Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

14454. 
Odnośnie wpisu numer: 14452

Za bardzo chyba jesteś rozkojarzony - panie bezradny, ale mi to nie przeszkadza.
Dobrze, że tak napisałes, bo twoja pisanina pokazuje, że nieważne są
treści, które ktoś napisał, lecz ważne jest doszukiwanie się kim była ta
osoba. Niuchaj dalej bezradny, niuchaj.
 Natasza_Pegeerówka
 Niedziela 08-02-2009

14453. 
Odnośnie wpisu numer: 14449

Dla ścisłości.
W okolicach Susza i Kisielic były trochę inne państwowe gospodarstawa - POHZ-y. Kierownicy mogli siać lucernę blisko domostw, aby ludzie nie wchodzili głębiej w pole, niekoniecznie kraść, jeśli cielaki - to kradli złodzieje. Nataszka ma niezłe rozeznanie w ówczesnej obyczajowości.
Nie musiała kraść, nie każdy kradł. W porównaniu do ostatniego 20-lecia i skali kradzieży - to byl pikuś.
 kenod
 Niedziela 08-02-2009

14452. 
Odnośnie wpisu numer: 14450

Ech "Nataszek". A ten dzieciak radnego P. to nie po tobie objął to stanowisko? Chyba że źle kojarzę.
 bezradny
 Niedziela 08-02-2009

14451. 
Odnośnie wpisu numer: 14450

Szkoda żeś takich mądrych rzeczy nie pisała jak żeś wyżej siedziała.
 wójt
 Niedziela 08-02-2009

14450. 
Odnośnie wpisu numer: 14443

"To w Suszu są radni? Patrząc na to się dzieję, można powiedzieć, że to figuranci na listach. Kadencja kończy się pomału, wyborcy podziękują im za zaangażowanie i wyniki na rzecz miasta i mieszkańców. Pogratulować im zerowego zaangażowania :)"

Mylisz sie, droga mieszkanko, pisząc o ich zerowym zaangażowaniu. Koszula bliżej ciała, trzeba myśleć o przyszłości.
Radny P. usadowił dzieciaka, radny G. - dwóm zapewnił przyszłość, a pozostali równie ciężko pracują.
Popatrzcie uważnie co się wyrabia z Panem Zenonem K. - managerem CSiR. W Iławie dostał kopa, a w Suszu żyje jak, nie przymierzając, jaki udzielny książe i śmieje się iławiakom w nos. Dostaje następny etat w DPS /nowo otwarty/. Przyjrzyjcie sie jak to zostało zrobione, kto wygrał konkurs itd.
Przykład idzie z góry, a że przy wyborach, za przysłowiowa szklanke chleba, wyborcy dostają amnezji, to nie ma sie co dziwić i narzekać.
 Natasza_Pegeerówka
 Niedziela 08-02-2009

14449. 
Odnośnie wpisu numer: 14445

Tak, PGR-y były w okolicach Kisielic i Susza. Tylko tam kradła i rządziła zaraza z Iławy. Dobrze, że nie z Kisielic i Susza.
 pegerus
 Niedziela 08-02-2009

14448. 
Odnośnie wpisu numer: 14404

Jeszcze jeden obrazek, stały tym razem :)
pozdrawiam
 zainteresowany
 http://kroolsedesu.wrzuta.pl/obraz/tmAGWpsSZY/politycy
 Niedziela 08-02-2009

14447. 
Odnośnie wpisu numer: 14404

Nie mam autorytetów politycznych.
Może dlatego...
 zainteresowany
 http://www.youtube.com/watch?v=3d8QmJ9dZ0c&feature=channe...
 Niedziela 08-02-2009

14446. 
Odnośnie wpisu numer: 14445

Owszem kradli ludzie w PGR-ach, przeważnie żywnośc. Wowczas - jak powiadano - okradano komunę, nie siebie i, dlatego każdy liczył, że jak się sprywatyzuje zakłady pracy, to nikt od siebie kradł nie będzie. Kradzieże wóczas, to przyszcz do złodziejstwa w czasach dzisiejszych. Kiedy pewien urzędnik z W-wy (ojciec aktora Wawrzeckiego)kombinował z mięsem podczas dystrybucji do sklepów (straty - około 3.5 tony mięsa) otrzymał wyrok śmerci, wykonany, to czym jest złodziejstwo w czasach współczesnych skarbu państwa na setki milionów złotych dziś. Jakie dziś nasze sądy szafują wyroki? 3-5 lat? Wówczas ludzie liczyli, że prywatyzacja polegac będzie na uwłaszczeniu całego narodu, czyli wprowadzeniu współwłasności zakładu. Jednak doradcy chieli inaczej. Mamy zatem kapitalizm bez ludzkiej twarzy, w rękach garstki Polaków, reszta u bram.
 Meczennik z Polski
 Niedziela 08-02-2009

14445. 
Odnośnie wpisu numer: 14418 14438

Pytałem się o nazwiska internowanych działaczy z Iławy. Zamiast tego dowiedziałem się, że za komuny w pegerach kradli cielaki , mleko i sznurek. Jak mi mówią koledzy, to pegery były głównie w okolicach Susza i Kisielic. Dobrze, że tej zarazy nie było wokół Iławy.
Te nazwiska działaczy to muszą być chyba ciężkiego kalibru, że nie są znane. Rodzice moi też nic o nich nie wiedzą.
 uczeń
 Niedziela 08-02-2009

14444. 
Odnośnie wpisu numer: 14441

Ten naród jest durny. Wszystko łyknie, aby samemu suto zasiąśc przy kolacji, obiadku, itd...Sam Wałęsa powiedział, że on by z diabłem nawet wszedł układy, aby Polskę z biedy wyciągnącnąc, może NIE tyle przy Okrągłym Stole, copóźniej JAKO PREZYDENT. Mam wielkie wątpliwości dla takiej postawy, wielkie. A skutki tej jego obrzydliwej polityki. Kiedy ci panowie szli do Okrągłego Stołu, wielu z nich myślało jak się ustawic dalej. Kiszczak dobrze wiedział co robi, przymilając się opozycji, szczególnie Wałęsie. Rozmyła się nam POlska, rozmyła...
 Meczennik z Polski
 Niedziela 08-02-2009

14443. 
Odnośnie wpisu numer: 14430 14426

To w Suszu są radni? Patrząc na to się dzieję, można powiedzieć że to figuranci na listach. Kadencja kończy się pomału, wyborcy podziękują im za zaangażowanie i wyniki na rzecz miasta i jej mieszkańców. Pogratulować Im ich zerowego zaangażowania:)
 Mieszkanka Susza
 Niedziela 08-02-2009

14442. 
Odnośnie wpisu numer: 14432 14438

Ciekawe, kim są ludzie piszący z taką nienawiścią, żarliwą wrogością, co wygląda na wręcz nienaturalne zwyrodnienie osobowości, o przyzwoitości dialogu i kulturze nie wspominając. Może napiszecie coś o sobie.
 ksut
 Niedziela 08-02-2009

14441. 
Odnośnie wpisu numer: 14434

To smutna prawda. Wielki ruch zrywu i nadziei "Solidarność" był niestety narzędziem kontrolowanym przez komunistyczne służby specjalne - ich sowieckie kierownictwo oraz polskich, wiernych wykonawców, sługusów
i psów. Oni wszyscy byli do tego szkoleni latami, swą wiedzę czerpali od najlepszych, doświadczenie też.
Ale najgorsi byli żydo-bolszewicy, stylizowani nawet na reformatorów i socjal-demokratów. Dla uwiarygodnienia tych zakłamanych ryjów byli nawet sadzani w więzieniach, internowani, tacy np. Kuronie, Geremki,
Michniki itd.
To smutne, że naród łykał wszystko jak leci. Ale najdmutniejsze jest to, że nadal łyka dziś kłamstwa jak małe dziecko pierwsze łyki z butelki...
 J-23
 Sobota 07-02-2009

