Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

11687. 
Może przesadzam, ale we wczorajszych wiadomościach TVP3
po informacji o iławskim szpitalu podano informację o sytuacji
na rynku trzody chlewnej. Nie ma to jak priorytety...
 nova
 Niedziela 11-05-2008

11686. 
"Kształt" szpitala nowa dyrektorka pojmuje jako bryłę, obiekt do handlu, nadający sie do sprzedaży np. na filię uczelni wyższej, koszary wojskowe, zaklad karny. Jasne, że na ZK jego bryła bardzo się nadaje. Będzie kogo do kryminału po rządach PO pakować.
 Męczennik z Polski
 Niedziela 11-05-2008

11684. 
LUDZIE IDZIEMY DO URN ODWOŁAC CAŁA PLATFORME I PSL Z IŁAWY ZA ZNISZCENIE SZPITALA I ZRUJNOWANIE CAŁEJ IŁAWY TO LUDZIE NIE KOMPETENI NA TYM STANOWISKU NIE MAJA POJECIA O RZADZENIU. ALBO ICH ODWOŁAMY ALBO KONIEC ILAWY TAKICH RZADOW TO JESZCE NIE BYŁO ZYBY UPADAŁA IŁAWA. JAK UNIA WOLNOSCI A TERAZ PLATFORMA OD 10 LAT PRZEJEŁY WŁADZE W ILAWIE TAK UPADA NA PSY CORQAZ GORZEJ ZATEM IDZIEMY DO URN I PRZEGOŃMY TYCH LUDZI RAZ NA ZAWSZE ŁACZNIE Z POSŁAMI I RADNYMI
 NAUCZYCIEL
 Niedziela 11-05-2008

11683. 
WYJAZD DO OSTRÓDY!
Mecz piłki nożnej Sokół Ostróda - Jeziorak Iława!
Zobacz plakat: http://i27.tinypic.com/6o2xza.jpg
Kto nie jedzie, ten z policji!
 JEZIOROWCY
 Niedziela 11-05-2008

11682. 
Odnośnie wpisu numer: 11678

Ja widziałam. To wyjątkowo obraźliwy tekst, ale i też brukowa, choć krajowa gazetka...
 nova
 Niedziela 11-05-2008

11681. 
Pani dyrektor Elżbieta Gelert na pytanie, czy szuka nowych lekarzy odpowiedziała:
"Na razie nie widzę takiej potrzeby. Będziemy się zastanawiać nad kształtem tego szpitala. Teraz jest odpowiedni ku temu moment".
Jak mamy to rozumieć?
Do czego odpowiedni moment? Czyżby miało być tak jak w Prabutach, gdzie zamknięto kilka oddziałów a lepsze kąski dostały się Kwidzynowi? Jaki kształt więc ma mieć ten szpital?
Już jeden dobry kąsek bakteriologię nam wyprowadzili do Olsztyna. Zajął się tym koordynator od laboratorium, którego sprowadziła Wiesława Jastrząb. Jego żoncia podobno prywatny interesik na tym robi. Potem będzie reszta laboratorium itd. A może Elbląg przymierza się do zgarnięcia nam paru kontraktów?
 iła
 Sobota 10-05-2008

11680. 
Odnośnie wpisu numer: 11677

Kto zna oszołoma o nicku "junkier pruski"?
 POsiuk
 Sobota 10-05-2008

11679. 
Ludzie zacznijcie chodzić do kina, bo niezłe filmy grają.
BYŁEM POD WRAŻENIEM.
Mają niezłe info na stronie: www.ickilawa.pl
 adam
 Sobota 10-05-2008

11678. 
Szkoda, że nie widzieliście dzisiejszego wydania "Super Expressu".
Wielki tytuł: "SZPITALNY HORROR PACJENTÓW". Prasa krajowa po
zerwaniu rozmów przez lekarzy widzi to tak: "CHORZY ZE SZPITALA
POWIATOWEGO W IŁAWIE PORZUCENI PRZEZ LEKARZY".
 antyPrzemysławZbysław
 Sobota 10-05-2008

11677. 
Odnośnie wpisu numer: 11674

Co to znaczy "Nie ma z kim... rozmawiać!" ??? Panowie z PO i panie też twierdzą, że żyjemy w kraju demokratycznym, więc problem jest sztuczny.

Każdy ma prawo złożyć wymówienie. Lekarze to zrobili. TVN24 twierdzi, że nie stawili się do pracy. Gdzie tu logika? Przecież nie są już pracownikami szpitala. Inna sprawa, to powód. Jeśli taka liczba lekarzy zwalnia się, to zawsze w krajach d...kratycznych winny jest organ nadrzędny. W naszym przypadku Starostwo, a ściślej Zarząd.

Jeszcze do niedawna niejaki Rygielski, wepchnięty na stołek Starosty twierdził, że w szpitalu sytuacja jest stabilna. Nie trzeba być lekarzem, żeby mieć odmienne zdanie. Czy po to podatnik utrzymuje całą machinę szpitalną, żeby zawieszać, czy ewakuować działy? To kompromitacja! Nie pani Jastrząb! Ona robiła to, na co się z Rygielskim umówiła. Nie sądzicie chyba Państwo, że dyrektor szpitala nie poinformował Rygielskiego i zarządu o swojej koncepcji uformowania szpitala. Słowem: Panie i Panowie z Zarządu Powiatu. Podajcie się do dymisji, jeśli macie honor, a jeśli nie, jak niejaka Hordejuk, to s........jcie !

Wybory samorządowe macie już przegrane, bo podobnie, jak patałachy z Urzędu Miasta umiecie się tylko mścić, burzyć, niszczyć i czekać do następnych wyborów, balując na imprezkach typu rajd pomarańczowy, itp. Jesteście zakałą tego miasta. Wyborcy was ocenią. Mamy jednak nadzieję, zę ze strachu sami uciekniecie za stważanie zagrożenia zdrowotnego naszym dzieciom, rodzicom i dziadkom.
 junkier pruski
 [ADRES SFAŁSZOWANY], Sobota 10-05-2008

11676. 
PLATFORMA BEDZIE PO NASZYCH TRUPACH PRYWATYZOWAĆ I SPRZEDAWAĆ SZPITALE. DO KUPNA SZPITALA W IŁAWIE PRZYMIERZA SIĘ SPÓŁKA BI-ES, STABIL I PRAWDOPODOBNIE GRUPA WPŁYWOWYCH LEKARZY, BEZ KTÓRYCH SZPIATL NIE RUSZY.
 BOLO-TW
 Sobota 10-05-2008

11675. 
Ogólnie do wszystkich: Wybraliśta, to macie co chcieliśta!
PS. Nie szkoda Wam klawiatur?
 zniesmaczony
 Sobota 10-05-2008

11674. 
Tym, którym jeszcze nie otworzyły się oczy, co faktycznie starosta i jego kolesie robią chcę powiedzieć, że sprawę zniszczenia szpitala już dawno sobie uknuli. Oni nie chcieli dobra pacjentów i pracowników ale perfidnie kręcą tu swój interes. Przecież można prywatyzować szpital, który nie ma długów i dobrze sobie radzi, nie trzeba doprowadzać go do upadku i stwarzać zagrożenia życia. Jednak tej bandzie ze starostwa zależy, aby najpierw zniszczyć a potem sprzedać za marne grosze, ustawiając się przy tym nieźle. Na koniec powiedzą, że była to wina lekarzy.
Teraz chyba i pielęgniarki widzą, że starosta ma je w d...ie. Były narzędziem w ręku politykierów. Miały stanowić alibi dla starosty i upewniać mieszkańców, że jest wszystko ok, to tylko lekarze mącą.
A tak na marginesie to już w listopadzie ubiegłego roku mówiono w starostwie o konieczności zwolnień w szpitalu (jakieś 50-100 osób).
 iła
 Sobota 10-05-2008

11673. 
Drodzy Forumowicze, wszędzie na świecie można wpłynąć na decyzje rządzących wyrażając swoje zdanie np. w głosowaniu. Ja proponuję, zebyśmy wyrazili swoją opinię o tym co dzieje się w szpitalu w formie LISTU SKIEROWANEGO DO STAROSTY. Jeśli tak można uratować życie więźniów politycznych, można też uratować lub zniszczyć Powiatowy Szpital w Iławie. Szpital jest własnością powiatu czyli NAS, a nie starosty czy PO!
To jest adres, na który można pisać:
sekretariat@powiat-ilawski.pl
Starostwo Powiatu Iławskiego, ul.Andersa 2a, 14-200 Iława
List może być taki:
"Jako mieszkaniec powiatu iławskiego żądam zapewnienia dostępu do leczenia szpitalego w Powiatowym Szpitalu w Iławie na poziomie nie gorszym niż w końcu 2007 roku. Nie zgadzam się na zmiany dotyczące ograniczenia dostępu do usług medycznych w moim powiecie"
Albo taki:
"Jako mieszkaniec powiatu iławskiego w pełni popieram dążenia Starosty do ograniczenia dostępu do usług medycznych w moim powiecie, ze względu na ich złą jakość"
Albo jakikolwiek inny, byleby zawierał WASZĄ opinię. Poproście waszych znajomych, żeby napisali takie listy. Starosta musi wiedzieć co myślą jego wyborcy.
 nova
 Sobota 10-05-2008

