Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

20132. 
Odnośnie wpisu numer: 20130

Typowy zakłamany bełkot o mentalności knajpianej.
Typowy rys zlasowanego mięśnia mózgowego.
Typowy jad załganego moralisty z knajpy.

O jakich ty "butnych proroctwach" judzisz? Przejrzałem wpisy na forum i jakoś nigdzie nie znalazłem owych Pisowców niby pysznych "pewnością siebie na wygranie wyborów samorządowych". Czyżbyś zdradzał lęki własne o wynik jesiennych wyborów lokalnych? Czyżbyś siedział w tym
po uszy? Czy tylko jadł z ręki?

Ty zakłamana dupa w korach jesteś - już do tego stopnia zaślepiona, że nawet nie nadążasz za tym, co się dzieje i o czym ludzie mówią na ulicy.
Te "straszenie", "napuszczanie" oraz "wskazywanie wroga" to był pomysł właśnie Platformy na wybory prezydenckie 2010. Tak, świat się zmienił, Pisowcy odpuścili, może nawet za bardzo wycofali się w tył, widać to było jak na dłoni.

Wyrachowany z ciebie jest mol, taki podwórkowy pierdziel i cwaniak z okienka piwnicznego. No i co tam bełkoczesz pod pachą...? Umywasz ręce od gróźb Palikota, nienawiści Niesiołowskiego i chamstwa Kutza?
Już zadanie wykonane? Zmywasz podłogę?

To ja ci przypomnę jakie to są personalia kolejno: wiceprzewodniczący
klubu parlamentarnego PO w sejmie, dalej: marszałek sejmu z PO, aż wreszcie: czołowy poseł kulturalny PO. Elita na poziomie podrzędnej wiejskiej knajpy, a nawet rynsztoka za remizą (bez obrażania remiz).

Przed chwilą ten brunatny inteligent reżyser Kutz na antenie telewizji tvn24 na hasło "Polska jest najważniejsza" odpowiedział dosłownie tak:
"Nie, Polska to abstrakcja".

* * *

Janusz Palikot: „Lech Kaczyński ma krew na rękach” (6 lipca 2010)
http://www.tvn24.pl/12690,1663632,0,1,lech-kaczynski-ma-krew-na-rekach,wiadomosc.html

Kazimierz Kutz: „Polska potrzebuje więcej Palikotów” (6 lipca 2010)
http://www.tvn24.pl/-1,1663741,0,1,kutz-polska-potrzebuje-wiecej-palikotow,wiadomosc.html
 Zawisza Czarny
 Poniedziałek 05-07-2010

20131. 
Odnośnie wpisu numer: 20130

Jestem ciekaw co jeszcze na ten głupawy polski naród trzeba wydumać, aby zdyscyplinował się. Rosji zależy, aby polską rządzili tacy jak z PO,
gdyż za nich jest tak, jak powiada wasze powiedzenie: "W Polszcze jak
kto chcze".
Od zawtra obowiązuje w polszcze ustawa o ostrym karaniu kierowców
po gorkoj gorzały. Co z tego, że złapano za nowej ustawy 2000 pijanych kierowców. Oni leją na te wasze ustwy, tak samo jak gorkoju w gardło, bo wiedzą, kto będzie wami rządzić dalej.
Z wami trzeba krótko: za mordu, jak było za pisa rządzenia. Ale wy takich wyrąbali i macie prawdziwą wolność. Tak dalej trzymajcie, bo Ruskie się radujut.
 Litwin
 Poniedziałek 05-07-2010

20130. 
Odnośnie wpisu numer: 20122

Pomimo waszych butnych proroctw i pewnosci o kolejnej zblizającej sie wygranej w wyborach tym razem samorzadowych znowu PRZEGRACIE.
Polegniecie znowu Pisowcy - bo swiat sie zmienil, nie mozna zdobyć zaufania ludzi strasząc ich, napuszczając na siebie, wskazując im wroga.
Co do słow Palikota, Niesiołowskiego - to mnie one wcale nie interesują.
To ich zdanie i mozna dzieki tym słowom wyrobić sobie co najwyzej o tych osobach zdanie. Tylko tyle.
Wyprzedzając wasze ataki, oswiadczam, ze nie jestem z PO.
 mma
 Poniedziałek 05-07-2010

20128. 
Odnośnie wpisu numer: 20122

A co powiesz o twoim kochanym Palikocie i jego wypowiedzi o katastrofie
smoleńskiej, albo o twoim kochanym Stefku Niesiołowskim w wystąpieniu
po godz. 22 [w niedzielę].
Jeśli ten Jarosław Kaczyński wspomniał tylko, że chce poznać prawdę
o katastrofie, to już określono Go jako "agresywnego człowieka". Nie ma większej podłości. Czyli brat ma milczeć o tym, co się naprawdę stało pod Smoleńskiem z Jego bratem Lechem, ś.p. Prezydentem RP? O to chodzi? Ma milczeć w imię dobrych stosunków z Rosją, tak? [...]
Tak, o to ci chodzi.
Takie postawy są godne pożałowania. Ja Panu szanownemu powiem tak. Jestem Pisowcem i bardzo szanuję ludzi z PO z Iławy i z wyższych sfer.
Ale kiedy powiedziałem, że głosuję na Kaczyńskiego, to ludzie - jakby wydawało mi się - ze sfer inteligencji wywodzących się, kontestowali:
"No wiesz! Nie spodziewałem się tego po tobie!".
I co Pan szanowny na to teraz powie? Kto tu jest maluczki?
 Polak mały
 Poniedziałek 05-07-2010

20127. 
Odnośnie wpisu numer: 20126

Niekoniecznie z samego tylko Aneksu ws. WSI można mieć taką wiedzę.
Są źródła historyczne na terenie Litwy, z których to i owo wynika, Panie.
 Kukliński
 Poniedziałek 05-07-2010

20126. 
Odnośnie wpisu numer: 20119

Panie Kuklinowski! Skoro ów aneks jest tak supertajny to skąd go Pan znasz? Czy udostępnił go Panu osobiście Antoni Macierewicz?
Coś mi się zdaje, że poniosła Pana fantazja.
 czytelnik
 Poniedziałek 05-07-2010

20125. 
Odnośnie wpisu numer: 20121

"Odkryłem w Iławie miejsce, gdzie podają NAJLEPSZĄ KAWĘ w mieście".
Pewnie w Starym Tartaku [nad Małym Jeziorakiem].
 ciekawska
 Poniedziałek 05-07-2010

20124. 
Jestem przed wyborem szkoły nauki jazdy, ale nie wiem na którą się zdecydować, bo oferta w Iławie jest duża.
Interesuje mnie taka szkoła, gdzie instruktorzy dobrze wykładają teorię
i bardzo dobrze uczą na placu manewrowym.
Może wy macie jakieś swoje opinie oraz doświadczenia... Czekam na komentarze.
 ania.270
 Poniedziałek 05-07-2010

20123. 
Odnośnie wpisu numer: 20118

No pięknie, dobry przykład hipokryzji. Takim językiem mówi prawdziwy nowoczesny, poprawny "patriota".
Oto jest autentyczny język "miłości" różowych komunistów, bolszewików
i konfidentów - po roku 1989 przeflancowanych w postmodernistycznych liberałów, kosmopolitów i postępowych europejczyków. Nic, tylko głośne
"Zgoda Buduje". Rękoma Palikotów i Niesiołowskich.
Niedziela 4 lipca 2010 była piekłem dla bolszewickiej Platformy Tuskowej. Miało być szumnie zapowiadane MIAŻDŻĄCE ZWYCIĘSTWO, które okazało się piękną porażką.
Od dziś mają wszystko, pełną władzę, pełny gaz pod stopą. Tylko gdzie teraz znajdą winnego swojej indolencji i ciągłego grania pod publiczkę...?
Wreszcie! Druga połowa Obywateli PL przejrzy na oczy kim są te bestie.
 anty-bolszewik
 Poniedziałek 05-07-2010

20122. 
Odnośnie wpisu numer: 20102

Taka właśnie retoryka kojarzy mi sie z PISem - zero konkretów, tylko jakies próby znalezienia faktów dzieki którym mozna czlowieka zdyskredytować. Co ciekawe jeżykiem nienawiści tym operują: rzekomo patrioci, rzekomo rozumiejący wszystko tak jak powinno sie rozumiec.
Moja sugestia jest nastepująca: wyciagnijcie wnioski z faktu iż dzieki temu iz Kaczynski nie uzywal tego jezyka przez zaledwie 2 miesiace to poparcie jego osoby tak znacznie wzrosło. Mysle, ze od dzisiaj PIS znowu zacznie rozliczanie i wskazywanie kto jest podły, zdrajcą, złodziejem, kto manipuluje itp.
 mmoon
 Poniedziałek 05-07-2010

