do rowu
łączącego się z jeziorem w Kamieńcu, to zasłużenie Pan piastuje
obecne stanowisko.
Za podanie danych personalnych petenta Pan jeszcze odpowie. Czy
nie obowiązuje Pana tajemnica służbowa?
 zainteresowana
 Czwartek 11-03-2010

18690. 
Odnośnie wpisu numer: 18683

Biuro Polityczne Kancelarii Rady Parafialnej z uwagą przyjmuje czytelnika zastrzeżenia. Czytelnik miesza jednak rożne idee z epokami. Biuro odnosząc się to krytycznej wypowiedzi zastrzega dalej swoją myśl lansować i artykułować.
Nic na tym świecie nie dzieje się bez przyczyny. Głosił ideę solidaryzmu społecznego już Jezus Chrystus Nazareński. Każda działalność musie mieć swe źródła i nie bierze się znikąd. Świata gospodarki nie zbudujemy na idei liberalizmu, szczególnie tego krwiożerczego - bo wszystko jest sterowane.
Ty widać trwasz i bronisz partii. Ja muszę ci powiedzieć tak: przeminęła PZPR, przeminą wszystkie obecne partie, nawet Platforma Obywatelska
i PiS.
My, obywatele musimy trzymać się ROZUMU.
 Kancelaria Rady Parafialnej - Sekretarz Stanu
 Czwartek 11-03-2010

18689. 
Czy to prawda, że Piotr Ambroziak został odwołany z funkcji [szefa
promocji w Urzędzie Miasta Iławy] ?
 hmmm...
 Czwartek 11-03-2010

18688. 
Odnośnie wpisu numer: 18677

[...] Bardzo dziękuję Panu Andrzejowi Pyza z Michałowa oraz Pani (nick) "zainteresowana" - za proekologiczną postawę, acz szkoda, że dotyczy
ona tylko sąsiadów. Do dnia dzisiejszego nie wpłynął żaden wniosek z miejscowości Michałowo.
Nie zajmuję się anonimami. Jeśli maja państwo informacje dotyczące ochrony środowiska, proszę o przesłanie ich na adres e-mail.
 Rafał Młodawski

ochrona@susz.pl, lat 37
 Czwartek 11-03-2010

18687. 
Odnośnie wpisu numer: 18681

Nie Panie Zdzisiek :)
Jakie fakty? Czyżby te, które szukają teraz księgowe - chyba szukają
skoro został Pan wyrzucony za niewłaściwe wydanie pieniędzy.
 ciekawe zagadnienie
 Środa 10-03-2010

18686. 
Odnośnie wpisu numer: 18681

Jaką w końcu synecurę dacie mojemu kolesiowi z AWS - Zenowi Kastrau.
Bo jak on skoczy, to i mnie pociągnie.
 Czaruś z IKS
 Środa 10-03-2010

18685. 
Odnośnie wpisu numer: 18679

"Po czwarte:" jak nie wiesz jak się wdraża fundusze UE, nie pisz głupot.
PO KL wdraża Urząd Marszałkowski i on dokonuje kontroli !!!
 coś z sensem
 Środa 10-03-2010

18684. 
Towarzysz napisał... Ryszard Goik i Andrzej Pacan.
Każdy o tym wie że pracownicy budżetówki pensje pobierają z naszych podatków , to my ich utrzymujemy.Córka Goika dostała osiemset zł podwyżki i pobiera teraz ponad 2000 zł netto. Synowie Goika i Pacana też pobierają pensje. (...)
Andrzej Dawid skazany prawomocnym wyrokiem. Przed uprawomocnieniem się wyroku zajmował dwa stanowiska, pensję płaciła mu Gmina, czyli my podatnicy. (...)
Zenon Kastrau również skazany prawomocnym wyrokiem nie przeszkadza mu piastować dwóch stanowisk pensje płaci mu Gmina czyli my. (...)
 Towarzysz
 Środa 10-03-2010

