Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

22154. 
Oto prawda o małżeństwie Grabowskich i Grand Hotelu Tiffi:

Rodzinne interesy szefa Próchnika
http://media.wp.pl/kat,1022939,wid,11172740,wiadomosc.html

Forum kafeteria.pl
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3587116&start=120

Całe to Tiffi to jedna wielka PATOLOGIA... Z tą budową hotelu w Iławie
przy ul. Dąbrowskiego szkoda, że burmistrz miasta nie interweniuje w sprawie pracowników. Wie dobrze co się tam dzieje, ale co go obchodzą zwykli pracownicy!
 Romuald
 Niedziela 16-01-2011

22153. 
Odnośnie wpisu numer: 22147

Następnym razem należny z takich imprez robić zdjęcia i pokazywać społeczeństwu na łamach prasy pijanych imprezowiczów radnych...
 Latarnik z Sienkiewicza
 Sobota 15-01-2011

22151. 
Odnośnie wpisu numer: 22149

Kim oni byli, jaki zawód wykonywali właściciele małżeństwo stawianego hoteliku - a będziesz miał odpowiedź.
Nie płacą, znaczy, że mają poważne kłopoty z finansami i inwestycją. Po
architekturze widać mają kłopoty z finansami. Po oknach to obserwuję.
 005-KW
 Sobota 15-01-2011

22150. 
Odnośnie wpisu numer: 22145

A może by tak burmistrz Iławy wziął przykład z Mysłowic, a szybko by
się zmniejszyło zadłużenie naszego miasta.
 iławianka
 Sobota 15-01-2011

22149. 
Powstaje w Iławie nowy Hotel Tiffi Państwa Grabowskich (Dąbrowskiego].
Tyyyyyle milionów warta inwestycja... a zwykłym robotnikom na budowie hotelu nie ma kto zapłacić! Pytam: GDZIE I KTO INKASUJE? Czemu władze Iławy się tym nie interesują, by nam pomóc...
Wiadomo jaka jest sytuacja, jakie przekręty tam są przy budowie, jak się traktuje pracowników, ale znając życie, to są wasze układy.
Nie wiem od czego jest PAN BURMISTRZ. Dla zwykłych ludzi nie zrobił nic jeżeli chodzi o sytuacje na rynku pracy w mieście.
 zdesperowany
 Sobota 15-01-2011

22147. 
Nasz samorząd [iławski] nieźle się dzisiaj bawił w knajpie, tzn. cytuję:
"Pijemy za samorządowe!"
Dodam również, że wszyscy obecni byli już poważnie "wzięci", niektórzy
z nich bardzo blisko się dotykali, mam na myśli relacje damsko-męskie,
nie ukrywam, że jako wyborca i obserwator byłem "dumny"!
 wyborca
 Sobota 15-01-2011

22145. 
Odnośnie wpisu numer: 22099

Różowi mają taką swoją metodę "faktów dokonanych", poprzedzoną przyzwyczajaniem społeczeństwa do ich nieuniknionego wystąpienia.
Piszą więc, że np. niejaki Roman Groszkowski ma być dyrektorem, a
żona burmistrza Ptasznika ma być vice-dyrektorem liceum. Piszą to, byśmy przyjęli to za fakt i się z nim spokojnie oswoili.
A ja tym faktom mówię "nie".
Jeśli Groszkowski w znany sposób argumentuje podwyżkę dla swojego kumpla w ratuszu, to świadczy o jego braku inteligencji, albo cynizmie. Czy taki ktoś może być dyrektorem? Czy młodzież chce kogoś takiego na stołku dyrektora? Czy rodzice tej młodzieży chcą takiego dyrektora?
Czy radni chcą takiego dyrektora? Czy sam Groszkowski chce być takim dyrektorem?
Ile można ciągnąć kilka srok za ogon? Przewodniczący Rady Miejskiej, to poważna funkcja. Dyrektor liceum - również. Co to za radni, którzy nie uwzględnią w/w argumentów? Ano, kolesie z partii PO i sieć prywatnych powiązań.
[...]
 obywatel2
 Piątek 14-01-2011

22144. 
Odnośnie wpisu numer: 22136

Proszę nie opowiadać bzdur, że Iława zginie bez piłki. To demagogia by odnieść znaczenie sportu piłkarskiego w Iławie. Takie rzeczy dzieją się również we wszystkich miastach. Podajecie tu przykłady łożenia na PN lokalną sum nieadekwatnych do poziomu gry zawodników, do poziomu intelektualnego działaczy, do poziomu mentalnego środowiska, do poziomu wreszcie zaangażowania społecznego w kwestie sportu, jako narzędzia wychowawczego młodego pokolenia.

Trzeba wychować na własnych śmieciach zawodników o dobrych umiejętnościach piłkarskich, a potem budować drużynę, ale drużynę na miarę. Co to znaczy "na miarę"? To znaczy: na miarę możliwości intelektualnych działaczy, na miarę poziomu talentu, wyszkolenia, czyli umiejętności piłkarskich i na miarę zasobów młodzieży z Iławy. W tym miejscu zapomnijcie o kupowanie zawodników z innych klubów.

Skończyło się w Iławie łemzanie w Ratuszu o dodatkowe środki tylko
dla piłkarzy. Takie same środki potrzebują żeglarze, siatkarki, czy wioślarze. Dokąd ostaną się rządy obecne to żadnych dotacji nie będzie. Potężne środki Iława wydała na Orliki, które wykorzystywane są przeważnie do szkolenia młodzieży piłkarskiej, nie wioślarzy, ani tym bardziej LA. Tam opłacani są trenerzy środowiskowi. A kolejne Orliki będą budowane (bo to dobrze się "sprzedaje" dla społeczeństwa).

Niech ktoś z Ratusza powie tym głąbom, ile Iława z własnych środków wyasygnowała na budowę Orlików. Zatem nie budujcie więcej Orlików,
a dajcie piłkarzom, bo oni tak chcą, bo bez nich Iława będzie zerem.
Jeśli nie - to Ratusz do dymisji, bo tak chcą dewianci.
 ratuszowy
 Piątek 14-01-2011

22136. 
Odnośnie wpisu numer: 22135

Tylko jak nie będzie [piłki nożnej] Jezioraka, to o tym mieście Iławie będzie w Polsce kompletna cisza. To jest jedyna nasza reklama. Nie potrafimy nic innego sprzedać...
Dlatego też miasto powinno dofinansowywać klub. Jak tego nie zrobi to zobaczycie sprawdzi się przysłowie mądry Polak po szkodzie. Będziemy taką Ostródą, tylko że oni potrafią się zareklamować w kraju na inny sposób, a my zostaniemy daleko za nimi.
Ludzie nie rozumieją, że to miasto nie jest zwyczajne u nas są głębokie tradycje kibicowskie. Porównajcie sobie nas choćby z tą Ostródą, więc nie można pozwolić klubowi się staczać.
Jeziorak to nie jest firma, więc nie musi sam się utrzymywać czy jeszcze zarabiać kasę. To tak jak ze szpitalami w Polsce - choć nie przynoszą zysków i są zadłużone, to się je utrzymuje dla wyższych ideałów. Iława, jako miasto naprawdę kibicami stojące, nie może stracić piłki nożnej.
 Chil
 Czwartek 13-01-2011

22135. 
Odnośnie wpisu numer: 22114

Kochani Jeziorowcy!
Piłka nożna będzie [w Iławie], ale juniorska. Można utrzymać jednego czy dwóch zawodników na "lewej" pensji, ale nie jak za komuny całą drużynę, jak robiła to PKP i IZNS. Te czasy już skończyły się. Zawodowstwo albo szmacianka z Rudzienic.
Ratusz nie będzie was dofinansowywał. Zostaje wam tylko obwarowany ustawami profesjonalny sponsoring.
Dlaczego nie potrafią się zjednoczyć wasi mocodawcy, jak firmy Panów Sobiecha, Mazura [...]
Proszę powiedźcie dlaczego porzucił was Bi-es? Przecież tam u nich są już spore pieniądze. Nie stać ich, albo nie chcą już was na oczy oglądać.
 Paweł Konopka
 Czwartek 13-01-2011

