Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

21515. 
Odnośnie wpisu numer: 21492

Pan [...] doktor inżynier rolnictwa nie przyjdzie na debatę. Nie jest aż tak głupi. Boi się pytań o oświadczenie lustracyjne.
Tylko naiwni wierzą w to, że 4 lata temu jakiś podległy urzędnik z ratusza spóźnił się z wysłaniem oświadczenia.
Prawda jest taka, że nie było oświadczenia. Nie wiecie, dlaczego? Kara grozi za napisanie nieprawdy, a nie za spóźnienie. Pan doktor gdyby napisał prawdę, byłby już dawno załatwiony.
 wróbel z dachu ratusza
 Niedziela 14-11-2010

21514. 
Odnośnie wpisu numer: 21498

Panie Witkowski, szanowni wyborcy.
Niechęć do publicznego prezentowaniu swoich programów wynika przede wszystkim albo z ich braku albo z lekceważenia mieszkańców Iławy, wyborców.
Wynika to z ich, kandydatów na burmistrza, przekonania, że tak są przyspawani do stanowisk, że żadna siła ich nie ruszy, że społeczeństwo jest za leniwe aby coś zmienić w głosowaniu.
Wynika to również z tego, że uważają kandydaci, że ciche uzgodnienia z poplecznikami, utworzonymi klikami, koteriami wystarczą w walce o stanowiska.
A co myślą ludzie, to już ich nie interesuje. Jest to typowa choroba zasiedziałych urzędasów, co wszystko lepiej wiedzą i uważają, że władzę otrzymali od sił wyższych i z plebsem nie muszą się liczyć. Kiedyś to nazywano: arogancja władzy.
Taką postawą dają świadectwo lekceważenia mieszkańców, co zresztą widać po braku kontaktów ze społeczeństwem.
Pozostaje nam odwdzięczyć się im pięknym za nadobne, jak nie chcą nas posłuchać, okażmy co o nich myślimy i ile są warci, przy urnach wyborczych.
 czyt-for
 Niedziela 14-11-2010

21513. 
Odnośnie wpisu numer: 21498

Oj Panie Witkowski, czy aby w Panu nie ma pychy?
A z tą pańską rzeczowością do tej pory w Radzie Miasta też było różnie. Ciągle Pan dmuchał pod wiatr. A taktyk z Pana żaden. Nie można wszystkiego ciągle potępiać w czambuł. Jeśli tak chciałby Pan działać jako burmistrz miasta, to ja wysiadam.
Trzeba być politykiem skłonnym do kompromisów. Toteż wcale się nie dziwię, że Pan Ptasznik nie ma specjalnej ochoty z Panem rozmawiać. Przecież wszyscy wiedzą, jak trudno kopać się z koniem. Chociaż wszyscy wiemy, że odwagi i stanowczości obecnemu burmistrzowi mocno brakuje.
 Obserwator
 Niedziela 14-11-2010

21512. 
Odnośnie wpisu numer: 21477

Z tego, co zauważyłem w innej frakcji PO, to oni chyba za nic nie płacą.
Uważają, że jak ktoś jest burmistrzem, itp. i podlegają mu instytucje, to może z nich korzystać za darmo.
Polska nie jest krajem demokratycznym w rozumieniu np. amerykańskim. To nadal kraj z komunistycznymi "ogonami" społecznymi. Niechby tylko dyrektor hali miałby coś przeciwko. Zresztą on wie, że musi wiosłować w tej samej łajbie.
A ja pytam mieszkańców: ile jeszcze będziemy się godzić na niewolę, zawłaszczanie naszych dóbr przez różnej maści oszołomów politycznych
i [cwaniaków z pobudek egoistycznych], którzy po dojściu do władzy uważają nasze wspólne dobra za własne?
Ja w głosowaniu eliminuję tych Państwa i tym samym ich sługusów na stołkach dyrektorskich. Ich zawłaszczeniom mówię NIE ! + moja rodzina, tj. kilkanaście osób. Przyłączcie się i żądajmy od różnej maści bolszewików równych szans wyborczych w w/w względzie.
 obywatel2
 Sobota 13-11-2010

21500. 
Odnośnie wpisu numer: 21492

Żenada Panie Ptasznik.
Powinien Pan stanąć na rzęsach by wziąć udział w debacie. To Pana OBOWIĄZEK! Pan powinien starać się o nasze głosy. Łaski Pana nie potrzebujemy. Trochę pokory! Bądź Pan facet z jajami. Choć raz.
 Jan, lat 55
 Iława, Sobota 13-11-2010

21499. 
Odnośnie wpisu numer: 21491

Najwięcej wykształceń ma Hordejukowa: akademię rolniczą, uniwerek warszawski, poznańską AWF, a obecnie kończy wyższą szkółkę biznesu i administracji. Posiada dwa tytuły zawodowe, które podkreśla: menadżera sportu i mistrza sportu. Już myślałem, że była mistrzynią sportu, ale nie, tylko zarządzania.
Trenerzy iławscy! Jeśli macie kłopoty, to już wiecie do kogo zgłosić się po porady w zakresie formy zawodniczej. Bo przecież, jak sądzić można, kto po mistrzowsku rządzić nie potrafi, ten nie ma wyników. A w Iławie szwankuje forma u piłkarzy.
Szkoda tylko, że przy takiej mistrzyni Iławę w przedbiegach odrzucono
z miast starających się o Euro 2012, czyli puszczono z torbami.
 znający babę od podszewki
 Sobota 13-11-2010

21498. 
Odnośnie wpisu numer: 21490

Nie wiem, ile jest w takim traktowaniu mieszkańców (nie mnie) pychy czy tchórzostwa. W poniedziałek będę się starał być rzeczowy. Sami Państwo ocenicie, ile warte są teksty o „rozlicznych obowiązkach urzędującego burmistrza” i jak bardzo uniemożliwiają mu one udział w debacie.
 HENRYK WITKOWSKI, kandydat na burmistrza Iławy
 Sobota 13-11-2010

21493. 
Biedne te Prabuty.
Chciałby sobie człowiek o wyborach podyskutować na forum lokalnej prasy kwidzyńskiej, a tu zaraz załóż konto, zaloguj się i takie tam. Dobrze, że nie żądają od forumowicza rozmiaru kołnierzyka i obuwia. Pozostaje więc stary dobry Kurier Iławski.
Włożył mi jakiś osobnik w skrzynkę pocztową ulotkę Pana burmistrza Pawłowskiego. To nie mój koń na szachownicy, ale poczytać można, zobaczyć jakie to osiągi rekordowe mają nasze władze przed wyborami nie zaszkodzi.
Czytam i dowiaduję się, że: Pan burmistrz zrobił dużo i chce jeszcze więcej. Fakt, dużo ładnych fotek widziałem i to z osobami ze świecznika, dobre i to, splendor na nas mieszkańców też spada, no nie? Lubi Pan burmistrz podróże, zwłaszcza w góry. Panie kochany, a my to co? My też lubimy i jeździmy w góry prawie w każdy łykend, a co nam! Zakładów pracy w Prabutach w ostatnich latach powstało jak mrówków, pracy full, to co mamy się oszczędzać? Dzisiaj w Prabutach nikt nie złapie się za robotę gdzie płacą trzy tysiaki. Jeszcze jedna kadencja i istny Kuwejt tutaj będzie.
Co tam jeszcze? A... wycieczki rowerowe Pan burmistrz lubi. Panie, to przeżytek. Mając tyle dobrze płatnej pracy, my na wycieczki jeździmy samochodami, a mieszkaniec Prabut na rower siada tylko wtedy, jak go na paliwo nie stać, a raczej rzadko to się zdarza.
A tak przy okazji tych wycieczek, po mieście proponuję pojeździć, z wysokości siodełka dużo więcej i lepiej widać Panie burmistrzu, a jest na co popatrzeć.
To tyle, wiśta wio i do przodu.
 wyborca
 [Prabuty], Sobota 13-11-2010

21492. 
Odnośnie wpisu numer: 21485

Panie radny, chcesz Pan debaty z burmistrzem-kukiełką, zaproś Pan też tego specjalistę, która pociąga za sznurki ożywiające kukiełkę. Bo bez
jej obecności kukiełka jest tylko kukiełką, co ani be ani me ani kukuryku.
 Sufler
 Sobota 13-11-2010

21491. 
Odnośnie wpisu numer: 21485

Szanowny Pan Witkowski Henryk!

