Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

5896. 
Odnośnie wpisu numer: 5894

"JEST PRAWDA CZASÓW, O KTÓRYCH MÓWIMY, I PRAWDA EKRANU".
Tak jeden z bohaterów kultowego "Misia" uzasadniał rozziew między faktami a obrazem tych faktów na ekranie. Swobodnie to parafrazując możnaby rzec: jest prawda "eteru", która w sposób nahalny i nieuczciwy prezentowana jest w Iławie przez radio ESKA Jerzego Kalisza, oraz jest prawdy tej właściwa reprezentacja.
Znając dorobek i "osiągnięcia" Wiesława Niesiobędzkiego, po zapoznaniu się z celną odpowiedzią Andrzeja Kleiny (5894) oraz z Jego felietonami
odpowiadającymi http://www.nki.pl/news.php?id=1566&show=kleina
wiem na pewno: taktyka Kalisza musi się zmienić, bo Kleina wgniecie go
w glebę, razem z Niesiobędzkim. Nie ukrywam, obu panom tego życzę...
 Qba
 Piątek 01-12-2006

5895. 
Jakis czas temu na forum pojawiła sie informacja, że część iławskich urzędów nie ogłasza w Biuletynie Informacji Publicznej naborów na wolne stanowiska. Dotyczyło to m.in. Urzędu Gminy w Iławie, który faktycznie zaległości nadrobił. Mam jednak pytanie: dlaczego Urząd Skarbowy nie nadrobił tych zaległości? Czy redaktorzy NKI mogliby zapytać o to naczelnika US? Dziekuję i pozdrawiam.
 poszukujący pracy
 Iława, Piątek 01-12-2006

5894. 
Do hetero takiego, co sam, z głowy własnej, czyli z niczego pisze.

Tekst WIESŁAWA NIESIOBĘDZKIEGO na zamówienie JERZEGO KALISZA powstał co najmniej o dzień za wcześnie. Niestety – dla autora.

Widać w nim sporo zaburzeń fizycznych i umysłowych spowodowanych nadmierną konsumpcją „dobrego czerwonego wina Cabernet”, które – niewykluczone – że zatrucie wręcz resztek inteligencji spowodowało... Inteligencji rozumianej tym razem jako zdolność rozumienia relacji istniejących między elementami sytuacji i dostosowania się do nich tak, by osiągnąć swój cel... No może za mocno powiedziałem. Powiem przeto inaczej nieco.

Widać w tekście Niesiobędzkiego intelektualnej sprawności kolosalne obniżenie, spowodowane wyraźnym zatruciem alkoholowym i wyrazistym zespołem, no może jeszcze nie Korsakowa, ale na pewno tym, który w języku komunikacji katzem jest nazywany...

A owo batożenie, o które mój kolega redakcyjny Niesiobędzki z Kuriera pyta mnie, to nic innego jak zwykła kategoria symboliczna (no może już nie taka, którą Jung czy Freud winien się zajmować). Niepotrzebnie więc Niesiobędzki koncentruje się w tym przypadku na kompetencji komunikacyjnej z jej elementarną zdolnością (bądź brakiem) do decentracji, czyli przyjmowania perspektywy innych i rozumienia ich intencji, co pozwala odkryć znaczenia wypowiedzi przedmówcy...

Jeśli zaś chodzi o bycie (bądź nie) „szlachcicem”, to powiem Niesiobędzkiemu, który „wie przecież nie mało”, że dziad mój, którego nie znałem, nosił się jako von Leski, co ja – jako dorastający chłopak – pointowałem, śmiejąc się z Mamy, że jest von Leski, herbu trzy pieski – dwa po boku, a jeden w rozkroku...

I już na zakończenie. Nazwanie mnie gościem „udającym Ormowca o nazwisku Owidiusz” jest blamażem Niesiobędzkiego. Obaj ci dżentelmeni, którzy ostatnio na Forum Kuriera tak skutecznie osaczyli Niesiobędzkiego, przerastają mnie o głowę inteligencją i wiedzą...

I tylko – tak słyszałem od Synowca – on sam i jego moderatorzy wiedzą
z serwera, kim są tamci Panowie smagający z cienia. Ale ta wiedza jest zastrzeżoną pilnie – ot choćby po to, na przykład, by taki N. mógł się permanentnie kompromitować. Jak do tej pory.

 Andrzej Kleina
 Piątek 01-12-2006

5893. 
Odnośnie wpisu numer: 5890

Kaperzyński Przemysław ???!!!! A co ta menda tutaj na Forum robi ???!!!!
Człowieku !!! Ty ludziom pieniądze pooddawaj, ty oszuście skończony !!!
Jak nie masz medzi, mądralo zafajdany, to niech ci teraz ten twój śliczny doradca Arkadiusz Dzierżawski doradzi jak i skąd ich nadrukować. A jak nawet i to nie, to idźcie do swojego kolegi mentora - iławskiego magnata radiowego z ulicy sezamkowej (Ostródzkiej). Niech wam teraz pomoże.
 ekipol
 Piątek 01-12-2006

5892. 
Odnośnie wpisu numer: 5887

Towarzyszu rolniku Lisaj Henryku!
Wam się też właśnie skończyło koryto. Więc weźcie się razem z tym waszym Kaperzyńskim za dżojstiki i wtedy proszę lizać sobie ile tylko stanie (śliny). Zbierzcie siły do "nowego boju", walnijcie jaki trójkącik
z Jerzym Wielkim Megafonem z Erewania. I tak już do upadłego.......
Przynajmniej przez „Iławski Tydzień”.
 BOLO

bolo333@op.pl
 Piątek 01-12-2006

5891. 
Odnośnie wpisu numer: 5886 5890

Tak, bankrucie, nie masz już o czym pisać... Do koryta się nie dostałeś, nawet cię do sieni nie wpuścili. Gaśniesz jak ten dopalający się śmietnik.
Z nudów sam siebie pytasz: „Co ja teraz robię?!”.
Za 4 lata nigdzie wystartujesz. Nie ma asfaltu, twój kolega Jarosław M.
zwinął go w rulon. No ba, zamknęli lotnisko w obawie przed skażeniem. Normalni ludzie chcą normalnie podróżować.
Ani ty pierwszy, ani ostatni. Nie ma, nie istniejesz. Ani proch, ani pustka.
 BOLO

bolo333@op.pl
 Piątek 01-12-2006

5890. 
Odnośnie wpisu numer: 5887

Czyli ostatni będą pierwszymi. Skoro tak, to jegomość Kaperzyński będzie za cztery lata wójtem. A Rygielski będzie robił doktorat w iławskiej hurtowni przyszłych elit (dla jasności Włodkowic).
 czytelnik
 Piątek 01-12-2006

5889. 
Iława rządzi Warmią i Mazurami !!!
Pan Adam Żyliński - członek zarządu wojewódzkiego :)
Pan Piotr Żuchowski - wicemarszalłek :(
50% wiadomości jest pozytywna, druga połowa zaś... :( :( :(
 WEWNĘTRZNE FUJJJJJ
 Piątek 01-12-2006

5888. 
Z PRZODOWEGO NA STAROSTĘ

tak podsumować można karierę obecnego starosty Macieja Rygielskiego. Kolejna kariera - po Adamie Żylińskim - na eksponowane samorządowe stanowisko: przez przykręcanie rury i naprawy uszczelek.

Na uwagę zasługuje kolejność zdarzeń u naszego starosty: co pierwsze, czy studia, a po nich górnictwo itd, czy odwrotnie; a może najpierw PO, a potem kariera? Dajmy spokój zartobliwym skojarzeniom. Starostę mamy po wydziale dziennikarskim, politologa z czteroma modnymi kierunkami studiów podyplomowych.

Co by nie mówić, z życiorysu dowiadujemy się, że nasz "karierowicz" przeszedł wiele zawodowych szczebli, od górnika, przez hydraulika, pracownika socjalnego, refrenta, filmowca, redaktora-reportażystę, kierownika zajęc pozalekcyjnych, wideokamerowanie itp... do udanej konsruktrukcji gmachu lokalnej PO - trampoliny, która posadziła go na fotel Starosty.

