Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

40371. 
Zawieźliśmy do szpitala na Oddział Psychiatrii chorego mężczyznę z ewidentnymi zaburzeniami psychiatrycznymi - nie wiedział już kim jest i gdzie jest - a oni dzwonią do nas na drugi dzień żeby go zabrać z powrotem, bo "coś tam, coś tam".
Kurierzy, zróbcie coś z tym szpitalem, bo nam już ręce opadają.
 Renata
 Rucewo, Sobota 18-05-2019

40370. 
Odnośnie wpisu numer: 40366

Chyba się zagalopowałeś w swoich wypowiedziach i skręcasz w nich na wszystkie możliwe strony.
Pokaz, który w tamtym roku był rewelacyjny, przyciągnął w tym ludzi z połowy Polski, jednak pod względem programowym był słabszy. Koniec i kropka. Jest to największa tego typu impreza w regionie, więc nic dziwnego, że poziomem powinna dorównać swojej rangi. Zresztą idą na nią niemałe pieniądze więc przede wszystkim ma to być adekwatne do podniebnych akrobacji.
"Tłem" był choćby narrator, Pan Sznuk czy hangar party na 150 osób. Wiem, piloci, sponsorzy itp. Ale czy to aż tylu gości? Ciekawym czy kiedykolwiek dowiemy się nazwisk z tej listy.
Dlaczego impreza, na której gościł choćby Artur Kielak, nie musi być na poziomie, tylko dlatego, że odbywa się w Iławie a nie w Gdańsku czy innym dużym mieście? Jako reprezentant gawiedzi, uważam, że lekceważące jest Twoje podejście. Jeśli Iławę rozsławiły poprzednie Lotnicze Majówki, niech tak pozostanie. Nie obniżajmy poziomu, "bo i tak przyjadą". Zgodnie z Twoją logiką, dajmy "uśmiechniętym tłumom" cokolwiek byle było dużo i tłoczno.
Mój "wysublimowany gust" tęskni do poprzednich edycji, w których ucieszone tłumy również przewijały się po straganach, z jednoczesnym zachwytem patrząc w niebo. Wystarczy poczytać ubiegłoroczne zachwyty na forach.
Jak Paniczysko życzy sobie jeździć do innych miast na rozrywki, bo "go stać", proszę bardzo. A tym samym proszę nie wciskać iławianom byle czego i nie traktować ich jako bandy ucieszonych baranów.
 Mały Jaś
 Iława, Sobota 18-05-2019

40369. 
Odnośnie wpisu numer: 40366

Hola hola! Owszem, ja też oczekuję doskonałych wykonawców muzyki klasycznej, ale nigdy za darmo.
Czy kolega zdaje sobie sprawę ile bierze za koncert uznany wokalista operowy? W Polsce 100 tys. zł, i na dodatek jest niedostępny. Ale czy nam w Iławie potrzeba aż tej klasy światowej wykonawców sztuki operowej? Oczywiście, że nie.
Mamy wielu młodych, może mniej znanych, ale bardzo zdolnych i tacy nam wystarczą [...].
Szefowa kultury złożyła przymusowe wypowiedzenie, bo pono nie chciała Burmistrzowi Dawidowi, zakochanemu w ideologii LGBT, organizować imprez "tęczowych". [...]
Ona co jakiś czas sprowadzała ludzi wysokiej klasy. No i czy bilety się rozchodziły? Nie, trzeba było dokładać.
Teraz niejaki Piotr Lulkowski, kolejny przyjaciel Burmistrza Dawida, ma swój kawałek sztuki imitowany z Paryża. Zachodzę w głowę skąd u takich zawodników święte przekonanie, że jak z Paryża, to musi być lepsze niż swoje. Ale czy można brać na poważnie gościa, który ostatnio rozdawał nawet na ulicy zaproszenia na koncert o wartości po 100 złotych...?
Tego chcieliście...?

* * *

Dodam jeszcze jedno. Za czasów AWS-u zaprosili do Łodzi na koncert Andrea Bocelli. Bardzo sie starałem o bilet i udało się. Tylko 500 złotych to kosztowało. Za to, co zobaczyłem i usłyszałem dałbym nawet 2 tysiące zł, kolego.
Aaaa, i jeszcze jedno. W Warszawie w Sali Kongresowej Pałacu Kultury udało mi się - na stojąco za 200 zł - posłuchać koncertu młodziutkiej Mireille Mathieu.
 Marszałek
 Iława, Sobota 18-05-2019

40367. 
Odnośnie wpisu numer: 40364

Dlaczego w realiach lokalnych 30-tysięcznego miasta wszystko trzeba mierzyć polityczną miarą?
"Milczący PiS", albo "liberalna lewizna"?
Co to niby ma znaczyć? [...] Wybrany bezpośrednio przez mieszkańców burmistrz otrzymał olbrzymią władzę, która wywołuje najniższe instynkty u ludzi, którym przychodzi z nim współpracować.
Odrażający koniunkturalizm, lizusostwo, szemrane dogadywanie się na każdej płaszczyźnie.
Barwy partyjne nie mają tu żadnego znaczenia. Liczą się wyłącznie chłodno skalkulowane relacje.
Dzisiaj burmistrza, zwanego na mieście Dawidkiem Bobaskiem, firmuje ekipa Ptasznika, Młotka, Paczkowskiego, Woźniaka, oraz trójka renegatów - Prasek, Rychlik, Miecznikowski - i dwójka od samego burmistrza: Anna Pogodowska i dubler Michał Kamiński.
Możecie sobie wyobrazić skalę usidlenia Dawidka Bobaska?
[...] Grupa interesów i interesików założyła na szyjkę chłopaczka żelazny uścisk i to ich łączy. Do końca tej kadencji nie zdejmą tej obroży ani na chwilę. [...]
Dogadana ekipa liczy dokładnie tyle, ile wymagana najmniejsza większość czyli 11 radnych na 21, i nie przejawia najmniejszego zainteresowania dewastacją służb w ratuszu, niszczeniem klimatu zaufania iławian do władzy w ratuszu.
Poglądy polityczne nie mają tu żadnego znaczenia!
 iławianin [397]
 Iława, Sobota 18-05-2019

40366. 
Odnośnie wpisu numer: 40365

Ja oczekuję spektakli teatralnych i operowych na poziomie, a nie cięcia kosztów. Oczekuję zapraszania gwiazd światowej sławy. Nie życzę sobie cięcia finansów na to.
Wstęp ma być za darmo, w końcu też płacę podatki i to niemałe.

Widzisz niuanse w podobieństwach mojej wypowiedzi i Twojej?
Jakie jest zadanie miasta? Czy zaspokajanie gustów artystycznych garstki? Podatki mają iść na cele konieczne. Impreza tego typu nie jest, więc musi się zwrócić.
W ogóle piszesz jakieś nielogiczne rzeczy o cięciu kosztów dla otoczki.
Przepraszam, ale czy masz na myśli ten "jarmark"? Że niby to z kasy miasta był finansowany i przez to nie było takich atrakcji jakich sobie życzysz? Bo logiczne jest raczej to, że ten "jarmark" wszak miał pomóc sfinansować imprezę, chociażby w postaci podatków, które spłyną potem do kasy miasta.
Mała uwaga do tej gawiedzi.
Jak mam ochotę na coś wysublimowanego to jadę do Gdyni, albo chociaż do Torunia. Nawet olsztyńska filharmonia daje radę. Stać mnie. Nie oczekuję od nikogo, że mi to zaspokoi.
Pokazy samolotów, to jednak jest coś innego. To ma się podobać większości, a nie garstce malkontentów. Na pokazach były tłumy, większość była zadowolona.
Impreza się sprawdziła. Mogłaby pogoda być lepsza. Jednak tłumy ludzi i uśmiechnięte twarze tej, jak to z niezrozumiałej dla mnie wyższością określiłeś, gawiedzi - pokazały, że było dobrze.
Dla mnie to Ty jesteś reprezentantem gawiedzi, bo to był impreza masowa, popularna, a nie wysublimowany, na najwyższym poziomie występ teatru baletowego. [...]
 nemo
 Iława, Sobota 18-05-2019

40365. 
Odnośnie wpisu numer: 40362

...a budżet miasta bierze się z księżyca?
Czy z udziału w podatkach?
No chyba że, Twoim zdaniem, tworzy go burmistrz cudotwórca. Wszyscy, którzy tu żyją i pracują są sponsorami tej imprezy, więc przestań pleść trzy po trzy. Chcesz stragany, to je masz. Ja chcę pokazów na poziomie a nie cięcia kosztów dla otoczki.
Zgodnie z Twoją logiką - "wełna nie wełna, byle dupa pełna" - dajcie tej gawiedzi cokolwiek, niech się cieszy i nie marudzi. A oni weszli "za darmo" i jeszcze pretensje mają? Pan Łaskawy berłem skinął i tłum powinien na raz piać unisonem z zachwytu.
W jednym masz rację: na "byle co" szkoda kasy.
 Maurycy
 Iława, Piątek 17-05-2019