Kandydaci na burmistrza Iławy, które ma być w zamiarach waszych miastem nowoczesnym, proeuropejskim, nie powinni unikać publicznej debaty. TO TCHÓRZOSTWO LUB PYCHA. Debata winna odbyć się, popierana szczególnie przez obecnego Burmistrza Włodzimierza Ptasznika. Jednak, skoro Jemu zdaje się, że zwycięstwa mu nikt nie wydrze, to należy dać mu po uszach. Jego strata, jeśli "na żywo" nie skomentuje Pańskich wypowiedzi programowych lub, co gorsze - zarzutów!

Szanowny Panie! Zaproś pan iławian zwolenników PO i Pana Burmistrza i proszę o pytania... Ostre pytania. Ma Pan szansę na punktowanie obecnego burmistrza publiczne, o czym napisze prasa w środę.

Ja wam powiem, jakie ma zamierzenia W. Ptasznik. Chce abyście się odkryli, by WAS wypunktować w II turze wyborów. Jednak WY musicie odebrać mu poparcie już w pierwszej turze, co może być poważną dla pysznego człowieka utratą głosów [...]. Dziś Panu Ptasznikowi i PO zdaje się, że są potężni.

[...] Natomiast Pan niech robi swoje w poniedziałek.
 polityczny komentator
 Sobota 13-11-2010

21490. 
Odnośnie wpisu numer: 21485

Czy to oznacza, że tylko Pan będzie w poniedziałek na debacie?
 Jan, lat 55
 Iława, Sobota 13-11-2010

21487. 
Odnośnie wpisu numer: 21475

A, nie napisałem, że składali ulotki!
Właśnie znalazłem zaczepione o drzwi wejściowe do domu! U innych sąsiadów rzucili na wycieraczki. Jak dla mnie to zaśmiecanie, ale co
tu sie sPOdziewać. Jacy kandydaci, takie ulotki i ich kolportaż :-((
PO prostu wstyd!
 qest
 Piątek 12-11-2010

21486. 
Odnośnie wpisu numer: 21478

Widocznie nie każdy sprawujący ponad 2 kadencje jest be. Ciekawe
jak trzęsiPOrtki, czyli przeciwnicy polityczni szukają dziury w całym.
Fakt, zagrożenie jest - Pan Piotr Żuchowski osobowością polityczną i doświadczeniem wybija się z POszarzałej miernoty naszego powiatu.
O swój wynik wyborczy może być spokojny.
 wyborczy zgryz
 Piątek 12-11-2010

21485. 
Odnośnie wpisu numer: 21482

Spodziewałem się, że będzie ciężko. Nie sądziłem tylko, że natrafię na
aż tak silny opór pozostałych sztabów wyborczych – opór niesamowity
jeśli chodzi o termin debaty. Opór bezwzględny, jeśli chodzi o obóz
jeszcze urzędującego Burmistrza Miasta Iławy.

I właśnie termin, rzekomo niedogodny, bo „w poniedziałek po południu”
stał się pretekstem dla obozu urzędującego burmistrza Ptasznika do
panicznej ucieczki od bezpośredniego starcia na racje, na argumenty,
na pomysły, na inne wizje równomiernego pokierowania losami miasta.

Myślę, że sztabowcy burmistrza najbardziej boją się jednak otwartego
zetknięcia ich słabego pupila z mieszkańcami miasta: twarzą, na żywo,
bez asekuracji, bez wyklepanych kartek oraz czarodziejskich formułek.
Tak wiele wstydliwych tajemnic mogłoby się wtedy wydać...

Przeróżnych sztuczek i wybiegów na unik – na przykład propozycji na
czwartek – nie przyjmuję do wiadomości. Największe medium prasowe
w Iławie, Kurier, ukazuje się w środę, więc mieszkańcy oraz wyborcy,
którzy akurat nie mogliby być na tej debacie, zostaliby pozbawieni
możliwości choćby przeczytania relacji. A na pewno wielu chciałoby.

Henryk Witkowski, jedyny niezależny kandydat na burmistrza Iławy,
będzie czekał w poniedziałek 15 listopada o godzinie 16:00 w sali kina...
 HENRYK WITKOWSKI, kandydat na burmistrza Iławy
 Piątek 12-11-2010

21484. 
Odnośnie wpisu numer: 21481

Będzie pełnił równocześnie dwie funkcje dyrektorskie - drugą w sortowni śmieci. A teraz na poważnie.
Czytając niektóre wpisy na temat Krzysztofa Pietrzykowskiego. Ciekawe komu zależy na zdetronizowaniu go jako kandydata na Burmistrza Susza. Czy zrobił ludziom tak dużo krzywdy żeby tak go aż tak opluwać? A może dopiero zrobi powiedzmy, jak zostanie burmistrzem? Kto ma najwięcej do stracenia?
Ale z drugiej strony, jeżeli ktoś rzetelnie i uczciwie pracuje, nie musi obawiać się utraty pracy, ponieważ na stanowiskach urzędniczych powinni pracować fachowcy z wieloletnim stażem.
 towarzysz
 Piątek 12-11-2010

21482. 
Czy w poniedziałek 15 listopada będzie zapowiadana debata, której
niektórzy kandydaci na urząd burmistrza Iławy tak bardzo nie chcą?
Wiem, że było jakieś spotkanie robocze komitetów w tej sprawie.
 Gapa
 Piątek 12-11-2010

21481. 
Jeden z obecnych burmistrzów jak przegra wybory ma zostać dyrektorem fabryki puszek
 [anonim]
 Piątek 12-11-2010

21479. 
Odnośnie wpisu numer: 21457

Panie Bogumile Maśkiewicz.
Jeśli Pan nie zrozumiał tego techniczno-formalnego pytania, to proszę zwyczajnie poprosić o wyjaśnienie. Natomiast proszę tutaj nie pouczać moderatora dyżurnego na temat znaczenia ustalenia tożsamości osoby zgłaszającej określone żądanie.
Powtórzmy. Prosimy o wskazanie konkretnych cytatów, które są – Pana zdaniem – nieprawdziwe. Podkreślmy: chodzi o wskazanie konkretnych informacji w warstwie faktograficznej, gdyż z opiniami nie dyskutujemy.
 Modero Kuriero
 Piątek 12-11-2010

21478. 
Minister Piotr Żuchowski jak kameleon potrafi dostosować się do sytuacji w jakiej się znalazł.
W Iławie nawołuje do tego, aby władzę sprawować tylko przez dwie kadencje. Ale w Suszu podczas konwencji wyborczej wspiera Jana Sadowskiego, burmistrza aż od... 2001 roku.
Panie Ministrze, niech się pan określi !!! Ode mnie ma Pan czerwoną kartkę. Kartka ta znaczy tyle dla Pana, co Pańskie słowa dla mnie.
 xd
 Piątek 12-11-2010

21477. 
Odnośnie wpisu numer: 21475

Czy za wynajem iławskiej hali widowiskowej w celu składania tych
wybiórczych ulotek, sztab PO zapłacił? Proszę o odpowiedź kogoś z PO.
 czytelnik
 Piątek 12-11-2010

21476. 
Odnośnie wpisu numer: 21473

Jakby mnie to interesowało jak ten gościu został tam zatrudniony.
To proste Reniu. Jest w necie taki wynalazek jak "szukajka google". Wpisujesz tam Powiatowy Zarząd Dróg w Iławie. I w zakładce pt.
"konkursy na wolne stanowiska" itp. szukasz. Myślenie nie boli.
 szerszeń
 Piątek 12-11-2010

21475. 
Uwaga!
Cały sztab kandydatów na radnych-bezradnych PO pakował w hali
gazetki pseudo-wyborcze zachwalające pseudo-działania tej partii,
którymi będą teraz nam mydlić oczy!
Nie dajmy się oszukać czas powiedzieć "nie!" ich układom i układzikom!
Była tam plejada "gwiazd" iławskiej sceny politycznej i nie tylko :)
Chyba pierwszy raz widziałem jak oni ciężko pracują! Piękny widok.
Szkoda tylko, że tak rzadki.
 qest
 Piątek 12-11-2010

21471. 
Odnośnie wpisu numer: 21383

Prezydent Komorowski pewnym panom zafundował honory w postaci Najwyższej Wartości - Order Orła Białego. Między innymi otrzymał go były premier, ekonomista jakich setki w tym kraju było, Jan Krzysztof Bielecki.
Ten sam, który jednym podpisem zlikwidował PGR, ludzi odstawiwszy na zagładę społeczną; ten sam, dla którego tylko wolny rynek układa stosunki gospodarcze i społeczne w kraju; ten sam, który lansował tezę:

