Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

23082. 
Czy ktoś dojeżdża do pracy z Biskupca Pomorskiego do Iławy w godzinach
10-18 ?
 anik

aniarudnicka9@wp.pl, lat 44
 Iława, Środa 04-05-2011

23081. 
Odnośnie wpisu numer: 23080

Zajmę głos również ws. roślinności, którą posadzono vis a vis ekranu na Obwodnicy Południowej oraz przy Kopernika.
Piękne buki (wąskie), chyba lipy. Już dorodne w drewnianych obejmach.
Robota zrobiona dobra, wydatek pewno niemały. Ale czy firma opiekująca
się podlewa te nowe drzewa? Ciekawostką jest chyba metoda podlewania
za pomocą żółtych plastykowych rurek doprowadzonych do korzeni drzew.
Ciekaw jestem kto je podlewa, gdyż stan owych roślin nie jest za ciekawy.
Pewno za rok okaże się podobnie jak w centrum, iż nich przetrwa. Wiosną
obsadzono bukami wyremontowaną Dąbrowskiego. Jak wiem klimat się
ociepla i jest bardzo sucho. Czy są ludzie, którzy pilnują ich podlewania?
 menda społeczna
 Iława, Środa 04-05-2011

23080. 
Głupota i brak jakiejkolwiek wyobraźni urzędników dały skutek, wcale
nie mrozy zimowe.
Jak Państwo widzą w centrum Iławy posadzono tzw. drzewka, które
nie są drzewami a ich substytutami, czyli zmodyfikowanym w drodze selekcji biologicznej przeszczepami w laboratorium, a nawet mutacji genetycznej, a są drzewo-podobnymi roślinami doniczkowymi. Tak tak! Doniczkowymi, gdyż wymagają bardzo specyficznej pielęgnacji, czyli traktowania jak kwiat w doniczce. Muszą być podlewane co najmniej raz w tygodniu.
Owe substytuty nawet w dwóch pierwszych latach życia nie dawały się złym warunkom klimatycznym, rozrastając się, osiedlały się na nich drobne małe ptaszki, których gniazdka odkryły się, kiedy opadły liście. Drzewka zostały też otoczone drogimi z metalu kutymi otoczkami, dla bezpieczeństwa i ozdoby. Jednak dostęp wody do ich korzeni jest znikomy, proszę samemu ocenić.
Dziś naliczyłem 8 sztuk całkowicie suchych, a kolejne padną niebawem.
Jak sądzę firma "EKO", która zajmuje się tym terenem zaniedbała podlewanie lub ludzie ją prowadzący nie mają pojęcia o pielęgnacji takich drzewek.
Ale jakże mogło tu inaczej być skoro nikt z ratusza odpowiedzialny za "pilnowanie" zieleni w mieście nie rozumie, nawet nie wie, że do niego należeć winien ogląd i zważanie na to, co z iławską zielenią się dzieje, bo jest ZIELONY z gruntu i wykształcenia.
Raz jeszcze zadaję pytanie: czy to jest rządzenie i gospodarowanie, czy udawanie gospodarza. Nie obrażajcie się urzędowi interpynenci na krytykę. Ale czy stać was na to? Nie sądzę.
 menda spoołeczna
 Środa 04-05-2011

23079. 
To co działo się we wtorek 3 maja na stadionie w Bydgoszczy przekracza tajfun. Tsunami tego nie potrafi, czego dokonają bandy wandali, ustawieni tylko i wyłącznie na demolke dla adrenaliny.
Ich nie interesuje kara. Wiedzą, że nasze państwo jest słabe, zaś rządu nie ma. Kolejne obiecywanie, że skończymy z tym. Jednak nie skończą, gdyż zwykle boją ruszyć tej brutalnej masy debili, za którą stoją prawnicy obrony praw człowieka. Bez zmiany postawy wobec zwyrodnialców, nie mamy szans. A Euro tuż tuż. Jeśli komuś zdaje się, że na ME przyjedzie inny kibic, ułożony, to jest w błędzie.
Na stadionie w Bydgoszczy zniszczono nawet przyrządy lekkoatletyczne, wyjątkowo drogie przyrządy. Straty są wielomilionowe. Tego jeszcze nie było. Ale policja zapewniała, że sprawę kibiców i bezpieczeństwa mają pod kontrolą. Podobnie jak polski rząd PO ma pod kontrolą gospodarkę...
 swój
 Środa 04-05-2011

23078. 
Mamy więc majowy nawrót zimy.
Za chłopaka, będąc uczniem LO (1964), ćwiczyliśmy pokazy stadionowe
stadem chłopaków. Ze dwa tygodnie na małej salce LO, a ostanie 2 dni wyszedł z nami prof. Gierszewski na stadion IKS. Kazał nam na miejscach gdzie kto stał na murawie znaczki białe zostawić, by 1 Maja na swoje miejsce równo trafić.
I spadł taki śnieg jak dziś w Szklarskiej Porębie i Karpaczu. Komitet PZPR odwołał nasze pokazy i nakazał, abyśmy rozjechali się do domów.
 Bronek z Boreczna
 Wtorek 03-05-2011