18683. 
Odnośnie wpisu numer: 18676

Szanowna Kancelario Rady Parafialnej !
Różne Fronty Jedności Narodu i Obywatelskiej Komitety Ocalenia Narodowego to już kiedyś wymyślono i to z marnym skutkiem... Jeśli zaś mamy się czegoś lękać to właśnie takich "wspaniałych" pomysłów jak Twoja "twórcza" myśl.
Cóż również do gospodarki ma chrześcijańskie wychowanie ? Idziesz w swych odkrywczych pomysłach na uzdrowienie gospodarki śladem takich demiurgów myśli gospodarczej i społecznej jak niejaki Albin Siwak czy też inny Andrzej Lepper. O tzw. interesy propolskie walczył także w przeszłości superPolak Mieczysław Moczar. Nie wpadł on jednak na, podobny do Twojego, pomysł aby idee szowinizmu narodowego włączyć do programów gospodarczych. Niekrwiożerczą gospodarkę także już mieliśmy. Była ona jednak bardzo czasożerna i upadlająca - przypominam długie godziny spędzane w kolejkach z kartkami w rękach aby kupć kawałek padliny i innego ochłapu u tzw. rzeźnika czy też taniej jatce. Gratuluję więc odkrywczości myśli ekonomiczno-politycznej i nie życzę sukcesów w realizacji Twych, niezbyt świeżych, pomysłów.
PS. Jeśli Ci się nie podobają takie czy inne partie to faktycznie możesz się od nich odczepić niczym rzep od psiego ogona, pomyśleć czasami o przyjemniejszych sprawach i nie trudzić się nieustannie wymyślaniem sposobów na ratowanie Narodu !
Idź na spacer, poszukaj wiosny, puść bąka, pogrzeb w nosie, posłuchaj ptaszków i nie męcz się niczym jakiś Wernyhora...
 czytelnik
 Środa 10-03-2010

18681. 
Odnośnie wpisu numer: 18679

Panie Zdzisiek, fakty świadczą przeciwko Panu i nie ma co pisać głupot.
Trza było myśleć o pracy, a nie o dupie Maryni :)
Dzisiaj Pan, a jutro polecą następni, łącznie z burmistrzem, bo nie chcą widzieć tego, co jest widoczne gołym okiem.
 mruczek
 Środa 10-03-2010

18680. 
PRAWDZIWE OBLICZE STALINOWCÓW Z PLATFORMY TUSKOWEJ
ORAZ ZBROJNEGO RAMIENIA W PROKURATURZE KRAJOWEJ

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski w ogromnym pośpiechu mianował nowych prokuratorów Prokuratury Krajowej kilkanaście godzin przed powołaniem Andrzeja Seremeta na stanowisko prokuratora generalnego - ujawnia "Rzeczpospolita".
Większość nominatów to, no jasne! - ludzie kogo? Prokuratora krajowego Edwarda Zalewskiego, konkurenta Seremeta w wyborach na prokuratora generalnego.
Pytanie: komu podlega Prokuratura Rejonowa w Iławie? Kto zgadnie?
 anty-komuch
 Środa 10-03-2010

18679. 
Panie Sadowski, te 123 tysiące to 1/3 pieniędzy, które M-GOPS w Suszu miał przyznane do realizacji swojego projektu. I pieniądze te zwrócił Pan z budżetu (o czym często i głośno Pan mówi), ale z budżetu M-GOPS, a
nie z budżetu Gminy i Miasta Susz (o czym Pan zupełnie nie wspomina).
Po drugie.
Jak można STRACIĆ (jak w tytule artykułu) pieniądze zainwestowane w ludzi, w pomoc w zdobyciu przez nich pracy.
Po trzecie: to nie Urząd Marszałkowski w Olsztynie, ale EFS (Europejski Fundusz Społeczny) przeprowadził tą kontrolę - to jest dość istotna różnica.
Uwaga dla autora tekstu: tytuł "Kierownik MGOPS opieki odwołany" jest trochę nielogiczny, ponieważ M-GOPS to skrót od słów "Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej". Nie ma też czegoś takiego jak "Opieka Społeczna" (zwrot często jednak używany i pewnie dlatego znalazło się
w tekście), lecz "Pomoc Społeczna" - zakres znaczeniowy tych dwóch pojęć jest bardzo, wbrew pozorom, odmienny.
Moja propozycja tytułu to "Kierownik M-GOPS w Suszu odwołany, więc kompetentni - dla Pana Sadowskiego - przybywajcie".
 ciekawe zagadnienie
 Środa 10-03-2010

