Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

35156. 
Odnośnie wpisu numer: 35147

"Nie zmienia to jednak tego, że każde miasto powinno mieć swoje serce. Tam gdzie życie tętni ze szczególną intensywnością, gdzie ludzie chętnie się spotykają, rozmawiają ze sobą (...)"

Stare Miasto nigdy dla mnie nie było, nie jest i nie będzie sercem Iławy. Kiedyś, przed wojną pewnie tak. Ale ja takiej Starówki nie znam. Dla mnie było i jest to osiedle i tylko osiedle z placem pośrodku. Owszem, sklepy z używaną odzieżą to gruba przesada, ale cudów też nie będzie, nikt galerii nie kwapi się tam otworzyć.
Tak, zapewne dużo przyjemniej wyglądałyby płaskie fontanny, po których można chodzić, biegać i chłodzić się latem, ale malowaniu trupów mówię stanowcze nie. Remont tego osiedla jest w co prawda dalekich, ale jednak planach. Tłuczenie więc bez przerwy tego tematu od początku tej kadencji samorządu jest zwykłą przesadą.
Dla mnie dzisiejsze centrum miasta to ulica Niepodległości, okolice parku i ratusza.
I jeszcze jedno - myli się Pan, co do wieku "osób ceniących spokój". Bo nie wszyscy, nawet młodzi, żyją na ciągłej adrenalinie. Co innego piknik wiosenny, a co innego ciągły gwar rzekomego "centrum". To też należy wziąć pod uwagę.
 ktosik
 Iława, Poniedziałek 09-05-2016

35155. 
Odnośnie wpisu numer: 35153

Do prokuratury należy złożyć zawiadomienie na bezczynność policji. Komendant i dzielnicowy mają jaja? Jeśli i to nie pomoże, to zwyczajnie na miejscu wykonać egzekucję potwora w akcie samoobrony koniecznej, bo gdy gad taki wyczuje słabość, zagryzie.
Jeden z nich do mnie też doskoczył, ale wykonałem unik i skontrowałem udanym kopem prosto w pysk, więc zwinął się i ledwo pozbierał na łapy.
No ale nie każdy jest przygotowanym do bójki ORMO-wcem, bo co ma powiedzieć na przykład niczemu winna kobieta z dzieckiem na rowerze...
Kto odpowie za tragedię?
 ORMO-wiec
 Iławski, Poniedziałek 09-05-2016

35154. 
Odnośnie wpisu numer: 35151

Oczko wodne przy Osiedlu Ostródzkim to drugie, po oczku wodnym za warsztatami budowlanki, które można w swoisty rekreacyjno-sportowy sposób zagospodarować. Jednak koszty mimo wszystko idą w setki tysięcy. Nie teraz więc, idioci!
Albo rekreacja, albo nowy wizerunek miasta przed Głównym Dworcem, by turysta, kiedy z Pendolino wygramoli się, nie wpakował się w zarośla, a doznał szoku wizerunkowego na tle Iławy.
Skoro jednak nie gospodarka was boli, a rekreacja (przejadanie kasy) w tle oczek wodnych, to widzę takie rozwiązania.
Jedno i drugie oczko ma bagienny drzewostan, jak wierzby płaczące, te stare sprzed dziesiątek lat, oraz osiki i, jak się nie mylę, nawet olchy. Bagienko należałoby nawodnić. Wpuścić raki i karasie oraz cierniki z kijankami, by to przyciągnęło wiosną parę dzikich kaczek. Wokół bagienka widziałbym kilka ławeczek, a za nimi okrężna ścieżkę z porządnego asfaltu do łyżworolek. Dalej od stawu i zieleni, nieco w polu, boisko małe dla dzieciaków do piłki nożnej z brameczkami przenośnymi, montowanym na stałe. Boisko do siatkówki plażowej obowiązkowo drugie. Z gimnastyki: drążki. Konieczna będzie równoważnia, krata do wspinania. Też drabinka pozioma. Nie zapominamy o siłowni pod chmurką. Takie są moje marzenia w temacie rekreacji napowietrznej.
Przejadamy? I udajemy, że nic się nie stało? A po nas choćby potop?
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 09-05-2016

35153. 
Szanowna redakcjo Kuriera!
W miejscowości Wola Kamieńska jest problem agresywnych psów Pana Włodzimierza Estkowskiego. Trzy owczarki niemieckie wieczorami oraz nocami, czasami w ciągu dnia, notorycznie uciekają z posesji i grasują po okolicy wzbudzając strach i przerażenie.
Fakt ten był wielokrotnie zgłaszany na policję, ale nic w tej sprawie się nie dzieje.
W ubiegłym tygodniu te psy zaatakowały i zagryzły na śmierć 4 daniele u Pana Mirosława Kowalskiego w pobliskim Szałkowie. Oczywiście została wezwana policja - i dalej nic.
Kilka dni temu te psy zaatakowały na pastwisku bydło Pana Antoniego Kalbarczyka z Woli Kamieńskiej. Ponownie została zawiadomiona policja, ale sytuacja nie uległa zmianie, bo dzisiejszej nocy psy znowu grasowały po okolicy.
Z tego co mi wiadomo, takich zawiadomień na policję jest dużo więcej. Psy atakują osoby spacerujące lub jeżdżące rowerami, ale ten Pan czuje się nietykalny.
Nie wiem na co czeka policja - aż dojdzie do tragedii...? Przecież tu chodzi o bezbronne dzieci.
Proszę zainteresujcie się tą sprawą zanim będzie za późno.
 Jan
 Iława, Poniedziałek 09-05-2016

