Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

25042. 
Iławscy strażacy zawodowi dołączają do protestu ogólnopolskiego. Tak!
Rozwalcie do reszty ten biedny kraj!
Każdy chce tylko więcej i więcej, tak! Nie przesadzajcie z przywilejami emerytalnymi, nie przesadzajcie. Łatwo się przyzwyczaić, trudniej wrócić do normalności.
Pewno, że 60-latek nie będzie biegał po drabinach! Czy nie przyda się
do innych czynności i zadań?
Podobnie jest w policji.
Skoro u was jest tak źle, to dlaczego do straży zawodowej jest aż tylu chętnych, a przeważnie są nimi osoby z najbliższej rodziny, czy bliskich znajomych?
O tym tym warto pomyśleć, że coś w tej materii nie tak.
Powagi Panowie strażacy, powagi!
 moto-pompa
 Piątek 23-12-2011

25041. 
Chcę rozpocząć akcję bezpardonowej walki z właścicielami prywatnych sklepów o prawa pracownicze sprzedawczyń.
Właściciele, którzy nakazują pracę w sobotę do wieczora, lub też nawet całodobowo - są zwykłymi bandytami. Panie sprzedawczynie głosu, jak ryby, nie mają. Dlatego ja, klient, upomnę się o nich. Zróbmy zakupy do godz. 12 w południe w sobotę, nie odwiedzajmy już sklepów później, aby tym złodziejom i wyzyskiwaczom feudalnym powiedzieć: NIE!
Uwolnijcie sprzedawczynie od pracy. One też mają rodziny. One też chcą jak ludzie przeżyć Noc Wigilijną.
Przecież zwierzęta maja inny szacunek u ludzi niż panie sprzedawczynie u prywaciarzy. [...]
 SOLIDARNY
 Czwartek 22-12-2011

25040. 
Odnośnie wpisu numer: 25031

No no...
Widzę, że jegomość chyba kasę sypnął włodarzowi Susza w kampanii, a teraz swego się domaga. Wódeczkę się razem piło, zwolnienie z podatku
miało być, a tu dooooopa. Z podziwu nie mogę wyjść, jak można być tak naiwnym gleniem. Dałeś się chłopie nabić w butelkę, rżniesz teraz głupa, jesteś niby głosem cierpiącego z biedy ludu, ale jeszcze rok temu sam chciałeś dymać podatników ustawiając się z Krzysiem.
Wesołych świąt kolego...
 bob ratowniczy
 Czwartek 22-12-2011

25038. 
Odnośnie wpisu numer: 25035

Dlaczego oni zginęli? [...]
Bo my już nie mamy ani wojska, ani kontrwywiadu. Po przejęciu władzy
PO nie zrobiła NIC poza rozkładem do zera, podobnie jak ze szpitalami,
szkołami, przedszkolami. [...]
Niech wiedzą o tym rodziny pomordowanych żołnierzy zza miedzy. [...]
 Mjr rez Józef Pancerz-Kulawy
 Czwartek 22-12-2011

25037. 
Odnośnie wpisu numer: 25025

Wyjaśnię ci możne mój "bełkot" - ścieżka znikąd donikąd.
Otóż trudno mi sobie wyobrazić amatorów spacerów, którzy np. chcieliby pospacerować od ulicy Ostródzkiej do ulicy Dąbrowskiego. Spacer, który trwa 8 minut wymaga znalezienia miejsca parkingowego gdzie można zostawić samochód, ponieważ ta ścieżka nie jest częścią większego systemu komunikacyjnego.
Trudno mi sobie również wyobrazić, ze celem spacerów po tej ścieżce będzie dotarcie pieszo do obwodnicy po drugiej stronie rzeki Iławki.
Tego nie rozumiem.
 pln
 Czwartek 22-12-2011

25036. 
Odnośnie wpisu numer: 25033

O, macie wyborcy menadżera z PO - z partii rozwoju przedsiębiorczości,
z partii rozwoju Polski, z partii uśmiechu i bogacenia się społeczeństwa
polskiego...
Co pozostaje w takiej sytuacji? Może forma cywilnego nieposłuszeństwa
wobec władzy, może nawet ostre w skutkach protesty na wzór np. tych
z początku lat 90-tych, włącznie z wywożeniem na taczkach osobników sprawujących władzę?
Ale o Krzysia ja zadbam i włożę mu do taczki podusię, żeby mu było wygodnie i żeby się nie poobcierał...
 operator taczki
 Czwartek 22-12-2011

25035. 
Tych poległych w Afganistanie 5. żołnierzy służyło w 20. Brygadzie Zmechanizowanej w Bartoszycach.

Jeden był z Ostródy, jeden spod Miłakowa, dwóch z Morąga.

„Znaleźliśmy się w samym środku wojny, w którą nie tylko my sami
nie wierzymy, ale nawet amerykański prezydent uważa ją za pomyłkę”.

Ich Matkom, Żonom i Dzieciom powiedzcie dziś, że to była taka sobie pomyłka... I najspokojniej w świecie zgaście światło...

st. kpr. Piotr Ciesielski
st. szer. Łukasz Krawiec
st. szer. Marcin Szczurowski
st. szer. Marek Tomala
szer. Krystian Banach
 Archanioł Jarosław
 Środa 21-12-2011

25034. 
Ludzie! O czym wy mówicie? Rosja postawiła na kaliningradzkiej granicy
z Polską rakiety - rzekomo obronne (tylko przed kim...?), a my o co się troszczymy?
O los karpia podczas dostawy ze sklepu do domu... A potem - o jego humanitarną śmierć...
 major
 Środa 21-12-2011

25033. 
Odnośnie wpisu numer: 25027

Budżet Susza na 2012 rok zakłada wzrost wydatków na wszystkie wynagrodzenia - w sumie grubo ponad milion złotych!
Brawo Burmistrz Pietrzykowski, brawo Przewodniczący Skolimowski.
M.in. tak spłacają panowie obietnice wyborcze! A dług rośnie i rośnie do 18,8 miliona złotych! Dziś rozdając na lewo i prawo dla "swoich", bo o nas zwykłych ludziach pan zapomniał, mówiąc jednocześnie, że na to nie ma, na tamto brakuje, proponuje pan ogromne podwyżki pensji budżetówki, pogłębiające się bezrobocie i 5 milionów więcej długu! [...]
 wyborca
 Środa 21-12-2011

25032. 
Odnośnie wpisu numer: 25028

Ja w tym kolego dopatruję się działania celowo zamierzonego.
Powiedz mi, który grzybiarz zdradzi ci miejsce gdzie one rosną.
Kolega z promocji chciał zachować w tajemnicy miejsce gdzie grzybnia całym rokiem kwitnie i zdradzić je tylko swoim ratuszowym kumplom.
Ale nie udało się, więc teraz wszyscy będziemy mogli na grzybki
pomykać całym rokiem ;-)
 bob ratowniczy
 Środa 21-12-2011

25031. 
Odnośnie wpisu numer: 25024

Tak oczywiście, że konkurs pisany pod jedną osobę. To co się dzieje w Suszu w urzędzie to jest totalna masakra, co robią tam np. Pani Jadzia. Czym one się zajmują niech ktoś mi powie jakie te panie mają obowiązki?
Porobiłyby w Inco na paleciaku albo w Rolmaxie w chłodni, to może by się nauczyły pracować.
Tak to jest jak Panie ze wsi wejdą do miasta! Ale pamiętajcie jest takie ładne przysłowie które pasuje do was drogie Panie doskonale: człowiek z wiochy wyjdzie, ale wiocha z człowieka nigdy. Mam nadzieję, że to się wkrótce skończy.
PS. Panie Krzysztofie, mam nadzieję, że Pan pamięta wódkę, którą razem piliśmy przed wyborami, bo ja pamiętam doskonale i czekam na te Pana obietnice, bo jak na razie to syf, kiła i mogiła, ale ja to zapamiętam! I do zobaczenia na kolejnym spotkaniu noworocznym w Bałoszycach? :)
 obrzydliwie bogaty jegomość
 [Susz], Środa 21-12-2011

25029. 
Odnośnie wpisu numer: 25025

Niestety, szanowny internauto - to typowy bełkot, wojna z samym sobą.
Co to znaczy "ścieżka znikąd donikąd"? Tej ścieżki mogłoby nie być, to prawda. Szczerze - mogło zostać po staremu, zarośnięte naturą. Jednak ta ścieżka spełnia rolę spacerową, rekreacyjną, jakich tysiące należałoby w naszym kraju budować.
W Iławie przydałaby się ścieżka również nad stawem poniżej warsztatów szkoły budowlanki.
Rzecz w tym, by rzeka Iławka była pięknym terenem, pełny ptactwa i ryb. Wiem, że Iławka kryje mnóstwo ryb różnego gatunku: linów, szczupaków, karpi, leszczy. Wiosną w szuwarach pluszczą się na tarle szczupaki, można je oglądać.
Widziałem osobiście w tym roku tarło szczupaka w trzcinach, ale również widziałem ludzi z ościami, prawdopodobnie tych od garaży. Mają okazję do kłusownictwa, [...] zastawiają żaki [...], nielegalne łowią w okresie ochronnym. Dotąd nikt tamtego terenu nie kontrolował. Tam złoczyńcy mieli swoje żniwo. Dotąd nikt tam nie zaglądał, robili więc co chcieli...
 swój
 Środa 21-12-2011

25028. 
Odnośnie wpisu numer: 25000

I znowu promocja ratusza iławskiego przespała temat.
Można by tak świetnie wypromować Iławę jako miasto gdzie grzybobranie trwa cały rok (na basenie). Toż to prawdziwy Cud Natury.
Ja biorę koszyk, idę na grzyby. Podobno pod prysznicem najdorodniejsze. Do świątecznego bigosiku jak znalazł... :-)
 wężykiem, wężykiem...
 Środa 21-12-2011

25027. 
A ja zachęcam wszystkich mieszkańców Susza do zapoznania się z projektem budżetu na rok 2012 i porównania go z lat poprzednich.
Nasz menadżer Burmistrz Pietrzykowski wykazał się wielką wiedzą i doświadczeniem.
Za Jana Sadowskiego deficyt wynosił w granicach 30-35%. A dziś Pan Pietrzykowski zaplanował go na 45%. Super! Ale po co był ten krzyk, że Susz jest zadłużony, jak go Pan sam zadłużasz jeszcze bardziej. Jeszcze dwa lata i gmina będzie bankrutem. MOPS już ledwie dyszy, a ludzie nie mają pieniędzy na święta.
Za to Pan burmistrz zaplanował podwyżki dla (!) pracowników urzędu, strażaków, nauczycieli, organizację igrzysk, no i oczywiścieeeeee na utrzymanie orlika (tego zamkniętego).
Mało jest funduszy przeznaczonych na inwestycje a zadłużenie wzrośnie aż do 45%?
Panie burmistrzu, co się tutaj dzieje? Czy nie może się Pan poradzić Zdzisława Zdzichowskiego i Zbigniewa Skolimowskiego. Pan Zbyszek zawsze miał wiele do powiedzenia w kwestii budżetu wtedy, kiedy to burmistrzem był Sadowski.
W czwartek 29 grudnia na sesji Rady miasta Susza mam nadzieję, że zobaczę Pana Skolimowskiego walczącego jak lew o lepszy budżet.
I mam nadzieje, że ten tragiczny dla Susza budżet nie przejdzie!
 pomidor
 Środa 21-12-2011