18677. 
Urzędnicy magistratu w Suszu tylko biorą pieniądze, niestety nie robiąc nic!
Pan [...] [...], odpowiedzialny za ochronę środowiska na terenie gminy
i miasta Susz, petentowi, który zgłosił się do niego, aby poinformować
o pewnych nieprawidłowościach i zaniedbaniach jednego z rolników,
tak bardzo przejął się sprawą, że aż wysłał zainteresowanego do Watykanu.
Podsumowując - siedzę i nic nie robię bo tak mi wygodnie... :-) Tylko ciekawe komu będzie do śmiechu i kto w efekcie pojedzie do Watykanu jeżeli sprawa pójdzie dalej i trzeba będzie odpowiedzieć za brak podjętych działań na kilkukrotne zgłoszenia - tu i nawet przyszły teść
nie pomoże.
Panie [...] [...], z takim podejściem do pracy to MY dziękujemy takim pracownikom Urzędu Gminy i Miasta Susz. Może czas zmienić posadkę albo ruszyć swój leniwy tyłek w teren i reagować na podobne
zgłoszenia.
PS. Należałoby również wspomnieć, iż urzędnik nie powinien odnosić się w tak opryskliwy sposób do petenta tym bardziej iż wiekowo mógłby być on JEGO ojcem. Brak wychowania, kultury, lenistwo, brak zaangażowania w pracę, brak odpowiedzialności, brak profesjonalizmu to niestety niektóre
z cech charakteryzujące Pana [...] [...].
 zainteresowana
 Środa 10-03-2010

18676. 
Odnośnie wpisu numer: 18674

Połączmy się!
Stąd potrzeba złamania solidaryzmu z partiami, których czciciele trzymają się jak rzep koziego ogona. Musicie znaleźć odwagę i zachować zdrowy rozsądek, musicie mówić prawdę. Tak dalej nie może być. Musimy my, którzy mamy własne zdanie, oderwać się od tych partii i wrócić do korzeni gdzie fundamenty zdrowej, niekrwiożerczej gospodarki, gdzie chrześcijańskie wychowanie.
Tak samo, jak swego czasu mówiliśmy "NIE!!!" wasalom, którzy służyli niegdyś Moskwie - dziś powiedzmy to samo "NIE" wasalom ideologi Unii Europejskiej.
Nie lękajcie się graczy z PIS-u i PO. Wróćmy do Narodowej Jedności ponad partiami. Nie lękajmy się!
 Kancelaria Rady Parafialnej - Sekretarz Stanu
 Środa 10-03-2010

18675. 
Odnośnie wpisu numer: 18669

Może to trochę ci pomoże: "Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Iławy".
 szukacz
 http://ilawa-um.bip-wm.pl/public/?id=82416
 Środa 10-03-2010

18674. 
K. Bielecki nareszcie ma to czego chciał. Wpływ na polską gospodarkę, zgodnie z ideą liberalizmu, rozumianego w ekonomii według zasady: "Nie ma zmiłuj się" Liczą się tylko mocni. Nie wykończył nas za swoich rządów, ma okazje obecnie.
Pamiętajcie. Musimy skupić siły i obalić te krwiożercze rządy. Wówczas do władzy przyszła lewica. Ale nie dziś, gdyż oni podobni są do liberałów. Musimy być twardzi. Musi pęknąć PO i PIS, muszą połączyć się opcje propolskie z PO i PISu. Tego dokonajmy już jesienią w Iławie.
 Kancelaria Rady Parafialnej - Sekretarz Stanu
 Środa 10-03-2010

18673. 
Odnośnie wpisu numer: 18672

Nie tak łatwo chwycić gościa i psa na gorącym uczynku. Trzeba by się
zaczaić, założyć sidła, a tego w dzikim kraju nie lubią, dlatego PiS-iory
wypadły z rządu.
Mirosław Drzewuś ma rację, że "Polska to dziki kraj", tylko że miał na
myśli nie obsrane miasta.
 VYX
 Wtorek 09-03-2010

18672. 
Odnośnie wpisu numer: 18671

Popieram. Dziś widziałam trawnik, który dosłownie przykryty był psim gnojem, adres: Iława, ulica Kościuszki, obok kościółka protestanckiego! Skandal!
Prześladujcie prostaków, których psy srają w najlepsze. Temat powinien
być poruszany w Kurierze i na forum do skutku! Straż Miejska - obiboki
do roboty!
 Małgośka
 Wtorek 09-03-2010

18671. 
Odnośnie wpisu numer: 18670

Nie przeszło. Wcale nie.
Stopniały śnieg odkrył oblicze i obraz gównianego miasta Iławy. To już
nie szambo, a syf. Po oknami większości bloków kupy psiego gnoju. Jakie społeczeństwo i jego kultura, taki jego obraz. Z ohydą muszę wyznać, iż zamieszkiwanie w takim syfie i gnoju jak iławskim należy do wyjątkowo nieprzyjemnej egzystencji.
Ale, jak czuję i przekonany jestem, wielu naszym obywatelom wcale nie przeszkadza życie na gnoju.
Piszę o tym w przekonaniu, że obrzydzę osobie, której śmierdzą gówna
na forum, aby prześmiardła do szpiku kości, kiedy wyjdzie przed blok mieszkalny. Z radością to czynię.
 VYX
 Wtorek 09-03-2010

