Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

25471. 
Szanowna redakcjo Kuriera! Zgłaszam ogromny sprzeciw i oburzenie wobec tendencyjnych i kłamliwych artykułów publikowanych na łamach waszego pisma!
Dokładnie chodzi mi o artykuł w którym opisaliście radę gminy Susz na której dokonano przekazania szkoły w Piotrkowie pod stowarzyszenie!
Chcę zaznaczyć tutaj z całą stanowczością, iż żadne, absolutnie żadne konsultacje społeczne nie miały miejsca, a dyrektorzy szkól nie dostali propozycji na piśmie (owszem w formie plotek dotarły), nikt absolutnie nie pofatygował się zaprosić nauczycieli na spotkanie oraz konsultacje
z nimi.
Wszelkie inne propozycje przedstawiane przez ZNP czy dyrektorów zainteresowanych placówek nie są brane pod uwagę BO NIE bez uzasadnienia mającego potwierdzenie prawne!
Żałuję, iż brakuje naszej lokalnej gazecie, o której do tej pory miałam dobre zdanie rzetelności dziennikarskiej, aby sprawdzić informacje które publikuje!
Czy "konsultacją społeczną" burmistrzunio i jego genialny zastępca nazywają tamte spotkanie zorganizowane przez rodziców, na którym oświadczyli, że "decyzja nie podlega negocjacjom" (zostali tylko poinformowani o sprawie) czy też zaproszenie od ZNP na zebranie, na którym nasz genialny zarządca krzyczał:
"To nie my, to radni!"
Menadżerowie naszej gminy Susz nie zorganizowali żadnych spotkań.
Na wszystkich byli gośćmi, którzy nie mieli nic konstruktywnego do powiedzenia, a w dodatku kłamią i manipulują faktami. Dlaczego tego
nie opublikujecie? Np. że z-ca powiedział na radzie o planowanych przez dyrektorów zwolnieniach 10 nauczycieli, co było jawnym kłamstwem, że obiecywali 100% subwencji plus średnią dopłatę na jednego ucznia w stosunku do całej gminy?
Gdzie wasz profesjonalizm i rzetelność? Wstyd i hańba.
 zbulwersowana
 Czwartek 16-02-2012
Odp. 
Krytykowany artykuł został zamieszczony na stronie redagowanej przez suski samorząd, co zostało wyraźnie zaznaczone na górze strony - zatem redakcja nie odpowiada za rzetelność tychże informacji. Niemniej jednak zajmiemy się tym zgłoszeniem.
 Radosław Safianowski

naczelny@kurier-ilawski.pl
  3611024
 Czwartek 16-02-2012

25470. 
Prezes Klubu Sportowego Jeziorak Iława podobno podaje się do dymisji
[Kazimierz Paluszewski]. Czy ktoś coś o tym wie?
 gapa
 Czwartek 16-02-2012

25468. 
Zachęcam wszystkich iławian do oddania głosu na naszego ziomala
Adriana Łuszczki, który zakwalifikował się do finału konkursu na
"Twarz Roku BRAVO".
Brawa dla niego! To się nazywa reklama dla naszego miasta Iławy! [...]
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Adrian-Luszczki-zasluzyl-na-Bravo/3110
 kris
 Czwartek 16-02-2012

25465. 
Odnośnie wpisu numer: 25460

Razu pewnego burmistrz z Iławy
odwiedził Arabów, tak dla zabawy.

Jak zwykle kitu nam tutaj nawciskał,
że tam inwestorów onże pozyskał.

Szkoda gadać, Maciuś polej mu... kawy.
 wężykiem, wężykiem...
 Środa 15-02-2012

25462. 
Odnośnie wpisu numer: 25458

Grzesiu, wypada ludziom wyjaśnić.
Otóż skrót ECDL to European Computer Driving Licence, czyli tzw. komputerowe prawo jazdy. Kursy ze wszystkimi modułami kosztują
średnio coś około 1500 zł.
W założeniach miało to ludziom szeroko otwierać drzwi do pracodawców
w caaaałej Europie - w Polsce też. A jak jest? Wystarczy się rozejrzeć.
 obserwatore
 Środa 15-02-2012

25461. 
Odnośnie wpisu numer: 25460

Pani Anno. Szkoda, że Pani nie może się ustosunkować do tej wypowiedzi burmistrza, iż efekty nadejdą później. Mi by się marzyli bogaci inwestorzy
z Arabii Saudyjskiej, Kataru itp.
No, ale bądźmy realistami. Kiedy, gdzie, jakie inwestycje i czy w ogóle kiedyś zawitają do nas bogaci panowie w białych chustach... Póki co w stosowaniu sztuczek socjotechnicznych burmistrz Iławy jest mistrzem.
Nie pozostaje mi nic innego jak czekać, bo co ja mogę zrobić więcej...
 ciekawy
 Środa 15-02-2012

25460. 
Odnośnie wpisu numer: 25457

Pan burmistrz Ptasznik reklamował Iławę osobiście jako miasto przyjazne inwestorom na targach w Dubaju. Zapytany o wymierne efekty tej wizyty odpowiedział, że "będą, ale po pewnym czasie".
 Anna Zakrzewska
 Środa 15-02-2012

25459. 
Odnośnie wpisu numer: 25453

Związek Socjalistycznych Republik Europejskich (ZSRE) popiera oraz finansuje takie absurdy za nasze pieniądze z podatków, które płacimy.
Nikomu niepotrzebne szkolenia, pseudo-inwestycje w kadry, na których zarabiają różnego rodzaju firmy i fundacje zakładane przez spryciarzy, najczęściej powiązane z samorządowcami, potrafiących wyrwać pieniądze z ZSRE.
Bardzo drogą infrastrukturę finansowaną – w dużej części z kredytów zaciągniętych na nasz rachunek przez znakomitych ekonomistów oraz polityków i samorządowców w celu pochwalenia się przed plebsem:
"Ile to zrobiliśmy dla Was".
Nie wiem czy sami nie jesteśmy skłonni do życia ponad stan i zaciągania zobowiązań, które spłacać będziemy my i nasze dzieci i wnuki? Może tak właśnie jest – to nie miejmy pretensji, że prywatni inwestorzy nie budują zakładów pracy, bo nie mieliby chyba chętnych do pracy. Według mojej wiedzy większość chętnych do pracy chce pracować w samorządach, bo
pracuje się lekko, łatwo i przyjemnie, no i oczywiście przynajmniej za minimum "średnią płacę krajową".
Niech więc żyje ZSRE – nasza matka, która nas wykarmi – dostajemy pomoc społeczną i zasiłki.
 HK007
 Środa 15-02-2012

25458. 
Odnośnie wpisu numer: 25453

Super ogłoszenie. Z certyfikatem ECDL to chyba nawet w Microsofcie robotę od ręki się dostanie...
 xgrzesio
 Środa 15-02-2012

25457. 
Odnośnie wpisu numer: 25445

Do Pani radnej Anny Zakrzewskiej.
Droga Pani, bardzo dobrze, że pyta się pani o takie sprawy. Czytam
Pani wpis i totalnie nie rozumiem słów naszego miłościwie panującego
burmistrza Iławy Włodzimierza Ptasznika, że "nie można za bardzo
ingerować, bo to są inwestorzy prywatni". Z trudem powstrzymałem
śmiech przez łzy.
Przez takie podejście jesteśmy tam, gdzie dziś jesteśmy, bo nie ma co ingerować, bo to są inwestorzy prywatni. Takie podejście do sprawy to żadne podejście. Takie podejście równa się, według mnie, myśleniu typu "A, inwestor! Jest fajnie, pięknie. Niech on sobie pomyśli czy chce inwestować, lecz nie drażnijmy go, bo ucieknie i co to wtedy będzie".
A tak nic z tego nie wychodzi.
To ma tyle wspólnego z biznesem co śnieg z latem. Gdzie tu są jakieś konkretne i namacalne działania zachęcające inwestorów? Jeśli Pani mogłaby (ja obecnie nie przebywam niestety w Iławie) zapytać burmistrza bądź odpowiedzieć sama, jakie działania poza utworzeniem strefy ekonomicznej (o ile dobrze pamiętam, a jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić), są prowadzone przez iławski ratusz dla jakiegokolwiek przyciągnięcia potencjalnych inwestorów?
Drążę ten temat, gdyż chciałbym wiedzieć czy coś dzieje się więcej w temacie - poza zdawkowym info mości panujących od czasu do czasu.
 ciekawy
 Wtorek 14-02-2012

25456. 
Odnośnie wpisu numer: 25453

Przed laty szkoliliśmy ludzi bez docelowego targetu. Komputer spectrum, atari, amiga, itp. bo innych nie było.
Potem ci ludzie biegle posługiwali się PC-tami. A dziś dla nich obsługa kompa - to prostota.
Dziś są to kursy za pieniądze unijne, ale nie dla uczestników, a dla firm szkoleniowych oczywiście!
 info
 Wtorek 14-02-2012

25455. 
Odnośnie wpisu numer: 25453

Bardzo ładne ogłoszenie i na pewno potrzebny ten kurs, ale pytam: kto
i gdzie zatrudni tych, którzy go ukończą?
Gdzie są obiecywane zakłady pracy na terenie powiatu iławskiego, które zatrudniają ludzi? Myślę, że ci którzy już pracują - za biurkiem i nie tylko
- posiadają już takowe kursy (i nie tylko).
Ogłoszenie jest po to, żeby pokazać, że coś się robi dla bezrobotnych.
 czytelniczka Kuriera
 Wtorek 14-02-2012

25453. 
Złap okazję! Bezpłatne szkolenie z obsługi komputera!
Pokaż pracodawcy, że potrafisz! Zadzwoń i sprawdź.
 Biuro Ogłoszeń
 Wtorek 14-02-2012

25451. 
Odnośnie wpisu numer: 25440

O co chodzi z tym moderowaniem wpisów? [...]
 iławianka
 Wtorek 14-02-2012
Odp. 
... to jest forum tematów przede wszystkim lokalnych, więc
maksymalnie ograniczamy „pułap abstrakcji” (w rodzaju np.
„wszystkich rządzących” itp. etc. itd.).
Ponadto sprawy kraju, świata i całego kosmosu interesują nas
tylko w odniesieniu do lokalnego podwórka, konkretnych osób.
Niestety nie jest dobrze, blisko połowa wpisów ląduje w koszu.
 moderator
 Wtorek 14-02-2012

