Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
jedynka Tele
CZYTAJ i KOMENTUJ
opinie, felietony
kogel-mogel
REKLAMA
ogłoszenia
szukaj
FORUM

CZYTAJ i KOMENTUJ
Czarne chmury nadal wiszą nad ekranami
Ostróda zaprasza na targi „Auto Moto”
Dopalacze jako „zapachy”? Próbki na badaniach
Ukraiński oficer na leczeniu w Iławie
Nowy burmistrz różni się od kolegów
R@dni niechętni do e-kontaktu
Wycieczki historyczne. Upadek „Deutsch Eylau”
Sorry, mury są już za... stare
Hordejuk: doradca, specjalista, wreszcie dyrektor
Drogie inwestycje PKP nie działają
Matka zarzuca przedszkolu znęcanie się nad 4-latką
CZŁOWIEK ROKU 2014: Nominacje
R@dni czytać e-maile mogą razem
Pobudka! Mieszkańcy sami podzielą kasę
Wybory w cieniu... szpiegów
Łapówkarz z więzienia
Śledztwo w sprawie... stołówki szkolnej
Maszt na Nenufarze skontroluje aż województwo
Groźna wizyta radnego Dembka
Parkowanie. Kultura się kłania
Więcej...

Forum

16089. 
[...][...][...]
 Natasza_Pegeerówka
 Niedziela 12-07-2009
Odp. 
Nataszko, prosimy powstrzymaj się z komentowaniem spraw
lumpen-proletariatu, który śpi pod mostem i żebrze wołaniem
o pięć sekund uwagi. Zgnieć milczeniem.
 Modero Kuriero
 Poniedziałek 13-07-2009

16088. 
Jeszcze rondo przy Królowej Jadwigi [w Iławie] nie oddane do użytku
a już kierowcy uprawiają wolnoamerykankę przestawiając ogrodzenia
i jeżdżąc gdzie się im chce.
Oto do czego doprowadziły rządy PO w tym mieście.
 Eskulapski
 Niedziela 12-07-2009

16087. 
Odnośnie wpisu numer: 16086

Do byłej uczennicy Teresy P. odpowiedź:
Dlaczego uporczywie już druga osoba domagacie się, by tekst o Feliksie Zbysińskim ukazał się w internecie...? Czy wy myślicie, że [...][...][...].
 Ormowiec
 Niedziela 12-07-2009
Odp. 
Większa część twojego tekstu została ocenzurowana.
Gdybyś tylko dla widowni całego forum posiadał twarz,
to zostałbyś dotkliwie spoliczkowany. Opamiętaj się.
 Modero Kuriero
 Poniedziałek 13-07-2009

16086. 
Odnośnie wpisu numer: 16074

Mnie się wydaje, że nikt nie próbuje robić z prof. Zbysińskiego idola młodzieży! Zamieszczony tekst przedstawia go bardziej od strony prywatnej wspominając o jego pracy w LO.
Do moderatora: proszę jak najszybciej umieścić go w sieci, wydanie papierowe ma ograniczoną nośność terytorialną. Pozdrawiam
 była uczennica Teresa P.
 Niedziela 12-07-2009

16085. 
Szanowny Panie Krzysztofie Zawierski!
Idea głoszona przez PIS musi wrócić. Może nie z Ziobro, ani tymbardziej Kaczyńskimi. Ale prawo i sprawiedliwośc od budujemy - dla Narodu, nie dla elit i szmat, ktorzy opanowali partie polityczne. Masz stuprocentową rację, że jeśli nie zrobimy tego w sposób demokratyczny, to rewoltą, ale będzią krwawo.
Coraz głośniej mówi się już w prasie o dostepie do jezior. Peseudobogaci ludzie, któzy doszli do wielkkich pieniędzy i wpływów politycnych przez zwykłe kombinowanie, które umozliwia polskie prawo i przepisy, chcą zawładnąć brzegami jeziar, lasami. Proszę objechac jeziro Dół, małe jezirka w okolicy Kałdun, Rudzienicy i tysiące innych, a przekonacie się kto tam "rządzi". Czytaj Pan artykuł "samowala na brzegu jeziora" i co, i nic! Cisza szanowny panie. Bo gdyby nasze państwo było silne, to byłaby natychmiastowa reakcja, a po niepodporządkowaniiu się przez wlaściciela, wysłno by spychy lub czołgi i byłoby po sprawie. Oczywiście na koszt właściciela.
Takiej - niestyty - Polski dorobiliśmy się Panie i bedzeimy spijać to piwo następne 50 lat, chyba że przyjdzie taki czas, takie WYBORY DO SEJMU I SAMORZĄDÓW, po których prawdziwi Polacy w kilka tygodni zmiotą tę chołotę i przepedzą, gdzie ich miejsce. Bynajmniej nie będą zawłaszczac dobra narodowego, jakim jest NATURA, dobro ogólnodostepne.
Niestety - rzady SLD i PO dokonały w tym kraju największego spustoszenia zarówno w umysłach Polaków jak rownież w rónowadze pomiedzy relacjami w interpretacji prawa.
 Jan z Lipowego
 Niedziela 12-07-2009

16084. 
Piszę w sprawie hangarów dla łódek nad Jeziorakiem w Iławie. Powstały hangary, przystań "POD KOTWICĄ" [koło przystani dawnego "Skarbka"]. Miały być hangary, ale obecnie wybudowano nad hangarami domy mieszkalne o powierzchni mieszkalnej około 80 m2. Parter i jeszcze piętro na poddaszu.
Na pewno w przyszłym roku będą parkowały obce samochody. Tak pod płaszczykiem zaplecza dla żeglarzy powstały domy na wynajem - i to
w odległości 10 metrów od lustra wody. Gdzie przestrzeganie prawa wodnego?! Ponadto teren jest zagrodzony aż do wody na długości
2-3 m w wodę.
Przed laty za czasów komunistów mieliśmy hangary poprzedniej "ELITY" i po latach udało się zlikwidować hangary. Teraz powstała nowa hołota - nowa elita spod znaku Platformy Obywatelskiej. I robi się dokładnie to samo. Czy każda władza to musi zawsze robić przekręty?! Również mieszkańcy osiedla Lipowy Dwór protestowali w ratuszu, ale "kruk krukowi oka nie wykole". Może ludzie z Olsztyna poza układami zajmą się sprawą ponieważ prasa lokalna boi się władzy i hangarowców - ludzi majętnych i bardzo wpływowych. Może brak szeryfa Zbigniewa Ziobro, może PiS musi wrócić. [...]
Nazwisko jest pseudo ponieważ w tak małej dziurze wszyscy się znają.
 Krzysztof Zawierski
 Niedziela 12-07-2009

16083. 
Odnośnie wpisu numer: 16051 16075

Grancie, Romeo i babko klozetowa... jakbyś się nie zwał...
Granted, he has done all he could... zrobiłeś swoje. Szalet jak najbardziej potrzebny, szczególnie handlarzom z [suskiego] "Manhattanu", alejka za jeziorem za 0.5 mln zł polbruk też, tylko dlaczego nic się nie robi za tartakiem i do lasu= za grosze, dłuższa alejka i od zaraz, drogi z dziurami, gdy gdzie indziej kładzie sie polbruk na potęgę, chodnik na skrzyżowaniu Prabuckiej w tą drogę do targowiska, czyhającej na przechodniów wystającymi płytami chodnikowymi, od kilku lat, o innych miejscach potem. Z Twojej perspektywy babki klozetowej niewiele widać zapewne. Dużo się robi, tylko w stylu Cyryla i Metodego. Cyryl jak Cyryl, ale te metody!!!
 Bea
 Sobota 11-07-2009

16082. 
Przedniedzielne przemyślenia:
Żaden z naszych princypałów, a mówię o byłych naszych burmistrzach, założycielach partii politycznych w Iławie, i innych znanych postaciach, nie mają nawet żon takich, które mogłyby wygrać wybory na burmistrza w Iławie. A Kwaśniewski - tak!!!!!!
 Kuczer Wielmożnego Pana
 Sobota 11-07-2009