23077. 
Panie Bogdanie Pawłowski, burmistrzu Prabut, a jak to było z imprezą
na 1 maja pod urzędem?
Policji nikt nie mógł znaleźć, gdy nawalony gość zamiast grajków szalał
na scenie...?
 Leo
 Poniedziałek 02-05-2011

23076. 
Odnośnie wpisu numer: 23075

Jolu masz rację.
Flagi uliczne są takie blade, niewyprasowane, wyglądają jakby spłowiałe. Gospodarza ręki nie widać.
Ale dziś zauważyłem nagle flagi nowe, czyste, pełni koloru - w oknach
bloku przy ulicy Królowej Jadwigi, tego naprzeciw rybiarni oraz drogerii.
Niesłychane.
Jak w żadnym innym domu w Iławie, flagi narodowe i kościelne (żółte) wywieszono tam w 12 oknach. [...]
 Mały Polak
 Poniedziałek 02-05-2011

23075. 
Odnośnie wpisu numer: 23071

Spacerując głównymi ulicami miasta [Iławy] widzę flagi państwowe na każdym słupie.
Tylko, może ja odnoszę takie wrażenie, ale są one różowo-czerwone (szczególnie na wysokości Domu Rzemiosła). Prawdopodobnie kolor
czerwony puścił farbę podczas prania. Nie wygląda to dobrze.
 Jola
 Poniedziałek 02-05-2011

23074. 
Odnośnie wpisu numer: 23071

A w Suszu tendencja zwyżkowa z wywieszaniem flag państwowych.
Ale do takich Prabut to się umywamy. Widać - inne województwo,
inny stan patriotyczny, może wpływ innego zwisu u klamki obcej...
 flagomistrz
 suszzzzz, Poniedziałek 02-05-2011

23073. 
Odnośnie wpisu numer: 23067

Badania profilaktyczne są na koszt oczywiście pracodawcy. Art. 229 §6
Kodeksu Pracy. Proszę więc pracodawcy dostarczyć rachunek od lekarza.
 kadrowy
 Poniedziałek 02-05-2011

23071. 
Na ilu prywatnych domach i mieszkaniach wywieszono Flagę Narodową?
Policzcie! W mojej okolicy są 4 bloki, 100 mieszkań, a flagi ledwo dwie!
...
Polacy są jednak narodem pozbawionym korzeni i tożsamości. Niestety, nawet święty Jan Paweł nie pomoże i nie naprowadzi na właściwą drogę.
 Polak mały
 Poniedziałek 02-05-2011

23070. 
Odnośnie wpisu numer: 23068

Szkoda, że brakuje w archiwum przemówień pierwszomajowych. M.in.
takich, w których Towarzysz Wiesław przestrzega: "Każda zepsuta snopowiązałka to woda na młyn zachodnioniemieckich imperialistów..."
 ORMOwiec
 Poniedziałek 02-05-2011

23069. 
Odnośnie wpisu numer: 23064

Iława na majówkę zamarła, a ICK śpi. Czemu nie ma żadnych imprez
dla mieszkańców i turystów? Tak to się rozpoczyna sezon?
 zainteresowany
 Niedziela 01-05-2011

23068. 
Odnośnie wpisu numer: 23062

Jak przemawiał Władysław Gomółka do "jaśnie oświeconych ciemniaków".

Fragmenty trzech przemówień z różnych okresów gomułkowszczyzny:
- popaździernikowe wystąpienie partyjne (1956)
- światopoglądowo-ideologiczna połajanka (1966)
- pomarcowa deklaracja lojalności wobec ZSRR (1968)

Posłuchajcie! (2:12) http://www.youtube.com/watch?v=6z4TSsLu1yk
 ORMOwiec
 Niedziela 01-05-2011

23067. 
Kto pokrywa koszty badań lekarskich w zakładzie pracy?
Ja pracuję w zakładzie pracy chronionej "Feniks", sama pokrywam koszty badań okresowych. Czy to jest zgodne z prawem?
 seniorita
 Niedziela 01-05-2011

23066. 
Odnośnie wpisu numer: 23062

W takim razie, pani Renato, wszyscy w Iławie umrzemy ze strachu.
 Eskulapski
 Niedziela 01-05-2011

23065. 
O co tutaj biega?
Kadafi zabija - morderca niewinnych ludzi.
NATO zabija - wszystko okay.

"Rzecznik libijskiego rządu poinformował w telewizji państwowej, że w dom, w którym znajdował się Muammar Kaddafi z rodziną, uderzyły co najmniej trzy rakiety. W ataku zginął najmłodszy syn libijskiego przywódcy, 29-letni Saif al-Arab Kaddafi. Zginęło także trzech wnuków Muammara Kaddafiego. On sam i jego żona nie ucierpieli. To był cywil i student, który uczył się także w Niemczech"
 kuzyn_nataszy
 Niedziela 01-05-2011