25026. 
Dziś środa!
Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą stroną świątecznego KURIERA:
http://www.ilawa.kurier-ilawski.pl/jedynka
 KURIERZY
 Środa 21-12-2011

25025. 
Odnośnie wpisu numer: 24950

Dziś po raz pierwszy zrobiłem sobie spacer po nowych ścieżkach wzdłuż
rzeki Iławki.
Mam dziwne wrażenie, że to jest droga znikąd donikąd [...]. Naprawdę bardzo dziwaczna realizacja. Może autorzy wyjaśnią szerszy kontekst
tej inwestycji.
 pln
 Środa 21-12-2011

25024. 
Proszę Kurierów o zerknięcie okiem na Urząd Miasta w Suszu.
To co tam się obecnie wyrabia przechodzi ludzkie pojęcie. Szkoda, że
nikt nie zadał pytań burmistrzowi Pietrzykowskiemu w związku z polityką kadrową i zatrudnianiem osób na kilka etatów jednocześnie. Obecnie Pani Jadzia pracuje na trzech etatach i słabo z tego się wywiązuje. Spróbujcie ją zastać w urzędzie.
Właśnie wystartował konkurs na stanowisko w MOPS-ie i oprócz pięknych wymagań znajduje się wytrych "wykształcenie średnie". A od kiedy to
nie poszukuje się osób z wykształceniem wyższym?
Konkurs jak zwykle napisany pod jedną osobę. Z roku na rok wymagania stażu będą rosły wprost proporcjonalnie do wzrostu stażu tej Pani.
Co z dyspozycyjnością w związku z pracą na TRZECH etatach?
 wykształcona suszanka bez pracy
 Środa 21-12-2011

25023. 
Proszę, aby Kurierzy zapytali Pana Wszelaka produkującego trumny w Suszu, co on wylewa na ulicę? Już od kliku lat spod jego posesji spływa woda na ulicę i jest tam niezła ślizgawka, aż komuś naprawdę się coś stanie. Nie wiem do kogo się z tym zwrócić, więc proszę zareagować.
 piratom śmierć
 Wtorek 20-12-2011

25020. 
Odnośnie wpisu numer: 25019

Poczta może TYLKO upomnieć się, ale nie wymusić zapłaty. [...] Ironią
w tej sprawie jest to, że tym, którzy wcześniej wycofali się z opłat RTV
przez osobiste oświadczenie, nic nie grozi.
Ja proponuję zagrać "w głupa" i powołać się na słowa premiera D. Tuska, który nawoływał swego czasu do niepłacenia abonamentu i wysłać pozew do tego pana, czyli na adres domowy.
Pan, jako człowiek, który zawierzył samemu Premierowi RP, nie może być karany za niepłacenie abonamentu.
Sprawa jest do wygrania, ale musi Pan mieć dobrych adwokatów, np. Lecha Obarę. Inaczej pan popłyniesz... Uduszą pana jak tłustą gęś na świąteczny stół.
Sprawa może trafić do sądu, potem apelacja, dalej nawet do Trybunału Europejskiego.
Na marginesie: abonament RTV jest dobrowolny dla emerytów, których świadczenie nie przekracza 1600 zł brutto.
 Maj rez Józef Pancerz-Kulawy
 Wtorek 20-12-2011

25019. 
Odnośnie wpisu numer: 25017

Wyślij rachunek na adres Donalda Tuska w Sopocie (zobacz na stronach Sejmu RP).
Ten obłudny krętacz powinien teraz zapłacić za Ciebie ten abonament, skoro w czasach, kiedy nie rządził głosił jego nielegalność i nawoływał do niepłacenia na "PiS-owską propagandową telewizję", a dziś szuka kasy
w płytkich kieszeniach obywateli i to jak bezwzględnie, pod rygorem egzekucji administracyjnej!
Chce ją ściągać, nawet za okres tamtego "bezprawia PiS-owskiego", aby dziś wspomóc grono PO trzęsące telewizją publiczną (dziś już oczywiście prawomyślną).
W szczególności musisz złożyć się na honorarium dla tego, no, niezwykle "rzetelnego i bezstronnego" propagandysty Tomasza Lisa prowadzącego swój "wiec ociemniający" obywateli III RP w poniedziałkowe wieczory.
 PIS-owski ciemniak
 Wtorek 20-12-2011

25018. 
Odnośnie wpisu numer: 25011

Dajcie już temu burmistrzowi spokój! Nie wiecie, że teraz jest KRYZYS...
ale w myśleniu Polaków, skoro dokonują takich wyborów politycznych...
 prześmiewca polskiej mentalności
 Wtorek 20-12-2011

25017. 
Odnośnie wpisu numer: 25012

No właśnie.
Drodzy Kurierzy! Proszę o szybką radę, bo czas nagli - płacić czy nie?
 taki1
 Wtorek 20-12-2011

25015. 
Moderator tego forum wycina komentarze. I dobrze, niech tnie dalej.
Ale pytanie o [...] Humięckiego pozostaje.
Zamiast wycinać komentarze, Kurier powinien zrobić z nim wywiad i
zapytać wprost. [...]
[...] Niech się wypowie w końcu, czekam.
 niech Kurier zapyta Humięckiego
 Wtorek 20-12-2011

25014. 
Odnośnie wpisu numer: 25009

Proponuję udać się na ul. Chełmińską 1 w Iławie. Tam swoją siedzibę
ma Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i oni na pewno się ucieszą z takiego prezentu. Można również oddać ubranka w MOP-sie bądź MOPS-iku.
 społecznik
 Wtorek 20-12-2011

25013. 
Ale krzyk na temat karpia. Jak przenosić do domu żeby się nie męczył.
Już o zabijaniu nie wspomnę. [...]
 rybak ekologiczny
 Wtorek 20-12-2011

25012. 
Właśnie otrzymałem upomnienie wzywające do zapłaty abonamentu RTV
za 5 lat wstecz. Mam to zapłacić "w ciągu 7 dni", bo zostanie wszczęte "postępowanie egzekucyjne w trybie administracyjnym".
Płacić czy nie?
Abonament miał być zlikwidowany, podobno jest nielegalny, a poczta nie może wystawiać tytułów egzekucyjnych.
Unia też stwierdziła, że jest to nielegalna pomoc publiczna. Jakie jest Wasze zdanie? Czy kogoś urząd skarbowy ścigał o abonament?
 tele-ment
 Wtorek 20-12-2011

25011. 
Szczęśliwi mieszkańcy miasta i gminy Susz!
Słyszałem, że są poważne problemy z budżetem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suszu i że nie ma w tym roku pieniędzy na zapomogi przed świętami.
Cóż, takie życie...
Najważniejsze że pracownicy największego zakładu pracy, jakim jest Urząd miasta Susza, siedzą już przy syto zastawionych stołach. A wy biedacy ustawiacie się w kolejce do opieki społecznej której kasa jest pusta jak bęben.
Panie burmistrzu Pietrzykowski! Na twarzach mieszkańców nie widać uśmiechu jak Pan sobie wymarzył. To grymas bólu brzucha z głodu.
Co się takiego stało że się budżet Panu nie skleił? Za dużo imprez, podwyżek i bezmyślnych inwestycji jak orlik.
Ale może Pan jeszcze uratować sytuację. Niech strażacy coś ugotują i nakarmią głodny lud, w przyszłym roku ich budżet zwiększy się tylko o
50 000 zł więc muszą się Panu jakoś odwdzięczyć. Może też Pan zaprosić mieszkańców na zbliżające się wielkimi krokami spotkanie noworoczne w Bałoszycach.
Działaj nasz menagerze, bo szkoda by było stracić taką osobowość,
jaką niewątpliwie Pan jest.
 by żyło się lepiej
 Wtorek 20-12-2011

25009. 
Chciałabym zapytać, czy jest w Iławie jakaś instytucja charytatywna,
gdzie można przekazać ubranka dziecięce dla osób potrzebujących?
W szkolnych kołach "Caritas" przyjmują ubrania dla dzieci w wieku
szkolnym, a ja chciałabym oddać ubrania dla małych dzieci.
 Ola
 Iława, Wtorek 20-12-2011

25007. 
Odnośnie wpisu numer: 24990

Suszaku! Fakt, rozgrabiono mienie prywatne. Ale najpierw się dowiedz
jak zdobył te mienie państwowe z ludźmi, a potem rozpaczaj nad tym
gościem z Wejherowa.
 słowik
 Poniedziałek 19-12-2011

25004. 
Odnośnie wpisu numer: 24997

Pewnie młody [...] dowozi kwiatki i inne gadżety ze sklepu mamusi na
imprezkę, a potem "firma sprzątająca" jego tatusia sprząta po dobrej
zabawie - i pewnie dlatego tak nas drogo wychodzi utrzymanie tej
"ELYTY FROM SUSH".
 piroman
 Poniedziałek 19-12-2011

25000. 
Iławski basen to szambo czy pływalnia?
Panie kierowniku basenu! My, użytkownicy basenu, dziękujemy Panu za tak szczere słowa i zrzucenie winy na nas za to, co się stało z wodą. Pytam się Pana: czy nie poczuwa się pan do odpowiedzialności za to, co się stało? Może to brak doświadczenia z Pana strony w zarządzaniu takim obiektem oraz niedostateczna kontrola tego, co powinni a nie robią użytkownicy kąpieliska.
Moja propozycja jest następująca: proszę Panie kierowniku OSOBIŚCIE dopilnować i sprawdzać aby każda osoba chcąca skorzystać i wchodząc na pływalnię miała mokre gatki, będzie to świadczyć o tym, że zgodnie z regulaminem brała prysznic, wtedy to nie będzie Pan zwalał winy na użytkowników.
 XXL
 Poniedziałek 19-12-2011

24998. 
Jutro [poniedziałek] na komisjach połączonych o godz. 13:00 będzie omawiany Statut Miasta Iławy. Może być ciekawie...
 król Maciuś Wspaniały
 Niedziela 18-12-2011

24997. 
Odnośnie wpisu numer: 24988

Podwyżka o 60 tys. dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Suszu na przyszły 2012 rok? Hmmm... To starczy zaledwie na jakieś maksymalnie dwie imprezy, bo lepszych imprez jak w suskiej OSP w całym powiecie nie znajdziecie. Tańce, hulanka, swawola...
 imprezowicz
 Niedziela 18-12-2011