25450. 
Proszę naszego "KURIERA" o zajęcie się sprawą stołówki szkolnej w Gimnazjum 2 w Iławie.
Jako rodzic płacący za obiad 2-daniowy, spodziewałbym się, że dziecko dostanie dwa dania, a nie "na drugie" zupę, bo "II danie się skończyło" (albo kiedy indziej jest sam sos od mięsa!).
Jak to jest możliwe?
Z tego, co się dowiedziałem od córki, to jedna z pań w kuchni zaprasza niektóre dzieci na obiad za darmo! A później dzieci przychodzące na obiad na drugiej przerwie nie mają już co jeść! Dzieci wracają z basenu głodne. Wystarczy, że się trochę spóźnią i już obiadu brak.
Z tego, co się dowiedziałem obiady powinny być wydawane do godz. 14,
a już po godz. 13 ich nie ma.
 anonimowo - w trosce o dzieciaka
 Poniedziałek 13-02-2012

25448. 
Odnośnie wpisu numer: 25447

Klient, zdegustowany zepsutymi schodami, czyżby miał iść do burmistrza miasta, czy jednak do biura w Galerii Jeziorak i tam zgłosić niezadowolenie z uciążliwości podczas zakupów, co...?
Ludzie, czy wy naprawdę macie aż tak nas[...] w łepetynach, czy tylko udajecie, co...?
 J-23
 Poniedziałek 13-02-2012

25447. 
Odnośnie wpisu numer: 25445

Proszę jeszcze zapytać o zepsute ruchome schody w Galerii Jeziorak
[...]
 pytek
 Poniedziałek 13-02-2012

25445. 
Odnośnie wpisu numer: 25442

Obrady radnych Rady Miejskiej w Iławie są [otwarte dla publiczności].
Każdy zainteresowany ma prawo przyjść na sesję i posłuchać o czym
się mówi i jakie podejmuje decyzje. Kto i w jakiej sprawie zabiera głos.
Zapraszam.
Ja cyklicznie pytam Pana Burmistrza Ptasznika o inwestycje, takie jak
"Wasiak Technology", IZNS, Hotel Tiffi. Uzyskuję odpowiedzi, że są to inwestorzy prywatni i nie za bardzo można ingerować.
Na najbliższej sesji (prawdopodobnie 29 lutego w środę o godzinie 13)
w imieniu "forumowiczów" zapytam po raz kolejny o wyżej wymienione firmy, jak i zasygnalizuję problemy z dostaniem się do lekarza.
Jednocześnie informuję, że od 1 stycznia ubiegłego 2011 roku nie jestem
członkiem SLD.
 Anna Zakrzewska
 Niedziela 12-02-2012

25443. 
Odnośnie wpisu numer: 25341

Jeżeli ktoś narzeka na obsługę Galerii Jeziorak, to proszę zrobić zakupy
w sklepie House.
Towar na wieszakach brudny i nawet na delikatne zwrócenie uwagi, że chciałabym kupić towar czysty a nie ufajdaczony, obsługująca mnie Pani odparła, że ona jest od sprzedawania, a nie od prania :) No to parskłam śmiechem, bo w normalnej pracy wyleciałabym z hukiem - a tu nie ma nadzoru, więc jedziemy po bandzie!
Była to moja ostatnia wizyta. Za taką obsługę dziękuję, są inne sklepy
a szkoda, bo marka House jest świetna.
 ta niedobra klientka
 Sobota 11-02-2012

25442. 
Odnośnie wpisu numer: 25437

Droga Pani radna Zakrzewska!
Chciałbym się zapytać czemu na sesjach Rady Miasta Iławy nie ma
pytań do burmistrza i jego urzęników np. o niedoszłą inwestycję firmy
"Wasiak Technology"? To miała być fabryka części do samochodów ciężarowych MAN. [...]
Jak dobrze pamiętam, już w zeszłym roku miało tam być zatrudnionych kilkadziesiąt osób, a co mamy? Szczere pole i niespełnione obietnice!
Jak zawsze.
 kris
 Sobota 11-02-2012

25441. 
Odnośnie wpisu numer: 25420

Pani radna Zakrzewska [SLD] zwyczajnie nie ma zdania, albo boi się wyrazić głos sprzeciwu będący contra złym działaniom urzędnika. I tyle.
[...]
Chodzi o zdrowie i życie ludzi. Może niech Rada Miasta Iława zajmie stanowisko odnośnie NFZ i - ważne słowo - SŁUŻBY zdrowia. Niech
Pani zacznie, niech się Pani nie boi. [...] Liczę na Pani działanie!
 ateista wolnościowiec
 Sobota 11-02-2012

25440. 
Odnośnie wpisu numer: 25414

Bardzo dziękuję za ten wpis. Widzę, że nie jestem sama. [...]
Brak jest Iławie i regionie inwestycji, brak jest pomysłów na ściągnięcie inwestorów. Ja nie znam sie na tym jak ich przyciągnąć, dlatego nie zabieram się za rządzenie. Ale nasi "wybrańcy" [Platformy na czele z burmistrzem Ptasznikiem i starostą Rygielskim] startując do władzy powinni sobie zdawać sprawę z ciążącej na nich odpowiedzialności i oczekiwań społeczeństwa.
Zastanawia mnie np. sprawa IZNS-ów, które tak ochoczo nasi włodarze chcą przenieść w inne miejsce. Czy zdają sobie sprawę z kolejnych bezrobotnych? W tym miejscu miały podobno powstać jakieś bloki, więc
z tej okazji chciałabym zapytać kogo będzie stać na zakup mieszkania, skoro ludzie nie mają gdzie zapracować na to?
Kolejna sprawa, Biuro Obsługi Klienta ENERGAi w Iławie. Miały się odbyć rozmowy w sprawie powrotu biura. Temat ucichł, sprawa wyciszona, czy coś się w tej sprawie działo?
Sprawa związana z lekarzami rodzinnymi - naprawdę nie wiem kto robi ten niepotrzebny szum o staniu w kolejkach od 6:00 rano na mrozie? W dniu 07.02.2012 zadzwoniłam o godz. 8:05 do lekarza rodzinnego w przychodni "Rodzina" i bez problemu zarejestrowałam się do rodzinnego, dokładnie tylko po recepty. Skąd ten szum o potrzebie wystawania od 6:00 pod przychodnią? Czy nie jest tak, że sami nakręcamy te kolejki?
[...]
 iławianka
 Sobota 11-02-2012

25439. 
Odnośnie wpisu numer: 25437

Bardzo dziękuje za wyczerpujący opis ustawy. Jednak, czy my, ludzie, mamy za tych durniów z Platformy umierać w kolejkach na mrozie, co?
To chory przepis, by pacjent, ze znaną i opisaną chorobą co miesiąc
np. stawiał się u lekarza.
Jeśli zaś pacjentem jest człowiek już leżący, to... czyżby należało go
w kocach przetransposrtować pod ośrodek zdrowia również w kolejkę?
Czy może zadzwonić po karawan z lekarzem, by dokonał eutanazji i wywiózł ciało do kostnicy?
Co Pani myśłi o tych, ktorzy przygotowali ustawę. Byli nimi ludzie, czy efemerydy Frankensteina?
 Mjr Panczerz-Kulawy
 Piątek 10-02-2012

25438. 
Odnośnie wpisu numer: 25410

Nie bój nic. Szkoły przejmą stowarzyszenia i najlepiej wykształcone Panie od rozliczania wszelkich dotacji.
Najpierw jeszcze burmistrz wpompuje w budynki troszkę grosza, żeby nie rozkraczyły się z braku kasy na starcie. Pierwszy rok jakoś pociągną. Potem przyjdzie kryzys, bo skoro cała subwencja jest zbyt mała, to jak ma wystarczyć jej 75%...? Tak, tak... Stowarzyszenie nie dostanie całości kasy, którą obecnie otrzymują szkoły.
Po dwóch latach stowarzyszenia padną z braku pieniędzy i kadry. Spróbują wyciągnąć nieco grosza z kieszeni rodziców, ale oni staną murem przeciwko. Asy ze stowarzyszenia pójdą do władz miasta, aby
one przejęły z powrotem nierentowne szkoły.
Niestety nie wiem co one wtedy zrobią, przecież wtedy będzie rządzić już nowa władza!
 szaman znad suskich wzgórz
 Piątek 10-02-2012

25437. 
Odnośnie wpisu numer: 25420

Panie majorze! Wczoraj weszła w życie [rządowa] nowelizacja ustawy refundacyjnej.
I choć zniknął z niej przepis o karaniu lekarzy za nieprawidłowe wypisanie recepty, to NFZ będzie mógł nadal karać za to przychodnie, szpitale, a także lekarzy prywatnych.
Tylko minister zdrowia i sejm są władni zmienić wprowadzone przepisy, które doprowadziły do wielkiego bałaganu, braku możliwości dostania się do lekarza w rozsądnym czasie, a pielęgniarkom zabroniły powtarzania przepisanych recept.
Każdorazowo pacjent musi być zbadany oraz opisany w dokumentacji medycznej przed wypisaniem recepty. To w znaczący sposób wydłuża czas załatwiania poszczególnego pacjenta i uniemożliwia szybkie, prawidłowe funkcjonowanie słuzby zdrowia.
Poruszanie tego tematu przeze mnie na sesji Rady Miejskiej niczego nie zmieni, a zajmie czas, który można przeznaczyć na załatwienie spraw będących w naszej kompetencji. Serdecznie pozdrawiam.
 Anna Zakrzewska [radny Rady Miejskiej w Iławie]
 Piątek 10-02-2012

25436. 
Prabuty. Samobójstwo urzędniczki z magistratu wstrząsnęło całym miastem. Czytaj w Kurierze. http://www.prabuty.kurier-ilawski.pl/jedynka
 KURIERZY
 Piątek 10-02-2012

25423. 
Oto cała naga prawda o likwidacji szkół wiejskich i nie tylko.
Kto nie widział wczoraj programu Jana Pospieszalskiego "BLIŻEJ"
na ten temat w telewizji TVP INFO, odsyłam gorąco do internetu.
Fenomenalny materiał.

http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/jan-pospieszalski-blizej/wideo/09022012/6337062
 nauczycielka
 Piątek 10-02-2012