23064. 
Czy ma ktoś może informacje o imprezach, jakie być może będą
organizowane w Iławie i okolicy 1-3 maja? Co jest godne uwagi?
 Tom

tomekela6@wp.pl
 Niedziela 01-05-2011

23063. 
Całkiem niedawno "Rembud" wybudował nowy budynek mieszkalny naprzeciw sanepidu przy ul. Sienkiewicza w Iławie (koło stadionu i internatu liceum), a już zostały dostawione rusztowania do balkonów, wygląda to na remont, widocznie coś jest nie tak.
 Anna
 Sobota 30-04-2011

23062. 
Nie wiecie Państwo jakie atrakcje muzyczne przygotował na tegoroczne
"DNI SUSZA" szano Pan burmistrz Pietrzykowski z Platformy Kolesiów?
Słyszałam, że zaprosił zespół "FULL BAYER" i będą nam bajerzyć przed
wyborami do ucha...
Czy ktoś jest w stanie mi tutaj potwierdzić, że będzie ten zespół? [...]
 Renia Burczykowa z Londynu
 Sobota 30-04-2011

23060. 
Odnośnie wpisu numer: 23056

Anty-bolszewiku!
Ja tu w tym kryminogennym teatrzyku Tuska nie dostrzegam precedensu. [...] Wałbrzych jest we władaniu Grzegorza Schetyny. Cóż takiego jeszcze wysmażono w okresie tej zadziwiającej "kariery" Grzegorza?

1. Sawicka
2. Misiak
3. afera hazardowa
4. fałszerstwa wyborcze

POnieważ marszałek sejmu chciał ostatnimi czasy zagryźć Donalda po raPOrcie MAK, to i nie dziwota, że taki wyrok wszem i wobec ogłoszono.
 objaśniacz
 Piątek 29-04-2011

23058. 
Mimo tragedii pod Mirosławcem i potem Smoleńskiem, kiedy całą ferajnę rządowe ministerstwo MON zapakowało do jednego pudła na zagładę -
dziś nauka nadal pozostaje w lesie.
W niedzielę do rządowego samolotu, też pudła, znów pakują marszałków, generałów i premiera Tuska na czele - i lecą do Watykanu.
Polacy to jednak durnie. [...]
 Polak mały
 Piątek 29-04-2011

23057. 
Odnośnie wpisu numer: 23055

Masz rację, piłka to kasa. Zgoda! Oby nie lewa i niezasłużona kasa. Dlatego też dopowiem to, czego nie uwzględniłem w wypowiedzi poniżej.

Liczenie na kasę, o jakiej myślą nasi piłkarze z działaczami, w takiej biedzie jak iławskie środowisko gospodarcze, należy do urojeń ciężkiej głowy. Oczekiwanie i montowanie II Ligi piłkarskiej w Iławie, nie należy
do racjonalnych pomysłów, zważywszy na zaniedbywanie poziomu kształcenia młodzieży szkolnej.

By normalnie funkcjonowała III-II liga, potrzebna jest kasa minimum
500 tys. złotych. Pożyczanie od budżetu miasta kwot na podtrzymywanie a raczej dogorywanie życia drużyny senioralnej nie jest pomysłem ani dobrym, ani tym bardziej rozwojowym. Są jeszcze w Polsce miasteczka,
w których rządzącym nie opadły emocje na tle tzw. promocji miasta przez piłkarstwo, hojnie asygnując potężne kwoty z budżetu, o jakich marzą nasi działacze (pod presją jakoby społeczną).

I dodam. Jeżeli w IKS uparcie nie trwałby Pan Paluszewski Kazimierz, Iława miałaby spokój z nieustannym gawędzeniem o wpływie mizernego piłkarnictwa na rozwój społeczny i kulturowy całego miasta.

Teraz zwrócę się do szanownego interlokutora, który wymawia mi dlaczego nie startuję na Prezia IKS. A to dlatego, że jedną ręką likwiduję II ligę, a pozostaję za rozwojem talentów do wieku juniora łącznie i co zdolniejszych przekazuję mocnym klubom polskim, nawet europejskim. Jednak taki pomysł nie ma u nas racji bytu, a nasi działacze [...] wysłaliby mnie na najchętniej od razu psychiatrię.
 stara morda z IKS
 Piątek 29-04-2011

23056. 
PLATFORMIE UDOWODNIONO USTAWIANIE WYBORÓW!
Sąd Okręgowy unieważnił wybory samorządowe w Wałbrzychu!

Bezprecedensowy w historii Polski wyrok sądowy unieważniający II turę wyborów lokalnych w Wałbrzychu wygaszający mandat prezydenta miasta Piotra Kruczkowskiego (PO).
Udowodniono istnienie specjalnej grupy, która na masową skalę kupowała głosy na rzecz działaczy Platformy Obywatelskiej.