20121. 
Odkryłem w Iławie miejsce, gdzie podają NAJLEPSZĄ KAWĘ w mieście,
świeżo mieloną. Do tego pyszne ciasteczka domowej roboty, palce lizać.
Z kawką i ciasteczkiem w bujanym wiklinowym fotelu z widokiem na Jeziorak, miodzio...
Poszukajcie sami. Dodam jeszcze, że obsługa jest przemiła.
 kawosz
 Poniedziałek 05-07-2010

20119. 
Odnośnie wpisu numer: 20117

Niestety, to prawda! Supertajny Aneks do raportu o rozwiązaniu WSI.
Czy może domyślasz się Panie, dlaczego jako jedynemu posłowi z PO, który głosował przeciw rozwiązaniu WSI, był właśnie twój nowoczesny
BRONISŁAW KOMOROWSKI? Możesz sprawdzić szanowny, mądry Panie.
 Kukliński
 Poniedziałek 05-07-2010

20118. 
Staruchy, wieśniaki, ludzie bez wykształcenia - margines społeczny głosował na Jarka
 Dodray
 Poniedziałek 05-07-2010

20117. 
Odnośnie wpisu numer: 20102

Cóżeś się tak panie Kukliński przyczepił do cudzych dziadków? Czyżbyś wzorował się pan na pośle Kurskim wytykającym niegdyś dziadka Donaldowi Tuskowi? Wzorując się na pańskiej poetyce radziłbym zastanowić się na swymi ewentualnymi antenatami, choć dalekimi.
A może pańskim przodkiem był literacki imć Kuklinowski, jeden z negatywnych bohaterów "Potopu" Sienkiewicza? Pamięta pan zapewne, że ów zdrajca pomagał Szwedom w oblężeniu klasztoru Częstochowy w 1655 roku. Nazwiska macie bardzo podobne i być może w przeszłości któryś z pańskich przodków z powodu wstydu zmienił nazwisko Kuklinowkiego na Kukliński?
Absurd? Ależ oczywiście. Tylko widzi pan, panie Kuklinowski, jak niedużo trzeba, aby popisać się głupotą i chamstwem w oczernianiu innych ludzi. Przyjemnie panu? A pan tak właśnie postępuje pisząc bez zastanowienia niczym nie udokumentowane bzdury i idiotyzmy. Jeśli zaś pisze pan prawdę, to proszę podać rzetelne źródła potwierdzające pańskie wywody, a nie jakieś przecieki z jakiegoś tajnego raportu stworzonego przez chorego na fanatyzm Maciarewicza.
A na koniec drobne pytanie - czy kandydatem na prezydenta był Bronisław Komorowski czy też jego dziadek? Może najpierw warto się zastanowić nad tym o czym się pisze, a dopiero później popisywać się swymi żałosnymi uwagami ?
Czyś już pan, panie Kukliński (Kuklinowski?) odbył pielgrzymkę pokutną na Jasną Górę za grzechy swego ewentualnego prapradziadka?
PS. Przepraszam za tą głupią uwagę, ale pańskie "uczone" wywody o przodkach Komorowskiego są równie idiotyczne i bezsensowne.
 czytelnik
 Niedziela 04-07-2010

20116. 
Formalnie człowiek PIS przegrał wybory. Jednak owa przegrana to tak,
jak 0.01 sek. na dystansie 1000 m biegacza.
Nieszczęściem naszym jest brak prawdziwej partii lewicowej w Polsce lub konserwatywnej, o ile nie przejmie tej roli właśnie PIS. Typowa partia o relatywnych postawach ideowych i liberalnych w gospodarce jest PO.
Jakby ostały się w Polsce te dwie partie oraz jeszcze mocna partia ludowa, czytaj broniąca interesów wsi, to byłoby dla nas - jak myślę - dobre rozwiązanie.
Jako pisowiec tak widziałbym polską barwę polityczną. Nie mogę mówić źle o ludziach z PO, ale tak, jak w PIS, tak w PO są postaci, których w szanujących się partiach należałoby wyrzucić na zbity pysk. I Państwo wiedzą o kim mówię.
 Pisowiec
 Niedziela 04-07-2010

20115. 
Odnośnie wpisu numer: 20093

To nie namaszczenie, jak powiadasz, lecz tylko zwykly zmysl czlowieka,
ktory obserwuje uwaznie z ineligentnymi wnioskami to, co dzieje sie u
nas w kraju.
Ponadto, jak znam tego forumowicza, to potrafi on takze analizowac inne media, takze niezalezne, a w szczegolnosci - niezalezne zagraniczne osrodki opini publicznej.
Sam czytalem w prasie norweskiej artykul - zaraz po pierwszej turze
o "Zwyciestwie Jaroslawa Kaczynskiego" w tytule gazety DAGBLADET,
ktory nieoczekiwanie mocno juz wtedy zblizyl sie do Komorowskiego.
Tak, ten skok procentowy z poprzednich z 15% w opinii publicznej do prawie 36% zostal tak proroczo - tam w prasie norweskiej nazwany.
Takze prorokow mamy takze za liberalna zagranica...
 Latarnik z Sienkiewicza
 Niedziela 04-07-2010

20113. 
Czy ktoś orientuje się - czy trwa jeszcze akcja zbierania nakrętek po
butelkach? Gdzie takie nakrętki można przekazać? Czy muszą to być
tylko plastikowe nakrętki po butelkach np wody gazowanej czy także
innych plastikowych "zbiorników".
 korek
 Niedziela 04-07-2010

20111. 
4 lipca 1943 roku w Gibraltarze zginął w "katastrofie" samolotu generał Władysław Sikorski, gorący i zdecydowany orędownik wolnej i niepodległej Polski.
Jakby nie zauważono w polskich mediach, że dzisiejsze wybory odbywają się w rocznicę ZNAMIENNEJ daty 4 lipca, po "katastrofie" smoleńskiej i śmierci w niej Lecha Kaczyńskiego - Prezydenta RP, też gorącego i zdecydowanego orędownika Polski wolnej, sprawiedliwej i silnej.
 Polak mały
 Niedziela 04-07-2010

20103. 
Przemówienia Kaczyńskiego są zdecydowanie odmienne od mowy trawy Komorowskiego. Kaczyński mówi o szczegółach i prawdzie gospodarczej.
 Polak mały
 Piątek 02-07-2010

20102. 
Prawda o rodzinie Komorowskiego - przeczytajcie!

Dziadek "hrabiego" Bronisława Komorowskiego, niejaki Osip Szczynukowicz to rezun, oddelegowany przez Sowiecki Rewolucyjny Komintern do dywersji na terenach pozaborczych, odebranych Rosji na mocy
Traktatu Wersalskiego.

W czasie wojny polsko-bolszewickiej dziadek B. Komorowskiego był czekistą w armii Tuchaczewskiego i po sromotnym laniu w bitwie nad Niemnem w 1920 r. dostał się do polskiej niewoli. Zachowała się jego kartoteka jeńca wojennego. W październiku 1920 Szczynukowiczowi – dziadkowi Komorowskiego udało się zbiec i schronił się na Litwie, w Kowaliszkach, u polskiej szlachty o nazwisku Komorowscy. Właściciele majątku zginęli z rąk Rosjan, a Szczynukowicz przywłaszczył sobie ich nazwisko. Tam, w roku 1925 urodził się Zygmunt Leon "Komorowski", ojciec Bronisława Marii. Po wyparciu Niemców z Litwy przez Armię Czerwoną pod koniec roku 1944 (19-letni) Zygmunt Leon Komorowski wstępuje do wojska polskiego - armii Berlinga. Służy w 12 Kołobrzeskim Pułku Piechoty i błyskawicznie awansuje na stopień oficerski.

Bronek na temat swojego ojca, na swojej stronie, pisze: "Zygmunt Komorowski, mój ojciec (1925-92) za czasów tzw. pierwszej okupacji sowieckiej (w 1939 roku miał 14 lat...!) i za okupacji niemieckiej działał w konspiracji (ps. Kor), a od jesieni 1943 roku był w AK. Pod koniec wojny ojciec przebijał się do Polski razem z Łupaczką. Złapali go bolszewicy z bronią w ręku, ale nie rozstrzelali jak stu innych, tylko wsadzili do więzienia. Za złoty pierścionek babuni strażnik wyprowadził go z celi, z której więźniowie trafiali pod stienku, do takiej, w której
siedzieli rekruci do armii Berlinga."