16081. 
Odnośnie wpisu numer: 16075 16051

Faktycznie jakis nie normalny z Susza
 Susz
 Sobota 11-07-2009

16080. 
Odnośnie wpisu numer: 16060

...chyba raczej księgowego, bo księgowa wyleciała za matactwa...
 Johnny
 Sobota 11-07-2009

16079. 
Odnośnie wpisu numer: 16051

Ale drogami, nerwowa babciu klozetowo, się jakoś nie chwalisz... nie chwalisz się (bardzo mi przykro, zaznaczam!!!) jaśkiem, radnymi, inwalidą bez obiadu na triathlonie, mega patologią na osiedlu korczaka, wąskimi i krzywymi lub mega zdewaluowanymi drogami, fabryką puszek i cipuszek, festynami wiejskimi przed wyborami Jaśka Niemowy i innymi podobnymi skundlowaniami, trawą na zielono malowaną itd., i jak w Potopie etc. etc. etc. Jedno co w Suszu jest Mega bombowe to ludzie, przeważnie biedniejsi niż wszyscy wokoło, ale naprawde bardzo charyzmatyczni i wieeelcy duchem !!! Prawdziwi husarzy !!! Pozdrowienia ludziska! nie dajcie się zhańbić ubeckim pomiotom! (Pamiętacie jeszcze o UB?)
 unnormall from susz
 znowu jak zwykle, Piątek 10-07-2009

16078. 
Odnośnie wpisu numer: 16075 16051

Witam serdecznie polemizatorów dieselowskich (Romeo) i wspaniałych Polokoktowców (niech żyją! Beamish i Szerszeń). Nie chce co prawda rozmawiać o toaletach... no ale jak już, to radnemu suskiemu dam odpowiedź (czy też burgemeistrowi).
Wg moich własnych obliczeń utrzymanie toi toi-a (po rabatach jakie mam od dostawcy) kosztuje mnie 700 zł na miesiąc (wraz z wywozem siuśków i kupek, zwanych nieczystościami, nie do Gilwy zaznaczam, gdzieś do Elbląga), co daje utrzymanie miejskiego kibla im. Janka Cichociemnego przez okres 4,9 roku, co daje kwote paru dni Janka kadencji i wielu miesięcy wszystkich żałosnych radnych razem wziętych przez całe życie (policzcie sami, nie bede przesadzał :)) strasznie Nas kosztują nieroby... Wszystkim wyszły rachuby? Jak nie, to spróbujcie jeszcze raz, musi wyjść... Aha, pamiętajcie, że cały czas mówimy tylko o kiblu, a gdzie reszta utopionych w fekaliach pieniążków? Panowie i Panie oponenci mówię o NASZYCH PIENIĄDZACH !!! NIE O WASZYCH WYPŁATACH !!! Byłem kiedyś przyjaciele u Janka na pogaduszce w styczniu... był tak rozmowny ... że pierwszy raz usłyszałem go na Dniach Miasta. PS. Chętnie sie z Wami spotkam na działce którą uczciwie kupiłem, a którą Jaśko 2 lata mi dokumentował, za to wystarczyły dwa dni od wpisu, żeby przysłał żeberek o podatek (nie mały), ale to już pisanina na inną okazje. Jeśli sobie życzycie dajcie znać. Zawsze odpiszę. Aha, .. Apropose słomy w butach, ...jestem ostrym wykształciuchem, pracującym na szanowanym stanowisku w Kwidzynie, jeśli słoma w butach ma mnie od "co niektórych" odróżniać, chętnie sobie ją wcisnę w moje butki... ale potem komuś w inne miejsce. Z szacunkiem do INNYCH Uczciwy 32 latek spokrewniony z otoczniem. Pa
 unnormall from susz
 Susz a jakże, Piątek 10-07-2009

16077. 
Odnośnie wpisu numer: 16075

Te, Romeo od miejskich szaletów. Forum jest miejscem wymiany poglądów i opinii. Krytyka wypowiedzi lub odmienna opinia na dany temat wymaga uzasadnienia i nie polega na tym, że tylko ja mam rację. Każdy kij ma dwa końce gdzie ty prosty człowieku ze słomą w butach sie pchasz. Nie próbuj narzucać na siłę komukolwiek swoich przekonań - uszanuj poglądy innych, nawet, jeżeli są inne niż Twoje.
 szerszeń
 Piątek 10-07-2009

16076. 
Odnośnie wpisu numer: 16075

Romeo, mój Romeo, jak jest w piosence. Fajnie, że walczysz o czyjeś imię, czy w czyimś imieniu. Słomę w buty wcisnąłeś i udajesz panisko, że wszystko gra. Sprawa jest prostsza, popatrz wokół, bezinteresownie. Bezstronne spojrzenie nauczy cię altruizmu, to trudne. ale w młodym wieku przyda się - jak kibel tojtoj.
 Beamish
 Piątek 10-07-2009

16075. 
Odnośnie wpisu numer: 16051

Zapraszamy z twoja oferta do urzedu madry czlowieku. Czy byl to model syberyjski z plachta na glowie i kijem w reku do opdganiania sie od wilkow...???
Moj drogi nie chce duzo tlumaczyc wiec proponuje Ci wystartowac w kolejnych wyborach na radnego badz burmistrza z pomyslem syberyjskiej szalety.
P.S. Nie masz pojecia, nie zabieraj glosu, gdzie ty prosty czlowieku ze sloma w butach sie pchasz?
 Romeo
 Piątek 10-07-2009

16074. 
Odnośnie wpisu numer: 16072

Bez przesady. Nie róbcie z Feliksa Zbysińskiego idola młodzieży. Chłopak był swój chłop i tyle. Duszę miał społecznika i artysty, zaś taki bez wspomagania nie ujedzie.
Kiedyś chwaliłem się mojej koleżance, że jeśli ma kłopoty z pisaniem tekstów, to powinna być na "haju", czyli na lekkim fleku po dobrym wermucie lub koniaku.
Po czasie koleżanka powiada mi, że pomimo, ze była - jak to mówię - na haju to z pisania tekstu nic nie wyszło. Na to ja: słuchaj koleżanko, wspomaganie to nie wszystko, by klepki ułożyły się w mózgownicy, trzeba te klepki mieć.
Zbysiński klepki artysty w mózgownicy miał.
 Jan z Lipowego
 Piątek 10-07-2009

16072. 
W imieniu absolwentów LO [iławskiego] z całej Polski proszę o jak
najszybsze umieszczenie tekstu o profesorze Zbysińskim w sieci!
Ile mogę tłumaczyć znajomym co się ukazało?
 Roman
 Piątek 10-07-2009
Odp. 
Wybrane teksty wydania papierowego są – jak zwykle –
po tygodniu publikowane w naszej witrynie internetowej.
Tymczasem zapraszamy teraz do „Kuriera” papierowego.
 moderator
 Piątek 10-07-2009

16068. 
Czy to prawda, że cosik paliło się w "Starym Tartaku"?
 PYTEK
 Piątek 10-07-2009
Odp. 
Przysmolił się kabel z lampkami, który leży na dachu i nocą
pięknie przyozdabia budynek. Nic poważnego. Na szczęście
zwarcie szybko zauważono i historia zakończyła się nawet
brawami klienteli.
 moderator
 Piątek 10-07-2009

16067. 
Odnośnie wpisu numer: 16030

Panie Kleina!!! Bredzisz Pan nałogowo! Jeśli jesteś Pan taki prawy, to w
takim razie dlaczego po odblokowaniu Pańskiego bloga zdjął Pan sporny
tekst?
Pana gadka przypomina Michaela Jacksona. "Jestem niewinny, ale idę na
ugodę", a po cichu wypłacam oskarżającym mnie pokaźną sumkę dolców
i dzięki temu jestem "niewinny".
Żałosne...
Czy Panu się zdaje, że mówi Pan tylko do 12-latków? Proszę wymyślić lepszą bajeczkę, np. dla 6-latków...
 KOMORNIK
 Czwartek 09-07-2009