"Żeby ruszyć biznes, PIERWSZY MILION NALEŻY UKRAŚĆ"

Oto ten, gwiazdor polskich elit gospodarczych, który namawiał i hołdował antywartościom, od Prezydenta Polski otrzymuje ORDER ORŁA BIAŁEGO.
 polityczny komentator
 Czwartek 11-11-2010

21470. 
Odnośnie wpisu numer: 21465

Jakże wciąż aktualne...
http://www.youtube.com/watch?v=Sv8KUOABArE
:-)
 rubalt
 Czwartek 11-11-2010

21469. 
Odnośnie wpisu numer: 21456

Kolego, chociaż troszkę orientacji w tym, co się pisze.
Jedynym Wspólnikiem jest Gmina i Miasto Susz, którą JEDNOOSOBOWO reprezentuje burmistrz. Czy to jest tak trudno zrozumieć?
 suszanin
 Czwartek 11-11-2010

21468. 
Odnośnie wpisu numer: 21461

Akurat chyba nie o te słowo poszło w związku z niedopuszczeniem do finalizacji inicjatywy Pana Ewertowskiego. No ale jak widzę - ksiądz z czerwonego kościoła też niezły magik.
 Eskulapski
 Czwartek 11-11-2010

21465. 
Odnośnie wpisu numer: 21444

Ta Pani nawet komputera nie umie obsłużyć, no może internetu
- są dowody :-)
I jest znana z tego, że jest znana.
 obywatel2
 Czwartek 11-11-2010

21464. 
Odnośnie wpisu numer: 21454

Prokurator może już aresztować Krzysztofa Liska!!!
 czekający na sprawiedliwość
 Czwartek 11-11-2010

21463. 
Odnośnie wpisu numer: 21461

Dzisiaj w Narodowe Święto Niepodległości burmistrz Iławy Ptasznik oraz starosta Rygielski znowu urządzili pokazówkę. Ale w czerwonym kościele w niezwykle mądrym kazaniu dostali trochę PO łbie. Ciekawe czy coś z tego zrozumieli?
A propos, ktoś może wie coś więcej na temat spreparowania [...] podpisu proboszcza na zaproszeniu na obchody Święta Niepodległości? Prawda to czy plotka? [...]
 Piotr
 Czwartek 11-11-2010

21462. 
Odnośnie wpisu numer: 21430

Właśnie - czy jest kryterium niekaralności dla kandydatów radnych różnych szczebli. Przykład.
Syn mojego znajomego starał się o przyjęcie do policji - zdał egzaminy umysłowe i sprawnościowe i go nie przyjęli. Powód: kiedyś dostał 50 zł mandatu za drogowe przewinienie i klops z pracą w policji.
A tu sie pchają ludzie do służby narodowi - wybory a czy wszyscy mogą sie wykpić słowem - NIEKARANY.
 autochton
 Czwartek 11-11-2010

21461. 
Od kilku tygodni toczy się spór o tablicę pamiątkową upamiętniającą ofiary katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem. Chodzi o słowo "polegli", czy ma być na płycie, czy nie.
Burmistrz Iławy Włodzimierz Ptasznik w ostatniej chwili zablokował odsłonięcie tej płyty właśnie ze względu na słowo "polegli", gdyż - jak się oficjalnie uważa - zawiera w sobie niesprawdzoną, niosącą daleko idące konsekwencje, informację. Ewertowski, szef PiS-u w Iławie, upiera się przy słowie "polegli".
Dziś podczas uroczystej mszy w czerwonym kościele główny celebrans mszy wyświęcił płytę "ku pamięci poległych pod Smoleńskiem". Burmistrz siedział w pierwszej ławce, zaś jego adwersarz Ewertowski - w 10.
I tak toczy się nasz żywot poczciwy polski...
 gorzelany
 Czwartek 11-11-2010

21460. 
Odnośnie wpisu numer: 21454

Parlament Europejski uchylił Liskowi immunitet.
Niewielka to strata, bo jego działalność była nikła. Karierę zrobił dzięki temu, że znał Tuska i jego dwór.
 oko
 Czwartek 11-11-2010

21457. 
Odnośnie wpisu numer: 21455 21452 21430 21423

Tak, jestem osobą, której imieniem i nazwiskiem się podpisałem, ale to przecież nie ma żadnego znaczenia.
Moja prośba dotyczy wpisu 21430 podpisanego przez "orb".
Cytat: "za fałszerstwa na tle finansowym".
Cytat: "nawet kryminaliści wracają do polityki!" - oczywiste jest kogo to stwierdzenie ma dotyczyć.
 Bogumił Maśkiewicz
 Czwartek 11-11-2010

21456. 
Odnośnie wpisu numer: 21420

Ale czy aż tak bardzo się pomyliłem, pisząc "zarząd ZUK" zamiast "zgromadzenie wspólników", a każdym razie wybierana jest osoba na szefa danego podmiotu przez grupę ludzi, więc nie łapcie mnie za słówka, tylko pomyślcie.
Czekam na odpowiedź dotyczącą naboru na stanowisko zastępcy dyrektora powiatowego zarządu dróg w Iławie, jak Pan obecny zastępca dyrektor został zatrudniony - o tym nikt nie potrafi napisać.
Oj u kogoś widzi się źdźbło, a u siebie nawet belki w oku, stare polskie ale jak prawdziwe przysłowie.
 myślący
 Czwartek 11-11-2010

21454. 
Na P. KRZYSZTOFIE LISKU, europośle PO związanym również z Iławą,
ciążą zarzuty w prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Koszalinie śledztwie dotyczącym upadłości spółki turystycznej Campus, której był prezesem.
Parlament europejski będzie w czwartek 11 listopada głosować nad uchyleniem immunitetu europosła Liska, by postawić go przed sądem.
 Wanda
 http://www.rp.pl/artykul/562283.html
 Czwartek 11-11-2010

21452. 
Odnośnie wpisu numer: 21443

Proszę o usuniecie z forum nieprawdziwych informacji dotyczących Jarosława Maśkiewicza.
 z poważaniem: Bogumił Maśkiewicz
 Środa 10-11-2010
Odp. 
Zakładam bez sprawdzania, że jest Pan tym Bogumiłem, za
którego się Pan podaje, czyli synem Jarosława Maśkiewicza.
Proszę o wskazanie konkretnych numerów wpisów i cytatów,
które są – Pana zdaniem – nieprawdziwe.
 moderator
 Czwartek 11-11-2010

21447. 
Odnośnie wpisu numer: 21386

Mam pytanie do redakcji KURIERA: czy ktoś od Was będzie na debacie kandydatów na burmistrza Iławy, która odbędzie się w ostatni przed wyborami poniedziałek w kinie?
Mam jedno pytanie do Pana Ptasznika, ale mnie niestety nie będzie, a
chciałbym by zadano to pytanie (jeśli będzie ono Państwa interesować).
 Jan, lat 55
 Iława, Środa 10-11-2010
Odp. 
Pisz jakie masz pytanie do Pana Ptasznika. Pytaj, komentuj.
Pan burmistrz Iławy codziennie z rana czyta forum Kuriera.
 moderator
 Środa 10-11-2010

21445. 
Odnośnie wpisu numer: 21444

Widzę telewizyjny spot wyborczy Platformy, w tym naszej iławskiej Pani viceburmistrz Bernadety Hordejuk.
Pani viceburmistrz chwali się, że to DZIĘKI NIEJ wybudowano w Iławie "obwodnicę, która odciążyła miasto".
Pani viceburmistrz chwali się również, że jest... "ekspertem w zakresie funduszy unijnych".
I co Państwo iławianie na to? Pocieszna ta Pani vice-burmistrz Hordejuk.
 Jan, lat 55
 Iława, Środa 10-11-2010

21444. 
Odnośnie wpisu numer: 21442

Tyle się toczy politycznych dyskusji, komentarzy. Jak w tym wszystkim mało mówi się o pierwszym, a może drugim wiceburmistrzu Iławy...
 Jola
 Środa 10-11-2010

21443. 
Odnośnie wpisu numer: 21430

Hasło wyborcze Jarosława Maśkiewicza z czasów, kiedy startował na burmistrza Iławy, to "Zarób w Iławie i wydaj w Iławie". Finał znamy. Maśkiewicz zarobił, a my wydaliśmy.
Teraz ten Pan jako kandydat do sejmiku przysyła mi list do domu i prosi
o poparcie! Hańba!
Jak sobie obejrzałem radnych SLD, to zemdliło mnie. Przykro to mówić,
ale już nie dziwię się, że ludzie mówią, że nie mają na kogo zagłosować.
Wykopaliska i dinozaury.
 świadomy wyborca
 Środa 10-11-2010