Niech Bronek wytłumaczy ten "cud nad cudami", że oto żołnierz AK z oddziału Łupaszki, śmiertelnego wroga Sowietów i polskich zdrajców, złapany z bronią w ręku, w ciągu paru miesięcy zostaje oficerem LWP. Jeżeli fakty podane przez Bronka, że jego ojciec był w oddziale Łupaszki
są prawdziwe, to jedynym wytłumaczeniem tego "cudu" jest fakt, że Zygmunt Leon Komorowski, ojciec Bronisława - był sowieckim agentem!
Był nim także i syn Bronek, który - jak wskazuje przeciek z utajnionego aneksu do raportu o WSI - był sowieckim agentem, działającym w polskich Wojskowych Służbach Informacyjnych. I pewnie dlatego p.o. Prezydenta RP Bronisław Komorowski w ciągu pierwszych godzin po katastrofie smoleńskiej dopilnował, aby utajniony aneks do raportu o WSI, przechowywany w pałacu prezydenckim - znalazł się w jego rękach...

Lech Makowiecki pisze: "Ze strony internetowej B. Komorowskiego
(58 l.), kandydata PO na prezydenta, usunięto po cichu informację o hrabiowskim tytule jego rodu (herbu Korczak). Co ciekawe, informacja zniknęła, choć na początku kampanii marszałek bardzo się swoim pochodzeniem szczycił".
 Kukliński
 Piątek 02-07-2010

20100. 
Odnośnie wpisu numer: 20097

I prawdą jest też, że Edward Gierek mógł zmieść ówczesną opozycję w ciągu kilku godzin i zamknąć do więzień na wiele lat. Naciskali na niego aparatczycy z MSW.
Gdy papież JP II przemawiał w Warszawie na Placu Zwycięstwa (czerwiec 1979), zadzwonił do Gierka szef radiokomitetu Maciej Szczepański, pytając go, czy ma przerwać transmisję tej mszy. Gierek powiedział "NIE".
Fakty te podaje Janusz Rolicki w książce "Edward Gierek - życie i narodziny legendy" (2002).
 Sekretarz Gabinetu Henryka Plisa
 Piątek 02-07-2010

20099. 
Sondaże - nawet tych najbardziej wrogich PiS-owi firm - przyznają już zgodnie niemal jednym chórem: tendencja i dynamika zmiany słupków
nie została zatrzymana. JAROSŁAW KACZYŃSKI wyprzedził Bronisława Komorowskiego.
Jeśli dynamika wyprzedzania zostanie utrzymana, to w niedzielę będzie całkiem spora przewaga Jarka. Po prostu: przebrała się miarka.
 anty-bolszewik
 Piątek 02-07-2010

20098. 
Mamy lato.
Jest okazja do wybrania się nad jezioro. Gorący piasek, chłodna woda,
oczywiście na miejscu są ratownicy, ale... Wczoraj jeden z plażowiczów
wyciągnął z wody kilka kawałków szkła z potłuczonej butelki po alkoholu.
Ale i tak małe dziecko się skaleczyło.
Czy niektórym ludziom musi brakować wyobraźni? Są kosze na śmieci.
 plażowicz
 Piątek 02-07-2010

20097. 
JAROSŁAW KACZYŃSKI może nieco przebarwił postać Edwarda Gierka.

Prawdą jest, że my, żyjący i pracujący dla siebie i Polski w tamtych latach, uznawaliśmy go za o klasę większego męża stanu niż poprzednicy sekretarze. Gierek był patriotą, gdyż na swój sposób chciał skierować polską gospodarkę na tory pro-zachodnie.

Jednak, to że gnębiono wówczas obrońców Narodu Polskiego, jak Kuroń, Macierewicz czy Mężydło [...], to nikogo nie powinno dziwić, zważywszy że ZSRR z Kremla bardzo przyglądał się Gierkowi na ręce.

Kaczyński, mówiąc o Edwardzie Gierku jako o patriocie, ma pełną rację i my, którzy wówczas żyliśmy i pracowaliśmy, potwierdzamy z całą stanowczością. Patriotyzm jest ideą względną. Ocena Edwarda Gierka w tym sensie, jaką wydał Kaczyński jest słuszna. [...]

Nigdy do komunistycznej PZPR nie należałem i nigdy na ludzi z tej strony nie głosowałem i oni o tym wiedzą, ale nigdy też nie zgodzę się, że wśród dawnych wyznawców PZPR nie było prawdziwych patriotów.

Proszę pamiętać, że Gierek nie wydał nigdy polecenia by strzelać do robotników, chociaż w Radomiu było pałowanie, wielu ludzi w tamtych czasach siedziało w kryminale i też zginęło z rąk esbeckich katów.
 Wnuk Stoczniowca
 Piątek 02-07-2010

20095. 
Odnośnie wpisu numer: 20094

Szkoda, że wygra Komorowski, bo o tym, że PO padnie niebawem, to
nie potrzeba przepowiedni, tylko rozumu.
Partię, którą to rządzą takie potwory jak niesiołowcy, kuzowie, misiacy, chlebowie, chetynowie i jak ten bandyta z lubelszczyzny od produkcji
taniej i podłej fałszywej wódki, rozłoży wewnętrzna zgnilizna.
 prosty chłopek z Tchórzanki znad Drwęcy
 Piątek 02-07-2010

20094. 
Jak wszystkie, również ta z wielu przepowiedni Jackowskiego spełni się.
Otóż!
Wygrywa Komorowski, zaś w najbliższych miesiącach koniec z PO jako
partią. Tusk już nigdy nie będzie rządził krajem, pada rząd pod koniec
listopada skutkiem potężnych podwyżek i wzrostu bezrobocia i wielkich
niepokojów społecznych w kraju. Z PiS i Lewicy wyrośnie nowa partia.
 Nostradamus
 Czwartek 01-07-2010

20093. 
Odnośnie wpisu numer: 20089

Jesteś naznaczony!
Prawdopodobnie Opatrzność zesłała na ciebie szczególną łaskę - zdolność przewidywania przyszłości.
Przekaż nam jednak tę tajemnicę - czy ten wyborczy werdykt to twoja autorska prognoza, czy może orzeczenie któregoś z "jedynie polskich i broniących tradycji" mediów...? :-)
 frs
 Czwartek 01-07-2010

20092. 
Odnośnie wpisu numer: 20067

Czy odbył się słynny już przetarg na sprzedaż domków letniskowych
w Makowie? [dotąd będących własnością Urzędu Miejskiego w Iławie].
Czy mogę sie dowiedzieć kto i za ile wygrał tę sprzedaż?
Kto jest przyjacielem ratusza w Iławie?
 NOM
 Czwartek 01-07-2010

20090. 
Odnośnie wpisu numer: 20088

Niech więcej tak Ptasznik wpuszcza młodziaszków przed szereg,
to doczeka się, jak mu łapy zamurują.
 ratuszowy
 Czwartek 01-07-2010

20089. 
Po debacie PREZYDENT RP Jarosław Kaczyński podpisał konstytucję,
którą podał mu do podpisu sekretarz prasowy Bronisław Komorowski.
 Sekretarz Gabinetu Henryka Plisa
 Środa 30-06-2010

20088. 
Odnośnie wpisu numer: 20074

A kto mówi o tym, że powstanie hotelu komuś przeszkadza? Super, że
wreszcie będzie.
Tylko dlaczego niezaproszony na uroczystość urzędas się tam wprasza zamiast pracować na stanowisku pracy w ratuszu. Do tego fotografuje
się z kielnią, a fotki publikuje na portalu miasta.
Chyba że Ptasznik nie może się bez Młotka obyć i - może się mylę - ale może właśnie Młotek kandydatem jest na zastępcę na jesieni. Sorry :-)
 PiaR
 Środa 30-06-2010

20081. 
Odnośnie wpisu numer: 20080

Kogo ten Naród wybiera?
Człowieka, który nie potrafi zachować się godnie nawet w tragicznych sytuacjach dla Narodu Polskiego?
Lizusa, który cieszy się z niepowtarzalnej sytuacji, jaką dostał od swych mocodawców, za co lizie im do pupy zamiast służyć Narodowi Polskiemu.
 kolega Janka, co w Grudniu 70. pod stocznią padł
 Środa 30-06-2010

20080. 
SKANDAL! SKANDAL! SKANDAL!

Marszałek Bronisław Komorowski (z lewej), już jako p.o. prezydenta,
śmiał się i żartował na płycie lotniska podczas smutnego oczekiwania
na lądowanie samolotu z trumnami ofiar katastrofy smoleńskiej... [...].
W tym skandalicznym zachowaniu bierze udział również stojący obok premier Donald Tusk. Z czego obaj panowie są tak bardzo zadowoleni?