16066. 
Odnośnie wpisu numer: 16064

Jaki cham bydlęcy podszywa się i bez mojej zgody używa mojego nicku: "postać internetowa lubawska"
 Postać Internetowa z okolic Lubawy
 Czwartek 09-07-2009

16064. 
Odnośnie wpisu numer: 16047

Czy ktoś może wie, kiedy będzie rozprawa w sądzie za przewinienia
pana Kleiny? Może to ktoś sprawdzić? Przecież takie wydarzenie nie
powinno umknąć.
Koniecznie. Człowiek pokroju Kleiny, z podwójną moralnością, musi
ponieść karę.
 postać internetowa lubawska
 Czwartek 09-07-2009

16063. 
Jestem czytelniczka ale rowniez mieszkancem tego miasta [Iławy] i nie wiem co radni sobie mysla odsylajac wszystkich handlarzy na osiedle Podlesne! Najpierw sprzedaz owocow, teraz im sie przypomnialo o rynku. Od iks lat tam byl i powinien tam zostac, to jest centrum miasta. To oni powinni sie wstydzic, ze ten rynek tak wyglada. Bo komu sie bedzie chcialo tam isc?
Czy juz nie ma innych remontow w tym miescie?
Jezeli z jadacego samochodu nic nie widac to prosze sie od czasu do czasu przejsc i sprawdzic co mozna jeszcze zrobic. Plyta Starego Miasta dawno sie prosi juz o wymiane, na wiekrzosci chodnikach mozna sobie zeby powybijac, parkingow brak, alejka prowadzaca na Dzika Plaze tez wola o pomste do nieba. I to jest Miasto Turystyczne? Ten turysta nie przyjedzie ogladac kwiatkow na slupach.
 czytelniczka
 Czwartek 09-07-2009

16062. 
Odnośnie wpisu numer: 16052

Suszaku, co przebywasz gdzieś w oddali!
Zwracam się do ciebie z wielką prośbą abyś przybył jak najszybciej i posprzątał po gościu, którego tak chwalisz, tzn. "unnormal from susz",
bo strasznie odorem po nim w okolicy jedzie.
Na początek trzeba zmyć ze ścian budynków pozostawioną przez niego urynę, a następnie udasz się do parków suskich i okolicznych lasów i rozbroisz te liczne "miny" kału, które dla nas mieszkańców zastawił.
 babcia klozetowa
 Czwartek 09-07-2009

16061. 
Odnośnie wpisu numer: 16051

Zapewnienie przez władze lokalne [Susza] szalet w miejscach publicznych jest wymogiem prawnym, więc - ograniczona osobo - może to ty jesteś jedynym absurdem tego miasteczka i to może warto o tobie napisać... Prawdopodobnie załatwiasz swoje potrzeby fizjologiczne na murach
wszystkich okolicznych zabudowań albo jeszcze w lasach stawiasz
miny.
A odnośnie alejki wokół jeziora suskiego, to uważam to za bardzo dobrą inwestycję pod względem rozwoju rekreacyjno-turystycznego miasteczka Susz i mam nadzieję, iż inwestycja ta zostanie w najbliższym okresie w 100% wykonana. Przypominam również iż w niedalekiej przyszłości na przeciwnej stronie jez. suskiego powstanie osiedle domów jednorodzinnych.
 babcia klozetowa
 Czwartek 09-07-2009

16060. 
Szanowni dziennikarze Kuriera, prosze opiszcie bardzo ciekawa sprawe Suskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, jej szanownego prezesa (pozal sie Boze), czynszow w owej spoldzielni, dopisywaniu metrazu wody ludziom
i wielu wielu innym matactwom owego prezesa i jego ksiegowej ;)
 Kba
 Czwartek 09-07-2009

16059. 
Chce spytac jak sobie radzi pewna znana postac suska - pan Krzysztof Pietrzykowski? Czy kolesiostwo z PO juz pomoglo mu w zdobyciu stolka?
 Gibson
 Czwartek 09-07-2009

16058. 
Odnośnie wpisu numer: 16051

Szalety miejskie to dobry interes, tylko jak to w Suszu strasznie drogi. Ciekawe czy nie da sie taniej. Okazuje, że się da.
Np taka toaleta [sklep internetowy] zakładając sporą inflację nie wyjdzie drożej niż 2,5 tys. rocznie. Czyli obecna toaletka za 41 tys zwróci się po... 16 latach! Gratulacje dla włodarzy, macie gest.
 Suszanin
 Czwartek 09-07-2009

16057. 
Odnośnie wpisu numer: 16051

A mnie się ten pomysł z szaletem [w Suszu] podoba, bo latanie po krzakach w mieście to lekkie nieporozumienie. A że drogo? Takie są po prostu realia. Policz sobie ile kosztowałoby postawienie tradycyjnych toalet i utrzymanie ich (mam na myśli płacenie tzw. "babci", która pobierałaby opłaty i utrzymywałaby wszystko w czystości).
P.S. Ale nazwa mi się spodobała ;)
 Eliot
 Czwartek 09-07-2009

16056. 
Odnośnie wpisu numer: 16053

W pewnych latach, w Prabutach, na Żeromskiego 3, byłem bardzo "zaangażowany", teraz w Kurierze czytam każdą notkę z tego krzyżackiego miasteczka.
Wdzięczny będę jak napiszesz na forum, nawet anonimowo, co ciekawego, osobliwego u was się dzieje. Polska nie zna granic, tym bardziej regionalnych.
 Beamish
 Czwartek 09-07-2009

16055. 
Odnośnie wpisu numer: 16048

Ruskie podczas II Wojny Światowej wykorzystali nauki wielkiego uczonego Rosji, Pawłowa, do ćwiczenia, a raczej tresury psów, które traciły życie dla Wielkiej Idei Komunizmu. Najpierw psy głodzono ze dwa-trzy dni, potem je wypuszczano i karmiono pod czołgami T-34. Odruch warunkowy, jaki w nich wyrobiono, kierował na polu walki głodne psy w kierunku nadjeżdżających czołgów faszystowskiego najeźdźcy. Bohaterskie pieski biegły z przyczepionymi minami antypancernymi, wybuchającymi pod czołgiem pod wpływem zapalnika magnetycznego.
Jednak nie z Andrzejem Franciszkiem Kleiną te numery.
 Postać Internetowa z okolic Lubawy
 Czwartek 09-07-2009

16054. 
Odnośnie wpisu numer: 16051

Jesli jestes zwolennikem zalatwiania potrzeb fizjologicznych w krzkach, to uwazaj, grozi Ci mandat. Tak jest we wszystkich miastach europejskich. Ale skad ty mozesz o tym wiedziec.
Odnosnie drog - najpierw mosisz miec pojecie co to jest podzial administracyjny drog: wojewodzkie, powiatow, gminne. A takowa o ktorej piszesz gminna nie jest! Ze swoimi spostrzezeniami zwroc sie do starostwa ilawskiego... i prosze podziel sie wtedy swoimi wywodami.
Odnosnie absurdow - jest nim twoja wypowiedz :) Prosze wez ten młotek i do pracy! Czas to pieniadz!
 Grant
 Czwartek 09-07-2009

16053. 
Mam pytanie do redakcji Kuriera: po co poruszacie tematykę związaną
z Prabutami?
Po pierwsze - zawsze jest bardzo skąpo i nie na temat (dzieje się wiele
bardzo bardzo ciekawych rzeczy, o których się nie pisze, a pisze się za to np. bezwartościowe plotki, plotki...).
Po drugie - Prabuty nie pasują już do rejonizacji gazety. Nie mają nic wspólnego z "Mazurami" (i tu podwójny cudzysłów).
Po trzecie - w Prabutach czytają Dziennik Bałtycki, gazetę, którą można porównać do Kuriera jak (wg głodnego) świeży arbuz do zeszłorocznego fistaszka zza szafy ;)
Co ja bym wybrał? Hmm. Dużo by pisać...
Pozdrowienia dla redakcji Kuriera. I zmieńcie ramówkę z wszystkich gmin jak leci na wioski około Iławy... Macie stałą czytelnię, więc dobrze to wykorzystajcie!
 stoję w pra butach, lat 36
 Prabuty, Środa 08-07-2009

