Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

40211. 
Odnośnie wpisu numer: 40205

Po pierwszym dniu egzaminów widać jak na dłoni jaki jest cel i o co chodzi Broniarzowi i tym leśnym ludkom z jego otoczenia ZNP oraz PO!
Na pewno nie jest najważniejszy problem niskich płac nauczycieli, chodzi po prostu o to aby zdestabilizować sytuację społeczną, wzniecić niepokoje i dzięki temu wykopać PiS od władzy. Posłuchajcie co mówią obecnie: nie mówią już o płacach ale próbują unieważnić egzaminy. [...]
 Krzysztof Zięba
 Iława, Środa 10-04-2019

40210. 
WYSYP WIOSENNYCH TRUPÓW

Upojony alkoholem jegomość nie chciał opuścić restauracji w iławskim parku, gdzie znajduje się także pomieszczenie zabaw dla dzieci. Wcześniej pod drzwiami lokalu oddał mocz. To kolejny tej wiosny przypadek pijanego awanturnika w miejscu publicznym. Będzie tego więcej. Jakie widzicie rozwiązanie tej sytuacji? Więcej przeczytacie w gazecie Kurier Iławski od środy.
https://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 KURIERZY
 redakcja, Środa 10-04-2019

40209. 
Odnośnie wpisu numer: 40196

Wnuczek wrócił właśnie z egzaminu gimnazjalnego w szkole w Kisielicach. Dziękuję tym, którzy nie dali się złamać rozwydrzonym ZNP-owcom i przeprowadzili egzamin. Wiem, że to był Pan dyrektor, Pani wicedyrektor i dwie niestrajkujące nauczycielki. Była też Pani ze szkoły z Łęgowa. Chwała Wam, drodzy nauczyciele.
To o Was mój wnuk i jego rówieśnicy mówią dzisiaj: to są nasi przyjaciele, którym naprawdę zależy na naszym losie.
Bóg zapłać Wam za takie świadectwo, że w pożałowania godnym świecie ubogich duchem materialistów są sprawy, których nie można sprzedać za przysłowiowe 30 judaszowych srebrników, jak szacunek dla innych, godność i honor. Jutro kolejny egzamin. Wiem, że będziecie z dziećmi.
 woźny
 Kisielice, Środa 10-04-2019

40208. 
Odnośnie wpisu numer: 40201

...nauczyciele, skoro tacy chętni strajkować, to powinni odrabiać te dni w wakacje.
Ile to będzie trwało? Tydzień, dwa, miesiąc?
Nie rozumiem tego, codziennie rozmawiają, codziennie rząd daje im nowe scenariusze porozumienia. Powinni się jak najszybciej na coś się zgodzić.
Ludzie, do czego to prowadzi? Będą tak strajkować aż do czasu wyborów europejskich 26 maja, czy jak?
To jest ewidentnie strajk polityczny. Myślą, że zaraz pensje o 2 tysiące w górę im podniosą.
Nauczyciele, trochę pokory! Zresztą dostaliście tyle opcji porozumienia, że teraz rząd powinien kazać podjąć wam decyzję, a jak nie - to zwalniać wszystkich którzy strajkują, to by się jedno z drugim zastanowiło co wyrabia. W prywatnej firmie taka sytuacja nigdy nie miałaby miejsca.
 żaba, lat 36
 Iława, Środa 10-04-2019

40207. 
Odnośnie wpisu numer: 40196

...a jeszcze w SP5 nie strajkował również Pan Kazimierz Duda.
W innych szkołach też są grupki, które oparły się presji ZNP.
 Ja
 Nowe, Wtorek 09-04-2019

40205. 
Odnośnie wpisu numer: 40195

Ten cały strajk nauczycieli i pracowników przedszkoli to grubymi nićmi szyta akcja przygotowana przez Schetynę i tę jego zdradziecką Koalicję Europejską.
Wiadomo, że większość nauczycieli to elektorat Platformy i ze względu na swoją liczebność w całym kraju doskonały oręż do walki z niepasującym rządem.
Najgorsze jest to, iż do walki o swoje wygórowane żądania płacowe użyli jako zakładników nasze dzieci. Tego ja, ojciec, na pewno im nie wybaczę.

* * *

Też mam kilka pytań do nauczycieli.
Czy protestowaliście kiedy przez ostatnie lata rządów Platformy Obietnic płace wcale nie rosły? Kiedy likwidowano Wasze miejsca pracy? Kiedy powstawały gimnazja? Kiedy uczniowie zakładali Wam kosze na głowy? Kiedy okolczykowane smarkule na zwróconą uwagę mówiły "pieprz się suko"? Kiedy rozwydrzony gostek robił w szkole co chciał a dyrektor mówił Wam "no wiecie, rozumiecie ale jego ojciec odmalował nam klasę, dajmy spokój", protestowaliście?
To wszystko są fakty, które miały miejsce w jednej z iławskich szkół.
 Krzysztof Zięba
 Iława, Wtorek 09-04-2019

40203. 
Odnośnie wpisu numer: 40202

Strajkujący i terroryzujący egzaminy "nauczyciele" i etyka...?
Nie bądźmy naiwni.
Problem w tym, że im tylko o schabowe tutaj chodzi. Nic więcej.
 Andrzej Oracki
 Iława, Wtorek 09-04-2019

40202. 
1. Czy w czasie strajku nauczyciele nie udzielają prywatnych korepetycji?
2. Czy prywatne szkoły i prywatne przedszkola strajkują?
3. Czy strajk kosztem dzieci nie jest podważeniem fundamentu etyki?
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Wtorek 09-04-2019

40201. 
Strajk nauczycieli.... i moje mieszane uczucia.

Zgoda - nauczycielom należy się podwyżka.
Zgoda - nauka dzieci to nie jest tylko 6 godzin w szkole a potem wakacje
Zgoda - macie wyższe wykształcenie
Zgoda - skoro budżet jest tak świetny to czemu nie żądać podwyżki?

Tylko tutaj pojawia się moje "ale".
Podstawą strajku powinna być walka z systemem nauczania.

Czemu hasłem strajku jest "dobro waszych dzieci" a postawą są pieniądze?
Czemu nauczyciele nie walą o należytą dyscyplinę w szkole i szacunek dla nauczycieli?
Czemu nie walczą o wsparcie nauczania domowego?
Czemu nie walczą o zwiększenie poziomu nauczania w średnich szkołach?
Czemu podwyżka 1000zł ma obejmować tych dobrych nauczycieli tak samo jak tych gorszej jakości?
Czemu nauczyciele poszli za komunistycznym Broniarzem i zostali mięsem armatnim w politycznej szopce?

Najpierw wykorzystano niepełnosprawnych, potem wiewiórki i dziki, a teraz nauczycieli - tylko, że nauczyciele wzięli zakładników w postaci dzieci grożąc, że nie będą ich przepuszczać do następnej klasy. Gdzie tu jest "dobro naszych dzieci"...?
Wykorzystując dzieci, stawiając żądania kolosalnej podwyżki nie zyska się sympatii społeczeństwa. Nie zyska się sympatii społeczeństwa to nie wygra się tej bitwy. Jestem święcie przekonany, że gdyby nauczyciele walczyli o te wyżej wymienione sprawy to zyskali by większą przychylność rodziców. Przychylność rodziców w tej sprawie byłaby prawdziwą amunicją na rząd w roku wyborczym. Póki co sami dajecie paliwo rządzącym. [...]
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Wtorek 09-04-2019

40200. 
Odnośnie wpisu numer: 40190

EGZAMINY GIMNAZJALNE ZGODNIE Z PLANEM

Uwaga! Pomimo strajku nauczycieli, egzaminy gimnazjalne odbędą się we wszystkich iławskich placówkach prowadzących ten szczebel edukacji, czyli w SP1, SP5 oraz „żeromku”. Termin zgodny z planem: środa-piątek (10-12 kwietnia). Pozytywnie zapowiada się też organizacja egzaminu ósmoklasisty (15-17 kwietnia).
Więcej o strajkach i egzaminach, raporty ze szkół i komentarze znajdziecie w najnowszym wydaniu gazety Kurier Iławski od środy.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 09-04-2019

40199. 
Prawdziwych nauczycieli już nie ma, jak cyganów.
Prawdziwi już w grobach lub na emeryturach. Obecna zgraja, raczej już kasta należy do wyjątkowych leni w większości, bowiem pośród obecnych tylko 10-15% z nich służą naszym dzieciakom i młodzieży i można o nich mówić tak: należycie do prawdziwych z etosu ludzi, wychowawców i nauczycieli. Większość po tzw. uczelniach powiatowych malowani na papierze magistrowie, pożal się Boże. Przyuczeni dalej na tych samych powiatowych szkółkach, na kursach podyplomowych, ze szczątkami wiedzy. W czasie od 1 października do połowy lipca następnego roku zaliczają 3 semestry by nauczyć się jak uczyć. Ta lichota idzie do szkół i czuje się silna najmądrzejsza i wymagająca.
To tacy burzą dziś Polaków o pensje na poziomie kadry uniwersyteckiej.
Prawdziwie przygotowana do nauczania i wychowania osoba musi skończyć dzienne studia uniwersyteckie albo politechniczne, by podjąć pracę pedagoga i nauczyciela w szkole podstawowej a nie mówiąc o liceach i technikach.
Druga sprawa to droga awansu zawodowego od stażysty przez kontraktowego, mianowanego do nauczyciela dyplomowanego a nawet do mistrza, bowiem taki tytuł wchodzi w rachubę. Umocowanym w szkole nauczycielem jest dojście do statusu nauczyciela mianowanego, jako osoby w pełni kompetentnej do nauczania przedmiotów specjalistycznych i sprawowania funkcji wychowawcy. Natomiast tytuł dyplomowanego nauczyciela powinien być niezbędny w sytuacji objęcia stanowiska kierowniczego w szkole lub z-cy dyrektora. Natomiast stanowiska dyrektorskie lub wizytatorskie zostają dla nauczycieli mistrzów za pensję od 6 do 8 tys. netto. Dojdziesz do mistrza masz szansę być dyrektorem. Tymczasem jakieś dziwne grono a to w powiecie lub w ratuszu wybiera sobie umyślnego nauczyciela na stanowisko dyrektora, zaś odpowiednie kształcenia z kursami kierowany jest po objęciu funkcji. Ale ważne, że kandydat należy do odpowiedniej opcji politycznej.
***
I ważna uwaga! Aby zostać nauczycielem dyplomowanym trzeba szczególnie starać się. Mieć doskonały program, który może nauczyciel sam sprokurować, jak również sięgnąć po innych autorów, ale zatwierdzony przez ministerstwo. Również kandydat na dyplomowanego musi spełnić wiele wymagań, czego tu nie będziemy wymieniać. Jednak co najciekawsze, ze jak dotąd trudno znaleźć nauczyciela w Polsce począwszy od przedszkoli skończywszy na szkolnictwie zawodowym średnim, technikach i liceach, by znaleźć nauczyciela, by nie dopiął swego i nie dobrnął w awansie do nauczyciela dyplomowanego. Zatem okazuje się, że wszyscy polscy nauczyciele należą do super elity, czytaj kasty!
 Swój
 Iława, Wtorek 09-04-2019