Zobaczcie 50-sekundowy filmik kompromitacji:
http://www.youtube.com/watch?v=rMFByatbaVI

KOMPROMITACJA!
 anty-bolszewik
 Środa 30-06-2010

20079. 
Odnośnie wpisu numer: 20076

Nie wiem gościu, czyś młody, czy stary,
lecz twa retoryka przemawia do nas.
Mam wiele obaw głosując na Bronka,
wszak za nim stoi Tusk, jak ta stonka.
Martwi nas przyszłość, czas niedaleki,
nas emerytów, los nie jest lekki,
Jak będzie potem - to czas pokaże,
wtedy ni święci, ni pomogą ołtarze.
 an-an
 Środa 30-06-2010

20078. 
Odnośnie wpisu numer: 20075

Tylko w dwóch obwodach głosowania na terenie gminy Iława [wiejskiej]
wygrał J. Kaczyński, są to - obwód Gałdowo i obwód Frednowy. Obwód Frednowy jest wyjątkowy na tle elektoratu gminy. Prawica zawsze tu
uzyskiwała najlepsze wyniki [...].
Aleksander Kwaśniewski, Wojciech Jaruzelski, Jerzy Urban [...] głosują
na... "prawicę Komorowskiego", na "Solidarność". Przecież na słowo "Solidarność" rzygali swego czasu trocinami.
Ja głosuję na Jarosława Kaczyńskiego z PiS, a przecież to też jest nasza "Solidarność".
Świętej już pamięci prosty chłop polski Henryk Górski z gminy iławskiej powiedział mi w 2002 roku tak: "To miała być Solidarność, ale nie taka".
No właśnie, za "Solidarność", którą popiera Jaruzelski lub Kwaśniewski, Wałęsa lub Palikot - serdecznie dziękuję.
 sekretarz ds. przemysłu ciężkiego w gabinecie cieni Henryka Plisa
 Środa 30-06-2010

20077. 
Nowy rozkład jazdy pociągów Iława Główna. Na tablicy odjazdów tak:
- pociąg do Jabłonowa ma odjechać o 19:55, a odjeżdża sobie o 19:44
- pociąg z Malborka ma przyjechać o 19:39, a przyjeżdża sobie o 20:15
 Anna
 Środa 30-06-2010

20076. 
"Nie jestem już żaden smarkacz,
Łeb mam pokryty siwizną.
Nie zagłosuję na Jarka,
Bo zbyt cię kocham, Ojczyzno!
Niejeden ciężar na barkach
Dźwigałem, znosiłem trudy.
Nie zagłosuję na Jarka,
Bo dość mam kłamstw i obłudy.
Gdy spytasz mnie, niedowiarka,
Dlaczego? Wyznam ci szczerze:
Nie zagłosuję na Jarka,
Bo w żadną zmianę nie wierzę.
Skąd wiem, że wybór niedobry?
Nie wierzę w zmiany oblicza,
Bo nie chcę powrotu Ziobry
I teczek Macierewicza.
Bo nie chcę mieć Prezydenta,
Co straszy gejem i Żydem,
Co w każdym widzi agenta,
I może zaszczuć jak Blidę.
Na Jarka nie oddam głosu
Za czasy, gdy był premierem,
Za ten upadek etosu,
I koalicję z Lepperem.
Za to, co wciska ludowi,
Na co pozwala i sprzyja,
Za to, co pisze Sakowicz
I głosi Radio Maryja.
Za sieć podsłuchów i haków,
Wydanie walki elitom,
Za to, że skłócił Rodaków,
Za IV Rzeczpospolitą.
Dziś w duszy mej zakamarkach
Odkrywam decyzji sedno:
Nie zagłosuję na Jarka,
Bo nie jest mi wszystko jedno.
Wybaczcie drwinę i sarkazm,
Odporność z wiekiem się zmniejsza.
Nie zagłosuję na Jarka,
Bo Polska jest najważniejsza!"
 Polak biało-czerwony
 Środa 30-06-2010

20075. 
BRACIA POLACY! WZYWAM WASZE SUMIENIA!

Zginął nasz Prezydent, wielki Polak i patriota. Człowiek poniewierany, szczuty, obrażany, stawiany w złym świetle i ośmieszany. My biernie przyglądaliśmy się temu. Dopiero jego śmierć otworzyła nam oczy i zjednoczyła nas jako Naród. W końcu zrozumieliśmy jak bardzo nami manipulowano, jak nas okłamywano. Były łzy, bicie się w piersi, poczucie winy, przyrzeczenia oraz pytania:

1/. Dlaczego pozwoliliśmy na poniżanie i niszczenie osoby pełniącej najwyższy urząd w państwie polskim?

2/. Dlaczego pozwoliliśmy na urabianie takiego wizerunku prezydenta? Dlaczego dawaliśmy sobą manipulować mediom, widząc, że nie służą Narodowi, tylko partii rządzącej? Aż trudno uwierzyć, że po 2. miesiącach od narodowego wstrząsu znowu nas uśpiono.

3/. Gdzie są ci wszyscy, którzy stali po 18 godzin, by oddać ostatni
hołd parze prezydenckiej?

Wtedy, 10 kwietnia 2010, na pokładzie samolotu miał być również i zginąć brat Prezydenta - Jarosław. Ponieważ stało się inaczej, usiłuje się teraz wszelkimi metodami go zniszczyć, aby usunąć ostatnią przeszkodę do przejęcia całkowitej władzy w Polsce.

Posunięto się nawet do groźby zabicia i wypatroszenia, a następnie oddania skóry na licytację. Tak właśnie oficjalnie i bezkarnie wypowiada się wiceprzewodniczący partii rządzącej PO - Janusz Palikot. W tyle nie pozostaje również premier Donald Tusk, który na niedawnym zjeździe PO w niezwykle chamski sposób opluwał i znieważał Jarosława Kaczyńskiego.

A my spotkamy się ponownie i będziemy znów mieć wyrzuty sumienia, kiedy zginie drugi z braci Kaczyńskich? Czy rzeczywiście tego chcemy? Czy kierujemy się tylko chwilowymi emocjami? Przysłowie mówi: "Polak mądry po szkodzie" - a my nawet po tej szkodzie nie wyciągnęliśmy wniosków. Czy naprawdę nie rozumiecie, że jeżeli pozostaniemy bierni,
to nasz polski naród może zginąć! Mamy jeszcze szansę.
Jeszcze nie wszystko stracone.
 POLAK SZARY
 Środa 30-06-2010

20074. 
Odnośnie wpisu numer: 20071

Czyżby zazdrość was zżerała od świtu do nocy?
Aż pocicie się przed monitorami i przygryzacie paznokcie?
No to oceniajcie osoby publiczne po tym, co robią. Nic więcej.
Komu przeszkadza budowa w Iławie nowego hotelu "GRAND TIFFI"?
Gdy nic się nie dzieje - źle. Gdy buduje się na maksa - też niedobrze.
 Qba
 Środa 30-06-2010

20073. 
Odnośnie wpisu numer: 20071

Czyżby przygotowywał się do nowej roli?
 ja
 Środa 30-06-2010

20072. 
Z anteny Polskiego Radia program III:
"Komorowski jest dupowaty, wolę gębę Kaczyńskiego"
 o. Mateusz
 Środa 30-06-2010

20071. 
Oto główny budowniczy sukcesu iławskiego burmistrza Ptasznika.
Jest kielnia, jest Młotek.
Tylko patrzeć jak hotel przy Dąbrowskiego w oczach będzie rósł.
[...]
 PiaR
 Wtorek 29-06-2010