22133. 
Odnośnie wpisu numer: 22118

Od innych zwierząt niż pieski się nie płaci "podatku" - przynajmniej nic
o tym nie wiem. Oczywiście nie wszyscy płacą, bo przecież trzeba to jeszcze zgłosić, że takie zwierze się posiada :) Aż taki głupi nikt nie jest, więc nie płacą.
Właściciele psów powinni poczuć się do odpowiedzialności i sprzątnąć to co "narobił" ich pupil. No niestety taka prawda, bo kto niby ma za nich
to robić? Masz psa to sprzątaj po nim. Podziwiam i szanuje takie osoby, które po tym jak ich zwierze się załatwiło, zabierają taki towar do woreczka lub na łopatkę i wyrzucają do śmietnika. Pełen szacun! Nie ma znaczenia, gdzie psia kupa się znajdzie, chodnik, trawnik, parking, czy inne miejsce, powinno się je sprzątnąć. Ludzie miejcie trochę kultury! Chyba nikt nie chce zaliczyć "wtopy" - wdepnięcia w to coś. A jak już się zdarzy to cholera człowieka bierze i wzrasta niechęć do właścicieli psów. Choć to ekstremalnie łagodne słowa w stosunku do nich. Nie zapomnijmy o dzieciach, które się bawią w piaskownicach, biegają po trawnikach. A najbardziej nie znoszę, gdy psy wchodzą na plażę i tam załatwiają się. Powinno się za takie coś surowo karać!
Także jeśli masz psa, to po nim sprzątaj. Zakładaj psu kaganiec i trzymaj na smyczy, gdy wychodzisz z nim na spacer.
 rudy wiewi0r
 Czwartek 13-01-2011

22131. 
Odnośnie wpisu numer: 22117

A kto pójdzie ma mecz piłki ręcznej prowincjonalnej sekcji, albo LA...
W Iławie już nie ma LA. A jak są, to tylko szczątki. Szkoda, że nawet jednego porządnego zawodnika nie ma.
Coś musi się kręcić na murawie piłkarskiej. Tylko dziwię się, że w Iławie takie plany budowy boisk za pieniądze UE. Zobaczycie Państwo co stanie się za 10 lat z tymi obiektami. Zgniją, proszę ja Was. Zgniją i zarosną chwastami, jak setki takich za komuny. Bo Polacy, czy to w XVI czy w
XXI wieku - z natury są tacy sami: bałaganiarze. Nie potrafią dokończyć dzieła. A elity są zdradzieckie.
Raz jeszcze mówię Paluszewskiemu: zapomnij o II lidze. Zabierzmy się
za wychowanie juniorów. Wówczas możemy liczyć na więcej od Ratusza.
Jeśli chcesz sprawdzić się jako działacz zawodowy, to zapomnij o Iławie.
 Czaruś z IKS
 Czwartek 13-01-2011

22125. 
Odnośnie wpisu numer: 22114

[...] W związku z sytuacją w jakiej znalazł się KS "Jeziorak Iława" rozpoczęliśmy akcję "Ratujemy Jeziorak"!
Prosimy o poparcie na stronie: www.ratujemyjeziorak.bo.pl
PS. By poprzeć naszą inicjatywę należy wypełnić formularz po prawej stronie.
 Giks
 Czwartek 13-01-2011

22122. 
Odnośnie wpisu numer: 22095

Ufffff, udało się wczoraj odstać swoje w kolejce - godzinę, oczywiście z dowodem osobistym i zarejestrować się na czerwiec do endokrynologa. Przypominam, iż do rejestracji trzeba mieć przy sobie dowód osobisty i jeszcze dziś w godzinach od 12-14 można się zarejestrować na Starym Mieście iławskim w przychodni (na kasę chorych).
Co ciekawe. Od wtorku zaczęto rejestrować, wczoraj już na czerwiec,
może i dalej, to na cały rok w parę dni?
I co dalej? Prywatnie?
Słyszałam, że i na kasę chorych można się rejestrować w Nowym Mieście lub w Olsztynie, ale daleko. Zauważyłam, że telefonicznie to ciężko się dodzwonić i zarejestrować, graniczy to z cudem. [...]
 pacjentka
 Czwartek 13-01-2011

22118. 
Odnośnie wpisu numer: 22079

[...] Jestem porażona dyskusją na temat psich kupek. Sama nie mam pieska i jak czytam co tu się pisze to powiem, że raczej miała nie będę, gdyż okaże się że i tak cały dzień trzeba go będzie kisić w mieszkaniu,
bo nie daj Bóg wyjdzie i zrobi kupkę, która rozłoży się prawdopodobnie szybciej i bezpieczniej dla środowiska niż reklamówka w którą ją zapakuję :) Brawo, brawo.
A tyle się naczytałam kiedyś o tym, że mają być jakieś tam specjalne pojemniki i woreczki na kupki. Nie ma! Za to szerzy się nienawiść do zwierząt i ich właścicieli :) A propo, podatek nadal się płaci? Bo nie wiem. Jeżeli tak to chyba m.in. na zadbanie o porządek po pieskach, bo nie słyszałam o podatku od węży, chomików czy też świnek morskich [...]
 Inna
 Środa 12-01-2011

22117. 
Odnośnie wpisu numer: 22115

Ja sie tak zastanawiam czemu kazdy patrzy na IKS tylko i wylacznie przez pryzmat pilki noznej.
Choc zgadzam sie, ze o IKS najglosniej jest jako o klubie pilkarskim,
lecz nie mozna zapominac, ze to tez sa inne sekcje pilki recznej, lekkiej atletyki. Mam nadzieje na przekór wielu malkontontom, ze klub ten
bedzie istniał.
Zaczalem chodzic "na Jeziorak" od poczatku lat 90-tych, ilez to sie chwil przezylo roznych i tych dobrych i tych pelnych smutku.
Reasumujac mam nadzieje, ze klub jako calosc bedzie istnial i beda mieli z niego pozytek ludzie trenujacy inne dyscypliny oraz kibice im kibicujacy oraz ci, ktorzy zjawiaja sie na meczach pilki noznej tzw kopanej :-D)
 ziom Podlesne
 Iława, Środa 12-01-2011

22116. 
Panie Donaldzie Tusk!

Znaczonymi nieudolnie kartami nie zawsze się wygrywa, potrzebny jest jeszcze as w rękawie. Ktoś, kto chce rozegrać szlema bez atu, a posiada same blotki (i jedyną partię jaką rozegrał, to nocna podmiana bierek), nie może liczyć na nic więcej, jak na to, że zostanie puszczony w podartych skarpetkach na obciach powszechny.

Najgorsze jest jednak to, ze opluto przy tym całą Polskę. Wciągnąłeś
nas w prawdziwe bagno, panie Donald.

Jest jeden, bardzo ważny pozytyw wynikający z egzekucji smoleńskiej, choć okupiony wielką daniną krwi... Ten „pozytyw” pokazuje nam bez żadnych złudzeń nasze realne miejsce na mapie Europy. Pokazuje naszą słabość, nasze rozbicie. Pokazuje siłę agentury moskiewskiej i jej wpływ na nasze życie w Polsce.

Właśnie to chcieli zmienić nasi polegli w Smoleńsku, na czele z naszym
śp. Prezydentem RP prof. Lechem Kaczyńskim. I dlatego mieli zginąć.
 Bronisław Niezgoda-Dywanowski
 Środa 12-01-2011

22115. 
Swój łeb położę za to, że Ratusz wymięknie i 200 kawałków odpali IKS-i. Już swoją obecnością na Walnym i cielęcym wzrokiem, nic nie rozumiejąc
o co sie rozchodzi, zebranie zaszczycił sam przewodniczący Groszkowski.
 Czaruś
 Środa 12-01-2011

22114. 
Odnośnie wpisu numer: 22112

Kibice piłkarscy chyba mają pretensje do urzędników ratusza, zwłaszcza
burmistrza Ptasznika i starosty Rygielskiego, że ci nie chcą przyznać
dotacji finansowej na działalność II ligi w KS JEZIORAK IŁAWA.
 kibel
 Środa 12-01-2011

22112. 
Idąc do pracy rano zobaczyłem nad wejściem do ratusza [w Iławie]
taki oto transparent. O co chodzi?

„Co wy robicie?
Wy naszą pasję niszczycie!”
 Tolek Banan
 Środa 12-01-2011

22110. 
Odnośnie wpisu numer: 22094

Pięknie. A remont był? ;-) No ktoś się tu mocno nie popisał. I jak ci biedni ludzie mają tam wejść jak gruz pod nogami. No dobra nie będę przesadzał - obok. Wygląda to bardzo NIE zachęcająco. Mam nadzieję, że podjazd dla wózków wszelkiego rodzaju nie jest zastawiony lub zagruzowany.
Może ktoś by się tym zainteresował, np. gospodarz obiektu ;-)
 rudy wiewi0r
 Środa 12-01-2011

22109. 
Odnośnie wpisu numer: 22100

Ja również słabo widzę basen. Może przez kilka pierwszych dni będzie
jakiś ruch, ale potem? Nostalgia i smutek?
 rudy wiewi0r
 Środa 12-01-2011