40364. 
Odnośnie wpisu numer: 40357

Złota Rybko, a mi się wydaje, że Pan Burmistrz D. Kopaczewski nie ma żadnej realnej opozycji w Radzie Miasta. Sama liberalna lewizna i milczący na sesjach PiS.
Jedyna realna opozycja, która punktuje działalność obecnego włodarza miasta jest poza Ratuszem. Jest dość krzykliwa, ale gdyby nie jej krzyk to palma odbiłaby chłopczykowi jeszcze bardziej.
Radnym, w tym i tej Jackowskiej z klubu PO, pasuje taki układ, że mają leszczyka bez doświadczenia, którym można sterować jak zabawką.
 rybak
 Iława, Piątek 17-05-2019

40362. 
Odnośnie wpisu numer: 40356

Jestem za, a nawet przeciw.
Podstawą działania naszego miasta jest dobrobyt naszych mieszkańców.
Jeśli ludzie chcą igrzysk, niech będą, byleby były opłacalne.
To, czy to będą pokazy samolotów, przedstawienie operowe, koncert disco polo, czy zawody w rzucaniu w łajnem do celu jest obojętne. Ważne, by społeczeństwo było happy. Klient ma zawsze rację.
Jeśli na pokazie były tłumy i korzystały z tego „tła” chętnie, z radością i satysfakcją, to znaczy, że było potrzebne.
[...]
Domaganie się odpowiedniego (w Twym mniemaniu) poziomu imprezy. Zapłaciłeś za bilet? Czy oglądałeś za darmo?
Za przedstawienie zapłacił budżet miasta i do miasta muszą te pieniądze wrócić. Jeśli nie wrócą, to impreza się nie powtórzy.
Jeśli chcesz wymagać, wyłóż własne środki i nie przejmuj się jarmarkiem.
 nemo
 Iława, Piątek 17-05-2019

40361. 
Z dużym niepokojem obserwuję rozwój sytuacji w Przedszkolu Miejskim w Suszu.
Nowa Pani wiceburmistrz zażądała zwolnień 4 Pań, które zatrudniane są w charakterze pomocy dla nauczycielek. W to miejsce Pani Lucyna zamierza zatrudnić osoby niepełnosprawne ze swojego projektu. Osoby bez wykształcenia.
Pracownicy obawiają się o bezpieczeństwo swoich dzieci, bo to nie pomoc, a dodatkowa praca. Te osoby raczej wymagają opieki, niż ją zapewnią dzieciakom. [...]
 Mewa
 Susz, Czwartek 16-05-2019

40360. 
Odnośnie wpisu numer: 40357

Złota Rybko, nie łudź się. To wszystko jedna ręka i "jedna dupa", dość specyficzna. Na życzenie "Dawida Biedronia" odwołanie skarbnik miasta Ewy Moszczyńskiej pokazało to dobitnie.
Ciekawym tylko, czy mogą sobie patrzeć teraz na twarz w lustrze...?
A nie, zapomniałem, że nawet jak na nich plują, to oni mówią, że tylko deszcz pada.
W tej Radzie Miasta to jeden as "lepszy" od drugiego. Elżunia Prasek, Anetka Rychlik i Zbysio Miecznikowski po wyborach zapomnieli spod czyich skrzydeł wyszli i nasrali za siebie jak gołębie na gzymsie (przepraszam za konieczne słownictwo).
Ewunia Jackowska, to nasz lokalny kameleon zwariowany, nieustannie zmieniający sympatie według tajemnego klucza.
Właduś Ptasznik jak wielki znawca świata, próbuje brylować na sesjach, atakując Adasia Żylińskiego. Po wymyśleniu nowej historii sprzed I wojny światowej, błysnął na sesji kolejnym wykładem, że należy kopnąć Panią skarbnik, bo jak on był burmistrzem, to też chciał spać spokojnie. O tak, spał tak bardzo spokojnie i snem głębokim, że przespał 8 lat historycznie największych dotacji UE i zostaliśmy bez najważniejszych dla miasta inwestycji, czyli wiaduktu przy białym kościele oraz wiaduktu na wylocie na Kisielice.
Miś Młotek, przewodniczy, choć niczym szczególnym prócz zajmowanych stołków w swojej karierze się nie wyróżnia.
Tomcio Woźniak jest jedną wielką zagadką - winny czy niewinny z lat kierowania ICK? (audyt to najpilniej strzeżona teraz tajemnica miejska). Do tego idący w klubie pod rękę z osobą, której zawdzięcza swój upadek. Galeria rozmaitości!
Iławo, dokąd zmierzasz? Tak pięknie się rozwijałaś...
Pozostał tylko żal.
Pamiętacie jeszcze o solennych obietnicach wyborczych waszego Dawida Kopaczewskiego? Przypomnę tylko jedną.
CO NAJMNIEJ JEDEN BLOK KOMUNALNY NA JEDEN ROK.
Czy ktoś słyszał czy już rozpoczął budowę? Nie? Nie wbił jeszcze łopaty? To może chociaż zaczął przygotowywać dokumentację? Też nie...?
 Maurycy
 Iława, Czwartek 16-05-2019

40359. 
Odnośnie wpisu numer: 40357

Złota Rybko, mijasz się z prawdą w każdym opisanym zagadnieniu.
Przyznaję jednak, że humor mi poprawiłaś.
 Ewa Jackowska
 Iława, Czwartek 16-05-2019

40357. 
Odnośnie wpisu numer: 40324

Radna Ewa Jackowska znowu biega po mieście i opowiada tym razem o planowanym referendum w sprawie odwołania burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego.
Chodzą też słuchy, że radna Jackowska chce głosowania ws. odwołania przewodniczącego Michała Młotka.
Z Kopaczewskim się przyjaźniła po sąsiedzku [na Starym Mieście], a z drugim, Młotkiem [PO] szła w jednym komitecie do wyborów. Dziś knuje przeciwko jednemu i drugiemu.
Ciekawe kogo jeszcze Jackowska wystawi do wiatru, no i o co jej tak naprawdę chodzi...?
 Złota Rybka
 iława, Czwartek 16-05-2019

40356. 
Odnośnie wpisu numer: 40353

Panie Nemo, czyż tło nie powinno zostać tłem?
Niech sobie stoją, nikomu nie przeszkadzają. Czy to lokalni handlowcy? Tego nie wiem. A niech i zarobią krocie, kto im broni? Dla mnie mogą stać z kramami wzdłuż całej alejki. Pewnie i są atrakcją, zwłaszcza dla dzieci ale NIE gwoździem programu!
Chyba że pokazy wg Ciebie to rzecz drugorzędna. Twoje prawo. Moje jest takie, by domagać się odpowiedniego poziomu w stosunku do rangi imprezy. O tym napisałem a w zamian zostałem skierowany do napełnienia brzucha i skorzystania z toalety. Kto tu przegina?
 Mały Jaś
 Iława, Środa 15-05-2019

40354. 
Coś nagle ucichło o "konkursach" na prezesów/dyrektorów miejskich spółek w Iławie.
Czy były obiecane jakieś "wysłuchania publiczne"? Słyszał ktoś?
Podobno już dawno karty rozdane pod stolikiem.
 Wiktor, lat 55
 Iława, Środa 15-05-2019

40353. 
Odnośnie wpisu numer: 40346

Hola-hola Mały Jasiu!
Imprezę się robi nie po to, by ktoś tylko nacieszył delikatną artystyczną duszę, ale również po to, by miasto i jego mieszkańcy na tym zarobili, a przynajmniej nie stracili finansowo.
Jeśli do pokazów nie byłoby otoczki handlowo-usługowej, która pozwala sfinansować te doznania artystyczne, to kto miałby sfinansować budżet tak drogiej imprezy?
Jeśli zaś komuś to przeszkadza, niech zorganizuje taki pokaz we własnym zakresie, nad własną ziemią, za własne pieniądze.
 nemo
 Iława, Środa 15-05-2019

40349. 
Odnośnie wpisu numer: 40335

Hej! Niech Piotrek przestanie beczeć i weźmie się do roboty!
Iławianie dali Mu kopa [...], bo On o Iławie i iławianach przypomina sobie wtedy gdy ma biznes do zrobienia. [...]
Ale że Jego, takiego zeteselowca, nawet platfusy [...] kopnęły w zad, to naprawdę jest bardzo słabe.
[...]
Tak więc... słabo to widzę, ale ma szansę się poprawić. [...]
 Grzegorz, lat 54
 Iława, Wtorek 14-05-2019

40347. 
GĘSTNIEJE ATMOSFERA W SP3

Aktualna dyrektor szkoły Barbara Żuchowska ujawniła, że jej rywalka do stanowiska Grażyna Stolarska wygrała konkurs nie spełniając wymogów formalnych i zapowiada pozew sądowy przeciwko Burmistrzowi Miasta Iławy. O jakie „naruszenie prawa” chodzi? Co na to ratusz?
Czytaj w gazecie Kurier Iławski na stronie 7.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 14-05-2019