16052. 
Odnośnie wpisu numer: 16051

"Unnormall from Susz" - zwracam się z szacunkiem do Ciebie i Twojego wpisu. Tak rzadko ktoś z Susza coś napisze, że mnie poruszyło. Z oddali nie widzę wszystkich głupot suskiej władzy. Pisz młody człowieku, pisz, a ja za tydzień wracam, obejrzę co tu się wyprawia. Odezwę się na pewno.
 Beamish
 Środa 08-07-2009

16051. 
Jeśli szalet w Suszu wielkości słupa ogłoszeniowego kosztował 41.800 zł
to gratuluje pomysłu na szybkie i kretyńskie wydawanie pieniędzy. Nowy szalet w Suszu "im. Jana Sadowskiego" będzie z pewnością jego wielkim osiągnięciem, Rady Miejskiej również.
Mam nadzieję że "Kurier" zorganizuje konkurs na "Absurd Roku", a Jaśko i jego pracownicy dostaną główną nagrodę! Wpisujcie wszyscy absurdy jakie widzicie... tylko z sensem.
PS. Budowanie deptaka donikąd wokoło jeziora to też świetny pomysł na spędzanie letniego czasu. A drogi ???? Co z drogami ??? Susz jest prawie nieprzejezdny! Ul. Iławska w stanie rozkładu biologicznego!
 unnormall from susz, lat 38
 Susz, Środa 08-07-2009

16050. 
Odnośnie wpisu numer: 16027

Sprawa nieaktualna, telefon oddany na Komendę Policji w Iławie.
Jakby co, to tam pytać.
 znalazca
 Środa 08-07-2009

16049. 
Odnośnie wpisu numer: 16047

Proszę nie zapominać, że AFK, przynależy (czy też raczej utożsamia się)
do tzw. "citizen journalism" i ma tak wiele na swej głowie, tak bardzo
interesuje się innymi, że zapomniał o tej małej drobnostce jaką jest rejestracja.
Ważne, że u innych widzi drzazgi w oczach...
 Natasza_Pegeerówka
 Środa 08-07-2009

16048. 
Odnośnie wpisu numer: 16042

Z faktu funkcjonowania odruchu Pawłowa w naszym myśleniu trzeba sobie bezwzględnie zdać sprawę. Jest to warunek konieczny następnego, nie mniej istotnego kroku: odróżnienia rzeczywistej aktywności umysłowej od kłapania szczękami.
 Natasza_Pegeerówka
 Środa 08-07-2009

16047. 
Zabawne, ludzie w co się bawicie. Kleina ma sprawę w sądzie, bo ten
"Przegląd Lokalny" nie zarejestrował w sądzie! Urząd Miasta w Lubawie
złożył tę sprawę do prokuratury i jest już [publiczny akt oskarżenia]!!!
Brawo dla urzędników.
Co pan na to, panie Andrzeju? Moralisto od siedmiu boleści!
 dociekliwy
 Środa 08-07-2009

16046. 
Piękny tekst Pana Leszka Olszewskiego o prof. Feliksie Zbysińskim.
Nie znałam go, nie chodziłam do LO, jestem na urlopie w Iławie,
mieszkam w Gdańsku.
Gratuluję Kurierowi rubryki, a autorowi - świetnego pióra...
 Marzena Wypych
 Środa 08-07-2009

16044. 
Odnośnie wpisu numer: 16042

Przysłowia mocą narodu. Pozwólcie, że zacytuję jedno:
„Nie pamięta wół, jak cielęciem był”
 al_l__
 Środa 08-07-2009

16043. 
LICENCJAT Z FILOLOGII ANGIELSKIEJ – JUŻ W IŁAWIE!

Można już studiować anglistykę w Iławie. Od 1 lipca rozpoczęło działalność Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych (NKJO). Opiekę naukowo-dydaktyczną nad kolegium w Iławie sprawuje Instytut Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (UKW). Zajęcia prowadzi kadra akademicka z Bydgoszczy, Torunia, Olsztyna i Gdańska. To dobra wiadomość dla mieszkańców regionu i miasta.

Nowa placówka kojarzy aspiracje młodzieży i potrzeby placówek edukacyjnych w regionie warmińsko-mazurskim. Utworzenie kolegium stanowi reakcję na utrzymujący się deficyt nauczycieli języków obcych oraz obserwowane od lat zainteresowanie kształceniem językowym i nauczycielskim, co umożliwia zdobycie kwalifikacji poszukiwanych na rynku pracy.

Kolegium Języków będzie na początku kształciło nauczycieli języka angielskiego – z uwagi na popularność tego języka w przedszkolach i szkołach oraz w mediach, gospodarce, usługach i turystyce, a także życiu codziennym. Połowę zajęć stanowi praktyczna nauka języka angielskiego, który jest również językiem wykładowym w kolegium.

Nauka trwa 3 lata. Miłośnicy języka Williama Szekspira rozpoczynają naukę w kolegium, a po I roku stają się – po immatrykulacji – studentami UKW w Bydgoszczy. Absolwenci dostają 2 dyplomy: NKJO w Iławie i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz tytuł zawodowy licencjata. Po studiach mogą pracować w szkole lub kontynuować naukę w uczelniach akademickich i uzyskać dyplom magistra.

Mają szansę spróbować swych sił również w zawodach tłumacza, edytora czy dziennikarza. Tak więc kandydaci na studia filologiczne – absolwenci szkół średnich i wyższych, nauczyciele, pracownicy administracji, kultury i edukacji oraz wszyscy zainteresowani zdobyciem nowych kwalifikacji – będą mogli odtąd zdobywać umiejętności na miejscu, bez konieczności wyjazdu do odległych ośrodków akademickich.

Studiuj w swoim mieście – przyszłość jest wielojęzykowa! Zapraszamy!
Informacje i zgłoszenia: NKJO w Iławie, ul. Lubawska 3, biurowiec IPB,
IV piętro, tel. (089) 644-90-90
 NAUCZYCIELSKIE KOLEGIUM JĘZYKÓW OBCYCH
 Środa 08-07-2009

16042. 
Odnośnie wpisu numer: 16040

"(...) Natomiast Pan Kleina Andrzej Franciszek był rządów tych surowym krytykiem. Czasem zbyt surowym. (...)"

Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. O tym powinien pamiętać Andrzej Kleina, Franciszek zresztą.
Powinien również pamiętać i o takim przysłowiu; doniósł wilk, upssss, Kleina razy kilka, to i donieśli na wilka.
Swoją drogą, podobno jego portal miał straszną klikalność. To ja się zapytowywuję, gdzież ci jego "klikacze"? Jeden zainteresowany to chyba za mało (być może to sam A. Franciszek- któż to wie...)
 Natasza_Pegeerówka
 Środa 08-07-2009

16041. 
Odnośnie wpisu numer: 16040

... Trzeba płacić tak, jak w wyborach prezydenckich zapłaci Donald Tusk za swoją arogancję, udawanie, despotyzm w rządzeniu.
Rok temu rzuciłem hasło wśród znajomych, w tym moim kolegą, po uszy "SOLIDARNOŚCiowcu", że mam osobę, która temu panu - co mało powiedziane - może zagrozić: wygrać prezydenturę!!! Byłaby nią JOLANTA KWAŚNIEWSKA!!!!!!!!!!
Na to koleś, niepoprawny i uporczywy ideowiec rzecze: Wiesz, na nią bym zagłosował, ale tylko dlatego by uziemić Tuska.
Ja uważam podobnie, choć nie tylko.
Według mnie jest inna niż jej mąż Aleksander, gdyż skupia w sobie wiele cnót, powiadam CNÓT, z jakimi utożsamiają się szczególnie Polki. Podobnie, ale nie dlatego, by "uziemić" Tuska Donalda - sądzą inni moi znajomi.
 Postac Internetowa z okolic Lubawy
 Środa 08-07-2009