22100. 
Basen ma ruszyć w maju.
Myślicie że się to uda? Otwieranie basenu w przededniu lata? Szkół od czerwca nie będzie, zakładając ciepłą wiosnę i lato, za basenem będzie dostępne bezpłatne jezioro.
Słabo wierzę w uruchomienie tego obiektu przed wrześniem.
 Eskulapski
 Wtorek 11-01-2011

22099. 
Odnośnie wpisu numer: 22084

W iławskim ratuszu coraz głośniej o tym, że te funkcje dla awansowe dla
Lewandowskiego oraz Groszkowskiego mają zapewnić umożliwić fotelik
v-ce dyrektora LO dla żony burmistrza, bo na emeryturę warto przejść mając większą pensję.
Przecież v-ce ministrowa Żuchowska jest też dyrektorem - w SP 3.
 harcerka, lat 39
 Wtorek 11-01-2011

22097. 
Odnośnie wpisu numer: 22085

Finał WOŚP to na razie 37 mln zł. Oby tych milionów było jak najwięcej.
A jak ocenić dług publiczny Iławy? Aż 57 milionów złotych! (na razie).
Może w porównaniu z tymi milionami WOŚP, widać wyraźniej jaki ten
dług miasta Iławy jest ogromny.
 Henryk Witkowski
 Wtorek 11-01-2011

22095. 
Odnośnie wpisu numer: 22092

A jaki to endokrynolog przyjmuje w Iławie? Też chętnie się zapiszę.
Któż to taki?
 Magdalena
 Wtorek 11-01-2011

22094. 
Tak wygląda wejście do iławskiego szpitala na rehabilitację.
Prawda, że widać tu troskę gospodarza!
 Dorota
 Wtorek 11-01-2011

22092. 
Odnośnie wpisu numer: 22087

LIMIT DO LEKARZA ENDOKRYNOLOGA ZMNIEJSZONY?
Pytam się dlaczego? Czy w takiej dużej Iławie to tylko mamy zwiedzać szpital? Czy z niego korzystać? W razie potrzeby? Dlaczego jeden lekarz
endokrynolog na całą Iławę? A ludzie się irytują i nawzajem wyzywają, bo każdy chce się dostać do lekarza na kasę chorych, bo się ubezpieczył, bo się należy, czy nie? Czy się nie należy?
 pacjent
 Wtorek 11-01-2011

22091. 
Odnośnie wpisu numer: 22086

A ty co - z Marsa wróciłeś? Przecież Iława to sami klawisze, ormowcy
i tajni współpracownicy z czasów komunistycznej PRL oraz ich dzieci.
A ci pozostali, nazwę ich „niewtajemniczeni”, to na wybory i tak nie
chodzą, no bo po co...
Raptus Kaczyński to dla nich gorzej niż obca władza, a dzisiaj w polityce króluje Miłość! Zobacz to na poniższym obrazku autorstwa Pana Andrzeja Mleczki pt. „Petent u Pana Premiera”.
 smutny iławiak
 Wtorek 11-01-2011

22089. 
Odnośnie wpisu numer: 22086

Nie mam pojecia, gdzie Ty byles jak PiS mial zapewnic Polakom szczescie, kiedy mialo w rekach wszystkie instrumenty, by uczynic nas szczesliwymi, a sklocilo nas ze soba, podzielilo i zniesmaczylo. Nigdy wiecej PiS!
 Franek
 Wtorek 11-01-2011

22088. 
Odnośnie wpisu numer: 22076

On i cała reszta niby polityków lokalnych mają takie gadanie w d...e.
Bo liczy się tylko kasa.
A społeczeństwo to dla nich stado głupich baranów, którym trzeba tylko słodko popierdzieć przed wyborami, a później obsrać. I tyle w temacie.

Ps. Przepraszam za brzydkie słowa. Ale krew człowieka zalewa gdy się słyszy i czyta co wyprawiają ci wybrańcy ludu.
 xgrzesio
 Wtorek 11-01-2011

22087. 
Odnośnie wpisu numer: 22078

Nie powiesz mi, że za państwową służbę zdrowia nie płacisz. A składki, które co miesiąc odciągane są od pensji to co?
Pomyśl sobie, że co miesiąc płacisz sobie abonament, idziesz do lekarza kiedy chcesz nie płacąc nic więcej. Nie oszukujmy się, na specjalistyczny zabieg w szpitalu trzeba czekać. Pytanie tylko jak długo? Może czasem się komuś poszczęści i dożyje do tego czasu...
A dentysta? Buhaha, masz czas czekać? No chyba że jesteś masochistą i lubisz ból? Jak trzeba, to i tak się idzie prywatnie, bo lepiej robią, szybciej zrobią no i ból szybciej minie. Ufff.
Lekarze w szpitalach zazwyczaj są tam, bo muszą. Wniosek nasuwa się sam. Zostaniesz przyjęty ot tak - z musu. Nie mówię o wszystkich lekarzach, bo są i tacy, którym się chce, ale ilu ich jest? Ze świecą takich szukać.
A jak wyglądają przychodnie albo sale szpitalne? Pożal się Boże. Nie, stanowcze nie! Boli, to pójdę prywatnie tam, gdzie jest dobry lekarz, który się zna i wyleczy mnie, a nie wciśnie tonę leków, które nic nie pomogą.
Pójdę tam, gdzie zostanę przyjęty po ludzku, jak człowiek. Ba, zapłacę. Cóż... "Nic nad zdrowie ani lepszego, ani droższego" (cytat fraszki "Na zdrowie" Jana Kochanowskiego).
 rudy wiewi0r
 Wtorek 11-01-2011

22086. 
CZERWONA IŁAWO!
ZMIEŃ WRESZCIE BARWY NA PRAWICOWE!

Czy nie widzicie Polacy co się dzieje w Polsce i w Iławie! Już nawet za granicą śmieją się z obecnego rządu Tuska!
Kaczyński chce tego Pana i jego zespół odprawić na bocznicę polityczną! Czy to tak dużo? A wy wciąż traktujecie prezesa PiS jak naiwniaka
i wykolejeńca!
Ludzie czy musi być bardzo źle żeby większość Polaków zrozumiała co
się dzieje w Polsce! Gdzie są prawdziwi patrioci? Nikomu już nie zależy
na Polsce? Wszyscy mają wyjechać na zmywaki i budowy do Londynu,
Paryża czy Berlina?
 prawicowiec z powiatu iławskiego
 Wtorek 11-01-2011

22085. 
Odnośnie wpisu numer: 22078

WOŚP popierałem duchowo. Nie dałem nic, bo utrzymanie mercedesa, plebanii oraz gosposi dużo kosztuje, a dzieci i tak kocham.
 proboszcz
 Wtorek 11-01-2011

22084. 
Przewodniczący Roman Groszkowski. Tak przystojny i bijący na pierwszy rzut oka niespotykaną bystrością umysłu człowiek stoi aktualnie na czele Rady Miasta Iławy!
Inicjator czy wykonawca podwyższenia burmistrzowi Ptasznikowi pensji? Spisał się cukiereczek dla kornego uczniaka! [...] Czy świat (lokalny) oszalał?
Jak myślicie - on steruje czy nim sterują?
 szary
 Wtorek 11-01-2011

22083. 
Odnośnie wpisu numer: 22078

Takich bzdur dawno nie czytałem...
A propos szpitala: o tych długach coś tam słychać, ktoś coś przebąkuje,
ale tak naprawdę ile jest tego długu? Bo za czasów dyrektorek z Elbląga było to chyba około 2 mln zł. A teraz?
 Eskulapski
 Poniedziałek 10-01-2011

22080. 
Odnośnie wpisu numer: 22077

To jest ta sama "czarna groteska", której jedynym sukcesem było wprowadzenie w iławskim szpitalu cateringu w żywieniu chorych. Chorzy umierają nad zimną zupą, a ona znawczyni diety chorego człowieka powierzyła żywienie niespecjalistom.
Już widzę jak wyglądałby Rygielski na jej cateringu. Oczywiście "osiwiały
i wyleniały konus" (słowa Niesiołowskiego) zdechłby na diecie na stojąco.
 wstrętny PiSiora
 Poniedziałek 10-01-2011

22079. 
Odnośnie wpisu numer: 22075

Zastanawiająca jest sprawa zanieczyszczenia osiedli, przed sklepami, pod domami psimi odchodami. Jak można rozkładać ręce i zrzucać winę na brak kultury. Kulturę i właściwe zachowanie ludzi należy, jeśli nie rozumieją, wymuszać przez kary.

Od czego jest Straż Miejska - pytanie pierwsze! Jaki problem, by straż przeszła nawet po osiedlach i sprawdziła jak wyglądają, jaki jest porządek w obejściu sklepów spożywczych. Proszę np obejście wspólnoty przy ulicy Zielonej 72. Jaki problem wejść do sklepu i wlepić mandat za syf od petów i gówien przed sklepem i wokół bloków.