11672. 
Odnośnie wpisu numer: 11661

Drogi kolego czy ty wogole orientujesz sie komu obnizyla dyrektor pensje? Chyba nie.
A co do funkcjonowania szpitala to predzej sobie poradzi bez lekarzy niz bez pielegniarek. Lekarze chodzac po wizycie nie wiedza kogo i z czym maja na oddziale, wszystko robia pielegniarki. A nie daj Bog w nocy budzic lekarza w jakies sprawie to bedzie chodzil obrazony na caly swiat
 pacjent
 Sobota 10-05-2008

11671. 
Żałosny Starosto! siadaj na taczkę przewietrzysz głowę, może wpadnie Ci trochę rozumu.
 Czesio
 Sobota 10-05-2008

11670. 
do tej pory nie miałem zdania na temat sytuacji w naszym szpitalu. jednak po ostatnich doniesieniach mediów, odnoszę wrażenie, że racja leży po stronie protestujących lekarzy.
 fiebik
 Sobota 10-05-2008

11668. 
Śmiech na sali.
Jako mieszkaniec Lubawy, który kilka lat temu bardzo boleśnie odczuł
na własnej skórze likwidację szpitala w Lubawie, życzyłem mieszkańcom Iławy przeżycia podobnej sytuacji. Nie sądziłem jednak, że nastąpi to
tak szybko.
Gratulacje dla Zarządu Powiatu i miejscowej PO za nieudacznictwo.
Wyborcy powinni palcami pokazywać wszystkich lokalnych politykierów.
 rogaty
 Lubawa, Sobota 10-05-2008

11667. 
Czy ktoś czyta te przerażające teksty dotyczące szpitala w "czytaj i komentuj"? Przecież jasno z tego wynika, że nikt nie chce zatrudnić lekarzy w oddziałach. Chodzi tylko o tymczasowe rozwiązanie problemu do czasu likwidacji poszczególnych jednostek. Wygląda też na to, że zwolnienie lekarskie ex-dyrektorki i powołanie p.o. dyrektora to zasłona dymna. Wszytsko to prymitywnie uknuta intryga, żeby ograniczyć funkcjonowanie NIEZADŁUŻONEGO szpitala do minimum i obarczyć
za to winą grupę lekarzy.
 nova
 Piątek 09-05-2008

11666. 
Odnośnie wpisu numer: 11661

Niestety masz rację.
Jeżeli znowu wróci lekarska mafia, która została zorganizowana przez poprzedniego starostę Pana Ryszarda Zabłotnego (za obecnych władz specjalista d/s inwestycji w wodociągach ha!ha!ha!) to niestety szpital iławski upadnie (ewentualnie jakj każdy z pacjentów przyniesie dla "Pana doktora" odpowiednią kopertę to będą pracować).
Ale co się dziwić, w Iławie dalej rządzi komuna. Wszyscy prezesi spółek komunalnych, którzy zostali powołani przez "Masę", mają się dobrze (nawet bardzo dobrze). Esbecja jeszcze lepiej (przewodniczący rady nadzorczej wodociągów - specjalista SB ds. Kościoła).
Śmiejecie się z Benka, ale myślę, że pomimo wszystkiego on ma rację!
 Zenek
 Piątek 09-05-2008

11665. 
Odnośnie wpisu numer: 11661

Odpowiem. Moim skromnym zdaniem szpital to głównie lekarze (oczywiście każdy personel inny jest równie istotny). Jednak z samych wysoce wykwalifikowanych iławskich pielęgniarek, dobrego dyrektora i kompetentnego personelu pomocniczego SZPITALA nie zrobisz! Muszą być lekarze - jest ich mało w kraju, mogą stwiać warunki. Nie wiem, czy się orientujesz, ale placa zasadnicza iławskiego lekarza (za dyrektora R. i pani J.) to ok. 3 tys. brutto!!! Dyrektor R. dawał im premie i inne gratyfikacje, aby fachowcy (duża część z tych, którzy odeszli - było kilku "fachowych inaczej") pracowali w szpitalu Iławie. Zarobki ich sięgały (wliczając dyżury i inne) poziomu ok. 6-11 tys. brutto (wliczając w to podwyżkę dla służby zdrowia wprowadzoną w październiku 2006 r. tzw. 23%). Były też wyjątki - 20 tys. zarobił lekarz prowadzący własną działalność gospodarczą. Pani J. w porozumieniu z panem starostą zjechała tylko do tych 3 tys. zasadniczej pensji, zabierając też ustawowe 23%. Czy to było tak wiele przy kilkuset godzinach pracy? Więc nie ma co się dziwić, że lekarz (przy całym szcunku dla innych grup zawodowych) nie chce pracować za 2000 zł na rękę - zbyt duża odpowiedzialność i zbyt wiele ryzyka!!! Obniżka płac zaoferowana przez panią J. objęla też inny peronel (oprócz pielęgniarek, którym 23% dodatku do wynagrodzenia praktycznie wliczyła do pensji) z poziomu ok. 1500- 2000 brutto do 1300-1700 brutto. Jak można się godzić na tak drastyczne obniżki gdy wszystko w kraju drożeje a średnia płaca wzrasta??? Są to tylko moje nieoficjalne dane... O więcej pytać w szpitalu lub starostwie.
 edek
 [ADRES SFAŁSZOWANY], Piątek 09-05-2008

11664. 
Odnośnie wpisu numer: 11660

Zarząd w swojej uchwale zapisał, że zamierza odwołać dyrektorkę tylko jedyną przeszkodą jest jej zwolnienie lekarskie.
Jednak art. 72 kp mówi, że można ją odwołać. Wniosek prosty. Uchwała zarządu zawiera informacje nieprawdziwe. Została tak sformułowana, aby wprowadzić ludzi w błąd.
 iła
 Piątek 09-05-2008

11663. 
Czesc :)
I zarówno Ry[...] i Ra[...] są siebie warci, bo jeden i drugi doprowadzili Iławę na skraj. Chodzi mi o zdrowie, ale i nie tylko.
Ehh, dobrze patrzec na to z boczku troszkę :) Ale szkoda mi tych, którzy w Iławie pozostali ...
 polaczek :), lat 49
 Piątek 09-05-2008

11662. 
Dla miłośników fabryki puszek w Suszu polecam lekturę:
http://www.onet.pl/0db-48245a62
 czytelnik
 Piątek 09-05-2008

11661. 
Odnośnie wpisu numer: 11650

Edku mnie się po prostu rzygać chce, jak ktoś, kto zarabia 10 razy więcej ode mnie palacze, że mu mało. Tylko tyle.
Oczywiście, że szpital powinien mieć pracowników. Ale to nie Manhattan, że pierwszy lepszy może pracować. Lekarzy na rynku pracy mało, tu tkwi przyczyna.
Wypasiona przez wiele lat grupa zawodowa czerpiąca ogromną kasę, dodatkowo środowisko zamknięte. Przecież do niedawna lekarzowi nie można było źle powiedzieć o innym lekarzu, taka etyka zawodowa niby. Czy to normalne???
Pewnie, że dyrekcja powinna zapewnić skład lekarski, tylko jak? Jedyne co pozostaje to prosić tych co się zwolnili, i jeszcze podwyżki dać.
 me too
 Piątek 09-05-2008

11660. 
Odnośnie wpisu numer: 11655

Odwołać osobę powołaną można zawsze, "w każdym czasie" - art. 70 kodeksu pracy. Inicjatywa leży po stronie organu, który ją powoływał,
na piśmie. Reszta to szczególy.
A jak mówił profesor Sofronow i znajomy dzielnicowy, to co dzieje się
w iławskiej służbie zdrowia i starostwie - w PALE się nie mieści.
Polecam lekturę art. 72 kp, można zgarnąć dużą kasę.
 czytelnik Kuriera
 Piątek 09-05-2008