40346. 
Odnośnie wpisu numer: 40344

Szanowna Pani! W tamtym roku jakoś płynnie samoloty się wymieniały, a ucho pieściły ciekawe opowieści.
Teraz z głośników po zapowiedziach, czas oczekiwania wypełniała cisza lub... wrzeszcząca muzyka.
Gros ludzi przyszło na pokazy lotnicze dla wrażeń pod niebem, a nie by pić czy jeść. No tak, jak się chleje to potem biega do wc - dziękuję, ale ja jednak nie skorzystam.
Jak Pani tak bardzo lubi, to proszę pobiegać po straganach, nawet tych z biżuterią, tudzież poskakać po dmuchanych zamkach. Tacy potem mówią, jak to "było super".
To są pokazy, a nie jarmark! Oczekuję, że jakość będzie zachowana.
W tamtym roku można było? Można. Co teraz stało na przeszkodzie?
Za trudne by powtórzyć i udoskonalić?
Pracując i płacąc podatki, jak tysiące innych obywateli, jesteśmy głównymi sponsorami tej imprezy i mamy prawo do jakości, do której nas wcześniej przyzwyczajono, a nie bylejakości i zapchajdziury pt. "Było? Było! Więc się cieszta i bawta".
Oczywiście, że były tłumy, przecież to największa impreza w regionie! A że trochę słabsza? Któż to zauważy? Jednak są jeszcze tacy, co im piwo umysły nie zmąciło i JAKOŚĆ imprezy potrafią porównać.
 Mały Jaś
 Iława, Wtorek 14-05-2019

40345. 
Odnośnie wpisu numer: 40337

Przypadkowy Burmistrz znowu wystrychnął Iławę.
Wpisał do programu majówki na wabia, cynicznie i z pełną premedytacją, że będzie odrzutowiec MIG-29.
Ale jak miał przylecieć samolot do Iławy na pokazy jeśli Burmistrz Miasta nie wystarał się odpowiednio w tej sprawie? [...] O rety, przecież umowy gwarantującej nie podpisał z wojskiem.
I podkreślam: mimo to wpisał MIG-29 do oficjalnego programu i nawet folder reklamowy wydrukował!
Podobno wojsko słyszeć nie chciało nazwiska "Kopaczewski z Iławy", bo oni dobrze pamiętają, zwłaszcza ci oficerowie młodsi, gdy Dawidek rok czy dwa temu osobiście zaatakował w Iławie [w kinie] byłego Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza.
Zdradzę wam, chyba się nie obrażą, że gdyby nie odwoływana zaraz po wyborach Zastępca Burmistrza Ewa Junkier nie podpisała wtedy umowy gwarantowanej, nie przyleciałby do Iławy nawet ten zabytkowy SU-22.
Żenada, ludzie!
[...] Brak słów co się teraz dzieje w iławskim Ratuszu.
 Wojak Szwejk
 Iława, Wtorek 14-05-2019

40344. 
Odnośnie wpisu numer: 40337

Czytanie ze zrozumieniem programu pokazów nie jest Pana mocną stroną jak widzę.
Iława wydała książeczkę w której wszyscy piloci zostali przedstawieni, więc łatwo zweryfikować Pana listę. [...]
Może Pan w przyszłym roku załatwi sponsorów, zaprosi pilotów, ponegocjuje ceny itd....???
"10 minut oczekiwania na statek powietrzny" - no niedopuszczalne! Mógł Pan w tym czasie popatrzeć na wystawy statyczne, zjeść kiełbaskę, albo iść do toalety. [...]
 Maja
 Czechowice-Dziedzice, Poniedziałek 13-05-2019

40343. 
DOŻYNANIE WATAHY

Co się dzieje w iławskim ratuszu pod rządami nowego burmistrza Dawida Kopaczewskiego i przewodniczącego Rady Miejskiej – Michała Młotka? (PO).
Wszystko wskazuje na to, że odwołanie skarbnik Ewy Moszczyńskiej to nie koniec specyficznych czystek personalnych. Więcej czytaj w gazecie Kurier Iławski na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 13-05-2019

40341. 
Odnośnie wpisu numer: 40334

Z powodu afery z zaproszeniami, radni Rady Miejskiej zbojkotowali kolację dla VIP-ów Lotniczej Majówki wydaną przez Burmistrza Kopaczewskiego. [...] Podobno sala świeciła pustkami, bo tylko połowa ze 150 miejsc przyszła na bankietową w Hotelu Tiffi. [...]
Spokojnie, nikt nie płaci ze swojej kieszeni. Podatnik zapłaci za wszystko.
 radny skrzydłowy
 Iława, Niedziela 12-05-2019

40340. 
Odnośnie wpisu numer: 40336

Połowa, czyli troje radnych ze składu osobowego, czyli szóstki całego klubu w Radzie Miejskiej zostawiło Pana Adama Żylińskiego.
Naprawdę nic Wam to nie mówi?
Jeszcze nie dotarło?
 urzędnik ze Starostwa Powiatowego
 Iława, Niedziela 12-05-2019

40339. 
[...] W Suszu wybudowano ścieżkę rowerową do Bronowa.
Fajnie, ale nikt nie pomyślał o dostępności do niej.
Z ul. Pułaskiego brak przejścia dla pieszych, nie ma chodnika od ul. Skargi do alejki, a z ul. Wyszyńskiego na alejkę można wejść przekraczając rów.
 Piotr Ługowski, lat 59
 Susz, Niedziela 12-05-2019

40338. 
Odnośnie wpisu numer: 40335

Powagę urzędu? Ty tak na poważnie?
Może taką powagę urzędu, jakiej nadał generalnemu konserwatorowi zabytków gdy odkrył "złoty pociąg"? [...]
Te "gołębie serce" dało Iławie tyle, że z kim byś nie pogadał, żałuje, że nie kontynuuje on rozpoczętego dzieła. Na to trzeba zasłużyć i zapracować, a nie pojawiać się w Iławie tylko po to, by wykorzystać mieszkańców do głosowania, kompletnie nic dla nich nie robiąc pomiędzy.
Temu panu już podziękowaliśmy.
 Maurycy
 Iława, Niedziela 12-05-2019

40337. 
Odnośnie wpisu numer: 40334

No i popsuto Lotniczą Majówkę!
Skoro nasz internetowy burmistrz nie potrafi wdrożyć swoich ciekawych pomysłów, przynajmniej mógłby skopiować poprzednie. A tak dostaliśmy okrojone show w stosunku do ubiegłego roku.
Czas oczekiwania na przeloty - katastrofa, nawet 10 minut. Dawidek nabździł imprez dookoła a sam pokaz nie dorównał nawet w połowie poprzedniemu. Widowisko ratowały akrobacje pilotów, jednakże dało się odczuć brak ogromnej ilości wykonawców! Popatrzcie sami!

Ubiegłoroczni:

1. Nieuport 11 OM-M417 - Krzysztof Cwynar
2. DH Tiger Moth SP-YAA - Robert Pietracha
3. Chipmunk SP-YAC - Kamil Kruszczak
4. Cellfast Flying Team
- Morane Rallye MS-880B SP-CYC - Mieczysław Machnik
- Morane Rallye MS-883 SP-OLE - Arkadiusz Nowak
- Morane Rallye MS-893A SP-CAC - Daniel Dębosz
5. Hatz Classic SP-YHW - Wojciech Hajdukiewicz
6. VL3 SP-SVLE - Krzysztof Będkowski
7. T-6 Harvard 4M G-RAIX - Jacek Mainka
8. T-6 Harvard 4M G-BBHK - Marcin Kubrak
9. Auster SP-YHU - Ireneusz Puchała
10. Extra 330 S.C. G-IIHI - Marek Choim
11. XA41 SP-EED - Artur Kielak
12. Yak-11 R-2000 F-AZYF - Mateusz Strama
13. Casa C-295 lub C-130 Hercules, wg decyzji MON
14. Cellfast Flying Team,
- Morane Rallye MS-880B SP-CYC - Mieczysław Machnik
- Morane Rallye MS-883 SP-OLE - Arkadiusz Nowak
- Morane Rallye MS-893A SP-CAC - Daniel Dębosz
15. Zespół 57-my Team, wiatrakowce
- TERCEL RST SP-XSTW - Wiesław Jarzyna
- TERCEL SP-XERO - Romuald Owedyk
16. Yak-11 R-2000 F-AZYF - Mateusz Strama
Extra 330LC SP-AUP - Wojciech Krupa
17. Piper Cub L-4H SP-AFY - Antoni Nowak,
Piper J3C Cub SP-AWP - Marek Masalski,
Piper Cub L-4H SP-MAM - Szymon Tomaszewski
18. Extra 330 S.C. G-IIHI - Marek Choim
19. Aviat A-1 Husky SP-AIR - Marek Tybura
20. XA41 SP-EED - Artur Kielak
21. Spitfire MK.XVI G-MXVI - Stephen Stead
22. Grupa Akrobacyjna Żelazny,
- Extra 330LC SP-AUP - Wojciech Krupa
- Zlin 50 SP-AUC Tadeusz Kołaszewski
- Zlin 50 SP – AUD Piotr Haberland
- Zlin 50 SP-AUE - Wojciech Grzechowiak
23. Mig-29 - Rafał Pinkowski
24. Zespół Akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry TS-11 Iskra
- Maciej Kopiel
- Jacek Jaworek
- Krzysztof Kłaczyński
- Marcin Kossakowski
- Mateusz Kubiak
- Sylwester Sobótka

W tym roku:

1. Stearman
2. XA-41
3. Aviat Husky
4. Cellfast Flying Team
5. The Flying Dragons
6. Yak 3U R2000 SP-YAQ
7. Hatz Classic
8. Bölkow BO105
9. Edge 540TK
10. Mustang Midget
11. Super Petrel
12. Virus SW121
13. SU-22
14. Flyings Bulls Aerobatics Team XA42