Od czego są zarządcy wspólnot - pytanie drugie! Natomiast zarządcy tylko umywają ręce i psie sprawy ich nie dotyczą? Nie mieszkańcy powinniśmy zwracać uwagę osobom, które mają psy w mieszkaniach o obowiązkach sprzątania. Dobrze wiemy kto ma psa, a także zarządcom jest wiadome. To oni powinni wymusić porządek jako administratorzy, to jest ich psi obowiązek. Ktoś niżej napisał, że brakuje Piłsudskiego. Ja powiem, że brakuje Hitlera.

Panie kom. Masica! Niech Pan wyśle swe straże gdzie ich powinność. Rozpocznijcie akcje wymuszania porządku. Albo fora za dwora!
 Ormowiec
 Poniedziałek 10-01-2011

22078. 
Odnośnie wpisu numer: 22064

Jerzy Owsiak z WOŚP lansuje wśród młodych władzę Platformy, która niszczy polską służbę zdrowia (publiczną, bo ta prywatna dla wybranych
z kasą jest okay). A jednocześnie tenże pan zbiera kasę żeby przykryć
tę polską biedę w ochronie zdrowia.
Co za ironia! Takie coś jest możliwe tylko w Kraju nad Wisłą!
 społecznik
 Poniedziałek 10-01-2011

22077. 
Odnośnie wpisu numer: 22048

Podobno Pani Gelert nie była taka zła. W końcu prowadzi od wielu lat duży szpital w Elblągu.
Ale nie, trzeba jednak było jej podziękować i przywieźć w teczce protegowaną PSL, specjalistkę od technologii żywienia, która wpędziła szpital w milionowe długi.
Jej nieudolność komentowana jest nawet w NFZ. O tym wszystkim doskonale wiedział zarząd powiatu na czele ze starostą Rygielskim.
I co z tego? Mają społeczeństwo głęboko w...
Teraz mają przed sobą 4 lata.
 świadomy wyborca
 Poniedziałek 10-01-2011

22076. 
Odnośnie wpisu numer: 22067

Panie Groszkowski! Chciałbym, żeby Pan wreszcie przestał wciskać ludziom tę belferską inteligencję i przestał być cynikiem, mówiąc o świetnym wyniku burmistrza Ptasznika!
Spójrzmy prawdzie w oczy. Jakie Pan burmistrz ma realne poparcie w społeczeństwie przy tak śmiesznie niskiej frekwencji wyborczej i przy faktycznym braku działalności opozycji w postaci PiS w Iławie, bo Pana Polańskiego traktować poważnie nie można i w najbliższym czasie musi czekać go za wyniki usunięcie z partii PiS lub zupełna marginalizacja. Dla niego nie ma już innej opcji.
Panie Groszkowski wynagrodzenia i poziom życia władza sobie podnosi (z publicznych pieniędzy oczywiste), jak wzrasta dzięki tej władzy poziom życia społeczeństwa, a czy realnie wzrósł poziom życia ogółu iławian za waszych czasów, bo wydaje się że sprawy idą dokładnie w odwrotnym kierunku!
I naprawdę Panie Groszkowski, żeby służyć społeczeństwu na poziomie miasta i powiatu nie trzeba występować pod szyldem partyjnym, no chyba że szyld ten oznacza dla Pana konkretne profity i jedyną drogę kariery. Ale to coś mówi nam o Panu.
Nawiasem mówiąc chciałbym rozpocząć tym wpisem dyskusję wśród społeczeństwa dotyczącą rażąco dużego uczestnictwa nauczycieli wśród władz lokalnych. Spójrzmy ilu nauczycieli (jedna grupa społeczna będąca tzw. budżetówką) piastuje ważne funkcje polityczne i decyduje
o finansach publicznych, budżecie, stanowiskach, inwestycjach itd. Uważam ten stan za bardzo niekorzystny. Czekam na Państwa opinie na ten temat.
 młody i zaniepokojony
 Poniedziałek 10-01-2011

22075. 
Odnośnie wpisu numer: 22071

Oj marszałka Piłsudskiego brakuje teraz w Nadwiślańskim Kraju, widząc co się tutaj dzieje... Naprawdę brakuje. Tylko gdzie byśmy zwieźli tych z PO i PSL, jak Berezy Kartuskiej już nie ma.
Może Pan Groszkowski, historyk z iławskiego LO, zaproponuje jakieś miejsce, w końcu też by się tam znalazł...
 były uczeń Żeromka
 Poniedziałek 10-01-2011

22074. 
Odnośnie wpisu numer: 22069

Jak nazwać osoby, które wychodzą z klatki, przespacerują 30 metrów na zaułek bloku, tam zbierają się ze swymi psiskami, które walą kał bez miary, jak nie prostakami.
Już mamy furę gnoju, jak we wsi za szopą i chlewnią 30 lat temu. Dziś mamy tam kulturę, którą zresztą wymusiła Unia, gdyż nie zatwierdziłby sanepid takiej chlewni, jako produkcyjnej żywiec do masarni. Natomiast w mieście wolno. To jest skandal, że władze miasta na ten temat milczą.
Mieszkańcy miasta też milczą, gdyż nie chcą się hołocie z lumpenploretariatu narażać.
Nawet lekarz, który podobnie ze swym psem tak postępuje, że nie widzi jak on wali gówno pod oknami mieszkańców bloku, chociaż ma dyplom medyka, to jego korzenie zanurzone są gównie.
Piszcie Państwo na forum w jakim bloku i jakiej klatce tacy mieszkają, nawet z ukrycia można go sfotografofać i wysłać na forum zdjęcie. Te bestie nas zagnoją.
 Pies Cywil
 Poniedziałek 10-01-2011

22073. 
Odnośnie wpisu numer: 22070

Ty nie manipuluj tekstem marksistowskim. Bądź przy swej wierze bez Kościoła, nie myl z budynkiem kościelnym.
Księży trzeba zmieniać. Niestety - wielu jest różnych. Wytrwać w wierze
jest niezwykle w dzisiejszych czasach trudno. Nawet tacy jak ty ludziom
mieszają w głowach. Jednak prawdziwy wyznawca chrystianizmu ma swój rozum i nikt go nie zmanipuluje. Takich jednak jest bardzo mało, tacy też nie żywią się byle pożywką, jaką ty podrzucasz, a TRWAJĄ przy swoim.
To nie znaczy, że są niepoczytalnymi, jakimi chciałbyś ich widzieć.
 Duch Święty
 Niedziela 09-01-2011

22071. 
Odnośnie wpisu numer: 22051

Przypominam, że w Iławie i powiecie iławskim żądzą dwa bratanki
z PO i SLD. Niczego dobrego to nie wróży [...]
 suszanin
 Niedziela 09-01-2011

22070. 
Ludzie! Kiedy wreszcie zrozumiecie, że prawdziwa wiara, jeśli ją macie lub jej potrzebujecie, jest w Was, a nie w księdzu, budynku kościoła, papieżu czy Watykanie?!
Zrozumcie też, że to, co się tak ładnie u nas nazywa "chrześcijańskie korzenie" wcale nimi nie jest, bo Europa powstała na podwalinach cywilizacji antycznej, a preferowany dziś w niemal całej Europie ustrój państwowy, demokracja, została stworzona właśnie w starożytnej Grecji. I to jest wartość.
Nawet polska, przez większą część swojej historii wcale nie była, jako społeczeństwo, specjalnie katolicka! Katolicyzm pojawił się jako ideologia przenikająca przez wszystkie warstwy społeczne dopiero w XIX wieku podczas zaborów, kiedy to sprytnie jezuici połączyli w swojej propagandzie hasła: katolik=Polak=wolność, po to żeby zdobyć wpływy nie tylko w warstwie przetrzebionej powstaniami i wojnami napoleońskimi szlachty i arystokracji, ale także w mieszczaństwie i chłopstwie stanowiących wtedy 90% społeczeństwa z majątkiem i siłą nabywczą - w wyniku przemian merkantylizmu znacznie już przekraczającą (łącznie) to czym dysponowały zubożone polskie "elity". a więc stanowiącej zasób potencjalnej kasy.
Kościół powinien poważnie zastanowić się nad swoim postępowaniem, ponieważ coraz więcej ludzi w Polsce widzi wyraźnie, że naprawdę kościół nie jest im do niczego potrzebny. Niewielki krok i nie będzie mentalnej niewoli!
Jako istota wierząca w Boga, dziękuję Mu za tego Leszka Olszewskiego piszącego felietony na łamach Kuriera. W ostatnim tekście mamy to czarno na białym jak działa Kościół w dzisiejszych czasach. Kler nie potrafi zrozumieć, że to nie Średniowiecze, że ludzie nie są ciemni i łatwi do sterowania. Takie listy to próba emocjonalnego szantażu.
 szary
 Niedziela 09-01-2011