11659. 
Odnośnie wpisu numer: 11649

Panie Jarku - pełna racja z tym radiem, a właściwie zegarynką.
Chciałem tylko przypomnieć, że imitacje dziennikarskie tamtej
niby/redakcji podłożyły ogień pod nasz jedyny szpital w mieście.
 r-z
 Piątek 09-05-2008

11658. 
Odnośnie wpisu numer: 11657

Szkoda wydawać pieniędzy na tego człowieka. Nikt przed nim nie wyrządził tak wielkiej krzywdy powiatowi iławskiemu jak on - praktyczna likwidacja szpitala budowanego od kilkudziesięciu lat. Ten osobnik nie sprawdził się nawet jako nauczyciel a co mówić o funkcji starosty. Mam nadzieję, że w końcu radni powiatu (z PSL, SLD i inni) otworzą oczy, przestaną się bać wrzasków pana R. i uratują powiat i szpital!!! Nie popierajcie osz....ma, walczcie dla dobra mieszkańców!!! Wyborcy was niedługo rozliczą!!!!
 edek
 [ADRES SFAŁSZOWANY], Piątek 09-05-2008

11657. 
KUPIĘ TACZKE DLA STAROSTY!!!! kto pomoże?
 Kystyna
 Piątek 09-05-2008

11656. 
Panie Starosto i cały Zarządzie... czy jak tam was zwali... od dnia kiedy doprowadził Pan do zamknięcia oddziałów jest Pan i cały Zarząd odpowiedzialny za los małych dzieci i wszystkich cierpiących...
mam nadzieję że nie śpi Pan po nocach
 Krystyna z dziećmi
 Piątek 09-05-2008

11655. 
Odnośnie wpisu numer: 11643

Owszem, nie wolno wręczyć wypowiedzenia z pracy osobie, która przebywa na zwolnieniu lekarskim. Można jednak odwołać taką osobę
ze stanowiska dyrektora nie rozwiązując umowy o pracę.
 56
 Piątek 09-05-2008

11654. 
Dla zainteresowanych dodam, że naszą MBA mgr naraiła staroście Pani obecna dyrektor Gelert. Dziwny zbieg okoliczności, nieprawdaż? A może zamiast tracić czas na forum, spotkajmy się wszyscy pod szpitalem albo pod starostwem?
 iła
 Piątek 09-05-2008

11651. 
DRODZY LEKARZE POTRZEBUJE SPECJALISTÓW DO PRACY BO OTWIERAM NOWY SZPITAL MAM DLA WAS OFERTE PŁACE PO 15TYS JAK PAN RAMEL NA GŁOWE. Musicie pokazac gdzie tak natrzepaliscie kasy i czy urzad skarbowy sie z wami rozliczył a tak wogóle to praca bedzie łatwa podpiszecie liste i do domu dalej trzepac kase. Dziennie po 5 pacjetów przyjmiecie a ja płace jak pan Ramel 15 tys na łape stworzymy układ (mafie) w ILAWIE opanujemy ratusz urzad skarbowy policje a potem wystrzelamy sie na wzajem.
* * *
DRODZY POLACY PLATFORMA POZYSKA NOWE PIENIADZE NA RATOWANIE SZPITALI ZLIKWIDUJE SENAT ZOSTAWI 60 POSŁOW I PIENIADZE PRZEZNACZY NA RATOWANIE SZPITALI CO WY NA TO BO JA BYM TAK ZROBIŁ.
 BENEK
 Piątek 09-05-2008

11650. 
Odnośnie wpisu numer: 11643

Czy nie zauważasz w tym wypadku "wyjątkowych okoliczności"?
Trzy oddziały szpitala zamknięte, zagrożenie bezpieczeństwa ludności
powiatu, olbrzymia strata z działalności szpitala codziennie (szacunek
moim skromnym zdaniem to około 30-40 tys. dziennie) - pewnie dla
Ciebie to norma, bo rządzi starosta R.? Ale myślę, że już niedługo...
 edek
 [adres sfałszowany], Piątek 09-05-2008

11649. 
[WPIS SKASOWANO]
 radiowytrzymywacz
 Piątek 09-05-2008
Odp. 
W naszym mieście już od dobrych kilku lat nie ma lokalnej
- w pełnym tego słowa znaczeniu - stacji radiowej, więc
się nie czepiaj i nie cytuj czegoś, co nie istnieje.
 Jarek Synowiec

jarek@kurier-ilawski.pl
 Piątek 09-05-2008

11647. 
Macie swoja Platforme w Iławie dalej tak nie moze. PLATFORMA NISZCZY CAŁE MIASTO LEKARZE CHCA UKLADU I CZYLI SWOJEGO DYREKTORA CZYSTE JAJA. Mówiłem głosno ze IłAWA GINIE WIEC KOCHANI REFERENDUM W IŁAWIE JEST NIE UNIKNIONE TRZEBA ODWOŁAC WSZYSTJKICH RADNYCH POWIATU, POTEM BURMISTRZA ZASTEPCÓW BO ONI ZNISZCZYLI NASZE MIASTO IŁAWA GOINIE KOCHANI IDZIEMY DO URN I WIOŁAJMY PRECZ Z PTASZNIKIEM ZYLIŃSKIM RYGIELSKIM ZUCHOWSKIM I CAŁA RADA NIECH WYCOFAJA SIE Z POLITYKI BO DOPROWADZILI MIASTO DO UPADKU.
CAŁA IŁAWA NA GŁOSOWANIE DO BOJU??????????????
* * *
ZOBACZCIE CO ROBI ŻYLINSKI I ZUCHOWSKI JAK IŁAWA GINIE SMIEJA SIE BO DOSKONALE WIEDZA JAKO POLITYCY ZE IŁAWA ODWOŁA PTASZNIKA I RYGIELSKIEGO. O NIE PANIE ZYLIŃKI I KOZUCHOWSKI MY CHCEMY WAS BO TO WY ZNISZCZLISCIE NASZA ILAWE NIE DAMY SIE NABRAC NA WASZE KALKULACJE RYGIELSKI I PTASZNIK POLECI ALE WY RAZEM Z NIMI ZOBACZYCIE TAK CHCE BENEK I CAŁA IŁAWA DO URN I ODWOŁAC TYCH LUDZI ZE STOŁKÓW????????????????????
 BENEK
 Piątek 09-05-2008

11646. 
Żeby jedna Baba z partaczem w 7 miesięcy skłóciła całą Iławę i rozwaliła szpital, który latami był pelęgnowany przez wspaniałych lekarzy jak pan ŁAPUĆ, Radziwon. Olszewski Zenon, Marek Zdrojek, Pan Stanibuła i wielu, wielu innych.
Starosto pożałowania godny do roboty! Podejmij decyzję o ratowaniu szpitala! Ale jestem pewien, że ta sytuacja Cię przerasta i drepczesz
w miejscu.
Radni - do Was piszę! Jesteście BEZRADNI, won z wami, do niczego się
nie nadajecie, tylko na zebraniach kawę litrami wlewacie w siebie.
PARTACZE!!!
 Czesiek
 Piątek 09-05-2008

11645. 
Odnośnie wpisu numer: 11618

To dzieciaki miały ubaw, nietóre nawet uwierzyły w te bajki jak wyborcy w Iławie czyste jaja a Iława na dno idzie Żuchowski i Zyliński posłami tylko do jesieni bo pora rozliczyc całe PO I PSL za bajeczki i brak działania na rzecz kraju. Ludzie juz coraz głosniej mówia że platforma o psl ich oszukały bo cudu nie ma a jest nędza w kraju i bieda panie KWASNIEWSKI juz lud wolał pana boscie dali nowe mieszania a Wałesa po 100 mln zas PSL I POLATFORMA MA CUDA I BAJECZKI DLA DZIECI I POMYSŁ JAK OPANOWAC MEDIA PUBLICZNE SPRYWATYZOWAC SZPITALE I PODWYZKI ROBIC. O TYM WSZYSTKIM JAREK KACZYŃSKI MÓWIŁ TOSCIE GO NIE SŁUCHALI TO TERAZ MACIE CUDA PKLATFORMY I PSL JA IDE PO SZNUREK BO TO KONIEC POLSKI ????????? I ZYC SIĘ NIE CHCE BO NIE MA ZA CO.
 BENEK
 Piątek 09-05-2008

11644. 
DO LEKARZY IŁAWSKICH - ODEZWA!
CHOĆ UMRZEMY - NA KOLANACH PO POMOC DO WAS NIE PÓJDZIEMY!
 PIŁSUDCZYK
 Piątek 09-05-2008