Tylko - co bardzo ciekawe - skwapliwie ukryto, jakby wstydliwie, że ten pan był nauczycielem w budowlance. Próba zatarcia w zawodowym życiorysie tak szczytnej i posłanniczej funkcjii społecznej wynika albo
z braku elementarnych sukcesów w pracy pedagogicznej lub ze świadomości nicości, jaką tenże prezentował.
 ORMOWIEC
 Piątek 01-12-2006

5887. 
Odnośnie wpisu numer: 5886

Przemysław Kaperzyński liże rany i zbiera siły do nowego boju.
Jego czas dopiero nadchodzi.
 sak11

sak11@wp.pl
 Piątek 01-12-2006

5886. 
Odnośnie wpisu numer: 5885 5873

Już nie mam o czym pisać na tym Forum. Do koryta się nie dostałem. Forum powoli gaśnie, dobrze że jest słońce, nie ma śniegu. Jaka nuda!
Ciekawe co teraz robi Kaperzyński?
Z tym Jerzym S.[...] i tak nic nie będzie, utrzyma się. Ale jak te teczki otworzą, to w Iławie trochę zaśmierdzi siarkowodorem - wiem coś o tym.
 czytelnik
 Piątek 01-12-2006

5885. 
Nauczyciele wychowywali dzieci na "porządnych obywateli". Teraz, kiedy zostali radnymi, burmistrzami, wójtami, starostami, marszałkami - chcą, by "porządni obywatele" stali się dziećmi.
Może pomożecie określić która rada jest najbardziej pedagogiczna.
 sak11

sak11@wp.pl
 Piątek 01-12-2006

5883. 
Z reminiscencji Ireneusza Nowickiego, wydanych we "Wspomnieniach
internowanych w Iławie" z okazji obchodów 25-lecia stanu wojennego
w Iławie, dowiadujemy się ciekawych faktów. Nowicki był wówczas
zwykłym funkcjonariuszem Zakładu Karnego Iława.

Wynurzenia szarego klawisza więziennego mogą okazać się funta kłaków niewarte, tym bardziej, że wynikają być może z osobistych awersji do pomawianego oficera i stąd przerysowane wyznania.

Czytamy: (...) "Pierwszym oficerem politycznym był kpt. Marian Świąder. W 1984 roku został zastąpiony przez Jerzego S.[...], którego SB "schowała" do ZK w Iławie - przedtem działał w różnych zakładach pracy, a który zasłynął daleko idącej inwigilacji wobec uczciwych bezpartyjnych funkcjonariuszy SW, a szczególnie wobec mojej osoby. Aktualnie na wysokiej "zasłużonej" emeryturze, dodatkowo radny miejski i członek Komisji Rewizyjnej Urzędu Miasta w Iławie.
W tym miejscu nie będę opisywał perfidnego, chamskiego zachowania oficera politycznego Jerzego S. [...] w stosunku do mojej osoby, gdyż wyglądałoby to na eksponowanie własnej osoby, a wypowiedź ta dotyczy okresu internowania" (...).

Ciekawe, aż niewiarygodne, że tak porządny człowiek okazał się
zwykłym kapusiem.

Czyżby plama na iławskiej Platformie Obywatelskiej? Jak zachowają się władze tej zacnej i ufnością cieszącej się partii?
 siekiera
 Piątek 01-12-2006

5882. 
Tomasz Reich i Polska Koalicja Na Rzecz Dzieci i Młodzieży
z Chorobą Nowotworową – zapraszają na inaugurację akcji
„Mój Kumpel Rak” oraz promocję tomiku „Trans”.
Poniedziałek 11 grudnia br. o godzinie 12:00 w Traffic Club
przy ulicy Brackiej 25 w Warszawie.
 Tomasz Reich
  7077601
 http://www.tomaszreich.com
 Warszawa, Piątek 01-12-2006

5881. 
Odnośnie wpisu numer: 5774

No to się dzieje...
Program "Misja Specjalna" (TVP1), powołując się na akta PRL-owskich służb specjalnych, podał kilka nazwisk dziennikarzy, którzy byli tajnymi współpracownikami SB. Wymieniono nazwiska: Krzysztofa Teodora Toeplitza, Ireny Dziedzic, Daniela Passenta, Andrzeja Drawicza.
Pora na przegląd kadr lokalnych.
 normales
 Piątek 01-12-2006

5880. 
ŻYCZENIA IMIENINOWE DLA PANA ANDRZEJA!

Dziś pragniemy – za pośrednictwem forum iławskiego – złożyć
Panu ANDRZEJOWI KLEINIE, z okazji imienin, serdeczne życzenia.
Życzenia bycia tym, kim jest!!! Patrzenia na ręce lokalnym władzom
i przede wszystkim – zdrowia!
 M i E
 Lubawa, Czwartek 30-11-2006

5877. 
Odnośnie wpisu numer: 5865

Tak trzymać Panie Andrzeju, miejsce owego Jerzego Kalisza i jego radiowęzła jest... w Erewaniu. A nasza Iława to porządne miasto.
 zbulwersowany
 Czwartek 30-11-2006

5876. 
TRZY WARUNKI KARIERY POLITYCZNEJ W PAŃSTWIE "PRAWA"

1. Gruby Portfel - łatwość prowadzenia kampanii wyborczych, dużo przyjaciół.
2. Gruby Penis - dobry ożenek z majątkiem.
3. Gruby Przełyk - duża przepustowość alkoholowa, dużo przyjaciół
z wyższych sfer.

Podsumowanie: 3 x GP = SUKCES.
 cepelia
 Czwartek 30-11-2006

5875. 
Odnośnie wpisu numer: 5856 5874

Zwracając się do interlokutora "sak11" i "kwas siarkowy", razem zapytajmy Pana Macieja Rygielskiego, obecnie starostę, jakie bynajmniej zamierza podjąć kroki w sprawie Jerzego S.[...], radnego PO. Przeciej tej sprwy nie można zostawić rozmydleniu, szczególnie w okolicznościach najbliższych obchodów "Prześladowanych w Iławie". Sam pomówiony Jerzy S.[...] powinien zabrać głos nawet w obronie własnego honoru. Przeto Jurek, jak Go znam, należy do poczciwych i szanowanych członków naszej społeczności.
 owidiusz
 Czwartek 30-11-2006

5874. 
Odnośnie wpisu numer: 5858

Ani nie zaprzeczam, ani nie potwierdzam soczystej informacji Mirosława Nowickiego, byłego klawisza ZK Iława w okresie stanu wojennego i jego traumatycznych przeżyć związanych z osobą Jerzego S.[...] w roli oficera politycznego w okresie późniejszym.
 ORMOWIEC
 Czwartek 30-11-2006

5873. 
Odnośnie wpisu numer: 5858

Nie tylko radny Jerzy S. ale i Ryszard K.[...] oraz Ryszard Z.[...]
czekają na odtajnienie akt IPN-u.
 sak11

sak11@wp.pl
 Czwartek 30-11-2006

5872. 
Odnośnie wpisu numer: 5869

Wiesiek!
Ty nam oszczędź tego, co mówi Lao Tsy. Ty nam powiedz sobą. To co powiedziałeś jest wyznaniem cierpienia. Związanej z pewną niemocą. Niewykluczone, że twórczą...
Pamiętaj też (bo widzę, że zatarłeś ostatnie ślady pamięciowe prób naszych erystycznych sprzed 3 lat), że w rozmowie uczonej jest ktoś silniejszy i ktoś słabszy. A skoro tak, to - będąc silniejszym - oszczędź go, a będąc słabszym - oszczędź siebie.
Pozdrawiam...
 Andrzej Kleina
 Czwartek 30-11-2006

5871. 
Cała Polska aktualnie słyszy o filmie faszystowskim nagranym przez młokosów-kretynów.
A iławianie niech się dowiedzą, że w jednej z bibliotek w Iławie można wypożyczyć polskie tłumaczenie "Mein Kampf" Adolfa Hitlera.
Niech żyje Polska! Ale jaka?
 XXXX
 Iława, Czwartek 30-11-2006

5869. 
Odnośnie wpisu numer: 5865

Andrzej!

Nie dokazuj miły nie dokazuj
przecież nie jest z Ciebie taki cud
nie od razu miły nie od razu
pozna się na śmieciach prosty lud

Poza tym Lao Tse nam mówił:

Człek szlachetny widzi sprawy ze wszystkich stron
i nie kieruje się uprzedzeniami,
prostak widzi rzeczy jednostronnie
i kieruje sie uprzedzeniami

Delendam cetero...

Pustka JEST wszystkim
wszystko jest pustką
a pustogłowia myślą
iż wszystko co wiedzą
jest wiedzą...