20070. 
Odnośnie wpisu numer: 20069

A czego dotyczyłby przetarg, który wygrać miałby Remi Sobociński?
Przecież nie dyrektora pływalni.
A czym zajmuje się Sobociński poza prowadzeniem piłki po zielonej
trawce - płaszczyzny, która nazywa się boiskiem piłkarskim. A może
onci jest inżynierem, ale nie przypominam sobie, by po zawodówce w mechaniku nadawano tytuł inżyniera. Wiem też, że są inżynierowie terenów zielonych, zajmujący się uprawą parków i zieleni miejskiej. Czyżby Remi nabył te umiejętności w trakcie gry na zielonej murawie?
 Czaruś z IKS
 Wtorek 29-06-2010

20069. 
Odnośnie wpisu numer: 20067

Odnośnie przetargów w mieście Iławie, to poczekajcie gdy rozstrzygnie
sie przetarg na zagospodarowania kręgielni na budowanej pływalni. Już
wiadomo, że wygrać go ma Remigiusz Sobociński, piłkarz IKS Jeziorak.
Sprawa na pewno trafi do odpowiednich organów.
 spisek
 Wtorek 29-06-2010

20068. 
Odnośnie wpisu numer: 20057

Nie ma takiej opcji, by w tym roku powstała pływalnia dla dzieci.
Nie tylko inspekcja BHP jest winna. Są poważne kłopoty.
 znający sprawę
 [Iława], Wtorek 29-06-2010

20067. 
Odnośnie wpisu numer: 20063

Mimo że zawsze patrzyłem przychylnie na działania obecnego burmistrza Iławy [Włodzimierza Ptasznika], to... ten numer z domkami letniskowymi
w Makowie otworzył mi oczy.
Co to za przetarg, którego treść nigdzie sie nie ogłasza i nie publikuje? Nawet jeśli jest ograniczony, wszyscy, którzy spełniają kryteria mogliby
(a nawet chcieli) wziąć w nim udział... Ale skąd mają o tym wiedzieć?
Wygląda to na na jakąś dogadaną przysługę dla kogoś znajomego.
 NOM
 Poniedziałek 28-06-2010

20066. 
Odnośnie wpisu numer: 20063

Za to iławska Obwodnica Północna będzie na czas, tuż przed wyborami samorządowymi na jesieni! Będą wstęgi, będą flesze, będą przemowy!
 statystyczny operator łopaty
 Poniedziałek 28-06-2010

20065. 
Wystąpienia np. Niesiołowskiego, Palikota, Kutza czy Nowaka z Platformy
są radykalne, odmawiają przeciwnikom prawa do istnienia.
Za ten język nienawiści należy im się... "Nagroda im. Jacka Kurskiego"
gdyby taka istniała (prof. socjologii oraz były poseł PO, Paweł Śpiewak).
 skaner
 Poniedziałek 28-06-2010

20064. 
PLATFORMIE UDAŁO SIĘ WYSTARCZAJĄCO DŁUGO
WSTRZYMAĆ PRACE KOMISJI HAZARDOWEJ

Dopiero 7 lipca br., czyli już po II turze wyborów prezydenta, wznawia prace hazardowa komisja śledcza. Wreszcie pojawią się, wnioskowane przez opozycję, dowody m.in. billingów rozmów głównych bohaterów afery oraz mapy ich spotkań, ustalonej przez ABW na podstawie lokalizacji komórek.
Billingi rozmów Ryszarda Sobiesiaka i jego córki z politykami Platformy, które prokuratura przekazała posłom, stawiają pod znakiem zapytania wiarygodność zeznań zarówno samego biznesmena branży hazardowej, jak i Marcina Rosoła, asystenta byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego. Mijają się z prawdą również inni świadkowie Platformy Obywatelskiej.
Okazuje się bowiem, że w trakcie najgorętszych dni zeznań głównych bohaterów afery hazardowej, Rosół kilkakrotnie kontaktował się z numerem telefonu należącego do jednej z firm Sobiesiaka oraz wymieniał sms-y z córką biznesmena.
 skaner
 Poniedziałek 28-06-2010

20063. 
Odnośnie wpisu numer: 20057

Nie wiem co jest powodem opóźnień w budowie basenu w Iławie, ale
na oko, nawet laika, widać wyraźnie, że nie ma szans na dotrzymanie
terminu oddania obiektu na 30 września 2010.
Nie jest to jednak inwestycja błaha, więc chyba można jakoś zrozumieć
tę sytuację. Czekaliśmy w Iławie tyle lat na ten basen, więc chyba dziś
możemy być cierpliwi jeszcze przez kilka miesięcy, co?
 Qba
 Poniedziałek 28-06-2010

20062. 
Jarosław Kaczyński wraz z Rosją chce dokonać rozbioru Białorusi.
Takiego Polaka chcemy za Prezydenta RP?
 pisnotwar
 Niedziela 27-06-2010

20060. 
Odnośnie wpisu numer: 20056

Nataszu - bo nikt w trakcie wyborów nie będzie informował wyborców
o dokuczliwych planach finansowych. Ani w Polsce, ani w Zimbabwe,
ani w Meksyku.
A widząc przykład Grecji widać, że zaciskanie pasa pewnie nadejdzie.
Szkoda tylko, że te zaciskanie trwa u nas niemal nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat. Albo i dłużej. Może pora przywyknąć? Ech życie...
 Eskulapski
 Niedziela 27-06-2010

20057. 
Odnośnie wpisu numer: 20050

Na budowie basenu trzech inspektorów Inspekcji Pracy znalazła
"bombę": nieprzestrzeganie podstawowych przepisów BHP.
 an-an
 Niedziela 27-06-2010

20056. 
Może wreszcie czas pomyśleć :(
Zmniejszenie deficytu budżetowego oznacza, przy naszym słabym
wzroście gospodarczym, nic innego jak wzrost obciążeń podatkowych
- twierdzi "Nasz Dziennik".
Po blisko 3 latach rządów Tuska czeka nas dotkliwe zaciskanie pasa.
O tym, jak rozłożą się koszty redukcji deficytu i spłaty gigantycznych długów na poszczególne grupy społeczne, zdecyduje wybierany
prezydent - podpisując lub wetując ustawy.
Zwycięzcy pierwszej tury wyborów prezydenckich powinni podczas zapowiedzianej debaty szczegółowo poinformować wyborców o swoich zamiarach.
 Natasza_Pegeerówka
 Sobota 26-06-2010

20055. 
Jak można pisać i to na pierwszej stronie o prostytutkach. Przecież robicie im darmową reklamę. Do tego te szczegóły!!! Cennik, Miejsce gdzie stoją!
Czy to miała być zachęta do korzystania z takich usług?
 mari
 Sobota 26-06-2010

20053. 
Trwa kampania prezydencka.
Jarosławowi Kaczyńskiemu dedykuję wiersz:

Co raz to z ciebie, jako z drzazgi smolnej,
Wokoło lecą szmaty zapalone;
Gorejąc, nie wiesz, czy stawasz się wolny,
Czy to, co twoje, ma być zatracone?
Czy popiół tylko zostanie i zamęt,
Co idzie w przepaść z burzą? — czy zostanie
Na dnie popiołu gwiaździsty diament,
Wiekuistego zwycięstwa zaranie!...

Cyprian K. Norwid

Na co zasłużyła Polska i Polacy w XXI wieku?
 anty-anty
 Sobota 26-06-2010

20052. 
Odnośnie wpisu numer: 20050

Na budowie widać pracowników, więc budwa wstrzymana nie jest. [...]
 Johan
 Sobota 26-06-2010

20050. 
No i co z tym basenem? Bo już słyszałem, że ponoć bombę tam jakąś znaleziono...
 Eskulapski
 Piątek 25-06-2010

20048. 
Odnośnie wpisu numer: 19970

Po upadku komunizmu władze Iławy najpierw sprywatyzowały w latach
90-ych Energetykę Cieplną, żeby teraz, po tylu latach wolnego rynku,
na nowo ją skomunalizować?
Jaka opcja polityczna rządzi lokalnie w Iławie? Czyżby lewicowy SLD ?
Myślałem, że koszmary komunistycznych nacjonalizacji przemysłu oraz energetyki nigdy już nie wrócą...
 Tupolev 154
 Piątek 25-06-2010

20045. 
Odnośnie wpisu numer: 20037

- Dlaczego Komorowski nie przejmuje się wpadkami?
- Bo spływają po nim jak po powodzi woda do morza.

- Dlaczego Komorowski ma tyle dzieci?
- Bo wpadka to jego specjalność!