11643. 
Odnośnie wpisu numer: 11639

Krystyno a czy wiesz, że Kodeks Pracy chroni pracownika przed
zwolnieniem podczas choroby? Czy wiesz, że zwolnić/odwołać można
go tylko dyscyplinarnie, w wyjątkowych okolicznościach? Czy to wina byłej Pani Dyrektor, że podaż na lekarzy w tym kraju jest jaka jest?
Czy ludzie wiecie co to Prawo Pracy? Co to są prawa ekonomii?
Są rzeczy, których sie nie przeskoczy, gadać głupoty jest bardzo łatwo, tylko najpierw trzeba wiedzieć jak się postępuje w określonej sytuacji. Potem ją oceniać.
 me too
 Piątek 09-05-2008

11642. 
Odnośnie wpisu numer: 11636 11637

Sądząc z wypowiedzi na dzisiejszym forum wielu piszących nie potrafi czytać ze zrozumieniem.
Zapisy uchwał zarządu powiatu w żadnym miejscu nie potwierdzają faktu odwołania lub rezygnacji MBA mgr z funkcji dyrektora. W uchwałach tych widać tylko mydlenie oczu bo wygląda na to, że po zwolnieniu lekarskim dyrektorka wróci na swoje stanowisko. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do starostwa lub na BIP starostwa.
Pierwsza uchwała stanowi, że nowego dyrektora powołuje się na czas nieobecności pani Jastrząb a druga uchwała stanowi, że zarząd ma zamiar doprowadzić do zmiany dyrektora czego dowodem ma być zatrudnienie p.o. dyrektora.
Jeden wielki przekręt!!!! Tych 5 orłów podpisanych pod uchwałami myśli, że w Iławie mieszkają sami idioci....
 iła
 Piątek 09-05-2008

11640. 
Odnośnie wpisu numer: 11637

Ale pani J. wcale nie odeszła!!! Jedna uchwała zarządu powiatu mówi o powołaniu p.o. do czasu powrotu pani J. do zdrowia a druga, że "zamierza się doprowadzić do zmiany na stanowisku dyrektora". Winnym całej sytuacji jest nie pani J., tym bardziej nie lekarze ale zarząd powiatu a osobiście starosta R.!!!! Od 3 miesięcy wiedział co się wydarzy i nie zrobił nic, aby temu zapobiec!!!! Nie negocjował z lekarzami twierdząc, że to nie ich sprawa, kto jest dyrektorem ani nie potrafił znaleźć wspólnie z panią J. innych lekarzy. To co najmniej niekompetencja jeśli nie celowe działanie... Lekarze, jak każdy inny człowiek pracujący, mieli prawo złożyć wypowiedzenia a pan R., mając w zakresie swoich obowiązków m.in. zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu, za wypełnianie których bierze grube tysiące co miesiąc, nie wywiązał się z tego!!!! Mój postulat - odwołać starostę, który okazał się kompletnym...
 edek
 [adres sfałszowany], Piątek 09-05-2008

11639. 
"Uchwała Nr 81/ 289 /08 Zarządu Powiatu Iławskiego z dnia 07 maja 2008 roku w sprawie powierzenia obowiązków Dyrektora Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie i ustalenia wynagrodzenia miesięcznego. § 1. Powierza się pełnienie obowiązków Dyrektora Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie – Pani Elżbiecie Gelert na czas nieobecności w pracy Dyrektora Szpitala, Pani Wiesławy Jastrząb, począwszy od dnia 7 maja 2008 roku (...)"
* * *
Nic nie zostało spełnione, żaden warunek.
 Krystyna
 Piątek 09-05-2008

11638. 
Perfidia obłuda i kłamstwa pana Rygielskiego sięgnęły już chyba dna. Wstyd mi ,że głosowałem na PO w tym miescie.
Wstyd mi za tych radnych ,którzy ze strachu i zwykłego wygodnictwa udają, że nie wiedzą o co tu chodzi.Wstyd mi zwłaszcza za kolegów nauczycieli którzy powinni świecić przykładem dla innych. To przez was upada szpital ,to wy będziecie musieli się wytłumaczyć przed społeczeństwem i nie uda wam się zrzucić winy na lekarzy czy nawet dyrektorkę ,bo sami ją sobie wyhodowaliście
 zwykły mieszkaniec
 Piątek 09-05-2008

11637. 
Postulat glowny lekarzy byl taki, ze miala odejsc pani dyrektor, to oni wroca do pracy, ona odeszla a oni nie podjeli pracy. Lekarze chcieliby aby dyrektorem byl pan R.[...] albo jego ksiegowa, wtedy mogliby robic dalej przekrety.
To jest mafia, a nie lekarze. Nikt nie powinien ich zatrudniac - nawet za darmo.
 ilawianin
 Piątek 09-05-2008

11636. 
"(...) Pomimo spełnienia jedynego nagłaśnianego przez lekarzy żądania
(media, plakaty, posiedzenie Rady Społecznej Szpitala) zerwali oni z nami rozmowy w sprawie podjęcia zatrudnienia w iławskim szpitalu (...)".
http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=2077&show=czytaj
 Krystyna
 Piątek 09-05-2008

11635. 
Odnośnie wpisu numer: 11633

No właśnie.
Do tego trzeba dodać jednak, że dyrektorka próbowała dać po łapkach najbardziej znienawidzonej grupie społeczej: niemiłym i zbyt dobrze opłacanym lekarzom. Nikt wcześniej tego nie próbował, ale wobec KOMPLETNEJ RUINY szpitala, do której nieuchronnie prowadzą rządy dyrektorki, to - wierzcie mi - żaden powód do chwały!
Mam nieprzyjemność osobiście znać konsultanta od ISO. To absolutny tłuk i nieuk, ale znajomy dyrektorki, więc "super fachowiec".
 nova
 Piątek 09-05-2008

11634. 
Odnośnie wpisu numer: 11631

Masz racje, a jak ktoś liczyć potrafi to 10+9 stanowi mniej niż pensje niektórych lekarzy. Fajnie mają co nie?
Lekarze musieliby chyba nekrolog Pani Wiesławy Jastrząb zobaczyć, żeby uwierzyli, że nie wróci do pracy skoro uchwały zarządu im nie wsytarczają. Paranoja po prostu!
Zachowanie lekarzy razem z ich mediatorem. W sumie to ciekawe ile on dostaje za te mediacje pieniędzy.
Życzę dużo zdrowia Pani Jastrząb, powodzenia nowej Pani Dyrektor, lekarzom dobrze płatnej pracy i rozumu przede wszystkim. Bo już pogubić się można w waszych pomysłach na problemy.
 me too
 Piątek 09-05-2008

11633. 
A może podsumujmy, co pozostało nam po świetnej specjalistce z Elbląga.
1. Strach mieszkańców powiatu o życie swoich bliskich i swoje.
2. Strach pracujących jeszcze w szpitalu ludzi o swoją pracę.
3. Totalny bałagan.
4. Niepewność jutra.
5. Mnie osobiście niesmak, że głosowałam na jednego dupka z zarządu powiatu.
A poza tym:
6. Zamknięte trzy szpitalne oddziały (dalsze w perspektywie).
7. Zlikwidowana bakteriologia pewnie niedługo i laboratorium ktoś przejmie za niewielkie pieniądze.
8. Zahamowane inwestycje szpitalne.
9. kompletny rozpad załogi.
Ale też były dla niektórych dobre rzeczy:
10. wynajęcie całego domu dla jednego ze sprowadzonych lekarzy.
11. Zatrudnienie panienki tegoż pana doktora w biurze w szpitalu.
12. Inny pan doktor dostał świetnie wyposażone mieszkanie kryzysowe, oczywiście przeznaczone zupełnie na inny cel.
13. Zatrudniono za kilkadziesiąt tysięcy konsultanta od ISO.
14. Dano zarobić duże pieniądze wielu doradcom różnej maści.
No i jeszcze:
15. Oszukano społeczeństwo o rzekomym długu szpitala.
A teraz pan starosta zrobił super wybieg. Nie odwołał dyrektorki. Udaje, że zrobił pierwszy krok w stronę lekarzy. Ale to był tylko wybieg, bo wiedział, że oni na to nie pójdą i wszystko będzie na nich. Starosta i jego banda liczą na to, że lekarze nie przystaną na taki układ, a wtedy powie "zobaczcie, co ta biała mafia robi".
 mieszkanka powiatu
 Piątek 09-05-2008

11632. 
Odnośnie wpisu numer: 11631

Dolicz obu paniom jeszcze dodatek za wysługę lat a poprzedni dyrektor zarabiał tyle jako zarządzający i lekarz... Szpital funkcjonował, nie było ewakuacji - a teraz upadek!!! Miało być taniej i lepiej a jest wielkie g...
 Edek
 [adres sfałszowany], Piątek 09-05-2008