21442. 
Odnośnie wpisu numer: 21438

Według Pana Ptasznika, bądź co bądź Burmistrza Iławy, nie ma sprawy.
Twierdzi nieudolnie, że to nie są jego problemy.
Za to my iławianie mówimy mu NIE! I wszystkim jego poplecznikom.
 racjonalny
 Środa 10-11-2010

21441. 
Odnośnie wpisu numer: 21438

Stojąc w kolejce w banku podjął ze mną rozmowę gość z żoną o tym jak został oszukany jako podwykonawca na budowie która jest sztandarem przechwałek wyborczych burmistrza Ptasznika, kierownicy Hordejukowej
i małego awanturnika ze starostwa.
Szczegółów nie opowiadał przy ludziach, ale mówił mi, że został oszukany w ten sposób, że nie wypłacono mu za wykonane prace zbrojeniowe przy konstrukcji hotelu na kwotę, uwaga, aż 500 tys. zł.
 gumowe ucho
 Środa 10-11-2010

21440. 
Kiedy straż miejska zrobi porządek w parku przy dworcu? [w Iławie].
Gdyż tam wieczorami chodzą taksówkarze i załatwiają swoje potrzeby
w krzakach, zwłaszcza jak się zrobi ciemno.
Często spaceruję w tej części Iławy i notorycznie widzę jak nie psy czy koty a ludzie robią swoje potrzeby fizjologiczne. Tabliczki, które tam są wystawione dla zwierząt powinny też objąć taksówkarzy, którzy z oszczędności wolą iść zrobić swoje w pobliskim parku.
 szefo
 Środa 10-11-2010

21439. 
Odnośnie wpisu numer: 21401

Po piąte: w ZUK-u pracuje na stanowisku kierowniczym syn v-ce prezesa (p.o. prezesa), a zarazem syn kadrowej tegoż zakładu, czyli bratanek burmistrza.
Po szóste: w ZUK-u pracuje na stanowisku kadrowej żona prezesa
zakładu, matka kierownika ZGM i ZOMiT, żona v-ce prezesa ZUK, czyli bratowa Burmistrza Susza. [...]
 caps lock
 Środa 10-11-2010

21438. 
Odnośnie wpisu numer: 21422

To prawda, ze w Ilawie przy budowie oslawionego hotelu przy ulicy Dabrowskiego lamane jest prawo i krzywdzi sie ludzi tam pracujacych.
W tej sprawie milczy burmistrz Ptasznik.
To jest okradanie podatnikow, ktorzy placa do Brukseli skladke, a ta wraca w formie dofinansowan, zalatwianych, wyszarpywanych przez rzadzace opcje polityczne i wplywowych lokalnych politykow (...aby zapewnic sobie kolejne kadencje).
Dziesiatki milionow zlotych z naszych podatkow, transferowanych przez UE a potem lokalnych slugusow samorzadowych rozdaje sie lokalnym biznesmenom na budowe hoteli... Nie tedy droga!!!
Takie pieniadze winny byc przeznaczane na inwestycje publiczne, drogowe, inwestowanie w nowe miejsca pracy, inwestowanie w szkolnictwo, w zdrowie.
Bruksela wprowadza patologie do gospodarki polskiej a jej namiestnicy
w Polsce pleta sobie sznur na szyje...
 Kanclerz
 Wtorek 09-11-2010

21437. 
Odnośnie wpisu numer: 21429

Stary ilawianinie!
Gdybys przestudiowal wiele innych wpisow Komentatora Politycznego i nad nimi chociaz chwile sie zastanowil, poswiecil troche czasu, co inni maja do powiedzenia. Umiejetnosc sluchania opinii innych jest wielka rzecza.
Nalezy zawsze z szacunkiem sluchac innych.
Komentator potrafi analizowac rzeczywistosc ilawska, takze odkrywac dokladnie wydarzenia i epizody z zycia spolecznosci ilawskiej. Jego
wypowiedzi ja zawsze dokladnie studiuje. Sa bardzo interesujace i prawdziwe, rozsadne, dajace do myslenia.
Proponuje, by na tym zacnym forum dokonywac wyboru interesujacych komentarzy, wpisow. Komentator Polityczny bylby w czolowce najlepszych wpisow.
 Kanclerz
 Wtorek 09-11-2010

21434. 
Odnośnie wpisu numer: 21429

Prawdziwy pedagog "na pierwszym planie czas poświęca młodzieży, później, gdy mu czasu starcza, zajmuje się polityką w sposób kulturalny". Wychowawcą się jest, a pedagogiem bywa.
Już towarzysz Wiesław w marcu 1968 napominał: "Nauczyciele do wychowania, studenci do nauki, a hutnicy do surówki odlewu". Wychowawca powinien wychowywać na dobrych i realnych przykładach, ale czasem odnosić się do przykładów złych. Jednak Twoja wypowiedź dotycząca zajęcia się dobrym wychowaniem młodzieży w tym temacie, nie ma nic do rzeczy.
Raz jeszcze powtarzam, że Ryszard, choć jest przyzwoitym ojcem rodziny, chrześcijaninem również, to jego starania na Ojca Miasta nie powinny mieć miejsca ze względów czysto osobowościowych. Nie cofam się z faktów, jakie zarejestrowała moja pamięć. [...]
 polityczny komentator
 Wtorek 09-11-2010

21431. 
Iława, rondo cmentarne przy Ostródzkiej.
Bilbord [...] reklamujący dotąd produkty żywnościowe. Jak zwykle spodziewałem się reklamy taniej kiełbasy, mięsa i innych produktów żywnościowych. Idę i patrzę z oddali, po trzykroć oczy przecieram, bo widzę: za darmochę kiełbasa wisząca. Więc, jak za młodu kroku nie żałując, przyspieszyłam, by upewnić się, co z rana dobrego do konsumpcji nam dają.
Patrzę, a to ludzie PO jak tanie kiełbasy się wywiesili - opowiada starsza pani, dodając: wyborcza kiełbasa. Szkoda, że znana z dobrej jakości [...] za tanią jatkę robi.
Z dzieciństwa pamiętam sklepy, zwane "tanimi jatkami", w których za półdarmo sprzedawano mięsne byle co. Klientelą taniej jatki byli ludzie biedni i nie przysparzało człowiekowi chluby, a mimo to każdego poranka na grubo przed godziną otwarcia ustawiała się przed wejściem kolejka. Żyjemy u progu XXI wieku i jesteśmy w tym samym miejscu. Nadal wielu Polaków śpieszy się co ranek, kiedy potężne sklepy rzucają tanie jedzenie.
Zabrakło im refleksu. Na ironię losu ludzie PO przeszli siebie i wystawili wątpliwy honor na kolejny szwank, na sprzedaż w taniej jatce. Szkoda tylko, że do taniej jatki ustawiają się nadal kolejki.
 polityczny komentator
 Wtorek 09-11-2010

21430. 
Odnośnie wpisu numer: 21423

Czy nie dziwi nikogo, że iławska SLD promuje jako swojego kandydata
do sejmiku województwa Jarosława Maśkiewicza, który za fałszerstwa
na tle finansowym jako burmistrz był skazany wyrokiem sądowym...?
I to jeszcze z 1. miejsca!
Piękny jest nasz kraj jeśli nawet kryminaliści wracają do polityki!
 orb
 Wtorek 09-11-2010

21429. 
Odnośnie wpisu numer: 21417

Komentatorze polityczny!
Myślę, że od lat śledzisz karierę Pana Ryszarda Zabłotnego, wszystkie
jego miejsca wystąpień i okoliczności wypowiedzi. Widzę, że Wasze
drogi często się krzyżowały właśnie na takich spotkaniach. Prywatnie,
w cztery oczy na pewno mówisz mu: "Ryszardzie, Rysiu" itp. Zabierasz głos w imieniu iławskich elit SLD, tzw. ciała pedagogicznego, do którego
ci blisko.
Ja - jako stary iławianin - myślę, że jeżeli ty masz coś wspólnego z wychowaniem młodzieży, to jest nieszczęście. Prawdziwy pedagog
na pierwszym planie czas poświęca młodzieży, później, gdy mu czasu starcza, zajmuje się polityką w sposób kulturalny.
Ja Pana Zabłotnego pamiętam z liceum i końca lat 80, kiedy to wspólnie
z Panem Ryszardem Laskowskim, ostatnim naczelnikiem Iławy, w bardzo krótkim czasie zorganizowali budowę przejścia dla pieszych pod torami przy ul. Sobieskiego.
Z pogardą wypowiadasz się o pokoleniu naszych rodziców części iławskiego społeczeństwa. Nigdy nie byłem członkiem żadnej partii, ale mieszkam blisko Pana Ryszarda Zabłotnego i widzę jak go szanują ludzie
i ile osób z różnych parafii nie odwraca się, gdy mijają się na chodniku. Zawsze ma czas na parę słów.
Widzę, że iławskie SLD nie będzie miało z ciebie pożytku, komentatorze polityczny.
 stary iławianin
 Wtorek 09-11-2010