16040. 
Odnośnie wpisu numer: 16039

Likwidacja strony "WWW.KLEINA.PL" to wstrętna robota pseudoelit z Lubawy, ludzi, tylko mianujących się elitami, którzy - niestety - nie zawsze dobrze rządzą. Natomiast Pan Kleina Andrzej Franciszek był rządów tych surowym krytykiem. Czasem zbyt surowym.
Nie ma innej prawdy. Jakże im, tym osobom, którzy rządzą miastem Lubawą zależało na fizycznej likwidacji medium Pana Kleiny. Nareszcie oni, razem z panem R. mogą spokojnie spać. Nie wiedzą jednak, jakie poniosą w przyszłości konsekwencje, bowiem "za wszystko trzeba płacić".
 Postac Internetowa z okolic Lubawy
 Środa 08-07-2009

16039. 
Odnośnie wpisu numer: 16038

Wszystko przemija mój synu.
Kleina, dwojga imion, dostał prztyczka w nos i popłakuje gdzieś w koncie, czy też raczej obmyśla zemstę.
Internet nie znosi próżni i w miejsce nijakiego Kleiny pojawi sie jakiś zainteresowany miejscem po dziadku.
 Natasza_Pegeerówka
 Wtorek 07-07-2009

16038. 
Odnośnie wpisu numer: 16033

Mam pytanie natury egzystencjalnej, tzn. życiowej.
Czy strona Pana Kleiny Andrzeja zniknie na amen?
 Postać Internetowa z okolic Lubawy
 Wtorek 07-07-2009

16037. 
Odnośnie wpisu numer: 16035

Panie Gustaw! Racja.
 Ormowiec
 Wtorek 07-07-2009

16035. 
Odnośnie wpisu numer: 16030

Ty człowieku już nigdy niczego w życiu nie zrozumiesz? Ach nie, zrozumiesz, ale po swojemu: "Tomasz Reich jest częścią lubawskiego układu korupcyjnego! Układ ten wciągnął już nie tylko Tomasza Reicha, ale całą grupę ITI, do której należy Onet".
Querulatoria podpowie ci, by sprawę oddać do jakiejś stosownej instancji, przecież tak lubisz wysyłać zawiadomienia i doniesienia, strażniku prawa co sam smoli.
 Schwerer Gustav
 Wtorek 07-07-2009

16034. 
Wkurzające jest to, że na plaży "prawdziwce" nie ma podjazdów dla niepełnosprawnych. Zresztą w Iławie w wielu miejscach ich brakuje.
 taki 1
 Wtorek 07-07-2009

16033. 
Odnośnie wpisu numer: 16026

Andrzej Kleina należy do pokolenia pozytywnie "nakręconego" do rzeczywistości, chociaż wypowiedzi ma kontrowersyjne. Jednak nie obrażające, a obnażające, prawdę. Tak, prawdę. Raz jeszcze mówię,
że kto za obrazę i uraz osobisty wypowiedzi Kleiny bierze, niech przed oblicze Temidy go stawia. [...]
 Postać Internetowa z okolic Lubawy
 Wtorek 07-07-2009

16032. 
Odnośnie wpisu numer: 16029

Skoro tak mądry jesteś "modero" w polskim stylu, to wyjasnij dno
polszczyzny w moim tekście wyżej. Pomyśl nie raz i nie dwa, kiedy
piszesz tekst.
 Kuczer Wielmożnego Pana
 Wtorek 07-07-2009
Odp. 
Wyjaśnień dla ciebie nie będzie żadnych – opluwacz jesteś
i cymbał na dodatek, bo kompletnie nie rozumiesz, co się do
ciebie mówi. A zatem powtórzę tobie, cymbale, jeszcze raz:
takim, sobie a muzom pustosłowiem można obsikać każdego.
 Modero Kuriero
 Wtorek 07-07-2009

16030. 
Bracia i Siostry i Ty Bracie Reich! Ponieważ na Państwa portalu ukazało się Oświadczenie (a) Tomasza Reicha, proszę o zamieszczenie niniejszej notki.

W związku z zablokowaniem dwóch moich portali w wyniku inicjatywy Tomasza G. Reicha, zażądałem wyjaśnień od administratorów serwisów.

Jak do tej pory otrzymałem odpowiedź z Onetu:

Witamy, Pański blog został zablokowany w wyniku skopiowania treści zamieszczonych na innym blogu. Autor oryginalnego tekstu nie zgodził się na jego kopiowanie. Prosimy o usunięcie treści łamiących regulamin.

Odpowiedziałem:

Dziękując za szybką reakcję, informuję Państwa, iż sporny felieton został usunięty. Sprawę postrzegam jako skandaliczną, w związku z czym spróbuję ją nagłośnić w mediach papierowych, nie naruszyłem niczyich praw, ani regulaminu. Niemniej, felieton usunąłem, proszę o odblokowanie konta.

Odpowiedź:

Witaj, Twój blog został zablokowany w wyniku łamania praw autorskich
[...]. Po usunięciu treści łamiących regulamin, blog został odblokowany.

Odpowiedziałem:

Witajcie Obywatele, proszę o zapoznanie się pomiędzy dwoma łykami kawy z poniższym wyjaśnieniem. Nie jest prawdą, że po opublikowaniu mej notki, pan Tomasz Reich zażądał ode mnie jej zdjęcia z portali, gdzie była wklejona ( (...) Wysłałem e-maila do osoby, która mnie okradła z ostrzeżeniem i prośbą o usunięcie notek z fragmentami mojej publikacji, ale to nie poskutkowało).

Nie jest prawdą, że jego blog miał jakiekolwiek zabezpieczenie, nawiasem mówiąc, nie umiałbym tej przeszkody obejść ( (...) strona jest zabezpieczona przed kopiowaniem i w nigdy nie wyrażałem zgody i nie udzielałem zezwolenia na jego kopiowania - zdanie to jest wewnętrznie sprzeczne, bo skoro była zabezpieczona przed kopiowaniem, to nie było potrzebne zezwolenie na
kopiowanie - uwaga AK.

Nie jest prawdą stwierdzenie pana Reicha (w kontekście cytowanego przez niego art. 34), że nie podałem autora i źródła pochodzenia notki. Napisałem jak wół w samym tekście, że jest on dziełem Tomasza Reicha, a dzień wcześniej napisałem (błąd, że nie powtórzyłem tego po raz wtóry), że wszedłem na jego blog i tam notkę o Jacksonie znalazłem. Skoro wszedłem na jego blog, mówię o tym wyraźnie i polemizuję z tekstem znajdującym się na jego blogu, to zarzut Reicha jest totalnie chybiony.

Krótko mówiąc, stwierdzenie panie Reicha zawarte w drugim oświadczeniu, iż (...) Podstawą więc do zablokowania strony było złamanie art. 34. "Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych" z dnia 4 lutego 1994. W niniejszym artykule wyraźnie się stwierdza, że nie wolno cytować artykułów bez wymienienia twórcy i źródła. Pan Kleina nie dopełnił tego, bo pod publikacją, w której dokonał "polemiki", ani też w samym tekście nie pojawia się informacja, co za tekst cytuje oraz skąd on pochodzi" - jest ordynarnym kłamstwem.

Prawdą jest, że dopiero po spowodowaniu zablokowania moich dwóch witrynek, wkleił pan Reich na swoim blogu regulamin, zabraniający kopiowania, czym udokumentował, że szermowanie stwierdzeniami o bezprawnym "przejęciu" jego notki przeze mnie jest fałszem. Fakt ten, dyskwalifikuje etycznie pana Reicha. Został przeze mnie tym samym ów młody człowiek zakwalifikowany do kategorii ludzi, których
nie przyjmuje się w domu, a nawet nie podaje ręki. Gdyby ten regulamin znajdował się wcześniej na jego blogu, ominąłbym łukiem bez mała Kurskim, pana Reicha i jego notkę.