 Wiesław Niesiobędzki
 Czwartek 30-11-2006

5866. 
Odnośnie wpisu numer: 5864

Stary! Nie czepiaj się siarczystego, gdyż on służy jako medium, zaś
sam poczytaj knigę i wspomnienie Nowickiego (ze stójki klawisza).
Kniga dostępna będzie podczas zjazdu prześladowanych (w przyszłą
sobotę 9 grudnia). Więcej się dowiesz.
To są jakieś jaja, a w nich nie siarka, jak pisze jeden głąb, tylko fosfor.
Pewno prowokacja rozwiązanego przez Maciarewicza WSI.
 owidiusz
 Środa 29-11-2006

5865. 
POZNAJ SAMEGO SIEBIE

Panom Kaliszowi i Żylińskiemu – z życzeniami wielu erekcji, również intelektualnych – ten tekst dedykuję... Dlaczego?

Radio, po publikacji mego felietonu pt. „Ludzi bez honoru się batoży”
(w całości niemalże poświęconego pustosłowiu Jerzego Kalisza), zareagowało bardzo nerwowo.

Zapraszam do lektury mojej odpowiedzi, odnośnik – poniżej.

 ANDRZEJ KLEINA
 http://www.nki.pl/news.php?id=1565&show=kleina
 Środa 29-11-2006

5864. 
Odnośnie wpisu numer: 5856

Hej kwasie! Weź się puknij w ten skwaszony łeb!
Porządny wygląd, przyjemne wrażenie, elegancki ubiór oraz kulturalne zachowanie to podstawowe zalety kandydata na agenta, kapusia
i donosiciela.
Żadne służby wywiadowcze, cywilne czy wojskowe – chcące odnosić sukcesy w zakresie realizacji zadań zlecanych im przez rząd – nie brały
i nie biorą na służbę ludzi nie sprawiających wrażenia przyzwoitych
i porządnych a do tego uczciwych i bogobojnych.
Kto bowiem chciałby się zabliźnić, do stołu zasiąść, do komitywy przypuścić i dusżę oraz umysł otworzyć przed obszczymurem czy łachudrą? (który na pierwszy rzut oka spełnia wszystkie kryteria
przez prosty lud wymagane od policyjneego kapusia).
 Wiesław Niesiobędzki
 Środa 29-11-2006

5863. 
Odnośnie wpisu numer: 5861

Mała! Będąc dość impregnowanym na zachwyty erotyczne różnych kobiet dotyczące mojej nie tylko, jak sądzę, powierzchniowej cielesności,
ale również mej głębi mrocznej, odpowiadam ci, mała:
... Widzisz mała jak to jest?
... Tyle serca, taki gest.
... I cóż masz z tego?
... Myśli kosmate. Nieślubne!

A tak na ciut bardziej poważnie, to naprawdę musi być parszywe uczucie: być nieudolnym, wiedzieć o tym, nienawidzić tego, i równocześnie wiedzieć, że ja to wiem, i nienawidzić tego, że wiem... Dasz sobie radę, mała, ze zrozumieniem tej frazy?

A jeśli chodzi o sny erotyczne, to najczęściej mają one charakter ukryty, symboliczny... Twój ma charakter obrazowo konkretny: „Chce mi się Kleinę!”. Cóż... wiele by chciało. Nie tylko we śnie. Ale uwierz! Stuła!
(nie myl ze stułbią!). Co pan Bóg złączył, człowiek nie winien rozłączać. Śledzisz jeszcze?

A w swym „schizoferniku” popełniłaś literówkę, mała (ba, i to nie jedną!).
To w psychoterapii też ma duże znaczenie. Uzupełnij brak i poproś mnie
o chwilę rozmowy intymnej, kolejnej. Może ci nie odmówię...

Spróbuję ci znaleźć właściwe miejsce w szyku, mała...

 Andrzej Kleina
 Środa 29-11-2006

5861. 
Droga redakcjo!
Chcę donieść, że nie czuję się bezpieczny.
Śni mi się po nocach Kleina.
Boję się.
On jest taki straszny.
Ratunku!

Droga redakcjo!
Już nie wiem czy jestem chłopem czy kobietą.
Z tego strachu.
Przed tym schizofernikim Kleiną.
 mała
 Środa 29-11-2006

5860. 
Odnośnie wpisu numer: 5856

Witam Państwa serdecznie.
Pozdrawiam redakcję Kuriera i czytelników Forum.

Smród się unosi nad Iławą, nie tylko polityczny, ale i chemiczny. Siarkowodór to przecież produkt gnicia jaj. W jajach są aminokwasy zawierające (S) siarkę, takie jak: metionina, cystyna, cysteina i chyba tryptofan. Rozkład wyżej wspomnianych substancji daje w efekcie lotny kwas (smród/syf) o wzorze H2S.

Podobne efekty mogą wystąpić w Radzie Miasta Iławy i na sali sądowej. Książka, o której pisze "kwas siarkowodorowy", już jest i mleczko ptasie się rozlało. "Słodkiego, miłego życia" Panie i Panowie!
 spirytus
 Środa 29-11-2006

5859. 
Iława rządzi województwem!
Piotr Żuchowski (PSL) jest wicemarszałkiem województwa.
Adam Żyliński (PO) jest członkiem zarządu województwa.
 ekipol
 Środa 29-11-2006

5858. 
Odnośnie wpisu numer: 5856

Wynurzenia szarego klawisza więziennego mogą okazać się funta kłaków niewarte - tym bardziej, że wynikają być może z osobistych awersji do pomawianego oficera i stąd przerysowane wyznania. Albo z osobistego niedowartościowania przez kierownictwo ZK, ze skrajnych poglądów na ustrój panujacy w kraju itp.
Skoro Pan Jerzy S.[...] został nawet tutaj przez Ireneusza Nowickiego wystawiony pod społeczny pręgierz, to należy oczekiwać wyjaśnień.
 owidiusz
 Środa 29-11-2006

5857. 
Odnośnie wpisu numer: 5853

"Kamieniec (pałac i ogród) trwał i żył 225 lat. Był świadkiem narodzin i śmierci kilku pokoleń ludzkich. Ileż kwiatów zapachów, ptasich śpiewów, spacerów, westchnień (...)".
PANIE ROBERT, nie tylko kwiaty, zapachy... Bądź pan łaskaw pamiętać jeszcze o strumieniach potu i łez wylanych przez całe pokolenia tyrających od świtu do nocy na te cacka chłopów pańszczyźnianych. Racz pan też pamiętać o tej niewielkiej rzeczce krwi przelanej przez poddanych Finckensteina w wojnach króla Prus, który wiernemu grafowi, prowadzącemu na zatracenie swych poddanych na polach bitew, nadawał w uznaniu zasług nie ordery bohatera ZSRR czy inne jakieś Virtuti Mi Nie Dali, lecz coraz to liczniejsze dobra z coraz to liczniejszymi poddanymi, których jedynym przeznaczeniem było pracować i umierać dla grafa z Kamieńca.
No i wreszcie przyszli ludzie w walonkach, jak pan to elegancko ujął i zrobili to samo panu Finckensteinowi, co on czynił swym poddanym, a także to, co jego rodacy byli uprzejmi najpierw zrobić tylu ludziom w walonkach. To się nazywa być może Nemezis, a być może "Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe".
Z życzeniami pomyślnego rozwoju pańskiej ukwieconej osobowości!
 Wiesław Niesiobędzki
 Środa 29-11-2006

5856. 
Ze wspomnień Ireneusza Nowickiego, wydanych we "Wspomnieniach internowanych w Iławie" z okazji obchodów 25-lecia stanu wojennego w Iławie, dowiadujemy się bardzo ciekawych faktów. Nowicki był wówczas zwykłym funkcjonariuszem w Zakładzie Karnym Iława. Czytamy:

"(...) Pierwszym oficerem politycznym był kpt. Marian Świąder. W 1984 roku zostal zastąpiony przez Jerzego S. [...], którego SB "schowała" do ZK w Iławie - przedtem działał w różnych zakładach pracy, a który zasłynął z daleko idącej inwigilacji wobec uczciwych bezpartyjnych funkcjonariuszy SW, a szczególnie wobec mojej osoby. Aktualnie na wysokiej "zasłużonej" emeryturze, dodatkowo radny miejski i członek Komisji Rewizyjnej w Iławie. W tym miejscu nie będę opisywal perfidnego, chamskiego zachowania oficera politycznego Jerzego S. [...] w stosunku do mojej osoby, gdyż wyglądałoby to na eksponowanie własnej osoby, a wypowieź ta dotyczy okresu internowania".