21428. 
W Ulnowie odbyły się 1-dniowe rekolekcje przedwyborcze. Czarny Rysio
(nie mylić z Rysiem z klanu) zaprosił do wygłoszenia kazania burmistrza
Jana. Kazanie było tak wzruszające, że do dziś płaczę. Opowieść o firmie
dziecku i wyborze. Życie czy śmierć.
Ależ ten Jan to potrafi zagrać na uczuciach ciemnogrodu...
 łulnowiak
 Wtorek 09-11-2010

21427. 
Odnośnie wpisu numer: 21422

Ptasznik nie należy do ludzi kreatywnych, ani tym bardziej do osób z gospodarską ręką.
Wszystko dlatego, że Burmistrz nie jest mocno usytuowany we władztwie i mocy sprawczej, w podejmowaniu decyzji, w braniu odpowiedzialności za wykonywanie na terenie inwestycji.
Co się tyczy wpisu o niepłaceniu podwykonawcom, to powiem tak. Jakże
to możliwe, żeby jedna firma [...] rozpanoszyła się na Iławę i okolice. Podobnie jest z IPB. Oni nie czują nad sobą bata. [...] Może jednak złe przykłady wybrałem, ale warto o tym pomyśleć.
Skoro jednak od 12 a nawet 20 lat w radzie miasta zasiadają te same osoby, to nie dziwmy sie pewnym sprawom.
Również RADNI powinni pełnić nie więcej niż dwie kadencje, nie mówiąc o WÓJTACH czy BURMISTRZACH. Dalej powinien być zakaz jednej kadencji. Skorumpowanie jest możliwe i w wielu razach, aż nadto widoczne. Dlatego wyborcy niech baczą na problem sami.
 komentator polityczny
 Wtorek 09-11-2010

21426. 
Odnośnie wpisu numer: 21423

Wspomnień ciąg dalszy.
Podobno Panu staroście Rygielskiemu i Radzie Powiatu chodzi o dobro społeczności lokalnej.
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Podwyzka-dla-starosty/2402
 świadomy wyborca
 Wtorek 09-11-2010

21425. 
Odnośnie wpisu numer: 21415

Nie uprzedzaj faktów. Nie usprawiedliwiaj nikogo w ten sposób. W tym
przypadku jesteś kłamcą, bo fakty są faktami - a w ten sposób nikogo
nie usprawiedliwisz. I nie nazywaj się "myślącym" skoro nim nie jesteś.
 towarzysz
 Wtorek 09-11-2010

21424. 
Odnośnie wpisu numer: 21409

Zapewne burmistrz Susza powinien zwolnić Marka Sadowskiego ze stanowiska dyrektora, który pracuje w ZGKiM od kiedy pamiętam.
Kiedy ZGKiM było przekształcane w spółkę, zwolniony Marek Sadowski wziąłby odprawę, tak jak to się stało w przypadku Pana Bolesława [...] Niemkiewicza.
Później Pan Bolek znowu wrócił do pracy w tej samej firmie, a później znowu został zwolniony za nieróbstwo i stwarzanie zagrożenia dla społeczności poprzez odcięcie 10 wioskom wody, i nie tylko. Nawet planów remontowych biedak przez 2 lata nie wykonał, to jak tu mówić o chęci przeprowadzania modernizacji. A jak już go zdjęli z prezesa to tak się biedak rozchorował, że aż rentę dostał. Dobrze, że jest kampania, bo widać, że cudownie ożył. Ciekawe co na to ZUS i ci, co nie mogą renty dostać a są rzeczywiście chorzy. I nie piszę tu o rencie alkoholowej, tylko o autentycznie schorowanych ludziach.
Myślę, że burmistrz potrzebował osoby, której może zaufać w 100%, a że w przypadku dwóch ostatnich prezesów takie zaufanie zostało utracone, więc dziś funkcje pełni tam Marek Sadowski, wieloletni pracownik, były dyrektor ZGKiM. No cóż chyba jest on stworzony do wyciągania zakładów z długów i wprowadzaniu normalnego działania, tak było w przypadku ZGKiM i spadku w postaci długów jakie pozostawił gminie Skolimowski i tak jest teraz, gdy najwięksi krzykacze domagali się człowieka z zewnątrz w ZUK-u, więc dostali Pana Sitkowskiego.
Zresztą ktoś kto ma trochę oleju w głowie, to widzi jakimi osobami są ludzie w komitecie Pana Pepsikośkiego, czyli dwóch zasuszonych alkoholików, jeden aktywny (planowany prezes ZUK-u) oraz pan opieka społeczna (planowany wiceburmistrz). Ciekawe kiedy zdefraudowane 120 tys. zł odda?! Pozdrawiam myślących!
 potrzebne są zmiany, ale w powiecie
 Wtorek 09-11-2010

21423. 
Może trochę wspomnień przed wyborami?
Pamiętacie jak w kadencji 2002-06 iławskie SLD zakpiło z wyborców?
Uważają nas za głupków z amnezją. Dla przypomnienia radzę poczytać.
http://www.kurier-ilawski.pl/opinie/Ilawy-wstyd-700-lecia/1551
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Najlepszy-adwokat-wladzy/816
Najpierw Jarosław Maśkiewicz? Teraz Ryszard Zabłotny?
 świadomy wyborca
 Wtorek 09-11-2010

21422. 
Odnośnie wpisu numer: 21404

Panie Ptasznik, Panu już dziękujemy.
Wiedział Pan doskonale jaka jest u nas sytuacja na budowie, jednak Pan
nie zainterweniował mimo że przychodziły do Pana delegacje oszukanych
bez wypłaty z prośbą o pomoc. Inwestycja jest finansowana z UE, więc
miasto też ma wiele do powiedzenia.
Pan nic nie zrobił. Na moje i nasze poparcie w wyborach nie ma Pan co liczyć. Niepotrzebny miastu jest burmistrz, który nie potrafi stanąć w obronie prawa do wynagrodzenia za pracę i nam pomóc w tej trudnej sytuacji. Iława to nie tylko chodniki, drogi, ale też my - mieszkańcy.
 rozgoryczony
 Iława, Wtorek 09-11-2010

21420. 
Odnośnie wpisu numer: 21415

"Myślący", o jakim ty zarządzie wspominasz? Zarządu w gminie nie ma
już jakieś 8 lat. Nad ZUK-iem jest Zgromadzenie Wspólników, które reprezentuje z urzędu burmistrz.
W sprawach kadrowych ja piszę o faktach, które miały miejsce, a nie
o "gdybaniach".
 suszanin
 Wtorek 09-11-2010

21419. 
Odnośnie wpisu numer: 21417

Wreszcie mamy kampanie oparta na faktach, ktore mialy miejsce kiedys
w Ilawie. Nic tu dodac. Znakomite i celne podsumowanie elektoratu SLD.
Trafna ocena stanu tej partii w Ilawie i jej niemocy. Ale elektoratu SLD
w Ilawie dalej nalezy sie bac...
 Kanclerz
 Wtorek 09-11-2010

21418. 
Odnośnie wpisu numer: 21417

Zamiast Ryszarda Zabłotnego mogli np. Grzegorza Solisa na burmistrza Iławy wystawić. Wielce to zasłużony pezetpeerowiec (-> członek PZPR
poprzedniczka SLD).
W 1981 roku na posiedzeniu Rady Gminnej nazwał ten Solis towarzysza Wojciecha Wrzodaka... "szmatą". Posiedzenie to odbyło się w znanym Miejskim Komitecie PZPR przy ulicy Kościuszki. Towarzysz Wrzodak tak
mu odpowiedział: "A towarzysz zapomniał jak mu załatwiałem ciągniki i materiały budowlane?"
Zabłotnemu trzeba oddać pokłon za to, że nie ukrywa się pod parawanem "porozumień" i stratuje z listy partyjnej. Solis zaś maskuje się, a jeszcze w 1998 roku startował do powiatu pod szyldem SLD.
 gorzelany
 Poniedziałek 08-11-2010