40197. 
Odnośnie wpisu numer: 40176

"Komuchy wylazły z nory"...?
O nieeee, oni zawsze tu byli, POprzebierani w różne koszule i nazywający siebie "liberałami" albo "europejczykami".
[...]
Zapytajcie Macieja Rygielskiego co robił w czasach komuny...
Zapytajcie Bernadetę Hordejuk co robiła w czasach komuny...
Zapytajcie Marka Borkowskiego co robił w czasach komuny...
Zapytajcie Marka Polańskiego co robił w czasach komuny...
Zapytajcie Reginę Szpindler co robiła w czasach komuny...
Zapytajcie Stanisława Kruszewskiego co robił w czasach komuny...
 Antonio
 Iława, Poniedziałek 08-04-2019

40196. 
Odnośnie wpisu numer: 40190

Syn po powrocie do domu mówi, że w iławskiej SP5 panowie nauczyciele Bryl i Rutkowski nie biorą udziału w tym lewackim strajku politykierów.
Brawo Panowie!
Zawsze mówiłem, że to nauczyciele z pasją. Dziś potwierdzili to swoją postawą. Chylę czoła.
 rodzic gimnazjalisty
 Iława, Poniedziałek 08-04-2019

40195. 
Odnośnie wpisu numer: 40190

Strajk nauczycieli to polityczna hucpa skierowana w obecny rząd PiSu, której zakładnikami są nasze dzieci. Kiedy do Was dotrze, że problemy w oświacie to nie wina obecnie rządzących a wina każdego kolejnego rządu po obejmującego władzę po czasach okrągłego stołu (1989). Co Wam nauczycielom dała Platforma Obłudy przez dwie kadencje rządów? "Ch..., d... i kamieni kupę" - tyle Wam dali.
Wasz guru Pan (Z)Bro(D)niarz manifestuje publicznie swoją sympatię dla Koalicji Europejskiej, agentury, pedalstwa i antyklerykałów. Waszymi rękoma drodzy nauczyciele rozgrywa już nie swoją gierkę polityczną, a gierkę pana Schetyny i całej tej hałastry wokół niego skupionej.
Jeśli Wam tak źle, zmieńcie pracę. Idźcie do łopaty na budowę albo do marketu na kasę. Wtedy poczujecie się docenieni, bo przecież za ciężko Wam pracować 18 godzin tygodniowo. I przestańcie ludziom mydlić oczy o wynikach w nauczaniu.
Pani radna Elżbieta Prasek wystawiła Wam laurkę publicznie, mówiąc że dzieci dziś nie znają tak elementarnych dat z historii jak rocznica wybuchu II Wojny Światowej, czy datę 17 września 1939 roku. A czyja to wina? Rodziców? O nie, nie rodziców tylko Wasza. Nie uczycie dostatecznie naszych dzieci. Zacznijcie efektywnie pracować a wtedy pogadamy o pieniądzach. Bo na chwilę obecną to rodzice wypruwają dosłownie flaki aby wykształcić swoje dzieci.
Na Wasze miejsce czekają młodzi nauczyciele z misją do wykonania, gdzie dobro dzieci jest dobrem najwyższym.
Szkoły i przedszkola to nie jest Wasz prywatny folwark tylko mienie publiczne nasz wszystkich. Chcecie strajkować, to rozbijcie namioty wzorem pielęgniarek pod sejmem czy rządem, a nasze placówki zostawcie w spokoju. Łapy precz od naszych szkół i przedszkoli, które wykorzystujecie do swojej brudnej politycznej gry!
 Zenek Robotnik
 Iława, Poniedziałek 08-04-2019

40194. 
9-LATKA SPADŁA Z HUŚTAWKI

Poniedziałek wieczorem, Lipowy Dwór w Iławie. Na placu zabaw 9-letnia dziewczynka spadła z huśtawki. Złamała przedramię. Dziecko do szpitala w Olsztynie zabrał śmigłowiec.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 08-04-2019

40193. 
Odnośnie wpisu numer: 40191

A mnie zastanawia - czy ktoś policzył:
- straty pracodawców z uwagi na zwolnienia pracowników, którzy muszą zaopiekować się dziećmi w trakcie strajku
- straty w dostawach chociażby produktów na gotowanie obiadów w stołówkach szkolnych
- realnie stracony czas na nauczanie, które właśnie się nie odbywa którego chyba nie da się nadrobić - chyba że nauczyciele i dzieci pójdą do szkoły w wakacje.
Dziś rano Sławomir Wittkiewicz ze związków już straszył, że jak taki strajk nie pomoże, to on gotów jest nie zbierać rad pedagogicznych a nawet i może promocji do klas następnych nie da! No ba!

* * *

Nic mnie tak nie zezłościło, jak widok kartki w drzwiach przedszkola, że od poniedziałku do odwołania mamy się sami zająć swoimi dziećmi. Rodzice, których spotkałam pod przedszkolem po prostu byli wściekli! I jeszcze dostajemy instrukcję od pedagogów – mamy sobie wziąć dwa dni opieki, urlop na żądanie albo iść na urlop opiekuńczy – jak pięknie! Ciekawe czy to działa w dwie strony? Czy my również możemy doradzić nauczycielom kiedy i jaki urlop mogą wziąć?
Ja mogę, drodzy Państwo, być wyrozumiała, ale czy mój pracodawca będzie gdy mu oświadczę ni z gruchy ni z pietruchy, że od poniedziałku do odwołania muszę zająć się dzieckiem i nie przyjdę do pracy? Czy moja zmienniczka również? Czy potem te dni wolne oddacie im i mnie Państwo również? Czemu nie weźmiecie solidarnie swojego urlopu – tak wiele macie przecież wolnego – dużo więcej niż my! Dlaczego ja mam brać urlop wtedy kiedy Wam się podoba? Czy nie weźmiecie honorowo wynagrodzeń za ten czas kiedy strajkujecie? Czy potem my możemy po odpoczywać a wy zajmiecie się naszymi dziećmi w wakacje? Czemu nie strajkujecie sobie w sposób który dotknie rządzących a nie nas Rodziców?
Możemy wiedzieć?
Ja nie mówię, że nie macie dostać więcej pieniędzy – ale czy naprawdę uważacie że to w porządku – 1000 złotych – naprawdę!? Zwykli ludzi, większość z nas, zarabia najniższą krajową ok. 1600 zł - ciężko pracując? Nawet tacy, co jak wy skończyli studia.
Dać Wam przykłady?
Proszę bardzo. Kumpela pracuje w Urzędzie Pracy, po socjologii, podyplomówka z psychologii i zarabia poniżej 2000 tysięcy i to od kilku lat podwyżki nie widziała! Kolejna w policji – niebezpieczne to i bardzo trudne do pogodzenia z rodzinnym życiem, a ma 2,6 tysiąca. W Biedronce - po studium ekonomicznym oraz studiach z PEDAGOGIKI!!! - kwota? 2700 zł - a w tym pracujące soboty i czasem nocki. Wiecie co to nocki? Chcecie się zamienić? Inna pracuje w przychodni lekarskiej – zrobiony licencjat z pielęgniarstwa i jeszcze studium medyczne z analityki medycznej – ma najniższą krajową – a orze popołudniami i w soboty! Nie ma mowy o rocznym urlopie wypoczynkowym, a uwierzcie, że praca w medycynie to nie miód i użeranie się z pacjentami tez nie bułka z masłem - a przydałby
się taki roczny urlop, oj przydał. Odpowiedzialność 100% większa niż u was, bo jak schrzanicie nauczanie i tak was nikt nie rozliczy z tego, a zapłata będzie.
W medycynie odpowiada się głową! Mówicie ze macie dużo pracy, siedzicie w domach po godzinach… A my nie? Macie wolnego tyle co nikt z nas. Nawet jeśli wchodzą w to jakieś sprawdzanie prac domowych czy zebrania w szkole.
Słyszę, że walczycie o dzieci, o ich dobro – a po co? Walczcie o siebie – zmieńcie pracę na lepiej płatną i zróbcie miejsce dla tych co się godzą pracować na waszych stanowiskach za te kwoty – znam co najmniej trzy osoby, które z przyjemnością zajmą Wasze miejsce, gdy je im tylko zrobicie: polonistka, pedagog i biolog. Wybraliście swój zawód z pasji? Dla naszych dzieci? Nie – powiem Wam, bo znam kilku z Was – wybraliście go ze względu na dogodności z tym związane i ciągle wołacie o więcej, ciągle Wam mało. Macie przywilejów więcej niż ktokolwiek w tym kraju i buzia Wam się nie zamyka z wołaniem o jeszcze.
Pamiętajcie, że wołacie nie od Kaczyńskiego i od PIS-u, a sięgacie do naszych kieszeni, bo to my Wam płacimy w podatkach! Rząd żadnych swoich pieniędzy nie ma. Jeśli dadzą Wam tę naszą kasę to trzeba się będzie liczyć z tym, że cała budżetówka zawoła o więcej, bo zgodnie z konstytucją, na którą się tak ochoczo powołujecie – każdy z nas jest równy i powinien być równo traktowany.
Chcecie byśmy Was zrozumieli? Zrozumcie nas również...
 mama Kacpra
 Iława, Poniedziałek 08-04-2019