- Po czym poznać, że Komorowski palnie głupotę?
- Po tym, że otwiera usta.
 anty-bolszewik
 Piątek 25-06-2010

20044. 
Odnośnie wpisu numer: 20043

Jarzy Urban, naczelny prowokator w stanie wojennym, należy do grona
zapraszanych (tvn24) na specjalne okoliczności, by zgnoić kogo trzeba.
 interenowany
 Piątek 25-06-2010

20043. 
Odnośnie wpisu numer: 20037

NA BOGA! NIE DAJCIE SIĘ ZWIEŚĆ!
Jestem na 100% przekonany, że tekst niżej o Komorowskim jest prowokacją ze strony PO. Cel: wyolbrzymić agresję ludzi z PIS-u.
To, co mówi Kutz jest porażające i ohydne.
Ciekawe i znamienne dla TVN-24 jest np. zapraszanie Jerzego Urbana
na dyskusję do studia, wiadomo bowiem, czego spodziewać się można
po wypowiedziach tego komunistycznego gada na temat Kaczyńskiego.
 Wnuk Stoczniowca 1970
 Piątek 25-06-2010

20039. 
Odnośnie wpisu numer: 20034

Przestań narzekać na drogowy tłok, korki czy inne utrudnienia w Iławie.
Gdy remontujesz mieszkanie, również borykasz się z niedogodnościami.
Po prostu - taka jest kolej rzeczy.
Gdy nie buduje się dróg - to źle. Gdy budują na maksa - też niedobrze.
Nie przystoi ciągnąć dalej tego wątku z narzekaniem.
 Qba
 Czwartek 24-06-2010

20037. 
Odnośnie wpisu numer: 20020

- Kto ty jesteś?
- Jestem Bronek, prosty jak od szpadla trzonek!

- Jaki znak twój?
- Fałsz, obłuda!

- A w co wierzysz?
- W Tuska cuda!

- Gdzie ty mieszkasz?
- W polskim grodzie!

- W jakim kraju?
- Gdzie powodzie!

- Czy Kraj kochasz?
- Jak pieniądze!

- A w co wierzysz?
- Że porządzę!

- Czyli wygrać chcesz wybory?
- Tak! Choć mam z tym problem spory!

- Czy twoja "zgoda" poparcie zyskuje?
- Lud me kłamstwa czuje i z poparcia rezygnuje!

- Cóż byś zrobił zatem chętnie?
- Zniszczył Jarka dokumentnie!
 anty-bolszewik
 Czwartek 24-06-2010

20034. 
Wiadomo ze zbliżonych ratuszowi źródeł, że ulice w Iławie niebawem
staną się nieprzejezdne, gdyż zamkniety zostanie przejazd nad rzeką Iławką poprzez zastępczy most (obok nowego), którego budowa idzie
ku końcowi.
Jednak - w tym samym czasie - umożliwiony będzie przejazd nowiutką
obwodnicą północną z ulicy Ostródzkiej (rondo zajazd) do ulicy właśnie Dąbrowskiego.
Zatem już wiadomo, że niemal całkowicie zapcha się centrum miasta
[w ciągu ulic Kościuszki i Niepodległości] w związku z uruchomieniem
drogi objazdowej z centrum miasta na Lipowy Dwór.
 swój
 Czwartek 24-06-2010
Odp. 
... a ze źródeł zbliżonych do redakcji KURIERA wynika, że
wzmiankowana zmiana w Iławie organizacji ruchu nastąpi
dopiero na przełomie sierpnia i września br. Spokojnie.
 moderator dyżurny
 Czwartek 24-06-2010

20032. 
Odnośnie wpisu numer: 20025

A jakie ty chcesz tematy? Że prostytutkę policja wzięła "na oko"?
Nie widzisz, co się dzieje w Iławie?
Jeden potężny plac budowy, że aż niektórzy wymiotują, bo sie zatchnęli.
PO chce zostawić PIS-owi długi. Ale jak PIS przyjdzie do władzy, to wybuduje platformę startową i polecimy w... kosmos.
 mądrala
 Czwartek 24-06-2010

20031. 
Czy wiecie o tym, jaki porządek i spokój w naszych szkołach od dwóch
tygodni? Wszyscy uczniowie już na wakacjach. Niech Pani od Oświaty w Starostwie i Ratuszu sprawdzi dziś, a nie powiem, że jutro. Żywej duszy
nie uświadczysz - to skandal.
Za naszych czasów uczyliśmy się do oporu.
 szkolny
 Czwartek 24-06-2010

20029. 
Odnośnie wpisu numer: 20023

Picuj picuj mój dziedzicu, ale rację to wy macie. Takich chamów jak w
Platformie Obywatelskiej, to nawet wśród tych byłych poskomunistów
ie znajdziecie. Nadal PO dorabia gębę z JAROSŁAWOWI KACZYŃSKIEMU zarzucając mu rzekomą agresję nawet wówczas, kiedy sami podają go
do sądu, gdy coś nie tak po ich myśli powie, zdecydowanie odezwie się.
Podłość u tych ludzi nie ma granic.
Swego czasu Panu Rygielskiemu oznajmiłem, że zwycięży w wyborach (2005) śp. Lech Kaczyński, nie Tusk. Wtedy mnie, zacnego obywatela, zrugał. Wrzeszczał prawie, bez krzty kultury, a po czasie ten delikwent
jest moim... starostą.
Dokąd zmierzasz Polsko z takimi ludźmi na stanowiskach...? No dokąd?
 Wnuk Stoczniowca
 Środa 23-06-2010

20027. 
Odnośnie wpisu numer: 20022 20019

Eko - sprawa jest bardzo prosta.
Chcesz to podpiszesz kartę normalnie - powtarzam: to zależy tylko od
człowieka (tu członka komisji). A jak nie podpiszesz to zrobi to za ciebie
przewodniczący komisji w rubryce "Uwagi" doda adnotację: "Odmowa podpisu" swoją parafę i wszystko gra. I Kurierami nie strasz, bo się
ośmieszasz.
* * *
Eskulapski - to lepiej uwierz.
O tym mówi załącznik do ustawy PKW z dn. 26.04.2010r. w pkt. 19: "Możliwe jest składanie podpisu bez odwracania spisu". Możliwe, to
nie znaczy, że musi być jak to nazwałeś "do góry nogami" [...]
 bambo
 Środa 23-06-2010

20025. 
Zaglądam tu czasami i muszę stwierdzić że to wszystko jest do d...y.
mało tematów związanych z naszym miastem. [...] ludzie dajta se troche luzu. polityka i polityka/tak na nich narzekacie, a na głosowanie każdy łazi i daje im swój głos (zaufanie chyba to się nazywa) a oni was po tych głosowaniach i tak w ciula zrobią i żaden obietnic nie dotrzyma. naród głupi, zamiast do urn to na ulicę trzeba wyjść-wykrzyczeć swoje to na pewną zauważą, że ludzie maja rozum. kamieniami w nich rzucać to
pomoże.
W Iławie do koryta dopchały sie mordy żądne władzy, a nie pracy.
w [...] wciąż podpity [...] ze swoja wciąż podpitą [...] załatwiają swoje sprawy. swoim koliesiom pracę załatwia z nimi pije i dzieli się tym co po imprezie zostanie. to samo na [...] miejskiej.
jeszcze konkursu na przetarg związany z basenem nie było, a już wiadomo że wygra go Sobociński. to się do mediów ogólnopolskich nadaje!!! zobaczycie tak Wami wszystkimi wysterują że nie będziecie wiedzieć do kogo należy prawda do kogo sprawiedliwość.
 dariusz

darek.darecki4@wp.pl
 Środa 23-06-2010

20024. 
Odnośnie wpisu numer: 20016

Ja też chciałbym wiedzieć co z basenem.
Dziecko moje miało obiecane w szkole, że jeszcze w tym roku będzie
miało tam lekcje pływania. I co mam mu teraz powiedzieć?
Niech ktoś z ratusza wyjaśni to internautom.
 ojciec
 Środa 23-06-2010

20023. 
Jeden powód dla którego nie głosowałem na Komorowskiego.
Prominentny działacz PO, partii popierającej Komorowskiego, nazwał śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego chamem. Sugerował, że prezydent
ma problemy alkoholowe.
Nie było na to reakcji mediów, ani prokuratury, ani premiera rządu III RP
i zarazem szefa PO.
Dla blisko 50% dorosłych mieszkańców Iławy taki styl rządów odpowiada.
W moim obwodzie głosowania (Przeradz, gm. Lutocin, pow. żuromiński) Jarosław Kaczyński zdobył 62,5%, Komorowski 17,8%.
W drugiej turze nie głosuję na III RP, lecz na Jarosława Kaczyńskiego.
 Dziedzic z Chromakowa
 Środa 23-06-2010