Powstaje pytanie, czy używanie zwielokrotnionego kłamstwa przez Reicha jest kategorią stricte pragmatyczną, a więc czy służy panu Ginterkowi do realizacji jego celów, co mogłoby świadczyć nawet o psychopatii, czy jest raczej kategorią, powiedzmy tym czymś, co psychiatria określa mianem zespołu Delbrucka (patologiczne kłamstwa, mitomania)?

Z poważaniem:
 Andrzej Kleina
 Wtorek 07-07-2009

16029. 
Wypowiedzi Kleiny są nieporównywalne z chamstwem wobec ludzi
"wziętych" dziennikarzy z pewnych prywatnych mediów. Gdym chciał,
to rzuciłbym tekst od którego wasza redakcja spłonęła by żywcem.
 Kuczer Wielmożnego Pana
 Wtorek 07-07-2009
Odp. 
Oto klasyka bicia piany, pieniactwa pospolitego... Bydlęcego.
Takim, sobie a muzom pustosłowiem można obsikać każdego
i zawsze, prawda? Polszczyznę tych dwóch zdań przemilczę
(wszak mamy tu do czynienia z magistrem historii lokalnej).
Proponujemy wam, towarzyszu, odszukanie ściany i lustra.
I co widzicie? Wiem, oj wiemy... A gaśnica jest w pobliżu?
 Modero Kuriero
 Wtorek 07-07-2009

16028. 
Odnośnie wpisu numer: 16017

Ty cały drżysz... Ale dlaczego???!!! Masz coś na sumieniu???!!!
Czego ty się boisz? Kogo ty chcesz obronić?
Siebie czy kolegę podobnego tobie?
Zobacz jak sumienie gra...
 Ola mała
 Poniedziałek 06-07-2009

16027. 
W niedzielę po południu znaleziono w Nowej Wsi telefon Nokia 3110c
z kartą Orange. Właściciel proszony jest o kontakt. Telefon działa, wysuszyłem go. Posiada jednak pin i nie można znaleźć jakiegokolwiek numeru telefonu. Proszę o kontakt na adres mailowy z podaniem numeru
identyfikacyjnego telefonu, to pozwoli ustalić poprawnego właściciela.
 znalazca

telefon3110@onet.eu
 Iława, Poniedziałek 06-07-2009

16026. 
Odnośnie wpisu numer: 16022

"Czy zablokowanie strony Kleiny Andrzeja nie jest pierwszym w Polsce
demokratycznej występkiem przeciw wolnemu słowu? Niech obrażony
pójdzie do sądu."
Zapytaj sie Janie, dziadziusia Andrzejka, co na swoim blogu robił z ludźmi, których wpisy mu zbytnio nie odpowiadały.
 Natasza_Pegeerówka
 Poniedziałek 06-07-2009

16023. 
Odnośnie wpisu numer: 16022

Czy zablokowanie strony Kleiny Andrzeja nie jest pierwszym w Polsce
demokratycznej występkiem przeciw wolnemu słowu? Niech obrażony
pójdzie do sądu.
 Jan z Lipowego
 Poniedziałek 06-07-2009

16022. 
Odnośnie wpisu numer: 16021

I po co Ci to było - gwoli przypomnienia;

"AK: Panie ad hoc, myślenie heurystyczne jest panu obce, porusza się pan przy pomocy prostackich algorytmów. Nie istotny jest żart, istotne jest to, że nie umie pan rozmawiać. Nie stosuję żadnych pogróżek, nie obruszam się, mówię: mierzisz mnie gościu. Za prostactwo, za prymitywizm, za trolling.
O tym co jest dozwolone na moim blogu, decyduję ja. I moja decyzja powiada: Wejście tutaj wymusza zdjęcie gumofilców przed schodami, a spluwanie do spluwaczki ma miejsce poza obrysem portalu.
W paputkach w stosownej porze chodzę, do spania używam tego urządzenia na głowę z kutasem, herbatę pijam, starzeje się w właściwym dla siebie tempie, a jak dyskutuję, z autopsji wie pan doskonale. Nie nadążasz gościu. I bądź czujny jak ważka, facet."

Czuj duch Andrzejku, czuj duch...
 Natasza_Pegeerówka
 Poniedziałek 06-07-2009

16021. 
Odnośnie wpisu numer: 16020

Niech ziemia lekką będzie staremu [...].
 Natasza_Pegeerówka
 Poniedziałek 06-07-2009

16020. 
Szanowni Państwo! Dotąd przymykałem swe oczy na tzw. "działalność publicystyczną" Andrzeja Kleiny z Lubawy, który z nieuzasadnionych przyczyn postanowił m.in. w Internecie atakować przeróżne osoby.
W konsekwencji jego blog został zablokowany przez administratorów serwerów. Nie chcę wgryzać się w pobudki, które kierują Andrzejem Kleiną. Nie bardzo też mnie interesują jego poglądy. Ale musiałem zareagować na tzw. polemikę z moim tekstem, która - w moim odczuciu
- nie jest niczym innym, jak atakiem i naruszeniem mojej prywatności.

Jednym z najważniejszych powodów jest oczywiście fakt, że prowadzony przeze mnie blog nie jest tytułem prasowym. Co więcej: witryna posiada zabezpieczenia przed jej kopiowaniem. A powód jest dla oczywisty!
Nie chcę i nie zamierzam udostępniać swoich tekstów osobom trzecim, zwłaszcza Andrzejowi Kleinie, który winien uszanować ów fakt, a nie
w arogancki sposób wchodzić w moje życie z butami. Otóż nie jestem zainteresowany tym, żeby Andrzej Kleina w jakikolwiek sposób uczestniczył w moim życiu zarówno zawodowym, jak i prywatnym.
Mam do tego prawo i z niego korzystam.

Po drugie, liczą się fakty. Kleina podjął się polemiki z tekstem, który zawarłem na moim blogu, chociaż strona jest zabezpieczona przed kopiowaniem i w nigdy nie wyrażałem zgody i nie udzielałem zezwolenia
na jego kopiowanie. O zgrozo, Kleina przepisał całe cytaty z notatki o Michaelu Jacksonie i nie zaznaczył źródła cytatów oraz tytułu tekstu. Tymczasem ustawa prawo autorskie mówi wyraźnie: "Art. 34. Można korzystać z utworów w granicach dozwolonego użytku pod warunkiem wymienienia twórcy i źródła".
 Tomasz Reich
 Poniedziałek 06-07-2009

16019. 
Kolejny potworek architektury współczesnego budownictwa kierunku socrealizmu postkomuny fudują nam miejscowi budowlańcy [w Iławie].
Pierwsza szkarada stoi już na Placu Gadańskim na Gajerku. Pokażcie mi drugie takie sztraszydło w Polsce. Ten, kto wymyślił tego potworka winien od Burmistrza otrzymac statuetkę za "kształtowanie wizerunku Iławy".
Ciekaw jestem, co ciekawego postawi z widokiem na Mały Jeziorak wykonawca z Lubawy.
 Jan z Lipowego
 Niedziela 05-07-2009

16018. 
Odnośnie wpisu numer: 16017

Wasze artykuły są żenujące ,skąd czerpiecie jakiekolwiek informacje, myślę że z własnej wyobraźni bo na pewno nie z wiarygodnych informacji. Czytelność wam drastycznie spada a nie zdziwię się jak ktoś wytoczy wam w końcu lub znowu proces o oczernianie i podawanie niekompetentnych informacji.Jesteście śmieszni i żenujący.
 czytelnik44
 Niedziela 05-07-2009

16017. 
Odnośnie wpisu numer: 16011

Panowie. Uważajcie czego dotykacie. To nie żarty. Zbieranie informacji na ten temat jest sprawą ślizką. Równie dobrze z prawdą można połączyć pomówienie. Zatem uważajcie, bo możecie za fałsz i pomówienia gorzko zapłacić.
 szkolny
 Niedziela 05-07-2009

16016. 
Odnośnie wpisu numer: 16014

Oj PUTIN, ale z Ciebie żartowniś.
 zainteresowana
 Sobota 04-07-2009

16015. 
Odnośnie wpisu numer: 16010

Stronka jak stronka, każdy może sobie założyć. Z tego co wiem, to wynik jest prawidłowy.
 kibic
 Sobota 04-07-2009