22069. 
Odnośnie wpisu numer: 22041

Zupełnie zgadzam się, że Iława wygląda jak jedna wielka psia kloaka. Nie mogę się jednak zgodzić z opinią, że właścicielami psów, które obsrywają całe połacie naszego miasta są jedynie dewianci i przedstawiciele lumpenproletariatu.
No chyba że zaliczymy do tej grupy także luminarzy miejscowej służby zdrowia, których przedstawiciel posiadał jeszcze niedawno wyrośniętego pieska, który regularnie obsrywał trawnik przed blokiem. Właściciel udawał oczywiście, że tych aktów defekacji nie widzi, gdyż w tych momentach subtelnie odwracał wzrok. Ale i tak znaczący pakiecik gówna pozostawał na trawniku, później bawiły się tu dzieci.
Pytam: gdzie jest Straż Miejska, Sanepid, wydział ochrony środowiska ratusza?
A może radni, zamiast podejmować pospieszne decyzje o podwyżkach pensji pana burmistrza, zajęliby się tym śmierdzącym problemem patrolując ulice i trawniki miasta?
Pewnie mieszkańcy Iławy byliby im za to bardziej wdzięczni, niż za bezproduktywne przesiadywanie na posiedzeniach swej Wysokiej Rady i przegłosowywanie wszystkiego czego życzą sobie urzędnicy miejscy.
 iławianin
 Niedziela 09-01-2011

22068. 
Odnośnie wpisu numer: 22042

Od lat znowu ci sami etatowi "działacze".
Czytałem ostatnio listę inwestycji przewidzianych do realizacji przez
budżet miasta Iławy. Uderza z niej całkowity brak pomysłu.
 grom czy gnom
 Niedziela 09-01-2011

22067. 
Odnośnie wpisu numer: 22054

Ustawionym inicjatorem podwyżki pensji Ptasznikowi był przewodniczący Groszkowski.
Poraziła mnie nie tyle sama podwyżka, co sposób umotywowania jej przez przyszłego dyrektora LO - człowieka podobno inteligentnego. Motywacja nie była jednak na poziomie człowieka, który jest nauczycielem w LO, a koniunkturalisty i podlizywacza.
Głównym motywem tej podwyżki, według Pana Groszkowskiego, jest duża ilość głosów w wyborach jaką uzyskał Pan Ptasznik.
Nic ująć inteligencie z LO!
 profesor szkoły średniej
 Niedziela 09-01-2011

22066. 
Odnośnie wpisu numer: 22052

Myślę, że m.in. tędy wiedzie droga ku lepszej Polsce. Akcja dobroczynna, to nie powszechny pobór składek, czy się on komuś podoba, czy nie. Tutaj dajemy z ochoty - jeśli dajemy. Polska nie jest specjalnie znana z takich powszechnych akcji i zbiórek na rzecz potrzebującym. A WOŚP odbija sie echem na całym świecie i Polska jest znana z czegoś, co sama stworzyła i doskonale to robi. Dla mnie akcja pierwsza klasa.
 Eskulapski
 Niedziela 09-01-2011

22064. 
Odnośnie wpisu numer: 22052

Akcja WOŚP to wielki wstyd dla władzy. W żadnym europejskim kraju nie prowadzi się kwesty na rzecz zakupu sprzętu medycznego, bo ochrona zdrowia to sprawa państwa!
Kwesty prowadzi się na rzecz Afryki. U nas najchętniej PO przyłączyłaby się do żebraniny i odtrąbiła sukces. Nota bene w telewizji więcej się mówi o kweście niż np. 11 Listopada o święcie narodowym.
 oko
 Niedziela 09-01-2011

22063. 
Odnośnie wpisu numer: 22049

Na tę bandę różową PO, to potrzebne są nie media, a rewolta. Jeśli nie
przy urnach, to wyjście na ulicę. Ale z mądrym przywódcą, prawdziwym Polakiem, nie takim jak ten dureń ze stoczni.
Ma naród okazję już niedługo pokazać tym dupkom z PO stryczek przy urnie. Jednak oni znowu coś takiego wymyślą, że naród zmięknie.
 polityczny
 Niedziela 09-01-2011

22057. 
Odnośnie wpisu numer: 22048

A ja słyszałam, że na szpital idą Hordejukowa albo Gelertowa.
Same baby się pchają - to już niczego dobrego nie wróży.
 Mania, lat 64
 Sobota 08-01-2011

22056. 
Odnośnie wpisu numer: 22048

Czas na powroty. Swój to swój! Przecież muszą kobietę pocieszyć.
Niedługo podział łupów z tajnej prywatyzacji szpitala. Obca niewygodna.
 005-KW
 Sobota 08-01-2011

22054. 
Odnośnie wpisu numer: 22042

Czy ty jeszcze nie wiesz za co Ptaszkowi podwyższyli radni PO pensję? Jeszcze nie wiesz? To poczytaj w tygodniku. Za swoje funkcje w radzie
i pensje.

1). Przewodniczący Rady Miasta: Groszkowski 1733 zł netto
2). Zastępcy przewodniczącego: Bojko i Pankowski po 971 zł
3). Przewodniczący komisji: Harmaciński i Kabat po 971 zł
4). Zastępcy przewod. komisji: Chomik i Waruszewski po 700 zł
5). Przewodniczący Komisji Rewizyjnej: Sochacki 1250 zł.
6). Zastępca przewodniczącego KR: Żendarski 700 zł.

Ile czasu tygodniowo poświęca taki przewodniczący rady czy komisji? Przecież nie tyle co pracownik na etacie, a bierze tyle co on. Wszak
ma być dieta społecznika tylko rekompensatą za utracone zarobki podczas nieobecności w etatowej pracy.

Zastanówmy się nad wysiłkiem na stanowisku przewodniczącego Rady Miasta, Groszkowskiego, który niebawem będzie dyrektorem LO w Iławie. On powinien być w szkole, jej pilnować od rana do wieczora, a tymczasem będzie też przewodniczącym rady. Czyli co? Na stanowisku PRM poświeci oczami.

Przy takim nepotyzmie i sobiepaństwie - dokąd ta Polska zmierza?
 odnowiciel
 Sobota 08-01-2011

22053. 
Odnośnie wpisu numer: 22045

Jak to nie można dogadać sie pomiędzy gminą a starostwem w kwestii remontu drogi łącznie z budową ścieżki pieszej i rowerowej z jednej przecież strony z Iławy do Wikielca.
Zważywszy na słowa wójta Harmacińskiego, że "Wikielec jest sypialnią Iławy" wydawać się mogło, że w kwestii bezpieczeństwa mieszkańców należy tę drogę potraktować, choć to już wieś gminna Iława, jako drogę podmiejską Iławy. Jedna partia rządzi, ale głupota w głowach, bo jedni chcą drugich wydymać... No i tak macie mieszkańcy z miasta Iławy w
Wikielcu.
Polska jest jednym krajem póki nie zostanie jednym z województw Rosji. Dlatego u nas w Polsce mamy podział oświaty, dróg, szpitali, kolejnictwa, a powinno być JEDNO, jak JEDNA RODZINA.
 odnowiciel
 Sobota 08-01-2011

22052. 
6,1 miliardów zł (przybliżony przychód z podniesienia o około 1 procent składki zdrowotnej) nie równa się 40 milionom zł (przybliżony przychód
z jednej akcji WOŚP).
WOŚP przy takim porównaniu okazuje się "fajną zabawą", ale w żadnym wypadku realnym argumentem w debacie o zmianach i pomocy tym najbardziej potrzebującym - wykluczonym oraz chorym. Zwłaszcza, że
jest organizowana - niestety - pod patronatem wiernego ucznia Leszka
Balcerowicza.
Nie tędy jednak wiedzie droga ku lepszej i sprawiedliwszej Polsce! [...]
 kuzyn_nataszy
 Sobota 08-01-2011

22051. 
Odnośnie wpisu numer: 22044

A agitkę rozdawaną pt. "Powiat Iławski" czytał ktoś?
Kto widnieje w stopce redakcyjnej jako redaktor naczelny?
Roman Groszkowski.
 iławski
 Sobota 08-01-2011

22050. 
Iławianie! przecież te urzędy są dla nas! Dlaczego zmora milczenia pozwala wszystkim sprawom pokryć się kurzem! Czy nie można tego PO-pędzącego koła zatrzymać?