18670. 
Hallo forum, hallo!
Czy już przeszło wam na temat psich kupek? Można wreszcie wracać
i poczytać na tematy problemów ludzi, nie czworonogów, tak? Można?
 Ziuta
 Wtorek 09-03-2010

18669. 
Gdzie mogę znaleźć plan zagospodarowania przestrzennego miasta Iławy?
W większości miast jest ogólnie dostępny on-line dla zainteresowanych,
a planu dla Iławy nie mogę znaleźć. Proszę o pomoc.
 LO
 Wtorek 09-03-2010

18667. 
Pani Zastępca Burmistrza Iławy BERNADETTA HORDEJUK jest
najszykowniejsza i najpiękniejsza ze wszystkich w Polsce pań
w Platformie Obywatelskiej. Jest piękna jak Piękna Angelika.
 Dzwonnik z Notre Dame
 Wtorek 09-03-2010

18666. 
Odnośnie wpisu numer: 18653

Brednie to ty napisałeś.
Nie porównuj ludzi pracujących fizycznie czy na pół etatu z pracą na stanowiskach kierowniczych w urzędach itd. Ile osób z Susza ma pracę
za biurkiem i ciepłą posadkę w Iławie? A ludzi z Iławy i okolic ilu pracuje (pracowało) w Suszu?
I to nie jest "atak" czy żal do ludzi z Iławy, tylko na poczynania naszych suskich władz!
 Rysiek
 Susz, Poniedziałek 08-03-2010

18664. 
Źle się dzieje w PKS Iława. To niedopuszczalne, żeby kierowca podczas jazdy palił papierosy i zatruwał dymem pasażerów, pomijając już fakt, że stwarza zagrożenie na drodze, albo jakiś niedopałek może spowodować pożar w autobusie. Niestety tak się dzieje na trasie Iława-Lubawa przez Gromoty.
Ja rozumiem, że nałóg i tak dalej, ale jeśli ktoś wypali ze 3 papierosy w zatoczce przed wyjazdem na trasę, co widać kiedy autobus stoi na pętli
w Lubawie - i nie może wytrzymać tych 40 minut drogi do Iławy, to ma
problem.
Ja płacę za bilet 7 zł i naprawdę nie muszę się wdychać tego smrodu. Autobus to środek publicznego transportu, kierowca to nie terorrysta,
więc bierze odpowiedzialność za zdrowie i życie pasażerów. Niestety
nie wszyscy kierowcy kierują się etyką zawodową.
 czytelniczka
 Poniedziałek 08-03-2010

18662. 
Odnośnie wpisu numer: 18658

Cel był jeden. Za wszelką cenę postawić szopę, w której byłoby gdzie
zamoczyć tyłek. I udało się. Jest!
Romanowi Przybyle nie wyszło, bo zablokowano mu starania. Zgodnie
z zasadą "udusić komucha". A teraz mamy kit.
 VYX
 Poniedziałek 08-03-2010

18661. 
A cóż to tak dużo przekłamań w tym artykule o Uniwersytecie III Wieku.
Pani Ela Lewandowska lubi sie za bardzo chwalić i reklamować, zwłaszcza cudzymi sukcesami. Więcej skromności i pokory.
 obserwator
 Poniedziałek 08-03-2010

18660. 
Odnośnie wpisu numer: 18658

Czy można by zapoznać się z nazwiskiem domniemanego kierownika
[iławskiego] basenu? Przecież to nie przestępstwo podać kto wchodzi
w rachubę?
Caryca pewno odwdzięcza sie temu, kto ją zaprotegował swego czasu
na stanowisko dyrektora centrum sportu w Iławie. My tę zgraję szui
rozliczymy, w pień wycinając.
 Czaruś z IKS
 Poniedziałek 08-03-2010

18658. 
Odnośnie wpisu numer: 18656

Ten kit już wcisnęli. Nie spodziewasz się chyba, że w najbliższym czasie ktoś ten nieudany basen wyburzy i postawi nowy.
"Caryca Katarzyna" iławskiej polityki, bawiąca aktualnie wraz ze swymi najwierniejszymi lizusami w Paryżu, nie zapomina, podobnie jak jej historyczny pierwowzór, o swoich kochankach.
Czekajcie i obserwujcie. Już dziś wiadomo kto będzie na tym basenie kierownikował. Farsa? Nie, iławska rzeczywistość!
 Poinformowany
 Poniedziałek 08-03-2010