21417. 
Odnośnie wpisu numer: 21414

Ryszarda Zabłotnego pamiętam jeszcze z czasów jego skretarzowania
w roku 1986. Wówczas na jednym ze spotkań 50 minut sam pieprzył
o pegeerach, o opiece PZPR nad szkolnictwem. Na każdy temat mówił niepojęcie długo i nudnie.
Kiedy został starostą [kiedy to było?], na podobnych spotkaniach, np.
z ciałem pedagogicznym, nie mówił o problemach szkolnych, ale długo
i nudno o biedzie w postpegeerowskiej w miejscowości Kamieniec.
Żenada.
Ty mi gościu nie opowiadaj dziwactw. Na zebraniu z kandydatami SLD
4 lata temu w sali obrad w starostwie zapowiedział tak jak napisano, że jak zostanie starostą, to każdego z kandydatów zatrudni. On chyba nie wiedział co mówi. Żaden z niego poliglota, język ma tępy jak szpadel wyszczerbiony o kamienną glebę.
Światli ludzie z lokalnych elit iławskiego SLD zdziwieni są wielce jego kandydowaniem na Burmistrza Iławy, wiedząc, iż pan Ryszard nie należy do ludzi lotnych i nie nadaje się do rządzenia. On tego nie potrafi robić, choć zręcznie porusza się miedzy ludem szarym, ujmując ich ciepłym lepiszczem.
Szkoda, że iławskiego SLD nie stać na wystawienie kandydata z nowej generacji. Czekanie na wymarcie postkomunistycznego dinozaura nie przynosi chluby SLD.
Jednak w Iławie niewymarłych i popierających Rycha jest tylu, że choć zipiący, to na czworaka dowloką się do urny. Tu złożą nasienie, by przedłużyć życie SLD, jak kanadyjski łosoś w górze rzeki, by paść nieżywym.
 komentator polityczny
 Poniedziałek 08-11-2010

21416. 
Odnośnie wpisu numer: 21341

Panie Jarosławie, ojej! Pod względem dyplomacji niewyobrażalna jest
ta Pana wypowiedź. Przed wyborami nie strzela się w "kopalnię złota".
Niewyobrażalne!
A gdzie podział się Pana - tu i ówdzie zauważany - zmysł biznesowy?
Gdzie dystans?
Tylko proszę nie opowiadać, że Pan nie zna "Ich Troje", bo pamiętamy
przecież jak w poprzednich wyborach drukował Pan reklamy i gazetkę
wyborczą dla iławskiej PO. I nagle zaczęły śmierdzieć pieniążki od PO?
 pomocnik kucharza
 Poniedziałek 08-11-2010

21415. 
Odnośnie wpisu numer: 21409

... a jak jest? Dlaczego piszecie, że nie mam racji, zapominając o dzieciach radnych? Ja opisałem sytuacją związaną z zatrudnianiem rodziny burmistrza Susza, a nie radnych. Prezesa ZUK-u powołał zarząd gminy, a nie sam burmistrz.
A czemu nikt nie odniósł się do zatrudnienia Pana Pietrzykowskiego?
Ok, ja poczekam, Pan Pietrzykowski ma jako kandydat szansę zostania burmistrzem, ciekawe czy nie będzie zatrudniał KOlegów KOleżanek, rodzinę, znajomych. Może ktoś da mi odpowiedź skoro tak wytyka Sadowskiemu politykę kadrową.
Czemu nikt - np. suszanin - nie napisał o planach Pani J. i jej nowym stanowisku w urzędzie w Suszu? Dlaczego? Bo nie jesteście obiektywni!
 myślący
 Poniedziałek 08-11-2010

21414. 
Odnośnie wpisu numer: 21412

Głupoty chłopcze wypisujesz.
Nie mogłeś uczestniczyć w spotkaniach, których nie było.
Przepajacowałeś facet całkowicie.
 Marek, lat 63
 Poniedziałek 08-11-2010

21413. 
Rodzinne klany kandydują. Danuto daj spokój, wszyscy twoi krewni
są poszukiwani listami gończymi.
 sumienie
 Poniedziałek 08-11-2010

21412. 
Ja nie zapomnę spotkań 4 lata temu w komitecie wyborczym SLD.
Wówczas towarzysz Rychu Zabłotny powiadał tak: Jeśli ja zostanę
starostą, to każdego z was zatrudnię.
 gumowe
 Poniedziałek 08-11-2010

21410. 
Odnośnie wpisu numer: 21408

Do Karoliny jednej.
Ty jesteś szwarno i młodo dziołcha - po stylu to czuję. Zdawać by się
mogło, iż zapiejesz z zachwytu do watahy z PO, a tu widzę, że bez
sympatii zbytniej.
 Swój
 Poniedziałek 08-11-2010

21409. 
Odnośnie wpisu numer: 21401

Nie do końca tak jest.
W Urzędzie Gminy i Miasta Susz dziwnym trafem w ostatniej kadencji burmistrz, by zdobyć poparcie radnych z opozycji, zatrudnił osoby
z ich rodzin.
Marek Sadowski został powołany na stanowisko wiceprezesa w ZUK
w 2008 roku, czyli za kadencji Jana Sadowskiego.
 suszanin
 Poniedziałek 08-11-2010

21408. 
Odnośnie wpisu numer: 21360

Przyjechałam do mojego miasta rodzinnego i zobaczyłam coś czego w innych miastach nie uświadczysz.
Na bilbordach prezentują się rządzący na trzech polach, które można
zająć po udanych mniej lub bardziej wyborach. Odczytuję to tak, że wygrywający zapewnią pozostałym stanowiska w mieście, powiecie lub województwie.
Jest to niespotykany nigdzie indziej wielki cynizm w stosunku do wyborców.
 Karolina, lat 49
 Iława, Poniedziałek 08-11-2010

21407. 
Odnośnie wpisu numer: 21339

Ty tu nie drąż tematu o przyjaciółkach i rodzinie.
Może napisz za co zwolnili jedną panią z pewnego zakładu która pracuje
w ZGKiM. "Nie dokazuj, miły nie dokazuj, przecież nie jest z ciebie..."
 xd
 Poniedziałek 08-11-2010

21406. 
Odnośnie wpisu numer: 21401

Jeżeli jesteś taki myślący, to dlaczego gdy zmienia się prezesa ZUK
to vice-prezes zostaje (...)? Cały Zarząd powinien być odwołany za niegospodarność...
 jestem za, lat 60
 Susz, Poniedziałek 08-11-2010

21404. 
Odnośnie wpisu numer: 21325

- pierwsze: INTRYGI
- drugie: KOLESIOSTWO
- trzecie: DŁUGI

To jest prawdziwe hasło "Ich Tróje" z baneru.
 Daria
 Niedziela 07-11-2010

21402. 
Odnośnie wpisu numer: 21392

Ludzie PO są [...].
Iławskie PO Pana Adama Żylińskiego, który tę Trójcę wypromował i
posadził na stanowiskach, dziś załatwia go w białych rękawiczkach,
z ukrycia, ostentacyjnie pomijając go w różnych spotkaniach. [...]
 swój
 Niedziela 07-11-2010

21401. 
Odnośnie wpisu numer: 21339

Pan Sadowski, burmistrz Susza, zatrudnia rodzinę? Niedobrze mi się robi jak czytam takie bzdury! Ja kojarzę tylko JEDNĄ osobą która pracuje w urzędzie - tylko jedną.
Po drugie: Pana Marka Sadowskiego zatrudnił w ZGKiM jeszcze burmistrz Skolimowski.
Po trzecie: Pan Pietrzykowski dostał się na stanowisko w Iławie z konkursu czy partyjni koledzy mu sprzyjali?
Po czwarte: dlaczego Pani Jadwiga [...] startuje do rady powiatu, nie do
rady gminy Susz? Aaaaaaaaa, już wiem! Bo jakby została radną Susza,
- to nie mogłaby zostać zatrudniona w urzędzie w Suszu! No tak, po co biedaczka ma dojeżdżać do Iławy, musi być blisko swego przyjaciela.
 myślący
 Niedziela 07-11-2010