25420. 
Odnośnie wpisu numer: 25414

Szanowna Pani radna Zakrzewska! [SLD]
Pani, jak nie mylę się, należy do służby zdrowia?! Tak?! Zatem niechże
Pani szanowna podniesie larum w sprawie kolejek do lekarzy po recepty.
Tak nie może być, by czekać po przedłużenie recepty.
Czy musicie wy, służba zdrowia, iść drogą Kopacz i Arłukowicza?
Nie idźcie tą drogą. Dajcie żyć. Pewno Pani boi się sprawy ruszyć? [...]
 Major rezerwy Józef Pancerz-Kulawy
 Piątek 10-02-2012

25417. 
Odnośnie wpisu numer: 25397

Nie wiem skąd tyle zajadłości i chęci ataku na szkołę i nauczycieli.
Każdy, kto ma maturę może iść na studia pedagogiczne, skończyć je
i też mieć "dobrze" - wakacje, ferie, 1600 zł pierwszej pensji!
Jaki problem?
A może w tym naszym dziwnym kraju powinno wreszcie być normalnie? Bez nagonki jednych grup społecznych na drugie za jakieś parszywe ochłapy rzucane przez rządzących pseudo fachowców!
Młodzi ludzie nie maja perspektyw na pracę, mieszkanie. Jak można założyć rodzinę i wypełniać lukę demograficzną bez pewności, że będzie co tym dzieciakom włożyć do garnka?
Absurd goni absurd, zbyt mała subwencja oświatowa przeznaczana przez rzad powoduje bezsensowne i dramatyczne w skutkach dla nas wszystkich decyzje nieodpowiedzialnych samorządowców. Łatanie budżetów oszczędnościami na zamykanych szkołach jest polityką doraźną, a co będzie za kilka lat?
Co potem zamknie samorząd w Suszu? Może Ośrodek Zdrowia? [...] Szmateksy? Może piekarnię Dwórznika?
Nie macie panowie pomysłu na rządzenie miastem i gminą. Przeproście
i podajcie się do dymisji, nie brnijcie w ślepy zaułek!
 dobrze poinformowany optymista
 Piątek 10-02-2012

25416. 
Pod ośrodkami zdrowia nadal horror. Czy to w Iławie, czy w Ząbrowie, czy w Rudzienicach. Po przedłużenie leku na stałą chorobę trzeba stanąć o 6:00 w kolejkę przed budynkiem w -20 C mrozie.

Już wielu gminach czekający, zdesperowani ludzie oszaleli i zagrozili wyrzuceniem lekarzy i kierownictwo z ośrodków, jak nie przejdą do starego systemu przygotowania na telefon recept na leki. Otóż zaczyna to skutkować. W Lubawie nie ma kłopotu, jest po staremu. Czyli można.

Panie Harmaciński, Ptasznik i Rygielski! Jeśli nie zrobicie porządku w podległej sobie służbie zdrowia, to będzie wasza ostatnia kadencja, a nawet skrócona. Padniecie razem z PO nagle i niespodziewanie. Nie myślcie potwory samorządowe, że jesteście na zawsze. Tak myślała komuna z Jaruzelskim na czele i wylądowali na marginesie historii, wy zaś wylądujecie na śmietniku i zutylizujemy was.

Czy wy nie rozumiecie, że wasz czas rządów zbliża się ku końcowi. To nie Euro was zniszczy, a my obywatele, bo nie zniesiemy z waszej strony rządów podłości, zamykania szkół, ukrytych podwyżek leków, braku dostępu, kiedy człowiek jest chory, do służby zdrowia kontaktowej, nieustannej emigracji młodzieży na zachód. Wcale nie musi być wydłużany wiek emerytalny, a zatrzymanie młodego pokolenia w Polsce w pracy. To jest rozwój Polski i jego postęp, nie udawanie, nie likwidacja szkół, nie emigracja w imię wydumanego globalizmu.

Czy wy nie zdajecie sobie sprawy z tego, że nowa opozycja, jaka się w Polsce rodzi, to protestujący uczniowie o niezamykanie szkół. Tak było w latach 70-tych, tylko w obronie robotników. Niech wam powie pierwsza szuja w PO, znany profesor nauk biologicznych, co robił i o co protestował jako młody człowiek. O godną pracę, choć wszyscy ją wówczas mieli, lepsze pensje, choć wszystkim wówczas co miesiąc wypłacano, o wolności religijne, o wolność wypowiedzi, której wówczas nie było, choć on sam dziś chce usta dookoła zamykać.

Roztrwoniliście kapitał zaufania:
 Major rezerwy Józef Pancerz-Kulawy
 Piątek 10-02-2012

25414. 
Odnośnie wpisu numer: 25391

Droga Pani radna Zakrzewska!
Chciałbym się zapytać czemu na sesjach Rady Miasta Iławy nie ma pytań np o niedoszłą inwestycje firmy Wasiak Technology. To miała być fabryka części do ciężarowych MANÓW.
A czy w ogóle są prowadzone jakiekolwiek działania zmierzające do przyciągnięcia do naszego miasta inwestorów?
Mnie średnio mnie interesuje już czytanie o nowych chodnikach itp. Chciałbym poczytać o waszych działaniach w kierunku zapewnienia ludziom godnego życia. Wszak nikt jeszcze nie najadł się ładnymi chodnikami, ulicami parkami.
Broń Boże nie jestem jakimś zacofanym człowiekiem, a walory estetyczne naszego miasta są bezcenne. Znam mechanizmy rządzące polityką w naszym kraju i wiem, że po wyborach ludzie wybrani do struktur rządzących często robią niewiele. No ale są też przykłady miast w naszym kraju gdzie widać wymierne korzyści wynikające z przemyślanych działań ludzi odpowiedzialnych za losy miast. Czemu u nas nie może tak być?
Nieodgadniony i niewyobrażalny jest dla mnie stopień indolencji naszych radnych w tej materii. My dla was nie jesteśmy, to wy dla nas winniście być, nauczcie się tego w końcu. [...]
 a po co ma być lepiej
 Czwartek 09-02-2012

25413. 
Dlaczego w Suszu władze nie informują społeczeństwa o sesji oraz o
poruszanych na niej sprawach? [...] Czy to są tajne rzeczy? [...]
[...] Może Kurier zainteresował by się tą sprawą. [...]
 ciekawski
 Czwartek 09-02-2012
Odp. 
Krótko gościu: nie czytasz Kuriera, więc jesteś ślepy i głuchy.
Ale najsmutniejsze jest to, że ze swojej niewiedzy robisz pianę.
 moderator
 Piątek 10-02-2012

25412. 
Odnośnie wpisu numer: 25406

[...] Tu nie chodzi o żale, pretensje itp.
Tu chodzi o zwykłą przyzwoitość którą powinni prezentować "wybrańcy
narodu". Odniosłam się do tego, o czym dyskutuje się na sesjach rady
w Iławie.
Chodzi mi o podejmowane tematy jak i zachowanie niektórych radnych. Oburza mnie fakt, że rzeczy oczywiste takimi nie są (np. wyłączone telefony na sesji itp. etc.) Podobnie jak denerwują mnie przepychanki pomiędzy radnymi a burmistrzem, ciągłe swary i osobiste wycieczki. Nie interesuje mnie kto z jakiej jest partii, chcę tylko aby zajmowali się tym, czym potrzeba, a więc sprawami miasta, nowymi miejscami pracy, jak przyciągnąć inwestorów itp.
Dosyć "kopania" siebie wzajemnie. Nie opowiadam się za żadną ze stron, pragnę tylko by przestali walczyć pomiędzy sobą i wzięli się w końcu do prawdziwej pracy. Już dawno minął rok od wyborów, czas leci, a tu w lokalnym ogródku nie widać zmian...
 iławianka
 Czwartek 09-02-2012

25411. 
Odnośnie wpisu numer: 25381

Ja odpowiem!
Pieniądze znajdą się. Zamkną szkoły i dziury połatają oszczędnościami.
Proste!
 czytelniczka forum
 Czwartek 09-02-2012

25410. 
Odnośnie wpisu numer: 25339

Przede wszystkim warto przypomnieć, że burmistrz Susza, który chce oszczędzać na szkołach, chyba w czerwcu, czyli po około 6 miesiącach urzędowania przyznał sobie podwyżkę 2,5 tysiąca. Radni również wzięli
jakieś podwyżki.
I taki urzędnik chce oszczędzać na szkołach? Taki, który jeszcze sam nic
nie zrobił, a już dał sobie podwyżkę?
Tacy pięknisie jak on, powodują, że ludzie denerwują się na nauczycieli,
że niby jest im tak dobrze. Gdyby się zastanowić, wcale nie mają lepiej
od innych pracujących gdziekolwiek.
To nie ratownicy medyczni i nie nauczyciele są winni temu, że najpierw
muszą dużo pracować, by dostać pracę, w pracy stawać na rzęsach, a
potem iść na bruk albo na najniższą krajową, bo radni są nieudolni.
Bo radni nie rozumieją sensu edukacji. Najłatwiej jest zamknąć.
Niech siebie zamkną, oni kosztują tyle samo, co szkoły.
 murzyn
 Czwartek 09-02-2012

25408. 
Odnośnie wpisu numer: 25400

Dobrze kumasz.
A teraz wyobraź sobie jaki twój los będzie, gdy miał będziesz 67 lat...
 emeryt
 Czwartek 09-02-2012

25406. 
Odnośnie wpisu numer: 25399

Drodzy Forumowicze!
Każdy z nas ma jakieś pretensje i żale do naszych rządzących... No i prawidłowo, bo w Iławie nie jest kolorowo zwłaszcza z zatrudnieniem
na godziwych warunkach.
Wobec tego proponuję by Pan Burmistrz Ptasznik, jak i cała Rada Miasta oraz starosta Rygielski, jak i cała Rada Powiatu stworzyli [...]. A może włodarze myślą, że Iława to takie cudowne miasto "MLEKIEM I MIODEM PŁYNĄCE", co...?
Co wy na to? "Kurier Iławski" nam w tym pomoże?
 kris
 Czwartek 09-02-2012
Odp. 
Chęci masz dobre, ale twoje „pomysły narzędziowe” – dramat.
Zajrzyj do samorządowych ustaw kompetencyjnych, weź pod
uwagę za co odpowiada burmistrz, starosta oraz wójt gminy.
A następnie porównaj to z zakresem obowiązków premiera.
I wtedy zapraszamy ponownie. Czekamy na twoje wnioski.
 Modero Kuriero
 Czwartek 09-02-2012