Ilość mówi sama za siebie. Ktoś tak strasznie okroił to podniebne show, że aż żal widowiska, na które czeka się cały rok. Budki z piwem czy stragany to tło, a nie główny punkt programu. Komuś zaburzyły się proporcje, widać, że chciał mocno zaoszczędzić i wyszła kicha.
Niestety, to nie było to samo widowisko, które wyrywało nas z ziemi w przestworza. Jestem bardzo zawiedziony. Poprzednie edycje są niedoścignione. Tamtym daję 10, tej zaledwie 4.
Czepiela, Jurgis Kairys i czeska Grupa Akrobacyjna Flying Bulls Aerobatics Team uratowali widowisko przed kompletną klapą ale ich występy nie zastąpią mi ubiegłorocznych wrażeń.
Wielka szkoda.
Żyliński stawiał na jakość, Kopaczewski na ilość. Tamta majówka to mocny 1 dzień, a ta rozciągnięta na 3 dni, za to kosztem mocno okrojonego programu przelotów. Może jak chce zorganizować wielkie grilowanie dla iławskich rodzin, niech po prostu to zrobi a nie łączy różne imprezy, bo kompletnie to nie wypaliło. Żal jakości jaka była w ubiegłym roku.
 Mały Jaś
 Iława, Niedziela 12-05-2019

40336. 
Odnośnie wpisu numer: 40335

"Zmęczony poprzednik, który pozostawił po sobie bałagan personalny"?
O czym ty chłopie piszesz?
Poprzednia kadencja samorządu w Iławie była przykładem personalnego spokoju i ciężkiej roboty organicznej.
Dawidek Bobasek będzie ślizgał się na tym dorobku jeszcze przez 3 lata. Na gotowych projektach, podpisanych umowach. Później będzie już tylko kichająca kicha.
A Piotruś Żuchowski w roli "Zbawiciela Iławy" to jakiś ponury żart........
Złap kontakt z ludźmi zatrudnionymi w olsztyńskim Muzeum Warmii i Mazur, i zapytaj się o tamtejsze dyrektorowanie Piotrusia. Dowiesz się wówczas o jego menadżerskich talentach i o prestiżu jakim cieszy się wśród muzealnych pracowników...
 obiektywna [44]
 Iława, Niedziela 12-05-2019

40335. 
Odnośnie wpisu numer: 40327

I śmieszno, i straszno...
Iława ma teraz takiego burmistrza jakiego chciała.
A mogła mieć np. ministra Piotra Żuchowskiego, który posprzątałby ten bałagan personalny po zmęczonym poprzedniku zwanym "gołębie serce, drewniana dupa", ale przede wszystkim zadbałby o powagę urzędu, który ma służyć najpierw naszej Iławie i jej mieszkańcom.
 Edek z Fabryki Kredek
 Iława, Sobota 11-05-2019

40334. 
Odnośnie wpisu numer: 40332

W sprawie kabaretu rozdawnictwa zaproszeń VIP na Majówkę Lotniczą.
Te 4 sztuki Kopacz uzasadnił po temu, bo "są w Radzie 4 kluby", a założył, że jedno zaproszenie "po równo" na zupełnie nierówne kluby. [...] Taki z niego intelektualista [...] i nowoczesny demokrata:

- na klub Kopaczewskiego (LGBT) ....... sztuk 1 na 2 radnych,
- na klub Żylińskiego (iławianie) ......... sztuk 1 na 3 radnych,
- na klub Młotka (PO) ....................... sztuk 1 na 9 radnych,
- na klub Rykaczewskiego (PiS) ......... sztuk 1 na 6 radnych.

O ile miał wydać Burmistrz Miasta Iławy kwotę 30 tysiaków na około 150 gości przy stole i pod stołem, to obiadek z wyszynkiem nie był wedle mnie przesadnie za drogi.
Jako czerwony generał kosmonauta Mirosław Hermaszewski, ja bym się obraził na takie prowincjonalne skąpstwo. A co - my gorsi...?
 radny skrzydłowy
 Iława, Sobota 11-05-2019

40333. 
Odnośnie wpisu numer: 40276

Panie Burmistrzu Iławy!
Takie pytanie.
Na jaki cel zostaną przeznaczone pieniądze, które samorząd zaoszczędził nie wypłacając pensji dla strajkujących nauczycieli?
 Mirka
 Iława, Piątek 10-05-2019

40332. 
Brawo Burmistrz Dobrodziej!
Otóż Pan szanowny Dawid "Łączy nas LGBT" Kopaczewski na uroczystą kolację Lotniczej Majówki zwaną dziwacznie "hangar party" (czyżby jakiś gejowski klub dla lotników?) łaskawie rozdał zaproszenia radnym Rady Miejskiej w ilości, uwaga, 4 sztuki.
Czemu akurat 4 a nie np. 5 lub 3 - tego nie wiadomo. Nie wiadomo, jak coraz więcej spraw w Ratuszu.
Brzydzi się burmistrz radnymi miasta... Przeszkadzają mu bardzo...
Bardzo, bardzo...
Ja tylko bardzo jestem ciekaw, czy na tym party wyszacowanym na prawie 30 tysięcy złotych - z liczbą gości do nawet 150 - zobaczymy sekciarzy komitetu "Łączy nas Dawid", hę...?
Hello hipokryci! Miłej zabawy za publiczne pieniądze!
 były radny
 Iława, Piątek 10-05-2019

40331. 
Wiszące na słupach po całej Iławie karteczkowe ogłoszenia o pożyczkach [...] szpecą nasze miasto. [...] Czy to jest zgodne z prawem?
 Ela
 Iława, Piątek 10-05-2019

40330. 
Odnośnie wpisu numer: 40321

[...] Dodałbym jeszcze, że podeptali i wyszydzili każdą inwestycję, która wyszła z pod skrzydeł Żylińskiego - człowieka, który się partiom nie kłania, lecz hołduje stałym wartościom. [...] Znam od lat i szanuję.
 Maurycy
 Iława, Czwartek 09-05-2019

40329. 
TAJEMNICZY ZGON

Sąsiadów zaniepokoiła plama krwi na klatce schodowej i na głucho zamknięte drzwi do mieszkania. Do środka strażacy dostali się przez okno z wysięgnika. Krzysztof Kamiński, znany sportowiec, nie żył. Kiedy i co się stało? Czytaj w gazecie Kurier Iławski na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 09-05-2019

40328. 
Odnośnie wpisu numer: 40321

A gdyby Pan Żyliński przed wyborami powiedział do publiki, szczególnie dając sygnał wyborcom PiS, tak:
"Dajcie mi szansę na jedną jeszcze kadencję, ostatni raz. A na zastępcę powołam waszego Macieja Mikołajczyka z PiS". [...]
W tym momencie mogło być podczas całych wyborów bardzo ciekawie, nawet w pierwszej już turze.
Podobnie było z Panem kandydatem Piotrem Żuchowskim, gdzie po tamtej jego stronie komitywy z PO w Starostwie Powiatu [...] wszystko było już poukładane, ale z fałszywą kartą w rękach.
Jednak była pewna dziwna sprawa w obozie Żylińskiego jakoś dziwacznie nie do przeskoczenia: gdzie posadzona będzie po wyborach jedna z pań zastępczyń, Ewa Junkier. [...] No i się skończyło tak, jak flak.
 Spartakus
 Iława, Czwartek 09-05-2019

40327. 
Odnośnie wpisu numer: 40324

Nasz nowy Burmistrz Miasta Iławy, zwany Dawid "Bobasek" Kopaczewski ponoć wszystko robi na "nie".
Nie pije alkoholu.
Nie pali tytoniu.
Nie je mięsa.
Nie śpi.
Nie szczepi dzieci.
Nie chodzi do kościoła.
Nie ma w domu telewizora.
Tak tylko zapytam. Czy to jest normalne?
 turkuć podjadek
 Iława, Środa 08-05-2019

40326. 
Odnośnie wpisu numer: 40320

[...] Jeśli my sami nie nauczymy się zgniatania plastikowych puszek i innych butelek małych i dużych, to po jednym dniu kontener KOMY jest pełniutki. Podobnie z kartonem, który należy złożyć, a nie cały wkładać do mikro-pojemników. Kartony należy łamać i składać na płasko i układać gdzieś pod zadaszeniem w jakich kojcach. Papier idzie wszędzie ze śmieciami też.
Ale jest inna sprawa.
Oto na przykład 2 potężne budynki w których mieszka około 260 osób, a pojemników KOMY stoi aż...3...!!! Po dniu pełne. I nikogo to nie obchodzi, żyje się w... śmieciach. Zarządcom to wisi. Nie ma kar, więc olewają swoje obowiązki.
Dlatego opłaty za śmieci wzrosną do 100 zł za miesiąc. Nie ma innej opcji.
 Swój
 Iława, Środa 08-05-2019

40325. 
Odnośnie wpisu numer: 40309

Pytanie do Ratusza.
Kiedy będą malowane pasy na jezdniach?
Proszę nie zapomnieć pomalować też progi zwalniające. Już kończy się wiosna i czas wziąć się do roboty - malowania.
Gabloty w Galerii Jazzowej przy Ratuszu znowu puste. Czy tak trudno zachować ciągłość wystawową? Materiały w gablotach są różne i to jest naprawdę ciekawe.
 Wojtek
 Iława, Środa 08-05-2019