21399. 
Pytanie do burmistrzów Iławy: Ptasznika i Hordejuk (tej Pani polecam lekcje z podstaw obsługi komputera - przyda się w Olsztynie): Jaki jest rzeczywisty poziom zadłużenia Iławy i jak do niego doprowadziliście?
Dla PO licznik Balcerowicza w skali kraju: http://www.zegardlugu.pl
 obywatel2
 Sobota 06-11-2010

21397. 
Z cyklu: Polska w okowach mafii (część III): "Oskarżam prezydenta Komorowskiego oraz Platformę Obłąkańców o przelanie Polskiej krwi".

http://www.aferyprawa.eu/Polityka/Oskarzam-prezydenta-Komorowskiego-oraz-Platforme-Oblakancow-o-przelanie-Polskiej-krwi-z-cyklu-Polska-w-okowach-mafii-czesc-III
 obywatel2
 Sobota 06-11-2010

21396. 
Ciekawe: może coś w tym jest i u nas.
"Ich Troje" chyba tylko gonią za władzą i kasą.
Powtórka z historii: bliźniacze podobieństwo rządów PO do panowania Sasów na tronie polskim.

http://www.aferyprawa.eu/Polityka/POWTORKA-Z-HISTORII-blizniacze-podobienstwo-rzadow-PO-i-panowania-Sasow-na-tronie-polskim
 obywatel2
 Sobota 06-11-2010

21395. 
Odnośnie wpisu numer: 21344

Macie pretensje do policjantów i ochroniarzy Solidu, że palą papierosy
przy stacji paliw.
Tylko czemu nikomu nie przeszkadza jak strażacy w trakcie pracy w mundurach chodzą do Kauflandu na zakupy lub na targowisko. A co by
było w chwili alarmu pożaru? Pewnie taki pan strażak ma GPS-a w d[...]
i byłby w ciągu sekundy na miejscu. Dajcie już spokój i zajmijcie się poważnymi problemami.
A tak w ogóle, to czy wy wszyscy w pracy jesteście tacy idealni?
 taki tam
 Sobota 06-11-2010

21394. 
Odnośnie wpisu numer: 21389

Oszustwa są groźniejsze od dopalaczy, gdyż kilkaset Polaków na skutek oszustw i niemożności wyegzekwowania, popełniła samobójstwo.
 swój
 Sobota 06-11-2010

21392. 
Odnośnie wpisu numer: 21360

Teraz, gdzie się nie ruszysz, na banerze "Ich Troje", jak niegdyś Marks, Lenin i Engels. Na siłę, na hura. Zresztą niedaleko towarzyszom w/w do tej trójki.
Zapytajcie Ptasznika, jak "wykończył" w białych rękawiczkach niektórych ludzi o odmiennych poglądach politycznych. Ten człowiek nie zasługuje na kolejny wybór.
Zresztą kolesiostwo PO-wskie jest znane. Mam szereg tego dowodów. Popatrzcie na nazwiska różnych dyrektorów [...]. Ręczne sterowanie. Niedługo obudzą się z "ręką w nocniku", ale czy wyborca jest tego świadomy?
A demonstracyjne pomijanie Adama Żylińskiego ma miejsce z wszystkich gmin w powiecie tylko w iławskim ratuszu. Np. Harmata często go zaprasza na różne imprezki [...].
 obywatel2
 Sobota 06-11-2010

21390. 
TO NIE OBWODNICE

Głośno w Iławie o tzw. obwodnicy. W żadnym razie tych dróg, jakże drogich finansowo, ale niezbędnych na wewnętrzny użytek miasta,
nie nazywajmy hucznie OBWODNICAMI.

Do obwodnic w setkach miasteczek daleko nam jeszcze i nie w Polsce okradanej i niweczonym kapitale młodego pokolenia. Ten Kraj muszą przejąć ludzie porządni, wychowani do poszanowania cudzej pracy,
nie zaś przestępcy gospodarczy, w których zamysłach jest ordynarne błyskawiczne bogacenie się.

W kraju, w którym prezydent Komorowski odznacza Orderem Orła Białego człowieka rozpowszechniającego kryminalne zachowanie, że zamiast uczciwego etosu pracy, "pierwszy milion trzeba ukraść", daleko nam do autostrad i obwodnic. Sami państwo widzicie jakie zdarzają się nieuczciwości podczas budowy dróg.

Faktycznie, postawienie tylko i wyłącznie na ronda jest dziecinadą i typem bezrozumnego myślenia, modą. Na dodatek ronda ciasne dla użytkowników transportu przy pomocy wielkich ciężarówek. Kto zatwierdził projekty z ciasnymi rondami (przy Dąbrowskiego, przy LO), przecież nie ksiądz kanonik z Rudzienic. Kto zatwierdził drogę bez ekranów, która ociera się o domki prywatne. Czy w końcu padnie ta odpowiedź, czy nie?

Obywatelki i Obywatele Iławy! Mówcie NIE! Ptasznikowi, Rygielskiemu
i Hordejukowej.
 komentator polityczny
 Sobota 06-11-2010

21389. 
Odnośnie wpisu numer: 21387

Jeszcze się nie nauczyłeś?
W dzisiejszej pięknej Polsce należy bezwzględnie nie ufać zwrotom: promocja, gratis, bonus, wygrana, za darmo. Prawdziwe zdania napisane są czcionką niemożliwie małą do odczytania. Sam nie wiem co gorsze: takie oszustwa czy dopalacze?
 realista
 Sobota 06-11-2010

21387. 
To było zbyt piękne żeby było prawdziwe: wygrać milion, dosłownie marzenie... Kuszący okazał się sms z sieci [...] o treści:

"Jesteś jednym ze szczęściaży. Sms-y na numer 8007 sa darmowe".
A po tym lakonicznie jedna linijka: "Reg:100m.era.pl 4,88zł /dzień"

...i tak sie stało. Skoro darmocha, to odesłałem. Po 7 dniach kwestią przypadku wszedłem na stronę odsłaniająca moje koszty. Ponad 35 zł więcej i nie wiem za co! Po reanimacji, ustaliłem, że sieć samodzielnie każdego dnia pobierało sobie aż po 4,88... PLN. Niby wszystko jest w regulaminie, ale kto czyta regulaminy?
Ku przestrodze dajcie jakiś artykuł odsłaniający proces niedoinformowania a tym samym i dojenia klientów. Gdyby tak, nie daj Boże, minęło 30 dni x 4,88 zł... święta bym miał nie do opisania...
Oczywiście jestem wściekły na siebie i na sieć, której dotąd ufałem.
 Darek
 Piątek 05-11-2010

21386. 
Debata programowa kandydatów na urząd Burmistrza Miasta Iławy
odbędzie się w ostatni przed wyborami poniedziałek 15 listopada.
Początek o godzinie 16 w sali kina. Zapraszam mieszkańców Iławy.

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Kto-ma-ochote-na-burmistrza-Ilawy/2821
 Henryk Witkowski – radny, niezależny kandydat na burmistrza Iławy
 Piątek 05-11-2010

21384. 
Odnośnie wpisu numer: 21380

Na tle pisania felietonów można zwariować emocjonalnie, co dotknąć może szczególnie zajadłych autorów.
Jedynym, jak twierdził prof. Kaczmarek, specjalista dietetyki, produktem który zawiera lit, pierwiastek blokujący rozwój tej choroby jest burak ćwikłowy.
Polecam, szczególnie w terminie przedwyborczym, by nie zwariować, zajadać się buraczkiem ćwikłowym w różnych formach. W postaci surówki, ćwikły konserwowej, zaś najlepiej pić rosół z perliczki lub indyczki na buraku z ćwikły.
Dotyczy to zarówno felietonistów, jak również kandydatów i wyborców.
 komentator polityczny
 Piątek 05-11-2010

21383. 
Odnośnie wpisu numer: 21382

Na górze, na dole – ludzka pamięć jest bardzo, ale to bardzo zawodna.
A „ciemny naród” kupuje niemal wszystko, co mu się podsuwa...

Adam Michnik – zasłynął z powiedzenia „odpieprz się pan od generała”. Chodziło o twórcę stanu wojennego Wojciecha Jaruzelskiego. I z tego,
że, niezadowolony z przebiegu ustaleń medialnych, nagrał Lwa Rywina.
A także ze zdjęć, jak pije wódkę z komunistami Kiszczakiem i Urbanem.

Jan Krzysztof Bielecki zasłynął z afery ze 120-metrowym apartamentem
w najdroższym sektorze centrum Warszawy, który w oparach skandalu
odkupił za dosłownie bezcen od Agencji Mienia Wojskowego.