16014. 
Odnośnie wpisu numer: 16012

Tak. Tylko musi Pani zapisać się do PO. Bo cichm przewodniczącym Uni Pracy są Ptasznik i Rygielski.
 Putin
 Sobota 04-07-2009

16013. 
Odnośnie wpisu numer: 16011

Chłopaki, poczytność wam spada?
 suczka
 Piątek 03-07-2009

16012. 
Czy w Iławie działa UNIA PRACY? Jestem zainteresowana
 Majka
 Piątek 03-07-2009

16011. 
UWAGA! Szukamy kontaktu z kolejnymi osobami, które w ciągu ostatnich
3 lat zetknęły się (osobiście lub poprzez bliskich czy dalszych znajomych)
z tematem MOLESTOWANIA SEKSUALNEGO nieletnich na terenie Iławy
oraz Lubawy (np. w trakcie nauki szkolnej lub też np. podczas praktyk zawodowych na terenie zakładu pracy).
ANONIMOWOŚĆ GWARANTOWANA!!! – nie tylko prawem i tajemnicą dziennikarską, ale też elementarną solidarnością. Prosimy o kontakt telefoniczny z autorką materiału: kom. 784-313-312. Można również
pisać na adres e-mail: justyna@kurier-ilawski.pl
 KURIERZY
 Piątek 03-07-2009

16010. 
Kurierzy, sezon piłkarski skończony a jest nowy temat. Czy możecie zapytać zarządu suskiej Unii kto jest właścicielem strony i domeny http://www.uniasusz.pl
Jak czytam tą stronę to rzygać się chce. Ktoś sobie żarty robi z suskiego sportu. Kilka miesięcy temu niewybredne grafiki a teraz wynik meczu i link do prywatnej strony. Nóż w kibicowskiej kieszeni sie otwiera. Jaja sobie Zarząd z kibiców robi?
 kibol
 Piątek 03-07-2009

16009. 
Chciałem podziękować organizatorom II Impresji Teatralnych w Iławie. Impreza na poziomie. Zaskoczyłem się pozytywnie.
 widz

k.andrzej@gmail.com
 Iława, Czwartek 02-07-2009

16008. 
Prezent od Telekomunikacji.
Przyjdź z egzemplarzem "Kuriera" papierowego do salonu TP w Galerii Jeziorak. Kup jedną z usług TP lub Orange, a otrzymasz prezent.
Dzwoń i pytaj o szczegóły: tel. (089) 648-51-00.
 TP SA
 Czwartek 02-07-2009

16007. 
Miałeś wypadek jako pieszy, pasażer, kierowca?
Ktoś ci bliski zmarł wskutek wypadku?
Nie otrzymałeś odszkodowania?
Odszkodowanie było niewymierne do wyrządzonej szkody?
Zgłoś się do nas! Tel. (022) 824-07-62
 B-Partner
 Czwartek 02-07-2009

16006. 
Skoro jesteśmy już przy budowaniu rond... Wiadomo już, jakie (duże czy
małe) będzie to rondo na os. Podleśnym? Z góry dziękuję za odpowiedź!
 Iławianin
 Czwartek 02-07-2009

16005. 
Odnośnie wpisu numer: 16004

Przetargi są chorą procedurą, gdyż w sposób nielogiczny oferenci zaniżają do bólu koszty. Przy takim postępowaniu, zaniżane są pensję, używane są bylejakie materiały, o gorszych parametrach itd itd.
A potem wieczne poprawki.
 Jan z Lipowego
 Czwartek 02-07-2009

16004. 
Odnośnie wpisu numer: 16001

Panie Jarku, nie wybudują, to ich problem. Wystartowali w przetargu, zgodnie ze wszelkimi przepisami wygrali. Nie starczy im kasy? TO ICH PROBLEM, nie miasta.
 Marynara Łu Bu Du, lat 59
 Iława, Środa 01-07-2009

16003. 
Na rynku moja babcia, co szczęścia nie miała w miłości, dziś
na loterii paczkę kondonów wygrała. Ale jaja.
 Ormowiec
 Środa 01-07-2009

16002. 
Odnośnie wpisu numer: 15995

Masz Pan rację, ale wydawało mi szalenie tanio do tego ronda, które
teraz SKANSKA kończy. Tak licząc, można ciekawe wnioski wysnuć... Kolejna kombinacja, by ktoś swój wygrał...???
 Jan z Lipowego
 Środa 01-07-2009

16001. 
Odnośnie wpisu numer: 15995

Janie, ależ Janie! Policz i porównaj! Choćby „na oko”, choćby bez tego przysłowiowego „chłopa w szpitalu”. Z matmy nigdy nie byłem dobry,
ale jabłka potrafię jakoś policzyć.
Remontowana, a raczej budowana od zera ulica Królowej Jadwigi wraz
z rondem to 4 mln złotych. Budowana II część obwodnicy to 30 mln złotych.
Na obwodnicy mamy do zrobienia 2 km plus rondo, estakadę (nad
kanałem odchodzącym od rzeki w pola) oraz most nad rzeką Iławką
(w ciągu ulicy Dąbrowskiego). A na Jadwigi mamy ledwo 500 metrów
i rondo. Podziel te metry i kwoty.
I co...?
Moim zdaniem – za 30 milionów zł wybudować 2 km drogi o wysokim standardzie, estakadę i rondo – nie ma szans. Moim zdaniem oferent prabucko-ostródzki przeszarżował. Będzie z tego cyrk. Oby nie.
 Jarosław Synowiec
 Środa 01-07-2009

16000. 
Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie poddał pod konsultacje społeczne sprawę dodania do projektów RPO (Regionalnego Programu Operacyjnego) budowy centrum sportowo-rekreacyjnego w Ostródzie.
Zachęcam mieszkańców Iławy do sprzeciwienia się tej inicjatywie. Jeżeli Ostróda chce mieć centrum, niech je finansuje z własnej kieszeni, nie zaś za pieniądze, które powinny być rozdzielone po równo.
 Marynara Łu Bu Du, lat 59
 Iława, Środa 01-07-2009

15999. 
Odnośnie wpisu numer: 15991

Do warsztatu pojazdów Pana Teleja trzeba jechać w kasku... :-)))
 Brygida von Delikatna Bardzo
 Środa 01-07-2009

15998. 
„KONTA LEWICY” TRAFIĄ DO KOSZA

Najprawdopodobniej wczesną jesienią zostanie zamknięte śledztwo w sprawie Petera V., czyli afery tzw. tajnych kont lewicy, twierdzi „Rzeczpospolita”. Prokuraturze nie udało się zebrać dowodów na to, że znani politycy ukrywali pieniądze w Szwajcarii.

Nielegalne rachunki na które miały wpływać łapówki – według zeznań lobbysty Marka Dochnala – mieli posiadać m.in. byli ministrowie Jacek Piechota i Wiesław Kaczmarek oraz Marek Ungier, były szef gabinetu prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Spekulowano, że kont może być kilkadziesiąt. Peter V. – który w Szwajcarii pracował w tamtejszym banku Coutts – miał obsługiwać te konta.

Prokuratorzy liczyli na to, że zeznania zatrzymanego w ubiegłym roku Petera V. będą dla śledztwa przełomem. Pomylili się w tych rachubach. Wiosną podejrzany wyszedł na wolność po wpłaceniu kaucji. Stanie przed sądem, ale w sprawach innych niż konta lewicy. Sprawa kont będzie więc najprawdopodobniej umorzona.

Piotr Filipczyński jako 17-letni chłopak brutalnie zamordował 75-letnią kobietę w celach rabunkowych. Skazano go na 25 lat więzienia. W 1979 r. miał przerwę w odbywaniu kary, a w 1983 r. w niewyjaśnionych okolicznościach dostał paszport i wyjechał do Szwajcarii.