25405. 
Jestem ciekawa do kogo należy odkucie lodu na jezdni i przy schodach wejściowych do budynku stacji Iława Główna, co?
Pan taksówkarz podwiózł mnie pod te nieszczęsne schody, a ja dosłownie nie mogłam wyjść z tego samochodu, bo pod nogami miałam pagórkowate lodowisko. Napadało śniegu, nie było komu tego odgarnąć i jest jak jest.
W miejscu gdzie stoją taksówki, to jest odśnieżone, bo też podjeżdżają autobusy i jest duży ruch samochodowy, a tutaj - pomiędzy schodami a tą wyspą z krzewów od strony wieży ciśnień - jest taka lodowa niecka.
Znowu czeka się aż ktoś złamie nogę lub rękę? Musi się aż coś stać...?!
 Anna
 Czwartek 09-02-2012

25401. 
Dawniej Jan Pietrzak w kabarecie celnie powiedział: "Gdyby na Saharze
rządziła PZPR, też by piachu zabrakło".
Dziś mogę rzec podobnie: gdyby nawet cała Polska na gazie łupkowym,
ropie i diamentach leżała, to też mielibyśmy kryzys...

http://www.youtube.com/watch?v=uKfgiR_LtXM (czas całkowity 10:44)
 swój
 Czwartek 09-02-2012

25400. 
Odnośnie wpisu numer: 25389

Zanim ludzie się obudzą z letargu, będzie za późno.
Władza dąży do totalnego ogłupienia młodych ludzi, którym będzie wszystko jedno, zresztą już widać tego efekty - ludzie siedzą zgnębieni, zastraszeni, a nawet głodni.
 wykwalifikowany bezrobotny, lat 37
 Czwartek 09-02-2012

25399. 
Odnośnie wpisu numer: 25391

Co da moja wizyta i moje pytania? Czyż nie są już tu zadane na forum?
Czyż na sesjach rady podejmujecie Państwo takie tematy? A może [KI] opisując przebieg sesji "zapomina" o tym wspomnieć? Nie, po prostu
takich tematów nie ma!
Po co mam do Pani przyjść? Jaki miałaby cel ta wizyta? To ja od Państwa oczekuję działań a nie Państwo ode mnie oczekujecie pomysłów.
Ja nie startuję w wyborach samorządowych, lecz sumiennie głosuję po zapoznaniu się z kandydaturami. Nie kieruję się też pochodzeniem kandydata z partii politycznej, tylko tym, co ten kandydat ma do zaproponowania, jakie ma pomysły. Ale co innego przed wyborami, a co innego po wyborach.
Pozdrawiam, życzę sukcesów i owocnych działań, ale innych niż położenie nowych chodników...
 iławianka
 Czwartek 09-02-2012

25397. 
Odnośnie wpisu numer: 25382

A kto zgadzał sie na reformy szkolnictwa?
Czy ktoś w tym kraju pyta ludzi czego oni chcą?
 jestem ze wsi
 Czwartek 09-02-2012

25396. 
Odnośnie wpisu numer: 22245

Szkoda tylko, ze zamiast cokolwiek z tym robic ludzie, czyli my siedzimy cicho. Fajnie tak popisac na forum [anonimowo], wyzyc sie, ale to nic nie zmieni, trzeba bylo myslec wczesniej zanim kraj pograzyl w chaosie. [...]
 zszokowany
 Czwartek 09-02-2012

25395. 
Hmmm... Ciekawe czy Kurier coś wie o tym co mówią ludzie na mieście
o jakiś dziwnych rzeczach w tzw. [...]
 bobbi
 Środa 08-02-2012
Odp. 
Dziękujemy. Sprawdzamy tę informację.
 moderator
 Czwartek 09-02-2012

25393. 
Odnośnie wpisu numer: 25385

A w Suszu, w szkole podstawowej, jest kilku nauczycieli, którzy już dawno powinni iść na emerytury.
Blokują miejsca pracy młodym. Jest pani nauczania początkowego, która
i owszem ma dobre wyniki w nauczaniu, ale jakimi metodami...? Strasząc, że jak się nie nauczy, to go spuści ze schodów. Wiem, bo uczyła parę lat temu moje dziecko. Pewnie już zmęczona i powinna strapione nerwy leczyć.
Jest jeszcze kilkoro innych, którzy też zasługują na odpoczynek.
 suszanin
 Środa 08-02-2012

25391. 
Odnośnie wpisu numer: 25384

Jestem zainteresowana poruszanymi przez Panią tematami.
Zapraszam do ratusza na dyżur radnej.
 Anna Zakrzewska [radny Rady Miejskiej w Iławie]
 Środa 08-02-2012

25389. 
Odnośnie wpisu numer: 25388

I co z tego, że znowu są podwyżki paliw...? Phi...!

Masz wyższe, mimo reformy, ceny leków. Horror w ośrodkach zdrowia, Platformie w sondażach poparcie stoi, PiSowi spada, nagle rośnie SLD.
Polskę czeka okres rządów "demokratycznych" sprawowanych przez partię typu różowego PO, brunatnego Palikota i czerwonego SLD min.
25 lat. Podobnie było z komuną od 1950 do 1990 roku. Razem 40 lat.

Jednak przyjdzie ten czas, podobnie jak na komunę, kiedy nastąpi otrzeźwienie młodego pokolenia, które zerwie się, podobnie jak my w latach 80. W Polsce, pomimo, że 2 miliony jest bezrobotnych i drugie
tyle wyjeżdża za pracą, ludzie mają taki dylemat: na kogo głosować?

Takie rozmowy usłyszałem o godz. 6:30 rano przed ośrodkiem "Zdrowie"
w kolejce po leki, nie za wizytą. Też dwaj starcy po 70. roku życia przy dobrym zdrowiu jeszcze, debatujący o polityce i zastanawiający się nad tym, na kogo głosować. Jeden powiedział, że tylko jedna jest partia do wyboru. Po czym padła nieśmiała odpowiedź drugiego: "P.O."

No i o czym tu dalej rozmawiać, co...?
 Major rezerwy Józef Pancerz-Kulawy
 Środa 08-02-2012

25388. 
Kto z was był dzisiaj na stacji paliw? ZNOWU PODWYŻKI!
A w różowych mediach reżimu rządowego Platformy - cisza!
W ciągu jednego miesiąca jest to już 13. podwyżka cen paliw!
 skuter
 Środa 08-02-2012

25385. 
Odnośnie wpisu numer: 25365

...belfer coś robi, tzn. zajmuję się nie tylko na lekcjach programem, ale organizuje też spotkania pozalekcyjne, wycieczki, ogniska, spotkania.
Nieważne czy za pieniądze czy bez. A przecież mógłby siedzieć i czekać
na emeryturę.
Takich kiepskich szkół jak iławski mechanik jest zapewne wiele.
My mamy zupełnie inną, dlaczego więc mamy o nią nie walczyć?
 z okolic
 Środa 08-02-2012

25384. 
Odnośnie wpisu numer: 25367

[...] Proszę tylko popatrzeć, nasze apele nie tylko nie interesują radnych czy burmistrza, ale i komentatorów na forum...
Lepiej zająć się krytyką nauczycieli, ratowników czy sprzedawczyń w sklepie... No cóż, szkoda. [...]
 iławianka
 Środa 08-02-2012

25382. 
Odnośnie wpisu numer: 25376

Mądrego i z autorytetem nauczyciela dobrze wspominają, choć do niego
to i owo mają jako zarzuty. Tak jak powiedziałeś.
Gdyba nie banda durnych pseudo-nauczycieli współczesnego pokolenia,
co dzieci karmią własne i te szkolne bezstresowością, czyli błazeńskim podejściem - lecz według nich - pedagogicznym, to mielibyśmy zupełnie inną szkołę.
Dziś nauczyciel idzie z młodzieżą na wycieczkę i razem z nimi piwo pije, pali narkotyk miękki, z dziewczynami się erotyzuje.
Nikt nie chce mieć wychowawcę twardego i wymagającego, odpowiedni ubiór, zaczesany włos, bez drutu w języku nosie nad okiem itd. Taki jest na spalonym.
Za to lubią luzaków, co udają,że wymagają a z uczniami są na ty, zaś w gabinecie szkolnym w skrytce znajdziesz u nich prezerwatywy.
Mamy taką szkołę, na jakie reformy wyraziliśmy zgodę.
 szkolny
 Środa 08-02-2012

25381. 
Bardzo ciekawa sesja Rady Miasta i Gminy zapowiada się dziś w Suszu.
Czy uchwały przygotowane przez Komisję Rewizyjną dotyczące nadużyć
w Klubie Przedszkolaka zostaną przyjęte czy być może odrzucone przez leśnych dziadków?
Ponad 360 tysięcy zł oddać musiała gmina, a teraz nie ma winnych - tzn. kryci są przez rządzącą w urzędzie ekipę.
Liczę więc na ekipę redakcji Kuriera, która już tą sprawę monitorowała.
 mama Stifflera
 Środa 08-02-2012

25380. 
Odnośnie wpisu numer: 25374

Dalej nie uzyskałem odpowiedzi dotyczącej Karty Nauczyciela.
Czym szczególnym charakteryzuje się nauczyciel, że ma przywileje, co?
Wytłumacz to.
Jeszcze jedno. Jeśli uważasz, że nauczyciel pracujący z powołania jest "społeczną dupą", to ośmielę się powiedzieć, że ty - jako nauczyciel pracujący tylko dla kasy i przywilejów jesteś społecznym nieudacznikiem, który w żadnym innym zawodzie nie dałby sobie rady. Ot, taki klasyczny gryzipiórek lubiący ciepłe krzesełko za biurkiem, który musi brać socjal dodatek mieszkaniowy, bo inaczej spałby na dworcu.
 bob ratowniczy
 Środa 08-02-2012