Ciekawe, aż niewiarygodne, że tak porządny człowiek okazał się zwykłym kapusiem. Czyżby plama na iławskiej Platformie Obywatelskiej?
Jak teraz zachowają się władze tej zacnej i ufnością cieszącej się partii?
 kwas siarkowodorowy
 Środa 29-11-2006

5855. 
Odnośnie wpisu numer: 5854

Eleonoro, jeszcze takiego elastycznego zawodnika bodaj nie miałaś...
 mysz (myszołów)
 Środa 29-11-2006

5854. 
Odnośnie wpisu numer: 5852

Jaki długi?
 Eleonora
 Środa 29-11-2006

5853. 
ZAPAŁKA

Kamieniec (pałac i ogród) trwał i żył 225 lat. Był świadkiem narodzin i śmierci kilku pokoleń ludzkich. Ileż kwiatów zapachów, ptasich śpiewów, spacerów, westchnień. Pewnego dnia przychodzi człowiek-kufajka z kanistrem benzyny i zapałkami. A gdzieś tam daleko w sejfie sądowym... księga wieczysta, gwarancja "wieczystego" posiadania "fortuny". Jak to dobrze nie znać przyszłości i żyć złudzeniami.
 Robert
 Susz, Wtorek 28-11-2006

5852. 
Dżojstik własny, sprawny, w dobre ręce oddam. Nieodpłatnie...
 mysz
 Wtorek 28-11-2006

5851. 
Odnośnie wpisu numer: 5848

DO SZANOWNEGO PANA NIESIOBĘDZKIEGO!

Spodziewałem się tej, nie innej odpowiedzi.
Czyli, że „(...) MACIEJA RYGIELSKIEGO, którego wybrano na stanowisko starosty, jest to samo, co było zasługą wielu innych starostów, burmistrzów, wojewodów, premierów i prezydentów itd. (...)”.
Dodam: z dawnych nawet lat, włącznie z epoką PRL-u. Tylko wydawało mi się, iż czasy niekompetencji mamy już za sobą, ale cóż...
Zastapiła ją demokracja...
Zamykam dyskusję na ten temat. Z szacunkiem, niżej podpisany...
 owidiusz
 Wtorek 28-11-2006

5850. 
Odnośnie wpisu numer: 5848

Pięknie napisane, naprawdę.
 ktoś tam
 Wtorek 28-11-2006

5848. 
Odnośnie wpisu numer: 5845

Owidiuszu, jeśli przybiera się imię poety z epoki rodzącego się Cesarstwa Rzymskiego, którego August za różne złośliwostki pod adresem władcy i jego rodziny przepędził z Rzymu aż na daleką Dobrudżę (nad Morzem Czarnym), to się powinno wiedzieć, że w myśl sentencji „Finis coronat opus” (Koniec wieńczy dzieło) najważniejszą i decydującą zasługą pana MACIEJA RYGIELSKIEGO, którego wybrano na stanowisko starosty, jest to samo, co było zasługą wielu innych starostów, burmistrzów, wojewodów, premierów i prezydentów, którzy w taki czy inny sposób, wbrew wysiłkom przeciwników oraz jawnej i skrytej opozycjii, zostali wybrani na stanowiska i urzędy. Czyli, wynikający z woli wyborców, fakt zdobycia stanowiska. Mawiali bowiem starożytni: „Vox populi, vox Dei” (Głos ludu, głosem Boga).
I zamiast rozdzierać szaty, co może pana narazić się na skwitowanie w rodzaju „psy szczekają karawana jedzie dalej” – lepiej nowo wybranemu staroście zadedykować słowa innego rzymskiego poety: „Quid, quid agis, prudenter agas et respicem finem”. Co się tłumaczy tak: Cokolwiek czynisz, czyń pięknie i patrz końca.
PS. Skleroza nie boli, za to trzeba czasem się nachodzić. Dlatego spieszę uzupełnić, że nomen omen cytowane przeze mnie słowa, dedykowanej panu staroście rzymskiej sentencji „Quidquid agis prudenter agas et respice finem”, są właśnie autorstwa tego poety, którego imieniem się pan podpisuje: Owidiusza Nazona.
 Wiesław Niesiobędzki
 Wtorek 28-11-2006

5845. 
Odnośnie wpisu numer: 5844

KOCHANY PANIE NIESIOBĘDZKI WIESŁAWIE!

Z szacunkiem do każdego człowieka, w tym - do Macieja Rygielskiego, odnoszę się bardzo.
Jednak proszę nam wyjaśnić jakie ma zasługi, by nagle zostać starostą? Czyżby kilka mandatów więcej (2) decydować miało o rekomendowaniu tej osoby na starostę? Zaiste, aż na tyle słaba kadrowo jest iławska PO, by zniżyć się do tej postaci. Szanowny Panie! Czyż nie są to żarty jakie
z godności stanowiska STAROSTY?
Należałoby zweryfikować osiągnięcia zawodowe. Dalej - wyksztalcenie, przygotowanie do urzędniczego tytułu, doświadczenie na urzędach, w samorządzie (pełnienie funkcji radnego i uporczywe kontestowanie Maśkiewicza to o wiele za mało).
No właśnie, szanowny Panie! Ten typ tak ma. Szydzenie z ludzi jemu nieprzychylnych, jak pozbawione szacunku wyżywanie się na radnym Dembku, który swego czasu na sesje przybył w mundurze polskiego kolejarza, że o innych już nie wspomnę.
Na koniec dodam, odnośnie mojej tożsamości. Proszę Pana kochanego! Jeszcze chwilę, a będę widoczny...
 owidiusz
 Wtorek 28-11-2006

5844. 
Odnośnie wpisu numer: 5835

Teraz już wiem! Owidiusz to nikt inny jak albo Maśkiewicz Junior Bogumił
albo inny - „mierny ale wierny” - fan exburmistrza Jarosława Maśkiewicza, któremu radny Rygielski był solą w oku, gdyż nieomal na każdej sesji Rady Miasta szydził z jego postępowania, wytykał mu niekompetencję, błędy, nieróbstwo itepe.
I stąd ta wściekła nagonka i bezsilna wściekłość w wydaniu jegomościa podpisującego się imieniem, zaś nieznającego nazwiska rzymskiego poety (żyjącego w czasach Oktawiana Augusta).
 Wiesław Niesiobędzki
 Wtorek 28-11-2006

5843. 
Odnośnie wpisu numer: 5841

Drogi Panie Czytelniku, zapewne przez nieuwagę przeoczył Pan, że stare wróciło zgodnie z zasadą, że historia lubi się powtarzać, lecz jej powtórki z reguły przybierają formę groteski.
Obecnie organy państwa nie tylko nie odsuwają od udziału we władzy i w życiu publicznym zwolenników przewrotów i rewolucji. Przeciwnie, po leninowsku i z bolszewicką pasją same zachęcają do rewolucji, czyniąc tym samym - przed czym przestrzegał Schopenhauer - szerokie pole do działania ludziom, którzy brak odpowiednich zdolności do sprawowania władzy, zastępują demagogią i szafowaniem obietnicami, których ani oni sami ani nikt inny nie będzie w stanie spełnić.
Patrz: czyny i słowa wicepremierów i ministrów: Leppera, Giertycha, Kalaty, Fotygi, Wierzejskiego, Gosiewskiego oraz 3 miliony mieszkań i setki kilometrów autostrad od pana prezesa Kaczyńskiego, 4 mosty przez Wisłę, stadion narodowy i metro od Kazia Marcinkiewicza, przystanek expressu PKP od Gosiewskiego etc, itp, itd.
Zwracam na to uwagę, drogi Panie czytelniku, nie dlatego, że chodzi mi o ustalenie kto z nas ma rację, lecz dlatego, że chodzi mi o Polskę, gdyż boję się, że czas dany Polakom przez Wielkiego Budowniczego na budowanie Polski, Polacy marnują na jej rujnowanie. A to właśnie już było i nie w latach, jak pan napisał 1944-89, lecz w XVIII w. i nieciekawie skończyło się w 1795 roku.
Proszę jeszcze raz uważnie przeczytać: „W dobrym państwie nie ma miejsca na działalność wywrotową, gdyż jego organy pilnują, by każdy pełnił czynności, do których pełnienia ma niezbędną wiedzę, umiejętności i predyspozycje, jednocześnie odsuwając od udziału we władzy i życiu publicznym zwolenników przewrotów i rewolucji, gdyż ci zawsze tworzą szerokie pole do działania, dla ludzi, którzy brak znajomości rzeczy i odpowiednich zdolności do sprawowania władzy, zastępują demagogią i szafowaniem obietnicami, których ani oni sami ani nikt inny nie jest w stanie spełnić”.
 Wiesław Niesiobędzki
 Wtorek 28-11-2006