24996. 
Odnośnie wpisu numer: 24990

Znieczulica na dobro publiczne pogłębia się. Mówiło się, iż za czasów komuny dobro było niczyje, ale dziś? Dziś jest tak samo. Liczy się tylko
i wyłącznie dobro moje, ustawienie siebie dzieci i wnuków na siedem pokoleń wprzód.
Czasem warto posłuchać Radia Maryja. Wartościowi ludzie występują
u dyrektora Rydzyka. Wczoraj występował prof. Andrzej Zybertowicz,
który z pozycji socjologa prezentował postawy współczesnych elit, od
radnego po europarlamentarzystę.
Ich walkę o kasę, ale dla siebie, ustawianie się wśród elit ze swego kręgu, wyrabianie sobie pozycji spolegliwego pieska, wreszcie załatwianie na przyszłość wysokich stanowisk, jednak wszystko coś za coś. Za zdradę wyborców i Polski.
Pan Tusk już zaklepuje sobie bezczelnie super-posadę oczywiście za poklepywanie dupska elitom z Brukseli i kosztem polskich podatników
i kasy z budżetu państwa.
Nie zawsze jednak polityk może załatwić dla siebie stanowisko, lecz prawie zawsze, o czym nigdy my nie dowiemy się, załatwi stanowiska
i usadowienie się jego dzieci i nawet wnuków na etatach w setkach urzędów w Eurolandzie.
 Swój
 Niedziela 18-12-2011
Odp. 
Kryzys omija szerokim łukiem tylko administrację Donalda Tuska. Aż 600 milionów złotych premii otrzymali tylko w tym roku urzędnicy tylko szczebla centralnego, średnio każdy dostawał miesięcznie dodatkowo około 400 zł – podaje „Fakt”. Donald Tusk pomimo przedwyborczych obietnic o odchudzeniu państwowych urzędów, zatrudnia na potęgę. Tylko w ciągu pierwszego półrocza ministerstwa i urzędy wojewódzkie zwiększyły zatrudnienie o 30 procent, a cała armia urzędników przekroczyła barierę pół miliona osób.
 Modero Kuriero
 Poniedziałek 19-12-2011

24993. 
Odnośnie wpisu numer: 24983

Pan Banknocik, czyli proszkowy król dolarów zawsze miał ludzi za nic,
ale jak komuś [...], to co poradzić... Mam nadzieję, ze iławskie władze
mają jeszcze trochę rozumu i jeśli dojdzie do prywatyzacji to wybiorą
ofertę osób z wykształceniem i z przygotowaniem merytorycznym.
 dolar
 Niedziela 18-12-2011

24992. 
Odnośnie wpisu numer: 24989

W sekwencjach [...] "po pierwsze" i "po trzecie" zawarto najistotniejsze fragmenty wpisu, niezawierające tajnych kwestii, lecz jakże istotnych
dla bezpieczeństwa Państwa polskiego.
Szkoda, że niefrasobliwy moderator forum pozbawił was tej wiedzy.
 major
 Niedziela 18-12-2011
Odp. 
1/. Te swoje brednie możesz do woli artykułować w mediach krajowych, które robią ci z czerepa sieczkę (jak widać - bardzo skutecznie), więc z tymi rządowymi śpiewkami ujęcia tematu smoleńskiego możesz odpłynąć w tamtejsze zakamarki.

2/. Żeby cokolwiek sensownie zabierać się za temat lotnictwa (że już nie wspomnę o katastrofach), nie wystarczy wiedza o samolotach na poziomie przeglądania obrazków w Internecie i puszczania latawców za stodołą.

3/. Jeśli jednak spróbujesz powiedzieć coś odkrywczego w tej sprawie, to pamiętaj, że stoisz nad grobem 96. niewinnych ofiar, więc bardzo, ale to bardzo uważnie dobieraj słowa.

Powiedział co wiedział niedoszły pilot bombowca szturmowego:
 Modero Kuriero
 Poniedziałek 19-12-2011

24991. 
Odnośnie wpisu numer: 24988

Roberciku, bodyguardzie, przestań...
Wszyscy wiemy, że kochasz aktualną władzę. W końcu zwiększenie wydatków na was, strażaków musiało zostać zrobione jako spłata powyborczych obietnic. A czy wspomniałem, że suma ta jest spora, bo
aż około 60 tys. zł...? Sporo jak na "kryzys" i wszelkie długi do oddania.
To jeszcze nic...
Ciekawszym zabiegiem jest zwiększenie wydatków na szkoły o prawie
700 tys. zł. A mówi się, że 900 tys trzeba oddać za halę. Budżet został
w roku 2011 zmasakrowany przez władzę PO.
Orlik... Tak ładny, nowoczesny. Tylko czemu ORLIK?! Koszta utrzymania zabiją tą gminę, poczekajcie kilka lat aż skończy się gwarancja 3 letnia. Wystarczy popytać po gminach, które maja Orliki.
 szpieg Robercika
 Niedziela 18-12-2011

24990. 
Odnośnie wpisu numer: 24984

To, co wydarzyło się onegdaj w Suszu z prywatnym mieniem po upadłym tartaku, może by przestrogą dla wszystkich!
Rozszabrowanie, wręcz kradzież w biały dzień elementów drewnianych i metalowych przez miejscowych meneli, wyrywanie krat i wycięcie palnikiem bramy wjazdowej i sprzedaż tego wszystkiego w miejscowych skupach złomu! Skandal!
I to wszystko pod nosem policji i p/o burmistrza! Takie pojęcia jak zabór mienia i paserstwo nie jest naszym tzw. stróżom prawa chyba znane. zatrważa brak jakiejkolwiek reakcji ze strony władz wobec jawnego przestępstwa!
 suszak, lat 35
 Susz, Sobota 17-12-2011

24989. 
W jakim my Kraju my żyjemy?

Po pierwsze: Jak można [...]?

Po drugie: Katastrofa zamieciona pod dywanik w gabinecie Herr Tuska.
Bo jak można oddać było w dyspozycję określenia przyczyn katastrofy krajowi, którym rządzą czynownicy czerwonego KGB i którzy niemal jawnie wygrażali L. Kaczyńskiemu, że jak nie ulegnie to go załatwią... Dlaczego Tusk oddał brunatnej Rosji badanie wraku i całej tematyki
jako jedynemu sędziemu we własnej sprawie i No1. podejrzanemu.

Po trzecie: Taśmy Klicha na Klicha. [...]

Po czwarte: W jakim Kraju minister spraw zagranicznych ogłasza na terenie obcego kraju najważniejszą kwestię ws. przyszłości Państwa polskiego - bez uzgodnienia z parlamentem, ani nawet prezydentem.

Tak się dzieje tylko i wyłącznie w tuskowym państwie bandytyzmu.
Nie wykluczam, iż zamach smoleński wespół przygotowano też w PL.
 Mjr rez Józef Pancerz-Kulawy
 Sobota 17-12-2011

24988. 
Odnośnie wpisu numer: 24984

Jeszcze nie tak dawno, kiedy Jan Sadowski marzył o przedłużeniu swojej kadencji burmistrzowskiej Susza, a jego ogry hasały po różnych forach
i szumnie krytykowały kontrkandydata na burmistrza Pana Krzysztofa Pietrzykowskiego, myśląc, że kolejny już raz nabiją wyborców w butelkę, okazało się, że marzenia prysły jak bańka mydlana.
Miało być pięknie a wyszło jak wyszło. Burmistrz się zmienił a ogry dalej hasają po forach wylewając krokodyle łzy.
 shark
 [Susz], Sobota 17-12-2011

24987. 
Odnośnie wpisu numer: 24984

Zrobił "picuś - plastuś" burmistrzunio małą pokazuweczkę z orliczkiem partyjnym, parę foteczek się pstryknęło na pamiątkę tego niezwykłego
dla Susza wydarzenia i taraz ma spokój Krzysio aż do wiosny, wszak po świętach zaczyna się karnawał! [...]
 balas podbite oko
 [Susz], Sobota 17-12-2011

24986. 
Odnośnie wpisu numer: 24984

Poprzednik, czyli Sadowski dwa razy w Suszu nabił ludzi w puszkę,
to może obecnemu, czyli Pietrzykowskiemu uda się w butelkę :)
 shark
 Sobota 17-12-2011

24985. 
Odnośnie wpisu numer: 24983

Panie Humięcki, chce Pan prowadzić iławskie przedszkola?
Niech pomyślę...
A dzieci też będzie Pan tak wyzywał jak kiedyś "swoich" pracowników?
Pan traktował pracowników jak gorszy gatunek.
Był i jest Pan [...]
 Krzysztof Ruczyński
 Sobota 17-12-2011

24984. 
Burmistrzu Pietrzykowski! [...]
Jeszcze nie tak dawno, kiedy marzył Pan o byciu burmistrzem Susza,
Pana grono swobodnie hasało sobie po różnych forach (zwłaszcza tych stworzonych przez siebie) i szumnie krytykowano poprzednika za to, że wydaje kwartalnik za publiczne pieniądze, a dziś robi Pan to samo ze zdwojoną siłą?
Oj Ty nasz mały kłamczuszku! Ty nasz obiecywaczu! Myślisz, że po raz kolejny nabijesz ludzi w butelkę? Powodzenia!
Ps. Szkoda, że jako wybitny menager nie pomyślałeś o zabezpieczeniu pieniędzy na obsługę tego twojego orlika, przez co w powiecie zyskał
sławę "zamkniętego".
 shark
 Czwartek 15-12-2011

24983. 
Odnośnie wpisu numer: 24979

Sama prywatyzacja nie jest złem. Zależy tylko co prywatyzujemy i w czyje ręce oddajemy strategiczne dobra budzące tożsamość narodową.
Nie wszystko kasa, ale kto i jak tę kasę zdobywał. A kto? No właśnie! Humięcki. Akurat jemu oddajecie wartość społeczną? Kim wy jesteście?
Macie mentalność bolszewików, bo chcecie naprawiać gospodarkę oraz edukację i lecznictwo - nie rozumem a ideologią.

Pamiętacie może reformę rolną i nacjonalizację przemysłu z lat 50...?
To nie był rozum a ideologia za wszelką cenę. [...]

Dzisiaj wy postępujecie ideologicznie, nie rozumem. Parodia bez głowy.
Za wszelką cenę chcecie sprzedać najlepsze zakłady i instytucje w obce ręce. Szpitale, dobre czy złe, chcecie naprawiać przez prywatyzację...?! Przecież nikt inny, jak tylko ci sami ludzie co rządzili i rządzą, chcą na własność przejąć ten majątek publiczny i wpływy na gospodarkę.

Żeby dobrze funkcjonowała oświata albo te lecznictwo, trzeba rozumu,
nie zmiany właściciela. Wy nadal pozostajecie bez rozumu, więc na nic
zda się jakakolwiek prywatyzacja. [...]

Prywatyzacja przedszkoli przez takie osoby jak bankrut stolarski, który
nie dał rady nawet w martwych klepkach? To jest zmiana bezrozumna.
Młody człowiek to bardziej skomplikowany temat niż 100 ton klepek...