TUSKU MUSISZ!
 anty-bolszewik
 Piątek 29-04-2011

23055. 
Odnośnie wpisu numer: 23053 23054

Kolego opisujący sytuacje w iławskiej piłce.
Uważam, iż skoro znasz te wszystkie niuanse i to co się dzieje powinieneś
w następnych wyborach sam kandydować na prezesa Jezioraka, bądź do zarządu.
Jak wszystkim wiadomo, teraz zwłaszcza w piłce mocno rządzą pieniądze i
jeśli nie ma sponsora, który zapewni odpowiedni dopływ swoich pieniędzy
to z normalnego funkcjonowania klubu nici.
I, przy całym szacunku dla pana prezesa, to żadne pożyczki, stawanie na głowie i inne czary mary nie dadzą nic wymiernego.
Tu porostu trzeba kapuchy i ludzi młodych z koncepcją na prowadzenie
tego klubu, ale nie z ludźmi, którzy patrzą kiedy by dla siebie brać jak
najwięcej.
A swoją drogą - wspaniali są ci "przyjaciele" iławskiej piłki nożnej, skoro doprowadzili do takiej sytuacji w klubie.
 szary czlowiek
 Piątek 29-04-2011

23054. 
Odnośnie wpisu numer: 23052

Jako obserwator życia sportowego w Iławie i okolicy, śmiem odezwać się, iż Pan Kazimierz Paluszewski od 10-leci dyrektoruje klubem szczególnie sekcją piłki nożnej.
Jego pomagierzy wskutek utraty sił odchodzą w zaświaty lub też zwyczajnie dają sobie na luz. Kazimierz trwa i trwa, jakby funkcja prowadzącego IKS przypisana była mu dośmiertnie, czyli do wyczerpania sił witalnych, a nawet po.
Zarządy są tworami wirtualnymi, od rozliczeń. Ich nie obchodzi skąd wziąć pieniądze na trenerów grup młodzieżowych i na koszty uczestnictwa ich w rozgrywkach. Oni, podobnie jak piłkarze, oglądają się tylko na Kazimierza, czy załatwił to czy tamto.
Pan Kazimierz ma przecież z czego żyć, gdyż podejmuje jak na warunki polskie, choć nie wysoką, ale godną emeryturę. Jednak Pan Kazimierz na to nie patrzy, on chce służyć iławskiemu piłkarstwu po grób, chociaż nie jedna swołocz chciała go wykopać.
Nie raz już ten i ów próbował rządzić klubem, a poszli w nicość. Nie raz już na kolanach Kazimierza prosili: Kaziu wracaj, nie obrażaj się. Tylko TY, no bo kto tym majdanem się zaopiekuje i poprowadzi.
Dziś Kaziu nawet jest Prezesem, i tak powinno być. Szkoda tylko, że nie ma w Zarządzie swoich ludzi, którzy bynajmniej nie utrudniali by mu żywota.
Co by stało się z drużyną piłkarską, gdyby Kazio - co nie daj Bóg - odszedł "nogami do przodu", a nawet zostawił ten majdan i wyjechał i nie wrócił? Klub pada na wznak.
 to ja, stara morda z IKS
 Piątek 29-04-2011

23053. 
Odnośnie wpisu numer: 23052

Jeden z piłkarzy uzasadniał, iż IKS JEZIORAK jest jednym z zakładów pracy. "Jeśli on upadnie, to wielu ludzi w Iławie straci pracę". Szkoda,
że nie dodał - chronionym. Dla niepełnosprawnych. Przed upadłością,
gdyż jego funkcjonowanie gwarantuje Administracja Ratusza Iławy.

Niewiele trzeba wysiłku, aby w miasteczku mieć szkołę wyższą, czy nawet II ligę piłkarską. My w Iławie od nastu lat aż po skończenie świata będziemy cieszyć się drużyną, w skład której wchodzą mężczyźni, którzy poza grą w piłkę nic innego nie potrafią. Stąd nieodparta w nich wola utrzymania w ruchu "zakładu pracy IKS" po zasłużoną emeryturę.

Tzw. zarząd należy do tworu wirtualnego, oczekujący od Paluszewskiego tego samego co piłkarze - zmartwienia o trwanie drużyny drugoligowej. Ich nie obchodzi zatrudnienie trenerów, szkolenie juniorów i innej młodzieży. Wszystkie oczy skierowane na tego biedaka Kazimierza.
Tak dalej nie może byyyyyyyyć. On już jest biały, a zanosi się, że [...]
 to ja, stara morda z IKS
 Czwartek 28-04-2011