5841. 
Odnośnie wpisu numer: 5837

Już tak było w latach 1944-1989. Mądremu dosyć.
 czytelnik
 Wtorek 28-11-2006

5839. 
Odnośnie wpisu numer: 5838

Od kelnera do milionera, proste jak tajna i świadoma wspólpraca z SB.
 Gajowy Marucha
 Wtorek 28-11-2006
Odp. 
Klasyczny przykład zmuszający do ingerencji cenzorskiej!
Dzięki twojej plugawej podłości, wpis poniżej (5838) trzeba
było częściowo ocenzurować, gdyż mielibyśmy do czynienia
z ewidentnym pomówieniem.
Uwagi z pouczaniem na temat... „Wolności Słowa” prosimy
kierować na adres naczelny@nki.pl
 moderator
 Wtorek 28-11-2006

5838. 
Pan Jan [...] wykupił firmę „Humdrex” Jerzego [...].
 informator
 Wtorek 28-11-2006

5837. 
Jak sądzicie, szanowne panie i panowie wypowiadający się na forum Kuriera – przed jakiego rodzaju państwem i rządami w Rzeczypospolitej ostrzegał nas Artur Schopenhauer zacytowanymi niżej słowami z jego rozprawy pt. „O dobrym państwie”?

„Dobre państwo to takie, w którym panują: ład, spokój, prawo i porządek, wynikające ze sprawnej administracji, ścisłego przestrzegania prawa, dobrej policji oraz przestrzegania zasady, aby ważnych funkcji społecznych nie wykonywali ludzie pozbawieni umiejętności i predyspozycji, lecz by każdą czynność państwową i samorządową wykonywał człowiek po temu zdatny. W dobrym państwie nie ma miejsca na działalność wywrotową, gdyż jego organy pilnują by każdy pełnił czynności, do których pełnienia ma niezbędną wiedzę, umiejętności i predyspozycje, jednocześnie odsuwając od udziału we władzy i życiu publicznym zwolenników przewrotów i rewolucji, gdyż ci zawsze tworzą szerokie pole do działania, dla ludzi, którzy brak znajomości rzeczy i odpowiednich zdolności do sprawowania władzy, zastępują demagogią i szafowaniem obietnicami, których ani oni sami ani nikt inny nie jest w stanie spełnić”.

Jednak niech się nie załamują ci, którzy odgadli. Im bowiem dedykuję słowa de Chamforta:

„Trzeba brać rzeczy od wesołej strony, przyzwyczajać się patrzeć na polityków jak na pajaców, a na społeczeństwo jak na deskę, po której ci pajace skaczą. Z tą chwilą wszystko się zmienia, poszczególne profesje, właściwe im próżnostki, odcienie ich u różnych ludzi, hultajstwa i szalbierstwa, wszystko robi się zabawne i człowiek żyje zdrów”.

 Wiesław Niesiobędzki
 Wtorek 28-11-2006

5836. 
Przegląd prasy

Co najmniej 200 osób uniknęło kary za popełnione przestępstwa. Ich sprawy nigdy nie trafiły do sądu, bo prokuratorzy ukrywali akta w domach lub za meblami w swoich gabinetach - alarmuje "Gazeta Wyborcza" w tekście "Prokuratorzy z Pszczyny upychali akta za szafą".
Krzysztof J., bogaty rolnik z małej wioski pod Pszczyną znęcał się nad żoną i dziećmi. Kiedy kobieta zawiadomiła policję, mąż zagroził, że ją za to zabije. Trzy lata temu prokuratura w Pszczynie oskarżyła mężczyznę o znęcanie się nad najbliższymi i groźby karalne. Grozi za to 5 lat więzienia. Rolnik do dzisiaj nie został ukarany. Nawet nie stanął przed sądem.
- Prokuratura nie przysłała nam takiej sprawy - poinformował pszczyński sąd. Z informacji "GW" wynika, że przypadek Krzysztofa J. nie jest jednostkowy. Prokuratura Okręgowa w Katowicach wpadła na trop największej afery w historii śląskich organów ścigania.
Pszczyńska prokuratura od dłuższego czasu miała słabe wyniki, niewiele spraw kończyło się wyrokami skazującymi, więc przełożeni zarządzili tam kontrolę. Kontrolerzy sprawdzali akta, rozmawiali z prokuratorami. Podczas jednej ze swoich wizyt w Pszczynie, w gabinecie jednego z prokuratorów zauważyli... akta wystające zza szafy. Gdy ją odsunęli, wsypało się jeszcze więcej dokumentów. To był tylko wierzchołek góry lodowej. Okazało się, że w ciągu pięciu lat prokuratorzy z Pszczyny ukryli przed sądem akta co najmniej 200 prowadzonych przez siebie postępowań. Dotyczyły m.in. fałszowania dokumentów, jazdy po pijanemu, gróźb karalnych, czynnej napaści na funkcjonariuszy i znęcania się nad rodziną. Sprawcy uniknęli kary, bo choć pszczyńscy prokuratorzy pisali akty oskarżenia i rejestrowali ich wysyłkę do sądu, to dokumenty nigdy tam nie docierały. Śledczy pakowali akta w kartony i wywozili do swoich domów lub wrzucali za meble w swoich gabinetach. Taki sam los spotykał akta zawierające dowody zebrane przeciwko podejrzanym i protokoły przesłuchań.
Przez pięć lat kierownictwo pszczyńskiej prokuratury zapewniało przełożonych z Katowic, że ukryte sprawy toczą się przed sądem. Część z nich prawdopodobnie się już dawno się przedawniła. W takim wypadku nie będzie ich można skazać.
 Wprost Online
 Wtorek 28-11-2006

5835. 
Odnośnie wpisu numer: 5833

Szanowni obywatele! Rzecz nie w tym, by pracować, a mieć stanowisko STAROSTY. Tego, dzięki demokracji i otumanionym wyborcom co plewę od ziarna odróżnic nie potrafią, dostąpił właśnie Rygielski.
Pewien postęp jednak obserwuję. Chciaż, jak ktoś zauważył, zbyt wielu
w radzie nauczycieli, jednak nie ma żadnego lekarza. I daj im Boże łaski
w zawodzie, nie w radzie.
Dobrze bynajmniej, że Kościół wyklucza księży, ponieważ mielibyśmy
w niektórych radach... konferencję episkopatu.
 owidiusz
 Poniedziałek 27-11-2006

5834. 
Odnośnie wpisu numer: 5821

O KURONIU SŁÓW KILKA...
(dedykacja dla Pana Niesiobędzkiego)

Zasługi więzienno-opozycyjne nigdy nie powinny być głównymi walorami polityków.
Jacek Kuroń stał się typowym przykładem idola-dyletanta, nagrodzonego udziałem w rządzie za opozycyjność. Dziadek Kuronia był w organizacji bojowej PPS (1905 r.). Twierdził, że PPS została "popsuta" po I wojnie, bo "szła z Piłsudskim". Uważał go za zdrajcę. A ojciec Kuronia jeszcze bardziej się radykalizował, został z PPS usunięty za żądanie jednolitego frontu z komunistami.
Młody Jacek Kuroń stał się fanatycznym komunistą, który miłość do partii i marksizmu doprowadził do granic niewyobrażalnej groteski. Dziewczynie swej wyznał: "Kocham cię prawie tak bardzo jak partię".
Po ojcu odziedziczył nałogowe bezbożnictwo. Jako instruktor wydziału harcerskiego ZS ZSMP – w ramach "pomysłu na ateizację" – dokładnie w Wielki Post zorganizował wielki bal przodowników nauki dzielnicy Żoliborz, wierząc, że jak młodzi zatańczą w Wielki Post, to szybko dojdą do... naukowego światopoglądu.
 kwas siarkowy
 Poniedziałek 27-11-2006

5833. 
Odnośnie wpisu numer: 5831

Fakt, Rygielskiego wiecej nie było w szkole niż był, bardziej udzielał się "politycznie". Sam sie przekona, że bycie starostą to nie tylko siedzenie za biurkiem, spotkania i rozmowy, ale codzienna praca i duuuuuuuuuża odpowiedzialność, a on nie ma do tego przygotowania...
 zawiedziony Dyzio
 Poniedziałek 27-11-2006