20022. 
Odnośnie wpisu numer: 20017

Sprawa jest prosta. Jeśli lista nie będzie odwrócona to się nie podpisuję.
Ja nie potrafię czytać do góry nogami.
Albo pracownik umożliwi mi odczytanie gdzie się podpisuję, albo będzie
się tłumaczyć Kurierom. Żenujące są niektóre wypowiedzi, że pracownik
nie ma tego w zakresie obowiązków aby odwracać.
A myślenie ma zapisane w umowie? Czy tylko KASA, nic więcej?
 eko
 Środa 23-06-2010

20021. 
Piękne rondo w Prabutach wybudowali. W środku plac wielkości boiska piłkarskiego, a TIRy z naczepami po krawężnikach jeżdżą - tak wąskie
są jezdnie.
No, ale podobno na środku ronda pomnik burmistrza Pawłowskiego ma
stać i całej rady, więc plac musi być wielki.
 kierowca
 Środa 23-06-2010

20020. 
SZCZYT MĘSTWA:
kpić z czyjegoś wzrostu

SZCZYT NIEUDOLNOŚCI:
w ciągu zaledwie 3 miesięcy spać z 70% poparcia do raptem 40%

SZCZYT DOBREGO WYCHOWANIA:
po ogłoszeniu wyników pogratulować wszystkim, tylko nie 2. rywalowi

PS.
Bo czereśniakowi już nawet ten hrabiowski sygnet nie pomoże...
 anty-bolszewik
 Środa 23-06-2010

20019. 
Odnośnie wpisu numer: 20017

Problem a raczej takie określone zachowanie zostało zinterpretowane
przez socjologa w prasie, ja to jedynie przyłożyłem ogniskową lokalnego podwórka. Żaden to dramat ani tragedia.
Choć nie mogę uwierzyć, że są takie wytyczne, a gdyby nawet, to chyba bardziej w porządku jest zachowanie właściwego układu, niż stawianie sprawy "do góry nogami" :-)
 Eskulapski
 Wtorek 22-06-2010

20018. 
Zapowiedzi z pierwszej strony środowego KURIERA:
http://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
Nowy, letni rozkład jazdy autobusów ZKM w Iławie.
 KURIERZY
 Wtorek 22-06-2010

20017. 
Odnośnie wpisu numer: 20012

Co jest w tym zachowaniu niestosownego? Skoro w ustawie są wytyczne
że karty nie trzeba odwracać na drugą stronę, to widocznie tego się tam trzymali członkowie komisji.
Zgodzę się, że jeżeli poprosiłeś o odwrócenie karty, to mogli to uczynić,
to zależy tylko od człowieka. Ale nie wyolbrzymiaj "problemu", bo takiego nie ma.
Ja sam będąc teraz w komisji, jeśli mnie ktoś poprosił o to, to nie robiłem nikomu pod górę.
 bambo
 Wtorek 22-06-2010

20016. 
Odnośnie wpisu numer: 20014

A dlaczego żadna [...] z ratusza [w Iławie] nie raczy odpowiedzieć na postawione pytanie przez internautę? Czemu stanęła budowa basenu?
 niewiedzący
 Wtorek 22-06-2010

20015. 
NIE CHCĘ PREZYDENTA NA SMYCZY!
Czym kierowali sie wyborcy, wybierając spośród dwóch, Kaczyńskiego
lub Komorowskiego? Nikt z głosujących nie kierował się charakterystyką programów; ani tym, czy wojska z Afganistanu będą wycofane; ani tym,
czy będzie prywatyzacja szpitali.
Wyborscy kierowali się WARTOŚCIAMI kandydatów. Tym, który z nich jest szlachetniejszy, prawdziwy, samodzielny w decyzjach, który ma cechy wodzowskie. Wielu z nas nie chce mieć za prezydenta człowieka, który idzie na smyczy. Wiemy kto takie cechy ma, a kto idzie na smyczy.
 wnuk legionisty
 Wtorek 22-06-2010

20014. 
Odnośnie wpisu numer: 20003

Jeszcze raz stawiam pytanie: czy wystąpiły problemy w budowie
pływalni w Iławie? Moja wiedza jest bliska źródeł.
 mający wiedzę
 Wtorek 22-06-2010

20013. 
Wszem i wobec ogłaszam tutaj, co następuje:
KONIEC Z POSTKOMUNĄ W POLSCE.
Mamy Lewicę III RP.
 Polak szary
 Wtorek 22-06-2010

20012. 
Odnośnie wpisu numer: 20010

Niedawno o takim podejściu członków komisji do wyborców pisała prasa.
Zwróciłem na to uwagę i okazało sie to faktem.
Oczywiście nic mi się nie stało - mogę podpisać i sięgając pod nogą, stojąc tyłem itp. aby tylko oddać ten mój cenny głos na swego przedstawiciela wybrańca, wodza...
Ale jest to przykład zachowania niestosownego [...]. Bo wsiadając do autobusu, czy windy też będzie szybciej i łatwiej, gdy wejdę tam przed inwalidą o kulach, ale będzie to także niestosowne. Gdy autobus podjedzie na przystanek może i szybciej i łatwiej będzie, gdy zatrzyma się w kałuży, by podróżni brodząc w brei mogli do niego wejść, ale bardziej w porządku będzie, gdy podjedzie ciut dalej. Jaśniej?
 Eskulapski
 Wtorek 22-06-2010

20011. 
Odnośnie wpisu numer: 19993

Przejeżdżasz przez Siemiany i kierujesz się drogą na Jeziorno/Jerzwałd.
Za Siemianami jedziesz ok 2 km; w lesie po lewej stronie będzie parking.
Z parkingu idziesz cały czas drogą leśną (zresztą na tym parkingu są już mapki). Na rozwidleniu dróg skręcasz w prawo. Idziesz jeszcze kawałek i po lewej stronie będzie Jezioro Jasne.
 spacerowiczka
 Wtorek 22-06-2010

20010. 
Odnośnie wpisu numer: 20008

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi z tym szacunkiem.
Nie odwracają, bo tak jest powszechnie przyjęte, że łatwiej i szybciej.
Oczywiście - skoro żeś poprosił o odwrócenie listy, to mogłeś, ale nie musiałeś zostać wysłuchany. U nas bardzo miła komisja była :-)
 bambo
 Poniedziałek 21-06-2010

20009. 
Wam w Iławie podoba się Komorowski i ten jego kumpel-błazen Palikot. Oddaliście prawie 50% głosów na tego faceta.
Trzeba wam reedukacji, wy z obwisłymi brzuchami, stojący godzinami
z wędką nad jeziorem. [...]
 Mykas
 Żuromin, Poniedziałek 21-06-2010

20008. 
Kwestia wyborów i szacunku dla obywateli.
Podchodzisz do Komisji, jesteś na liście i dostajesz ją do podpisu. Oczywiście do góry nogami. Podpisujesz poniżony jak ta świnia i wychodzisz. Zwracaliście na to uwagę?
Sytuacja z minionej niedzieli. Pani z Komisji, która usłyszała pytanie: "Mogłaby Pani odwrócić tę listę?" odpowiedziała: "Nie muszę". Brawo. Zaczyna się na takim poziomie. Poziomie nadrzędności nad maluczkimi, którymi jesteśmy MY. Jesteśmy potrzebni tylko po to, by wybrać Kogoś
i zejść z oczu. A później i tak nikt nie czuje się zobowiązany jakimiś
obietnicami.
Murzyn zrobił swoje (wybrał), Murzyn może odejść. Tak u nas wygląda podejście do obywatela. Tak u nas wygląda władza. A później się narzeka, że frekwencja w wyborach spada. Ludzie z niesmakiem się od wyborów odwracają, bo widzą, gdzie władza ma ich sprawy i ich samych przy tym.
Zachwycamy się wczorajszą frekwencją a wszak i tak to jest ledwie połowa uprawnionych. No ale kto by się przejmował wyborcami i realizacją obietnic. Wszak "ciemny naród wszystko kupi". Nawet to, że lewica, to nie lewica a liberalizm to komunizm itepe itede...
 Eskulapski
 Poniedziałek 21-06-2010