Owszem, prywatyzacja z większościowym udziałem samorządu mogłaby zostać, nie zaś oddanie tak ważnej sfery edukacji młodego narybku w ręce degeneratów społecznych, upadłych feudalistów czerwonych lat 90.
 Mjr Józef Pancerz-Kulawy
 Czwartek 15-12-2011

24979. 
Odnośnie wpisu numer: 24975

Znałem tego [...] z głębokiego gardła, którego zachowanie na własne oczy widziałem. Nie raz wychodził z zawodówki na jeziorem ledwo na nogach się tarmosząc. Burczał i wyzywał wszystkich i wszystko, nawet ptaki drzemiące w koronach drzew...
Zalewał mordę bez pojęcia i ograniczenia, zważywszy nie tyle na ludzi, co na swoje zdrowie. Swego czasu policja narąbanego jak odrzutowiec na mieście złapała go w swoim Cadillacu, gdy wracał z meczu na stadionie (tam to strumieniami wódka się lała przy stoliku "częściej niż rzadziej"). Podobno wywinął się z tego polubownie.
Przepuścił [...] swoją drzewiarnię do cna, a wy durnie ratuszowi, zawsze bezradni, zamiast doradzać Iławie ważycie w swoich pustych łbach co...?
No co...? Że co...? Żeby tej gnidzie społecznej powysprzedawać uczniów
z przedszkolami i nauczycielami?
Czy wam mózgi do reszty już wylaszowało, czy co z wami się dzieje...?
 ORMOwiec
 Środa 14-12-2011

24978. 
Odnośnie wpisu numer: 24977

Humięcki chciał dokupić działkę przy ulicy Kajki - tuż koło domu swego
(artykuł pt. "Zaplecze budowy ścieżki").
Do przetargu jednak nie przystąpił, bo uważał, że 305 tys. to za drogo.
W drugim przetargu cena była mniejsza, bo 244 tys, ale do przetargu
też nie przystąpił. Potem zaproponował burmistrzowi cenę 150 tysięcy.
Na to jednak burmistrz Ptasznik się nie zgodził i słusznie, bo działka jest warta tyle, na ile wycenił ją rzeczoznawca, a nie tyle, ile chciał dać Pan Humięcki.
Myślę, że jeżeli Humięckiemu jest za drogo w Iławie, to może budować
gdzie indziej, np. w Warszawie.

http://www.ilawa.kurier-ilawski.pl/czytaj/Zaplecze-budowy-sciezki-ma-byc-wazniejsze-od-przedszkola/2949
 oczko
 Środa 14-12-2011

24977. 
Odnośnie wpisu numer: 24975

Byle baran z pastwiska może być tzw. "menedżerem oświaty", co też
- według ustawy o oświacie - daje gwarancję byle baranowi kierować nawet takim liceum.
I taki tzw. "menedżer" jest zatrudniony przez Platformę np. w iławskim czerwonym GIMNAZJUM Nr 1 - z tym, że tam Pani Aleksandra Skubij została "menadżerem" tylko dlatego, że trzeba było kiwnąć przepis, bo ona już była przeciętnym nauczycielem, ale po drodze miała zbyt długą przerwę polonistyczną, więc klasycznym dyrektorem jednostki oświaty
zostać nie mogła.
Ale czego to nie potrafi zrobić nasza kochana Platforma bezideowa...
Dla każdego coś wymyślą.
Czepili się teraz wszyscy bankruta, a ten upadły drewniany wałek dziś bierze się za prywatę w przedszkolu, za chwilę na szkole podstawowej. Idea PO jest czytelna i wchodzi w życie, by trzymać w garści gawiedzi
wychowanie i wygrywać kolejne wybory. I żeby nauczycielstwo poszło
na dziady do reszty...
Prawdą jest, że drzewiarzowi zależy oczywiście na kasie, stąd zatrudni najmłodszą kadrę za mini-zarobki.
Polacy, jako wyjątkowo tępy naród, prostacko dokonują wyborów do sejmu na górze i każdej rady samorządowej na dole, nie pojmując czym naprawdę grozi taka demokracja, w której z bata strzela wąska grupka posiadaczy, a reszta robi za negrów. Tacy zniszczą wszystko i każdego. Oni niczego tak naprawdę ani nie budują, ani nie tworzą, bo zajęci są wyłącznie nagarnianiem... I ciągle im mało.
 szkolny
 Środa 14-12-2011

24976. 
W temacie skargi na Pana Wróbla oraz jego restaurację w Zajeździe "Wielka Żuława", nie mogę bez komentarza.
Jeśli ja u barmana zamawiam sandacza z zaznaczoną w karcie ceną za
100 gram, to tyle płacę ile jest w karcie. I choćby nawet podano mi na
talerzu kilogram sandacza, choćbym pękł nie ma mowy, abym zapłacił
więcej niż jest za 100 gram w karcie.
To, że podano mi kilogram, a nie 10 dkg - to sprawa restauratora. Widać chciał mnie uszczęśliwić jako stałego klienta.
Chamstwem ze strony ptaszka o małym móżdżku jest zażądanie kasy za podanie miarki sandacza niezgodną z zapisem w karcie. Tłumaczenie ptaszka bardzo adekwatne do tłumaczenia iławskiego policjanta [...]
 swój
 Środa 14-12-2011

24975. 
Odnośnie wpisu numer: 24964

A któż to jest Pan Humięcki w sferze oświaty?

Toż on już pokazał Iławie jak prowadzić biznes na przykładzie swojej
upadłej fabryki stolarskiej i meblowej (trzeba być naprawdę wysokiej
klasy "mistrzem świata" żeby zbankrutować w tak dochodowej branży
jak produkcja okien i drzwi).

W przedszkolach obowiązują bardzo duże wymagania bezpieczeństwa: drzwi przeciwpożarowe, odpowiednie materiały budowlane spełniające wymogi ppoż. A jak jest w "Pluszaku"? Jak przychodzi np. sanepid, to wypuszczają dzieci na dwór, żeby nie było słychać hałasu na skutek użycia nieodpowiednich ścianek.

Prywatyzacja przedszkoli, to także niszczenie nauczycieli. Nauczyciele
stracą swój status zawodowy. A ten prywaciarz zatrudni sobie młode nieopierzone gąski, quasi nauczycielki, które będą pracowały za 1000 zł
i biegały do państwowych przedszkoli po poradę swoich doświadczonych zawodowo koleżanek. Jak im się nie będzie podobało, to taki właściciel łatwo uzyskanego majątku, należącego do nas wszystkich powie "won".
A jak mu biznes nie wypali, zrobi sobie w odrestaurowanych budynkach (za nasze podatki) hurtownię albo biura. Czy ktoś wymaga od tego Pana zatrudnienia wykwalifikowanej oraz kompetentnej kadry?

Nie pozwólmy radnym na likwidację majątku miasta! Zniszczenie długo wypracowywanych społecznych relacji, odebranie naszym dzieciom i wnukom możliwości zdobywania wiedzy o świecie w normalnych warunkach, a nie przechowalniach. A wszystko tylko dlatego, że Platforma spodziewa się 25% zysków, a faktycznie będą to "pseudo zyski" na poziomie 5%. Wiedzę taką posiadają ludzie pracujący w przedszkolach.

Jeśli PO narobiło swych rekordowych długów w mieście Iławie, to tylko świadomie w wyniku zaplanowanego działania. I tylko oni wraz z radnymi muszą za to odpowiedzieć wobec mieszkańców Iławy.

Towarzyszko Hordejuk! Towarzyszu Rygielski! Towarzyszu Ptasznik!
Nie pozwolimy w Iławie niszczyć naszych DZIECI!
 obywatel2
 Środa 14-12-2011

24974. 
Radny powiatowy z Nowego Miasta Lubawskiego, niejaki pijaczek Marek z opaską na ślepiach, pochlawszy niemnożko, czyli ciut ciut, został ukarany grzywną, ale nie traci mandatu radnego.
Resztę poczytajcie w Kurierze, dlaczego tak się stało. Ot kolejny wybieg prawny, interpretacja czynu...
W interpretacji czynu radny nie utracił zaufania publicznego. Jakże mógł stracić radny zaufanie publiczne? Przecież nieprzypadkowo taki, a nie inny osobnik został wybrany przez obywateli na radnego. Obywatele zaufali właśnie takiemu, kto kielicha z nimi wychyla, swojemu chłopu.
My przecież też wybieramy różnych radnych i wójtów. Wyborcy niewiele ufają temu radnemu, który nawet z nimi nawet trochę nie pochleje. Taki uznawany jest za niemotę, nieudacznika, nawet podejrzanego osobnika.
Ot i cała prawda...
 Mjr rez Józef Pancerz-Kulawy
 Środa 14-12-2011

24973. 
Odnośnie wpisu numer: 24970

Podaj konkrety, kolego. Kto, gdzie i jak rozkrada szpital iławski?
Skoro jesteś bogaty w taką wiedzę, to podziel się nią na forum.
 bob ratowniczy
 Wtorek 13-12-2011

24971. 
Odnośnie wpisu numer: 24970

To prawda, że ani szpitala ani przedszkoli nie powinni prywatyzować,
bo wtedy dopiero będziemy na łasce panów!
 Marek
 Wtorek 13-12-2011

24970. 
Odnośnie wpisu numer: 24968

Iławko!
Przejmujecie się przedszkolami i stołówkami, a tymczasem szpital wam PeOwcy dzielą po kawałku. Za kilka dni obudzicie się z ręką w nocniku,
bo będzie go znowu mniej...
 antyPO
 Wtorek 13-12-2011

24969. 
A w kwidzyńskim szpitalu na Oddziale Dziecięcym dzieje się bardzo źle.
Dzieci nie mają nawet gdzie się myć, łazienka jest nieczynna.
Jak chcą się umyć to na chirurgii. Coś strasznego.
 Edzia
 Wtorek 13-12-2011

24968. 
Odnośnie wpisu numer: 24964

Niech Jerzy Humięcki wybuduje sobie przedszkole, albo prowadzi je we własnym lub czyimś domu. Niech zaproponuje konkurencyjne warunki i
wtedy niech zarabia, proszę bardzo.
A Rada Miasta Iławy nie powinna się godzić na zawłaszczanie przedszkoli
publicznych już istniejących, bo i tak nie wystarcza miejsc dla wszystkich dzieci.
A po sprywatyzowaniu wszystkich, ceny będzie dyktował prywaciarz,
a nauczyciele o warunkach Karty Nauczyciela będą mogli zapomnieć.
 Magda
 Wtorek 13-12-2011

24967. 
Odnośnie wpisu numer: 24966

To jest chore. Lekarzy brak, a tylu opuszcza nasze uczelnie. Ba, nowe wydziały medyczne powstają, jak np w Olsztynie na UWM, chętnych na jedno miejsce dwudziestu. Najpierw należy wyleczyć nasze państwo z indolencji.