5832. 
Odnośnie wpisu numer: 5809 5750

Panie Wiesławie szanowny – po części można się z Panem zgodzić, ale tylko po części.
O ile bowiem warto złoić skórę fałszywym farbowańcom spod znaku np.
Komitetu Obrony Robotników (KOR-u) i pobliskim lisom pchającym się
na afisz męczeństwa (styropianowe odsiadki – z wpisem do akt), o tyle
nie można wrzucać całego zrywu „Solidarności” do jednego wiadra pomyj z napisem „hucpa”.
Panie historyk, tak się nie robi... Jeśli z przyzwoitością u Pana krucho,
to bądź Pan przynajmniej rzemieślnikiem!
 Sokrates
 Poniedziałek 27-11-2006

5831. 
Odnośnie wpisu numer: 5826

Prosze mi wybaczyć pewien wtręt: czy Rygielski to nauczyciel? Bądźmy poważni! On nigdy nie chciał być pedagogiem i trafił tam z przymusu, zaświadczając pracą w szkole. Kto z nim pracuje, dobrze wie w czym dzieło. On zawsze był "działaczem społecznym", co doprowadziło go, niesłusznie zreszto, do stanowiska starosty. Ale demokracja zawsze
była durna i pozostanie taka.
Do sprawy. Kto jest z nich jeszcze nauczycielem, a kto przemytnikiem? Przecież "kulawy" już w kiblu.
 owidiusz
 Poniedziałek 27-11-2006

5826. 
Odnośnie wpisu numer: 5818

No to mamy nową Radę Powiatu Iławskiego...
Klan nauczycieli, przemytnika i tych po podstawówce.
He he, ale mi "powiat"...
 zdruzgotany Dyzio
 Poniedziałek 27-11-2006

5825. 
Odnośnie wpisu numer: 5774 5801

Witam!
Ludzie, no niesamowite! [...] Takiej polewki dawno nie miałem z mutacji buraczanego radyjka :) Admin, podpisuje się [...][...] to pewnie chodzi
o Je..ną Ku..ę (czy jakoś tak) ten buras czyta forum Kuriera :) [...][...].
No coś niesamowitego :))) Jestem pełen podziwu dla buraka, że jednak [...].
Tak a propos, buraku i pajacu, wałkuj się :---)))) Nie będe więcej pisał
na twój temat, bo palantunio za bardzo dowartościowujesz sie, że ktoś
o tobie pisze. Jesteś żałosny :) [...].
 iławianin, lat 51
 Iława, Poniedziałek 27-11-2006
Odp. 
Bez przesady! Bez sensu schodzić do poziomu łże-radyjka.
Swego czasu redaktor naczelny Jarosław Synowiec mniej
więcej skomentował to tak:
„Szeleścicie jak wściekłe pudelki. Kto spuścił was ze smyczy?
Chłopcy bagienni i zapluci fekaliami, tchórzliwi mieszańcy...!!!
Wracajcie do swojego radyjka – i tam, na własny rachunek
(anonimowo a jakże!), dalej bez przeszkód wypluwajcie tony
plugastwa, wyzwisk, insynuacji i pomówień.”
Dźwięk w tonacji tamtych. My nie chcemy tego jazgotu tutaj.
 moderator
 Poniedziałek 27-11-2006

5824. 
CIĄG DALSZY II TURY DOGRYWKOWEJ

Na Wójta Gminy LUBAWA dogrywka w II turze odbędzie się w niedzielę
10 grudnia:
– Tomasz Ewertowski – ???? proc.
– Kazimierz Neuman – zrezygnował
– Lech Serwotko – ???? proc.
 KURIER

nki@nki.pl
 Poniedziałek 27-11-2006

5823. 
Odnośnie wpisu numer: 5821

Prawda w oczy kole, ty wtrętny gadzie.
Owidiuszu! "Pal go sześć!"
 ORMOWIEC
 Poniedziałek 27-11-2006

5822. 
Odnośnie wpisu numer: 5817

Tak po prawdzie prawdziwej, łaskawa pani, lepiej się przyznać, że nie było albo prawie nie było takich działaczy, którzy nie donosili jeden na drugiego, dzięki czemu SB wiedziała wszystko lub prawie wszystko o wszystkich. I dlatego teraz się tępi SBków nie za to, że byli SBekami,
ale za to, że dobrze wiedzą kto na kogo i za co donosił.
 Nazo
 Poniedziałek 27-11-2006

5821. 
Odnośnie wpisu numer: 5817

Panie niby Owidiuszu. Pańscy wspaniali sami się opluwają.
Vide: „Tu stoimy my, a oni tam gdzie ZOMO”, palenie kukły Wałęsy, plugawienie pamięci Kuronia, tępienie Michnika, prof. Bartoszewskiego, Chrzanowskiego itede. To dokładnie tak jak pan, który gdy brakuje argumentów do dyskusji, to pluje tym, czego ma pod dostatkiem: nienawiścią i prostactwem.
Radzę, zamiast podpisywać się nazwiskiem poety rzymskiego, wziąć się za czytanie księgi Hioba, tam pan znajdzie: „Zaiste głupca niszczą jego gniewy, prostaka jego zawiść uśmierca”.
 Wiesław Niesiobędzki
 Poniedziałek 27-11-2006

5820. 
Witam!
Jestem 888008 gościem na stronie Kuriera :)) Ładna liczba. Szkoda, że przegapiłem 888000 :) Trudno, poczekam na numer 888888, może jakiś bonus dostanę :)) Pozdrawiam.
PS. Aha, kaczorom puszczają nerwy po przegranej Bitwie o Warszawę,
to podobnie jak Jerremu z buraczkowej stacyjki łubu-dubu łub tuptup :))
(chociaż to duuuuuuuużo mniejszy kaliber).
Trzym sie Juruś pędzlaaaaaaaa! Wyluzuj chłopaku, bo ci się zmarszczki powiększą. I tak szacunku nie odzyskasz, bo go nigdyyyyyy nie miałeś,
no chyba że zastraszaniem sobie go zdobywałeś.
 iławianin, lat 51
 Iława, Poniedziałek 27-11-2006

5819. 
II TURA DOGRYWKOWA

Na Burmistrza Miasta i Gminy SUSZ
– Jan Sadowski ---------------------------- 2692 głosy (54,79 proc.)
– Krzysztof Pietrzykowski ------------------ 2221 głosów (45,21 proc.)
* różnica – 471 głosów (9,58 proc.)
* frekwencja – 50,43 proc.

Na Burmistrza Miasta i Gminy ZALEWO
– Bogdan Hardybała ------------------------ 1794 głosy (55,59 proc.)
– Andrzej Dawid ---------------------------- 1433 głosy (44,41 proc.)
* różnica – 361 głosów (11,18 proc.)
* frekwencja – 56,32 proc.

 KURIER

nki@nki.pl
 Poniedziałek 27-11-2006

5818. 
Dziś, w poniedziałek, ruszyli do pracy radni nowej kadencji 2006-10:
- Rada Powiatu Iławskiego (10:00).
- Rada Miejska w Iławie (13:00)
 KURIER

nki@nki.pl
 Poniedziałek 27-11-2006

5817. 
Odnośnie wpisu numer: 5816

"Nie było takich działaczy o których by SB nie wiedziała".
A jeżeli nie mogli ze strony moralnej nic im zarzucić, poza oczywiście "wrogim" działaniem politycznym, to szukali ułomności nawet
u inwigilowanych dzieci i żon.
Ohydny człowiek z forum, należy do wyjatkowych i okrutnych pogrobowców pewnej znanej i cuchnącej osoby z dawnej "Polityki"
a później "NIE". Tenże, podobnie jak tamten, opluwa tekstami ludzi "Solidarności".
Ale mało tego: wczoraj to kandydat do Rady Miasta Iławy z listy PO.
 owidiusz
 Poniedziałek 27-11-2006

5816. 
Odnośnie wpisu numer: 5809

Nie było takich działaczy o których by SB nie wiedziała [...].
 Elżbieta
 Poniedziałek 27-11-2006

5815. 
Odnośnie wpisu numer: 5813

Skoro tak się mają sprawy, to po cholerę w powiecie tworzy się taką koalicję. Z listy PSL powinien wejść za Zygmunta K.[...] następny w kolejności, czyli Pan Ryszard Jurkiewicz.
 Agent
 Poniedziałek 27-11-2006

5814. 
Odnośnie wpisu numer: 5809

Ciekaw jestem bardzo do której grupy zaszereguje Pan iławskich
działaczy "Solidarności", internowanych w tutejszym Zakładzie Karnym
13 grudnia 1981 roku?
 świeży
 Poniedziałek 27-11-2006