40324. 
Odnośnie wpisu numer: 40315

Idziecie jutro na zebranie stowarzyszeń kultury?
Po co?
Wszystkim się wydaje, że będą mieli cywilizowany, demokratyczny wpływ na wybór nowego dyrektora ICK, tymczasem Burmistrz Dawidek, zwany na mieście "mordercą o twarzy dziecka", już dawno sam zdecydował bawiąc się w niepodzielnego Pana i Władcę.
Dlatego zaprosił do Iławy kolejną pewną Panią (z Gdańską) o przekroju i orientacji takiej jak On, lewackiej fanatyczki np. Czarnych Marszów oraz "Wolnych Sądów", "tęczowych przedszkoli", a także walki z "globalnym ociepleniem" i "krzywdą wiewiórek". Cała reszta tzw. konkursu to będzie ohydna ustawka.
Pani ta, o kilku nazwiskach i specyficznym życiorysie, została już dawno wmontowana w Iławę w przejętą przez Dawidka w tzw. "Radę Kobiet" i ustawiona na pierwszym miejscu. [...] Popatrzcie, nazywa się:

MAŁGORZATA ILKIEWICZ
https://www.facebook.com/malgorzata.narloch.9

Cała reszta to zaplanowane teatrum. Żeby można było powiedzieć potem radnym na sesji w Ratuszu, że wszystko odbyło się wszak przy otwartej kurtynie, z wyjściem naprzeciw społeczeństwa, transparentnie i zgodnie z prawem. Jasne...
Oto potrzebne w tym żałosnym przedstawieniu nieświadome i świadome marionetki jako kandydaci:

Dominik Jaskulski
Dominika Kasprowicz
Mariusz Gołębiowski
Michał Wróblewski

Burzliwe spotkania, gorące narady, ordynarne spiski i przeciągnie liny.
Iławo, najpiękniejsza córo Północnej Polski!
Popadłaś w chorobę, o nieszczęsna!
 urzędnik z Ratusza
 Iława, Środa 08-05-2019

40323. 
Refleksje po konkursie na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie [strona 7].
Czy to jest uczciwe wobec grona, że osoba, która startuje w konkursie do końca ukrywa to przed koleżankami i kolegami? O jej zamiarach wie tylko kilka wtajemniczonych osób, które prowadzą wrogą kampanię przeciwko obecnej pani dyrektor i wobec szkoły.
Na wieść o sześciu kandydatach ubiegających się stanowisko dyrektora do pięciu szkół, próbujemy ustalić kto jest tym szóstym i do jakiej szkoły startuje i dalej cisza.
Czego się obawiała koleżanka Grażyna Stolarska, ukrywając swój zamiar udziału w konkursie, przed gronem SP3...?
A przedstawicielki Rady Pedagogicznej – Jolanta Chalińska i Katarzyna Grabkowska – oddając swoje głosy na Stolarską, mimo że rada wyraziła poparcie dla dyrektor Żuchowskiej, czyżby zostały skuszone przyszłymi stanowiskami wicedyrektorów? Czy tak się buduje zaufanie?
 pracownicy SP3
 Iława, Środa 08-05-2019

40322. 
BÓL I NIEDOWIERZANIE

Dotarliśmy do miejsca, w którym znaleziono konającego Stefana Karola Walkowskiego, uznanego w regionie lekarza ginekologa. Odwiedziliśmy grób Zmarłego, rozmawialiśmy z Jego bliskimi. Nad czym pracują śledczy? O tym wszystkim przeczytasz w najnowszym wydaniu gazety Kurier Iławski od środy. Niepowetowana strata...
 KURIERZY
 redakcja, Środa 08-05-2019

40321. 
Odnośnie wpisu numer: 40317

Atmosferę wyborów 2018 zapamiętałem odmiennie.
Najbardziej zwracał uwagę niesłychany atak na urzędującego burmistrza Adama Żylińskiego ze wszystkich stron.
Skwapliwie dołączył do tej furii też lokalny PiS. Ramię w ramię atakowali urzędującego burmistrza Piotr Żuchowski (PSL), Marcin Woźniak (SLD), Dawid Kopaczewski, ekipa ze starostwa (PO).
W efekcie, wszyscy nawzajem mogli sobie pogratulować i odetchnąć z ulgą. Udało się! Odsunęli od władzy człowieka, który jest prawdziwą historią Iławy, który zawsze przeszkadzał miejscowym elitom politycznym, bo chadzał własnymi ścieżkami, z nikim się nie układał i nie rozdzielał na prawo i lewo partyjnych synekur.
Jeśli ma Pan jakieś wątpliwości co do prawdziwości tego wpisu, to proszę przestudiować większość wpisów na Forum Kuriera z ubiegłego roku, również swoje.
Nie zostawialiście na Adamie Żylińskim suchej nitki. Niszczyliście, równie skutecznie co pozostali, dorobek publiczny człowieka, który nadał Iławie własny blask, jakiego pozazdrościć jej mogły okoliczne miasta. A blisko 3/4 pisowskiego elektoratu zagłosowało bezkrytycznie w II turze na młodego przedstawiciela Roberta Biedronia (LGBT), nikomu nieznanego Dawida Kopaczewskiego.
Takie są fakty szanowny Panie Emerytowany Nauczycielu. Daremny Pana trud, by je karkołomnie interpretować.
 iławianin [397]
 Iława, Środa 08-05-2019

40320. 
Odnośnie wpisu numer: 40317

Inwestycje w Iławie... O czym tu mówić...? Kiedy spraw podstawowych się nie załatwia...
Kto dziś segreguje śmieci w blokowiskach? Jak to zrobić gdy klapa od pojemnika waży bagatela jakieś 15 kilo. Przed Komą szło się z torbą, po kolei wyjmowało plastik, szkło, papier i wrzucało w otwór. Teraz nikt nie segreguje, bo to przekracza siły przeciętnej osoby. Przecież miały być porobione otwory w pojemnikach... Za trudne.
Ale któż tam by się zajmował tak przyziemnymi sprawami. Przepychanki kadrowe, cooltura kolesiowska pod francuskim płaszczykiem, zbieranie papierków na pokaz tam, gdzie ich nie ma.
Czy urzędnik z Ratusza widział i wąchał stary kanał młyński? Ehhh, to takie przyziemne. Czy sprawdzał ile razy w roku jest koszona trawa na deptaku wzdłuż rzeki Iławki?
 Zbyszek
 Iława, Środa 08-05-2019

40319. 
To jest chore Panie Wójcie!
W Obwodowej Komisji Wyborczej w Ławicach (łącznie 9 osób) są 3 osoby z jednej tylko rodziny: ojciec, czyli Olek (słynny sołtys Ławic) i jego 2 córki - Grochowiecka i Jastrzębowska (na stronie PKW błędnie napisali, że "Jastrzębska").
Jeśli tyle można ustawiać dowolnie w komisjach, to przecież tyle samo może być z innej rodziny wstawionych, tylko z linii wujka. W takiej sytuacji fałszowanie wyników jest absolutnie możliwe.
Czy taka sytuacja jest prawnie usankcjonowana?
https://wybory.gov.pl/pe2019/pl/organy_wyborcze/obwodowe/kom/479473

* * *

Taki rodzinny dobór komisji wyborczej jest impulsem do zaplanowanego fałszowania wyników. A już szczególnie na wójtów czy burmistrzów, nie wykluczam też do parlamentu.
Dlatego należy wpierw zebrać ludzi do ugrupowań czy stowarzyszeń zgłoszonych do komisji i dopiero losowo dobierać do komisji. W ten sposób towarzycho się pomiesza.
W tej ławickiej sytuacji ustawili się jak chcieli i rodzinnie i towarzysko. Mamy tutaj jadowity przykład układu 4:3. W sytuacji bolszewickiej walki o rządy w Polsce, mamy przykład 100-procentowej możliwości sabotażu podczas liczenia głosów i ich np. znakowania jako nieważnych.
A takich sytuacji jest tysiące.
 sołtys zza miedzy
 Iława, Środa 08-05-2019

40318. 
Odnośnie wpisu numer: 40315

Katastrofalna decyzja Burmistrza Dawida dając wiarę człowiekowi znikąd.
Obserwator nawet z ulicy zauważy, że te kilka stowarzyszeń to powstałe efemeryczne twory niejakiego Lulka, który kreuje siebie na znawcę kultury i pomysłów na Iławę.
Słyszałem, że pochodzenie ma czerwone z Wrocławia i podstępem zbliżył się do klubu PiS w Radzie, wstawiając swoją konkubinę na listę pisowską. Czas, by kierownicy PiS przetarli oczy [...].
Lulek ramię w ramię idzie sukmany z D. Kopaczewskim, zwolennikiem środowisk dewiantów LGBT. Gadają, że lulki pali, te odlotowe też. [...] Skąd ma na wszystko glejt na te swoje dzieła sztuki? Nie zastanawiał się ktoś? Dyzma sztuki z niego? Ale kupiony przez nowych ludzi z Ratusza, biedaków politycznych.
Lulek [...] kręci wyborem nowego szefa kultury w Iławie, a wy tak go słuchacie? Teczki założone w [...]?
Burmistrzu Dawidzie, nie zasłaniaj się znowu cudakami o podejrzanej przeszłości postkomunistycznej, tylko sam powołaj nowego Dyrektora ICK. [...] Weź odpowiedzialność za swoje decyzje. Będziemy rozliczać. [...] Człowiek musi być rodem z Iławy [...].
 radny skrzydłowy
 Iława, Wtorek 07-05-2019