Po pierwsze: Jeśli za nasze pieniądze kształcony jest lekarz, to obowiązkiem jego jest praca w Polsce, jako spłata długu. Bynajmniej kilkanaście lat, lub spłata kosztów kształcenia

Po drugie: Nie wiem czy Państwo wiedzą, ile trzeba zachodu, aby „noworodek” lekarz załatwił sobie staż. Przecież na staż powinien być skierowany po wręczaniu dyplomu jakby z automatu, gdyż za nasze pieniądze jest kształcony.

Po trzecie: Dlaczego, jeśli lekarzy brak, nie kształcimy tzw. felczerów, jakże przydatnych w lecznictwie podstawowym, kontaktowym. Czy pamiętają państwo dawnych felczerów w Iławie. Było ich dwóch: Panowie Fetter i Gertz na PKP urzędowali, ale również w przychodni na Mierosławskiego, w ZK również był zatrudniony felczer. Byli dobrymi medykami. Takie kształcenie byłoby potrzebne. Podobna sytuacja jest w szkolnictwie polskim, gdzie tylko magister może uczyć, choć głąb ale magister. Doskonałymi nauczycielami na poziomie podstawowym sprawdzali się ludzie po pomaturalnym Studium Nauczycielskim.

Podobną głupotą było kształcenie personelu pomocniczego do aptek. Obecnie zwalniani są nawet magistrzy farmacji.

Wiele jest w Polsce do załatwienia spraw. Jakże prostych i banalnych. Nie stać nas na proste i dobre rozwiązania dlatego, gdyż jesteśmy nie Polakami a polactwem, wolnym ptactwem...
 Mjr rez dr Józef Pancerz-Kulawy
 Wtorek 13-12-2011

24966. 
Przychodnia w Ząbrowie (gmina Iława).
Tutaj proszę się przyjrzeć sytuacji, bo lekarzy jak na lekarstwo szukać.
Po co nam taka piękna przychodnia, jak pusta stoi? A nam chorym lub
potrzebującym najzwyklejszej konsultacji, każe się jeździć do Iławy.
Do kogo mamy iść po poradę?
 chorzy
 Poniedziałek 12-12-2011

24965. 
Odnośnie wpisu numer: 24916

Są tam wypiekane niby większe wyroby, ale czy jakościowo lepsze?
To już jest kwestia indywidualnych odczuć. Niestety mi już tam nie smakuje, a stołowałam się tam kilka lat.
A to, co jest szczytem, to po wejściu do obiektu śmierdzi papierosami i czasami widać kłęby dymu. To ma być piekarnia? To jest dopiero gniot...
 Lena
 Poniedziałek 12-12-2011

24964. 
Odnośnie wpisu numer: 24962

No i jest jasne! Są zyski, i to duże! Inaczej prywata nie wchodziłaby w interes.
Spokojnie kochani! W ogóle nie musi być w przyszłości takich prywatnych przedszkoli, poradzimy sobie sami [...]. Wejdzie ustawa, a tym kierunku pójdą zmiany, że można będzie otwierać mini przedszkola dla 4-10-cioro dzieci w prywatnych pomieszczeniach, nawet w mieszkaniach jeśli tylko spełnione zostaną odpowiednie wymogi.
Pierwszą najważniejszą sprawą jest wykształcona przedszkolanka, co
nie przeszkadza, aby ją była nauczycielka polonistyki, wf, historii, aby
znała materię, czyli program i co powinna uczyć na tym poziomie
edukacji.
Znam już takie przykłady [...] prowadzenia przedszkola dla 1-3 dzieci
w rodzinnym domku przez przedszkolankę emerytowaną. A efekty są fenomenalne. Proszę Państwa - powtarzam: fenomenalne!
 znająca materię
 Poniedziałek 12-12-2011

24963. 
Odnośnie wpisu numer: 24962

Humek sam nie wie za co sie zabrac.
Stolarnie jakie mial juz upadly, bo placil ludziom zalosne grosze a sam zyl jak panisko w luksusie.
Gdy zasiadal w ilawskiej radzie miasta to na wszelkie sposoby blokowal wszytkie inwestycja typu Bella z Brodnicy, by tylko nie pojawil sie zaden
nowy inwestor na rynku pracy, bo wtedy ludziom trzeba byloby zaplacic wiecej za ciezka prace.
Przedszkola to dobra inwestycja jest, zwlaszacza, ze mozna znowu [...]
Zenada.
 koko
 Poniedziałek 12-12-2011

24962. 
Jerzy Humięcki chce prywatyzować iławskie przedszkola. Czyli:
nauczyciele będą mieli gorzej, rodzice drożej, a Humięcki skasuje.
 Jack
 Niedziela 11-12-2011

24960. 
Odnośnie wpisu numer: 24918

Pan M. Młotek nie tylko promocję rozłożył na łopatki, ale i współpracę z miastami partnerskimi Iławy.
Ale przecież nie w tym celu został usadzony na stołeczku. Jego zadanie to robienie propagandy burmistrzowi i, szczerze mówiąc, nawet i to mu kiepsko wychodzi.
Może mała podpowiedź Panie Młotek?
Zmienić nazwę miasta na Ptaszniki-Zdrój i jest promocja miasta (kurorty nie mają problemów z brakiem turystów) i propaganda obojga burmistrzów w jednym.
Wężykiem, wężykiem... :-)
 laik od propagandy
 Niedziela 11-12-2011

24958. 
Odnośnie wpisu numer: 24918

Nie obrażajmy ludzi! Taki wpis świadczy o delikatnie powiedziawszy braku wychowania.
Ale wracając do meritum to nie zazdroszczę szefowi ratuszowej promocji. Trzeba naprawdę mieć pomysł żeby czymś się wyróżnić w tej papce promocyjnej.
Wydaje mi się, że Pan kier. Michał Młotek przecenił swoje umiejętności.
Panie Michale my iławiacy czekamy na skuteczna oryginalna promocję.
Bo teraz, delikatnie powiedziawszy, nic się nie dzieje nowego. Wszystkie działania są kontynuacją starego i nieciekawego.
 laik promocji
 Sobota 10-12-2011

24955. 
OKAZJA! WIETRZENIE MAGAZYNÓW MEBLOWYCH U SZYNAKI!

Przez dwa dni – w sobotę i niedzielę – szokujące ceny 250 mebli!
Zapraszamy do firmowego salonu przy ulicy Ostródzkiej w Iławie.

Sobota: w godz. 9 – 17
Niedziela: w godz. 9 – 15
 BIURO REKLAMY
 Piątek 09-12-2011

24951. 
Odnośnie wpisu numer: 24949

Mój sąsiad z Kałdun od marca do listopada chodził bez chodaków jakichkolwiek. Nawet po ściernisku zachwaszczonym przeklętym ostem. Jego ideologią było zjeść i wychlać raz po frysztyku i dwa po kolacji przed spaniem.

Kościoła nie uznawał, ale śmierci się bał, gdyż nie mógł wyorazić sobie tamtego świata. Podobnie jak nigdy nie uznał że Amerykany wyladowali na księżycu. Wciskał mojemu dziadkowi, z ktorym ostry spór toczył, że to wszystko, te lądowanie i łażenie po księżycu to kino, czyli kino - Panie święty - mawiał dziadkowi.

Dziadek który I i II wojnę przeszedł, też na nogach, Trylogię Henryka Sienkiewicza trzy razy przeczytał, nie chciał za żadne skarby ciemnoty sobie wcisnąć. Ale do zgody przychodził i dawał na górę bosemu Antkowi z Kongresówki.

Za to na weselisko dziadek przez Antka był proszony, a że za miedzą było, to poszedł obaczyć. Antek córkę też za kongresiaka spod Chromakowa wydawał. Z wesela tylko orkiestrę wspomnę, bo przednie kawałki rżnęła. A rżnęło ich czworo. Mikasa z Kałdun na trąbce, Stachu z Poniatowa na kontrabasie, Jędrek Kapica z Chromakowa na harmonii i Mania z Lubowidza, co przyśpiewki zaciągała i od czasu na skrzypkach kapelę Mikasów wspomagała.

Antek dociągnął żywota do końca komuny, demokracja mu nie pasowała. Jego następcy nienawykli do demokracji, rozchlali się i poszli za ojczulkiem. "Wieś pada, Panie święty!" - Antek by powiedział...
 Antek z Garwolina
 Piątek 09-12-2011

24950. 
ZŁODZIEJ DRZEWA ZŁAPANY NA GORĄCYM UCZYNKU

23-letni mieszkaniec Iławy najpierw ściął kilka brzóz, a następnie postanowił wywieźć je z lasu. Nie wiedział, że nagrywa go kamera zainstalowana przez Strażników Leśnych z Nadleśnictwa Iława. Okazało się, że młody iławianin jest dobrze znany miejscowym leśnikom.

– Kilka tygodni wcześniej został zatrzymany za trzykrotną kradzież drewna. Dwa razy na terenie Nadleśnictwa Iława, trzeci raz na terenie Nadleśnictw Susz – opowiada Adam Siemakowicz, inspektor Straży Leśnej z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

23-latek w tych trzech przypadkach połakomił się na drewno ułożone w stosy. Za czwartym razem, a więc wtedy, gdy nagrała go kamera, zadał sobie trud i sam ściął drzewa.

W 2010 roku tylko w lasach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie odnotowano prawie 300 przypadków kradzieży drewna o łącznej masie prawie 1000 metrów sześciennych. To tak, jakby złodzieje ukradli w ciągu roku 3 hektary lasu.

http://www.youtube.com/watch?v=BZlQrqXwqi8
 skaner
 Piątek 09-12-2011

24949. 
We wsi Mątyki udusiło się chłopisko w gnojowicy... Wpadł i po nim...
A wieś chyli się do upadku, taki był plan gdy wstępowaliśmy do UE.

Wieś polska pada, bo ma paść, gdyż tzw. nędza wiejska nie poszła za ciosem rozwoju, jaki dała partia i socjalizm demokratyczny powołany przy okrągłym stole, a potem nie wszyscy wykorzystali to, co dawała zaradnym i cwanym UE. We wsi Kałduny na ten przykład zostało tylko dwóch no może trzech gospodarzy farmerów. Reszta dogorywa, spija butelki, leży pod płotem i wymiera. Dramat, mówię wam, dramat...

Nie dano im szansy rozwojowej. [...] Dziś nasza wieś nie ma już nic...
Oni nie hodują koguta, ani kuraka, ani gęsiaka, ani nawet krowy dla dzieciaków na mleko. Ale to jeszcze nic. Oni nawet ziemniaki czy jaja kupują w Iławie lub od fermiarza... Ale tak miało być. Na wsi miało do 2000 roku pozostać tylko 2/3 prawdziwych gospodarzy, reszta do gazu, czyli sami się zagazują.