25378. 
Odnośnie wpisu numer: 25376

Masz rację "obserwatore". Też jestem nauczycielką i serce boli jak się dzisiaj ogląda nagonkę na tych biednych belfrów.
Dawniej nauczyciel miał szacunek i prestiż ale miał i więcej narzędzi w ręku. Stosował kary cielesne, krzyknął etc. A dzisiaj... nawet spojrzeć krzywo nie możesz bo rodzice przylecą, a jakże najmądrzejsi na świecie.
Szkoła dziś to zupełnie inny wizerunek, inny nauczyciel oraz całkowicie nieporównywalnie inne pokolenie dzieci i młodzieży (maniacy komórkowi i komputerowi), to tak delikatnie mówiąc, bo o zachowaniu i szacunku do starszych i innych nie wspomnę.
Jak, pytam, kształtować w takich realiach młodego człowieka. A no tak, że staramy się jak możemy na ile sił starcza a i tak jesteśmy opluwani, wytykani, postrzegani jako te pijawki na garnuszku państwa. A inne grupy zawodowe?
Np. tacy lekarze. Przepracowani na garnuszku służbowym, więc po kilku klientach dorabiają prywatnie. Policjanci wiosłują do emerytury (15 lat pracy) etc.
Myślę więc, że ta nagonka na nauczycieli to już naprawdę przesada, tak jak w każdym zawodzie są ci zaangażowani i mniej ale nie generalizujmy, że wszyscy.
Dzieci należy edukować i zawsze będą najwyższym dobrem a w jakim kierunku to pójdzie, czas pokaże.
 nauczycielka
 Środa 08-02-2012

25377. 
Odnośnie wpisu numer: 25373

Kto wymyślił tą nazwę "ratownik medyczny"?
Wszyscy wiemy jakie są obwarowania żeby przyjechało pogotowie do chorego. Najczęściej wzywa się lekarza prywatnie lub jedzie nawet taksówką do lekarza na dyżur w szpitalu. A wy leżycie jak święte barany cały dyżur przed telewizorem, nawet 20 godzin w miesiącu nie macie bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Za darmo prysznic, mikrofalówka.
Wielki dyżur z powołania. Pani na centrali decyduje co podać choremu, żeby nie przeszkadzać ratownikowi medycznemu w odpoczynku.
 Ali
 Środa 08-02-2012

25376. 
Odnośnie wpisu numer: 25374

A jakże! Bo kto lubi nauczycieli? Zwykle są to rodzice dobrze uczących się dzieci, a także młodzież, która dobrze się uczy. Cała reszta nie pała sympatią do nauczycieli. Dlaczego?
A czy lubi się kogoś, kto czasem zwróci uwagę (nawet słusznie...), kto upomni, kto zachęca do większego wysiłku, zachęca do większej pracy,
do nauki, etc. Kto lubi czepialskich i poprawiaczy? Kto rozumie ich dziki zachwyt nad "wypocinami" Szymborskiej, albo Miłosza? Matma? Każdy przecież liczyć umie, co nie? Po co to komu?
Po co się kształcili nauczyciele biedacy, kogo to obchodzi? Autorytet? Ktoś zapyta - a co to jest? Niepotrzebne autorytety, więc niszczyć, zniszczyć, opluć, wygwizdać, ośmieszyć!
Dzisiaj liczy się tatuś co wie wszystko o życiu co czytał "Łyska z pokładu Idy", do połowy bo nudne, "zimny łokieć na szybie", łańcuch na szyi, alufelgi i fura.
Powiadali starzy, że historia się powtarza... Czy to już było?
Quo vadis homo sapiens?
 obserwatore
 Wtorek 07-02-2012

25375. 
Odnośnie wpisu numer: 25341

Robiłam dziś zakupy w sklepie "Gatta" w Galerii Jeziorak - zmęczona, po
pracy - i obsługiwała mnie młoda blondynka. Była bardzo miła, uprzejma, proponowała mi kupno dodatków promocyjnych, na które nie zwróciłam uwagi. Nie znam tej pani absolutnie, ale nie lubię, gdy ktoś wylewa swoje żale na publicznym forum. To nie jest fair! Kupiłam dziś tam bardzo ładną bluzkę i wszelkim szkalowaniom mówię: NIE. Tak nie można.
 to Ja
 Wtorek 07-02-2012

25374. 
Odnośnie wpisu numer: 25373

Mają za frajer pracować po godzinach? Była płaca, była praca. Zajęcia sportowe za friko tylko frajer nauczycielski prowadzi, gość bez honoru, dupa społeczna, nieudacznik, który nigdzie indziej nie widzi się, tylko z młodzieżą, strapiony kiedyś komuną, dziś obecnymi rządami, jako ten, którego niesie powołanie, misja i etos.
Ale jeśli jakiś dupek jest głupi, to niech szlag trafi takiego durnia.
 szkolny
 Wtorek 07-02-2012

25373. 
Odnośnie wpisu numer: 25369

Pan ratownik medyczny ma powołanie do tego zacnego i szlachetnego zawodu, którego (nota bene) nie każdy zjadacz chleba się podejmuje.
Do szkoły się nie pcham choć mam też wykształcenie pedagogiczne. Fakt, szanujmy się, ale - proszę - wytłumacz mi w czym jest lepszy nauczyciel od innych profesji. Osobiście uważam, że każdy zawód oraz praca, która się z nim wiąże, jest odpowiedzialna i ważna dla dobra
ogółu.
Co do wychowania mojego dziecka, chcę Ci przypomnieć słowa, które powtarzacie na każdej wywiadówce, że szkoła za rodzica nie wszystko załatwi i to dom rodzinny jest fundamentem i filarem wychowawczym. To ja siedzę z własnej i nie przymuszonej woli ćwicząc z synem zadania z matematyki, bo wy macie podstawę programową i jak zwykle za mało czasu. Bo przecież 20 godzin tygodniowo to mega wymiar czasu pracy i ta wasza Karta Nauczyciela - spuścizna poprzedniej epoki. Dlaczego nie ma Karty Stolarza albo Karty Górnika? Dla nich jest Kodeks Pracy, a wy powtórzę się - szlachta. To, że Karta Nauczyciela torpeduje niejeden gminny budżet w Polsce to są fakty a nie mrzonki. Na wsiach łączy się już zerówki z 1 klasą bo dzieci nie ma, a wy murem będziecie krzyczeli, że nie godzi się oddać szkołę stowarzyszeniu.
Jeszcze jedno pytanie mam do Ciebie: a gdzie podziały się zajęcia pozalekcyjne, pamiętam kiedyś chociażby SKS-y. Umarły śmiercią naturalną. Na całą gminę policzyć można nauczycieli na palcach jednej ręki, którzy dla dzieci coś robią za free po lekcjach. Oj jacy spracowani nauczyciele - biedaczyska... Tacy pokrzywdzeni...
 bob ratowniczy
 Wtorek 07-02-2012

25372. 
Odnośnie wpisu numer: 25349

Usunięcie burmistrza nie usunie problemu. Nie tędy droga.
 też zainteresowany
 Wtorek 07-02-2012

25371. 
Odnośnie wpisu numer: 25365

Co to znaczy "coś robi" owa młoda kadra?
Na przykładzie szkoły mechanik (IŁ) mam podawać? Same negatywy.
Po kolesiostwu zatrudnione towarzycho coś robi...!?
Ale co?
To ja ci wyjawiam tak: czeka na emeryturę, podczas, gdy starcy, jak
o nieco starszych nauczycielach mówicie, chcą dalej godnie pracować.
Taka jest prawda o młodzieży nauczycielskiej - dodam, z ulicy przyjętej przez panią dyrektor.
 szkolny
 Wtorek 07-02-2012

25369. 
Odnośnie wpisu numer: 25360

Pan ratownik medyczny tak bardzo zazdrości nauczycielom przywilejów
i tyle już się kształcił, że może zamienić swoją pracę na nauczanie w szkole.
Od września ruszą stowarzyszenia, więc będzie nabór chętnych do pracy za 900 zł. Tylko 6 godzin dziennie, resztę zrobi pan w domu. Teraz przez cały dyżur, bez przerwy, ratuje pan ludzkie życie - w szkole będzie pan miał przerwy na dyżur z dziećmi w ciszy i spokoju.
Po 30 latach pracy nie przejdzie pan na emeryturę, bo nie ma już tych przywilejów, dostanie pan odprawę i będzie czekał na śmierć, bo - jak sam pan pisze - przyjdą na wieś nowi za każdą cenę. Jeżeli nie ma pan ochoty pomagać swojemu dziecku w nauce, to proszę nie robić tego z przymusu. Nie każde dziecko jest geniuszem.
P.S. Jak może władza szanować ludzką pracę, jeżeli my sami pomiędzy zawodami nie szanujemy się...
 Rene

wlodekmajew10@wp.pl, lat 61
 Prabuty, Wtorek 07-02-2012

25367. 
Odnośnie wpisu numer: 25361

Iławianko, masz rację, ale ich w ratuszu nie ruszają te nasze wołania.
A zapytani o nowe inwestycje w Iławie, zapewne wcieliliby w życie urzędniczą spychologię pt. "To nie ja jestem odpowiedzialny".
Szkoda, że nie można ich w tym ratuszu w trybie pilnym wymienić na ludzi którym zależy na faktycznym dobru miasta Iławy. [...]
 ironia
 Wtorek 07-02-2012

25366. 
Odnośnie wpisu numer: 25349

Dla wszystkich, którym zamknęli szkołę polecam odnośnik:
jak odwołać ze stanowiska wójta lub burmistrza.
 zainteresowany
 http://samorzad.infor.pl/sektor/organizacja/ustroj_i_jedn...
 Wtorek 07-02-2012

25365. 
Odnośnie wpisu numer: 25348

Uczyłem się w tej szkole, kiedy większość będących tam nauczycieli powinna iść na emeryturę, nie dając szansy młodym - teraz w końcu mamy młodą ambitną kadrę, która COŚ robi, i to również dla moich dzieci. Nie walczę o budynek, nie walczę o pensję nauczycieli, walczę o edukację mojego dziecka. To takie dziwne?
A na pytanie "dlaczego nauczyciel ma mieć mega przywileje a nie ma ich np. ratownik medyczny?" odpowiadam krótko: bo w takim kierunku się kształcił. Analogicznie to tak, jakby zapytać czemu ksiądz nie ma tak dobrze jak szejk.
Co do niżu demograficznego, za kilka lat prognozuje się wyż i co wtedy? Będziemy otwierać szkoły?
Nie wymawiajmy się kryzysem, bo do szkolnictwa zawsze się dokładało.
To jest inwestycja przyszłościowa. Nie będzie z niej zysku.
 z okolic
 Wtorek 07-02-2012

25364. 
Czy wiecie coś o alarmie bombowym w Galerii Jeziorak? [...]
 kris
 Wtorek 07-02-2012
Odp. 
Po szczegóły z przebiegu akcji i finału zamieszania zapraszamy
jutro, czyli w środę – do papierowego wydania KURIERA.
 moderator
 Wtorek 07-02-2012