Aleksander Hall, minister bez teki w rządzie Tadeusza Mazowieckiego,
był wiceprzewodniczącym Unii Demokratycznej. Ostatnio utrzymuje
się m.in. z publikacji zamieszczanymi w... „Gazecie Wyborczej”.
 pamiętnik
 Piątek 05-11-2010

21382. 
Bronisław Komorowski chce przypiąć order Orła Białego dla kogo?
Adam Michnika. Dla mnie to skandal!
 komentator polityczny
 Piątek 05-11-2010

21378. 
Odnośnie wpisu numer: 21376

Nie reklama powinna decydować o wygraniu, a jedynie przypomnienie
o osobie kandydującej.
Jeśli kandydat był dotąd w oglądzie społeczności zerem, to reklama nawet złotą czcionką drukowana u myślących wyborców nic nie powinna znaczyć. Jeśli zaś jest odwrotnie, to świadczy tylko o bezrozumnym wyborcy, jak również o kandydacie.
 komentator polityczny
 Czwartek 04-11-2010

21376. 
Moim zdaniem ceny ogłoszeń wyborczych są astronomiczne w Kurierze.
W lokalnej gazecie jedna strona ma kosztować prawie 7,5 tysiąca zł.
 kandydatka
 Czwartek 04-11-2010

21375. 
Można by powiedzieć coś na temat iławskiego Włodka, ale nie chcę.
Dobrego i złego.
Profesorów mają doskonałych, starej daty, ale układ zżera uczelnię.
Rządzi beznadziejne babsko!
 Adiunkt
 Czwartek 04-11-2010

21373. 
Odnośnie wpisu numer: 21313

Edku! Tak się składa, że jestem absolwentem Włodkowica i popieram wypowiedź biednego „Polaka”, że w „naszej” uczelni większa część wykładowców była lub jest z uniwersytetów w Gdańsku, Toruniu albo
w Olsztynie.
Uczęszczałem na zajęcia Włodkowica i ci wykładowcy też tam byli, ale
nie panowie magistrowie, ich doktoranci, albo zwykli adiunkci w stopniu starszych wykładowców.
Włodkowic nie ma dobrej opinii wśród pracodawców w Iławie. Dlaczego?
Bo lepszy jest absolwent, który skończył Toruń, choć miał wykładowców,
co student z Włodkowica. Albo lepszy jest student po uczelni w Gdańsku, choć niektórzy jego wykładowcy też uczą (bądź uczyli) we Włodkowicu.
I tak się ma sprawa też z Kortowem w Olsztynie.
 iławianin
 Czwartek 04-11-2010

21371. 
Odnośnie wpisu numer: 21356

Poseł Adam Żyliński nie jest szwagrem Edmunda Standary - burmistrza Lubawy, tylko jego powinowatym. Żona Pana Edmunda jest kuzynką drugiego stopnia Pana Adama i ma takie samo nazwisko z czasów panieńskich. To wszystko. Obydwaj panowie działali w samorządzie w zupełnie różnych okolicznościach i miejscach.
W kwestii dogadywania się starosty Maciusia z ludźmi SLD, to proponuję zwrócić większą uwagę na bezgraniczną, wzajemną miłość Rygielskiego
(PO) i Polańskiego (PiS). To jest dopiero hit.
Kandydujący do sejmiku województwa Maśkiewicz to, przy dogadywaniu się tych dwóch gości, mały pikuś.
 Joe
 Czwartek 04-11-2010

21366. 
Ha! Rozweselony doniesieniami o rzekomym moim „skoku na markety”, zapraszam już dziś Czytelników „Kuriera” do lektury w najbliższą środę
felietonu o przeprowadzonej przeze mnie kolejnej prowokacji prasowej.
Pozdrawiam serdecznie! :-))
 Leszek Olszewski
 Czwartek 04-11-2010

21365. 
Odnośnie wpisu numer: 21344

Obywatel ma prawo zwrócić uwagę nawet Prezydentowi, nie mówiąc
już - tu powiem brutalnie - policjantowi w służbie z przypadku, bez
etyki zawodowej. To samo dotyczy etosu nauczycielskiego czy stanu kapłańskiego i innych zawodów.
Natomiast odgrywanie się na obywatelu - nawet gdyby przewinienie
jakieś tam było - należy do baaaadzo niskich zachowań, szczególnie
policjanta.
Ja zwracam się do zastępcy komendanta nadkomisarza Waldemara Jackowskiego, aby niektóre towarzycho chwycił za pysk, bo szkodzi policji. Aby szybko dokonał analizy osobowej młodego pokolenia i umocował niektórych na odpowiednich funkcjach, przy porządnych policjantach, którzy wprowadzą ich do służby. By nie bał się powiedzieć niektórym: basta!
Nawet "uspokoił" bym takiego, jak były policjant B. (od marszałkowej
z Nowego Miasta), który często widoczny jest na mieście po pijanemu.
On też szkodzi policji.
Należy go zdjąć z ulicy, nie udawać, że nie widzę, nie patyczkować się.
No ale jak policjanci są kolesiami z ulicy Sielskiej, to nie dziwota.
 ormowiec
 Czwartek 04-11-2010

21363. 
Odnośnie wpisu numer: 21356

Widać, że nie wiesz jak komuchy spiskują w Iławie.
Już kilka miesięcy temu dzielili się stanowiskami w powiecie. Niejaki B.
ze szpitala ma być wicestarostą, inny działacz GS-u etatowym członkiem zarządu powiatu lub odwrotnie. No i oczywiście Rygielski dalej starostą.
Tak się chłopaki już podzielili. Ich obłuda nie ma granic. Mają tak silne parcie na władzę, że nie przebierają w środkach.
Ale hitem sezonu jest kandydatura byłego burmistrza Jarosława M. do
sejmiku województwa na radnego. Nie wiem, czy mam w to uwierzyć,
ale jeśli to prawda, to wstyd i hańba.
 świadomy wyborca
 Czwartek 04-11-2010

21362. 
Odnośnie wpisu numer: 21356

Co mnie obchodzi Lubawa, rządzona od kilku kadencji przez szwagra
Pana Adama Żylińskiego?
Podobnie będzie w Zalewie, jeśli jego brat Marek Żyliński wygra.
 Połom
 Czwartek 04-11-2010

21361. 
Odnośnie wpisu numer: 21346

Brednie bredzisz klakierze.
Na wyspie potężne inwestycje urzędu miasta za 20 mln, a potem co?
Komu je ratusz odda? Wujkowi burmistrza? Czy synowi starosty? Albo
ich zastępcom?
Wiesz przecież, że samorządy nie mogą [ustawa] prowadzić działalności gospodarczej. Dlatego właśnie, na przykład, starostwo sprzedało takie Jażdżówki.
Na wyspie nic nie będzie dopóki nie znajdzie się inwestor, który wyspę
kupi i na swoim zbuduje to, co mu będzie pasowało i zyski dawało, a ratuszowi nic do tego.
 kukuła
 Czwartek 04-11-2010

21360. 
Odnośnie wpisu numer: 21356

Agitatorzy straszą ludzi, że po upadku Platformy upadnie Iława, dotacje
zostaną wstrzymane, staną budowy, że podobnie jak za komuny, nagle
zostaną szkielety budów i niedokończone drogi.
Dlatego napięcie - wynikające z wyborów, z ewentualnej utraty etatów (lukratywnych jak na Iławę), jest realne.
Czy niektórzy ludzie z lokalnej PO nie potrafią znaleźć sobie innej pracy
niż funkcja starosty, burmistrza i podobnych...? Dlaczego taka presja? Dlaczego takie szaleństwo? Zastanawiające.
Takie jest życie. Niektórzy może zmienią styl pracy, może mniej zrobią.
Jednak dalej powinni pozostać ludźmi.
 komentator polityczny
 Czwartek 04-11-2010

21358. 
Odnośnie wpisu numer: 21344

Nie dziwi, że radiowozy policji czy ochroniarzy z Solidu bardzo często
podjeżdżają pod stację paliw przy Kauflandzie :) Z pewną pracownicą
każdy chętnie wypali papieroska i wykorzysta "przerwę w pracy" na
pogawędki... [...]
 Ja
 Środa 03-11-2010
Odp. 
Drugi temat będzie opublikowany w kolejnym wydaniu KI.
 Modero Kuriero
 Czwartek 04-11-2010


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 105 106 107 ... 209 210 211 212 213 214 215 216 217 ... 298 299 300 ... 385 386 387 następna ] z 387



102495468



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.