20007. 
[...] Czy prawdą jest, iż po wygraniu prezydentury przez PO i wyborów
samorządowych w Iławie, starosta Rygielski przeniesie swoje gabinety
łącznie z powiatowym, miejskim i gminnym Biurem Politycznym PO
do budynku dawnej siedziby PZPR przy ul. Kościuszki w Iławie?
 oburzony działacz PZPR
 Poniedziałek 21-06-2010

20003. 
Czy to prawda, że stanęła budowa basenu kąpielowego w Iławie?
A Pan poseł Adam Żyliński zajął się osobiście interwencją w tej sprawie?
 mający wiedzę
 Poniedziałek 21-06-2010

20002. 
Jak to się stało? W stołecznym województwie warszawsko-mazowieckim wygrał imć Jarosław Kaczyński...? To jakby w twarz gnojem dostały białe kołnierzyki. Co na to Gronia piękna po przewalcowaniu przez Jarosława?
 kogut
 Poniedziałek 21-06-2010

19999. 
Odnośnie wpisu numer: 19964

Święta prawda z zachowaniem w amfiteatrze "wieś-świty" iławskiej.
Goście z zewnątrz patrzyli z pogardą na naszą iławską "śmietankę" towarzyską. Z takimi obyczajami i zasadami oni ponownie do władzy?
Wątpliwe zwycięstwo.
Ale szkoła "szóstka" zawsze była dla starostwa i Rygielskiego problemem. Pewnie dlatego przyszłość tej placówki wiąże się z Kisielicami (nie będzie koleć w oczy pod nosem).
Miłych wakacji dla władzy, może odpoczynek będzie okazją do refleksji i obiektywnego spojrzenia na co niektóre decyzje.
 Maryśka
 Poniedziałek 21-06-2010

19996. 
No i co Platformo, nie udało się wygrać w pierwszej turze i nie uda się wygrać w drugiej turze. Społeczeństwo wie i cierpi za waszych rządów.
"By żyło sie lepiej" dopiszcie PLATFORMIE.
Dlatego w drugiej turze przekonacie się gdzie jest wasze miejsce za kłamstwa o cudach. Pożegnacie się z waszymi marzeniami. Ale to dopiero początek waszej porażki, jesienią dostaniecie następne baty w Iławie i całej Polsce. Nawet Wałęsa wam nie pomoże, który agituje na waszą cześć, bo jego synalek jest z tatusiem w Platformie i boi sie o własne interes. Jemu nie chodzi o Polskę, zobaczcie jak był prezydentem co zrobił z Polską. Wprowadził rozbieranie kraju i ciągnie sie to do dziś. Niech on przestanie rozbijać naród a powie "szanowni obywatele ja klepie od rzeczy bo mam zawodówkę i co mi podpowiedza pod ucho" a synalek w Platformie musi być. [...]
Dziękuje za głosy na Jarosława Kaczyńskiego.

Polacy nie chcą ani do Sowietów ani do Niemców. Znają historię i pamiętaja Smoleńsk z 10 kwietnia 2010 roku i zagłosują za wolnością, niezależnością czyli swoją Polską. Nie mają zamiaru salutować Sowietom czy Niemcom, bo to droga do rozbioru 4 Polski, nie wolności. Kto ma rozum to wie o czym pisze, a kto nie ma, to niech zamilknie. Ponoć milczenie jest złotem gdy sie ważą losy Polski.
 BENEK
 Poniedziałek 21-06-2010

19995. 
LEWICO OPAMIĘTAJ SIĘ! NIE IDŹ DROGĄ PSL!
Durny i bezideowy PSL, na czele z Pawlakiem, popłynęli na fali powodzi
w niebyt. Zapłacili za uległość i służenie na przestrzeni ostatnich 20 lat różnym układom w sejmowych zakamarkach. Prawie 40% wyborców ze
wsi zagłosowało na prawicę PiS i różowych z PO.
Szkoda mi Napieralskiego, choć jestem z PiS-u, że jeśli nie powstrzyma swoich wyborców przy sobie i pozwoli im na oddanie głosów na prawicę
(PiS i PO), to po nim i jego partii.
 Mały Polak
 Poniedziałek 21-06-2010

19993. 
Pytanie niepolityczne.
Jak dotrzeć nad jezioro Jasne? Proszę o wskazanie przyzwoitej drogi
od kogoś kto tam bywał. Nie jakieś tam Google.
 xgrzesio
 Poniedziałek 21-06-2010

19992. 
Warto przeanalizować wyniki statystyki wyborczej. [...]
Wbrew szydercom Kaczyńskiego, że na Niego głosują niby ludzie tylko
z wykształceniem średnim i podstawowym, prawda jest inna. Po równo!
 kaczor
 Poniedziałek 21-06-2010

19991. 
Odnośnie wpisu numer: 19990

...no i jednak te miny Komorowskich w czasie ogłaszania pierwszych
wyników sondażowych nie były zbyt wesołe, bo chcieli już wygrać w
pierwszej turze.
Dopiero teraz ludzie zobaczą, że Kaczyński ma coś do zaoferowania.
 sekretarz ds. przemysłu ciężkiego w gabinecie cieni Henryka Plisa
 Poniedziałek 21-06-2010

19990. 
Odnośnie wpisu numer: 19956

Zobaczyć i umrzeć:
1/. podczas ogłaszania wyników - przerażoną, mokrą gębę w sztucznym uśmiechu wykrzywionej marionetki uzurpatora Brony Komorova (WSI).

Zobaczyć i umrzeć:
2/. podczas napływania wyników cząstkowych z PKW w miarę upływania kolejnych godzin - zakłamane gęby szefów sondażowni opinii społecznej.

Zobaczyć i umrzeć:
3/. miny koszernej części SLD (Olek K.), której nie udało się wysadzić
w kosmos Napieralskiego poprzez układ z brunatnymi liberałami (Belka).
 anty-bolszewik
 Niedziela 20-06-2010

19987. 
Odnośnie wpisu numer: 19946

Pajacujesz z tą swą prywatyzacją, komercjalizacją lub komunalizacją.
Trzeci raz mówię ci skrótowo, lecz merytorycznie.
Pajace, nie wykasujecie ludziom z pamięci, jak chcieliście na dramacie
zadłużonych szpitali doprowadzić do prywatyzowania na masową skalę.
Sprytni z was cwaniaczkowie: najpierw na garb samorządów te 49-51%,
by następnie przejmowali interes tacy Zbychu, Rychu i Miro. Klasyka PO.
Nawet na ludzkim cierpieniu, zdrowiu i umieraniu chcieliście kasę rżnąć.
Koniec kombinatorstwa.
Najpierw komunalizacja, tak? Potem komercjalizacja, tak? No i wreszcie prywatyzacja, tak? To weź, cwaniaczku przedstaw wykładnię tych trzech
terminów. W taki sposób, żeby wykazać między nimi różnicę. Dasz radę?
 anty-bolszewik
 Niedziela 20-06-2010

19986. 
Aż 60% wyborców Napieralskiego chce głosować na Komorowskiego, zaś 40% na Kaczyńskiego, czyli PiS.
To jakaś paranoja, by lewicowcy głosowali na prawicę. Lewicowcy są bez kręgosłupa, podobnie jakimi byli partyjni za Gierka i Jaruzelskiego w 90%.
Tylko elektorat PiS ma kręgi sztywne, bo jest patriotyczny i wie, że dla niego wartości są kierunkiem, nie aparycja kandydata.
Jako były obywatel wychowany za komuny, ganię tych obecnych pseudo lewicowców Napieralskiego. OPAMIĘTAJCIE SIĘ - CO WY ROBICIE...?!
 Mały Polak
 Niedziela 20-06-2010

19985. 
Odnośnie wpisu numer: 19978

Nareszcie mądre posunięcie.
Niech dowie się Kurier oraz dobierze się do [...] dyrektorowi gimnazjum,
który brudy wychowania zamiata pod dywan. Takich - niestety - mamy
dyrektorów, którzy nie są pedagogami, a tylko kłusownikami zwierzyny
rozwydrzonej.
Co na to wójt Harmaciński?
A swoją drogą policja też musi sprawą się zająć.
Spokojnie... Powiadomiłem kuratorium oświaty, Panią Klugę z Elbląga.
Ja mam nadzieję, że będą odpowiednie konsekwencję w stosunku do nieudolnego wychowawczo dyrektora gimnazjum we Franciszkowie.
 belfer z Franciszkowa
 Niedziela 20-06-2010


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 111 112 113 ... 220 221 222 223 224 225 226 227 228 ... 304 305 306 ... 386 387 388 następna ] z 388



102759023



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.