11631. 
Odnośnie wpisu numer: 11624

Jaka paranoja!? 10 + 9 to i tak mniej, niż miał poprzedni dyrektor.
Kasy starczy, zostaje jeszcze przecież. Śpij spokojnie.
 anonim
 Piątek 09-05-2008

11630. 
Pani Jastrząb pracuje nadal!!! Jest na zwolnieniu lekarskim (dostarczy
je później). Starosta mówił o tym, że przyjął rezygnację, ale zgodnie
z Kodeksem Pracy osoby na zwolnieniu lekarskim podlegają ochronie.
Istnieje więc możliwość POWROTU pani Wiesławy Jastrząb do pracy po wyzdrowieniu. Uchwała mówi o tym wyraźnie. Powiat zmierza do zmiany, ale przeszkodą jest nieobecność Jastrząb. Umowa o pracę nie została
więc rozwiązana!
 [czytelnik]
 Piątek 09-05-2008

11629. 
Nie bójcie się ludziska gdy potrzebna będzie interwencja chirurgiczna.
Dobra pielęgniarka, mając czysty spirytus i skalpel oraz nici z igłą,
potrafi wiele sztuczek dokonać. Niejedna z nich nauczyła się przy
asyście. A znam takich nawet dwie, które zastąpią tych gadów
z "wewnetrznego". Nawet gdyby coś komuś się przytrafiło.
Np. profesor Wilczur - jako znachor u Dołęgi-Mostowicza - operował
przy pomocy kozika i spirytusu. Nie ma strachu.
 Męczennik z Polski
 Piątek 09-05-2008

11624. 
Odnośnie wpisu numer: 11623

Niby nie ma pieniędzy dla lekarzy a starosta pełnymi garściami rozdaje: chorej dyrektor szpitala 9 000 zł/miesiąc i jednocześnie p.o. dyrektor szpitala 10 000 zł/miesiąc!!!
Toż to paranoja - co będzie jak p.o. się "rozchoruje"? Płacić będzie pewnie i trzeciej p.o.... Ludzki pan ten nasz starosta!!!
 Edzio
 [adres sfałszowany], Piątek 09-05-2008

11623. 
Właśnie teraz najlepiej widać co się liczy dla naszych lekarzy "dla których najważniejsze jest dobro pacjenta".... Gdyby tak było naprawdę to nie byłoby ewakuacji oddziału wewnętrznego, tylko któryś z nich przyszedłby nawet nieodpłatnie za dyżur... Ale nie, no przecież dla nich najważniejsza jest kasa, co tam zwykli ludzie... ;/
 ;/
 Piątek 09-05-2008

11622. 
Odnośnie wpisu numer: 11618

Benek!
Adam Żyliński w iławeskim radyjo wczoraj po gadzinie 14
czytał bajki dla wyborców.
 radiowytrzymywacz
 Piątek 09-05-2008

11620. 
Odnośnie wpisu numer: 11603

"Uwaga lekarze: chcą Was zrobić w konia (...)". Haa, dobre! Przecież ci państwo rozwiązali umowe o pracę...! Kto powiedział, że ktoś ich znowu zatrudni !?
Żaden rozsądny pracodawca, po rozpędzeniu grupy, która używała w sporze z nim gazet, konferencji prasowych czy prokuratury, nie wdepnie drugi raz w to samo g...
Owszem, należy wybrać rozsądnych i dobrych, ale z pewnością nie "beton", który stara trzymać się szpitalnego koryta. Przecież jak nie bedą mogli kierować na badania do siebie (na oddział, do szpitala) ludzie przestana chodzić do ich prywatnych przychodni.
A tak nawiasem mówiąc, czy ktoś z Was spotkał się z sytuacją, że pracownicy wybierają sobie szefa, a nie właściciel? Jeśli właściciel
choć trochę ma pojęcie o zarządzaniu, nigdy do tego nie dopuści.
Uwierzcie. Nie bronię żadnej ze stron. Oceniam tylko fakty.
 ...
 Piątek 09-05-2008

11619. 
Po sprywatyzowaniu szpitali powstaną ubojnie - w tym sensie, że
nie będą one podejmować leczenia z NFZ ludzi nie rokujących nadziei,
nieuleczalnie chorych, starych, niepełnosprawnych (trwonienie pieniędzy), nieznaczących w społeczności. Chorzy traktowani bedą wybiórczo, gdyż nikt tego nie udowodni.
Prywata w leczeniu w wydaniu obecnie rządzących, spełnia marzenia
najbardziej liberalnej części biznesu i lekarzy. O tym wiele mowi się
wśród młodych lekarzy, którzy człowieka sytuują niżej, niż kota, pieska
w rodzinie.
Polacy sami zgotowali sobie ten los.
 Męczennik z Polski
 Piątek 09-05-2008

11618. 
JEZELI NIE ZAJMIE ŻYLIŃSKI GŁOSU TO JA MU PRZYPOMNE JAKIE ZADANIE MA POSEŁ I ZA CO BIERZE TYLE KASY MISIECZNIE. NIECH LUD ZOBACZY JAK NAMI SIE INTERESUJE. WYBIERZCIE GO JESZCE ZE DWA RAZY JAK TEGO ŻUCHOWSKIEGO A W ZAMIAN DOSTANIE WIELKIE NIC, CZYSTE JAJA, GORZEJ IŁAWA NIE MOGŁA WYBRAC, WY NA NAS OSUJCIE A W ZAMIAN NIC A NIC, CZYSTE JAJA I BŁĄD IŁAWY ŻESCIE TYCH LUDZI WYBRALI
 BENEK
 Piątek 09-05-2008

11612. 
Odnośnie wpisu numer: 11604

Nikt nie słucha głosów mieszkańców powiatu, bo nikogo to nie obchodzi.
W tej chwili władze powiatu zastanawiają się jak dokończyć dzieło, które rozpoczął pacyfikator szpitala, ex-dyrektorka z Elbląga. Priorytetem jest pozbycie się "garba" jakim w budżecie powiatu jest szpital (zgodnie z obowiązującą linią PO). A to, gdzie, jaki i u kogo iławianie będą się leczyć.... To sprawa drugorzędna.
Potwierdzeniem są zastraszające kwalifikacje nowo przyjętych lekarzy.
A starosta zawsze może swoich bliskich zawieźć do olsztyńskich lekarzy.
 nova
 Piątek 09-05-2008

11609. 
Sprawa szpitala w Iławie śmierdzi jak cholera.
Natomiast Pan Poseł Żyliński Adam ubiera się w pachnące garnitury, snuje się po ekskluzywnych gabinetach. ON, wbrew temu co mówi, nie lubi kompromisów, tylko dyktat. Kto z nim pracował, ten wie.
Umoczenie swej osoby w szambie (sprawa szpitala) skutkować może poważnymi dla niego politycznymi konsekwencjami w kolejnych kadencjach wyborczych. Zatem stosuje jak narazie zasadę wg której, "ciszej będziesz, dalej zajedziesz".
 Męczennik z Polski
 Piątek 09-05-2008

11604. 
Szkoda w tym wszystkim, że nie słucha sie głosów mieszkańców powiatu w sprawie LEKARZY. Głosów "ZA" nimi jest niezmiernie mało. Ciekawe dlaczego? Może my nie chcemy ich powrotu do pracy. Może jest wyraźna potrzeba wymiany tego personelu konowałów?.
I jeszcze jedno: Gdzie podział się NASZ słynny poseł [PO] pan Żyliński - miłośnik Iławian i budowniczy szpitala. Dlaczego brakuje go w tak ważnej dla jego elektoratu sprawie, jaką jest jego zdrowie. Dlaczego swoją osobą nie wspomoże działań Powiatu. Człowieku... jeśli wymrzemy to kto cię wybierze?
 IKUS
 Iława, Piątek 09-05-2008

11603. 
Uwaga lekarze: chcą was zrobić w konia. Wrócicie do pracy a za wami wróci Jastrząb. Z uchwały zarządu powiatu wynika, że nowa dyrektor jest tylko p.o. na czas choroby starej. Powiat nie odwołał więc formalnie Jastrząb. Po jej powrocie będziecie musieli ponownie odczekać trzy miesiące, a w tym czasie znajdą się zastępcy na wasze miejsce. Tak chcą was podejść.
 życzliwy
 Piątek 09-05-2008