14438. 
Odnośnie wpisu numer: 14436

Ty [...], toż ja przed tobą nie będę się tłumaczył. Przed godniejszymi w życiu stawałem.
A ile to sznurka nakradłaś w czasie żniw? Tuczyłaś świnie na państwowej
(pegerowskiej) paszy. Przed blokami stawiałaś sobie baraki, był to istny Meksyk, syf. Kradłaś mleko i cielaki, które były ponad stan w księgach zootechnicznych.
Ty [...]. Tak żeś kradła, aż w końcu rozkradłaś Gierka i jego socjalizm i chrustem będziesz w swoim piecu palić.
 chrust
 Sobota 07-02-2009

14437. 
Odnośnie wpisu numer: 14315

No i jest odpowiedź, jak Ptasznik sobie i nie tylko poradził w kryzysie :D
Załatwił oddanemu żołnierzowi cieplutką, naprawdę cieplutką posadkę :D
No cóż, stać nas na to i nie tylko na to :D
Czekam co nowego stanie się w ratuszu, i nie tylko, w kwestii rozrostu
"kadr", nowych rozwiązań, unowocześnienia i w ogóle ROZWOJU !!!
 iławianin, lat 48
 Sobota 07-02-2009

14436. 
Odnośnie wpisu numer: 14435

"A co do podpisywań "lojalek", to prawie wszyscy Polacy żyjący tu nad Wisłą i Odrą od 1945 do 1989 roku byli faktycznie lojalni wobec tej narzuconej władzy (...)".
Jeżeli można to proszę kilka słów najpierw o sobie. Co robiłeś, dlaczego [lojalnie] głosowałeś itd?
 Natasza_Pegeerówka
 Sobota 07-02-2009

14435. 
Odnośnie wpisu numer: 14433

A co do podpisywań "lojalek", to prawie wszyscy Polacy żyjący tu nad Wisłą i Odrą od 1945 do 1989 roku byli faktycznie lojalni wobec tej narzuconej władzy. Masy ludzkie chodziły na "głosowanie", na zebraniach byli wszyscy cicho, sekretarz POP czy to wiejski, czy to zakładowy zawsze kończył zebranie, robił analizę i wyciągał zawsze SŁUSZNE wnioski. I niech mi dziś nikt nie wyjeżdża z tekstem: "A ty podpisałeś lojalkę".
Roma locuta causa finita!
 chrust
 Sobota 07-02-2009

14434. 
Odnośnie wpisu numer: 14432

Bo Wałęsa z Kiszczakiem zasiadł pewnego dnia przy "okrągłym" stole.
Michnik chlał wódę również z tym Kiszczakiem.
Bo "Solidarność" to skomunizowany ruch nie mający wiele wspólnego
z Emigracją (Rządem Londyńskim).
 chrust
 Sobota 07-02-2009

14433. 
Odnośnie wpisu numer: 14419

To nie bylo tak do konca prawda, tez podpisal lojalke i po internowaniu
 RAMBO
 Sobota 07-02-2009

14432. 
Odnośnie wpisu numer: 14425

Czerwone bydlę ukrywające się za maską "męczennika".
Która to już twoja maska, ty zakłamany skur[...]ski psie?!
Dlaczego moderatorzy pozwalają buszować na forum Kuriera agentom,
konfidentom, ormowcom i innym czerwonym szumowinom, które plują
na Wolność i Godność Polski...?!
 J-23
 Sobota 07-02-2009

14431. 
Odnośnie wpisu numer: 14426

Zgadzam sie z Figlarnym. Jak nie radny ma etacik w Suszu, to jego żonka dalej, albo dzieci radnych w dziwny i sztuczny sposób awnasują na stanowiska kierownicze.
Ciekawe czy te awanse są poparte kompetancją merytoryczną, fachową wiedzą...??? Hehehe, no pewnie, że nie, bo wystarczy zmienić nazwę referatu i wiedza już nie jest potrzebna, liczy się tylko nazwisko!!!
 Czarny Bocian
 Sobota 07-02-2009

14430. 
Odnośnie wpisu numer: 14426

Ja również proszę radnych Susza o chwilę refleksji.
Macie okazję, aby się zrehabilitować za parę lat nieróbstwa. Namówcie
proszę burmistrza Susza, by zmienił zastępcę i dyrektora hali. To wstyd
dla miasta i dla tej hali, żeby nazwać halę imieniem najlepszego Polaka
w historii kraju i również na jej dyrektorów zatrudniać ludzi o wątpliwej
moralności.
W przeciwnym wypadku nikt nie przedłuży wam kadencji. Robicie sobie
świetną antyreklamę, nic tylko zapisywać wywiady z tv.
 mieszkaniec Susza
 Sobota 07-02-2009

14429. 
Odnośnie wpisu numer: 14425

Następnym internowanym był Bogusław Koczkowski - kierowca w zakładzie stolarskim.
 trociny
 Sobota 07-02-2009

14427. 
Odnośnie wpisu numer: 14808

Natasz Ty chory jesteś? Przeziębiony może albo...
Kim Ty jesteś żeby mówić mi bezpośrednio co mam zrobić ,jeszcze w taki sposób.Na celownik , ha ha , weszka , ha ha, pokłony , ha ha, kopa, buchacha ...ha ha ha ha .Żal mi Ciebie bo nie wiesz co piszesz a tym samym myślisz i mówisz.No ale kto się wróblem urodził kanarkiem nie zdechnie...
Zmień ustawienia i zgraj muszkę ze szczerbinką ...najlepiej przed lustrem. pozdrawiam
 zainteresowany
 Sobota 07-02-2009

14426. 
Proszę suskich radnych, aby zaczeli interesować się losami swoich mieszkańców, aby zajeli się robieniem czegoś dla społeczności suskiej
a nie czerpaniem zysków i pozyskiwaniem coraz to nowych etatów dla siebie i swoich bliskich.
Ludzie! Za jakiś czas wybory i myślicie, że my znów będziemy na was głosować?! Wkrótce złota żyła się skończy i co dalej, jak wy swoim wyborcom spojrzycie w oczy? Życzę miłych przemyśleń.
 Figlarny
 Susz, Sobota 07-02-2009

14425. 
Odnośnie wpisu numer: 14419

Ten który siedział do 11.12.1982 mógł wyjść wczesniej jak oczekiwał tego WRON [Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego] na czele z Urbanem, pod warunkiem podpisania lojalki.
Uparciuch nie podpisał i siedział do końca. Co ciekawsze w tym wszystkim jest to, że na tydzień przed zwolnieniem, dyrekcja zakładu iławskiego (ważnego dla polskiej gospodarki) zlikwidowała jego stanowisko. Znana organizacja młodzieżowa ZSMP [Związek Socjalistycznej Młodzieży Polskiej] z dyrektorem, uparciuchowi poszli w łaskę i zatrudnilli, ale na podrzędnym stanowisku.
Tymczasem inny obywatel kraju Lechu W. pewno podpisał by ten kwit,
by po latach tumanić Polaków, że "tak grałem, tak kombinowałem, aby komunę wykołować".
I powiedźcie, który z nich mądrzejszy był?
 Meczennik z Polski
 Sobota 07-02-2009
Odp. 
Kolejny raz prośba: sam postaraj się dochować podstaw,
czyli wypełniać pierwsze pole „Odnośnie wpisu numer [...]"
– tak, aby wszyscy tutaj czytający trafiali bez problemu w
sedno lub też do kogo (czego) się odnosisz. Postaraj się.