Spekuluje się, że został wówczas zwerbowany przez służby specjalne PRL, co umożliwiło mu wyjazd. W 1998 r. polski wymiar sprawiedliwości uruchomił procedurę ekstradycyjną. V. został zatrzymany w Szwajcarii i przekazany Polsce, w celu odbycia reszty kary.

Trafił do aresztu. Jego prawnicy wnieśli wniosek o ułaskawienie. Pomimo, że prokurator z biura ułaskawień resortu sprawiedliwości wydał negatywną opinię w tej sprawie, ówczesny zastępca prokuratora generalnego Stefan Śnieżko miał pozytywnie zaopiniować wniosek do prezydenta. Aleksander Kwaśniewski zgodził się na ułaskawienie zabójcy. W lipcu 1999 r. Peter V. wrócił do Szwajcarii.
 skaner
 Środa 01-07-2009

15997. 
Słuchajcie!
Tyle pada, tyle powodzi - może komuś zależy, aby zatopić Platformę...
 gracz pokierowy
 Środa 01-07-2009

15996. 
Komu w Iławie zależy na uporczywym budowaniu bardzo drogich rond.
Podobno ronda są najlepszym rozwiązaniem komunikacyjnym, jednak
budowa rond na umór jedno na drugim jest niepoczytalne. Inżynieria
komunikacji zna wiele ciekawszych i tańszych rozwiązań projektów.
 Kuczer Wielmożnego Pana
 Środa 01-07-2009

15995. 
Odnośnie wpisu numer: 15983

Nie wiem, jakie wrażenie robić może kwota za obwodnicę północną
[31 mln złotych, a może w euro?] z rondem na połączeniu obwodnicy
z ul. Dąbrowskiego i mostem na rzece Iławce. Chyba że most i rondo
to inna bajka.
Tymczasem rondo przy Galerii, wykonywane przez SKANSKA, opiewa
na 4,22 mln złotych. W porównaniu z obwodnicą i ceną [31 milionów],
koszt ronda w wykonaniu firmy SKANSKA jest horrendalny.
 Jan z Lipowego
 Wtorek 30-06-2009

15994. 
Jedziemy na koncert "Golców" i "Manchester" do Nowego Miasta.
Sobota, godzina 20, stadion.
 Ola mała
 Wtorek 30-06-2009

15993. 
Odnośnie wpisu numer: 15992

Nie wiem kto Cię szkolił, ale łyse opony mają największą powierzchnię styku z podłożem.
 czytelnik
 Wtorek 30-06-2009

15992. 
Odnośnie wpisu numer: 15991

To przecież wiadomo, że najbardziej oszczędnymi oponami są te,
które mają małą przyczepność, czyli są łyse i na małej powierzchni
stykają się z podłożem. Wielkie mi odkrycie.
 szkolny
 Poniedziałek 29-06-2009

15991. 
Odnośnie wpisu numer: 15989

Kilka informacji związanych z wizytą „Zielonego Samochodu” w Iławie.
We wtorek 30 czerwca samochód przyjedzie do warsztatu Euromaster
przy ulicy Usługowej 1 (Auto-Serwis TELGUM) o godz. 10:00.

-> Ecodriving – energooszczędna technika jazdy pozwalająca zmniejszyć zużycie paliwa, emisję gazów cieplarnianych do atmosfery oraz liczbę wypadków drogowych. Ecodriving jest podstawowym narzędziem zmniejszającym koszty eksploatacji pojazdu dostępnym dla każdego kierowcy.

-> badanie Pentor – 41% kierowców badanych przez Pentor potwierdziło że regularnie stosuje zasady ecodrivingu. Badanie potwierdziło pozytywny stosunek Polaków do ochrony środowiska naturalnego; ekoświadomością wyróżniają się szczególnie kobiety z których aż 71% deklaruje pozytywne skojarzenia z ekologią.

-> Energooszczędne opony – do 2012 roku, wszystkie nowe samochody powinny być wyposażone w „zielone opony” charakteryzujące się niższymi oporami toczenia co ma wpływ na zmniejszenie zużycia paliwa.
 KURIERZY
 Poniedziałek 29-06-2009

15990. 
Odnośnie wpisu numer: 15982

Słuszna ironia.
Swoją drogą, ciekawe miejscowe rzeczy nas omijają - skończyły się II Impresje Teatralne. Żałuję, że nie mogłem jakoś nic z tego zobaczyć. Szkoda, że nic o tym nikt nie pisze - ciekawe, czy papierowe wydanie Kuriera coś przedstawi? Imprezy teatralne wszędzie są rozwojowe a teatry uliczne, to znakomita spprawa - szczegolnie w sezonie, nie mamy zbyt wielu ciekawych imprez w mieście i uważam, że te teatry trzeba jak najbardziej promować!
 Eskulapski
 Niedziela 28-06-2009

15989. 
Zamierzam zamontować gaz w aucie, myśle o sekwencji. Gdzie w Iławie dobrze mi to zrobią i jakie są ceny? [...]
 gazprom
 Niedziela 28-06-2009

15988. 
Odnośnie wpisu numer: 15984

Tak można! W Polsce można się zesrać razem z psem na klatce schodowej, wyżygać, nie mówiąc już o trawniku i jeszcze ci powiedzą, że Burmistrz powinien trawniki kosić i sprzątać po psach, bo od psa podatki ustanowione są, zaś żygowiny z klatek sprzątają opłacone sprzątaczki. Bo wg starego porzekadła: "W Polsce jak kto chce".
 Jan z Lipowego
 Niedziela 28-06-2009

15987. 
Odnośnie wpisu numer: 15983

Należy zastanowic się, czy dobrze jest, kiedy w przetargu na tak ważny obiekt drogowy, liczy się niska cena. Tanią kiełbasę jedzą psy - mówi stare przysłowie. Oby mieszkańcy Iławy nie dostali torsji żoładka.
Ta znana firma powinna dalej budowac naszą obwodnicę.
 Jan z Lipowego
 Niedziela 28-06-2009

15986. 
Odnośnie wpisu numer: 15983

Nie znam stanu ulicy Sportowej w Kwidzynie, ale fragment drogi od Stankowa do Prabut oceniam nawet dobrze.
 ciekawe zagadnienie
 Niedziela 28-06-2009

15984. 
Czy można pływać po jeziorze Dół motorówką z silnikiem spalinowym?
 szfagier
 Sobota 27-06-2009

15983. 
Przetarg na obwodnicę Iławy wygrała firma Krzysztofa Strzelczyka z Prabut. Także ta firma będzie budowała część obwodnicy Kwidzyna.
Oferta była najtańsza.
Firma ta jednak nie ma zbyt pochlebnych opinii w Kwidzynie, gdzie wykonała przebudowę ul. Sportowej a także drogę od Stankowa do Prabut (jako podwykonawca Skanska). Pozostaje mieć nadzieję, że inwestor odpowiednio zabezpieczy gwarancjami, bo kwota 25 milionów robi wrażenie.
 moa
 Sobota 27-06-2009

15982. 
Odnośnie wpisu numer: 15971

Do J-23: Zmarł Michael Jackson - widzicie co się dzieje jak rządzi Platforma Obywatelska? ;)
 kiki dee
 Sobota 27-06-2009

15979. 
Podobno w Suszu przy Urzędzie Miasta stanie mosiężny pomnik nieparzystokopytnego zwierzątka, podobnego do tego z Torunia. Ma on być patronem i symbolem działań niektórych z kierownictwa Urzędu.
 Shrek
 Sobota 27-06-2009

15978. 
Szukam namiarów na prywatne przedszkla w Iławie. W necie znalazłam tylko "Pluszak" [przy ul. Kajki], ale wiem, że są inne. Proszę o info! [...]
 agunia241082

agunia241082@wp.pl, lat 33
 Iława, Sobota 27-06-2009


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 64 65 66 ... 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... 193 194 195 ... 259 260 261 następna ] z 26191551240


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Informator: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Newsletter


wejście | jedynka Kuriera | jedynka Tele | CZYTAJ i KOMENTUJ | opinie, felietony | kogel-mogel | REKLAMA | ogłoszenia
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2015 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.