Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Miejsca na urnę nie zarezerwujesz
Sensacyjne znalezisko! Myślałam, że to dzwonek od roweru
Adam Żyliński dementuje plotki: Nigdzie się nie wybieram
Remont wiaduktu: Toniemy w korkach
Dojechali na wstecznym
Leśna Banda!
Burmistrz milioner
Szatan w rękach aniołów
Skarga na szpital. Pytania bez odpowiedzi
Potwór i morderca spod matki serca
Morderstwo przy tartaku
Mąż Niemiec nie jest zły!
Czy Jeziorak odpędza burze?
PSL chce zniesienia dwukadencyjności w gminach
Burmistrz bez zaufania
Śmierć za 10 tysięcy złotych
3-latek odnaleziony na mokradłach w lesie!
Seks pod balkonem
Szok! U denstysty NFZ już nie pomoże!
Z maczetą na księdza
Więcej...

INFORMACJE

2007-10-17

Łukasz wraca do żywych


Łukasz miał poważny wypadek. Jadąc na piłkarski trening 22-letni chłopak zderzył się czołowo z TIR-em na wyjeździe z Olsztyna. Futbolista czuje się już lepiej. Rozmawiał z mamą przez telefon.


– Najpiękniejsza chwila od kilku dni – mówi ze łzami z oczach Marzena Malanowska, matka Łukasza. – Te kilka słów jakie do mnie powiedział, były czymś wielkim…

Łukasz jest już po kilku bardzo poważnych operacjach i zabiegach. Wiele jednak jeszcze dopiero przed nim. Także tych plastyczno-kosmetycznych. Skomplikowanych.

PRZERWANA TĘTNICA

– W najgorszym stanie jest twarz, a raczej kości twarzo-czaszki, które dosłownie zostały zmiażdżone i pokruszone – wyjaśnia pani Marzena. – Jego twarz jest opuchnięta i pełna szwów, ma też zdrutowaną szczękę.

22-latek w wyniku wypadku miał przerwana tętnicę szyjną. Potrzebna była transfuzja dużej ilości krwi. Przyjaciele chłopaka i kibice piłkarscy zainicjowali w Iławie akcję oddawania krwi. Jedna z nich odbyła się w iławskim liceum. Niektórzy oddawali krew indywidualnie ze wskazaniem, że oddają ją dla Łukasza.

– Bardzo dziękuję wszystkim, którzy oddali krew mojemu synowi – dziękuje matka. – Gdyby nie Wy, ludzie o wielkim sercu, mój syn mógłby nie mieć szansy na przeżycie. Krew docierała nawet ze Śląska i Włocławka, wszędzie tam gdzie są koledzy syna. Dziękuję Wam z całego serca.

Łukasz w tym roku zaczął studia na AWF-ie w Olsztynie, gdzie także mieszka i pracuje. Grał w III-ligowej Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie.


BĘDZIE DOCHODZENIE

Znajomi Łukasza z Olsztyna zapowiedzieli twardą walkę z drogowcami. Twierdzą, że w dniu, gdy wydarzył się wypadek, brak było oznakowania na wyjeździe z Olsztyna w kierunku Iławy, iż jest zmiana organizacji ruchu i ograniczenie prędkości do 40 km/h.

– W czwartek 4 października, gdy wydarzył się wypadek, od razu jechałam do Olsztyna i nie było oznaczeń – twierdzi matka. – Zostały ustawione następnego dnia i były wówczas już dobrze widoczne.

To jednak sprawdza olsztyńska policja, która wyjaśnić ma okoliczności wypadku.

JOANNA MAJEWSKA




Marzena Malanowska, matka 22-letniego Łukasza, który
miał poważny wypadek oraz młodszy o 3 lata brat Jacek.


  2007-10-17  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
116592227



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Stopka | Wyszukiwarka
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2025 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.