PS. Nie wstyd ci, że moderator musi robić to za ciebie?
A co będzie, gdy się pomyli? Będziesz miał pretensje?
 moderator

opinie@kurier-ilawski.pl
 Sobota 07-02-2009

14424. 
Odnośnie wpisu numer: 14421

Kiedy już Ci ta nienawiść pozwoli myśleć, to spróbuj rozróżnić "naród" od "społeczeństwa", to raz, a drugi raz, jednostkowe przypadki od ogólnych zachowań.
Życzę zdrowia, bo jak widzę na rozum za późno.
 Natasza_Pegeerówka
 Sobota 07-02-2009

14423. 
Odnośnie wpisu numer: 14419

Skoro mowa o internowanym lekarzu, to był to Parowicz.
 pacjent
 Sobota 07-02-2009

14422. 
Odnośnie wpisu numer: 14419

Ten, który "Nie splamił się podpisywaniem żadnych kwitów", wiele pomógł ludziom w ułatwiając wyjazy za granicę, fundując różne przedsięwzięcia.
 Meczennik z Polski
 Sobota 07-02-2009

14421. 
Odnośnie wpisu numer: 14415

Takie są fakty padalcze! Wyłudzenia darów i srodków pieniężnych przez tzw biednych, czyli padalców, którzy nie pracują, a mają na wódkę i jeżdżenie po mieście, żyją kosztem naszym, polaków pracujących, nie należą do rzadkości. Zawiśc Polaków natomiast wysana jest z mlekiem matki, szczególnie do tych co krwawicą się dorobli lub odnieśli sukces życiowy. Nie znajdziesz takiego drugiego narodu. To jest prawda.
 Polak inaczej myślący
 Sobota 07-02-2009

14420. 
Odnośnie wpisu numer: 14419

Nie wiem dlaczego nie można podawać na tym forum nazwisk internowanych iławskich działaczy "Solidarności". Przecież wiele razy podawane są tu nazwiska innych ludzi.
 uczeń
 Sobota 07-02-2009

14419. 
Odnośnie wpisu numer: 14418

Nie jestem upoważniony do podawania nazwisk, ale jedynie mogę podać że jednym z nich był znany iławsko-zalewski lekarz.
Byli także inni, którzy jakiś czas spędzili w „internacie”. Jeden z nich był bardzo długo. Nie splamił się podpisywaniem żadnych „kwitów”.
 behemot

gredin@gazeta.pl
 Sobota 07-02-2009

14418. 
Odnośnie wpisu numer: 14411

Czy może Pan (Pani) podać nazwiska tych znanych iławskich działaczy solidarnościowych. Bo nic o nich nie wiem.
 uczeń
 Piątek 06-02-2009

14416. 
Perełka polityki kadrowej w Suszu. Drugi biznesmen otrzymał pracę kierowcy nowego busa w Urzędzie Miasta. To nikt inny jak poplecznik władarza miasta, radny Stasiu Ż. A tylu bezrobotnych kierowców...
 kenod
 Piątek 06-02-2009

14415. 
Odnośnie wpisu numer: 14414

"Przez podobne spotrzeżenia przestałem dawac podarunki Caritasowi przed kościołem i na inne podobne akcje. iedyś byłam swiatkiem zdarzenia, jak pewna pani doskonale ubrana pobrała z opieki dary żywnościowe. Paląca doskonałej marki papierosy, wychodzi z opieki z darami, dzwoni po taryfę i rozpasana każe się odwieśc o 500m od miejsca zaopatrzenia. Narod polski jest podły, leniwy, zazdrosny i mściwy. Dlatego czasem nam jest potrzebna dyktatura komunistyczna, nie powiem gorzej."

Musisz być bardzo szybki, i dobry w obliczeniach- przebiec 500 m za taksówką, w tym czasie również sprawdzić jakiej marki były papierosy, no no- jestem pełen podziwu! Puknij sie chooopie w głowę i przestań wypisywać banialuki. Chcesz zaistnieć, to rób cos pozytecznego, a nie nie konfabulujesz... wrrrrrrrrrrrrrrr

"Narod polski jest podły, leniwy, zazdrosny i mściwy."
Skąd Ty o tym wiesz? Jakiej jesteś narodowości? Gdybym był mściwy, to juz byś leżał i kwiczał za obrażanie mnie i moich bliskich!
 Natasza_Pegeerówka
 Piątek 06-02-2009

14414. 
Odnośnie wpisu numer: 14413

Ma pani pełną rację w tym co zaobserwowała. Przez podobne spotrzeżenia przestałem dawac podarunki Caritasowi przed kościołem i na inne podobne akcje. iedyś byłam swiatkiem zdarzenia, jak pewna pani doskonale ubrana pobrała z opieki dary żywnościowe. Paląca doskonałej marki papierosy, wychodzi z opieki z darami, dzwoni po taryfę i rozpasana każe się odwieśc o 500m od miejsca zaopatrzenia. Narod polski jest podły, leniwy, zazdrosny i mściwy. Dlatego czasem nam jest potrzebna dyktatura komunistyczna, nie powiem gorzej.
Natomiast rodzice, którzy rozpuścili swoje dzieci, przyjdzie czas, że na koniec życia bedą gnic pod płotem, a nawet zostaną uśmierceni drogą eutanazji.
 Polak inaczej myślący
 Piątek 06-02-2009

14413. 
Przeprowadziłam się z mężem i dzieckiem do Iławy; tego wymagała sytuacja rodzinna. Skończyłam dobre studia, na prawdziwej uczelni w Warszawie, ale nie pracuję w swoim zawodzie, bo nie było tu dla mnie pracy. Pracuję ciężko, lecz nie narzekam.
Boli mnie fakt, że jest tu gromada bezrobotnych, których dzieci mają szczególne przywileje materialne. Nie miałabym nic przeciw temu - nie wszyscy lubią pracować... Dlaczego i za co rodzice tych dzieci kupują tyle papierosów i nagminnie piją alkohol? Kto im za to płaci?
Czy nie jest to oburzające? Jestem dobrym obserwatorem i wiem swoje...
 mama Krystyna
 Piątek 06-02-2009

14411. 
Zajmujecie się na forum „pierdołamu”, ale spójrzcie na to kto rządzi w spółkach komunalnych. Dawna komunistyczna nomenklatura, szkoleni na Uniwersytetach Leninowskich, sekretarze partyjni PZPR. Ale gdzie i jako kto? Odpowiem Wam. Jako sztabowcy służby SB. Zamykający w „internatach” znanych iławskich opozycjonistów solidarnościowych z lat 80. Jeżeli ktoś nie wie o kogo chodzi – rada nadzorcza „Iławskie wodociągi” i jego przewodniczący . A może rządzącym tacy ludzie odpowiadają, przecież znają się na swoim fachu.
 behemot
 Piątek 06-02-2009

14410. 
W miejscowej prasie "nadal leci kabarecik...". Cały czas o "niewinnej" matce, która niczego nie żałuje i jej równie "niewinnej" córeczce. Ot, zaściankowa Iława i jej okolice. Można tu dokopać nauczycielce i uznać, że to czyn chwalebny; może jeszcze medal za to?
Ludzie, złapcie się wreszcie za głowy! Jeśli nie będzie prawdziwych domów rodzinnych, z autorytetami, to za kilka lat, wiecie, chyba, co będzie? Nigdy nikomu źle nie życzę, ale w tym momencie kusi mnie" diablik", że kiedyś naj... córeczka MISS przyłoży mamuni, bo ta na przykład powie, że nie ma kasy na spełnianie marzeń dzieciątka i siły na bicie i wyzywanie jej "wrogów".
Kiedy ostatnio przeczytaliście coś mądrego, kiedy po prostu ostatnio zajmowaliście się wychowaniem własnych dzieci? Śmiem przypomnieć, że obrażanie i poniżanie osoby, niezależnie od jej wykształcenia jest haniebne i musi podlegać karze...
 mama Krystyna
 Piątek 06-02-2009

14408. 
Odnośnie wpisu numer: 14403

"A co Ciebie Natasza wkurza w sieci???"