18657. 
Czy ktoś zna wyniki turnieju ćwierćfinałowego siatkarek? Niech napisze.
Nigdzie tego nie znajdziesz, nawet na stronie "Zrywu". Pewno bekły!
 Czaruś z IKS
 [Iława], Poniedziałek 08-03-2010

18656. 
Odnośnie wpisu numer: 18649

Słyszałem, że nasza budowana iławska pływalnia pływania to kit i takie
nic specjalnego. Projekt z lat 80-tych: 2 brodziki, pływaleńka, sauna na
4 osoby, sucha i gorąca, rura, zjad do wody.
Aby tylko pod wybory... Panie Ptaszniku z Hordejukową i Rygielskim...! Myślicie, że nam taki kit wciśniecie? Nigdy! Nigdy!
Szaflary albo Bukowina to jest to!
 VYX
 Niedziela 07-03-2010

18654. 
Odnośnie wpisu numer: 18653

Jak by tak miało być z tym zwalnianiem, to ja pitolę...
Ze 20 osób by poleciało z Iławy.
Ale oni okien ani drzwi nie umieją robić. Nie zatrudniłbyś ich.
 Susz 7 marca
 Niedziela 07-03-2010

18653. 
Odnośnie wpisu numer: 18632

Jak czytam te brednie w stylu NASZ (bo z Susza), NIE NASZ (bo z Iławy)
to mam ochotę krzyknąć: Zwolnijmy NIE NASZYCH (czyli tych z Susza),
którzy dostali pracę w Iławie (a jest ich wielu). Ludzie opamiętajcie się!
 iławianin, potencjalny pracodawca
 Niedziela 07-03-2010

18652. 
Odnośnie wpisu numer: 18622

Tak krótki czas zgłoszenia kandydatów na stanowisko kierownika
MGOPS w Suszu wynika z ustawy o pracownikach samorządowych...
Oj nieładnie tak manipulować informacją...
 aplikant
 Niedziela 07-03-2010

18651. 
Odnośnie wpisu numer: 18640

Towarzysz napisał:
"Andrzej Pacan startował jako przeciwnik Sadowskiego w poprzednich wyborach. Dał się jednak namówić albo kupić po przez stanowisko pracy w gminie dla swojego syna. I teraz jest on po stronie burmistrza. Na sesji z 1.03.2010 r. jako jedyny głosował za podwyżką wody i ścieków w naszej gminie. Obaj wymienieni panowie są bez krzty honoru."

Pamiętam, że na inauguracji w 2007 r. Pan Janek Sadowski miał za sobą tylko 5 radnych - dowodem są sławetne głosowania. Teraz prawie wszyscy są razem z nim, a przyczyną - jak mówi powiedzenie - pecunia non olet (pieniądze nie śmierdzą) oraz zwykły konformizm.
Za kilka miesięcy wybory i jak co 4 lata można zweryfikować swoje postępowanie przy urnie wyborczej. Powtórzę za Owsiakiem: rób-ta co chce ta, to będziecie mieli co chcieliśta :)
PS. I żeby mi tam później nie biadolić :) Macham kapeluszem na wysokości pięt :)
 suszanin
 Niedziela 07-03-2010

18650. 
Odnośnie wpisu numer: 18641

W dziejach Polski słowo "STAROSTA" ważyło bardzo wiele... Tak, ale w innej Polsce. W Polsce demokratycznej, to po pierwsze. [...]
W Polsce demokratycznej przez wybór ludzi z ulicy i kiedy głosować może każdy kmiot i prostak, to starostą zostaje kmiot.
Jeszcze gdyby starostę wybierało się w wolnych wyborach, gdy wyborcy
całego powiatu, to taki kmiot nie miałby szans. Bo w wydaniu obecnym,
to nawet małpę poślą na starostę.
Za czasów II RP, to marszałek Piłsudski osobiście mianował starostę.
 Kancelaria Rady Parafialnej - Sekretarz Stanu
 Niedziela 07-03-2010

18649. 
Odnośnie wpisu numer: 18641

Rygielski z Ptasznikiem i Hordejukową zaniżyli znaczenie i pozycję Iławy
w regionie. Ich kadencja była (jeszcze jest) fatalna!
Należałoby się zastanowić - za jakie grzechy Pan Bóg ukarał tak miasto
Iławę tymi ludźmi?
Widzę w tym też działanie Pana Adama Żylińskiego, który w swoim czasie namaszczając Ptasznika na stanowisko burmistrza... pomścił [na kim ta zemsta?] przegraną z Panem Jarosławem Maśkiewiczem.
 cdn
 Niedziela 07-03-2010