40317. 
Odnośnie wpisu numer: 40314

W naszej Iławie mogło być zupełnie inaczej. Niestety, ale nawalił Żyliński. Jego pycha go wypycha.
Rozmawiałem z lokalnym PiS-em i wszystko mi się układa. Jeden taki [...] potwierdził moje informacje.
Otóż Adam Żyliński nie rozmawiał z PiS-em w wyborach. Nie chciał z nimi rozmawiać nawet przed II turą, bo są tam pewne osoby, których nie chciał mieć po swojej stronie.
Do kandydata PiS Macieja Mikołajczyka nic nie miał, nawet chciałby go widzieć na stanowisku wiceburmistrza, ale dwie Panie Radne, Prasek i Rychlik, które teraz w głosowaniu pokazują jak się liczą z Adasiem, wtedy zabroniły wchodzić w koalicje z PiS-em. "Adaś, pamiętaj! Z każdym, tylko nie z PiS-em".
Choroba antypisowska przestawiła miasto o 180 stopni.
Byłoby wszystko dobrze [...] i dziś Iława byłaby pięknie rozwijającym się miastem. A teraz to nic nie będzie.
Pan Internetowy Burmistrz Kopaczewski sam nie podejmuje decyzji tylko ma nakazy od swojej liberalno-lewicowej sekty spoza Ratusza, zwanej na mieście "Łączy Nas Dawid".
Iława się nie rozwija. Nie widać nowych inwestycji poza rozpoczętymi przez Żylińskiego. A, co najgorsze, nie ma widoków na otwieranie drzwi na górze, bo ani marszałek województwa (PSL) ani wojewoda (PiS) ani tym bardziej rząd PiS nie będą współpracować z dzieciakiem kojarzonym z LGBT skandalicznego Roberta Biedronia.
Panie Kopaczewski, proszę weź się do roboty, bo referendum się zbliża. Tik-tak, tik-tak, tik-tak. Potrzebna kolejna zawierucha?
 Emerytowany Nauczyciel
 Iława, Wtorek 07-05-2019

40315. 
Odnośnie wpisu numer: 40310

Jak wieść niesie, Piotr Lulkowski vel Sir Pol, właściciel nowo powstałej Galerii Mon Petit Louvre, został namaszczony przez burmistrza Dawida Kopaczewskiego do werbowania spośród iławskich stowarzyszeń członków nieformalnej Rady Kultury. Nieformalnej, bo w ICK działa już od kilku lat powołana legalna Rada Kultury.
W zamian za udział w samozwańczej Radzie Kultury obiecane są twórcom i stowarzyszeniom strumieniem płynące pieniądze z ICK. Z samozwańczej RK wyłonieni zostaną przedstawiciele do komisji konkursowej na stanowisko nowego dyrektora ICK.
Zastanawia fakt, że jest już lista kandydatów na to stanowisko, czyżby więc planowany konkurs miałby być czystą fikcją? Czy to aby zgodne z prawem, Panie Burmistrzu?
Na podstawie jakiego pełnomocnictwa w oparciu o jaką podstawę prawną reprezentuje Urząd Miasta akurat Piotr Lulkowski...?!
 Madonna
 Iława, Poniedziałek 06-05-2019

40314. 
Odnośnie wpisu numer: 40298

Pełna racja z Pani strony. Słuszna uwaga co do braku znawstwa ludzi, ich doboru na listy wyborcze. Nigdy nie powinna znaleźć na tych listach już dawniej Pani Ewa Jackowska, która wykołowała Pana Adama po miesiącu, jak pamiętamy. A dobór ostatni na trójkę Prasek-Rychlik-Miecznikowski okazał się fatalny pod każdym względem.
Tu sprawdziły się sentencje łacińskie: "Homo homini lupus est" (człowiek człowiekowi bywa wilkiem) i druga "Et tu Brute contra me" (umierający Cezar skierował te słowa do Brutusa, przyjaciela, kiedy zadał zdradziecki cios jako pierwszy pchając sztyletem).
Tak też bywa ze strony radnych z grupy Adama Żylińskiego ps. Szekspir.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 06-05-2019

40313. 
IŁAWIANKA W „PROJEKCIE LADY”!

23-letnia Klaudia Zielińska wystąpi w 4. sezonie „Projektu Lady”, który rusza w maju na antenie TVN. Co chciała osiągnąć dzięki udziałowi w programie? – na to oraz inne pytania odpowiada czytelnikom gazety Kurier Iławski. Czytajcie od środy!
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 06-05-2019

40310. 
Odnośnie wpisu numer: 40293

Pozbyłem się złudzeń.
Burmistrz Kopaczewski mógłby być moim synem, a on ordynarnie mnie oszukuje jak smarkacza z piaskownicy.
Dopiero po wszystkim dowiedziałem się, że wziął i dał kilkadziesiąt tysięcy złotych dla swojego kolegi "Lulka" [...] na zakrapianą imprezkę muzyczną dla kilku osób w piwnicy. [...]
Czemu wydatek został przemilczany przed radnymi nawet na komisjach roboczych? Wielkie "ani mru-mru" na ten temat. Czemu chcieliście to ukryć? Wstyd wam?
Zastanawiam się czy tylko, czy to pierwszy raz, czy było jednak takich sytuacji więcej ze swoim kolegą.
Zastanawiam się również, czy Burmistrz Kopaczewski ma więcej takich kolegów i jaka jest skala zjawiska.
 radny skrzydłowy
 Iława, Niedziela 05-05-2019

40309. 
Odnośnie wpisu numer: 40300

Barierki nad rzeką Iławką przy starym młynie.
Wszędzie ohydne żółte barierki.
Takie same sytuacje są na chodnikach, np. ścieżka nad Małym Jeziorakiem i Dużym Jeziorakiem [...]
Rodzice muszą pilnować dzieci, więc dzieci łatwiej zamknąć w barierach i wtedy mogą spokojnie popijać piwko.
Barierki postawić wszędzie, co tam, zastawić całą Iławę. Pytanie tylko: jakie te barierki? Gęste czy typowe?
Ludzie, szaleństwo barierkowe chcecie wprowadzić w Iławie również?
 Wojtek
 Iława, Sobota 04-05-2019

40308. 
Kobiety potrafią być gorsze od facetów. Zgadzacie się z tą obiegową opinią? Szokująca historia wydarzyła się w centrum Iławy w bloku przy ulicy Niepodległości. O bulwersujących kryminałkach z ostatnich dni czytaj w gazecie Kurier Iławski na stronach 2-3.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 03-05-2019

40304. 
2 maja, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 2004 roku. Święto flagi, która jest naszą dumą, naszym symbolem. Flagi, której barwy oznaczają czystość oraz krew przelaną za suwerenność Narodu. Dokładnie za te barwy ginęli nasi wielcy ojcowie, dziadowie, matki i babki...
Tymczasem Burmistrz Iławy na ten dzień zaplanował wywieszenie flag... Unii Europejskiej. Nie np. 1 maja, gdy Polska wstąpiła do UE - nie w ten symboliczny dzień wejścia do tego kołchozu... Dawid Kopaczewski wybrał sobie akurat dzień 2 maja, w którym wszyscy powinni być dumnymi z naszej polskiej historii.
No cóż... Nie kryję, że od początku kadencji Burmistrz denerwował swymi lewicowymi zagrywkami, ale teraz mnie już tylko cieszy. Im więcej takich akcji, tym szybciej spadnie z tego konia na którego wdrapał się przez przypadek, a spadek z wysokiego boli bardziej.
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Czwartek 02-05-2019

40303. 
Odnośnie wpisu numer: 40300

Wojtku!
Decydujący wpływ na codzienne sprawy zwykłych ludzi nie tylko w Iławie ma lokalna polityka samorządowa. To jej efekty ułatwiają nam lub utrudniają życie każdego dnia.
Dobrze sobie zapamiętaj tę oczywistą oczywistość kiedy będziesz znowu szedł na kolejne wybory samorządowe.
 iławianin [397]
 Iława, Czwartek 02-05-2019

40302. 
MAŁY, ALE WARIAT

Agresywny kozak groził, że „zaraz kogoś zamorduje”, więc załoga karetki wezwała policję. Okazało się, że delikwentowi bardziej od pomocy medycznej potrzebna była terapia pałą, ale zlitowali się i wynieśli go jak worek ziemniaków. Jak się bawiła publiczność? O kryminałkach czytaj w gazecie Kurier Iławski.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 02-05-2019

40301. 
Odnośnie wpisu numer: 40276

Czy to prawda, że Pani Iwona Gawińska, szefowa lokalnych struktur ZNP w pierwszym tygodniu strajku była poza granicami kraju? Ptaszki na mieście ćwierkają, że gościła u południowych sąsiadów. Jeśli potwierdzą się te informacje to oj nieładnie, bardzo nieładnie.
A jak już jesteśmy przy Pani Gawińskiej, to jest jeszcze jedna bardzo brzydko pachnąca sprawa, ale o tym już wkrótce usłyszy cała Iława "nauczycielska".
 bombus lapidarius
 Iława, Środa 01-05-2019