Nic mnie nie wkurza? Nie lubię tylko, kiedy ktoś niemający pojęcia o rzeczywistości zaczyna wyrokować lub co gorsza, zaczyna udawać kogoś kim nie jest.
Wziąłem Ciebie na "celownik", bo Twoje zachowanie jest bardzo irytujące - przypominasz mi weszkę, która nie zrobi zbytnio krzywdy, ale potrafi doprowadzić spokojnego człowieka do szewskiej pasji.
Walisz pokłony czołobitne "felietoniście" i jednocześnie wpadasz na KI udając kogoś ważnego, a przecież jesteś tylko malutkim kundelkiem, który ujada, bo ugryźć nie może /może dostać kopa/.
Stul uszy po sobie, pisz dalej te swoje "felietony" i przestać wklejać rzeczy oczywiste od dawien dawna.
 Natasza_Pegeerówka
 Piątek 06-02-2009

14406. 
Odnośnie wpisu numer: 14401

Platformie już na rozum za późno, życzmy im tylko zdrowia.
Muszę ci wyznać, iż PO rozdyma pycha i dlatego pozbawieni są rozumnej kampanii, gdyż myślą, że naród nadal głupi jak 2 lat temu i w ciemno wybierze prezydenta Olsztyna z PO.
Na dodatek tan wasz gościu powiada, że jego autorytetem jest Donald Tusk. Czy on do końca zdurniał, czy może górę wzięlo zwykłe lizusostwo d[...]y wodza. Ale on głupi, niech Bozia wybaczy.
 Polak inaczej myślący
 Piątek 06-02-2009

14405. 
Odnośnie wpisu numer: 13348 14390

Związane z zatrzymaniem dwóch mężczyzn w piątek 14 listopada 2008 r. na dworcu PKP w Iławie podejrzanych o przewóz narkotyków, proszę o kontakt z osobą podpisującą sie BENITO. Pilne.
Zapłacę za zdjecia, które robił ze swojego parkingu. Proszę również o kontakt z innymi osobami, które widzialy to zdarzenie mój e-mail:
ewelina8675@o2.pllub pod nr tel. 514-147-545.
 ewelina8675

ewelina8675@o2.pl
 Piątek 06-02-2009

14404. 
Odnośnie wpisu numer: 14402

Powiedz mi kogo masz za autorytet polityczny, a powiem ci kim jesteś.
 AK
 Piątek 06-02-2009
Odp. 
Na dobry początek sam postaraj się dochować podstaw,
czyli wypełniać pierwsze pole „Odnośnie wpisu numer"
– tak, aby wszyscy czytający trafiali bez problemu w
sedno lub też do kogo się odnosisz. Postaraj się.
 moderator

opinie@kurier-ilawski.pl
 Piątek 06-02-2009

14403. 
Odnośnie wpisu numer: 14396

A co Ciebie Natasza wkurza w sieci???

"Dziwna pomoc, wyzwiska i chamstwo.
Internet potrafi być bardzo irytujący i większość z was pewnie zdaje sobie z tego sprawę. Trolle na forach, chamskie komentarze, reklamy przysłaniające niemal cały ekran… A są jeszcze inne, równie denerwujące rzeczy!"

pozdrawiam
 zainteresowany
 http://republika.onet.pl/34236,25,1,,fabryka.html
 Piątek 06-02-2009

14402. 
Odnośnie wpisu numer: 14396

Wy czyli ...? A jak ktoś nie wie to ma nie wiedzieć , bo Tobie się tak podoba ? Synkiem jestem swojej Matki. Kotem nie jestem tylko człowiekiem,a Ty pewnie jesteś PRAWDZIWYM POLAKIEM co pie..li za uszami wszystkim .Gdyby przyszło Tobie do głowy coś innego to napisz mi na maila.
Jeszcze jedno. Wszystko co ktoś napisze lub pokaże lub powie przyjmujesz jako PRAWDĘ? Gratuluję w takim razie braku ...własnego myślenia.To co wklejam i gdzie to chyba moja sprawa? A może to ja to napisałem ,...a nie,nie mogłem bo się obudziłem dopiero ...córko Nataszo . Prymitywne zaczepki i wulgarność biją od Ciebie na kilometry. Tylko dlaczego tak zmiennie się zachowujesz?
 zainteresowany

za_interesowany@wp.pl
 Piątek 06-02-2009

14401. 
Odnośnie wpisu numer: 14387

Sugeruję przyjrzeć się kampanii wyborczej poszczególnych kandydatów na prezydenta Olsztyna. Wczoraj dokładnie obejrzałem wszystkie spoty, obserwuję od samego początku zmagania kandydatów. I z żalem stwierdzam, że najlepszą kampanię ma Bogusław Rogalski. Za nim Szmit. Platforma daleko w tyle. Czy oni nie mają rozumu?
 Adam
 Piątek 06-02-2009

14400. 
Odnośnie wpisu numer: 14386

Tylko na kogo mamy głosować skoro kandydaci są jacy są. Ciągle przewijają się te same nazwiska, zmieniają się tylko szyldy pod którymi występują. Można ostatecznie nie iść na wybory ale wtedy Ci zarzucą: "Trzeba było iść na wybory. Nie byłeś to teraz nie narzekaj". A jak człowiek pójdzie i zagłosuje na wydawałoby się porządnego człowieka to też Ci zarzucą: "Sami sobie takiego kandydata wybraliście. Trzeba było na niego nie głosować". I bądź tu mądry i "pisz wiersze" jak mawiał mój jeden znajomy. Ostatnie wybory na burmistrza i do polskiego parlamentu potwierdziły, że mimo wszystko należy chodzić na wybory nie po to aby wybierać "mądrych ludzi" tylko po to aby wybrać mniejsze zło.
 Grzesiek W.
 Piątek 06-02-2009

14399. 
Czy w Iławie są jakieś markety z elektroniką oprócz Stabilu i Media Expert?
 suszak
 Piątek 06-02-2009

14398. 
Odnośnie wpisu numer: 14370

"Komentaż" - zacznij trochę czytać każdego dnia, to ci się żenujące błędy ortograficzne skończą!
 Roman J.
 Czwartek 05-02-2009

14397. 
Expose Donalda T. trwało 180 min., mowa inauguracyjna Baracka Obamy, prezydenta USA, trwała około 18 min. Z tych proporcji czasowych wynika, że Polska jest 10 razy ważniejsza i mocniejsza niż USA. Polska stawia, podobnie jak Rumunia w latach 70-tych XX wieku, na konia i żaby (Rospuda). Kraj nasz trzeba zalesiać i ponownie zabagniać. Wtedy nas nikt nie najedzie.
 sekretarz obrony sołectwa Rudzienice
 http://www.guardian.co.uk/world/2009/jan/20/barack-obama-...
 Czwartek 05-02-2009

14396. 
Odnośnie wpisu numer: 14393

Ale my to od dawna wiemy, kocie!!! Obudziłeś się dopiero, synku?
PS. I tu wklejasz, tam wklejasz i gdzie jeszcze wklejasz?
 Natasza_Pegeerówka
 Czwartek 05-02-2009

14393. 
Odnośnie wpisu numer: 14180 14386

Może rowolucja?Skoro głosowania nic nie zmieniły i "Wałęsa" zostawił wolną Polskę to co jest grane?
Poczytajcie i popatrzczie szerzej . Np. na Pana Olechowskiego, Balcerowicza, Kwaśniewskiego, Palikota,Belkę a także Panie : Suchocką ,Rapaczyńską ...
Najważniejszy jednak bedzie chyba mistrz ceremonii Zibi Brzeziński i prawdopodobny "nowy ambasador " Mark Brzeziński .
pozdrawiam
 zainteresowany
 http://www.dlapolski.pl/viewpage.php?page_id=24
 Czwartek 05-02-2009

14392. 
Odnośnie wpisu numer: 14297

Jak ci bylo dobrze w Irlandii to trzeba bylo tam siedzić a nie wracac do takiego INCA - pos ....u teraz ten zakład daje ci przeżyc Tobie i twojej rodzinie pos....u to po co wróciłeś tam nie dają juz CHLEBA!!! POS....U!!!
A tu w INCO dają. To zastanów sie co piszesz IRLANDCZYKU!!!
 wojak
 Czwartek 05-02-2009

14390. 
Odnośnie wpisu numer: 13348

Odnośnie sprawy z 14 listopada 2008 r.
Bardzo proszę o pilny kontakt z osobami które mogły cokolwiek widziec
na dworcu PKP w Iławie. Prosze o kontakt moj e-mail: rvc85@o2.pl
Proszę o kontakt z osobą podpisującą sie BENITO. Pilne.
Z góry dziekuje.
 rvc

rvc85@o2.pl
 Koszalin, Czwartek 05-02-2009

14389. 
Ten stolek wiceburmistrza [Iławy] to pułapka dla pani Hajduk bo tak
konkretnie to jest tymczasowy bo na niego ma wskoczyć koles z PO
pan Adam Żyliński jak Platforma na dniach poleci na łeb bo nic nie
zrobila z kryzysem i dwrwi z losów ludzi jak ida na bruk. Nieżle to
obmyslał z Ptasznikiem Żyliński.
 BENEK
 Czwartek 05-02-2009