23052. 
PTASZNIKU MUSISZ!
Platforma na sesji Rady Miasta rzuciła piłkarzom aż 60 tys. zł z pieniędzy
wszystkich podatników Iławy.
Nazwano to "pożyczką", choć nie pamiętam, aby poprzednie "pożyczki"
zostały kiedykolwiek spłacone. Poszło na wieczne oddanie. Teraz też
pójdzie.
Czy uchwała przewiduje termin zwrotu pożyczki?
Budżet miasta dosłownie tonie w długach, nie powstał w Iławie ani jeden
nowy zakład pracy, bieda aż piszczy, w szkołach brakuje już nie tylko tej
kredy, ale nawet na papier do tyłka - a oni, hojni z nieswojego, rozdają
na lewo i prawo.
Wspaniałomyślni. Klasa panująca... Dobroczyńcy... Z gestem takim...
 Stachu, co przeoże ten stadion do piachu
 Czwartek 28-04-2011

23051. 
Odnośnie wpisu numer: 23047

No cóż. Tego z fotografii ogarnęło opętanie. On jest demonem
napędzającym siłę złego ducha wyznawcom Platformy.
 menda sPOłeczna
 Czwartek 28-04-2011

23049. 
Odnośnie wpisu numer: 23032

Święta prawda! Przestańcie z tą turystyką!
Ja, mieszkaniec Iławy, chcę tu godnie żyć i zarabiać godziwe pieniądze!
Czy nie potraficie zrozumieć wy, rządzący naszą piękną Iławą, że ja, mieszkaniec miasta, mam już dość nowych marketów, galerii, hoteli itp.
Chcę nowych zakładów pracy!
 KM
 Czwartek 28-04-2011

23047. 
Odnośnie wpisu numer: 22999

Stefan Bratkowski? A kto to jest...?

Aaaa, ten, obok Adama Michnika i Andrzeja Wajdy, pomagier założycielski „Gazety Wybiórczej”. I wszystko jasne. Później zasłynął próbą wyrzucania z uczelni dziennikarskiej Wańkowicza „inaczej myślących" wykładowców.
I wszystko jest już jasne.

Bratkowski, znany miłośnik elit rosyjskich, w swej nienawiści do PiS-u
nie zauważył, że rzekomy dyktator Kaczyński miał jednak niesamowity charakter i jaja dobrowolnie oddać władzę już po dwóch latach (afera przeciekowa), aby poddać się osądowi wyborców. A nie musiał, gdyby zależało mu na tylko panoszeniu się zamiast reformowaniu kraju.

W roku 2004, w przeddzień polskiej akcesji do UE, na ulicach Łodzi odbył się marsz z pochodniami. Na jego czele szli liderzy PO. Przeciwnikom akcesji nie szczędzono wtedy publicznych szyderstw i pogardy. W mediach wdeptywano w glebę wszystkich, którzy ośmielili się być sceptyczni. Gdzie wtedy był Bratkowski? Czemu nie grzmiał? Nie widział pochodni?

Dlaczego więc dziś stosuje Bratkowski podwójne standardy nazywając pokojowe marsze pamięci, odbywane w miesięcznice katastrofy smoleńskiej – „fackelzugami" – i sugeruje ich związki z faszyzmem?

Nawet specyficzne towarzystwo „Loży Prasowej” w niedzielnym TVN24 zaprotestowało przeciwko takiemu „przeginaniu pały”, ale – uwaga – nie
z przyzwoitości, ale – uwaga – z powodu wyrzutu, bo „taki język jasnej części Polski może spowodować powiększanie grona Kaczyńskiego”.

Nie mam więcej pytań.

Na zdjęciu: Samozwańczy profesor Władysław Bartoszewski ani trochę
nie przypomina matołka. Autorytety wszystkich krajów łączcie się.
 były wyborca PO
 Czwartek 28-04-2011

23046. 
Odnośnie wpisu numer: 23039

Bywasz [nad Jeziorakiem] w Makowie lub Siemianach?
Z tej "garstki żeglarzy" sporo ludzi może utrzymywać się...
 Ja
 Czwartek 28-04-2011

23045. 
Jeżeli jedziemy samochodem to trąbmy na durniów wariatów za kółkiem
lub dajmy im po oczach długimi światłami - jak w Niemczech.
Wielu o dziwo po takim czymś nagle trzeźwieje!
 Rabbe
 Czwartek 28-04-2011
Odp. 
Jest taka rubryka do wypełnienia "Odnośnie wpisu numer...".
Bądź więc łaskaw wysilić się nieco. Nie jesteś tutaj sam.
 moderator
 Czwartek 28-04-2011

23044. 
Czy trzeba kolejnych tragedii?
Czy trzeba robić jakieś szkolenia dla kierowców?
Czy trzeba srogo karać za potrącenia na PRZEJŚCIACH DLA PIESZYCH?
Ile to razy można oblewać się zimnym potem, gdy kolejny wariat hamuje przed twoim nosem, albo uskakiwać, bo sunie potężne auto?
Kurier cyklicznie podaje o potrąceniach OSÓB UPRZYWILEJOWANYCH, bo takimi są piesi na przejściach, ja cyklicznie obserwuję to na ulicach.
Do jasnej cholery, co za kraj!
 Eskulapski
 Czwartek 28-04-2011