25363. 
Czy w Iławie likwidują jakieś szkoły, gdyż od 2007 roku, gdy władzę przejęła Platforma Tuskowa, do dziś zamknięto w Polsce ok. 2,5 tys. szkół, co daje rocznie liczbę 500 placówek.
Polityka tej bandy idzie ku temu, iż za chwilę padnie rozkaz: zamknąć kuratoria, które są szkołom zupełnie niepotrzebne, ponieważ ich dozór wizytatorski jest żaden. Podobnie nauczyciele sami się kształcą i nie jest im potrzebny ośrodek metodyczny, który też należy zlikwidować. Skoro wszystkim rządzi, łącznie z polityką kadrową, samorząd gmin i powiatowy to po cholerę szkole kuratorium.
Już słyszymy w mediach, że jeśli uczniowie i rodzice nie przykładają
woli w kształceniu młodego pokolenia, to szkół w PL jest "dużo za dużo". Państwowe kształcenie należy zakończyć na podstawówce z elementami umiejętności zawodowych. A kształcenie wyższe należy zostawić rodzicom w szkołach niepublicznych z częściową dotacją dla ucznia zdolnego i chcącego się uczyć, by łobuzy i lenie nie zajmowali miejsca uczniom odpowiedzialnym.
A teraz na serio. Jak wskazuje praktyka stosowana, do rządzenia krajem niezbędne jest kilka osób. Kilku socjologów, psychologów, ekonomistów i paru polityków. O kim mówię? Kto ogląda telewizję, ten rozumie o kim mówię, kto permanentnie zapraszany jest do "dyskusji".
 Major rezerwy Józef Pancerz-Kulawy
 Wtorek 07-02-2012

25362. 
Odnośnie wpisu numer: 25356

Co ten głupek porobił?
Ja mam acta, co z ojca na syna i wnuka przeszły. To taka stara rosyjska
szkoła wywiadowcza.
A on swoje spalił, durnowaty, zamiast tradycję zachować i kwity trzymać.
 ORMOwiec
 Wtorek 07-02-2012

25361. 
Od dłuższego czasu czytuję opis przebiegu sesji radnych w Iławie i
z przerażeniem stwierdzam: czym oni zajmują się na tych sesjach?
[Niektórzy radni] niestrudzenie o chodnikach, jakby to były strategiczne inwestycje dla miasta albo pytanie "kto parkuje przed Urzędem Miasta". Na litość boską, czy to są istotne sprawy?
Przewodniczący Rady ciągle musi przywoływać kogoś do porządku,
np. by uczestnicy nie robili osobistych "wycieczek" wobec siebie albo powyłączali telefony na czas sesji. Czy to nie jest oczywiste? Albo pytania o wyłożenie planu zagospodarowania przestrzennego. To jest obowiązek ustawowy, wystarczy trochę poczytać.
Na poprzednich sesjach radni zajmowali się m.in. (!) atlasem grzybów, kosztami basenu (akurat słuszne), chodnikami w różnych miejscach itp.
A gdzie są plany i pomysły na rozwój miasta? Gdzie pytania dotyczące nowych inwestycji, nowych miejsc pracy?
Ciągle wszędzie dookoła widać zlikwidowane sklepy, punkty obsługi itp. nowych nie widać, chyba że np. nowe placówki "banków". Czy tym się radni nie martwią, że iławianie nie mają miejsc pracy? Nie robią nic w tej sprawie.
Ja wiem że rada to organ uchwałodawczy a burmistrz wykonawczy, ale zamiast nieustannych sporów i osobistych "zapiekłych" kwasów, może warto razem popracować dla dobra nas wszystkich? Przecież to dzięki nam jesteście tym czym jesteście. Czy nie obawiacie się, że za nieudolność podziękujemy wam przy urnach?
Tak bardzo chciałabym przeczytać, że np. w naszym mieście Iławie inwestorzy chcą zainwestować w jakieś zakłady, że dzięki takim a takim działaniom zwiększą się o tyle i tyle miejsca pracy itp. Mam naprawdę dosyć czytania o niesnaskach pomiędzy radnymi a burmistrzem, o chodnikach i innych pierdołach. Może oczekuję za wiele?
 iławianka
 Wtorek 07-02-2012

25360. 
Odnośnie wpisu numer: 25348

Kolego jest niż demograficzny i nauczyciele przyjdą do pracy na wieś.
Widmo zwolnień nauczycieli i likwidacji szkół wisi nad nami nieuchronnie
i kwestią czasu jest kiedy zamykane lub przekształcane będą następne szkoły. Nauczyciele czują się urażeni, że ktoś chce pozbawić ich nie tyle pracy co przywilejów wynikających z Karty Nauczyciela.
A ja mam pytanie: dlaczego nauczyciel ma mieć mega przywileje a nie ma ich np ratownik medyczny?
I proszę was, nie piszcie mi tutaj, że nauczyciel musiał się dokształcać itp, czasy są takie, że większość dorosłych i pracujących już ludzi się dokształca, nie traktujmy nauczycieli jak święte krowy.
Sam mam dziecko w szkole i wiem ile czasu trzeba mu poświęcać w domu aby nauczył się czegoś więcej. Nauczyciel nie robi nic ponad to co musi! Bezrobocie i bieda dotyka wszystkich, co oni szlachta są?
 bob ratowniczy
 Wtorek 07-02-2012

25359. 
Odnośnie wpisu numer: 25350

[...] Narzekać wszyscy potrafią, przepłacamy również wszyscy ;)
Np. dziś kupiłem w sklepie na "K" worki na śmieci 120l - 20 szt. za 4,99 zł
gdy normalnie takie worki kosztują od 10 zł w górę. Płyn do płukania ust znanej firmy na "C" zazwyczaj kupić można za około 14 zł i w górę, zdarzają się natomiast promocje za 8 zł.
Ja 12 lat pracuję w handlu i godzinami mógłbym pisać tutaj o technikach sprzedaży i różnego rodzaju "promocjach"...
Ja akurat jestem bardzo zadowolony z działu sportowego. Kupiłem buty zimowe za 449 zł w zeszłym roku, po wyjeździe w góry zauważyłem, że oba buty rozkleiły się w tym samym miejscu na długości około pół centymetra. Reklamowałem i otrzymałem zupełnie nową parę...
 Ja, lat 47
 Poniedziałek 06-02-2012

25358. 
UWAGA! UWAGA!! UWAGA!!!
Mam do przekazania ważną informację na temat nowych planowanych
[...] [...] [...]
 anty
 Poniedziałek 06-02-2012
Odp. 
Najpierw sprawdzimy to.
 moderator

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Środa 08-02-2012

25356. 
Lech Wałęsa, pseudonim operacyjny "Bolek", jak zawsze ma coś bardzo śmiesznego do powiedzenia:
 anty-bolszewik
 Poniedziałek 06-02-2012

25355. 
Odnośnie wpisu numer: 25338

Zgadzam się!
Przecież funkcja jaką pełni burmistrz Zdzicho i Krzycho to nie jest funkcja dożywotnia. Są to Panowie (przez wielkie P) wybrani między innymi przez wieś, więc o interesy wsi też trzeba zadbać. Bo że reorganizacja oświaty potrzebna, to wiemy, ale z "wieśniakami " trzeba rozmawiać i wybrać taki plan działania żeby jak najmniej zaszkodzić dzieciom.
Myślę, że radni nie będą bezradni i nie pozwolą na samowolę w sprawie oświaty w gminie Susz.
 wsiowa
 Poniedziałek 06-02-2012

25351. 
Odnośnie wpisu numer: 25344

Niektórym podmiotom wręcz nakazano zainstalować się w Galerii J. [...]
Ja od nich nic już nie kupię. Masakra cenowa. A ten dział tzw. sportowy? Buty do chodzenia po śniegu w górach [...] były najpierw po 650 zł, aż tu nagle stoją za 360 zł.
 chodziasz
 Poniedziałek 06-02-2012

25350. 
Odnośnie wpisu numer: 25341

Zgadzam się z negatywną opinią odnośnie obsługi w sklepie z ciuchami "Gatta" w Galerii Jeziorak. Już same miny pań na wejściu nie zachęcają do kontynuowania zakupów, nie wspomnę o obsłudze. Nie daj boże, poproś
o coś, a potem nie kup, to koniec świata. Doświadczyłam na własnej skórze. Od tej pory omijam sklep szerokim łukiem. I nie tylko ja...
 Agata
 Poniedziałek 06-02-2012

25349. 
Odnośnie wpisu numer: 25338

Referendum w sprawie odwołania burmistrza Susza? Zastanawiam się dlaczego jeszcze nie działacie w tym kierunku?! Już ktoś powinien chodzić z listą i zbierać podpisy. Dziwię się, że pozwalacie zadawać sobie pytania typu "albo albo" ze wskazaniem na "albo".
Konstytucja Najjaśniejszej RP jest dla wszystkich. Nie ma lepszych i gorszych, zwłaszcza jeżeli traktują Was jak idiotów. Czy podawali rzetelne wyliczenia? Czy tylko prognozy?
Za rok będą mówić: "Nie było to konieczne, ale teraz to już za późno na odwrócenie sprawy".
Nie poddawajcie się urzędnikom. Trzymam za was kciuki. Przepraszam za wtrącanie się w nie swoje sprawy.
 obserwatore
 Niedziela 05-02-2012

25348. 
Odnośnie wpisu numer: 25334

Mnie się nie podoba fakt, ze moje dziecko uczące się na wsi w szkole, która będzie w stowarzyszeniu, będzie miało gorsza edukację niż te dzieci uczące się w szkole obok w Suszu, bo jaki nauczyciel przyjdzie uczyć na wieś? Ten, który nie będzie miał lepszej perspektywy, a to zdecydowanie pogorszy edukację dzieci na wsi, które i tak moją trudniej.
 z okolic
 Niedziela 05-02-2012

25344. 
Odnośnie wpisu numer: 25341

Uważam, że ceny w Galerii Jeziorak są bardzo wysokie.
Tej samej jakości odzież i inne artykuły można kupić za dużo mniejsze pieniądze w małych sklepach. Po prostu wpływ na tak kosmiczne ceny
ma fakt, że właściciele sklepów płacą bardzo duże pieniądze za wynajem powierzchni w galerii.
 Ola, lat 42
 Iława, Niedziela 05-02-2012

25343. 
Co nowego w republice kolesiów PO

Pojawiła się szokująca wiadomość. Ministerstwo Cyfryzacji już planuje uruchomić projekt "Latarnicy Cyfrowi". W jego ramach przeszkoleni za, bagatela, 15 mln zł „latarnicy” - po jednym na gminę - pełniliby funkcję lokalnych nauczycieli korzystania z internetu. Cały projekt ma trwać 18 miesięcy, a każdy z „latarników” co miesiąc będzie otrzymywał 2 tys. zł.