40192. 
Odnośnie wpisu numer: 40186

Mieszkanie komunalne w ITBS to coś za coś. Masz taniej, masz dach nad głową, ale nigdy nie jesteś właścicielem.
Niestety, chcesz mieć prawa właściciela i decydowania, musisz zapłacić tak samo jak każdy inny.
Jeśli więc chcesz mieć taniej, gódź się z ograniczeniami, koniec dyskusji. Podatnik iławski nie wyraża zgody na prezenty dla nierobów.
 nemo
 Iława, Poniedziałek 08-04-2019

40191. 
Odnośnie wpisu numer: 40190

Nauczyciele strzelili sobie w kolano.
Chcieli zyskać podwyżkę, ale bawiąc się w terrorystów stracili prestiż. Na pewno "zyskali" wściekłość milionów rodziców.
A wszystko przy cichej uciesze rządzących, bo głowili się jak zlikwidować komunistyczną Kartę Nauczyciela. Teraz będzie aprobata. I dobrze :)
 Matka 6 Króli
 Iława, Poniedziałek 08-04-2019

40190. 
Odnośnie wpisu numer: 40184

KASA JUŻ JEST, STRAJK JEDNAK WAŻNIEJSZY

W sporze z rządem nauczyciele wywalczyli już spore podwyżki, jednak końca żądań płacowych nie widać, a groźby strajku przeradzają się w manewry polityczne. Niestety kosztem dzieci i młodzieży. Współczujemy zwłaszcza tym, którzy w niepewności muszą się przygotowywać do egzaminów.
Raport o sytuacji w szkołach regionu – czytaj na stronach 5 oraz 15 w gazecie Kurier Iławski. A jakie jest Wasze zdanie? Najciekawsze komentarze opublikujemy w gazecie.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 07-04-2019

40189. 
Odnośnie wpisu numer: 40179

Nasza lokalna ryba się psuje od głowy.
Odpalam dziś TV i oczy przecieram ze zdumienia! Koalicja POlszewików ma konferencję a w szeregu jednym stoją: komuniści, socjaliści, ludowcy, liberałowie, ekolodzy, zboczeńcy LGBT, aborcjonaliści, KODowcy, uliczni awanturnicy, [...] wrogowie Kościoła, agenci, tajni współpracownicy, konfidenci, donosiciele, esbecja.
Stoją bez idei, bez programu, bez honoru i bez wartości z jednym celem: zanurzyć swoje zdradzieckie mordy w korycie i odsunąć ten niepasujący PiS od władzy.
[...] Ciekaw jestem co na iławskim podwórku się wydarzy. Burmistrzunio Dawid Kopaczewski, ten który niedawno deklarował swoje obrzydzenie do partyjniactwa, stoi już w jednym szeregu z Królem Maciusiem Pierwszym i jego świtą czerwonych diabłów PO oraz z wiosenną Czarną Radą Kobiet "Moja Cipa Moja Sprawa".
Burmistrzu otwórz oczy i zacznij działać ponad podziałami. Zacznij słuchać głosu mądrych ludzi i nie daj sobą manipulować wysłannikom starostwa, bo daleko nie zajedziesz.
Adam Żyliński widział Cię w fotelu Przewodniczącego Rady Miejskiej, a Ty go spuściłeś jak wodę w klopie. Chłopie, Ty się go nie bój, tylko zaproś na piwo, abyś dotrwał do końca kadencji.
 turkuć podjadek
 Iława, Sobota 06-04-2019

40188. 
Odnośnie wpisu numer: 40177

Panie Burmistrzu Dawidzie Kopaczewski!
Czy to znaczy, że kryterium wyboru jest to, co tylko Panu się podoba i z kim Panu po drodze?
Mnie też nie po drodze z Panem Cejrowskim, no może nie ze wszystkim po drodze, ale powiem tak. Jeżeli chodzi o dokonania podróżnicze, to Pan Marcin Meller nie jest godzien [...] butów czyścić Panu Wojciechowi Cejrowskiemu. [...] Taka jest prawda. [...] Przekonania to jedno, a bycie podróżnikiem to drugie.
Pana Wojciecha można nazwać podróżnikiem a pana Marcina co najwyżej turystą. Zupełnie zresztą jak Pana. Pana cykle to były relacje z uprawiania turystyki. Takich osób jest całe mnóstwo i nie uważam ich za wybitnie ciekawe.
Nie jestem jakimś atakującym czy trolujacym osobnikiem, ale wiele osób wyrabia sobie zdanie, że nowy Burmistrz tyle mówi o otwieraniu się na społeczeństwo, ale tylko dla wybranych.
[...] Z chęcią podejmę z Panem polemikę na forum. [...]
Żylińskiego Pan krytykował ale do Żylińskiego ze sprawami mieszkańców byłem w stanie się dostać w ciągu tygodnia np. dwa razy. Do Pana nie da rady się dostać w ogóle.
 J.
 Iława, Sobota 06-04-2019

40187. 
Odnośnie wpisu numer: 40176

A zapewne i ten macher z Kisielic pracuje żeby Ciszewskiego pognać z portu. Tak to mało rozgarnięty Sławek źle ulokował uczucia polityczne i starostwo a raczej grupa trzymająca władzę zostawiła go na pastwę losu. Sławek zwijaj mandżur i pomału kupuj bilet na Pendolino do twojego ulubionego Gdańska.
 Mark
 Iława, Sobota 06-04-2019

40186. 
NIE MOJA CHATA, ALE... BĘDZIE

Po śmierci wuja Mariusz Roznerski otrzymał od ITBS-u decyzję, że musi się wyprowadzić z mieszkania, bo nie posiada prawa do lokum socjalnego. Jakie powody podaje dyrekcja komunalna? A jakie argumenty przedstawia Roznerski? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 7.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 06-04-2019

40185. 
Odnośnie wpisu numer: 40179

[...] trzeba jak najszybciej zmienić burmistrza.
W przeciwnym razie [...] zrujnuje nasze miasto...
 iławianin [400]
 Iława, Sobota 06-04-2019

40184. 
Czytam ogłoszenia o strajku nauczycieli. Z jednej strony popieram ich, a z drugiej strony jestem zła. Myślicie tylko o sobie. Nie każdego stać na opiekę nad dziećmi gdy wy strajkujecie. Ja mam mniej od was mimo równego wykształcenia i nie mam wakacji.
Strajk, jeśli już, to powinien być tak zorganizowany by nie traciły dzieci.
 pracująca mama
 Susz, Piątek 05-04-2019

40183. 
Co dalej z sygnalizacją świetlną przy iławskim Kauflandzie? Miała być tylko chwilowo wyłączona do 31 marca br.
Dziwny pomysł, który znacznie utrudnia ruch i jest powodem wielu stłuczek samochodowych. Czy o to chodziło?
Wyjechanie z Kauflandu w kierunku Lubawy po godzinie 15 lub w sobotę jest bardzo utrudnione. Sygnalizacja świetlna znacznie upłynniała ruch na skrzyżowaniu przed Kauflandem. Co na to władze miasta?
 klientka Kauflandu, lat 64
 Iława, Piątek 05-04-2019

40182. 
Odnośnie wpisu numer: 40176

Trampolina jak najbardziej sprężysta, przecież nie tylko Inkubator, ale też pojawiły się dwa ogłoszenia o pracę na stanowiska w Porcie Iława za Młotka oraz w Starostwie w wydziale edukacji.
Śmiem twierdzić, że niebawem poznamy kto "wygrał" owe "dyrektorskie" stanowiska, na pewno nie ludzie z przypadku... Oj dzieje się dzieje...
 porucznik Borewicz
 Iława, Czwartek 04-04-2019

40181. 
Kłamstwo i manipulacja. Otóż wszem i wobec ogłoszono publicznie, że Iława jakoby dopiero teraz dorobiła się "nowego traktu pieszo-rowerowego nad Jeziorem Iławskim i rzeką Iławką”.
Nasz iławski Król Internetu na stronach robiącego mu łaskę portalu [...] sugestywnie czytelnikowi wciśnięto do szarych komórek, że oto niedawno, prawie dopiero co wczoraj powstały w Iławie ścieżki spacerowo-rowerowe. Wielu otwiera oczy i myśli, że to się stało dziś. [...] Natomiast pominięto całkowitym milczeniem kto jest autorem projektu, kto był, kto starał się szczególnie, by po sobie zostawić Iławę piękną.
W ten sposób wytarto z pamięci, że te piękne dzieło powstało właśnie za kadencji Adama Żylińskiego, tak niedawno jeszcze Burmistrza Iławy.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 04-04-2019

40180. 
Czy burmistrz Pietrzykowski aby nie zagalopował się wskazując Panią Górnik jako kandydata na dyrektora domu kultury?
Czy do wyłaniania osób na tego typu stanowiska publiczne nie są aby przypadkiem niezbędne konkursy?
Czy kolesiostwo i układy w Suszu sięgają aż tak daleko, że burmistrz otwarcie sam według tylko własnego uznania obsadza stanowiska?
 suszanka
 Susz, Czwartek 04-04-2019

40179. 
Odnośnie wpisu numer: 40176

Podobno burmistrz Kopaczewski dogadał się ze sztabem PO w starostwie powiatu w kwestii transferu towarzystwa (PO, SLD) do spółek miejskich ITBS, ZKM, Wodociągi.
Towarzysze zajmą z dniem 1 maja fotele prezesów spółek. Fajne święto. [...] Wiadomo, że to wszystko w ramach powiatowej Koalicji Europejskiej.
Będzie grubo.
[...]
Wiecie, że już jest wskazany następca Michała Młotka w PORCIE IŁAWA?
Teraz w Porcie ma rządzić [...] Woźniak [...].
Młotek będzie szefem nowego tworu do obracania dotacjami dla swoich pod nazwą "Inkubator Technologiczny".
Ups, zapędziłem się, znaczy się ma być "konkurs" oczywiście! Jeden i drugi. I można zgłaszać kandydatury, no no :)
 Król Maciuś I
 Iława, Środa 03-04-2019

40178. 
JECHAŁ NA DRAGACH I ZABIŁ

Jest wyrok dla kierowcy, który pod wpływem narkotyków rok temu zabił dwie nastolatki na rolkach. Radosław G. został skazany na... 10 lat więzienia, dożywotni zakaz kierowania i po 15 tys. zł zadośćuczynienia dla każdego rodzica ofiar (sąd utajnił uzasadnienie). Tyle wystarczy...?!
Więcej przeczytacie w gazecie Kurier Iławski na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 03-04-2019

40177. 
BURMISTRZ TYLKO DLA LEWICY

Burmistrz Iławy najwidoczniej nie lubi prawicowych i promować będzie tylko lewicowych celebrytów. Dobór gości do zainicjowanych przez Dawida Kopaczewskiego spotkań ze znanymi osobami kultury, sportu i turystyki budzi kontrowersje. O jakie nazwiska poszło?