35152. 
Przysłuchiwałam się w kolejce do lekarza dyskusji o demonstracji KOD-u.
Wreszcie usłyszałam taki tekst: "Za Tuska to było lepiej".
Nie wytrzymałam.
"Proszę Pani, a co było lepiej? Proszę wymienić tylko jedną rzecz"
"No na przykład przeszłam na emeryturę w wieku 55 lat"
"A wie pani kto ten wiek emerytalny podniósł?"
"No ten idiota Kaczyński! Udało mi się przed nim uciec!"
"Właśnie, że nie! Podniósł właśnie Tusk! Pani się jeszcze udało, innym nie"
"Milcz smarkulo, mama cię nie wychowała"

Durne społeczeństwo mamy, durne do sześcianu.
 Ola Mała
 Iława, Poniedziałek 09-05-2016

35151. 
Odnośnie wpisu numer: 35146

Ja uważam, że radni akurat w tym przypadku zaproponowali dobre inwestycje.

Oczko na ul. Ostródzkiej... No przyznam, że nigdy nie zastanawiałem się nad zagospodarowaniem tego terenu ale pomysł wydaje mi się wspaniały. Mieszkając w Warszawie byłem świadkiem zagospodarowania małego osiedlowego Jeziorka "Balaton" na Gocławiu i przyznam, że z wielkiego "G" można zrobić coś miłego dla mieszkańców osiedla. Pomysł o wiele lepszy niż ten skwer przy ratuszu.

Fontanny na Starówce. Pełna zgoda. Choć wolałbym je zburzyć i postawić nowe (może coś na podobę żaglówek?). Ale wiem, że póki co nie ma pieniędzy więc pomysł mi się podoba. Zwłaszcza, że np. ta wystawa znaczków za taką kwotę brzmi śmiesznie.

Przystanek na Gajerku... Hmm, najpierw to bym proponował poprawić w ogóle komunikację w Iławie. Chociaż wiem, że to trudne zadanie.

Nie zgodzę się jednak z pomysłami podświetlenia MOPS-u czy czujniki ruchu na przejściach, bo to już uważam za zbędne inwestycje obecnie.
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Poniedziałek 09-05-2016

35150. 
Odnośnie wpisu numer: 35144

Przebieg sesji jest dostępny, każdy może się zapoznać. Zanim więc chce się rzetelnie zabrać głos na forum chcąc ugryźć rozmówcę, należałoby nauczyć się czytania ze zrozumieniem. Stoi wyraźnie napisane "konkluzje po sesji", a nie "wnioski po komisji"
Jeśli tak "twórczo" przebiegają posiedzenia komisji jak sesje, to gratuluję!
 ktosik
 Iława, Poniedziałek 09-05-2016

35149. 
Odnośnie wpisu numer: 35146

Przeczytałem wcześniejsze propozycje Pana Burmistrza i te złożone przez radnych teraz.
Dlaczego nie uwzględniono pomocy tym rodzicom, których dzieci nie dostały się do przedszkola? Czy nie było żadnej możliwości znalezienia i przystosowania miejsca, gdzie można by stworzyć grupy dla 3-latków? Czy nie można dofinansować pobytu w prywatnych przedszkolach tych dzieci? To jest jeden z realnych problemów iławian!
Podoba mi się propozycja zapłacenia za szczepienia na pneumokoki choć części naszych iławskich dzieci. Proszę, żeby robić coś więcej w kierunku prorodzinnym w naszym mieście.
Sprawa druga - do kogo trafią przewidywane dla urzędników podwyżki? Do dyrektorów i wicedyrektora miejskich jednostek takich jak ICK lub ICSTiR, którzy nie wykazują się żadnymi inicjatywami, a mieszkańcy okazują jawne niezadowolenie działaniami a raczej ich brakiem podległych ich jednostek?
Chciałbym, żeby w końcu nam mieszkańcom żyło tu się lepiej. Jeśli jest taka możliwość dzięki tym 4 mln, to apeluję do radnych i Pana burmistrza żeby to spowodować.
 Wiktor
 Iława, Niedziela 08-05-2016

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

35148. 
Piłkarze Jezioraka rozgromili na swoim boisku zespół Mewy Smykowo (koło Ostródy) wynikiem 14:0.
Ostatniego gola meczu zdobył debiutujący w seniorach 16-letni Grzegorz Kochalski.
Warto dodać, że przed meczem byliśmy świadkami pięknej uroczystości. Kapitan Krzysztof Kressin wstąpił w związek małżeński z Panią Kamilą.