1). Doktor Wiesław Skrobot usunięty za "niewymierną" pracę w kwestii powołania Muzeum Regionalnego w Iławie. Ludzie! przecież to jedyny fachowiec w tej branży na naszym terenie! Wstyd już na całą Polskę! Tyle lat pracy i reanimacji projektu!

2). LOT, którego członkiem jest Miasto Iława, dostaje po dupie za dobrą robotę! Apel do wszystkich stowarzyszeń: uważajcie, bo gdy zaczniecie samodzielnie myśleć i działań to Wam skrzydła podetną!

3). Groszkowski przewodniczącym rady miasta, Lewandowski vice i co? Nikt nadal nie ma wpływu na decyzje w mieście? Lewandowski to prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Iławskiej i jako vice nie potrafi (nie może?) walczyć o Skrobota jako opiekuna projektu muzealnego?

4). Pamiętajcie, wyrządzone krzywdy wracają podwójnie! O biada wam! Hordejuk, Rygielski, Ptasznik! To tylko kwestia czasu.
 emerytka
 Sobota 08-01-2011

22049. 
Odnośnie wpisu numer: 22044

Roman Groszkowski to ma charyzmę... Waldemara Pawlaka.
Dyrektorami LO byli Panowie Hertel, Jaczynowski, Mądry. Już patrzenie
na nich wzbudzało respekt. A teraz Groszkowski - miś o bystrości misia.
Panie Jarosławie Synowiec, grzmij Pan póki czas!
 szary
 Sobota 08-01-2011

22048. 
Czy to prawda że Aleksandra Skubij ma objąć stanowisko dyrektora Szpitala Powiatowego w Iławie?! Mam nadzieję, że to żart.
 Eskulapski
 Sobota 08-01-2011

22047. 
Odnośnie wpisu numer: 21979

A co to ma być? Jakaś ksenofobiczna prowokacja, czy co to jest?
 misio
 Sobota 08-01-2011

22046. 
Odnośnie wpisu numer: 22044

Uczeń z gimnazjum, bo tego nie uczą, nie potrafi policzyć ile jego ojciec zarobi, kiedy wpłaci do banku 1000 zł na 3 procent na 3 miesiące.
Przecież tego nie trzeba nawet uczyć.
Bo na zdrowy zaznaczam mózg, 1000 zł to jest 100%, a 3 % to nie ma innej wersji jak 30 zł. Zatem 30 zł na rok. Jeśli w banku ojciec będzie trzymał 3 miesiące pieniądz, czyli przez ćwierć roku, to dostanie ćwierć z 30 zł. I tu nasz płód gimnazjalny [...] może mieć kłopot, bo co to znaczy "ćwiartka".
Kiedy ojciec zatłucze świnię na święta i podzieli się z sąsiadem na pół,
to mamy 2 połowy od ryja po ogon, jeno problem z rozcięciem ogonka.
Ale już ćwierć świni, to 2 ćwiartki. Te od przodu świni są nie takie same,
jak te od tylca, czyli u tępego z urodzenia gimnazjalistki jest kłopot.
 rzeźnik
 Piątek 07-01-2011

22045. 
Odnośnie wpisu numer: 22036

Prawda. Nie tylko droga między Wikielcem, a Karasiem jest w fatalnym stanie. Droga już od samej Iławy do Wikielca, to coś strasznego. Obraz nędzy i rozpaczy.
Droga oddaje w pełni obraz naszych władz powiatowych - jaki pan, taki kram... Należy się tylko dziwić, że jeszcze nie doszło tam do jakiegoś groźnego wypadku.
 czytelniczka
 Piątek 07-01-2011

22044. 
Odnośnie wpisu numer: 22039

...i ten niby taki grzeczny Groszkowski [PO] jako przewodniczący rady miasta ma aż 1780 zł na łapę dostawać za przytakiwanie burmistrzowi Ptasznikowi [PO].
Ten sam Groszkowski [PO] na dyrektora liceum z powołania starosty Rygielskiego [PO], bez konkursu...???!
Tak bezgłębnego dna i politycznego nepotyzmu, proszę obywateli, to
nawet za znienawidzonych rządów PZPR w Polsce nie było. Bo tamci
jednak miarkowali się w poczynaniach i decyzjach na stanowiska.
A dziś co mamy?
Pan nauczyciel Groszkowski nagle po wejściu do Rady Miasta z listy PO
nie tylko, że otrzymuje płatną funkcję przewodniczącego, to również stanowisko dyrektora LO. Kolejny z PO "czynnik społeczny", po Panu Lewandowskim.
Ten Groszkowski, niczym szczególnym w zawodzie nie wyróżniający się
poza służeniem wiodącej chwilowo partii PO i trzymaniem paluszka, dostępuje awansu.
Obecnie, bez wyraźnego opowiedzenia się po stronie PO, nikt nie ma szansy na stanowisko. Niedługi jest czas nepotyzmu, gdyż za wszelkie wypaczenia przyjdzie im słono zapłacić.
 komentator polityczny
 Piątek 07-01-2011

22043. 
Odnośnie wpisu numer: 22037

Ekonomista, a co ty myślałeś, że czym będziemy spłacać dług?
Czyżby podatkami płaconymi przez ludzi zatrudnionych w obiecanych nowych miejscach pracy? (tak z rozmachem tworzonych hehehehehe).
 ziom Podleśne
 Iława, Piątek 07-01-2011

22042. 
Odnośnie wpisu numer: 22038

Czytając Kuriera w artykule poświęconym działaniom Pana burmistrza
Włodzimierza Ptasznika w bieżących sprawach miasta - na konkretne pytania radnych odpowiadał zdawkowo, niefrasobliwie, niefachowo - jak
na inżyniera. Z odpowiedzi tych bije aż lekceważenie pytających i buta
ze strony Pana burmistrza.
Za co tyle pieniędzy podwyżki dostał, to w głowę zachodzę. Radni (ci,
co głosowali za podwyżką) na głowy upadli włażąc bez przysłowiowego mydła w miejsce gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę.
 autochton, lat 82
 Iława, Piątek 07-01-2011

22041. 
Mamy odwilż i kloakę. Psie odchody ukazują się nad rozpuszczający śnieg. Kloaki po psach przed budynkami, sklepami spożywczymi, na chodnikach - są widokiem zbydlęcenia iławskiego społeczeństwa.
Z jednej strony "tymczasowa miłość" do pieska, a z drugiej prawdziwe oblicze poszanowania środowiska. Kim są ludzie, którzy pozostawiają "po sobie" taką kloakę. Ludzie ze środowisk lumpenproletariatu, pary luźno dobrane, żyjące w blokach tymczasowo. Margines społeczny.
 powikłany
 Piątek 07-01-2011

22040. 
Odnośnie wpisu numer: 22025

"The Economist" nie zostawia suchej nitki na polskim rządzie. Oto cała prawda o polskiej gospodarce...

Z pozoru wszystko idzie po myśli rządu i zanosi się na to, że Donald Tusk będzie pierwszym premierem wybranym na dwie kadencje, ale różowa fasada skrywa to, co mniej atrakcyjne. Tygodnik wylicza: deficyt finansów publicznych na poziomie 7,9% PKB (w 2010 r.) jest 4-krotnie wyższy niż w 2007. Dług publiczny jest tylko nieznacznie poniżej konstytucyjnego progu 55 proc. PKB. Wygląda na to, że Ministerstwo Finansów wspiera złotego, by denominowany w polskiej walucie dług zagraniczny był możliwie najmniejszy.

"Wielu podatników nie widzi korzyści z hojnych wydatków rządu (choć rolnicy i policjanci wciąż korzystają z socjalistycznych przywilejów w postaci ulg podatkowych i wczesnej emerytury). Mimo pewnej poprawy, jak np. lepszych dróg i połączeń kolejowych z Warszawy, stan infrastruktury w wielu rejonach kraju jest tragiczny."

"Pretekstem do zaniechania działań ze strony rządu była w przeszłości groźba weta prezydenta Lecha Kaczyńskiego (...). Teraz, gdy prezydentem jest Bronisław Komorowski nowym usprawiedliwieniem dla bierności jest obawa, iż bolesne reformy byłyby wodą na młyn dla PiS."