Czytaj więcej: https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Kto-przez-burmistrza-jest-mile-widziany-w-miescie-Ilawie-/5444
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 02-04-2019

40176. 
A nie mówiłem!
Powstaje sztuczna trampolina, bo przecież sztab PO w starostwie musi wyżywić swoje bękarty polityczne.
Jest już nazwa tego cudownego tworka. Pretekst nie ma znaczenia, może być nawet idiotyczny "Inkubator Technologiczny", czyli kolesiowy naprędce sklecony pic na wodę.
Zobaczycie jaka teraz będzie w instytucjach starostwa cudowna "hej siup, zmiana dup". Nasza ukochana PO musi najpierw spłacić dług czerwonym towarzyszom broni z SLD.
Komuchy wylazły z nory i dziarsko wiosłują z PO przed siebie. Łódź mknie.
Jest coraz bardziej cuchnąco, ale zabawnie.
Bawmy się!
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 02-04-2019

40175. 
Odnośnie wpisu numer: 40173

I co tak się burzy...?
Widać wyraźnie na iławskim przykładzie jak orzeł, czyli gapa niemiecka czuje się zaszczycona, że Polacy jak gęsi świętują 100-lecie odzyskania swej niepodległości.
O ile na czas walki Naród Polski potrafi być wytrwały i wpaniały, tak już po odzyskaniu niepodległości każdy w swoją stronę idzie. A tfu...!
 Marszałek
 Iława, Wtorek 02-04-2019

40174. 
[1 kwietnia: forum zamknięte]

Tro-lo-lo-lo, pa-pa.
Głupawka jak sadzawka.
Ani to śmieszne, ani mONdre...
Proszę ochłonąć lub poszukać inny adres.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 01-04-2019

40173. 
Odnośnie wpisu numer: 40153

Panie Marszałku!
Czy już na zawsze będzie tak, że nad stadionem miejskim będzie górowało w Iławie germańskie ptaszysko imperialne?
 Nowy
 Iława, Niedziela 31-03-2019

40172. 
TERAZ BRONIĄ NIEMIECKIEGO ORŁA

Tylko dzięki ustawie dekomunizacyjnej udało się zrzucić stalinowską tablicę z pomnika na stadionie, ale reszty, w tym niemieckiej gapy – radni Iławy (kojarzeni z liberalną lewicą PO) – bronią jak... „niepodległości”, a burmistrz Kopaczewski odmówił wymiany na orła polskiego. Zapis dyskusji jest zdumiewający i przejdzie do niechlubnej historii miasta. Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 12.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 30-03-2019

40171. 
Odnośnie wpisu numer: 40168

Posunięcie taktyczne.
Przez start do parlamentu europejskiego wybada swoje możliwości na regionalnym rynku wyborczym, by spróbować w wyborach jesienią do parlamentu krajowego.
 Swój
 Iława, Piątek 29-03-2019

40170. 
Odnośnie wpisu numer: 40168

Przypominam jeszcze raz - układanka sama wychodzi.

Skład pospolitego ruszenia iławskiej Rady Kobiet założonej na spotkaniu inicjatywnym w restauracji "Kaper" (grudzień 2018). Oto "OD-WAŻNE":

- Lucyna Kaucz,
- Ewa Michałowska,
- Katarzyna Drzewiecka,
- Aleksandra Jabłońska,
- Cecylia Cywińska,
- Małgorzata Ilkiewicz,
- Monika Raźniewska,
- Teresa Laskowska,
- Alina Kostkowska-Kotlińska,
- Ewa Jackowska,
- Joanna Matwiejczuk,
- Edyta Kocyła-Pawłowska,
- Dominika Malewicz,
- Katarzyna Dzik.

Jednak pomysł na Radę Kobiet przejął Burmistrz Dawid Kopaczewski i z ciała spontanicznego zawłaszczył jako swój organ, którego celem będzie wzniecanie i popieranie różnych lewackich fanaberii seksualnych [...] w Ratuszu.
[...] Długo nie trzeba było czekać.
Kto teraz jest założycielem partii "WIOSNA Roberta Biedronia" na Iławę? Katarzyna Dzik. Udział bierze oczywiście również cały trzon osobowy Czarnych Marszów Śmierci. [...]
Mieszkańcy Iławy!!! Zobaczycie!!! Co one doradzą Burmistrzowi Miasta! Pierwsze, co dla nich najważniejsze w życiu, to podpisanie karty LGBT (Lesbijki, Geje, Biseksualiści, Transwestyci).

[foto: portal Facebook]
 mieszkaniec [355]
 Iława, Piątek 29-03-2019

40169. 
Odnośnie wpisu numer: 39259

Dlaczego mój Kurierek nie napisał ani nawet słowem o wieczorze autorskim Marcina Mellera w [iławskim] kinie?
Gadają ludziska na mieście - prawda to? - że spotkanie o książce pt. "Gruzja" zamieniło się w polityczny sabat przeciwko prawicy, a przy okazji w polityczną kompromitację prowadzącej [...], podobno byłej dziennikarki, Edyty Kocyły-Pawłowskiej?
Czy Burmistrz z lewicowego Komitetu Wyborczego "Łączy Nas Dawid Kopaczewski" jest dumny ze swojej nawiedzonej Sekretarz Miasta?
 Jola, co lubi gola
 Iława, Czwartek 28-03-2019

40168. 
Odnośnie wpisu numer: 40147

Uuuuuuuuu...
Myślałam, że Katarzyna Dzik od Adama Żylińskiego to poważna babka...
Nie dostała się dziewczyna do Rady Miejskiej Iławy, postanowiła uderzyć "leciutko" wyżej, do Parlamentu Europejskiego, ale z jakiego komitetu?
No nie wierzę!
Wiosna Biedronia LGBT [Lesbijki, Geje, Biseksualiści, Transwestyci].
Ludzie...! Co się tutaj dzieje ostatnio w tej naszej Iławie...?! Ludzie...!
 Ola Mała
 Iława, Czwartek 28-03-2019

40167. 
DO SZKOŁY JAK NA FRONT

Czy wszyscy absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów dostaną się do szkół średnich? W regionie iławskim czeka prawie tysiąc miejsc, ale... Na te i wiele innych pytań odpowiadają: wiceburmistrz Dorota Kamińska, dyrektor Renata Kamińska, dyrektor Jadwiga Kolman. Czytaj w gazecie Kurier Iławski na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 28-03-2019

40166. 
Odnośnie wpisu numer: 40165

Ten znany wariat, co stracił prawo jazdy swego czasu za jazdę po pijaku, znowu wrócił do jazdy na wozie strażackim i jeździ sobie "na bombie" jak gdyby nic się nie stało.
Aż w końcu kogoś niewinnego przejedzie i będzie dramat, ale wtedy na działanie będzie za późno. Nad grobem wszyscy mądrzy i zapłakani.
 Agent J-23
 Internet, Czwartek 28-03-2019

40165. 
Odnośnie wpisu numer: 40163

[...] Dobrze wiem, że Burmistrz Kopaczewski został naprowadzony przez radnych [...]. Akcja była skrupulatnie przygotowana, aby tych strażaków przyłapać w remizie na gorącym uczynku libacyjnym i wreszcie zrobić z tym burdelem pijackim porządeczek. A jest tam co zamiatać. [...]
Zamieciemy was, chłopcy.
 Ormowiec
 Iława, Środa 27-03-2019

40164. 
Odnośnie wpisu numer: 40158

[...] Moja kultura osobista i szacunek dla pozostałych forumowiczów pomimo formy Pana pytania nakazuje mi na nie odpowiedzieć.
A odpowiem również pytaniem.
Proszę pomyśleć i spróbować odpowiedzieć, jakie korzyści mają takie miasta jak Poznań, Warszawa, Kraków, Łódź dofinansowując o wiele większą kwotą "prywatne imprezy promocyjne", jak Pan to nazywa prywatnych firm polegające na organizacji masowych biegów ulicznych w tych miastach?
A jeśli to będzie dla Pana za trudne to proszę spojrzeć w regulamin tego biegu i zwrócić uwagę, że ta prywatna impreza jest także imprezą organizowaną przez same miasto (ICSTiR). Jest więc to też niezaprzeczalna promocja samej Iławy.
Idąc Pana tropem dlaczego więc miasto finansuje prywatne imprezy półmaratonu iławskiego czy wcześniej Biegu na Dychę, finansowanego dodatkowo przez Ministerstwo Sportu również ze środków podatnika? [...]
 Marcin
 Iława, Środa 27-03-2019

40163. 
Odnośnie wpisu numer: 40159

[...] Pytanie jest inne: co Pan Burmistrz Kopaczewski teraz z tym fantem zrobi? Czy strażaków OSP pozostawi w spokoju? Czy podejmie stosowne kroki dyscyplinujące i rozliczające uczestników libacji na służbie? [...]
 fit mama
 Iława, Środa 27-03-2019

40162. 
EX-GLINIARZ NIE PRZYZNAJE SIĘ DO WINY

To może być proces roku! Były policjant z iławskiej komendy stanął przed sądem. Tomasz M. jest oskarżony o to, że – choć po godzinach pracy – spowodował po pijanemu wypadek na szkodę rodziny Kusińskich (foto) i... uciekł. Obszerne relacje z pierwszych rozpraw zobaczcie w gazecie Kurier Iławski na stronach 6-7.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 27-03-2019

40161. 
Odnośnie wpisu numer: 40146

Ciekawy termin wybrał sobie ZNP do strajku nauczycieli:

- 08/09 kwietnia - strajk.
- 10/12 kwietnia - rekolekcje, na które chodzą tylko wychowawcy klas.
- 15/17 kwietnia - egzamin ósmoklasisty, na który chodzi niewielu nauczycieli, bo tylko ci, którzy są w komisjach.
- 18/28 kwietnia - przerwa wiosenna.
- 29/30 kwietnia - L4.
- 01/05 maja - znowu długi weekend.