11602. 
Proponuję nie zadawać trudnych pytań Panu Staroście [...], bo może to u niego wywołać tak modną wymówkę jak pogorszenie się stanu zdrowia, podobnie jak u protegowanej "gołębicy", gdyż nie można podejrzewać, że pełniąc tak zacną funkcję, pytania nie zrozumiał.
Skąd takie dane, że szpital specjalistyczny w Elblągu jest w pierwszej 10 na krajowej liście (ze statystyk PO?) - chyba drobna pomyłka ze Szpitalem Miejskim w Olsztynie (gdzieś dzwonią, nawet blisko).
Jedno jest pewne, że mamy w Iławie urodzaj na pielęgniarki z wyższym wykształceniem rodem z Elbląga (jakby własnego chowu brakowało). Na marginesie dodam, iż nowa MBA pielęgniarka, należy do nielicznych osób z Elbląga, które bardzo chwalebnie wypowiadały się o swojej chorej poprzedniczce (jak znam życie i spryt MBA, będzie to choroba o długotrwałym przebiegu, która przy kominowych poborach dyrektorskich ok.10,5 tys plus premia, drogo będzie kosztować podatników - dziwi mnie tylko fakt, że jakoś nie podjęła się leczenia u swoich nowoprzyjętych "skundlonych" specjalistów). Szkoda, że Pan Starosta wyprowadza tak duże zarobki poza teren Powiatu - skoro tak sobie upodobał pielęgniarki mógł złożyć propozycję którejś z naszych Pań. Życząc rychłego powrotu do zdrowia Pani MBA, przesyłam jako jeden z leków na przyszłość, aby swoje menedżerskie zdolności wykazała w innej branży - niemedycznej.
 spec
 Czwartek 08-05-2008

11600. 
Mam nadzieję, że Starosta nie podda się jednak szantażom lekarzy i poszuka dyrekcji poza Iławą. W innym przypadku straci jedyną szansę na postawienie tego szpitala na nogi, zdrowe nogi. Trzymam kciuki!!!
 jaga
 Czwartek 08-05-2008

11599. 
KTO kasuje wpisy o tym, że Pani Gelert będąc nieświadoma swych czynów, wystartowała do Rady Elbląga i wygrywając, straciła mandat senatora PO z tytułu prawa? Kto zatem wstydzi sie braku roztropności w postepowaniu u tej Pani? KTO?
 Męczennik z Polski
 Czwartek 08-05-2008
Odp. 
Patrz przyjacielu na swój wpis nr 11588 :-))
 moderator
 Piątek 09-05-2008

11593. 
Ludzie!!! Pani Dyrektor Wiesława Jastrząb nadal jest Dyrektorem,
tylko że na zwolnieniu lekarskim. Nowa Pani Dyrektor [szpitala]
została powołana jedynie na czas nieobecności Pani Jastrząb.
 56
 Czwartek 08-05-2008

11592. 
--> Wieczorem we wtorek 6 maja WIESŁAWA JASTRZĄB nieoczekiwanie poinformowała starostę iławskiego MACIEJA RYGIELSKIEGO o rezygnacji
z funkcji dyrektora szpitala w Iławie. Wcześniej pani ex-dyrektor zasłabła podczas rozmów z jednym z internistów spoza Iławy na temat podjęcia pracy w iławskim szpitalu.
Więcej na ten temat czytaj w odnośniku poniżej:
"SZPITAL W IŁAWIE MA NOWEGO DYREKTORA"
 moderator
 http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=2070&show=czytaj
 Czwartek 08-05-2008

11591. 
Odnośnie wpisu numer: 11584

Coś Qbinek znowu się rozszalał na forum. Ma on niezłego hopla na punkcie cholew wszelakich. A wszystko się zaczęło tak niewinnie… Postanowiliśmy z wujem Kazikiem zrobić porządek z tym naszym małym darmozjadem. Wąs mu się sypnął pod nosem, trzydziecha na karku, a on ciągle w czwartej klasie elementarnej szkoły zalegał i tylko by teletubisie całymi dniami oglądał. Dalejże go do jakieś pracy szykować… i wyszykowaliśmy na pucybuta (podług talentów i zdolności). Parę dni nie minęło jak tu Qbinek z płaczem wraca i od drzwi woła, że fach mu nie leży, że oprzyrządowanie sprzedał i nowe przygody Koziołka Matołka sobie za to samowolnie zakupił.
O co poszło… Otóż, wisus niewyżyty, jak tylko niewiastę jaką spostrzegł, zamiast trzewiki jej przykładnie glansować, to on, cały zaśliniony, cholewki jej podgryzał i za to trepami po tej swojej wielkiej, kanciastej głowie obrywał.
Odtąd, jak o cholewie gdzie jakiej usłyszy, to zaraz jeży się ze złości i prycha, oczyska swe niechrześcijańsko wybałuszając...
 Ciocia Ela z Podleśnego
 [adres sfałszowany], Czwartek 08-05-2008

11590. 
Odnośnie wpisu numer: 11584

Obok analizy, rozkładu na czynniki pierwsze zagadnień i problemów, należy Qbusie, rozwijać dar syntezy. Scalam zatem podniesione przez ciebie problemy w jedno.
Internet pełni rolę współczesnego pierścienia Gygesa. Opisał ten fenomen genialny Platon w „Państwie”. Kto nałoży go na palec staje się niewidzialny. Osoby niewidzialne są także bezkarne. W takiej sytuacji niezwykle trudno jest im wytrwać w sprawiedliwości. W odległej przeszłości drogocenne pierścienie Gygesa wodziły na pokuszenie elity elit, obecnie zamieniają się w elektroniczne, tomabakowe pierścionki dla gawiedzi. Stąd tyle z nimi problemów...
Z kwestii bardziej szczegółowych. Nie unikam odpowiedzi merytorycznej. Powrót do pracy w zbiurokratyzowanej i przeregulowanej prowincji Eurolandu, w jakiej żyjemy wymaga wielu formalności. Lekarze nie zawiedli i zostali w szpitalu, gdy z winy dyrekcji nie zapewniony zmienników 1 maja i powstało zagrożenie dla pacjentów. Jak sobie wyobrażasz, poza sytuacjami wyjątkowymi, żeby ktoś nie będący pracownikiem leczył ludzi. Weź pod uwagę przepisy ustawy o systemie opieki zdrowotne, zawodzie lekarza, ubezpieczeniach obowiązkowych, itd. itp. Zresztą, jako absolwent Studium Ekonomiczno-Administracyjnego powinieneś o tym wiedzieć, więc po co Ci tłumaczę.
 Fabian Cholewa
 [adres sfałszowany], Czwartek 08-05-2008

11589. 
Odnośnie wpisu numer: 11550 11554

Myślałem, że starosta to chłop z jajami. A tu okazuje się, że pani Jastrząb, kobieta o gołębim sercu sama zrezygnowała z misji uzdrowienia iławskiej służby zdrowia.
Jako nadal doradca informuję pana starostę, że ani kodeks pracy, ani kodeks cywilny nie przewiduje wyrażania woli o zaniechaniu trwania stosunku pracy lub umowy cywilnoprawnej w formie SMS-a.
A tak już mówiąc poważnie dobrze, że szpital bedzie jakoś funkcjonował, problem jednak pozostał. Dreczy mnie jednak myśl: po co jest starosta, rada powiatu z przewodniczącym, cały powiat. Ktoś, kiedyś myslał chyba o powiatach istniejących do 1975 roku, i w tym sęk.
 czytelnik Kuriera (doradca amator)
 Czwartek 08-05-2008

11588. 
A więc spółki w miejsce szpitali, pomysł, mający realne szanse przejść w Sejmie. Przekształcenie szpitala w Iławie będzie przykładem "doskonałych posunięć" rządzycych, tym bardziej, że została sprawa nagłoniona w Polsce. Teraz oddłużenie i, kolejne uwłaszczenie niektórych osób.
Natomiast Pani Gelert, jest buforem. Ona jako senator, została radną Elbląga, niezważywszy, że w momencie uzyskania mandatu radnej, traci mandat senatora. Nierostropność....
 Męczennik z Polski
 Czwartek 08-05-2008

11587. 
Odnośnie wpisu numer: 11584

Co tam szpital Kubusiu, grunt, że dzięki staroście i jego Lali reklamę w mediach krajowych Iława miała niebywałą.
 konwalia majowa
 Czwartek 08-05-2008

11586. 
Odnośnie wpisu numer: 11581

Dla Ciebie mogę być nawet Świętym Mikołajem.
 nova
 Czwartek 08-05-2008

11585. 
Starosta, w którymś z wczorajszych wywiadów powiedział, że znalezienie kogoś na stanowisko dyrektora szpitala jest bardzo trudne. Zapomniał dodać: wśród moich kolegów nauczycieli i członków PO.
 nova
 Czwartek 08-05-2008

11584. 
Odnośnie wpisu numer: 11576 11569

Bulterier "Fabian Cholewa" skrzętnie, teraz już panicznie, unika wymiany argumentów. Kiedy ja demaskuję konkretnie, że on - pies łańcuchowy Białych Szantażystów - obszczekuje zapamiętale już nawet własny postulat zmiany dyrektorki, to odpowiada mi jakimś stękaniem o... lękach nocnych ze swojego dzieciństwa i wieku dorastania (jakieś brednie ze strachu przed cewnikowaniem, albo kompleksy na temat mikroskopijnych rozmiarów przyrodzenia).