"Ministrowie w rządzie Tuska wykazują niepokojącą tendencję do taplania się w drugoplanowych sprawach takich jak rozprawa z dopalaczami czy perspektywa nowego publicznego święta, zamiast skoncentrować się na poważnych reformach potrzebnych w administracji państwowej, finansach publicznych i na rynku pracy" - uważa "The Economist".
 mądry Polak po szkodzie
 Piątek 07-01-2011

22039. 
Odnośnie wpisu numer: 22037

Jaka znowu marionetka?
Roman Groszkowski nie dość, że przewodniczący Rady Miasta Iławy,
to jeszcze od lutego dyrektor LO. Żona Kinga - dyrektorka biblioteki.
Nieźle to wszystko sobie poukładali...
 Wojtek
 Piątek 07-01-2011

22038. 
Odnośnie wpisu numer: 22037

Otóż dowiadujemy się od Burmistrza Ptasznika w jaki sposób zamierza spłacać długi budżetu Iławy. Źródłem spłaty raty długu ma być kolejny zaciągnięty kredyt.
Zatem dług spłacany... długiem!
Dalej. W latach następnych deficyt miasta ma być zmniejszany dzięki
nadwyżkom operacyjnym (różnica pomiędzy dochodami a wydatkami bieżącymi). Dalej. Poprzez wpływy ze sprzedaży spółki "Energetyka Cieplna".
Zatem dług spłacany... długiem! I wyprzedażą majątku miasta.
 ekonomista
 Piątek 07-01-2011

22037. 
Odnośnie wpisu numer: 22024

Nic nie rozumiesz.
Leszek Olszewski nie zna się naturalnie na wszystkim, ale komentuje to,
co widzi [...]. A może zabolało cię poruszanie tematu pazerności księdza
z Rudzienic i nie mniejszej burmistrza Iławy?
[...] Chodniki w mieście nieodśnieżone, a Pan burmistrz Ptasznik ponad
20 tys. rocznie sobie dołożył.
Radny przewodniczący Roman Groszkowski mówi, że podwyżka była za to ile Ptasznik dostał głosów w I turze. Kwaśniewski dostał więcej w 2000 roku i podwyżki sobie nie dał. Teraz też wielu prezydentów w I turze powygrywało i nic - na kasę skoku nie ma. Ten Groszkowski to kolejna marionetka iławskiego PO!
 szemrany
 Piątek 07-01-2011

22036. 
Szanowna redakcjo - chciałbym zwrócić Waszą uwagę na sytuację na drogach powiatu iławskiego. To, co tam się wyrabia każdego dnia, jest
nie do opisania. No gdzie są drogowcy? Dlaczego między Karasiem i Wikielcem ledwo można się przedrzeć?
Dziś potłukłem miskę olejową [...], bo zahaczyłem o bryłę lodu ukrytą pod nieodgarniętym śniegiem. Proszę weźcie się za nich (drogowców), bo my szarzy obywatele tracimy już nadzieję...
 Wojtek d21
 Czwartek 06-01-2011

22031. 
Odnośnie wpisu numer: 22023

"Dzięki działaniom Platformy polska kolej przejdzie w ręce niemieckich spółek (...)"
Oby tak! Bo Niemcy jakoś nie narzekają na jakość swoich kolei!
 trzeźwy
 Czwartek 06-01-2011

22030. 
A ciekawi mnie - kto jest odpowiedzialny za koszmarną drogę z Iławy do Sampławy oraz za drogi w mieście Iławie? No na pewno nie władze miasta i powiatu, no bo nie one przecież!
A wystarczy pojeździć troszkę po okolicy i np. posłuchać na CB-RADIO
co kierowcy sądzą o tych odpowiedzialnych... Ale podobno kasy nie ma...
Ale na podwyżki do kieszeni jest?
No tak, władza może wszystko i wszystkich ma w d[...] oprócz siebie oczywiście...
 iławianin, lat 46
 Środa 05-01-2011

22029. 
Odnośnie wpisu numer: 22022

Widzisz zatem "autochtonie", że nasza władza oszczędza na wydatkach.
Woli, na ten przykład, swego podwórka nie odśnieżyć, by starczyło na
resztę miasta Iławy. To mi się podoba.
 Jędrek z ulicy Barskiej
 Środa 05-01-2011

22025. 
Odnośnie wpisu numer: 22023

PO działa jak w Matrixie.
Ludzie marzną godzinami na peronach, włażą do wagonów oknami, a minister Grabarczyk dostaje kwiatki. A mądrale z PSL (typu Kłopotek) głosują jak im faraońska mumia nakażę. Jak długo wytrzyma jeszcze
nasz naród? [...]
 oko
 Środa 05-01-2011

22024. 
Nie daję rady czytać tych felietonów najmądrzejszego na świecie Pana Leszka Olszewskiego.
On się na wszystkim zna. NA WSZYSTKIM. Mógł zatem startować na
urząd burmistrza Iławy, a może do sejmu niech startuje. [...]
 iławski
 Środa 05-01-2011

22023. 
Odnośnie wpisu numer: 22013

Pozostawienie ministra Grabarczyka jest kolejnym dowodem, że dzięki działaniom Platformy polska kolej przejdzie w ręce niemieckich spółek.
 Polak
 Środa 05-01-2011

22022. 
Najgorzej w Iławie odśnieżony jest chodnik przed ratuszem i szkołą nr 3
- bardzo trudno się chodzi na nieodgarniętym ciężkim sklejonym śniegu.
 autochton, lat 82
 Iława, Środa 05-01-2011

22021. 
Odnośnie wpisu numer: 22019

[...]
Wystawcie w następnych wyborach na fotel burmistrza Iławy tego swego Mazura lub Paluszewskiego, a forsa będzie bez dna.
I jeszcze jedno. Musicie mieć większość swoich radnych, proponuję do
rady wystawcie całą drużynę. My was poprzemy.
 Czaruś
 Środa 05-01-2011

22020. 
Odnośnie wpisu numer: 22013

Komu zależy, by te prawie nowe wagony stały bezużyteczne?
Acha, pewnie naszą kolej wykoleją? A wstawią zachodnią? O to chodzi?
Bo nie rozumiem.
To tak samo z pocztami na wsiach. Zlikwidować i już, a jakby kto się pytał, to tak i już! [...]
 wieśniara
 Środa 05-01-2011

22019. 
Odnośnie wpisu numer: 22012

"Nigdy samorząd lokalny nie będzie pomagał zawodowej piłce."

Piszesz bzdury. Oto 29 grudnia 2010 samorząd Żagania zdecydował się wspomóc II-ligowy (czyli też jak Jeziorak, lecz inna grupa) klub "Czarni"
kwotą 500 tys. zł. rocznie!
Władze Iławy skazują swój klub na niebyt. Panie Ptasznik popamiętamy!
Ja również gratuluję podwyższenia sobie pensji!
 oczytany
 Środa 05-01-2011

22016. 
Oto jak się robi w Iławie wyprzedaż w sklepie obuwniczym Deichmann w Galerii Jeziorak.
Buty kosztują 199 zł na codzień, ale na czas niby-wyprzedaży pojawia
się na nich cena aż 259 złotych, aby poinformować kłamliwie, że (!!!) w promocji niby zyskujemy upust 60 złotych, którego tak naprawdę nie ma
bo te buty cały czas kosztowały 199 złotych.
 czytelnik z buta
 Wtorek 04-01-2011

22014. 
Odnośnie wpisu numer: 22009

Dla mnie to śmieszne, że w tym towarzystwie, które poszło do Ratusza
był Pan Bączek.
W co Pan gra? W Suszu Pan obiecywał, że przyjdzie Tomasz Zakierski
jako grający trener, a teraz popiera Pan Tomka na tej samej funkcji w Jezioraku? Dla mnie to jakieś dziwne zagrywki, co by nie było, prezesie suskiej Unii. Pietrzykowskiemu obiecywał Pan to samo co Ptasznikowi i odwrotnie?
IKS stracił sponsora strategicznego już latem. Piłkarzom i trenerom nie płaci się kasy (obowiązek pracodawcy), a jak odchodzi trener, bo nie ma
na chleb, to jest zdrajcą. A prezes ruga publicznie piłkarzy gdy zwracają uwagę na nieprawidłowości w klubie.
Z czego piłkarze mają żyć? Życzę wszystkim piłkarzom wypłacalnych pracodawców i klubów na miarę ich talentu.
 Johan
 Wtorek 04-01-2011

22013. 
ZAGINIONE WAGONY

Kapitalny film [6 min.] ukazujący nieudolność betonu PKP IC.
Wszystkiego się spodziewałem w PKP, ale nie tego, że nowe wagony
stoją w krzakach, a na TLK jeździ rozsypujący się chłam. Takie są
efekty, gdy na kolei rządzą ekonomiści z politycznego nadania PO.
http://www.youtube.com/watch?v=QJTjQxkFiDg
 maszynista
 Wtorek 04-01-2011