I tak miesiąc wolnego dla 90 procent nauczycieli. Gratulacje dla szefa ZNP za wybór terminu. Co nawyki ze starych komuszych czasów, to nawyki...
 iławianin [397]
 Iława, Środa 27-03-2019

40160. 
Odnośnie wpisu numer: 40158

[...] "Dlaczego podatnik musi dorabiać dużą firmę prywatno-budowlaną? Dlaczego przy ratuszowym kurku z pieniędzmi są lepsi i bardziej lepsi? Mam pełne prawo podejrzewać, że nie ma nic za darmo. Ktoś mógł nawet wziąć łapówkę lub inną przysługę. Czy wszystko jest okay?"

Jak zapewne zauważyłeś, Kopaczewski jest burmistrzem od 19 listopada 2018 roku, sprawuje władzę kilka miesięcy.
A bieg uliczny IPB ma już swoją kolejną edycję, nie chcę strzelać którą, ale jest to nie druga na pewno.
Wobec tego co piszesz i twierdzisz, ja pytam się Ciebie: jak Żyliński był burmistrzem i finansował po części bieg IPB, to było wszystko OK, tak? To może on miał profity z tego, że współfinansował tą imprezę, a Kopaczewski tylko jest kontynuatorem nieznającym drugiego dna tej imprezy? Zadaj więc byłemu burmistrzowi Żylińskiemu pytanie, co miał w zamian. To tyle.
 czerwony kmer
 Iława, Środa 27-03-2019

40159. 
Ja się zapytuję czy to prawda, że Pan Burmistrz Kopaczewski odwiedził niespodziewanie strażaków-ochotników i trafił akurat na kolejną libację?
 ciekawa
 Iława, Wtorek 26-03-2019

40158. 
Odnośnie wpisu numer: 40130

Tłumoku z sekty matołków pn. "Łączy Nas Słoik". Przeczytaj jeszcze raz wpis urzędnika, uważnie przeczytaj. Spróbuj użyć mózgu jeśli go masz.

"Na jakiej zasadzie i dla czyjego dobra Burmistrz Kopaczewski wykłada sporą kasę z publicznego budżetu Iławy na prywatną imprezę promocyjną firmy prywatnej IPB...?
Udział w tej prywatnej imprezie, nocnym biegu ulicznym jest jeszcze obwarowany sporym wpisowym od każdego uczestnika, które wpłynie w całości oczywiście do kasy [...] znowu prywatnej firmy IPB.
[...] Czy to są jakieś zaplanowane żarty? Czy może nikt już nie panuje nad sytuacją w finansach miasta?"

Przyłączam się do pytania. Dlaczego podatnik musi dorabiać dużą firmę prywatno-budowlaną? Dlaczego przy ratuszowym kurku z pieniędzmi są lepsi i bardziej lepsi?
Mam pełne prawo podejrzewać, że nie ma nic za darmo. Ktoś mógł nawet wziąć łapówkę lub inną przysługę. Czy wszystko jest okay?
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 26-03-2019

40157. 
Odnośnie wpisu numer: 40156

Co oznacza #ACTA2, czyli dyrektywa Parlamentu Europejskiego o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym:

👉 Art. 11: licencja od wydawców na korzystanie ze „snippetów”, czyli nowe prawo pokrewne; blokada cytowania krótkich fragmentów.

👉 Art. 13: filtrowanie, prewencyjne przed opublikowaniem cenzurowanie treści przez platformy internetowe.

👉 Umocnienie globalnych monopolistów na rynku cyfrowym.
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Wtorek 26-03-2019

40156. 
PLATFORMA PRZECIWKO WOLNOŚCI SŁOWA

Czarny dzień dla Internetu w Europie: złowrogie ACTA2 przegłosowane! Europosłowie PO, wbrew wielu solennym obietnicom (tu przypominamy plakat), zagłosowali jednak za kneblem! Jak teraz skomentują ten fakt lokalni działacze i sympatycy Platformy? Ciekawe, co teraz mają do powiedzenia:
* Bernadeta Hordejuk,
* Maciej Rygielski,
* Michał Młotek,
* Marek Polański.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 26-03-2019

40154. 
Odnośnie wpisu numer: 40149

Drugą kwestią podczas sesji [25.03] Rady Miejskiej w Iławie była "rada pedagogiczna" w wykonaniu byłych nauczycielek w temacie "przeciążenia uczniów nauką" i w temacie strajku nauczycieli, ale zapomniały pogadać o wadze tornistra dzieci.
Tornister, z którym dzieciątka chodzą do szkoły ma ciężar zbliżony do ciężaru ciała uczniątka. Niektóre mamuśki mają kłopot zadać na plecy dzieciakowi szykującemu się do szkoły.
Kiedyś usprawiedliwiano się w szkole, że licho mi idzie, bo mam do niej pod górkę, a dziś w ogole mi nie idzie, bo mnie plecak przygniata.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 26-03-2019

40153. 
Odnośnie wpisu numer: 40137

Sesja [25.03] cudacznej Rady Miejskiej Iławy kręciła się znowu wokół zdemontowania tablicy na 100-lecie Niepodległości i wyniesienia jej na cmentarz jak trumnę (takie były pomruki) oraz pozostawienia w spokoju germańskiego ptaka na cokole.
Mają zatem w Ratuszu spokój, podobno krótki, bowiem przygotowuje się protestacyjny "Marsz na Ratusz" iławskich kibiców narodowych.
Orły do boju!
 Marszałek
 Iława, Wtorek 26-03-2019

40152. 
Odnośnie wpisu numer: 40146

[...] zabroniono nauczycielom w Lubawie strajkować.
Urzędnicy ze starostwa iławskiego pokazali wszystkim żółtą kartkę.
Popytaj, porozmawiaj... [...]
 starościniak
 Iława, Poniedziałek 25-03-2019

40151. 
Odnośnie wpisu numer: 40095

Panie Bartoszu, wciąż zastanawiam się, po co ta prowokacja? Bo komu i czemu ma służyć? Bo niby w imię czego miałby walczyć Burmistrz Żyliński i dla kogo? Przede wszystkim: z czym?
Iława wybrała jak wybrała, więc ma to co chciała. Żyliński zbyt poważny facet jest, by bawić się w Don Kichota.
Można powiedzieć, macie co chcieliście, więc lajkujcie kolejne u Króla Internetu zdjęcia z dzieciakami, bajkami w kinie i wystrojami gabinetu burmistrza. Bawcie się! Podziwiajcie osiągnięcia: 150 rozmów! Toż to tytaniczne osiągnięcie.
Zwalnianie kompetentnych pracowników, trzymanie sztamy z politycznym starostwem, wspólne zdjęcia uśmiechniętych facetów, uściski dłoni, mierniki powietrza badające ale nie rozwiązujące problemu, wydłużony monitoring, imprezy noworoczne, bankiety na lotniczej majówce itp.
Bawcie się!
Na osiągnięciach poprzednika można jeszcze 4 lata pociągnąć. Potem przez rok mówić, że się skupia "na pracy". Wrzucić kilka zdjęć do internetu, kilka "buziek", pokazać się tu i tam. Kadencja przeleci. Dożyjemy...
Po co wyciągać szable? Zostawcie, niech się bawią... i toną.
 Radek
 Iława, Poniedziałek 25-03-2019

40150. 
BRAT SZUKA BRATA

Mieszkaniec Iławy Zenon Krasiński chciałby odnaleźć swojego starszego brata, z którym nigdy nie miał kontaktu. Ma tylko dwie jego fotografie. Czy ktoś z czytelników wie, kim jest Kazimierz Krasiński i ma do niego jakiś kontakt? Jeśli tak, prosimy, by zgłosił się do redakcji Kurier Iławski. Pomóżmy!

https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Zenon-Krasinski-szuka-brata-Krzysztofa/5437
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 25-03-2019

40149. 
Odnośnie wpisu numer: 40146

Lubawa? Owszem.
Bo tam, za rzeką Drwęcą, żyje Polska właśnie.
Bo do sklejonej Iławy nasza Polska jeszcze nie dotarła. Może za 200 lat. Pokazała to dziś sesja Rady Miasta Iławy.
Znowu głosami nieformalnej czerwonej koalicji PO-PSL-SLD zdecydowano o... usunięciu z pomnika [na stadionie miejskim] tablicy upamiętniającej 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a pozostawiono nadal niemiecki symbol - gapę/orła (niepotrzebne skreślić). [...]
Mamy rok 2019.
[...] A w Iławie nadal czuć smród szkopa i kacapa.
 Andrzej
 Kałduny, Poniedziałek 25-03-2019

40148. 
GORZKIE ŻALE WIELKOPOSTNE BURMISTRZA

Przedstawiam dyskusję na miarę XXI wieku między burmistrzem Iławy Dawidem Kopaczewskim a radnym Wojciechem Szymańskim.

Wojciech Szymański:
„Chciałbym nawiązać do święta, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1. Zapytano mnie, dlaczego nie było pana burmistrza na uroczystościach w kościele. Próbowałem stanąć w obronie burmistrza, mówiąc, że ociera się to o delikatną sferę spraw światopoglądowych. Odpowiedziano mi, że pan burmistrz starając się o mandat, powinien sobie zdawać sprawę z tego, że wiążą się z tym określone obowiązki, które odbywają się też choćby w kościele”.

Dawid Kopaczewski:
„Bardzo bym prosił, żeby więcej nie poruszał pan na forum publicznym kwestii tego, czy bywam w kościele czy nie. Obejmując ten urząd, nigdzie nie deklarowałem, że będę w jakimkolwiek kościele i nie deklarowałem swojego wyznania, więc prosiłbym, aby się do tego nie odnosić, bo to jest nawet nie w porządku w stosunku do osób, które są wyznania innego niż katolicyzm, a takich grup w Iławie mamy wiele. Mam nadzieję, że to się więcej nie powtórzy”.