40300. 
Odnośnie wpisu numer: 40279

Ludzieeeeeeee! Starczy bicia piany w sprawie nowego Burmistrza Iławy.
Słusznie dostaje.
Czy zapomnieliście, że zwykły mieszkaniec żyje zwykłymi sprawami dnia codziennego? Na przykład - idzie na nowy cmentarz przy ul. Piaskowej i... nie może znaleźć grobu, ponieważ brak oznaczeń kwartałów, a kiedyś były i co się stało?
Pamiętajcie, że waszą gazetę też kupuje zwykły mieszkaniec, dla którego ta polityka lokalna jest obojętna.
 Wojtek
 Iława, Środa 01-05-2019

40298. 
Odnośnie wpisu numer: 40297

Szanowny Panie Adamie Żyliński!
Pomimo kilku wad, np. braku wyczucia do swych ludzi, był Pan najlepszym burmistrzem Iławy w jej demokratycznej historii.
Dawid Kopaczewski w ciągu zaledwie kilku miesięcy od grudnia 2018 roku pokazał swoje prawdziwe oblicze, czyli cynizm, mściwość i bezwzględność; że nie wspomnę już o braku kompetencji.
Zapewniam Pana, że mieszkańcy Iławy widzą to i komentują, jak ogromną pomyłką był wybór nowego Burmistrza Iławy.
Osobną sprawą jest trójka radnych z Pana klubu, którym niegdyś otwierał Pan drzwi do polityki, a którzy w podzięce sprzedali Pana za przysłowiowe judaszowe srebrniki...
To, co ci ludzie zrobili jest głęboko niemoralne i przekracza granice wszelkiej przyzwoitości.
 obserwator Julia
 Iława, Środa 01-05-2019

40297. 
Odnośnie wpisu numer: 40296

Pan Adam Żyliński został haniebnie zdradzony politycznie przez trójkę "swoich" radnych, którym obiecano odpowiednie stanowiska funkcyjne w radzie oraz apanaże i interesiki na obszarze [...] dla [...] oraz [...].

- Aneta Rychlik
- Elżbieta Prasek
- Zbigniew Miecznikowski

[...] Wymowna zdrada nastąpiła po raz pierwszy, kiedy Żyliński przegrał stosunkiem 10:11 funkcję przewodniczącego Rady Miasta na korzyść Pana Michała Młotka, czyli PO ze Starostwa Powiatu.
Teraz tą samą liczbą 10:11 tych samych głosów powieźli PO-owcy razem z Burmistrzem Kopaczewskim niczemu winną skarbnik Ewę Moszczyńską.
[...]
Hańba! Hańba! Hańba!
 Szekspir
 Iława, Wtorek 30-04-2019

40296. 
Odnośnie wpisu numer: 40293

Oglądałem sesję Rady Miejskiej w Iławie [29 kwietnia ] i przecierałem oczy ze zdumienia. To chyba jakiś koszmarny sen! Niemożliwe, by to wszystko działo się naprawdę.
Do ludzi jestem nastawiony zawsze z optymizmem i wiarą, że nie są z gruntu źli, że jeśli robią złe rzeczy to najczęściej z niewiedzy lub na skutek bycia ofiarą jakiejś manipulacji.
Podczas sesji można było zobaczyć całą gamę najbardziej obrzydliwych ludzkich zachowań. Zdrada, nielojalność, konformizm dla maluczkich, bezwzględny handel ludzkimi personaliami, brak najmniejszych oznak szacunku do drugiego człowieka.
Po drugiej stronie Skarbnik Miasta, samotna, nieruchoma, sparaliżowana falą poniżenia zafundowaną również przez tych radnych, z którymi jeszcze niedawno ściśle współpracowała.
Wcześniej trzy stałe komisje Rady zaopiniowały negatywnie wniosek o odwołanie Skarbnika złożony przez podobno najbardziej transparentnego burmistrza w historii Iławy, Dawida Kopaczewskiego. Wystarczył weekend, by w pełnym składzie radni od Piotra Żuchowskiego i Michała Młotka zmienili zdanie.
Musielibyście widzieć te zimne, beznamiętne twarze.
Nic ich nie obchodziło, że na tej samej sali siedziała Bogu winna kobieta, którą parę dni wcześniej gorąco bronili a niedługo później potraktowali jak towar na jarmarku, jak krzyk handlarza:

"Taaaanio kupię! Droooogo sprzedam!"

Ciekaw jestem jaką atrakcyjną cenę w tej haniebnej gospodarce wymiennej uzyskali. Ile rad nadzorczych w spółkach miejskich trzeba będzie oddać, ile funkcji prezesów spółek, czy dyrektorów podległych jednostek...

I tak już będzie w Iławie do końca tej kadencji... Jarmark, targowisko. Handel wymienny, personalny i budżetowy. Bezwzględna, cyniczna gra kalkulowana tylko na jedno: ile da się wyciągnąć od wybitnego miłośnika jawności Dawidka...
 Eustachy Lewar
 Iława, Wtorek 30-04-2019

40295. 
"W związku z utratą okresowej płynności finansowej przez Gminę Miejską Iława pod koniec 2018, co spowodowało trudności w realizacji zadań i dokonywaniu płatności, a tym samym naraziło Gminę na utratę zaufania, konieczna jest zmiana osoby pełniącej funkcję Skarbnika Miasta Iławy".

Ale zaraz, zaraz.... Czy przypadkiem Narodowcy już na początku lutego br. nie mówili o utracie stabilności finansowej miasta?

Odwołanie Pani E. Moszczyńskiej to krok konieczny, ale niewystarczający. Potrzebny jest audyt finansów miasta - tak jak mówiliśmy to od początku i, z tego co wiemy, nagle Panu Burmistrzowi zaświeciło i znalazł pieniądze na audyt, który rzekomo ma być.

BRAWO! Cieszy mnie to, że chociaż w tej sprawie możemy się zgodzić. Lepiej późno niż wcale. Następnym razem warto jednak słuchać opozycji, bo podobno "Łączy nas Iława".
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Wtorek 30-04-2019

40294. 
Kochani iławianie!
Niezmiernie się cieszymy oraz serdecznie gratulujemy Wam decyzji, że ze szkoły w Kisielicach wzięliście sobie Panią Dorotę Kamińską z powrotem do siebie do Iławy na Zastępcę Burmistrza Miasta. [...]
 dziewczyny z Brygady Remont
 Kisielice, Wtorek 30-04-2019

40293. 
Odnośnie wpisu numer: 40291

Burmistrz Kopaczewski jest wykonawcą poleceń starostwa. Zapytajcie go co znaczą te comiesięczne spotkania z klubem PO. A taki apolityczny był w kampanii wyborczej.
Co do jego merytoryki, wystarczy wejść na BIP i zobaczyć rozstrzygnięcia wojewody uchylające jego uchwały - odrzucone cztery projekty w ciągu ledwo kilku miesięcy. Gratulacje.
To jest merytoryczny poziom. A merytoryczni specjaliści albo są zwalniani albo mają jaja i odchodzą, bo nie chcą pracować w takim bajzlu.
 Jan Wiaderny
 NIL, Poniedziałek 29-04-2019

40292. 
Dzień dobry wyjątkowo już w poniedziałek!

CHLEJTUSY „ŻONDZOM” CENTRUM

Czy wybryki pijaczków mocno doskwierają lokalom w iławskim parku? Jedni tuptusie chcą pieniędzy, inni jedzenia, a jeszcze inni... po prostu idą na pobliski trawnik, obnażają się (często przy dzieciach) i oddają mocz. Widzicie to?! Szczegółowy raport w gazecie Kurier Iławski wyjątkowo już od poniedziałku!

https://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 29-04-2019

40291. 
Odnośnie wpisu numer: 40287

Coś jest w tych narastających plotkach z Ratusza.
Dziś po przeczytaniu Kuriera [strona 5] znów dowiadujemy się o kolejnych roszadach kadrowych.
I co tam...? Nawet Pan Mariusz Korpalski od przetargów? Nawet ten jeden z najbardziej merytorycznych urzędników? A co zawinił Pan Roman Radtke z Wydziału Inwestycji?
Rozumiecie coś z tego, co się dzieje obecnie w Ratuszu...?
 Antonio
 Iława, Poniedziałek 29-04-2019

40290. 
Odnośnie wpisu numer: 40288

Biedroń jest zwolennikiem nawet eutanazji.
Zanim zacznie zabijać ludzi, niech ten zboczeniec odpowie czy cokolwiek w swoim życiu spłodził.
Jeśli wymyślił, niech da przykład, czyli niech podda się w trybie pilnym własnoręcznej samolikwidacji. A za tym przykładem niech pójdą jego wyznawcy. Ci z naszej Iławy również.
 WIOSNA dla ludzi
 Iława, Poniedziałek 29-04-2019

40289. 
PRZYSPIESZAMY PRZED MAJÓWKĄ!

Gazeta tym razem nie w środę, lecz ukazała się już w poniedziałek!
Pytajcie w najlepszych kioskach, salonikach i sklepach regionu!
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 29-04-2019

40288. 
Odnośnie wpisu numer: 40189

Pytanie mam.
Wyznawcy Roberta Biedronia i innych zboczeńców spod znaku LGBT.
Co powiecie na hasło wprowadzenia eutanazji? (zabijania na życzenie).
Pasuje wam?
[...] Wasz Burmistrz Kopaczewski już pewnie przebiera nóżkami, co?
 Grzegorz
 Iława, Niedziela 28-04-2019

40287. 
Odnośnie wpisu numer: 40274

Po jawnych i zakamuflowanych zwolnieniach przez nowego buńczucznego Burmistrza Kopaczewskiego, szykują się taśmowo kolejne szokujące rezygnacje własne.
[...]
Ludzie mają oczy i nie chcą pracować w takim cyrku.
[...]
Demokracja wybrała, no to teraz demokracja będzie spijała te mleko.
 urzędnik z Ratusza
 Iława, Sobota 27-04-2019

40286. 
Odnośnie wpisu numer: 40282

Dyskusja na temat budowy szkoły podstawowej na Osiedlu Piastowskim znów wraca. I nie wraca, bo zawraca w wersji obecnych rządów Ratusza. Adam Żyliński sprawę potraktował poważnie, szukając 30 milionów na tę inwestycję, by zdobyć. Co się wyprawia teraz?