23043. 
Odnośnie wpisu numer: 23038

Niestety to samo jest na Gajerku przy nowych blokach na ul. Gdańskiej.
 xgrzesio
 Czwartek 28-04-2011

23042. 
Odnośnie wpisu numer: 23036

Policja i straż miejska mają i tak pełne ręce pracy. Jednak przy dobrym i ostrym prawie wystarczyłoby złapać jednego czy dwóch, walnąć po 1000
lub 2000 zł kary, to jeździli by spokojnie. Nie wiecie jak ta banda pruje po drogach powiatowych: Karaś, Wikielec, Iława, nie mówiąc o 16-tce. Ręka noga mózg na ścianie.
 Bronek z Boreczna
 Środa 27-04-2011

23041. 
Odnośnie wpisu numer: 23034

Nie jestem żaden Eskulap. To primo :-)
Sam piszesz: "Kiedy pod Gibraltarem zginął". Mamy tu zgodę: zginął, bo
nie poległ. Dalsza część: "spiskowa teoria", tak. Niczego nie udowodniono.
Nikt nie przesądził, że to zamach. Nie wiem, czy będzie to wyjaśnione.
Na chwilę obecną to była katastrofa.
Weź mi człowieku wyjaśnij. Uważasz, że taki temat pasuje do lokalnego forum, ponieważ... Dokończ proszę.
Jednak Bomi zwija żagle [z Galerii Jeziorak]. Wielka szkoda. Było tam kilka rzeczy, które mogłem kupić tylko tam. Zamiana na Biedronkę to jak dla mnie marketingowa katastrofa. Niech to już będzie cokolwiek innego, choćby Netto. Co za porażka...
 Eskulapski
 Środa 27-04-2011

23040. 
Odnośnie wpisu numer: 22929

Czy znalazł się ten zaginiony mężczyzna Piotr Michalewski...?
 Magda
 Środa 27-04-2011

23039. 
Odnośnie wpisu numer: 23032

W Iławie mieszkańcy będą z turystyki żyć, bo ponoć jesteśmy "kurortem turystycznym", hehe. Tyle że za kilka lat miasto będzie świecić pustkami,
bo ludzie za chlebem wyjadą. Czy puste głowy w ratuszu tego nie widzą?
Jaka w Iławie turystyka - się pytam?
W Zakopanem to się zgodzę, ale u nas? Trzy miesiące pogody dla garstki żeglarzy i iławianie mają zarobić na tym krocie? Żenada.
 bob ratowniczy
 Środa 27-04-2011

23038. 
Jest taka ulica w Iławie jak Zielona [na osiedlu Piastowskim], a przy niej
stoją domki jednorodzinne z jednej strony, a z drugiej nowe budownictwo wspólnotowe. Otóż niektórzy właściciele domów, z naprzeciwka, normalnie przynoszą śmieci (chodniki, kanapy itp.) do śmietników przy... (!) nowych
blokach.
A jakby było mało, stawiają swoje samochody zamiast u siebie na posesji
to na parkingu po drugiej stronie - przy blokach wspólnot. Hm, wprawdzie parking jest dla każdego, bo niby miejski. Ale ten parking odśnieża, zbiera śmieci wyłącznie wspólnota.
Mało tego, stoi sobie jeden na żółtych, drugi bez tablic rejestracyjnych wystawiony samochód na sprzedaż. Przecież to chamstwo jest! Przecież
tylko pospólstwo tak może robić...
 Bronek z Boreczna
 Środa 27-04-2011

23037. 
[OCENZUROWANO]
Moderator: szlaban dla ewidentnych kłamstw. Opanuj się.
 Rabbes
 Środa 27-04-2011

23036. 
Motocyklowe szaleństwo.
Czy jest jakakolwiek szansa na to aby iławska drogówka skontrolowała te motocykle w Iławie, które wydają tak uporczywy i głośny jazgot? Przecież są określone normy hałasu takich pojazdów a wydaje mi się, że teraz jest moda nie na najładniejszy a najgłośniejszy jednoślad.
Ja osobiście uwielbiam motocykle ale takie, które przykuwają uwagę swym wyglądem a nie decybelami. Proszę zróbcie coś z tym, to po prostu jest nie do wytrzymania.
 czytelnik
 Środa 27-04-2011