14388. 
Mamy w Rykach problem szkolny. Jakoś dziwnie zachowuje się Pani minister Hall. Dziwnie, tzn milczy jak zaklęta. Zero reakcji, dyrektorzy nadal pełnią funkcję, a za Gertycha ws toruńskiej zostali zdjęci z fukcji. Zatem widzą państwo z jakimi rządami mamy doczynienia. Wałęsa ma rację, mówiąc: Polacy są sami sobie winni, że źle się w kraju dzieje.
 Filomaci
 Czwartek 05-02-2009

14387. 
Była posłanka z SLD Ciborowska i b. senator PIS Szmid prowadzą w sondzie na prezydenta Olsztyna po 33%. Prawie idą łeb w łeb. Wprawdzie taka sonda nie jest miarodajna, ale niech tylko będzie półprawdy, to jest ciekawa wolta spoleczna, gdyż człowiek PO jest na 4 miejscu z 11. procentami.
 Polak inaczej myślący
 Czwartek 05-02-2009

14386. 
Odnośnie wpisu numer: 14381

Skoro nie podoba się obecna władza, to proszę inaczej głosowac. Trzeba wybierac takich ludzi, którzy doszli do pewnych osiągnie własną pracą, nie za pomocą windy politycznej, jak nasi strostowie, burmistrzowie i wielu innych, jak choby ta pani, gwiazda partyjna. Dziś Wałęsa powiedział; oddałem Wam POlskę wolną, a coście z nią zrobili, komu ją oddaliście, przecież sami tak głosowaliście, zatem tak macie. Jednak narod chciał miec spokój, a ma krzyk rozpaczy w kraju. Bo to nie jest tak, że na kryzys niema siły, gdyż przyszedł on z zachodu. Kryzysowi też winne są rządy. Popatrzcie wokół siebie: otóż mamy kryzys! Ale nie wszystkich z nas on dotknął. Kogo nie dotknął? Tych co mają rezerwy w piwnicy, w portfelach, tych którzy żyli oszczędnie, którzy nagromadzili dóbr, którzy nie roztwonili. Taka jest prawda. Niemcy sobie radzą, nawet stare samochody wykupują od obywateli, by szybciej kupili nowe wyprodukowane przez przemysł. Czyli bogaty przetrwa. Nam zatem zewsząd bieda.
 Meczennik z Polski
 Czwartek 05-02-2009

14385. 
Odnośnie wpisu numer: 14366

Popieram krytyczne wpisy na temat lecznicy Panda - weterynarze są młodzi,bez doswiadczenia, pogubieni-kwitki może się zgadzają,ale działania praktyczne są często taśmowe-albo pomoże albo nie.Dlatego nierzadkie są przypadki,że zwierzę tam trafia i zaczynają się dopiero problemy,czasem nawet śmierć!Pamiętajmy,że drugą z podstaw lekarskiego fachu jest doświadczenie,uczenie się od starszych kolegów-Panda tego fundamentu nie posiada,za to ceni się jak weterynaryjna lecznica profesorska.
 Bella
 Czwartek 05-02-2009

14381. 
Odnośnie wpisu numer: 14373

Tak właśnie wygląda kolesiostwo partyjne. Dla ratowania "legitymacji" koleżanki tworzy się fikcyjne stanowisko. Gratuluję Panie Burmistrzu. Przecież kryzysem Pan się nie przejmuje. Ja na tego typu zachowania polityków (niezależnie od szczebla) mam tylko jedno określenie:
"dziadostwo polityczne". A tam, szkoda gadać...
 Grzesiek W.
 Czwartek 05-02-2009

14380. 
Odnośnie wpisu numer: 14375

Pani "oddana" im, tzn. PO - jeszcze co innego odpanie, nie tylko w sondazach. Rozejrzyj sie a stwirdzisz co ludzie mowia na temat rzadzacych. To katastrofa, zobacz w Ilawie ile jest juz ludzi bez pracy, nic sie w tym kierunku nie robi tylko zeby rzadzacym bylo ok
 myslaca
 Czwartek 05-02-2009

14379. 
Odnośnie wpisu numer: 14378

Studia: po prostu lipa! Nie tylko na Włodku - po prostu lipa.
 Polak inaczej myślący
 Czwartek 05-02-2009

14378. 
Edukacja XXI wieku - grunt to forsę robić.
http://www.sggw.pl/studiapodyplomowe/20
 XY
 Czwartek 05-02-2009

14377. 
Odnośnie wpisu numer: 14372

Tak, masz gościu rację z tym co dzieje się z młodzieżą. KATASTROFA WYCHOWAWCZA. W Olsztynie wymyślili, aby na ulicę wyszli uliczni pedagodzy. Chore pomysły! W drodze castingu wybierać będą ludzi na stanowiska ulicznika-wychowawcy za 1000 zł miesięcznie. Jeszcze parę chwil a zgraja młodzieży zaatakuje miasta i wsie, będą chodzić po domach i grabić lub wyłudzać za spokój. Będą odprowadzać do domów starsze osoby i pobierać haracze za ~zapewnienie bezpieczeństwa~ (przykład w Wawrzynku pod Sanokiem).
Dziś powiadają nieudacznicy, że trzeba dać młodzieży otwarte sale, stadiony, Orliki. No to dajcie a zobaczycie co z nich zostanie po roku. Masakra sprzętu. Żaden nauczyciel z policjantem nawet nie dadzą rady.
 Polak inaczej myślący
 Środa 04-02-2009

14376. 
Odnośnie wpisu numer: 14373

Pan burmistrz szanuje doradców. Ta pani uzasadniła przyznanie "13" burmistrzowi przepisem z kodeksu pracy. Ogłaszam konkurs: jaki to artykuł i paragraf Kodeksu Pracy?
 kenod
 Środa 04-02-2009

14375. 
Odnośnie wpisu numer: 14373

Dlaczego powołano dla Pani Hordejuk stanowisko v-ce burmistrza? Gdyż
ta pani ma ukończonych 6 studiów podyplomowych, a już szczególnie jest wybitnym specjalistą pisaniu projektów w celu pozyskiwania środków z Unii Europejskiej.
Te 100 tys. zł jej pensji będzie po stokroć zwrócone Iławie w postaci środków.
 Oddana...
 Środa 04-02-2009

14373. 
Odnośnie wpisu numer: 14370

Tylko popatrz ty "oddana PO" jak oni rządzą. Nasz wielebny burmistrz
sam osobiście podejmuje decyzje i już nas podatników posadka pani
Hordejuk będzie kosztowała bagatela 100 tysięcy złotych. O zdanie
nikogo nie pyta. [...]
 zainteresowana losami Iławy
 Środa 04-02-2009
Odp. 
Na przyszłość proszę nie używać samych DUŻYCH LITER
(wyłączyć klawisz caps lock), a raczej zacząć stosować
polskie ogonki.
 moderator