Trol próbuje obrazić nie tylko mnie. Kiedy jakaś sympatyczna piguła ze szpitala stawia być może naiwne pytania, on ją od razu miesza z błotem porównując do wiejskiej, spoconej, niedomytej baby, która nie jest godna nawet w garach zupę mieszać.

I później standard według klucza: wykład o kulturze, połajanki z filologii oraz wiejskie przechwałki narcyza na łące. Oto widzi siebie jako Anioła Sprawiedliwości, Słuszności i Prawdy. Być może, a niech mu tam......
ma chłopak prawo tak sądzić. Ale doszło już ostatnio do tego, proszę państwa, że ta gnida zakłamana, chora na obrzęk tkanki mózgowej i opuszczona przez rozum - wyciera swoją dwulicową gębę Sokratesem!

Oto nasz dumny Fabian Sokrates Cholewa - jak sam ma odwagę przyznać - broni lekarzy. Moim zdaniem - nie broni, a pogrąża, a już na pewno nie lekarzy, lecz podłych, wyrachowanych szantażystów (sztuk około 10,
bo reszta to przyzwoici medycy).

Tylko debil może napisać na forum internetowym, nie podając nazwiska własnego i próbując kamuflować adres pod wszystkimi swoimi wpisami, że "chodzi z podniesionym czołem". Jak można być i nie być jednocześnie?

Tylko chłystek, chowający się za zasłoną anonimowości internetu, deklaruje w głos, że "nie lęka się odpowiedzialności". Jak można mówić
o jakiejkolwiek odpowiedzialności wymyślając sobie 10 anonimowych postaci? Tylko taki pusty arogant jest w stanie mieszać do tego jeszcze Boga i Historię...

Powtórzę ci, matole z ostatniej ławki oślej, jeszcze raz - bardzo jasno
i łopatologicznie, stylem i wymową dopasowaną w sam raz do twojej przysadki! CO TERAZ WYMYŚLĄ TWOI BIALI MAFIOSO? Jaki krok kolejny wykonają w walce o utrzymanie posad i horrendalnych zarobków? Wszak jedyny postulat (zmiana dyrektorki) stał się faktem. No i co teraz?
 Qba
 Czwartek 08-05-2008

11583. 
Odnośnie wpisu numer: 11582

Jakiej sprawie ma służyć teraz rozsiewanie takiego prymitywnego, nienawistnego przesłania? Czemu aż tak chcesz prześladować tych
ludzi? Co Ci złego uczynili lub ich dzieci, którym odmawiasz chleba?
 Głos Sumienia
 [adres sfałszowany], Czwartek 08-05-2008

11601. 
Uwaga lekarze: chcą was zrobić w konia. Wrócicie do pracy a za wami wróci Jastrząb. Z uchwały zarządu powiatu wynika, że nowa dyrektor jest tylko p.o. na czas choroby starej. Powiat nie odwołał więc formalnie Jastrząb. Po jej powrocie będziecie musieli ponownie odczekać trzy miesiące, a w tym czasie znajdą się zastępcy na wasze miejsce. Tak chcą was podejść.
 Życzliwy
 Czwartek 08-05-2008

11582. 
No i udało się lekarzynom odwołać Panią Dyrektor.
Mam nadzieję, że za nowej Pani Dyrektor pracy też nie dostaniecie.
Nie zasługujecie na to żeby nazywać się lekarzami. Zostawiliście
chorych ludzi, którzy na was liczyli. Wstyd.
 szpitalinka
 Środa 07-05-2008

11581. 
Odnośnie wpisu numer: 11578

Nova, teraz mam pewność ty musisz być iławskim lekarzem, który złożył wypowiedzenie :)))) Jakbym słyszał właśnie to przy łóżku chorego.
Nie ma jak fachowa pomoc - gratulacie koleżanko :))))
 fan
 Środa 07-05-2008

11580. 
Odnośnie wpisu numer: 11574

Postulat lekarzy nie został zrealizowany.
Pani Dyrektor Wiesława Jastrząb nie została odwołana ze stanowiska uchwałą zarządu. Może Pani Elżbieta Gelert została powołana na stanowisko tylko na czas choroby Pani Jastrząb?
 56
 Środa 07-05-2008

11579. 
Nie macie problemów. Ronaldinho myślał, że to kobiety.
 kibic
 Środa 07-05-2008

11578. 
Odnośnie wpisu numer: 11573

Fan, po prostu spróbuj napić się zimnej wody. Może poczujesz się lepiej... A, chłodny okład na głowę też nie zaszkodzi.
 nova
 Środa 07-05-2008

11577. 
Odnośnie wpisu numer: 11569

I znowu ta "mafia"- ludzie !!! Szkoda słów.
Qbo, oni od tygodnia są bezrobotni - osoba bezrobotna nie może pracować na, bądź co bądź, odpowiedzialnym stanowisku lekarza
- trzeba ją zatrudnić i ustalić warunki; możliwe, że te wcześniejsze
nie będą odpowiadały Pani Dyrektor (pamiętasz magiczne 20 000 zł).
 cija
 Środa 07-05-2008

11576. 
Odnośnie wpisu numer: 11569

Zazwyczaj nie ustosunkowuję się do uwag formułowanych w taki niekulturalny sposób, ale dla ciebie robię wyjątek. Ciocia wspominała o tych perypetiach z cewnikiem, rozmiarami, obsesją na punkcie lekarzy itd. Powiem po męsku i od serca – szczerze Ci współczuje. Nie ma się z czego śmiać. Próbujesz nawiązywać do kultury antycznej i ja to pochwalam. Filologiem klasycznym jednak jesteś średnim. Mylisz pojęcia, albo używasz słów, których nie rozumiesz. Nigdy nie pretendowałem do roli pretorianina, czyli strażnika przed napaścią fizyczną. Gdybym faktycznie czynił to co mi przypisujesz, należałoby tą działalność porównać raczej do pozycji pretora – strażnika sprawiedliwości, animatora rozwoju zdarzeń w kierunku słuszności, prawdy, dobra. To mam na celu zwalczając nadużycia polityków-sofistów, przekupnych trybunów ludowych i żądnego krwi tłumu, a propagując sokratyczny dialog, poszukiwanie wartości ponadczasowych w teatrze życia i wieczności. Dlatego bronię lekarzy, chodzę z podniesionym czołem i nie lękam się odpowiedzialności, nawet tej przed Bogiem i historią. Ave Qbusie.
 Fabian Cholewa
 [adres sfałszowany], Środa 07-05-2008

11575. 
Odnośnie wpisu numer: 11569

panie starosto, tylko nie dyrektor z iławy bo utoniemy w przekretach jakie tworzą lekarze
 iławianin
 Środa 07-05-2008

11574. 
Lekarze z Iławy "zwolnili" dyrektorkę

Koniec konfliktu w iławskim szpitalu? Wczoraj został spełniony główny postulat protestujących lekarzy - z pracy zrezygnowała dyrektor Wiesława Jastrząb. Zastąpi ją szefowa Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu.

Dyr. Jastrząb, która jeszcze w poniedziałek zapowiadała, że nie zamierza opuścić stanowiska, dwa dni później zawiadomiła starostę Macieja Rygielskiego (szpital podlega powiatowi) o złym stanie swego zdrowia.
- Pani Jastrząb powiedziała mi, że nie wróci do szpitala. Zaproponowałem więc pani Elżbiecie Gelert, by objęła kierowanie naszym szpitalem - mówi starosta.

- Zgodziłam się na tę propozycję, bo zdarzają się nagłe sytuacje, taka jak choroba pani Jastrząb, która jak sądzę nie wytrzymała napięcia wywołanego konfliktem - mówi Gelert. - Poza tym szpital w Iławie nie jest dla nas konkurencją, przeciwnie, możemy się doskonale uzupełniać.

Dyrektorka z Elbląga zapewnia, że podoła kierowaniu dwoma placówkami, które dzieli 100 km: - W Iławie muszę uporządkować sprawy kadrowe i przypilnować kontraktu z NFZ - dodaje Elżbieta Gelert, która zamierza łączyć obie funkcje przez co najmniej trzy miesiące. Choć starosta Rygielski ma nadzieję, że dyrektorka na stałe zajmie się iławskim szpitalem: - Słyszałem o dyrektorach, którzy kierują nawet kilkoma placówkami - mówi.