23035. 
Wracamy spacerkiem ze ścieżki dydaktycznej do miasta Iławy. Mijamy rondo na rozjeździe prawym chodnikiem. Pełno różnych śmieci. Za barierkami jest dużo foliowych płacht.
Przechodzimy z prawego chodnika na lewy. Stacja gazu. Gdy kończy się ogrodzenie przystani, potem salonu Yamaha, to zaczyna się ogrodzenie Gospodarstwa Rybackiego, tam pod płotem jest dużo folii, przy wjeździe do rybaków stoi kosz (jedyny na całej długości ulicy) pełny śmieci, a obok leży gromadka śmieci!
Kończy się płot rybaków i zaczyna się ogrodzenie gdzie odpoczywają jachty, tam też jest bałagan. Idziemy dalej.
Przy sklepie Społem kosz pełny, a zaraz za nim jest dom i prywatna posesja zgrabione liście i tak leżą.
Koło "Leśnej" sprzątano chodnik z piachu, ale nie dokończono. W lesie leży pełno śmieci. Ludzie, co się dzieje z wami?!
 Anna
 Środa 27-04-2011

23034. 
Odnośnie wpisu numer: 23030

Eskulap! Kiedy pod Gibraltarem zginął Generał Sikorski, głośno było o tym, że samolot nie roztrzaskał się, tylko wylądował na wodzie, a trupy już w nim były, umieszczone lub wymordowane przed startem. Spiskowa teoria? To dlaczego Anglicy utajnili dziś akta śledztwa o dalsze 100 lat?

Kiedy w Katyniu odkryto po wojnie zwłoki pomordowanych, to Polacy wcześniej niż Niemcy nagłośnili PRAWDĘ. Nasi wiedzieli, że tamci zostali wymordowani przez Rosjan. Po wojnie zaś było jasne, że mordowano KAŻDEGO Z OSOBNA STRZAŁEM W GŁOWĘ. Tylko podli ludzie, sługusy Kremla i zdrajcy Narodu rządzący tym krajem, a także intelektualni ignoranci szli w zaparte, że to ponoć Niemcy winni są Katynia.

Kiedy w 2010 roku rozdzielono wizyty do Katynia na 7 oraz 10 kwietnia, wieloma Polakami targał duszę niepokój , że coś złego może się wydarzyć. Bo w Rosji wszystko jest możliwe. Bo Rosja jest dziś gorsza niż Sowiety.

Kiedy rozpoczęło się śledztwo smoleńskie z jego rosyjskimi meandrami; z ogłoszeniem godzinę po katastrofie, że to błąd pilotów; z zablokowaniem dostępu badania wraku, z podejrzanym rozczłonkowaniem maszyny; z odmową wydania oryginałów skrzynek; zabronienie otwierania trumien i sekcji zwłok w Polsce - tym bardziej niepokój o prawdę nęka Polaków.

Zaś wy panowie młodzi wszystko wiecie; wy byliście na pokładzie; wam powiedział prokurator "polski", który nie badał szczątków ludzkich i wraku (studia kończył niegdyś w Moskwie), że to NIE był ZAMACH. Tak!?

Kto z was ogląda telewizyjny serial o "Katastrofach w Przestworzach".
O technice śledztw na przykład. Drobiazgowa robota. Ostatnio pokazali
jak o losie upadku samolotu zadecydowało odkładnie się lodu w paliwie.
Jak udowodnić coś, co było lodem i po lądowaniu wyparowało z wodą?
A jednak można! Można dzięki sumiennemu badaniu każdego detalu.

A minister Radosław Sikorski godzinę po tragedii już wiedział, że... winni piloci. HAŃBA! A potem jeszcze te sms-y instruktażowe do posłów PO. Kto uczciwy wyrabia wszystkie te kłamstwa i manipulacje?! No kto?! Chyba tylko specjaliści wykrzykujący onegdaj publicznie, że "dorżną watahę"...
 005-WK
 Środa 27-04-2011

23032. 
Iławę opanował kryzys. Bieda aż piszczy, wszędzie redukcje, zwolnienia. Nawet zakłady drobiarskie, zamiast zatrudniać na wiosnę zwolniły dużo osób na początku marca, i ponoć dalej będę jeszcze zwalniać. Teraz są redukcje nawet w skarbówce.
Ciekawe zjawisko zauważyłam. Piesi mieszkańcy wcale nie spacerują ulicami miasta, bo jak się wyjdzie na taki spacer, to oczy kuszą i by się musiało cokolwiek kupić, a tak - nie, bo wystarczy pomyśleć, że są opłaty za mieszkanie, za media, i zobaczywszy prawie pustą portmonetkę zgroza człowieka ogarnia. Te wypłaty były i są niewielkie, emerytury tak samo, a i w domu czeka jeszcze kilka osób wegetujących na bezrobotnym!
Iławę opanował kryzys.
 Anna
 Środa 27-04-2011

23031. 
Odnośnie wpisu numer: 23029

A odkąd to zwykli obywatele mają obowiązek robić cokolwiek, żeby wyjaśniać przyczyny katastrofy? Miała miejsce tragedia, od wyjaśniania okoliczności są odpowiednie instytucje, a zwykli ludzie chcą otrząsnąć się z żałoby i żyć dalej. Niestety, cała masa ludzi (takich jak anty-bolszewik) skutecznie im to uniemożliwia.
 eliot
 Środa 27-04-2011