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Środa 04-02-2009

14372. 
Odnośnie wpisu numer: 14371

Widzisz Nauczycielu, pewne zjawiska sa ze sobą ściśle powiązane i dlatego łączyć trzeba wszystko. Nie mnie oceniać postępowanie tych Pań ale każdy może robić co chce i jak chce i kiedy chce pod warunkiem ,że nie krzywdzi innego. Tyle w temacie. Obie strony są tak samo "zamieszane " w to co się stało .Teraz jest już nie w czas bo stało się i koniec.
Dziwię się temu co napisałeś że wiadomo kim jest nauczyciel w małej szkole na wsi. Jeżeli jest to wieś blisko miasta lub miasteczka i społeczność pracuje "na roli" i mieście to wiesz kim jest nauczyciel ? Balastem, zbędnym balastem . Ma i musi robić tak żeby dzieci przeszły do następnej klasy bo muszą iść do roboty a jak nie to mają "gospodarki do przejęcia" .
" ...tylko za pare lat nikt nie będzie chciał uczyć bo dzieciaki będą sie tylko do zoo nadawały i to będzie wina coniektórych ograniczonych rodziców." Tak jak mówisz.
Nauczyciele też są "winni" i młodzi gniewni nie dając sobie rady kierują sporo dzieci na różne testy , psychotesty , klasy specjalne , rozmowy wychowawcze itp . itd.
Świat ludzi powoli się kończy. Politykom i ich zwierzchnikom nie potrzeba myślących ludzi tylko odtwarzajacych pokazane i zlecone zadanie . Micha , trochę kasy i powinno być ok .Zamiast czytania opisów przyrody i uczenia się nowych słów -obraz filmowy podciągnięty komputerowymi programami. Styropian ma się jednak dobrze.
pozdrawiam
 zainteresowany
 Środa 04-02-2009

14371. 
Odnośnie wpisu numer: 14357

Ja uczę w małej szole na wsi i tam jest wiadomo kim jest nauczyciel i do czegojest powołany. Nauczyciel jest do kształcenia w określonym przedmiocie i do pokazywania jakienormy społeczne są akceptowane a jakienie. Zauważ "zainteresowany" jak przeszedłeś od tematu striptizu tej córeczki do rozmowy o oglądaniu filmów zamiast czytaniu książek. Co do córeczki to w sumie czy to Miss Polonia czy Miss Playboya to przecież pozwólmy by biegała w stringach... Co do zachowania matki to przecież zachowanie całkowicie prawidłowe, szkoda że nauczycielce z 3 zęby nie wybiła, i oczywiście te oglądanie lektur zamiast ich czytanie... pewnie prawidłowe, tylko za pare lat nikt nie będzie chciał uczyć bo dzieciaki będą sie tylko do zoo nadawały i to będzie wina coniektórych ograniczonych rodziców.
 Nauczyciel
 Środa 04-02-2009

14370. 
Komentaż po ostanim badaniu: Platformie nigdy nie opadnie w sondażach (w tych prawach tyż) przy takich posłach jak nasz Adam. PiSiory zaś nogi mają za krótkie (w tych sprawach tyż), to wysoko nie doskoczą.
 Oddana...
 Środa 04-02-2009

14366. 
Odnośnie wpisu numer: 14336

Może dlatego, że pańskie kotki są mocne Panda im nie zaszkodziła.
Moja koleżanka poszła tam ze świnką morską, pierwsze pytanie pani weterynarz brzmiało: "A co to za zwierzę?" Śwince na problemy ze zgryzem wyrwano wszystkie zęby zostawiając gołe dziąsła i zwierzę na drugi dzień zmarło w mękach - czy dalej pan ma dobry humor? Pana przypadek jak każdy jest odosobniony, jednak Panda słynie z wyjątkowo dużej liczby przypadków krytycznych. Wielu sparzonych właścicieli czworonogów zarzeka się, że już tam ich noga nie postanie - zbyt wielu jak na małe miasto!
 Joanna J.
 Wtorek 03-02-2009

14365. 
Człowiek powstał na trzy sposoby:
1. Z gliny - Stary Testament
2. Z błota - Stary Testament
3. Z małpy - Karol Darwin

I kto tu ma rację?! Wiem jedno. Człowiek to największy pasożyt i szkodnik. Pewnego dnia będzie odwołany z tego Kosmosu. Eksperyment pt. Homo sapiens, bo taką sobie nadał nazwę, będzie przerwany. Po co to jest potrzebne, ta nieskończona gadanina, paplanina o autostradach, kryzysach. Istnienie człowieka jest KRYZYSEM.
Po nas nastąpi wreszcie WIELKA CISZA.
 czarna dziura
 Wtorek 03-02-2009

14363. 
Nie, nie! To nie fikcja Panie D[...] Andrzeju. To co prokurator podsumował a sąd wyrokiem potwierdził to chyba dopiero początek. Jeszcze paseczek na oczkach zobaczymy przy innych zarzutach, których sąd nie rozpatrzył.
I wcale się z tego nie cieszymy, my zalewianie. Zostawił Pan po sobie i smród i wstyd. Niektórzy Pana żałują.... za naiwność.
 zalewiak
 Wtorek 03-02-2009

14362. 
Mały żarcik :)
Wiele lat temu Jaruzelski udał się z wizytą do Regana. Rozmawiają sobie, a Jaruzelski pyta:
- Słuchaj Ronny, jak ty to robisz, że u ciebie wszystko chodzi jak w zegarku?
Regan wyjaśnia, że sekret leży w dobrze zorganizowanej administracji i zdolnych ludziach. Postanawia zaprezentować Jaruzelskiemu jakich to ma zdolnych ludzi. Łączy się ze swą sekretarką i mówi:
- Bush do mnie!
Po chwili zjawia się Bush. Regan mówi:
- Bush, mam dla ciebie zadanie. Odpowiedz mi, kto to jest: urodziła go twoja matka, ale to nie jest twój brat, ani twoja siostra.
Bush chwilę się zastanawia i mówi:
- Jeśli to nie mój brat... ani moja siostra... to w takim razie to jestem ja!
- Bardzo dobrze! - mówi Regan, a Jaruzelski kiwa z uznaniem głową.
Po powrocie do kraju Jaruzelski dzwoni do sekretarki i mówi:
- Kiszczak do mnie!
Po chwili zjawia się Kiszczak.
- Kiszczak, mam dla was zadanie. Kto to jest: urodziła go twoja matka, ale nie jest to ani twój brat, ani twoja siostra.
Kiszczak długo się zastanawia po czym mówi:
- Towarzyszu Generale, melduję, że nie wiem, ale obiecuję, że najdalej jutro złapiemy sq*.*syna!
Na to Jaruzelski:
- Nie złapiecie, nie złapiecie...
- Dlaczego, Towarzyszu Generale?
- Bo to jest Bush.
 zainteresowany
 Wtorek 03-02-2009

14361. 
Sznureczki Ptasznika, odsłona 2:
http://www.wrzuta.pl/obraz/7TIIHw6nvK
 +++
 Wtorek 03-02-2009

14360. 
Odnośnie wpisu numer: 14359

Dziwnie się składa ze głosowania są "tajne" , "bezpośrednie"....i do ....
W 2007 głosowałem ,a jak to kiedyś się dowiesz bo w Naszym kraju wszystko jest możliwe.
"Polski system wyborczy, podobnie jak w większości państw demokratycznych, "gwarantuje uczciwe przeprowadzenie" wyborów i wyłonienie takiej reprezentacji społeczeństwa, która w maksymalnym stopniu odzwierciedla poglądy polityczne obywateli. Polskie prawo wyborcze i tzw. praktyka wyborcza "spełnia wszelkie standardy" dotyczące wolności obywatelskich i swobód demokratycznych.Czynne prawo wyborcze (do wybierania posłów, senatorów i prezydenta) przysługuje wszystkim obywatelom polskim, którzy ukończyli 18 lat i nie utracili praw publicznych w wyniku prawomocnego orzeczenia sądu. Bierne prawo wyborcze podlega ograniczeniom wiekowym. Posłem może zostać ten polski obywatel, który w dniu głosowania ukończył 21 lat."
Do dzieła .Głosuj Natasza ... na tych co zwykle .Jak spełniach warunki to stań z nimi do wyścigu w stronę korytka i stołka.POwodzenia. Aaa ...i do roboty, bo pensje obetną żeby było gdzie pracować !
 zainteresowany
 Wtorek 03-02-2009

14359. 
Odnośnie wpisu numer: 14358

No to po kiego głosowałeś na Tuska i jego ferajnę?
Nie zapieraj się, wiem i znam Twoje sprzed dwóch lat oceny rządu PIS.
Tupałeś nóżkami żeby zamienić siekierkę.............., upsss, PIS na PO.
Przestań teraz wydziwiać i do budy!
 Natasza_Pegeerówka
 Wtorek 03-02-2009