18648. 
Pan Żyliński zachwyca się ilością studentów w Polsce - aż 80% z całej populacji młodzieży. Chyba ta liczba jest naciągnięta, ale gdyby to była prawda, to oznacza katastrofę umysłową kraju.
Karol Marks sądził, że ilość przejdzie w jakość - nic z tych mrzonek nie wyszło. Ja sobie bardziej cenię te 7% magistrów z czasów komuny, niż nawet te 100% "magistrów" z umiłowanych czasów "III RP".
 technik elektronik
 Niedziela 07-03-2010

18647. 
Odnośnie wpisu numer: 18584

Cytat z papierowego wydania Kuriera: "(...) Według informacji, jakich udzielili nam iławscy urzędnicy, naprawa uszkodzonej sieci i nawierzchni drogi wykonana zostanie do 6 marca. (...)"
Na a ja guuuuuuuuuuupi nie doczytałem, że tam nie ma wpisanego roku.
W niedzielę wieczorem dziura jest [...].
Znowu iławscy urzędnicy ratuszowi powiedzieli co chcieli, aby uspokoić opinię publiczną. I znowu ich szef (Pan burmistrz) może spać spokojnie,
bo urzędnicy spisali się na medal.
Tylko dlaczego pozostali ludzie jakoś nie mają z tego powodu uśmiechu
na twarzy, tylko nerwa przez korki (blokują się 2 ronda).
PS. Firma wykonująca naprawę jest chyba z powiatu iławskiego o ile się
nie mylę, to dlaczego tyle czasu zajęło Panu burmistrzowi jej znalezienie?
A może urzędnicy szukali jej w Holandii?
 ciekawski
 Iława, Niedziela 07-03-2010

18646. 
Panie Burmistrzu Iławy, po co Panu dwoje zastępców?
Chyba że to było wyjście awaryjne...
 sumienie
 Niedziela 07-03-2010

18643. 
Odnośnie wpisu numer: 18619

Chłopcy z... chyba brzydko się bawią. Bo nawet dzieci wiedzą, że jak
nie wiadomo o co chodzi, to o kasę moi mili chodzi...
 obserwatorka
 Sobota 06-03-2010

18641. 
Odnośnie wpisu numer: 18638

To, że taki człowiek jak M. Rygielski, został starostą, to kpina i śmiech.
Znam go od lat szkolnych, wiem jaki był, wiem jak się zachowywał.
W dziejach Polski słowo "STAROSTA" ważyło bardzo wiele.
Starostą zostawał człowiek poważny, arystokrata kapitału oraz umysłu.
 pleśń
 Sobota 06-03-2010

18640. 
Odnośnie wpisu numer: 18632

Rozpisujemy się na temat osób publicznych w Suszu - np. burmistrz, sekretarz, kierownik opieki społecznej, który został zwolniony przez burmistrza. Można powiedzieć "do trzech razy sztuka", tak-tak, do trzech razy, wtajemniczeni wiedzą.
Powinniśmy obserwować ludzi którzy grają drugoplanowe role w naszej gminie Susz - np. Ryszard Goik. Za komuny był w PZPR, po transformacji w SLD, gdy SLD nie zgodziła się żeby został w-ce burmistrzem (chciałbym podziękować SLD, że do tego nie dopuściła, bo mieć burmistrza z wykształceniem podstawowym to tylko by świadczyło o nas mieszkańcach naszej gminy) obraził się i przepisał się do teraźniejszego PiS-u i popiera burmistrza Sadowskiego, popiera, bo musi. A dlaczego musi? A dlatego, że jego córka została przyjęta jako sekretarka w-ce burmistrza. Dlaczego akurat ona? W naszej gminie jest tyle osób bardziej wykształconych potrzebujących pracę. Dalej, jego syn ma pracę w CSiR.
Następna osoba to Andrzej Pacan. Jego syn "wygrał konkurs" i pracuje w gminie. Muszę jednak napisać to, że jako jedyny miał wykształcenie średnie, pozostali kandydaci mieli wyższe, nawet z kierunkiem administracyjnym. Andrzej Pacan startował jako przeciwnik Sadowskiego w poprzednich wyborach. Dał się jednak namówić albo kupić po przez stanowisko pracy w gminie dla swojego syna. I teraz jest on po stronie burmistrza. Na sesji z 1.03.2010 r. jako jedyny głosował za podwyżką wody i ścieków w naszej gminie.
Obaj wymienieni panowie są bez krzty honoru.
 towarzysz
 Sobota 06-03-2010