5813. 
Czy osoba przeciwko której toczy się w Sądzie Rejonowym w Iławie rozprawa o mobbing, a także pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie dochodzenie o przestępstwo gospodarcze - może ubiegać się
o fotel wicestarosty? Te dane powinien potwierdzić obecny zarząd Zakładów Przemysłu Ziemniaczanego.
 Henrych
 Poniedziałek 27-11-2006

5811. 
Odnośnie wpisu numer: 5809

Wypchaj panie "opowieściami literackimi" swoją skórę. Kolejny raz rozmówcom na forum, szczególnie o desydentach, rzuciłeś tekst jak rzeźnik surową koniną o pieniek. Widzę, że nawet zaglądałeś im do łóżek, sprawdzając z kim spali.
Przejrzyj kolejne łóżka we własnej sypialni z kim ty spałeś...
 ORMOWIEC
 Poniedziałek 27-11-2006

5810. 
Odnośnie wpisu numer: 5809

Panie Wiesławie, czy mógłby Pan przedstawić w zarysie sylwetki lokalnych iławskich dysydentów z lat 1980-81...?
Pozdrawiam.
 czytelnik Pańskich książek
 Poniedziałek 27-11-2006

5809. 
Odnośnie wpisu numer: 5785 5786 5799

Szanowni forumowicze. Odpowiadam po kolei.

Facet o nazwisku Niesiobędzki jest tym, za kogo się podaje. Chcecie wiedzieć o nim więcej, bardzo proste, wystarczy w wyszukiwarce Google klinknąc jego imię i nazwisko lub kupić w księgarni jedną z jego siedmiu książek i przeczytać zamieszczoną tam notę biograficzną.

A wy - Panie Świeży i Pani Elżbieto - kim wy jesteście?

Także Pani, pani Ziuto droga, jeśli chce pani porozmawiać o dysydentach a w dodatku tych wspaniałych, to ich nazwisk nie ujrzy pani w żadnej gazecie, a tym bardziej na liście Wildsteina, gdyż oni to co robili, to robili nie dla orderów i stanowisk czy poklasku gawiedzi, a tym samym do wiadomości SB, lecz dla sprawy, a jeśli tak, to musieli pozostawać w całkowitym ukryciu.

Niech mnie więc pani nie rozśmiesza swoimi opowieściami o tych "wspaniałych dysydentach", ukrywających się nocą w spiżarniach i sypialniach dzielnych kobiet, których mężowie pracowali w tym czasie na nocnych zmianach...

Chyba że zna pani jakiegoś, który po 1989 roku nie wyprocesował sobie kilkuset milionów odszkodowania za to, że musiał się ukrywać i był prześladowany przez władze PRL lub który nie przyjął stanowiska rządowego należącego mu się za to, że był internowany.

I tu kryje się tajemnica braci Kaczyńskich właśnie. Chłopaki jechały w 1982 roku tramwajem z wykładów na UW do swojej mamy na obiad. Zauważył ich stojący na tylnym pomoście Bujak, przebrany za konduktora. "Co robicie chłopaki?" zawołał. "Ukrywamy się" usłyszał w odpowiedzi i wyskoczył jak oparzony z tramwaju.
 Wiesław Niesiobędzki
 Poniedziałek 27-11-2006

5808. 
Odnośnie wpisu numer: 5800

Ochoo, Nosowicz dziękuje wyborcom... To nie w jego stylu. Pewnie znów ustawia żagiel w tej swojej krypie, żeby załapać się choćby na tę nogę
od miejskiego koryta, znaczy - pokonać kolejną z opisywanych przez
niego burz...
A tak podsumowując: ale się na nim społeczeństwo poznało, jak pięknie go olali! Brawo! A dla niego 16 szczerych ("ha-ha-ha"!) tyle co lat w samorządach... Wymarzonych, na szczęście.
 go znający
 Poniedziałek 27-11-2006

5805. 
Odnośnie wpisu numer: 5802

Znowu Sadowski burmistrzem Susza. Nieeee, znowu układy.
Eeee tam, nie wierze już nikomu. Wszystko do d...
 suszak
 Niedziela 26-11-2006

5804. 
Odnośnie wpisu numer: 5775

A drugie "pół" spotkacie w Londynie, resztę w lutym zobaczę w Dublinie.
Jak długo jeszcze?
 Seweryn
 Niedziela 26-11-2006

5803. 
BOGDAN HARDYBAŁA wraca na burmistrza Zalewa!
Wreszcie koniec Andrzeja Dawida i wpływów Morąga!
 Jasiek
 Niedziela 26-11-2006

5802. 
JAN SADOWSKI ZNÓW BURMISTRZEM SUSZA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gratulacje!
I kto teraz jest mądry?
Współczucie dla tych, którzy spalili za sobą mosty.
 Kasia i Ania z rodzinami
 Niedziela 26-11-2006

5801. 
Witam!
Ho ho ho ho, jakaż napnięnta atmonsfera na forjum siem pojawniła. :-)) (słownik "Masowego" użytku).
Radyjko buraczane, poziomu właściciela Jerzyka [...][...][...] znowu
wyobraźcie sobie (po raz 4. na pewno) puściło wywiad z "Masą". :-))
He he he, to nawet płyty z muzykom im się "skończyły" że nie mają już
co puszczać??? Ale miałem polewkę jak od 6:05 rano (w niedzielę). "Masa" powtarzał za pajacem dżojstikiem: "estem newynny, estem newynny, a pinięndze to nie zginęli...".
Kłamstwo wielokrotnie powtarzane zamienia się w prawdę (podobno).
Co za porażka, dżojstik, ty buraku! Nie pomagaj się wysłowić "Masie",
bo on ponoć ma studia skończone (WUML ?).
Jerzy, tyle starań a i tak pryncypała ci odstrzelili, to i ci gul tera skacze?
 zniecierpliwiony iławianin, lat 51
 Iława, Niedziela 26-11-2006

5800. 
Odnośnie wpisu numer: 5794

Witold Nosowicz kolejny raz poniósł sromotną porażkę wyborczą. Nawet patronat PiS-u nie pomógł mu.
Jak się nie mylę, to facet zaliczył już 16 lat upartego startowania. I nigdy nawet nie zbliżył się do mandatu radnego (nawet osiedlowego czy innego działkowego), o poważniejszych stanowiskach już nie wspominając...
Może pora już, panie, co nieco wyciągnąć wnioski i spoważnieć.
 kolega
 Niedziela 26-11-2006

5799. 
Odnośnie wpisu numer: 5750 5786

Panie Wiesławie, od wielu lat czytam Pana teksty w Kurierze, ale... tym razem chyba przeholował Pan. Jak Pan śmie nazywać „hucpą” zjazd
w Iławie naszych wspaniałych dysydentów? Czy Pan oszalał na starość?
 Ziuta
 Niedziela 26-11-2006

5797. 
Odnośnie wpisu numer: 5788 5787

Drogi Moderatorze, obaj dobrze wiemy, że o żadnym pomawianiu
nie było mowy. To forum preferuje tylko "jedną słuszną prawdę".
 Radosław Kamrowski
 Niedziela 26-11-2006
Odp. 
Szanowny Panie Radku, proszę nie wypowiadać się w imieniu
moderatora, bowiem moderator nie bierze udziału w żadnym
„obaj dobrze wiemy”.
Wypowiedź nr 5787, ocenzurowana od słowa „postscriptum”,
była klasycznym pomówieniem.
 moderator
 Niedziela 26-11-2006

5796. 
Odnośnie wpisu numer: 5794

Serdecznie dziękuję działaczom PiS-u, że nie zdołali zauważyć mojej zacnej i zasłużonej osoby, ideowo bliskiej poglądom solidaryzmu i sprawiedliwości, pomijając w propozycji kandydowania do jednej z rad. Ich nieuwaga oszczędziła mi wstydu, zważywszy na niskie loty tej partii w ostatnich wyborach iławskich.
 ORMOWIEC
 Niedziela 26-11-2006

5795. 
Odnośnie wpisu numer: 5793

Gratuluję Panu Krzysztofowi Harmacińskiemu zwycięstwa w wyborach.
Powodzenia w życiu osobistym.
 XXXX
 Niedziela 26-11-2006