Wojciech Szymański:
„Panie burmistrzu, bardzo bym prosił, żeby pan nie odzywał się do mnie w ten sposób, bo ja to odbieram jako strofowanie. Przekazałem panu informację od mieszkańca naszego miasta, który powiedział, że jako mieszkaniec oczekuje od swojego burmistrza, że ubiegając się o stanowisko, musi sobie zdawać sprawę, że być może będzie musiał bywać w meczecie czy synagodze, bo tam odbywają się różne uroczystości. I to tyle. Nie wiem, o co w tym momencie ma pan pretensje”. [...]
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 25-03-2019

40147. 
Skład pospolitego ruszenia iławskiej Rady Kobiet założonej na spotkaniu inicjatywnym w restauracji "Kaper" (grudzień 2018). Oto "OD-WAŻNE":

- Lucyna Kaucz,
- Ewa Michałowska,
- Katarzyna Drzewiecka,
- Aleksandra Jabłońska,
- Cecylia Cywińska,
- Małgorzata Ilkiewicz,
- Monika Raźniewska,
- Teresa Laskowska,
- Alina Kostkowska-Kotlińska,
- Ewa Jackowska,
- Joanna Matwiejczuk,
- Edyta Kocyła-Pawłowska,
- Dominika Malewicz,
- Katarzyna Dzik.

Jednak pomysł na Radę Kobiet przejął Burmistrz Dawid Kopaczewski i z ciała spontanicznego zawłaszczył jako swój organ, którego celem będzie wzniecanie i popieranie różnych lewackich fanaberii seksualnych [...] w Ratuszu.
[...] Długo nie trzeba było czekać.
Kto teraz jest założycielem partii "WIOSNA Roberta Biedronia" na Iławę? Katarzyna Dzik. Udział bierze oczywiście również cały trzon osobowy Czarnych Marszów Śmierci. [...]
Mieszkańcy Iławy!!! Zobaczycie!!! Co one doradzą Burmistrzowi Miasta! Pierwsze, co dla nich najważniejsze w życiu, to podpisanie karty LGBT (Lesbijki, Geje, Biseksualiści, Transwestyci).
 mieszkaniec [355]
 14-200 Iława, Poniedziałek 25-03-2019

40146. 
Odnośnie wpisu numer: 40144

Wielkie brawa dla nauczycieli w Lubawie!
Większość nie chce nawet słyszeć o strajku kosztem dzieci i młodzieży.
Nie to co w czerwonej Iławie... Tutaj moje koryto jest najważniejsze. [...]
 Ola Mała
 Iława, Poniedziałek 25-03-2019

40145. 
WYSPA, JEGO MIŁOŚĆ

Codzienny pielgrzym po wodach Jezioraka na słynną iławską wyspę Wielką Żuławę, pasjonat fotografii, kapitan promu, wielbiciel zwierząt, człowiek nadzwyczajnego ciepła – Józef Bartkowski.

Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 14.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 24-03-2019

40144. 
Nauczycielowi po studiach dziennych i opanowaniu metodyki nauczania przedmiotu, po doświadczeniu 10-letnim powinno się zapewnić pensję netto 5 tys. złotych. W polskim systemie przygotowującym do nauczania w szkole, należy mieć skończone magisterskie studia z przygotowaniem pedagogicznym. [...]

Co do strajku, to owszem tak, wedle prawa, ale z możliwością pełnienia obowiązku przekazu wiedzy uczniom, którzy powinni wtenczas przyjść do szkoły, co jest ich i nauczycieli obowiązkiem. Tu mamy do czynienia nie z zawodem a służbą. Wtenczas nawet na prośbę rodzica nauczyciel ma obowiązek, chyba ze sami nauczyciele tak postanowią, służyć wykładem, czy to podpowiedzią, czy nawet zajęciami typu fakultatywnego w formie luźniej rozmowy w zainicjowanym przez ucznia tematem. W takich razach światli rodzice wyślą dzieci do szkoły, bowiem wiedzą, ze ich dzieci będą korzystać z takich zajęć, o ile trafią na nieleniwych nauczycieli.

Tymczasem jakby z założenia podczas strajków i wolnego, bo nie będzie lekcji – niektóry rodzice, czy nawet dorosła młodzież obiecuje sobie urządzić wakacje już przed Wielkim Tygodniem. O tym się mówi… Zatem mamy w kwietniu strajki, potem wolne związane z Wielkanocą i kilka zajęć po niej i dalej hulaj dusza pomiędzy 29 kwietnia a 5 maja. Tak oto w Polsce ma się nauka w szkole. No cóż... Jaka nauka, tacy inżynierowie, przyszli nauczyciele, a już nie daj Bóg - lekarze.
 Swój
 Iława, Sobota 23-03-2019

40143. 
SZEFOWA NADAL SZEFOWA

Adela Kowalska ponownie wybrana na prezesa iławskiego stowarzyszenia Amazonki. A za co podziękowano Jadwidze Abramowicz? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 6.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 23-03-2019

40142. 
Dlaczego w sklepie [...] przy ul Grunwaldzkiej w Iławie zdarzają się skwaśniałe kefiry w litrowych butelkach?
Bo w tym pomieszczeniu jest gorąco, mimo że agregaty pracują całą parą, a jest pora jeszcze zimowa.
 Ormowiec
 Iława, Piątek 22-03-2019

40141. 
PRÓBA SAMOBÓJSTWA

Stacja kolejowa „Iława Miasto” jest od lat jakoś szczególnie traktowana przez osoby chcące targnąć się na swoje życie. Dlaczego samobójcy wybierają tory albo peron akurat na tzw. małej stacji koło stadionu miejskiego? Co tam się stało tym razem? Czytaj w gazecie Kurier Iławski na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 22-03-2019

40140. 
Odnośnie wpisu numer: 40133

W spółdzielni mieszkaniowej "Praca" jak w komunie. Odpowiedzialność zbiorowa.
Kazano mieszkańcom wymienić wodomierze na własny koszt, po czym wprowadzono opłaty za wodę jednak zryczałtowane 🤔
Śmiać się czy płakać?
Z tymi zwrotami kasy za ogrzewanie to też "Meksyk".
Konia z rzędem temu kto wyjaśni dlaczego jeden blok jest liczony stawką po 13 zł/m2, a inny blok po 3 zł/m2...? Jak za poprzedni sezon? A może zarząd łaskawie pokusi się o wyjaśnienie?
 lokator bezradny
 Iława, Piątek 22-03-2019

40139. 
Odnośnie wpisu numer: 40052

Odnośnie 100 urzędowania:
ad 1 - Z jakim skutkiem? Proszę przedstawić owoce tych spotkań...
ad 2 - I co z tego wynika? Czy czujniki zmniejszyły emisję spalin? Czy na podstawie odczytów podjęto działania poprawiające jakość powietrza? Odpowiadam: NIE!
ad 3 - Noc Muzeów w Iławie. Brawo, tego nawet Bareja by nie wymyślił...
ad 4 - "Uszczelnianie budżetu", "mniej umorzeń podatkowych".Nie ma dostępnych danych, które mogłyby potwierdzić te działanie...
ad 5 - "Naprawiam iławski budżet obywatelski" - to czysta manipulacja propagandowa. Tego budżetu nie trzeba naprawiać (bo nie był zepsuty), tylko należy skutecznie się z nim obchodzić...
ad 6 - "Poprawiłem relacje ze starostą". No brawo! Cóż za osiągnięcie!
ad 7 - "Monitoring... AŻ do godziny 21:00". Te "AŻ" urzekło mnie. Monitoring, Panie Kopaczewski, powinien działać 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. I w tym Pana głowa, żeby tak było. Wtedy można się chwalić, Panie burmistrzu...
 Marek
 Iława, Piątek 22-03-2019

40137. 
Przeczytałem w Kurierze wypowiedź Pana Adama Żylińskiego z komisji w sprawie pomnika na stadionie [str. 4-5]. W całej rozciągłości popieram postulat, tym bardziej, że byłem od dawna za takim rozwiązaniem sprawy.

Moim zdaniem, te KULTOWE miejsce w Iławie zasłużyło na rewitalizację łącznie z postumentem, na ścianie którego zamontowano by tablicę pamiątkową, a wymiana na polskiego Orła w koronie – jako zwieńczenie pomnika – w niedalekiej przyszłości. Natomiast czarujący zakątek – cały wokół teren okołopomnikowy, otoczony drzewami – może stanowić miejsce, by ulokować tam pamiątkowe małe tablice dla zasłużonych ludzi sportu, bo należy to miejsce do wyjątkowych w Iławie.

Zachodzi też potrzeba nowych schodów na zboczu, u wyjścia których miejsce na symboliczny znicz, przydatny na okoliczność świętowania iławskich olimpiad. Imprezy o charakterze olimpiad miały miejsce właśnie tam na stadionie. Zatem, i pomnik z polskim Orłem i tablica uroczyście upamiętniająca 100-lecie Niepodległości oraz tabliczki dla zasłużonych sportowców – budować będą naszą tożsamość, a także atmosferę naszych tradycji Ziemi Iławskiej.

Jeden z działaczy iławskiej piłki nożnej, nie pomnę dziś który, powiedział znamienne zdanie: TU BIJE SERCE IŁAWY. Miał na myśli sens skupienia iławian na sukcesach iławskiej sekcji piłkarskiej, na kulcie tej dyscypliny sportu od jej początków. To wówczas słyszałem iławian BICIE SERCA po wygranym piłkarskim meczu pucharowym z Górnikiem Zabrze.

Zapamiętajcie: w jakich okolicznościach i gdzie bije serce Iławy i gdzie dźwięczy echo. Ciągle słychać serc naszych bicie. Dlatego proszę Was, idźcie za ich dźwiękami i niech zostanie tablica pamiątkowa właśnie tutaj, gdzie jest dziś.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Czwartek 21-03-2019

40136. 
NAGŁA ŚMIERĆ LEKARZA

Prokuratura sprawdza w jaki sposób i dlaczego doszło do zgonu lekarza Szczepana Błaszczyka. Okoliczności są nietypowe. Lubiany i oddany pacjentom internista pracował w kilku miejscach. Gdzie znaleziono ciało? Szczegóły: czytaj w gazecie Kurier Iławski na stronie 2.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 21-03-2019

40135. 
Odnośnie wpisu numer: 40134

Iławianie! Z takiej symbolicznej kwoty dopłaty z budżetu miasta można się tylko się cieszyć.
W Suszu z finansów miasta w sumie wykłada na triathlon aż 500.000 zł. Dopłata do jednego zawodnika to koszt około aż 600 zł!
 Johan
 Susz, Czwartek 21-03-2019

40134. 
Odnośnie wpisu numer: 40121

[...] Impreza "IPB Nocny Bieg na 5 km o Puchar Eugeniusza Jaremko" to same fakty poniżej wypunktowane:

1. Miasto Iława pomaga nam finansowo w 5%, bo koszt imprezy to około 80 tys. zł plus pomaga rzeczowo miejskie Centrum Sportu.