18638. 
Odnośnie wpisu numer: 18619

Starosta Maciej Rygielski potrafi krzycząc do słuchawki... gnoić swoich podwładnych nawet za to, co robią po godzinach pracy - gdzie spędzają wolny czas i nawet z kim się spotykają.
W sprawie prosektorium przy szpitalu od kilku lat trwa wielka gra, nawet batalia. Nikt o zdrowych zmysłach nie przypuszcza nawet, że taki łakomy kąsek jak "zimny biznes" przeszedłby nieruszony obok nosa wszędzie
wąchającego okazję Rygielskiego.
PS. Napoleon - ten pseudonim pasuje jak ulał do takiego wichrzyciela,
nie tylko politycznego rozrabiaki. Cudów nie ma, zwłaszcza w iławskiej Platformie.
 urzędnik
 Sobota 06-03-2010

18637. 
Gdyby to było za Gomułki albo Gierka, to by była z tego duża draka i
sąd. Dziś wszystko wszystkim zwisa.
W Gramotach koło Iławy jeden ze sklepów nazwał siebie "Gramten"
(dawna nazwa niemiecka Gramot).
Oczywiście nazwa "Gramoty" też brzmi z niemiecka, ale jest trochę spolonizowana. Co będzie więc za 30 lat z tej naszej Małej Ojczyzny?
 jeszcze Polak, były ormowiec w PRL-u
 Sobota 06-03-2010

18632. 
Odnośnie wpisu numer: 18618

Tak samo jak NASZ był Sekretarz, Prezes ZUK-u (przed tym specem z Iławy, i to stanowisko nadal jest wolne, bo chyba nie traktujemy poważnie Brata od Wielkiego Brata), Kierownik Wodociągów. No i Hala nasza wspaniała, czeka na kogoś z Susza jak i stanowisko v-ce burmistrza. Ostatnio odczuwamy, że zbliżają się wybory - Burmistrz znowu mydli oczy, że chciałby mieć wspaniałych współpracowników z Susza i na tym mu niezwykle zależy. zapewne kto nie znajdzie pracy na ww. stanowiskach pracę znajdzie w NOWEJ FABRYCE PUSZEK ZA TORAMI - znany trik !!!
 Szachinszach
 Susz, Piątek 05-03-2010

18631. 
Poszedłem dziś z psem na dłuższy spacer w okolice "dzikiej" plaży.
Trwa tam ostra wycinka drzew.
Jak mnie rozeznanie w terenie nie myli i dobrze umiejscowiłem sobie to przedsięwzięcie, to w ten sposób inwestor rozpoczyna budowę hotelu,
który wielu pogrzebało już na etapie planów.
 Marynara Łu Bu Du, lat 58
 Iława, Piątek 05-03-2010

18630. 
Odnośnie wpisu numer: 18593

Pan Sadowski po prostu zwalnia tych, którzy jemu zagrażają (przecież zbliżają się wybory. Ta sama sytuacja była z Panem Cieślakiem, tylko że zwolnił go po wyborach).
A burmistrz niech nie udaje takiego "świętoszka". Na pewnym otwarciu świetlicy tak był upojony alkoholem (wraz z panem Dawidem i Goikiem),
że aż ludzie wrzucali go do auta, bo biedaczek "zaniemógł".
Po prostu otwórzcie oczy.
 Rozsądek
 Piątek 05-03-2010

18628. 
Odnośnie wpisu numer: 18613

No tak, ale zrobisz zdjęcie jak pies robi kupę, a właściciel stoi, a on potem będzie się zarzekał, że sprzątnął po swoim pupilu, nie udowodnisz mu, że było inaczej, chyba że zaczniemy kręcić filmy! :)
 Anna
 Piątek 05-03-2010

18622. 
Odnośnie wpisu numer: 18593 18605 18615

18593.
Kobiety lubi, czyli co? Hetero, czy bawidamek? Drugi raz się ożenił, więc hetero. Skoro się ożenił to nie jest bawidamkiem, a kochanki (-ek) raczej nie ma, bo nie wydaje się być takim typem człowieka.