A zadanie, przed którym stoi Gelert jest niełatwe, bo wczoraj wojewoda Marian Podziewski zdecydował o zaprzestaniu działalności przez pediatrię i neurologię. Na tych oddziałach nie było lekarzy do opieki nad chorymi, dlatego już w ub. czwartek oba oddziały i interna przestały przyjmować pacjentów. Tego dnia minął okres wypowiedzenia 33 lekarzy zatrudnionych w iławskim szpitalu. Lekarze zaczęli protest, by doprowadzić do odwołania dyrektorki. Czy teraz wrócą do pracy? Dagmara Omieczyńska-Nastaj, szefowa lekarskiego związku w szpitalu, która także odeszła z pracy: - Oficjalnie nikt nas nie poinformował o dymisji pani Jastrząb. Ale gdyby to była prawda, z chęcią przystąpimy do rozmów o powrocie do pracy - mówi.
 skaner (źródło: Gazeta Wyborcza Olsztyn)
 Środa 07-05-2008

11573. 
Odnośnie wpisu numer: 11570

Dobre - "legalnie" :)))))
Przecież cały czas mówiliście że zagrożone jest bezpieczeństwo mieszkańców powiatu!! Nie ma na co czegać tylko pędzic i zapewniac bezpieczeństwo społeczeństwu!!!!
"Legalne świadczenie pracy" to tylko formalności!!! Nadrzędną rzeczą jest zdrowie pacjentów!!!!
Nie opowiadaj pod publiczkę tylko idź i zapewniaj bezpieczetwo!!!
No chyba że czekasz na działania prokuratury!!!! do której zgłosiłaś donos na Pania Dyrektor!!!! no chyba że trzeba pomóc Pani na włościach!!!!
 fan
 Środa 07-05-2008

11572. 
Odnośnie wpisu numer: 11569

Mafia wygrała. Mam tylko nadzieje, ze dyrektorem nie zostanie ktos z Ilawy, bo to bylaby parodia.
 iławianin
 Środa 07-05-2008

11570. 
Odnośnie wpisu numer: 11569

No coś Ty Qbo, bądź poważny: przecież lekarze zwolnili się z pracy, czyli nowy pracodawca zwyczajnie musi ich zatrudnić. Bez tego nie mogą legalnie świadczyć usług medycznych.
 nova
 Środa 07-05-2008

11569. 
Odnośnie wpisu numer: 11558 11498

No i wszystko jest jasne. Jedyny postulat lekarzy, jak sami podkreślali skomląc przed kamerami, czyli inny dyrektor szpitala ("nawet podwyżek już nie chcemy"), stał się faktem.
Czy jednak Biali Mafioso, zwani "lekarzami" (około 10 szantażystów) wrócili dziś niezwłocznie na oddziały do łóżek pacjentów? WCALE NIE!
Czyli o co chodziło? No jasne, mówiłem to w kółko. O kasę, jeszcze im
mało. I zmowę. Całe te przedstawienie - mydlenie oczu. Zachowują się
jak bandyci pospolici, nie cofną przed niczym.
A "Fabian Cholewa" o stu twarzach w wirtualnym tłoku, specjalista od cewnikowania oraz tchórz i pies łańcuchowy Białych Szantażystów, już obszczekuje zapamiętale własny postulat i zaczyna wiercić przy nowej Pani dyrektor. "Nasza kasa, przywileje i stołki, sami będziemy sobie wybierać nowego dyrektora!". Oto jest elita Iławy... Zakamuflowana
i jawna hałastra.
Nie myliłem się co do ciebie - "pretorianin" to był wielki komplement.
 Qba
 Środa 07-05-2008

11568. 
Odnośnie wpisu numer: 11559

"Dlaczego dyrektorzy iławskiego szpitala to ludzie z Elbląga? Kto ich podsuwa staroście? Widać, że są to ludzie z kadr PO, ale dlaczego Elbląg a nie Olsztyn? Może poseł Lisek, który ma blisko z Gdańska do Elbląga?"

To się nazywa "real - politik" - my tu się zastanawiamy nad tym co może rada, zarząd, starosta, a decyzja o istotnych dla nas sprawach zapadają u góry i są komunikowane przez sms`y.

1) V.I.P. do Jastrząb: "Kończysz misję, uciekaj w chorobę"
2) V.I.P do Starosty: "Maciej, Jastrząb odwołana, następnym dyrem u ciebie będzie pani ..."
3) Starosta do Jastrząb: "Wiesia, co ja tu mogę, jestem tylko starostą"
4) V.I.P do super V.I.P`a: "Donek. Spokój znów panuje w Iławie, wciąż mamy szanse w następnych wyborach..."
 Politolog-ornitolog
 [adres sfałszowany], Środa 07-05-2008

11567. 
Odnośnie wpisu numer: 11565

Chyba się z tego nie podniosę....
 nova
 Środa 07-05-2008

11566. 
Odnośnie wpisu numer: 11562

Szpitalinko, jeżeli to co piszesz jest prawdą to idź do prokuratora, jeżeli nie to pomówienie i możesz mieć nieprzyjemności.
Mniejsza o to.
Bardziej martwi mnie, czy aby wypowiedzenie złożone sms-em ma moc prawną (bo jak pani Wiesława J. wydobrzeje może powiedzieć, że to jakiś "biały mafioso" wysłał tę wiadomość korzystając z jej niemocy).
Po drugie czy nowa pani dyrektor może być dyrektorem dwóch szpitali
- z tego co wiem NIE! Podobna sytuacja była z panem Kowalczykiem
(Kwidzyn-Prabuty).
I nie likwidujcie jeszcze szpitala w Prabutach - ciągle istnieje. Pozdrawiam
 cija
 Środa 07-05-2008

11565. 
Odnośnie wpisu numer: 11561

Podobnie jak ciebie nova!!!!!!!!!!!!!!! Albo i pozostałych "orłów".
 fan
 Środa 07-05-2008

11562. 
Odnośnie wpisu numer: 11557

Cija, może i bezpieczniej, ale dla kogo? Jak za dawnych czasów: chcesz położyć się do szpitala, to idź najpierw prywatnie do gabinetu (........). Niektórych na to niestać a też wymagają opieki lekarskiej i diagnostyki.
Pani Dyrektor jestem zawiedziona, doprawdy poddać się walkowerem?
Najważniejsze, że [nowa dyrektor] nie jest to kolejny lekarz.
 szpitalinka
 Środa 07-05-2008

11561. 
Jak to miło, że p. Jastrząb zrozumiała gdzie jej miejsce.
Ale polecam szanownym forumowiczom wczorajsze wypowiedzi na forum
"szpitalniczka" - jak sądzę młodego lekarza oddelegowanego na dyżur na forum Kuriera.
Zwróćcie uwagę ile tam pogardy dla człowieka... Ktoś chciałby go spotkać na swojej drodze potrzebując pomocy lekarza? Ja nie.
 nova
 Środa 07-05-2008

11560. 
No bidaki do rozmów. Tylko pamiętajcie to też PIELęGNIARKA!!!
Trzymam kciuki za Panią Dyrektor - pielęgniarkę :)))))))
 fan Fabiana Cholewy
 Środa 07-05-2008

11559. 
Nowa dyrektor szpitala to była senator PO, która startowała na stanowisko prezydenta Elbląga, dostała się do Rady Miasta Elbląga i tym samym utraciła mandat senatora... ukończyła pielęgniarstwo na AM w Poznaniu itp itd.
Dlaczego dyrektorzy iławskiego szpitala to ludzie z Elbląga? Kto ich podsuwa staroście? Widać, że są to ludzie z kadr PO, ale dlaczego Elbląg
a nie Olsztyn? Może poseł Lisek, który ma blisko z Gdańska do Elbląga?
 czytelnicy
 Środa 07-05-2008

11558. 
Forma pożegnania z Iławą, jaką zastosowała Pani "Nielot" najdobitniej wyraża poważanie w jakim ma ona mieszkańców tego miasta. Dziwne,
że dotknięta nagłym niedomaganiem, nie poddała się pod opiekę
"światowej klasy specjalistów", których sprowadziła do iławskiego szpitala, tylko udała się do Elbląga... Wszystko na ten temat!
 Fabian Cholewa
 [adres sfałszowany], Środa 07-05-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 146 147 148 ... 291 292 293 294 295 296 297 298 299 ... 339 340 341 ... 386 387 388 następna ] z 388



102862965



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.