14358. 
"Polska to dziwna kraja" mówił Zulugula (T. Ross, PO).
Miał rację .Czekam z niecierpliwością na felieton poselski.
 zainteresowany
 http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kolejny-cud-Tuska-...
 Wtorek 03-02-2009

14357. 
Odnośnie wpisu numer: 14355

By zmusic młodzież do nauki, czyli do kształcenia, należy pierw wychowywac. Natomiast by wychowywac, należy znac kierunek wychowania, krócej mówiąc: kierunkowac na to, co w życiu czlowieka, tej społeczności jest najważniejsze, czyli na uznawane wartości przez rodzicow i społeczeństwo. Nauczyciel zatem musi byc na obraz i podobieństwo rodziców. Jęsli rodzice nie kierują się żadnymi wartościami lub wartości wyznają inne niż nauczyciel, to muszą zastanowic się nad doborem nauczczyciela na swoją miarę. Nauczyciel winien byc medium, ktore transmituje wartości przyjęte przez społecznośc, jest jakby przedłużonym ramieniem wychowawczym rodziców. Aby temu sprostac obie strony, rodzice i wychowawcy-nauczyciele, muszą ustalic wpólnotę w zakresie wychowania, jego kryteriów i zasad.
 Prof. zw. dr hab. Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Iławie, Niepmierko
 Wtorek 03-02-2009

14356. 
Odnośnie wpisu numer: 14355 14351

Andrzej Jakimowski reżyser, którego film "Zmruż oczy" znalazł się wśród 55. pozycji Filmoteki Szkolnej, wysoko ocenia tą inicjatywę.
- Myślę, że gdybym był w wieku dzisiejszych gimnazjalistów z pewnością zainteresowałbym się tym projektem. W moich czasach aby obejrzeć najciekawsze filmy szło się na wagary. Teraz to kino przychodzi do szkoły - mówił reżyser podczas konferencji prasowej w Warszawie.
KOMENTARZ:
No właśnie "kino przychodzi do szkoły". Teraz szkoła staje się kinem - kinem czeskim, w którym nie wiadomo, o co chodzi. Obraz filmowy nigdy nie zastąpi lektury, spotkania z żywym słowem pisarza czy poety.
 polska autostrada
 Wtorek 03-02-2009

14355. 
Odnośnie wpisu numer: 14354

Mylisz się , ale to kwestia tego że gadamy przez forum .
Moja żona jest nauczycielem , prawdziwym w/g mnie . Z tą kasą to była czysta ironia i kpina a powinieneś zauważyć to po tym wielokrotnym "y" i całym zdaniu które ma sens .Tylko poszukaj :)
Wiem co dzieje sie w szkołach . Wiem co dzieje się w szkołach w miastach, miasteczkach i na wsiach. Gdzie w/g Ciebie jest najlepiej dla nauczycieli , uczniów i rodziców?
W/g mnie małe miasteczka i wsie pod warunkiem że wszyscy są w zdrowych układach i nie "komercjalizują " szkoły. Samo MEN jest już chore i jek jesteś nauczycielem to powiedz wszystkim do czego to prowadzi:
1. "LEKTURY SZKOLNE - Filmowe adaptacje lektur szkolnych na płytach DVD"
2. Inicjatorem i organizatorem Filmoteki Szkolnej jest Polski Instytut Sztuki Filmowej, a w realizacji projektu wspierają go Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskie Wydawnictwo Audiowizualne. Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego, zaznaczył na uroczystości, że materiał został tak dobrany, aby na bazie polskiego filmu edukować młodzież, przygotowywać ją nie tylko do oglądania filmów, ale też do różnych ról życiowych i zawodowych. - Film jest najważniejszym narzędziem, natomiast nie zastępuje on czytania lektur – dodał minister.
Cytat z linku do strony: "(...) Są wśród nas pasjonaci, którzy czytają kilogramy książek, ale jednak obraz przemawia do nas silniej, i wolimy oglądać filmy - przyznała Ola z trzeciej klasy liceum w Łodzi. - Filmoteka daje taką szansę. Czy to się komu podoba czy nie kultura zachodu oparta jest na obrazie, a nasz program nauczania do tej pory tego nie zauważał. (...)"
To jak NAUCZYCIELU? "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia"?
 zainteresowany
 http://www.filmotekaszkolna.pl/tresc.php?id=b8d1c5a889667...
 Wtorek 03-02-2009

14354. 
Odnośnie wpisu numer: 14318

"Zainteresowany" przeczytaj swój wpis i się zastanów czy ma sens bo ja go nie znalazłem :)
A najbardziej mnie rozbawił moment o tym, że nauczyciele mają "tyle kasy" chyba w wymarzonej irlandii :) pogoń za kasą? chyba rodzice takich córeczek zapominają o tym że mają dzieci i gonią za kasą na oślep i po trupach. A za te zachowania kobietę powinni posadzić. Wszystkim się wydaje, że nauczyciel dostaje kupe kasy i nic nie robi... Proponuję się zamienić na dwa tygodnie, życzę powodzenia. Dzięki takim córeczkom i mateczkom czasem chce mi się zmienić zawód. Czasem trzeba się zastanowić po co jest szkoła.
Mówisz, że szkoła jest od kształcenia a od wychowania rodzice? A 95% rodziców nie ma pojęcia co to wychowanie. Widać nie masz dzieci i nie wiesz co się na wywiadówkach słyszy. W twoim przypadku trafne jest przysłowie: "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia".
 Nauczyciel
 Wtorek 03-02-2009

14353. 
Odnośnie wpisu numer: 14350

I dla tej kanalii TVP poświęciła czas... Wiedziałem, że ten program z nauczycielem fizyki jest u Lisa, lecz tego nie oglądałem, bo nie wypada. Tak wygląda Polska po 20 latach, ludzi traktuje się tak samo jak za Gomułki i Gierka. Oczywiście policja pałami opozycji i ludzi nie tłucze po głowach, ale za to społeczeństwo jest oblewane po głowach jadem medialnym.
Tusk prezydentem nie będzie, sytuacja wymyka się spod kontroli. Oszczędności chyba trzeba gromadzić w złocie, dolar nie zapewni bezpieczeństwa. Również pewną lokatą kapitału są nieruchomości.
Mój sposób na krach gospodarczy:
1. Razowy chleb
2. Woda gotowana - chłodzona oczywiście
3. Powidła domowe
4. Miód
5. Żadnego alkoholu
6. Zmniejszenie daniny na Kościół
 medialny szkielet
 Wtorek 03-02-2009

14352. 
Odnośnie wpisu numer: 14326

Ta droga Susz-Iława nie będzie reperowana dopóki Krzysio będzie
dyrektorował, bo to jego zemsta na mieszkańcach Susza, za to, że
został nie wybrany Burmistrzem Susza.
A swoja drogą, on sie tak nadaje na dyrektora jak ja na biskupa.
 rosenberg
 Wtorek 03-02-2009

14351. 
Odnośnie wpisu numer: 14350 14347 14343 14341 14334

Komentarze tego typu zachowań są wszędzie .
Co zrobić żeby ten "bałagan" zmienić?
 zainteresowany
 http://www.youtube.com/watch?v=auqVcKcU3Kw&feature=relate...
 Wtorek 03-02-2009

14350. 
Jestem zaszokowana wywiadem Marcinkiewicza dla Lisa... Wykazał, że jest jego dawne deklaracje i wypowiedzi o wartościach chrześcijańskich były liczone na poklask partii PIS. Nawet prostytutki są szlachetniejsze.
 Oddana...
 Wtorek 03-02-2009

14349. 
Odnośnie wpisu numer: 14345

Kryzys, czy on jest???
Nasi politycy z UE dalej się zachowują jakby go nie było i dopasowują walkę z kryzysem do swych doraźnych celów. Gospodarka jest na dalszym planie. Wszyscy zapłacimy na ich utrzymanie - także w Iławie. Wiem, że na tym forum dalszy komentarz na temat powiększania budżetu na wynagrodzenia w ratuszu iławskim jest nie na miejscu.
 Hans Kloss 007
 Wtorek 03-02-2009