Przecież to jest groteska! W chwili, gdy wskutek niedostatecznego finansowania przez rząd Donalda Tuska zamykane są szkoły, domy kultury i biblioteki, jacyś ludzie za spore pieniądze będą opowiadać jak to dobrze mieć internet i jakie płyną z niego pożytki!

Rząd likwiduje ulgę za korzystanie z internetu, brak środków na informatyzację placówek oświatowych, powszechny szerokopasmowy internet pozostaje dla wielu marzeniem, podnoszone są podatki i po zmianach listy refundacyjnej generalnie więcej kosztują leki, więc trudniej wielu ludziom kupić sprzęt komputerowy, a jednocześnie jacyś „latarnicy” będą oświecać lud po gminach jak to fajnie serfować w sieci...

Cóż, w republice kolesiów Platformy trudno o rozum i dbałość o interes społeczny, liczy się za to, aby ludzie władzy i ich przyjaciele mieli dobrze:

- minister cyfryzacji Michał Boni zatrudnił jako doradcę działacza młodzieżówki PO, który onegdaj w internecie wulgarnie potraktował dziewczęta kandydujące do sejmu z list PiS;

- minister sportu Joanna Mucha uczyniła wicedyrektorem Centralnego Ośrodka Sportu szefa zakładu fryzjerskiego, w którym się czesała;

- do gabinetu ministra infrastruktury Sławomira Nowaka zakupiono telewizor za 23 tys. zł, zaprenumerowano mu też pisma o topowych jachtach oraz układaniu ogródków skalnych przed domem...

Działacze Platformy czują się bardzo pewnie, zachowują butnie, władzę traktują jak łup, dzielą posady między swoich. Robią, co chcą. Pytanie brzmi jak długo społeczeństwo będzie to cierpliwie znosić.
 przyszły latarnik
 http://romankowalczyk.salon24.pl/388112,co-nowego-w-repub...
 Niedziela 05-02-2012

25342. 
Niedziela. Idąc w Iławie od ratusza w dół do ulicy Dąbrowskiego naszym oczom ukazuje sie piękny widok lejącej sie strumieniem wody, która to w niższych partiach tworzy prawdziwe lodowisko na ulicy, jak i na chodniku. Rewelacją jest natomiast sposób walki z awarią, bowiem ustawiono tam tylko dwa pachołki - w miejscu, z którego rozlewa sie ta lodowa rzeka.
[...]
 spacerowicz
 Niedziela 05-02-2012

25341. 
Odnośnie wpisu numer: 25305

Nie piszę o warunkach w jakich pracują panie w marketach (na kasie),
lecz o konkretnym sklepie Gatta w Galerii Jeziorak.
Nie piszę o warunkach pracy, lecz o obsłudze klienta. To jest zasadnicza różnica. Ekspedientki są wyjątkowo niemiłe, szczególnie Pani blondynka. Zresztą można się samemu przekonać.
Może taka uwaga na forum Iławy coś zmieni i z przyjemnością będzie się robiło zakupy w GATTA - w naszej przepięknej Galerii JEZIORAK, oby.
 czytelniczka
 Sobota 04-02-2012

25339. 
Odnośnie wpisu numer: 25335

Ja uważam, ze skoro ogromną oszczędnością dla gminy Susz będzie te
przejście nauczycieli z karty nauczyciela na etat - zatrudnić urzędników gminy z budżetówki na umowę zlecenie, i wtedy płacić od załatwionego (pomyślnie) petenta.
Może Piękna Pani B. w końcu ruszyłaby te swoje cztery litery i zechciała pomóc innym choćby w wypełnieniu wniosku o rodzinne, bo ona z miasta
a my ze wsi i nie kumate niestety.
No i Pan Wielki Mądry Wykształcony (o dziwo! w szkole na wsi!) też by mógł pomyśleć, że gdyby na takim zadupiu szkoły by nie było, to dziś wyrzucałby gnój od świnek. W najlepszym przypadku. Bo do rolnictwa też trzeba mieć głowę.
 mieszkanka wsi
 Sobota 04-02-2012

25338. 
Odnośnie wpisu numer: 25334

Pan Burmistrz K. Pietrzykowski wraz ze swoim wykształconym zastępcą wchodząc na spotkania z rodzicami w szkołach w Kamieńcu i Lubnowych zadał pytanie: "Robimy stowarzyszenie albo szkoły trzeba zamknąć".
Ja się pytam Pietrzykowskiego: może zrobić referendum o odwołanie?
 shark
 Sobota 04-02-2012

25337. 
Dotąd sklepy GS z Iławy zaopatrywane były w doskonałej jakości niedrogi twaróg i "masło ekstra" ze Spółdzielni Mleczarskiej w Suszu. Jednak kiedy spółdzielnię zlikwidowano i zakład suski przejęła taśmowa MLEKOVITA (tak jak w Lubawie), linię produkcji twarogu i masła zlikwidowano. Zatem od
1 lutego tych produktów już w Iławie nie ma.

W zastępstwie iławskie sklepy zaopatrywane są w podłej jakości twaróg
z MLEKOVITY. Podła jakość twarogu jest bez smaku, nasączony wodą i obślizły o konsystencji muzy maślanej. Nie wszystko to, gdyż ostatnia dostawa była zmarznięta na kamień. Byłem światkiem takiej dostawy do jednego ze sklepów, kiedy sklepowa odmówiła i słusznie. Poparli ją klienci, że nie chcą widzieć w sklepie tego śliskiego świństwa.

Mam nadzieję, że prezes firmy zastanowi się nad produkcją twarogu i masła ekstra, tej samej wartości co w Suszu. Jeśli nie, to proponuję im, by sami lizali swoje niesmaczne wyroby. Smacznego!
 swój
 Sobota 04-02-2012

25336. 
Czy w Iławie i okolicach też tak nami manipulują?
10 STRATEGII MANIPULACJI PRZEZ ESTABLISHMENT

1. ODWRÓĆ UWAGĘ

Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki. „Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Spraw, by społeczeństwo było zajęte, zajęte, zajęte, bez czasu na myślenie, wciąż na roli ze zwierzętami.

2. STWÓRZ PROBLEMY, PO CZYM ZAPROPONUJ ROZWIĄZANIE

Ta metoda jest również nazywana „problem – reakcja – rozwiązanie”. Tworzy problem, „sytuację”, mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą się domagali podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Na przykład: pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy, lub zaaranżuj krwawe ataki tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności. Lub: wykreuj kryzys ekonomiczny aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.

3. STOPNIUJ ZMIANY

Akceptacja aż do nieakceptowalnego poziomu. Przesuwaj granicę stopniowo, krok po kroku, przez kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalnie nowe warunki społeczno-ekonomiczne (neoliberalizm) w latach 1980. i 1990.: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność, masowe bezrobocie, poziom płac, brak gwarancji godnego zarobku – zmiany, które wprowadzone naraz wywołałyby rewolucję.

4. ODWLEKAJ ZMIANY

Kolejny sposób na wywołanie akceptacji niemile widzianej zmiany to przedstawienie jej jako „bolesnej konieczności” i otrzymanie przyzwolenia społeczeństwa na wprowadzenie jej w życie w przyszłości. Łatwiej zaakceptować przyszłe poświęcenie, niż poddać się mu z miejsca. Do tego społeczeństwo, masy, mają zawsze naiwną tendencję do zakładania, że „wszystko będzie dobrze” i że być może uda się uniknąć poświęcenia. Taka strategia daje społeczeństwu więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także na akceptację tej zmiany w atmosferze rezygnacji, kiedy przyjdzie czas.

5. MÓW DO SPOŁECZEŃSTWA JAK DO MAŁEGO DZIECKA

Większość treści skierowanych do opinii publicznej wykorzystuje sposób wysławiania się, argumentowania czy wręcz tonu protekcjonalnego, jakiego używa się przemawiając do dzieci lub umysłowo chorych. Im bardziej usiłuje się zamglić obraz swojemu rozmówcy, tym chętniej sięga się po taki ton. Dlaczego? „Jeśli będziesz mówić do osoby tak, jakby miała ona 12 lat, to wtedy, z powodu sugestii, osoba ta prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jakby rzeczywiście miała 12 lub mniej lat” (zob. Silent Weapons for Quiet War).

6. SKUP SIĘ NA EMOCJACH, NIE NA REFLEKSJI

Wykorzystywanie aspektu emocjonalnego to klasyczna technika mająca na celu obejście racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki. Co więcej, użycie mowy nacechowanej emocjonalnie otwiera drzwi do podświadomego zaszczepienia danych idei, pragnień, lęków i niepokojów, impulsów i wywołania określonych zachowań.

7. UTRZYMAJ SPOŁECZEŃSTWO W IGNORANCJI I PRZECIĘTNOŚCI

Spraw, aby społeczeństwo było niezdolne do zrozumienia technik oraz metod kontroli i zniewolenia. „Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i przeciętna na ile to możliwe, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami była dla niższych klas niezrozumiała.

8. UTWIERDŹ SPOŁECZEŃSTWO W PRZEKONANIU, ŻE DOBRZE JEST BYĆ PRZECIĘTNYM

Spraw, aby społeczeństwo uwierzyło, że jest całkiem „cool” być głupim, wulgarnym i niewykształconym. Reklamuj hasła „rób co chcesz”.

9. ZAMIEŃ BUNT NA POCZUCIE WINY

Pozwól, aby jednostki uwierzyły, że są jedynymi winnymi swoich niepowodzeń, a to przez niedostatek inteligencji, zdolności, starań. Tak więc, zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, jednostka będzie żyła w poczuciu dewaluacji własnej wartości, winy, co prowadzi do depresji, a ta do zahamowania działań. A bez działań nie ma rewolucji!