Znam inne wioski popegerowskie, gdzie ostał sie jeno jeden fermiarz, który kupił rozpadnięty PGR z parobkami, dołączył do tego ziemię plebańską i jest dziś wielkim panisko, co trzęsie gminą i wioską. Takie mamy przekształcenia po reformie Krzysia Bieleckiego. Też wsiowe kupują mięso u paniska, kartofle, a nawet marchew, truskawki, cebulę w mieście. A w cholerę mi z taką gospodarką...
 Antek z Garwolina
 Piątek 09-12-2011

24948. 
Odnośnie wpisu numer: 24945

Dlaczego U3W nie ma wybranego Jego Magnificencji Rektora?
Należy go powołać w drodze tajnego głosowania. Powinna nim zostać
osoba z tytułem naukowym doktora - zacna, zaufana, osobowość nauki;
ktoś, kto ma kontakt z ludźmi nauki.
A nie jakaś samochwała z miasta, niedowartościowana.
 abiturient
 [Iława], Czwartek 08-12-2011

24947. 
Niezapowiedziana przerwa w dostawie gazu ziemnego do mieszkań w Iławie miała miejsce we wtorek 6 grudnia.
Gaz wyłączono nagle, bez ostrzeżenia, o godzinie 9:50. Gazu nie miało
całe Osiedle Podleśne. Następnie o godz. 10:00 gaz się pojawił. Myślę, że nie wszystkie kuchenki mają zabezpieczenia przeciwpyłowe i może się zdarzyć poważny wypadek.
Czy to była awaria czy tylko ludzka głupota? Kurierzy, wyjaśnijcie to!
 Tomasz
 Czwartek 08-12-2011

24946. 
Droga redakcjo, piszę jako rodzic dwojga dzieci.
Od kilku dni chodzę z wiadomością, którą to otrzymałem od miejskiego radnego Iławy, iż nasze stołówki w przedszkolach oraz szkołach zostaną sprywatyzowane.
Już teraz jest wszystkim bardzo ciężko, aby nasze pociechy zjadły ciepły posiłek w szkole, a po prywatyzacji tylko nieliczni zjedzą. Wezmą to firmy gastronomiczne (cateringowe).
A przecież tam, na tych stołówkach i kuchniach, pracują też jakieś osoby. Czy burmistrz Ptasznik podejmując taką decyzję pomyślał o miejscach pracy dla tych osób? Co z nimi teraz będzie?
 czytelnik 876
 Iława, Czwartek 08-12-2011

24945. 
Na iławskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku wystawiono dziś pojemnik z ogłoszeniem pt. "DATEK na OPŁATEK".
Jak tak można...?! Co za rządy Pani prezes...?! Jak tak nie wstyd...?!
Starcza na wszystko a na opłatek trzeba żebrać od biednych studentów.
 student
 Czwartek 08-12-2011

24941. 
Odnośnie wpisu numer: 24937

Szanowny kolego! Pewien tępak określił moje wypowiedzi jako chore i dziecinne. Niech tępemu będzie - tak!
Załatwianie stanowisk dla kacyków partyjnych praktykowano w Polsce Ludowej, za panowania PZPR (miało być wieczne wg ideologi Marksa, Engelsa i Lenina).
Otóż pewna grupa ludzi, stanowiąca fundament partii, zawsze była lokowana po cichu na stanowiskach. Często były to stanowiska w przedsiębiorstwach lokalnych.
Dokonywano teletransmisji i lądował taki na sekretarza, pierw niższego szczebla, potem wyżej (by nie podpadało) w innym województwie. Jeśli miał poparcie u "belzebuba" czy innej szychy lub "grubej ryby" lądował jeszcze wyżej. W Iławie tak jak wszędzie było, że kacyki przefruwali z drzewa na drzewo.
Otóż ta mentalność pozostała do dziś, bo jesteśmy synami i wnukami postkomunistycznej mentalności. Obecne pokolenia również przejmują
po nas zasady egzystencji zamierzchłej epoki.
Dlatego tak jest, gdyż to jedyna metoda na mało odpowiedzialną pracę za większe pieniądze.
Popatrzcie tylko na Iławę. Czyż nie widać tego? Gdzie taki Maciej [...]
ze starostwa, albo taka Benia [...] znajdą oboje pracę za kilkanaście tysięcy miesięcznie (bez żadnego rozliczenia za wyniki), no gdzie?
No gdzie im będzie tak dobrze...?
Żeby nie wylecieć z stanowiska starosty, powinien [...]
 wnuk
 Czwartek 08-12-2011

24937. 
Odnośnie wpisu numer: 24925

Pytałem poważnie! Za co bierze kasę Hordejukowa?
Za jątrzenie? Skłócanie? Kopanie dołków?
Ludzie!
Ona miała być "specjalistą od dotacji unijnych". Ona nawet w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego miała być.
Ludzie! Dla kogo te bajki?
Jej cieplutka posadka jest na przetrzymanie "przegranych" wyborów!
 peowiec
 Środa 07-12-2011

24935. 
Odnośnie wpisu numer: 24932

Święte słowa, sama prawda, tego burmistrza nie chce się po prostu słuchać, bo nie ma pomysłu na Iławę i chce tylko trwać w fotelu do końca kadencji, bo potem to już będzie emeryturka i ciepłe papucie, szklanka mleka z miodem i zamiana fotela burmistrza na fotel bujany.
 niewdzięczna
 Środa 07-12-2011

24934. 
Odnośnie wpisu numer: 24928

Mimo, iż podajesz się za wnuka stoczniowca, a więc jesteś zapewne człowiekiem młodym, to raczej Tobie grozi demencja umysłowa, którą mi zarzucasz. Choć podejrzewam, że w Twym przypadku chodzi raczej o brak podstawowej wiedzy o czasach, o których starasz się nieudolnie wymądrzać.
Dodatkowo brakuje Ci także po prostu elementarnej kultury osobistej, czego objawem są Twe aroganckie uwagi pod adresem innej osoby na tymże forum.
Pewnie zabrzmi to dla Ciebie jak fantazja, ale bunty społeczne roku 1968, 1970, 1976, lat 1980-81 dotyczyły nieco poważniejszych spraw niż sknocony po raz kolejny rozkład jazdy PKP.
Czy z powodu braku korelacji kilku pociągów PKP warto buńczucznie nawoływać do manifestacji politycznych?
To może już sam skleć lepszy rozkład jazdy. Przynajmniej zrobisz coś użytecznego dla współobywateli. Ale cóż to? Nie umiesz, nie chce Ci się, to nie Twoje zadanie? Ano właśnie, ale do wymądrzania się to jesteś pierwszy...
Na koniec mam drobne pytanie. Jakaż to partia komunistyczna oślepiała polską rzeczywistość 20 lat temu, czyli w 1991 roku? Może następnym razem, zanim zaczniesz pisać „mądrości” na tematy historii bliższej lub dalszej, to usiądź najpierw na chwilę z podręcznikiem do historii i otwórz go na odpowiedniej stronie, gdyż zapewne w czasie nauki szkolnej nie znalazłeś na to czasu.
Pewnie walczyłeś wtedy, biegając jeszcze w krótkich spodenkach, o tak zwaną „sprawę” (tylko jaką?) i nie miałeś czasu na takie głupstwa jak podręczniki, nie mówiąc już o nauce kultury osobistej... Ale nie martw się – na naukę nigdy nie jest zbyt późno!
 czytelnik 236
 Środa 07-12-2011

24933. 
Odnośnie wpisu numer: 24932

Hej gościu! A patrzenie perspektywiczne?
Idzie ocieplenie, a ty mażesz mi tutaj o lecie, co "trwa 2 miesiące..."
Lato w PL będzie na okrągło dopóki PO z Tuskiem będą sprawować rządy.
 meteorolog
 Środa 07-12-2011

24932. 
Odnośnie wpisu numer: 24910

Racja, racja! I jeszcze raz: racja!
Burmistrz Iławy jest beznadziejny w sferach gospodarczych! Nie robi nic
w gestii potencjalnych inwestorów - nie licząc przebudzenia [...] 5 lat za późno i wyjazdu turystycznego do Dubaju (no, akurat szejkowie wybiorą
Iławę - śmiechu warte!).
Ile powstało nowych zakładów w Iławie za kadencji burmistrza Ptasznika?
Zero! Liczbowo i słownie! Zero!
Iława miastem turystycznym? Owszem, świetna strategia w kraju, gdzie
dwa miesiące (o tyle o ile) trwa okres letni.
 apokalipsa
 Środa 07-12-2011

24931. 
Odnośnie wpisu numer: 24924

[...] Jest źle, a będzie jeszcze o wiele gorzej, bo ludzie nie rozumieją,
że chłam ładowany łopatą do łbów to miraż, ułuda. Wolą się podniecać
"tańcem pod gwiazdami", "gwizd-ido-lem", "Nie mam talentu" itp. itd.
Jest im dobrze i PO zrobi wszystko, ba nawet więcej, żeby ludzie byli przekonani, że dobrze robią.
Poczytaj, co do ciebie pisze niejaki "czytelnik 236", który cały czas jest czujny, zwarty, gotowy i na posterunku. ON wie, a reszta to paranoicy.
ON "pracuje" w terenie, rozumiesz...
 natasza_pegeerówka
 Środa 07-12-2011

24930. 
Odnośnie wpisu numer: 24889

OSTRÓDA MA SZANSE UGOŚCIĆ CHORWATÓW

Wysłannicy piłkarskiej reprezentacji Chorwacji zapoznają się w środę
ze stadionem i bazą hotelową w Ostródzie. Jeśli proponowane warunki
zaspokoją ich oczekiwania, sąsiad i najbliższy konkurent turystyczny
Iławy stanie się domem dla uczestnika mistrzostw Euro 2012.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hZTMxpIsEVw#!
 skaner
 http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,10771856,Chorwac...
 Środa 07-12-2011

24929. 
Odnośnie wpisu numer: 24919

Teksty, jakie głosi granda PO i jemu bliski establishment, o rozpadzie i zagładzie Europy, kiedy padnie pseudo-waluta euro, wypisz wymaluj brzmią jak teksty za czasów komuny o potrzebie ratowania za wszelką cenę socjalizmu w Polsce. Bo oficjalnie waluty wówczas nie było i nie broniliśmy jej, aleeee broniono wówczas SOCJALIZMU. A po prawdzie każdy wówczas zbierał dolary ile oszczędności mu starczyło i chował w siennikach lub pod fundamentem kamiennym starych stodół.

Gomółka, Gierek, Jaruzelski zawsze powiadali z wysokości, szczególnie po "wypadkach" marcowych (68), grudniowych (70), radomskich (76), sierpniowych (80), i po stanie wojennym (81), żeby bronić socjalizmu jak źrenicy w oku. Bo! Że!