14348. 
Gratulacje dla naszego żeglarza, przeczytajcie :-)

WYCZYN ROKU

Tomasz Lewandowski – za samotny rejs ze wschodu na zachód dookoła świata pod wiatr, bez zawijania do portów. W ubiegłym roku kapitan Tomasz Lewandowski jako szósty człowiek na świecie i pierwszy Polak opłynął samotnie świat pod żaglami. Dokonał tego bez zawijania do portu, najtrudniejszą trasą żeglarską, przeciw wiatrom i prądom morskim. Do tego bez reklamy i bez sponsorów, wszystko za własne pieniądze. W wokółziemskiej wyprawie towarzyszył mu tylko pies Wacek - „pierwszy oficer”.
Ze wschodu na zachód kpt. Lewandowski płynął 17-metrowym keczem „Luka”, zakupionym i wyremontowanym specjalnie na ten rejs. Po 391 dniach, 20 godzinach, 29 minutach i 10 sekundach oraz pokonaniu pokonaniu 28 710 mil morskich „Luka” powróciła szczęśliwie do meksykańskiego portu Ensenada. Osiągnięcie uhonorowano najwyższymi polskimi trofeami żeglarskimi, w tym tytułem „Żeglarza Roku 2008”.
 czytelniczka
 http://www.national-geographic.pl/national3/index.jsp?pla...
 Wtorek 03-02-2009

14347. 
Rząd szuka oszczędności?
Kasy fiskalne: np. lekarzom, adwokatom, notariuszom, podwyższenie KRUSU, natychmiastowa zmiana wczesnych emerytur w policji wojsku i innych słuzbach (zreformowanie na mozliwość odejścia, lecz naliczenie emerytury dodatkowej po uzyskaniu praw emerytalnych jak w cywilu). Jesli w tej sprawie PO i PIS nie połaczy sie to mamy w kraju katastrofę i rewoltę.
 Polak inaczej myślący
 Wtorek 03-02-2009

14346. 
Odnośnie wpisu numer: 14344

Opieszałośc prokuratury w newralgicznych śledztwach podważa Rząd z udziałem PO i PSL, szczegolnie nowego ministra sprwiedliwości.
Rządy PO i PSL wiszą jak sądzę na cienkiej gałązce, zwanej NADZIEJĄ. Kryzys gospodarczy, jakiemu nie oprze się zaden rząd dopiero nadchodzi. Następna branża, ktora stoi na krawędzi, to meblarstwo. Proszę sobie wyobrazic co czeka Szynakę i Szweda. Czeka nas burza polityczna z wyborami w tle.
 Meczennik z Polski
 Wtorek 03-02-2009

14345. 
KRYZYS I GRUPOWE ZWOLNIENIA.
Mieszkańcy Prabut mogą spać spokojnie, żadnych zwolnień nie będzie
(w Prabutach oczywista) nie będzie, bo nie ma kogo skąd zwalniać.
Z trzech zakładów, dwa to zakłady pogrzebowe. Zwolnienia natomiast
w Kwidzynie to tragedia dla tego miasta "Średniowiecza".
 uśmiech Bogusia
 Wtorek 03-02-2009

14344. 
PROKURATURA NA CENZUROWANYM
Prasa zwraca uwagę na przewlekłość postępowań przygotowawczych oraz braku skuteczności prokuratury w śledztwach, które dotyczą spraw budzących wielkie zainteresowanie społeczne. Chodzi m.in. o sprawy lobbysty Marka Dochnala, doktora Mirosława G. czy przecieku o akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa.
Utrzymywanie się takiej sytuacji nie służy dobrze umocnieniu zaufania do prokuratury i do państwa, dlatego o zajęcie stanowiska w tej sprawie Rzecznik Praw Obywatelskich poprosił nowego Ministra Sprawiedliwości.
 skaner
 http://www.rpo.gov.pl/pliki/12331526320.pdf
 Wtorek 03-02-2009

14343. 
Odnośnie wpisu numer: 14324

To mały pikuś w porównaniu ze stanowiskiem, które piastuje w urzedzie miasta i gminy Susz krewniaczka burmistrza Sadowskiego - piastująca samodzielne stanowisko A.S.
Proszę zobaczyć na jej zarobki, zakres czynności - to dopiero sa jajca
jak berety.
 Paolo
 Poniedziałek 02-02-2009

14342. 
Czy wiecie co było tematem spotkania w Davos?
Podjęto dezyderat, że trzeba się mu przyjrzeć...
 AK
 Poniedziałek 02-02-2009

14341. 
O wice burmistrzu Susza [Andrzeju Dawidzie] w mediach [Polsat]:
 joł
 http://clips.interia.pl/stm/play.html?attId=3118011&type=...
 Poniedziałek 02-02-2009

14340. 
Odnośnie wpisu numer: 14326

Droga Iława-Susz to część składowa drogi wojewódzkiej nr 521 relacji Kwidzyn-Prabuty-Susz-Iława. Wszelkie uwagi i sugestie co do jej stanu proszę kierować do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.
 JaM
 Poniedziałek 02-02-2009

14337. 
Odnośnie wpisu numer: 14336

O tak, prosze omijac "PANDE" szerokim lukiem, tam nie ma litosci dla
zwierzat, chyba ze ktos chce sie pozbyc zwierzatka to prosze, tylko
drogo go to bedzie kosztowalo, bo kasowac to oni potrafia.
 koteczka
 Poniedziałek 02-02-2009

14336. 
Odnośnie wpisu numer: 14330

A ja mam wprost przeciwne zdanie - wysoka kultura i podejście personelu "Pandy" do klienta i jego chorego zwierzęcia sprawiło, że moje ulubione koty do dziś, mimo ich podeszłego wieku zachowują zdrowie i doskonały humor. Mam wrażenie, że niektórzy klienci mają zbyt wysokie mniemanie o sobie osądzając innych, zaś jesłi chodzi o ceny, to kwestia umowy. Trzeba było kształcić się na lekarza lub co najmniej weterynarza.
 lecher
 Poniedziałek 02-02-2009

14334. 
Odnośnie wpisu numer: 14333

Art. 191.
Kto niszczy lub uszkadza brzegi śródlądowych wód powierzchniowych, tworzące brzeg wody budowle lub mury niebędące urządzeniami wodnymi oraz grunty pod śródlądowymi wodami powierzchniowymi albo utrudnia przepływ wody w związku z wykonywaniem lub utrzymywaniem urządzeń wodnych - podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Art. 27.
1. Zabrania się grodzenia nieruchomości przyległych do powierzchniowych wód publicznych w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu, a także zakazywania lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar.
2. Zakaz, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy grodzenia terenów stref ochronnych ustanowionych na podstawie ustawy oraz obrębów hodowlanych ustanowionych na podstawie przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym.
Art. 28. 1. Właściciel nieruchomości przyległej do powierzchniowych wód publicznych jest obowiązany umożliwić dostęp do wody na potrzeby wykonywania robót związanych z utrzymywaniem wód oraz dla ustawiania znaków żeglugowych lub hydrologiczno-meteorologicznych urządzeń pomiarowych.
2. Właściciel nieruchomości przyległej do wód objętych powszechnym korzystaniem jest obowiązany zapewnić dostęp do wody w sposób umożliwiający to korzystanie; części nieruchomości umożliwiające dostęp do wody wyznacza wójt, burmistrz lub prezydent miasta w drodze decyzji.
3. Właścicielowi nieruchomości, o którym mowa w ust. 1, przysługuje odszkodowanie odpowiednio od właściciela wody lub właściciela hydrologiczno-meteorologicznych urządzeń pomiarowych, a właścicielowi nieruchomości, o którym mowa w ust. 2 - z budżetu gminy, na warunkach określonych w ustawie.
 społeczniak
 Poniedziałek 02-02-2009


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 134 135 136 ... 266 267 268 269 270 271 272 273 274 ... 326 327 328 ... 385 386 387 następna ] z 387



102487236



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.