5794. 
Serdecznie dziękuję za udział w wyborach oraz za głosy oddane na PiS
i moją osobę. Gratuluję wyników moim konkurentom, Aleksandrze Skubij oraz Włodzimierzowi Ptasznikowi. Życzę naszej Iławie sukcesów pod rządami nowego burmistrza!
 Witold Nosowicz
 Niedziela 26-11-2006

5793. 
„WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ I LEPIEJ!”
Nasze hasło jest i będzie aktualne nie tylko w czasie kampanii wyborczej. Serdecznie dziękuję za zaufanie i głosy oddane na mnie oraz cały nasz komitet „Wspólna Gmina”.
 Krzysztof Harmaciński, Wójt Gminy Iława
 Niedziela 26-11-2006

5792. 
PODZIĘKOWANIE:
Wszystkim mieszkańcom miasta i gminy KISIELICE, którzy w wyborach
12 listopada obdarzyli mnie swoim zaufaniem i oddali na mnie swój głos
– składam serdeczne podziękowanie.
 Tomasz Koprowiak, Burmistrz Kisielic
 Niedziela 26-11-2006

5791. 
Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy udzielili mi poparcia w wyborach na Wójta Gminy Iława. Panu Krzysztofowi Harmacińskiemu gratuluję zwycięstwa. Gratuluję również radnym, którzy uzyskali mandat do zasiadania w Radzie Gminy Iława.
 Andrzej Dzieniszewski
 Niedziela 26-11-2006

5788. 
Odnośnie wpisu numer: 5787

Ocenzurowanie mojej wypowiedzi diametralnie wypacza jej sens!
Pozdrawiam.
 Radosław Kamrowski
 Niedziela 26-11-2006
Odp. 
Panie Radku, proszę pisać tak, żeby nikogo nie pomawiać,
i nie będą potrzebne nożyczki, sens pozostanie niewypaczony.
Pamiętajmy: odpowiedzialność prawną ponosi i tak redakcja.
 moderator
 Niedziela 26-11-2006

5787. 
Odnośnie wpisu numer: 5782

Panie "Bolo", jesteś fikcją, zjawą, marą czy innym jakimś metafizycznym wynalazkiem. Pytanie tylko: dlaczego? Może się pan wstydzi swojego prawdziwego nazwiska. Może "Bolo", bo może tak jest łatwiej - zero odpowiedzialności, a może przyzwyczajenie ze starych dobrych czasów. O.Ź.I. BOLO, jak to dumnie brzmi. [...]
Moje personalia są prawdziwe, ja się nie mam czego wstydzić!
Pozdrawiam wszystkich normalnych, niezależnie od opcji.
 Radosław Kamrowski

radkam@interia.pl
 Niedziela 26-11-2006

5786. 
Odnośnie wpisu numer: 5750

Zejdź z Forum Panie Niesiobędzki!!! Co z Pana za historyk, który zjazd
internowanych w stanie wojennym nazywa "hucpą". Mniej niż zero.
 Elżbieta
 Niedziela 26-11-2006

5785. 
Odnośnie wpisu numer: 5778

Kim jest facet o nazwisku Wiesław Niesiobędzki? Jaki jego zawód?
Jego język jest okropny. [...]
 świeży
 Niedziela 26-11-2006

5784. 
Odnośnie wpisu numer: 5773

Proszę powiedzieć, kto w czasach PRL, a nawet u jego schyłku, mógł
zostać postawiony na stanowisko choćby zastęcy dyrektora szkoły, nie
mówiąc o prodziekanie uczelni. Potem otrzymać paszport, by wyjechać
na staże naukowe na Zachód lub nawet na doradcę naukowego firm zagranicznych i etcetera...!!! Albo wyjątkowo układny gość mógł nawet
nie należeć do partii PZPR (już praktykowano takie postępowanie) lub... Proszę sobie dopowiedzieć. Czasy PRL nie skończyły się w 1990 roku,
a trwały co najmniej do rządów Millera.
Ciekawe... I proszę mi wyjaśnić: jak to sie stało, że w urzędzie iławskim,
za Jarosława Maśkiewicza rządów, ląduje spadochroniarz? Nie będę panu wskazywał palcem.
 kwas siarkowy
 Niedziela 26-11-2006

5783. 
Odnośnie wpisu numer: 5773

Ormowcze!
Nie przesadzaj z tym swoim ukochanym Maśkiewiczem, bo większego bankruta nie było i już nie uświadczysz w Iławie po wsze wieki...
 Socrates
 Niedziela 26-11-2006

5782. 
Odnośnie wpisu numer: 5776 5774

BOLO jest nikim, cieniem i fikcją - jak twoje personalia.
Piszesz: "Będziemy mogli (...)". Wy?! Czyli kto?! Święta Inkwizycja?!
Ty w spółce radyjkowej z Jerzym Kaliszem i Arkadiuszem Dzierżawskim!?
Najpierw jeszcze raz przeczytaj o co zapytałem we wpisie 5774.
 BOLO

bolo333@op.pl
 Niedziela 26-11-2006

5781. 
Co wejde na forum to Niesiobedzki, jak wlacze zelazko to radyjko nadaje.
 wymiotnik
 Niedziela 26-11-2006

5780. 
Odnośnie wpisu numer: 5741

Policjanci, prokuratorzy, sędziowie.
Wszyscy oni są teraz podejrzani w temacie tego mafioso "Kulawego"
z Kisielic. Jak to możliwe, że jeden chory człowiek przez wiele lat
robił dosłownie co chciał, a Temida udawała, że jest niewidoma!
 Ziobro
 Niedziela 26-11-2006

5779. 
Odnośnie wpisu numer: 5774

Panie Bolo, tyle hałasu o nic, a przecież na wszystkie tak pana intrygujące pytania z łatwością może pan uzyskać wyczerpujące odpowiedzi. Wystarczy tylko poprosić redaktora Synowca, by zlecił
swoim bystrym reporterom przeprowadzenie wnikliwego dziennikarskiego śledztwa!
Dodatkowo, panie Bolo, dzięki pańskiej obywatelskiej postawie i bezinteresownej - jak mniemam - dociekliwości, przeniesione zostaną na nasz dziewiczy iławski grunt stosowane - z dużym powodzeniem przez rząd IV RP, wynalezione jeszcze przez carską ochranę i jej opryczników - metody gnojenia wszystkich i wszystkiego, co zagrażało interesom samodzierżawia i godziło w Majestat Jego Imperatorskiej Mości.
 Wiesław Niesiobędzki
 Niedziela 26-11-2006

5778. 
Odnośnie wpisu numer: 5773

Biedny Ormowcu, tyle warte twoje plugawe rewelacje, ile warta była organizacja, za której nazwą dumnie skrywasz swoją zalęknioną duszyczkę i służalczą donosiciela twarz.
 Wiesław Niesiobędzki
 Niedziela 26-11-2006

5776. 
Odnośnie wpisu numer: 5774

Kim jest "BOLO"? Oto jest pytanie, może podpiszesz się z imienia i nazwiska. Będziemy mogli przeanalizować twoje pochodzenie i układy!
 Radek Kamrowski
 Niedziela 26-11-2006

5775. 
„Zarób i wydaj w Iławie...”.
Ciekawe dlaczego dziś pół Iławy widziałem w olsztyńskiej „Alfie”? :-)
 weekendowo wolny
 Sobota 25-11-2006

5774. 
Dlaczego RADIO RATUSZ od 4 lat całkowicie milczało na temat kłopotów z prawem burmistrza Jarosława M. (pseudonim "Masa"...). Dlaczego chroniło swojego pupilka związanego z iławskim SLD? Dlaczego cisza w eterze na temat uczynków Maśkiewicza panowała nawet w momencie ogłaszania wyroku II instancji w Elblągu? (6-11-2006).

Komu służy radiowęzeł propagandy?

Kim jest naczelny redaktor radia Jerzy Kalisz? Skąd pochodzi
i jak wylądował w Iławie po stanie wojennym i upadku PRL-u?
Czym, oprócz nauki, zajmował się na studiach?

W jaki sposób na początku lat `90 wszedł w posiadanie miejskiego
"Radia Iława"? Jakim sposobem zdobył koncesję radiową z KRRiT?

Kim jest i skąd się wywodzi spiker radia Arkadiusz Dzierżawski?
Co łączy go z komunistycznym reżimem i jego „elitami” lokalnymi.

Coming soon.

 BOLO

bolo333@op.pl
 Sobota 25-11-2006


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 173 174 175 ... 344 345 346 347 348 349 350 351 352 ... 365 366 367 ... 385 386 387 następna ] z 387



102487042



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.