Że tylko przyjaźń ze Związkiem Radzieckim jest ostoją pokoju, dobrobytu i wolności, nie tylko w Polsce, lecz na świecie. A wichrzycieli (czytaj: niepokornych patriotów) typu [...] [...] relegować ze zdrowej tkanki społecznej. Zaś kler, zajadły wichrzyciel i podjudzacz do niepokoju,
zapędzić do kruchty. Drogą do rozwoju Polski, nawoływali, jest sojusz
z krajami "demokracji ludowej" w ramach Rady Wzajemnej Pomocy Gospodarczej (RWPG), a bezpiecznikiem i obrońcą niezbywalnych wartości socjalizmu jest wojskowy, obronny (jasne!) Układ Warszawski.
Wszystko padło jak zgniłe jabłko.

Tymczasem jak wołają obecnie? Relegować z krajobrazu politycznego opozycję z prawicy, demolować im pochody, mordować ludzi w biurze poselskim, zrzynać watahę, zamykać do kryminału za krytykę ichniego prezydenta. I jakby to dobrze było w Polsce, gdyby nie ten PiS...

Obraz sytuacji społecznej i politycznej w Polsce podobny jest do tego sprzed dziesięcioleci. Każdy kraj potrzebuje bezpieczeństwa. Dobrych sąsiadów, odpowiedzialnej współpracy na zasadzie równości wobec, nie na zasadzie wyższości i uzurpacji. Jednak współpraca nie może być uległa i wymuszana. Pies na zagrodzie nieumiejący warknąć - nie pies.

Mamy ratować euro-zonę, czyli co? Nieprawdą jest, abyśmy „krew” oddali za walutę euro, walutę zgniłego kapitału, sztucznie (wirtualnie) na wartości i znaczeniu napędzaną. Błędem będzie bronić jej jak źrenicy w oku, bo upadnie Europa, a z nią Polska zostaniemy rezerwatem. Tak obecnie, jako i wówczas za komuny, wmawiają nam elity, które są na usługach, kiedyś ZSRR, dziś lewicowej i bezkształtnej Unii Europejskiej.

Polacy! Zastanówcie się.
 Major rezerwy Józef Pancerz-Kulawy
 Środa 07-12-2011

24928. 
Odnośnie wpisu numer: 24920

Staruszku umysłowy! Wiele mają te sprawy wspólnego, oj bardzo wiele!
Bo te 20-60 lat temu, tak jak ty dzisiaj, staruszku, partia komunistyczna
oślepiała tę naszą rzeczywistość. A pociągi też się spóźniały, ale "tylko"
zimą i "tylko" 12 godzin, ale oni wiedzieli lepiej (wyprzedzimy Japonię).
Aż stało się! STAŁO SIĘ!
Kolejarze przyspawali szyny w Lublinie, aby pociągi towarowe po brzegi wyładowane wszelakimi towarami produkcji polskiej nie mogły opuścić Kraju Nadwiślańskiego w kierunku do starszego brata na Kreml (ZSRR).
 Wnuk Staczniowca, co padł
 Środa 07-12-2011

24927. 
Odnośnie wpisu numer: 24914

Obchody 30-lecia stanu wojennego okryte są w Iławie cieniem podziałów.
Faktem jest, że w sobotę odbędą się 2. okolicznościowe msze kościelne. Pierwsza w kościele białym o godzinie 13:30 - pod patronatem sitwy PO
i druga - w kościele czerwonym o godz. 18:00 - z udziałem NARODU.
 ORMOowiec
 Środa 07-12-2011

24925. 
Odnośnie wpisu numer: 24917

Hordejukowa staroście Rygielskiemu doradza w [...].
Doradztwo o tyle ważne, że bynajmniej nie będą [...].
 seksuolog
 Środa 07-12-2011

24924. 
Odnośnie wpisu numer: 24919

Pienia moje zanoszę do Platformy Tuskowej, czyli - jak uważa wielu
- wiecznie trwającej PZPR, albo jeszcze: współczesnej Partii Obłudy.
Dawniej zwano ich "czerwonymi", dziś - "różowymi" lub "niebieskimi".
 Major rezerwy Józef Pancerz-Kulawy
 Środa 07-12-2011

24923. 
Odnośnie wpisu numer: 24912

Jeszcze drożej za bilety PKP?
Jeżdżę na trasie Kraków-Warszawa dwa razy w tygodniu, bilet w jedną stronę kosztuje ok 115 zł i co za to otrzymuję? W 2/3 wypełniony 125 ml kubek herbatki i jedno ciasteczko.
A jeżeli chodzi o przejazdy to ostatnim miesiącu przeżyłem co następuje:
jedną awarię systemu komputerowego na dworcu w Krakowie, jeden całkowity brak prądu na dworcu Warszawa-Służewiec, dwie awarie trakcji, jeden pociąg, który w ogóle nie przyjechał a na który miałem bilet i łącznie ok 200 minut opóźnień.
W październiku pociąg, którym jechałem zaliczył dodatkowo zderzenie z krową i miał z tego powodu jedyne 400 min opóźnienia, po prostu śmiech, a oni chcą podnieść ceny biletów za to, że odświeżyli kilka dworców?
 podróżny
 Środa 07-12-2011

24922. 
Odnośnie wpisu numer: 24919

Spory pomiędzy ludźmi były i są, ale dlaczego tak jest, że jeśli jedna strona ponosi tego konsekwencje, to dlaczego druga strona ma prawo mówić publicznie o zaistniałym konflikcie?
Przecież prawo działa wstecz. Nienawiść, kołtuństwo i chora rywalizacja to obraz schyłku starego świata, to ułomność w myśleniu, kompletny brak myślenia o przyszłości i konsekwencjach tej niebywałej agresji słownej. Żyjemy w wieku ułatwień technicznych, gdzie można udowodnić winę osoby uważanej za pokrzywdzoną.
Może przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia warto jest przeprosić tych, którym zrobiono krzywdę, choćby dla samego komfortu psychicznego?
Mówię "NIE!" konfidentom.
 mruk
 Wtorek 06-12-2011

24920. 
Odnośnie wpisu numer: 24914

Co mają wspólnego strajki polityczne z początku lat 80-tych ubiegłego wieku, do których nawiązujesz w swym "górnolotnym" apelu oraz planowana obecność represjonowanych z tego okresu pod iławskim Zakładem Karnym – z nieudolnie ułożonym rozkładem jazdy PKP?
Bez przesady panie majorze Kulawy.
Twoje nawoływania zakrawają już wręcz na jakąś paranoję lub manię prześladowczą. Już widzę jak manifestacja pod iławskim więzieniem doprowadzi do skomunikowania się pociągów na iławskim dworcu.
Wolne żarty...
 czytelnik 236
 Wtorek 06-12-2011

24919. 
Odnośnie wpisu numer: 24912

Majorze rezerwy [...]. Do kogo zanosisz swoje pienia, zapytowywuję?

Czy naprawdę nie rozumiesz, że ludzie (dla których 10 kwietnia 2010 r.
był "zwykłym wydarzeniem", bo tak niestety trzeba odebrać fakt powierzenia ponownie mandatu do rządzenia ekipie, która tak gracko się spisała w tamtych dniach) nadal nie rozumieją, co się wokół dzieje!

Nie widzą nadal kreatywnej księgowości i dopiero, jak portfelik, w którym jeszcze małe co nie co znajdują, okaże się pusty, to może, ale nie jestem do końca o tym przekonany, pójdą na tory.

Pytaniem zasadnym jest, czy pójdą blokować, czy też raczej położą sie wygodnie i będą czekać na cud, znaczy się - na Wybawiciela :-(
 natasza_pegeerówka
 Wtorek 06-12-2011

24918. 
Odnośnie wpisu numer: 24889

No nie, w wydaniu młotkowym promocja miasta jest cudowna!
Pytam: co się dzieje z iławską promocją? No co? Odpowiedź: g...o! Młody PObratyniec burmistrza siedzi ze swoim dupskiem na miłej POsadce i nic nie robi, tylko POmpuje swoją facjatę!
A więc w jaki sposób mają napływać do Iławy turyści?
 ortodonta
 [Iława], Wtorek 06-12-2011

24917. 
Odnośnie wpisu numer: 24877

A co tak właściwie robi Pani Hordejukowa?
W czym doradza staroście Rygielskiemu?
 peowiec
 Wtorek 06-12-2011

24916. 
Była sobie piekarnia, która gnioty piekła.
Gnioty, bo opału nie było, podobno nie docierał. I tak przez lata piekarnia gnioty piekła, pan kierownik piekarnią rządził, a straty rosły. Aż władcy spółdzielni otrzeźwieli, obudzili się i szybciutko piekarnię wystawili na przetarg. Mówiąc krótko piekarnię piekącą gnioty sprzedano, gościu badziewie kupił i już ludzie go chwalą. Zjadacze gniotów zaś myślą: dlaczego tyle lat owa piekarnia gnioty piekła, straty rosły, a pan kierownik rządził.
Zjadacze gniotów myślą, że piekarni wcześniej nie rozparcelowano, bo pan kierownik, ważna osobistość w Prabutach musiał mieć pracę, pracę za wszelką cenę, niechby nawet kobitki z pozostałych tylko trzech sklepów na niego tyrały, ale pan działacz i kierownik pracę mieć musi. Jakoś tak nikt z władców nie zainteresował się dlaczego przez tyle lat inni pracownica dokładali do badziewia, nie wypadało zresztą, kierownik szycha.
Tak to wyglądało w Gminnej Spółdzielni SCH w Prabutach.

Kurier pięknie pisze np. o... balach przedszkolaków, tudzież innych poważnych problemach regionu, to może tak o drobnostce, jaką była piekarnia, też coś poczytamy? Chyba że temat za trudny.
 zjadacz gniotów
 Wtorek 06-12-2011
Odp. 
Nie poczytacie, bo temat jest zdecydowanie „za trudny”.
Wolimy bale przedszkolaków (m.in. za szczery uśmiech).
 moderator
 Wtorek 06-12-2011

24915. 
Odnośnie wpisu numer: 24785

Nareszcie bez strachu o życie...
Niebezpiecznie pochylone drzewo zostało usunięte. Dziękuję.
 Funkcjonariusz Kontroli Społecznej
 Wtorek 06-12-2011

24914. 
Odnośnie wpisu numer: 24912

Za czasów Bolka Wałęsy tory blokowaliśmy, a teraz brak nam odwagi?

Jeśli brak nam odwagi do walki z poświęceniem, to weźmy przykład z tych, co strajkowali w Sierpniu 1980, albo tych, co w 1981 mieli odwagę mówić i walczyć o demokratyczną Polskę wbrew reżimowi PZPR, albo tych, co za ujawnienie prawdy o Katyniu byli nękani i dręczeni rocznym internowaniem. Dziś mamy tę samą sytuację, że trzeba walczyć, pomimo że mamy niby demokrację.

Czy wy wiecie, że w Sierpniu 1980 nam też wmawiano twardo, że jest demokracja. Pewno nie wiecie. Wówczas czynownicy PZPR też wmawiali nam, że w PRL mamy demokrację (ludową).

A czymże jest ta demokracja, jak nie upominaniem się narodu o lepsze jutro. Jeśli nie pomoże słowo, to trzeba siłą się upominać. Tzn. iść na tory i zablokować w całej Polsce kolej. Innej rady nie ma.