2. Koszulki techniczne oryginalne w pakiecie (oraz bogaty pakiet startowy)

3. Najlepsza organizacja biegowa w W-M oraz jeden z największych biegów w woj. W-M w historii tego województwa.

4. Najwyższe nagrody finansowe na biegu na 5 km w Polsce (Open, Kategorie Wiekowe + Kategorie dodatkowe), pula około 30 tys zł- takich nagród nie ma nigdzie w PL na biegu na 5km!

5. Nagrody rzeczowe również bardzo atrakcyjne i konkretne.

6. Medale odlewane techniką ciśnieniową - jedyne takie w W-M, nie ma takich medali żadna inna impreza w województwie.

7. Bieg międzynarodowy i ogólnopolski, który przyciąga najlepszych biegaczy z całej polskim zarówno w kategoriach wiekowych jak i w kategorii Open, nawet olimpijczyków widzimy na starcie.

8. Jest to najbardziej znany bieg w Polsce, wiec reklama Miasta bardzo duża w całym PL. Jesteśmy świadomi, że takiej rozpoznawalności w PL nie ma żaden bieg z województwa W-M. Ten jest znany w całej Polsce, co za tym idzie każdy wie, że jest on organizowany w IPB.

9. Każdy dobrze zorganizowany bieg, na wysokim poziomie, musi mieć wielkiego sponsora tytularnego bo inaczej nie można zrobić biegu na poziomie krajowym. My mamy IPB i z tego jesteśmy dumni i cała Iława powinna być dumna i cały region, że jakaś firma chce zrobić coś dla miasta i dla ludzi, dla biegaczy, coś dla sportu.

10. Każdy bieg musi mieć wsparcie lokalnych władz i my je mamy od Miasta, Gminy i Województwa. Bez tego nie można zrobić biegu na wysokim poziomie!
 organizator
 Olsztynek, Czwartek 21-03-2019

40133. 
Kiedy będzie rozliczenie za centralne ogrzewanie od iławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Praca"? Minęło już 80 dni od spisania podzielników ciepła.
 członek spółdzielni, lat 56
 Iława, Czwartek 21-03-2019

40132. 
Cmentarze w Iławie.
Kiedyś były tabliczki z numerami kwartałów i można było łatwo odszukać grób. Teraz nie ma, czyli rządzi młodzież. Biegaj po cmentarzu i szukaj.
 Wojtek
 Iława, Czwartek 21-03-2019

40131. 
FINAŁ PLEBISCYTU

Poznaj wyniki głosowania na najpopularniejszego „Człowieka Roku 2018”. Zobacz też wyniki losowania nagród dla tych, którzy podpisali swoje kupony. Zapraszamy do gazety Kurier Iławski na stronę 7.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 20-03-2019

40130. 
Odnośnie wpisu numer: 40121

[...] Nocna Piątka nie jest imprezą prywatną, lecz publiczną organizowaną również przez Centrum Sportu w Iławie, podległe Burmistrzowi Iławy. Masz więc odpowiedź na swoje pytanie czemu to miasto daje też na tą imprezę kasę. Wstyd, że urzędnik ratusza nie wie jakie jednostki miasta podlegają Burmistrzowi...
Z drugiej strony gdyby nie takie firmy jak [...] IPB, to w tym mieście nic by się nie działo.
 Marcin
 Iława, Środa 20-03-2019

40129. 
Odnośnie wpisu numer: 40126

Po pierwsze nie porównuj firm International Paper z Kwidzyna z o wiele mniejszą firmą z Iławy.
Po drugie zasięgnij informacji jakie generuje koszty organizacja takiego biegu a dopiero później zabieraj zdanie.
Z tego co wiem, a mam dobre źródło informacji, IPB wykłada sporo kasy na bieg. Miasto dokłada niewielką część tej kwoty, bo też przy okazji się promuje. Zobacz, że ICSTiR (jednostka podległa miastu) jest również współorganizatorem imprezy, a więc nie jest to "prywatna impreza robiona przez IPB".
Przyjdź na tą imprezę i najpierw zobacz z bliska, że jest to największa impreza sportowa w mieście aktywizująca społeczność lokalną i nie tylko. No ale wiem że nie przyjdziesz, lepiej siedzieć w domu przed kompem i hejtować wszystko i wszystkich. Najlepiej wszystko zaorać i nic nie robić.
 biegacz z Iławy
 Iława, Środa 20-03-2019

40126. 
Odnośnie wpisu numer: 40121

...a Pan prezes IPB będzie się lansował potem za publiczne pieniądze w "najszybszym biegu na piątkę" za pobierane wpisowe do 50 zł od każdego biegacza dając w zamian na mecie wodę i gadżet.
Jedź chłopie do Kwidzyna i zobacz jak organizuje biegi International Paper.
 Polak Mały
 Polska, Wtorek 19-03-2019

40125. 
TRUDNA SZTUKA RZĄDZENIA

To pierwsza porażka nowego burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego na forum rady miejskiej, i to od razu w tak spektakularnej społecznie sprawie własnościowej i finansowej. Oczywiście poszło o pieniądze.

https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Bonifikaty-za-przeksztalcenie-wlasnosci-Sztuka-rzadzenia--/5428
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 19-03-2019

40124. 
Odnośnie wpisu numer: 40121

Nie tylko do firmy budowlanej IPB poszły z Ratusza dziwne pieniążki.
To samo jest z innymi imprezami biegowymi typu komercyjnego, które mają reklamować najpierw prywatne firmy i, podobno, miasto. Przykład: półmaraton reklamujący producenta perfum [...].
[...]
Tymczasem Iława powinna siebie i swój lokalny narybek lekkoatletyczny promować osiągnięciami na arenach krajowych na mistrzostwach Polski.
[...] Wielu u nas nie kapuje co to jest sekcja sportowa, co znaczy sport wyczynowy i nie odróżnia sportu wyczynowego od sportu rekreacyjnego. Wszystko mieszają w jednym worku. [...]
 Marszałek
 Iława, Wtorek 19-03-2019

40122. 
OSTATNIE GODZINY GŁOSOWANIA!

Na „Człowieka Roku 2018” głosujemy kuponem z gazety „Kurier Iławski”, ale też poprzez sms z telefonu (otwórz link poniżej). Wybieramy spośród nominowanych 22 popularnych postaci regionu Iławy. Oto krótkie notki. Wybierzcie swojego faworyta. Głosujcie!

https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/CZLOWIEK-ROKU-2018-Glosujemy-/5409
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 18-03-2019

40121. 
Czy może ktoś z Ratusza lub szanowni nasi Radni Miejscy wyjaśnić taką sytuację: na jakiej zasadzie i dla czyjego dobra Burmistrz Kopaczewski wykłada sporą kasę z publicznego budżetu Iławy na prywatną imprezę promocyjną firmy prywatnej IPB...?
Mało tego! Dziś dowiedziałem się, że udział w tej prywatnej imprezie, czyli nocnym biegu ulicznym jest jeszcze obwarowany sporym wpisowym od każdego uczestnika, które wpłynie w całości oczywiście do kasy [...] znowu prywatnej firmy IPB.
[...] Czy to są jakieś zaplanowane żarty? Czy może nikt już nie panuje nad sytuacją w finansach miasta?
 urzędnik z Ratusza
 Iława, Poniedziałek 18-03-2019

40120. 
RADA KOBIET I CO DALEJ...?

Zakładajmy wszelkiego rodzaju rady. Od parafialnej, przez zakładową, po radę kobiet, mężczyzn, piłkarzy, mechaników, listonoszy, piekarzy. Każdy, kto ma ochotę, powinien radzić.
Bartosz Gonzalez zaprasza do lektury felietonu w gazecie „Kurier Iławski” na stronie 31 (dział: opinie).

https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/252476175696756
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 17-03-2019

40119. 
Odnośnie wpisu numer: 40117

NIE dla niekompetentnego urzędnika z pieniędzy podatnika.
Nie muszę tłumaczyć kogo mam na myśli...
 zdegustowana
 Iława, Piątek 15-03-2019
Odp. 
Klasyczny przykład bełkotu idealnego.
Hasełko wrzucone na netowy bęben jak piasek do młockarni.
Od czasu do czasu wpuszczamy takiego gniota jako przykład setek i tysięcy wpisów, które nigdy nie będą publikowane na „Forum Cenzorów Kuriera”.
Dramat.
Lenistwo, strach, tchórzostwo, głupota.
Lenistwo przed wykonaniem elementarnej pracy przecież tylko uzasadnienia, choćby garści czy naparstka skonkretyzowanych argumentów.
Tchórzostwo przed napisaniem otwarcie i jednoznacznie, czyli personalnie, o kogo i o co autorowi chodzi.
Anonim w stanie maniakalnym... Strach przed samym sobą. Projekcja własnych lęków, kompleksów i depresji (prawie wrzask). Suma strachów.
Głupota wyrażona ucieczką od otwartego dyskursu i wymiany myśli. Słuszna, nawet najsłuszniejsza racja przegrana jeszcze przed pierwszym uderzeniem w klawisz.
Dramat.
 MODERO KURIERO
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 19-03-2019

40118. 
TU SIĘ KOŃCZY FEMINIZM

Jedyna taka sytuacja w kolejce do warsztatu, gdy faceci się nie denerwują i grzecznie, a nawet z opuszczoną szczęką i wzrokiem jak „sroka w gnat”, czekają na wymianę opon...
MOTO-KURIER, co miesiąc wkładka do gazety KURIER IŁAWSKI. Plotki i ploteczki z lokalnego rynku motoryzacji. Kiedy wymienić opony na letnie, mycie auta po zimie, czy kolor lakieru ma znaczenie, piszczący pasek alternatora, nowe prawo jazdy (przy współpracy z ProfiAuto Części Woźnicki).

https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/2175254132789331
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 15-03-2019

40117. 
Odnośnie wpisu numer: 40099

Warto zwrócić uwagę na delikatne detale zarządzenia burmistrza powołującego Radę Kobiet:

- opiniowanie aktów prawa miejscowego dotyczących wszystkich obszarów bezpośrednio i pośrednio dotyczących sytuacji kobiet w mieście oraz równouprawnienia;
- edukacja mieszkańców i mieszkanek w każdym wieku dotycząca równouprawnienia, praw kobiet;
- wspieranie organizacji akcji społecznych oraz imprez podejmujących tematy dotyczące kobiet oraz równouprawnienia;
- podejmowanie innych działań, mających na celu propagowanie polityki równościowej w mieście.