18605.
Taki obiektywny to do końca nie jesteś, bo gmina pewnie miała możliwość odwołania się od decyzji nakazującej zwrot pieniędzy, ale czemu z tego nie skorzystała.
Zaskakujące jest to, że tak szybko ustalili wymagania do konkursu na wymienione stanowisko (jednak nie uwzględniono Ustawy o Pomocy Społecznej i to, że jest tak krótki czas na złożenie swojego zgłoszenia.
Pan Kastrau na szczęście odpada z tego konkursu, choć ponoć radości nie ukrywał radości z jego ogłoszenia - no i trzeciej funkcji pełnić nie będzie mógł - pracuje w CSIR w Suszu oraz w ŚDS w Suszu. Przede wszystkim o jakie nieodpowiedzialne decyzje Panu chodzi? Może personalne? Bo ostatnio twarze pracowników jakoś odmłodniały.
Pan Sadowski pewnie albo nikogo nie wybierze, bo bez kierowników (dyrektorów) zastępców doskonale funkcjonuje przecież ZUK, CSIR, UGiM Susz albo obsadzi kogoś, kto mu "Żadnej Świni Nie Podłoży" - tekst z wywiadu w Kurierze lub w bałwochwalczym Biuletynie Suskim.

18615.
Faktycznie zbliżają się wybory. Ciekawe kiedy znów ruszy budowa Fabryki puszek. Szachownica nie ma obstawionych teraz (po zwolnieniu Pana Zdzichowskiego) trzech pionków. A stanowisko sekretarza szybko zostało zajęte.
A burmistrz będzie miał na co wydawać pieniądze - droga na Michałowo jest już dziurawa, ciągle nia ma zabezpieczenia przy skrzyżowaniu w Różnowie- ta studzienka jest naprawdę straszna - nie pominę faktu, że nie budzi ona mojego zaufania jako kierowcy- to nie tylko moje zdanie.
Trzeba też będzie chyba spłacać dług za zerwanie umowy z firmą, która miała budować halę - ta już posiada pęknięcia - zagipsowane i zamalowane latem. Mowa też kiedyś była o wymianie parkietu.
 ciekawe zagdnianie
 Piątek 05-03-2010

18619. 
Dyrekcja szpitala ogłosiła przetarg na obsługę prosektorium, ale ogłosiła
to w taki "fajny" sposób, że:

1/. Ogłoszenie ukazało się w jakiejś niszowej gazetce, która nie ma nawet
dziesięciu procent udziału w lokalnym rynku prasowym, czyli prawdziwy
cel został osiągnięty: wymóg formalny jest, rozgłos jak najmniejszy.

2/. Uwaga, to jest najlepsze!!! Ogłoszenie ukazało się w dniu 5 marca
(piątek), natomiast termin składania ofert do przetargu minął właśnie
kiedy? No jasne: w piątek 5 marca! Już o godzinie 11:00. Brawo!

Czy starosta Maciej Rygielski wie co wyrabia jego nowa dyrektorka
Iwona Orkiszewska? Bo ja nie wierzę, żeby w powiatowej jednostce
cokolwiek działo się bez wiedzy powiatowego Napoleona z PO.

Czyżby "zimny łup" był już ustalony i przydzielony? Kurierze, bierz ich!
 skaner
 http://www.przetarg.szpital.ilawa.pl/index.php?option=com...
 Piątek 05-03-2010

18618. 
Odnośnie wpisu numer: 18615

Ale o co wam w końcu chodzi? Czepiacie się tych z Iławy, a Filoda jest przecież nasza z Susza. Kierownik MGOPS też był nasz - i co...?
 obiektywny
 Susz, Piątek 05-03-2010

18617. 
Odnośnie wpisu numer: 18616

Przecież ci już pisałem, że to Panią Ewę Wiśniewską okłamano...
Wnioski wyciągnijcie sami.
 urzędnik
 Susz, Piątek 05-03-2010

18616. 
Odnośnie wpisu numer: 18604

A więc wychodzi na to, że Pani Ewa Wiśniewska kłamała. Taki krótki staż
a już tak kłamie. Kłamstwo ma krótkie nogi. Radzę uważać pani Ewo, bo będąc figurą można szybko stać się pionem. Szach i mat.
 szerszeń
 Piątek 05-03-2010

18615. 
Odnośnie wpisu numer: 18601

Widać dużymi krokami zbliżają się wybory.
Burmistrz Susza [Jan Sadowski] zaczyna rozstawiać szachownicę. Kto będzie pionem, a kto figurą? Czas pokaże. Filoda w MOPS. Zenon w hali? Może jeszcze jakieś pole (fotel) nieobstawione.
 szerszeń
 Piątek 05-03-2010


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 49 50 51 ... 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... 176 177 178 ... 253 254 255 następna ] z 25590228275


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Informator: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Newsletter


wejście | jedynka Kuriera | jedynka Tele | CZYTAJ i KOMENTUJ | opinie, felietony | kogel-mogel | REKLAMA | ogłoszenia
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2014 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.