Czy wy zdajecie sobie sprawę z tego, że dziś banda zarządzająca PKP
(i dziesiątkami podmiotów podległych im) nie korzysta z podróżowania pociągami. Ich to nie dotyczy, oni jeżdżą brykami za 250 tys. złotych do pracy, tylko my, szarzy ludziska musimy telepać się do pracy jak bydło.

Taki nam los zgotowano. A wszystko w imię tego, że się "nie opłaca".
Niebawem wyłączone z taboru drogowego będą autobusy spółki PKS,
więc ludziska zostaną jak te bydło uwięzieni po wioskach. Bo przykład iławskiego PKS jest znamienny.

Jeśli brak nam dziś odwagi chwycić za oręż, to przyjdźmy już w sobotę
10 grudnia na godzinę 11:00 pod bramę zakładu karnego w Iławie. Tu zjadą się represjonowani z całej Polski, by raz jeszcze wskrzesić ducha naszej polskiej Ziemi.
 Major rezerwy Józef Pancerz-Kulawy
 Wtorek 06-12-2011

24912. 
Od kilku tygodni zbulwersowani pasażerowie pociągu osobowego relacji
Jabłonowo-Iława, przyjeżdżającego do Iławy o 6:10 słyszą plotkę, że ten pociąg ma być w Iławie już przed 6:00 i z tego pociągu nie będzie już przesiadki na na Malbork. Tak, nie będzie skomunikowania w tamtym kierunku. Ten z Jabłonowa przyjedzie do Iławy o 5:53, a do Malborka pojedzie o 5:35.
Nie będzie też synchronizacji z pociągiem relacji Olsztyn-Toruń, bo ten
z Malborka przyjedzie do Iławy po 20:30, a z Iławy do Torunia odjedzie
o 19:47.
Tak trzymać. Polska w budowie.
 Anna
 Wtorek 06-12-2011

24911. 
Donald zaklina deszcz...

Jeśli komuś się wydaje, że wszystko co śmieszne już było, to musi się chociaż pobieżnie zapoznać z najnowszym wyczynem polskiego Chaveza.

Nie padało, nie padało i zrobiła się straszna posucha, ale Donald się sprężył i zwołał nadzwyczajną radę meteorologiczną do spraw zaklinania deszczu. Gdyby Donald nie był taki wyrywny, otrzymałby fachową informację, że jest lepsza metoda.

Otóż prawie co druga Pani domu, przynajmniej u mnie na wsi, twierdzi, że jak tylko umyje okna, natychmiast lunie z nieba, taka złośliwość natury, tudzież hece diabła. Miałem niezbędną wiedzę, jednoznacznie wskazującą na opady, wystarczyło się zalogować, panie Donald, i pogadać co słychać. A tak to znów jakoś głupio wyszło, niby stary chłop, z pięćdziesiątką na karku, a takie zabawy chłopięce.

Wnioski z posiedzenia sztabu kryzysowego są odkrywcze: wcale nie jest źle, ponieważ popadało. Wszyscy widzą, „co się zrobiło”, ale fakty nabrały mocy urzędowej.

Na miejscu Donalda unikałbym podobnych wpadek. Woda i Tusk, to się jakoś źle kojarzy, mnie na przykład z laniem. Po załatwieniu spraw bieżących, polski Chavez, jakiś taki podminowany, odburkiwał swoim dziennikarzom, żeby nie zadawali głupich pytań o terminy ustaw, bo on już wszystko wyjaśnił i zapowiedział. W stosownym czasie, na przełomie, w okolicach i najszybciej jak to możliwe.

Wyczerpująca konferencja nie widzieć czemu była transmitowana przez TVN24, a nie TVN Meteo.

Zarobiony Donald po łokcie, nie tak dawno naprawił Europę, teraz zaklął... deszcz. Skończy karierę polityczną, to się nie opędzi od zleceń, taniec z gwiazdą Kwaśniewską, raczej starszą, reklama tabletek z krzyżykiem, porady na temat zjadliwości kruchych ciastek i długości podkolanówek.
 Matka Kurka
 Wtorek 06-12-2011

24910. 
W naszym mieście Iławie coraz bardziej widoczne są przejawy kryzysu ekonomicznego.
Zmniejsza się ilość placówek handlowych i usługowych. Np. z ulicy Sobieskiego jakiś czas temu znikła siedziba PZU, która przeniosła się do skromnego pomieszczenia na ul. Wiejską.
Pod dawnym PZU przy Sobieskiego, na parterze, jeszcze niedawno znajdował się duży sklep RTV-AGD [...] Obecnie pomieszczenia tych nieistniejących już placówek są całkowicie puste i nie nastrajają przechodniów zbyt optymistycznie...
Obok, w dawnym „Nenufarze” od prawie pół roku straszy pustka po Carrefourze.
Jeszcze kawałek dalej, obok ronda na ul. Kopernika, zlikwidowano dość duży sklep spożywczy tworząc na jego miejsce kolejną filię bankową. To wszystko tylko na jednej iławskiej ulicy...
W galerii Jeziorak także pojawił się ten sam problem, jeden ze sklepów jest już od dłuższego czasu zamknięty. Dodatkowo „wyemigrowały” także niedawno z Iławy do Ostródy takie placówki jak np. Sąd Pracy czy też biuro elektrycznej „Energii”.
Jednakże w zamian za to mnożą się w Iławie placówki filialne różnych banków oferujące iławianom coraz liczniejsze kredyty. Nie wiem tylko czy jest to aż takie wielkie szczęście dla miasta i jego mieszkańców, albowiem aby takie kredyty później spłacić, potrzebne są nowe miejsca pracy, a przecież nawet te dotychczasowe znikają się w dość zastraszającym tempie z naszego miasta.
Różne nowe inwestycje, które miały te miejsca pracy zapewnić, także stoją pod znakiem zapytania. Tak np. dzieje się z rozpoczętą budową hotelu nad Dużym Jeziorakiem. [...]
Można się obawiać, że obszar „budowanego” hotelu podzieli losy terenu na cyplu po dawnej „Czapli”, na którym już dawno zapanowała swoista dzikość i bałagan będący rajem dla miejscowych meneli i drobnych pijaczków.
A szumnie reklamowana iławska strefa ekonomiczna obok Obwodnicy Wschodniej na al. Jana Pawła także jakaś cicha i pusta. Jakoś to nasze miasto Iława zatrzymało swój rozwój, a jego centrum zaczyna się niepokojąco zwijać i kurczyć...
Ale za to nasze władze [PO] są czujne i wrażliwe na problem braku miejsc pracy. Chcą temu zaradzić m.in. przez planowane założenie w mieście aż 20 płatnych parkingów.
Wyobrażacie sobie - drodzy iławianie - iluż to dyżurnych parkingowych będzie można na tychże parkingach zatrudnić. Kilkadziesiąt osób, gdyż
parkingowi będą musieli mieć przecież swych zmienników w godzinach nocnych. A dodatkowo przecież będą potrzebni nowi urzędnicy w ratuszu do rozliczania wpływów z owych parkingów oraz nowi strażnicy miejscy ścigający tych kierowców, którzy będą chcieli parkować na tychże parkingach „na dziko” bez uiszczania...
Tylko kto będzie przyjeżdżał np. do centrum miasta, gdzie coraz więcej placówek zionie pustką lub można w nich jedynie zaciągnąć kredyt?
 czytelnik 236
 Poniedziałek 05-12-2011

24909. 
Więzienie: 26 strażników chce odejść na emeryturę

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Wiezienie:-26-straznikow-chce-odejsc-na-emeryture/3185

Drapanie po głowie nie pomoże naczelnikowi Drapiewskiemu. Chociaż tych, co obecnie są zatrudnieni, nowy system emerytalny nie dotyczy, Bo klawisze nie wierzą Tuskowi i PO - pomimo że są najwierniejszymi wyborcami platfusów (przykład iławski: radny miejski, radny powiatowy) klawikord odwiecznie ma swój stały elektorat wśród swoich kolesi.

Klawisze, kto żyw, a przepracowali swoje 20 latek w służbie, gnają na zasłużoną emeryturę. Bo nawet przy nowych uregulowaniach, wedle których w resortach sprawiedliwości, siłowych, tajnych, a nawet straż miejska i pożarowa - pójdą na emeryturę po ukończeniu już 55. roku życia, ale przy zaliczeniu 25 lat służby.

Żyć nie umierać, w porównaniu z pracą do 68. roku życia na przykład
w szkolnictwie (z obecną hołotą młodzieży), w ratuszu, w starostwie, w gminie, gdzie tylko warczą na człowieka i tylko patrzą, by go wysunąć.

Doczekać 55 lat, to już nie lada sztuka w kraju rządzonym przez kmerów PO, a gdzie tu jeszcze dodatkowe 12.

Jako ormowiec przywileje emerytalne kiele d... miałem, ale dziś moim kolesiom nie zazdroszczę, co im wiernym zgotował ich rząd Platfusów.
 Ormowiec
 Poniedziałek 05-12-2011

24908. 
Odnośnie wpisu numer: 24907

Niebawem wszyscy postawią swoje malowane cacka na ulicach lub w garażach. Sprawa przejścia na nogi będzie niebawem rozwiązana, gdy
litr paliwa zbliży się do ósemki złotych.
[...] Skąd my to znamy proszę państwa. No skąd...!? Kryzysy w Polsce bywały od zawsze, ale - jak dawniej PZPR, tak dziś pomarańczowa PO
- krzyczą do narodu: my niewinni niczemu! Oto jak Polacy dali się znów otumanić perfekcyjnej kampanii oszustów.
Uchodzi uwadze cena cukru po 4,50 zł za kilogram, jajka za sztukę 1,10 zł w hurtowni.
Zdrajcy pokazali twarz zaraz po wyborach. Dalej będziecie ich popierać?
Na pewno będziecie, bo już uwierzyliście, że to przez Iran albo banki.
[...] Oni nie mają wstydu, przyzwoitości, i nie powiem już o honorze.
 Major rezerwy Józef Pancerz-Kulawy
 Poniedziałek 05-12-2011

24907. 
Odnośnie wpisu numer: 24902

Bo krytykować trzeba naszych bonzów przywiązanych d...ą do siedzenia samochodu. Bo nuworysze, wbrew rozsądkowi, jeżdżą samochodami od klamki do klamki.
Tymczasem na zachodzie, Norwegia, Szwecja, Niemcy, Austria, Anglia -
ludzie opanowali rowery na trasach nawet do 20 km. Tak! Oni dojeżdżają do pracy rowerami.
Zaś rodzime nasze panisko jest kłótliwe i leniwe, wygodne i nie dbające
o zdrowie. Myśli, że państwo go potem i tak wyleczy za darmochę.
 pieszy
 Poniedziałek 05-12-2011


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 93 94 95 ... 185 186 187 188 189 190 191 192 193 ... 286 287 288 ... 386 387 388 następna ] z 388



102889766



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.