Wówczas była taka dyskusja i zamysł: np. za torami mamy południową stronę Iławy z trzema szkołami, a osiedle tamto jest zamieszkałe przez schodzące pokolenie dziadków, a Piastowskie łącznie z innymi zabudowaniami opanowanie jest przez młode pokolenie iławian.

Ponadto bloki z wielkiej płyty nie będą wieczne, a ulegną zgruzowaniu, o czym już lat wiele temu rozważano. Natomiast jedna ze szkół z tych trzech (SP2) zostanie z całym majdanem przeniesiona do nowej szkoły na Piastowskim. Niech się radują nauczyciele na otarcie łez po przegranym strajku.

Lipowy Dwór natomiast może być skomunikowany szeroką ścieżką przez tereny podmokłe w kierunku na były POM z wyjściem do DK-16. I to nie są wcale żarty, ani prima aprilis. Rosnące osiedle w Nowej Wsi tylko czeka na nową szkołę za miedzą (na Piastowskim), co oczywiście nie musi podobać się wójtowi. Ponadto rozważana jest aneksja Nowej Wsi [...] do Iławy. Takie było strategiczne myślenie, nie zaś kołatanie się po Facebooku i zadawanie pytań typu: jak żyć?

Inwestycyjne w płytę i trybuny dla piłkarstwa na okoliczność kolejnego wyciągania ręki po II ligę są szaleństwem. Na stadionie owszem należy reperować płytę i położyć sztuczną nawierzchnię bieżni, bo wstyd naszej metropolii wobec miasteczek takich, jak Lubawa, Nowe Miasto czy Ostróda czy Działdowo.
 Marszałek
 Iława, Sobota 27-04-2019

40285. 
Szkołom, które przez strajk nauczycieli nie zrealizują harmonogramu zajęć dofinansowanych ze środków unijnych może grozić zwrot części nawet wypłaconych już dotacji.
 Kolega Skaner
 Iława, Piątek 26-04-2019

40282. 
Odnośnie wpisu numer: 40280

Konkursy architektoniczny na budowę szkoły na Osiedlu Piastowskim rozstrzygnięty, ale nie wolno mieć złudzeń. Wyczekiwana w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy placówka oświatowa jeszcze przez wiele kolejnych lat nie powstanie.
Powód jest prosty. Poprzedni burmistrz określił warunki na twardej i konsekwentnej zasadzie, że zwycięzca konkursu, obok nagrody pieniężnej otrzymuje przywilej wykonania dokumentacji. Dokumentacja wymusza pozwolenie na budowę i 3-letni termin rozpoczęcia inwestycji. Tworzy sytuację, od której nie ma odwrotu.
Nowy burmistrz zmienił warunki konkursu, ograniczając rozstrzygnięcie tylko do nagród pieniężnych. A to oznacza, że nasz Dawidek Bobasek zafundował mieszkańcom osiedla grę pozorów. Taką chwilówkę emocji przeznaczoną do szuflady.
Kto by przypuszczał, że po paru miesiącach pobytu w ratuszu nowy burmistrz błyśnie taką perfidią. A jeszcze niedawno taki był skory do konsultacji społecznych, taki transparentny... Prawie że samorządowy ekshibicjonista.
 iławianin [397]
 Iława, Piątek 26-04-2019

40280. 
Konkurs na koncepcję budowy szkoły na Osiedlu Piastowskim został rozstrzygnięty. Jednak czy ona powstanie tego jeszcze nie wiadomo, bo złe siły zakładają z góry, że tutaj nie będzie dzieci tyle, by szkołę nową stawiać na nogi. A to nieprawda, a wmawianie fałszywych danych.

Nie ma obawy, o ile zostanie rząd będzie nadal prorodzinny, mamy tu [poprawę demografii] - szkoła jest niezbędna. Tu jest swego rodzaju tsunami dzieciątek. Proszę o sondaż na plebanii, gdzie proboszcz ma w księgach zanotowane wzrastającą ilości chrztów. Ponadto Nowa Wieś rozbudowuje się na potęgę, a na ulicy Piaskowej też są dzieci.

Wzmocnienie finansowe rodzin już z pierwszym dzieckiem powoduje, że rodziny to formuła 2+2. Ten rząd poszedł drogą krajów zachodnich w zakresie pomocy społecznej. Wrogowie Polski mówią, że pomoc to "kiełbasa wyborcza". Owszem, niewykluczone, ale ta kiełbasa będzie realizowana dalej. My będziemy ją jeść.

Ta szkoła nie zagrozi dla pozostałych. Jest niezbędna. Jej budowa na poważnie jest koniecznością. Musimy się rozwijać. Demograficznie.
 Marszalek
 Iława, Piątek 26-04-2019

40279. 
Odnośnie wpisu numer: 40082

Targowisko przy ulicy Kopernika w Iławie.
Bałagan, nędzne skwerki zrujnowane, ławki połamane, zielsko i mlecze. Wizytówka Iławy dla przyjezdnych.
[...]
Panie Burmistrzu, kto posprząta ten syf? [...]
 Wojtek
 Iława, Piątek 26-04-2019

40277. 
Odnośnie wpisu numer: 40276

Na Stadionie Narodowym w Warszawie obrady Okrągłego Stołu dotyczące naprawy systemu oświaty w Polsce.
Premier Morawiecki, Prezydent Andrzej Duda, przedstawiciele wszystkich partii politycznych zasiadających w sejmowych ławach i gros środowisk, którym los polskiej szkoły nie jest obojętny.
Kogo natomiast brakuje?
ZNP i aparatczyka Broniarza. Bo oni swój "okrągły stół" w czerwcu robią. Ludzie!
Komu dziś zależy na losie polskiej szkoły? Wszystkim, tylko nie oszalałym lewakom z komunistycznego związku, którzy mają jedno zdanie na ustach: odsunąć PiS od władzy! To prawdziwy powód strajku, w którym nikczemnie grano naszymi dziećmi.
Strajk zawiesili na wakacje. No śmiech mnie ogarnął. Biedaki nie mieliby płacone a i na urlopy trzeba jechać, bo towarzystwo styrane jest robotą, bo "kto o zdrowych zmysłach wytrzyma 18 godzin w tygodniu".
Żenada!
 turkuć podjadek
 Iława, Piątek 26-04-2019

40276. 
Odnośnie wpisu numer: 40275

No i nie wstyd wam nauczyciele?
Znowu ten okrutny i znienawidzony Kaczdogan was rozegrał jak pionki na szachownicy. Lewactwo leży i kwiczy i już nie wie jak ugryźć kurdupelka z Żoliborza. Już jego kot podobno się z was śmieje, a jak słyszy o Pani Prasek i Gawińskiej to ze śmiechu kocur wręcz puchnie. [...]
 kaczy kuper
 Iława, Czwartek 25-04-2019

40275. 
Odnośnie wpisu numer: 40262

Iwona Gawińska, smutna prezes ZNP w Iławie i koleżanka radna Elżbieta Prasek, razem z komunistą Sławomirem Broniarzem co narobili...?

* Tylko pogłębili rów emocji w społeczeństwie.
* Milionom dzieci i młodzieży zmarnowali kilka tygodni nauki.
* Stającym teraz do egzaminów przysporzyli ekstremalnego stresu.
* Miliony rodziców, dziadków, rodzeństwa wkurzyli do tego stopnia, że tylko przysporzyli Kaczyńskiemu głosów wyborczych, bo każdy widział, że za plecami sufluje PO i reszta starego układu.
* Skompromitowali całe środowisko schodząc do poziomu wrzeszczących wariatek z Czarnych Marszów.
* Jedyne co wywalczyli nauczycielom to miesiączkę bez pensji i jako premię całkowity upadek wiarygodności, że już o jakimkolwiek autorytecie nie będę wspominać, bo... ("Chcę mieć strzał z pioruna w prącie").

I tacy geniusze nauczają w szkołach nasze dzieci...
 Ola Mała
 Iława, Czwartek 25-04-2019


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 24 25 26 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 216 217 218 ... 385 386 387 następna ] z 387



102476485



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.