W każdym zdaniu wojujący feminizm. Specyficzny lewacki język gender.
Na razie spokojnie. Krok po kroku.
Ale największy skandal: burmistrz miasta powagą urzędu legitymizuje wściekłe nazi-feministki ("Moja cipa, moja sprawa", "Pierdolę, nie rodzę").
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 14-03-2019

40116. 
Ostatni tydzień!

Na „CZŁOWIEKA ROKU 2018” możecie głosować kuponem z gazety „Kurier Iławski”, ale też poprzez sms z telefonu.
Wybieramy spośród nominowanych 22 popularnych postaci regionu Iławy. Przeczytajcie o nich krótkie notki i wybierzcie swojego faworyta. Głosujcie!

https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/CZLOWIEK-ROKU-2018-Glosujemy-/5409
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 14-03-2019

40113. 
Odnośnie wpisu numer: 40107

W PKW zarejestrowano pierwsze komitety wyborcze. Wyborcy z terenu naszego powiatu iławskiego zobaczą na kartach wyborczych 26 maja komitet o nazwie:
„KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI”.
Zapomnieli dodać jeszcze: LGBT.

LGBT? To już było, tylko w innej formie, pod postacią bolszewickiej rewolucji seksualnej. Bowiem rezultatem transformacji marksizmu-leninizmu w sferze życia społecznego, obyczajowego jest właśnie LGBT.

Masz kartkę PAPIERU na dłoni, mającą kształt np. prostokąta. Zgniatasz ją. Dokonujesz transformacji tej kartki. Masz teraz w dłoni bryłę podobną do kuli. Kartka ma zmienioną formę, kształt, ale to jest nadal PAPIER, ten sam materiał, taka sama treść.

****

W roku 1917 przywódca bolszewików Włodzimierz Ilicz Lenin podpisał serię dekretów likwidujących instytucję małżeństwa oraz znoszących dotychczasowe kary za  utrzymywanie stosunków homoseksualnych i usuwanie ciąży. Tak zaczęła się w Rosji bolszewicka rewolucja seksualna, zmierzająca do rozbicia rodziny i zniszczenia starej, tzw. burżuazyjnej moralności. Rewolucja miała zmienić położenie kobiet i stosunki między płciami.

Wiele lat wcześniej pisali o tym twórcy marksizmu. Fryderyk Engels w dziele „Pochodzenie rodziny, własności prywatnej i państwa”, twierdził, że rodzina monogamiczna nie była instytucją naturalną. Według niego stanowiła ona jedynie wytwór konkretnych warunków historycznych towarzyszących triumfowi własności prywatnej nad pierwotną własnością wspólnotową. Pierwszym „uciskiem klasowym” był zatem ucisk mężczyzny nad kobietą. Aby wyzwolić seksualnie kobietę należało uwolnić ją od domowych obowiązków i wysłać do pracy zarobkowej. Opiekę nad dziećmi i ich wychowanie miało przejąć całe społeczeństwo.

Pierwszym obiektem ataku bolszewików musiało być zatem małżeństwo. Sowiecki dekret z 16 grudnia 1917 r. zezwalał obu małżonkom na rozwiązanie związku jedynie ze względu na tzw. niezgodność charakterów. Był to pierwszy tego typu akt prawny na świecie. Aby uzyskać rozwód wystarczyło, że jeden z małżonków wniósł do sądu odpowiednie podanie.

Apologetką „wolnej miłości” była Aleksandra Kołłontaj, bolszewicka komisarz do spraw opieki społecznej. W 1919 r. opublikowała książkę „Nowa moralność a klasa robotnicza”, w której lansowała tezę, że kobiety należy wyzwolić nie tylko pod względem ekonomicznym, ale także psychologicznym. Seks bez zobowiązań miał wpoić kobietom nawyk chronienia swojej osobowości w społeczeństwie opanowanym przez mężczyzn. Wszelkie formy związków seksualnych były więc dopuszczalne. Przewidywała, że z biegiem czasu rodzina zaniknie, a kobiety nauczą się traktować wszystkie dzieci jak własne.

Na pierwszym zjeździe młodzieżowego Komsomołu przyjęto statutowy zapis nakładający na każdego komsomolca i komsomołkę obowiązek zaspokajania popędu płciowego współtowarzyszy. Wprowadzenie przez bolszewików edukacji seksualnej spowodowało wielką falę gwałtów na dziewczynach pochodzących ze starych elit, dokonywanych przez proletariackich kolegów z klasy. Wprowadzali oni w życie rewolucyjne pomysły, za jednym zamachem zwalczając „wrogów ludu” i wyzwalając ich od reakcyjnych przesądów. Większość rosyjskich studentów twierdziła w latach 20., że miłość i małżeństwo to „burżuazyjne przeżytki”, a komuniści powinni prowadzić niczym nieskrępowane życie seksualne – im mniej w związkach damsko-męskich uczucia, tym bardziej mają one komunistyczny charakter. Małżeństwo miało ograniczać wolność i poniżać kobiety.

Odgórnie zaprojektowana „wolna miłość” zamiast świadomego seksu zaowocowała plagą prostytucji, zbiorowych gwałtów, niechcianych dzieci oraz chorób wenerycznych (zwłaszcza syfilisu). W roku 1926 w jednej z moskiewskich fabryk ponad 50 proc. robotnic miało tego typu schorzenia.

Bolszewicka Rosja przodowała jeszcze w jednej dziedzinie. Na mocy dekretu z 18 listopada 1920 r. każda kobieta miała prawo do bezpłatnej aborcji na własną prośbę pod warunkiem, że przeprowadzi ją lekarz w szpitalu. To pierwsze tego typu prawo na świecie (w komunistycznej Polsce doszło do tego w 1956 r., natomiast w Wielkiej Brytanii w 1967 r.). Efektem był szybki spadek współczynnika urodzeń w ZSRR. W 1928 r. szacowano, iż 41 proc. ciąż zakończyło się aborcją, zaś w 1934 r. już 72 proc. To była prawdziwa rzeź nienarodzonych dzieci. Jeden z badaczy stwierdził: w latach 20-tych XX wieku w Rosji została stworzona swoista kultura aborcyjna – dostosowanie i przyzwyczajenie społeczeństwa do szerokiego stosowania aborcji jako głównego albo nawet jedynego sposobu regulacji liczby dzieci w rodzinie.

Sowiecki kodeks rodzinny z 1926 r. w intencji jego twórców był właśnie ostatnim krokiem na drodze do zaniku rodziny jako komórki społecznej. W „Małej Encyklopedii Sowieckiej” stwierdzono, że „rodzina była pierwotną formą niewolnictwa„ i zapowiadano rychłe jej obumarcie wraz z własnością prywatną i państwem. Obowiązujące w latach 20. hasło brzmiało: ”Rozbijając ognisko rodzinne, wymierzamy ostateczny cios ustrojowi burżuazyjnemu”.

W końcu lat 20. władze bolszewickie zaczęły stopniowo ograniczać wolność seksualną, która wymknęła się spod ich kontroli. Totalitarne państwo nie mogło na to pozwolić. Przede wszystkim potrzebowano jednak milionów robotników i zdrowych żołnierzy, którzy mieli rozszerzyć komunizm na cały świat. Stalin doszedł do słusznego wniosku, że efektywnym wychowaniem nowych bojowników i „budowniczych socjalizmu” może zająć się tylko tradycyjna rodzina. W 1936 r. wprowadzono zakaz aborcji, utrudniając także procedurę rozwodową. Jednocześnie cała sfera seksualności człowieka podlegała ingerencji państwa.

Nowe prawo przyniosło krótkotrwały efekt w postaci dwukrotnego wzrostu wskaźnika urodzeń. Liczba oficjalnie zarejestrowanych aborcji w 1940 r. wyniosła ok. 500 tys., ale nielegalnych było zapewne kilka razy więcej. W 1956 r. ponownie zniesiono kary za dokonywanie aborcji. Ich liczba gwałtownie rosła do 1964 r. osiągając wówczas apogeum – 5,6 miliona takich zabiegów w ciągu roku. W sumie, jak wyliczono, w latach 1960-1980 straty ludnościowe spowodowane aborcją były... 2,5 raza większe niż straty z okresu pierwszej wojny światowej, wojny domowej i tzw. wielkiej wojny ojczyźnianej razem wzięte.

Bolszewicka polityka radykalnej przebudowy społeczeństwa i stopniowego zaniku rodziny nie zakończyła się pełnym sukcesem, ponieważ w ówczesnych warunkach nie mogła być zrealizowana.  Po kilkunastu latach eksperymentowania stwierdzono, że państwo nie jest w stanie zastąpić rodziny w jej podstawowych funkcjach, a spadek wskaźnika urodzeń jest szkodliwy dla sprawy „zwycięstwa komunizmu”.

Dalekosiężne skutki tej polityki są widoczne we współczesnej Rosji w postaci masowych aborcji i demoralizacji młodzieży. Bolszewicka "wolna miłość" inspirowała także zachodnioeuopejską i amerykańską Nową Lewicę, czego efektem była rewolucja seksualna lat 60.

Literatura (m.in.):
Michał Heller: „Maszyna i śrubki. Jak hartował się człowiek sowiecki”, Warszawa 1989.
Richard Pipes: „Rosja bolszewików”, Warszawa 2005.
 Andrzej
 Kałduny, Środa 13-03-2019

40112. 
TRAGEDIA NA OBLODZENIU. ROZBIEŻNOŚCI

Wreszcie wydano dwie opinie w sprawie wypadku, gdzie śmierć poniosła Grażyna Oleszek. Problem w tym, że zawierają one rozbieżności w kluczowych kwestiach.
Mąż zmarłej MIROSŁAW ciągle walczy o to, by sąd uznał kierowcę VW za winnego śmierci jego żony.
Szczegóły czytaj na stronach 10-11 w gazecie Kurier Iławski od środy.

https://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 KURIERZY
 redakcja, Środa 13-03-2019


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 25 26 27 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 218 219 220 ... 386 387 388 następna ] z 388



102932641



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.