10. POZNAJ LUDZI LEPIEJ NIŻ ONI SAMYCH SIEBIE

Przez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce wygenerował rosnącą przepaść pomiędzy wiedzą dostępną szerokim masom a tą zarezerwowaną dla wąskich elit. Dzięki biologii, neurobiologii i psychologii stosowanej „system” osiągnął zaawansowaną wiedzę na temat istnień ludzkich, zarówno fizyczną jak i psychologiczną. Obecnie system zna lepiej jednostkę niż ona sama siebie. Oznacza to, że w większości przypadków ma on większą kontrolę nad jednostkami, niż jednostki nad sobą.

Opracowanie amerykańskiego lingwisty Noama Chomskiego
http://mariamuir.com/2011/12/10/noam-chomskys-10-strategies-of-manipulation-by-the-media
 oby2
 Sobota 04-02-2012

25335. 
Kolejny jakże mądry cytat.
Czytajcie zainteresowani i się uczcie.
Pomysł Szanownego Pana Burmistrza Susza jest chyba prima żartem,
tylko że agonia tego żartu polega na tym, że mamy prima aprilis w styczniu. Skoro nie ma pieniędzy na oświatę to niech Pan pozamyka szkoły w... a zostawi miejską. Rozbuduje, uczniów przeniesie i już. Założycielem szkoły jest ministerstwo i Pan doskonale o tym wie. Zniszczyć coś jest bardzo prosto.
A może obniżyć tak burmistrzowską pensję o, powiedzmy, 3 tysiące i również podwładnym...? Tutaj się oszczędności nie szuka, bo to zbyt zapracowana grupa. Nauczyciele nie pracują po 18 godzin. Kto wierzy w takie brednie ? Jeśli ktokolwiek zazdrości osobie nauczyciela to zawsze mógł nim zostać - trzeba było myśleć wcześniej.
Na miejscu nauczycieli z... zrobiłbym strajk i zadzwonił po odpowiednie media, aby ten absurd nagłośnić na skalę krajową.
 zaniepokojony
 Sobota 04-02-2012

25334. 
Cytat gorącego problemu w innej gminie.
W Suszu będzie podobnie.
A może tak zamiast atakować siebie nawzajem, czemu tak chętnie przyglądałyby się władze, moglibyśmy przyjrzeć się bliżej problemowi? Ten cały pomysł z nie-prywatyzacją stowarzyszeniową szkół to jak nic innego sposób na to, aby burmistrz dalej zachował swój pantałyk i zbierał z niego kokosy.
Pomysł zły, zły i jeszcze raz gorszy.
Ktoś to już chyba napisał - burmistrz próbuje załatać dziurę finansową, którą sam sukcesywnie tworzy od jakiegoś czasu. Skutki? Gorsze szkolnictwo, nauka w las, a jakże.
I głupie pomysły. A później przychodzą głupi włodarze i wprowadzają głupie reformy. Nie widzę powodu, by oskarżać o to nauczycieli - oni robią to, do czego się przyuczali. Podobno z powołania, tego jednak nie dano nam oceniać.
A w powyższych komentarzach można z łatwością zauważyć skłonność Polaków do wypominania sobie analfabetyzmu i niedouczenia. Drodzy Rodacy! Nie każdy urodził się poetą! A Wy, drodzy magistrzy i doktorzy, pamiętajcie, że to chłopak po zawodówce prędzej naprawi Wam samochód niż socjolog z tytułem :-D))
 zaniepokojony
 Sobota 04-02-2012

25332. 
No i co? Platforma mięknie i akta przemyśli, bo co? Bo słupki lecą na łeb i szyję. Kreml się denerwuje, bo naród w Polsce nie taki głupi. Oj nie...
Te 36 milionów to nie to samo, co garstka zaprzedanych posłów i trochę senatorów.
Łapy precz od polskiego Narodu. My byliśmy, jesteśmy i będziemy. [...]
 Benek
 Piątek 03-02-2012

25331. 
Odnośnie wpisu numer: 25327

Oj "nowy" mylisz się. Twoje słowa w tych kilku postach świadczą tylko i wyłącznie o nienawiści żywionej wobec nazwiska. To właśnie nienawiść, kłamstwa i wyssane z palca obietnice oraz stek pomówień dominowały w kampanii wyborczej. Jednak jak mówisz ludzie są mądrzy! Nie tylko czytają, ale i widzą syf, który dziś zapanował w Gminie Susz, a przysłowiowe koryto robi się za krótkie. Nie tylko widzą, ale i czują w kieszeniach rządy tej nowej, świetnej władzy. Dlatego tak jak mówisz - ludzie są mądrzy, bo czytają, bo widzą, bo czuja i w dodatku słyszą takie bzdury i takich mędrców jak ty "nowy". Dzięki takim jak ty ten kraj zatonie, ale nawet jak statek będzie tonął to i wtedy powiesz, że jest ok. Co najwyżej widzisz czubek swojego nosa, swojej prywaty i myślisz, że tak ma być. Niegdyś Sadowski jak mówisz dawał kasę Sadowskiemu, a dziś jak jest?! Dziś Pietrzykowski daje Niemkiewiczowi i jest ok. Sprawdź ile więcej złotówek w tym roku w porównaniu do poprzednich lat dostanie ZUK za usługi świadczone dla gminy. Podaj wynik finansowy spółki za poprzedni rok, a nie wciskasz ciemnotę o spłacaniu zadłużenia. I pamiętaj, że krowa która głośno ryczy najmniej mleka daje...
 stary
 Piątek 03-02-2012

25330. 
Odnośnie wpisu numer: 25299

"Nowy" kogo chcesz oszukać?
Wybory już się dawno skończyły a Ty dalej dmuchasz w tą samą trąbkę, mając nadzieje że ludzie będą dalej to łykać. Jaki jest koń każdy widzi, a obserwując to co się dzieje w ZUK-u można ocenić jako dno. Niech Pan Niemkiewicz próbuje rozbudować zakład, a nie co chwila pozbywa się obowiązków. Nie ma już grupy remontowej w mieszkaniówce, za chwilę nie będzie wywozu nieczystości, ale zostaną wodociągi i beczka do wożenia szamba. I tak miało to funkcjonować kiedy był prezesem ZUK-u poprzednio i tak ma być też teraz. Pan Niemkiewicz nie zastanawia się co zrobić żeby mieszkańcom było lepiej, on myśli jak tu się nie narobić. Pracownikom fizycznym, którzy zarabiają po 1200 zł likwiduje jubileuszówki, ale sam dostaje podwyżkę. Już nie długo pracowników w biurze ZUK-u będzie więcej niż fizycznych. Podsumowując Twój komentarz "Nowy" napiszę jedno - żenada!
Na stronie internetowej ZUK-u w zakładce "osiągnięcia" można zobaczyć jak wyglądały stacje uzdatniania wody w Redakach i Jawtach kiedy przez trzy lata prezesem był Niemkiewicz, a jak wyglądały kiedy prezesem był Sadowski. Przypomnę Ci "nowy" że Niemkiewiczowi umorzono 500 tys. zł podatku na początek działalności ZUK-ua, a i tak nic nie zrobił. Więc kogo Ty chcesz oszukać?
 suski były radny
 Piątek 03-02-2012

25327. 
Odnośnie wpisu numer: 25312

Oj "niecierpliwy sprawiedliwy".
Używasz ostrych słów: parszywe pomówienia, ogłupianie społeczeństwa, SB-eckie metody.
Musiałeś się napatrzeć na te metody rządzenia poprzednich władz.
Nie dosięgnie mnie ręka sprawiedliwości i nie ogłupiam społeczeństwa ponieważ nasze społeczeństwo jest mądre i nie da się z manipulować takimi sloganami, a dlatego, bo czyta "Kurier Iławski" i wie wszystko.
 nowy
 Piątek 03-02-2012

25326. 
Towarzysz Generał Bronisław
Hunta Internetowa Platformy
 anty-bolszewik
 Piątek 03-02-2012

25324. 
Może redakcja Kuriera odwiedzi nasz piękny Susz w środę 8 lutego br.
o godz. 9:30. Ma być przyjmowane sprawozdanie z kontroli projektu
"Klub Przedszkolaka" za który gmina musiała oddać ponad 300 tys. zł. Ciekaw jestem co też komisja ustaliła i czy wnioski zamiotą pod dywan
czy wytkną w końcu błędy w urzędzie. Zobaczymy.
 interesant UMiG w Suszu
 Piątek 03-02-2012

25323. 
Odnośnie wpisu numer: 25320

Masz Benek rację!
Internet jako wolne absolutnie medium od jakiejkolwiek władzy jest naszą bronią. My możemy zakłócić systemy informacyjne banków, rządu, armii. Ludzie to zrobią, dla obrony własnej przed zalewem zła.
Wasze baranie łby są za słabe. Nie będziecie rządzić jak wam sie podoba bez woli narodu. Myśleliście tylko, że jesteście bez granic mocni, bo macie wasze służalcze mediodajnie...
 swój
 Piątek 03-02-2012

25320. 
Odnośnie wpisu numer: 25303

Panie minister Żuchowski, mam gdzieś Pana umowę acta.
Naród nie jest głupi, chcecie wprowadzić w Polsce Białoruś. Nie uda wam się to, my mamy władzę i nie damy jej sobie odebrać. A Ty jak będziesz chłopie bronił Tuska i kolesi, to nawet 5 głosów już nie otrzymasz. Twoje szpagaty na nic się nie zdały, bo nawet posłem chłopie nie zostałeś [...].
Teraz lud się budzi, koniec PO i PSL jest już bliski.
Dość kłamstw i obietnic precz z komuną i obłudą i precz łapy od internetu bo wiecie, że to broń na was, sługusy Kremla.
 Benek
 Czwartek 02-02-2012

25318. 
Ale jaja!
Kontrolerzy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadzili
w biurach Empiku zmasowany nalot oraz kontrolę z przeszukaniem.
Czyżby w Iławie na sklepie Empiku w Galerii Jeziorak też?
 skaner
 Czwartek 02-02-2012

25316. 
[...] Jak to jest, że w takie mrozy można murować? Mamy taki przykład w Suszu nowo budującego sie tunelu. Myślę, że to jest do przesady żeby w taki mróz to robić. Gdzie jest to całe kierownictwo? I to tak sie może dziać u nas w kraju. Może ktoś sie bardziej zainteresuje się to sprawą [...]
 bary33
 Czwartek 02-02-2012


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 91 92 93 ... 181 182 183 184 185 186 187 188 189 ... 284 285 286 ... 385 386 387 następna ] z 387



102478092



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.