22012. 
Odnośnie wpisu numer: 22009

Jak wiadomo radni Iławy nie zgodzili się na finansowanie zawodowej piłki nożnej w II lidze. I bardzo dobrze chłopaki!
Nigdy samorząd lokalny nie będzie pomagał zawodowej piłce. Zrozumcie barany z IKS-u. Jeśli nie, to pakujcie się razem z tym waszym prezesem
wielkim bufonem i dyrektorem, cwaniaczkiem - i wynoście poza Iławę.
O jakim wy mówicie "programie naprawczym"? To jest papier toaletowy. Zawieście go sobie w WC do podcierania...
Tomasz Zakierski? A kto to jest? Następnego sobie chcecie cwaniaczka podporządkować? Nowa klika? [...]
Dobrze zrobiliście Panowie radni iławscy, że popędziliście dziada na zbity pysk, by wam gumiakami dywanów nie deptał.
 Pies Nero
 Wtorek 04-01-2011

22010. 
Odnośnie wpisu numer: 21971

Drogi Panie kuzynie Nataszy.
Myślę, iż wpis Pana nie powinien być kierowany do obecnego burmistrza [Susza], gdyż to poprzednia władza oraz radni, którzy tak kurczowo trzymali się swoich stołków (co prawda część z nich przefarbowała się
i pozostała na następną kadencję) decydowali o projekcie budynku Centrum Zarządzania Kryzysowego i to ich powinno się za to rozliczyć,
że budynek ten nie spełnia wymogów i powoli nadawać się będzie do remontu (tak źle został wykonany).
Proszę rozliczyć poprzednią kadencję władzy za tak nietrafne decyzje.
 niezrzeszony
 Wtorek 04-01-2011

22009. 
Chciałby poruszyć kwestię trenera a raczej braku w IKS JEZIORAK.
Pan Jerzy Jastrzębowski? Ale to już było. On faktycznie nie jest jakimś nadzwyczajnym trenerem. Ci trenerzy, to stała lista trenerów z półki podobnych fryzjerowi, układnych na pewne okoliczności podbramkowe.
Panie Kazimierzu, dyrektorze! Błagam Pana!
Daj Pan szansę trenerowi Tomaszowi Wojewodzie. On ma już swoją wiedzę i doświadczenie. Niech się uczy. Kto lepszy jest Jeziorakowi potrzebny. Zostawcie tych wyjadaczy waszej kasy. Dajcie sobie spokój. Zapłaćcie chłopakowi jakieś pieniążki, nie muszą być duże, ale trwałe, żeby nie czekał miesiącami i niech poprowadzi drużynę pierwszą. Ale bądźcie poważni. Nie idźcie złą drogą. Drogą, która w Iławie nie sprawdzi się - drogą donikąd drugiej ligi.
Was nie stać na II ligę. Musicie nastawić się na pracę nad talentami, wyławianie uzdolnionych, by grali u nas do okresu juniora i, albo zostawali u nas, albo... odchodzili do wyższych klas. Przecież na tym klub może zarabiać, a bynajmniej utrzymywać się.
 Czaruś z IKS
 Wtorek 04-01-2011

22008. 
Odnośnie wpisu numer: 21981

Mafia iławska pięknie wpisuje się w krajowy teatr.
Sądzę, że Angelę Tuskovą i Bronę Komorovą bardziej zabolał Wojciech Cejrowski. Zobaczcie filmik pt. „Chłoptasie”.
Na moje oko właśnie ten odcinek programu programu „Warto Rozmawiać” Jana Pospieszalskiego był gwoździem do wyrzucenia go przez PO z anteny telewizji publicznej TVP.
U towarzyszy sowieckich nigdy nie ma ani rozgrzeszenia, ani wybaczenia.
http://www.youtube.com/watch?v=d3IH9opS1tc
 anty-bolszewik
 Poniedziałek 03-01-2011

22006. 
A pacjenci do prywatnego gabinetu szanownej Pani Szlesinger stoją ze swoimi choróbskami na korytarzu! Jak to możliwe? Gabinet jeżeli jest,
to w mieszkaniu, a nie na klatce schodowej...
 czary mary, lat 39
 Iława, Poniedziałek 03-01-2011

22004. 
Media mówią o jakimś kolejnym horrorze na PKP, tym razem narzekają
na ścisk.
Moja dygresja... Za komuny zawsze miałem miejsce siedzące na trasie Warszawa-Gdańsk. Może czasem były utrudnienia. Na przykład jechałem eszelonem w bydlęcych wagonach na ćwiczenia taktyczne z Morąga do Orzysza. Wówczas krystki wstawiali, węgiel rzucili na dechy i sie grzało ile weszło. Każdy z nas miał miejscówkę leżącą wyścielaną deką, a pod nią była wata zimno-odporna.
 suchar Z-1
 Poniedziałek 03-01-2011

22001. 
Mam wrażenie, że sprawę w [...] zamieciono pod dywan.
Zapytajcie dyrektora czy nauczyciel wuefu, Pan [...] nie powinien być
zawieszony za faszerowanie dzieci lekami? A co dyrektor zrobił w tej
sprawie? Strach dawać dzieci do takiej szkoły pod opiekę.
 [anonim]
 Poniedziałek 03-01-2011
Odp. 
Temat został sprawdzony, podejmiemy go dopiero wtedy, gdy
zawiadomisz w tej sprawie odpowiednie służby. Czekamy...
 moderator
 Poniedziałek 03-01-2011

22000. 
Odnośnie wpisu numer: 21999

A czego się spodziewaliście...?
Członkami PO są 80% dawni PZPR-owcy i komunistyczni karierowicze.
 Polak, lat 63
 Susz, Poniedziałek 03-01-2011

21999. 
Odnośnie wpisu numer: 21996

A ja wam powiem, że za kilka lat powiedzenie "był związany z PO..."
to będzie synonim obciachu. Niech się teraz jeden z drugim nad tym zastanowi i pomyśli.
 niePOprawny
 Poniedziałek 03-01-2011

21998. 
Odnośnie wpisu numer: 21996

Obywatel, obywatelskość - to godność i postawa, nie przymiotnik dopisywany do zaszłej epoki. Łyknięcie angielszczyzny powoduje czkawkę.
 lingwista
 Poniedziałek 03-01-2011

21996. 
Odnośnie wpisu numer: 21962

Ja nadal uważam, szanowny lingwisto, że zazdrość jest brzydką cechą charakteru i nie zmieniam zdania ani wyrazu szacunku wobec Pana dyr. Andrzeja Lewandowskiego. Mam do tego prawo.
By the way, a piszę ten zwrot do lingwisty. Byłam do tej pory pewna, że czasy stosowania słów typu - obywatelko, obywatelu - bezpowrotnie już minęły.
Przytoczę słowa przedwcześnie bardzo zmarłego reżysera Krzysztofa Kieślowskiego: "Mam nadzieję, że Polska jest już w środku Europy".
 Alfa
 Niedziela 02-01-2011

21995. 
Nareszcie Wiosna Ludów.
Jadąc przez kraj polski ceny paliwa, nie wszędzie, po 5.20-5.50 zł.
Jak za Jaroszewicza w 1976 roku. Za 1 $ można było kupić 15 litrów.
Dziś za dolara kupię jednego litra i pare kropel, czyli Don Tusk Polskę sprowadził poniżej Jaroszewicza, nie licząc jeszcze długów.
 zwolennik Łukaszenki
 Niedziela 02-01-2011

21993. 
Odnośnie wpisu numer: 21980

Nie będę grał roli radnego. Wystarczy, gdy będę aktywnym społecznie. Namawiam innych do tego.
Na najbliższą środę nie zdążę spisać swoich wrażeń z ostatniej sesji. Trochę czasu spędziłem z najbliższymi poza Iławą.
Liczenie długu, proste zajęcie: przyjmijmy zadłużenie na poziomie 57 mln
i rozliczmy je na 34 tys. mieszkańców Iławy. Przekonamy się wtedy, że wystarczy, by każdy z nas wyjął z kieszeni 1.676,47 i nic już nie zagrozi Iławie – nie ma żadnych długów.
Kończąc optymistycznie, pozostaje mi tylko jeszcze życzyć mieszkańcom naszej ładnej Iławy wiele radości w 2011 roku. Pozdrawiam.
 Henryk Witkowski
 Niedziela 02-01-2011

21992. 
Czy to prawda, że Pani, która przejęła Informację Turystyczną w Iławie
była na listach wyborczych PO lub Porozumienia Lokalnego (PO BIS)...?
I jeszcze jedno: czy ta Pani była przez lata związana z posłem Liskiem?
Kurierzy zbadajcie tą sprawę. [...] A LOT zapłacił cenę za Pana Wojtka
Janusza, zwolennika Pana Żylińskiego. Trzej Królowie nie mają litości!
 wumelek
 Niedziela 02-01-2011


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 103 104 105 ... 205 206 207 208 209 210 211 212 213 ... 296 297 298 ... 385 386 387 następna ] z 387



102474792



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.