23030. 
Odnośnie wpisu numer: 23019

A ty dalej swoje... Mało mnie obchodzi, co powiedział Obama, bo nie jest on wyrocznią dla mnie w tym temacie. Górnicy polegli? Dla mnie zawsze giną w wypadkach. Poseł poległ w katastrofie pod Smoleńskiem według ciebie, tak? Po pierwsze poselstwo jest służbą? Musiałbym się zastanowić, ale pomijając nazewnictwo: co w takim razie stało się z tymi, którzy zginęli podczas tego lotu a nie pełnili żadnej funkcji? Osoby prywatne poległy, czy zginęły? Można to jakoś rozdzielić? Tam nie było wojny, nie było bitwy - zrozum to, proszę! No i jeszcze te polskkojęzyczne media: to już chyba określenie rodem z Radia Maryja, no ale tam się takie rzeczy opowiada...
A co sądzisz o Sikorskim i Gibraltarze? Cytat z Wikipedii: "Władysław Sikorski zginął 4 lipca 1943 w katastrofie samolotu, który rozbił się zaraz po starcie z lotniska na Gibraltarze." Zginął? Poległ? Od dziecka słyszę, że zginął. Ale zaprawdę: mało mnie to pasjonuje w iławskim terenie i lokalnym forum.
Bardziej mnie interesuje pobazgrany basen, kiepskie oznakowanie obwodnicy, niż kłótnia o Smoleńsk, z którym Iława nie ma żadnego związku. Przez cokolwiek. Nie znam żadnej z tych ś.p. osób jako takich, których postawa związana była w jakimś sensie z naszym miastem.
 Eskulapski
 Środa 27-04-2011

23029. 
Odnośnie wpisu numer: 23024

Rabbes! Co takiego ty zrobiłeś dla WYJAŚNIENIA SPRAWY żeby mówić mi
"dosyć o Smoleńsku", no co takiego?!
Zmęczyłeś się tematem, tak? Czy twoje zmęczenie wynika z faktu, że tak pieczołowicie starałeś się wyjaśnić co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 r.?
 anty-bolszewik
 Wtorek 26-04-2011

23028. 
Odnośnie wpisu numer: 23019

Znów mam wątpliwą przyjemność podziwiania kolejnego "dzieła" niejakiego antybolszewika, który sprowadza niniejsze forum do poziomu kloaki. Paradoksem jest to, że autor zwący się anty-bolszewikiem sam stosuje typowe bolszewickie metody obrażania innych ludzi, prymitywne sposoby przekręcania nazwisk, umieszczania obleśnych, zmanipulownych obrazków, tekstów ociekających śliną, itp. I nie jest to oczywiście żadna kampania nienawiści, o której tak często wspomina z wyrzutem prezes pewnej partii. Czerpie ów antybolszewik z tego zapewne wiele satysfakcji. No cóż, jakie "dzieła" taka i satysfakcja. W jednej sprawie muszę się jednak zgodzić z antybolszewikiem. Otóż jego prezydentem jest chyba faktycznie to miłe, łaciate zwierzątko widoczne na tym swoistym "dziele" obrazkowym. Sam antybolszewik stwierdza bowiem, że jest to jego prezydent. Na takiego właśnie prezydenta zasłużył sobie swymi chamskimi i prymitywnymi metodami bolszewickiej propagandy. Choć w tym wypadku ów miły prosiaczek chyba jednak nie zasługuje na taką hańbę, aby go nazwać prezydentem wybranym przez naszego "dzielnego" antybolszewika... Zastanawiam się tylko dlaczego nasz bohaterski wojownik o "prawdę" zwie się "anty-bolszewikiem" ? A może odrzucić owe "anty" i wszystko wtedy będzie zgodne z prawdą ?
 czytelnik
 Wtorek 26-04-2011

23027. 
Odnośnie wpisu numer: 23025

Kto powiedział, że ta ze Smolki biedronka wprowadzi się do Galerii J.
Po prostu zapączkuje nowa biedrona.
 swój
 Wtorek 26-04-2011

23025. 
Odnośnie wpisu numer: 22992

Plotkarze z podwórka wymyślają dziecinnie, że po wyprowadzce Bomi w wolne miejsce do Galerii Jeziorak przeprowadzi się teraz Biedronka z ulicy Smolki, a to nieprawda jest.
Biedronka z ulicy Smolki na pewno zostanie tam, gdzie jest. W wakacje przeprowadzą konieczny remont budy i nigdzie się stamtąd nie ruszają.
Taka jest prawda.
A pajace w krótkich spodenkach idźcie leczyć się na nogi, bo na głowę
jest już za późno.
 sprzątacz
 Wtorek 26-04-2011

23024. 
Dość o Smoleńsku, ludzie, dość! Tak się zastanawiam jak Francja żyje
bez Smoleńska albo Norwegia... Było, minęło, trudno! Oni tak polegli jak
Anna Jantar, nie bądźcie śmieszni! Cześć ich pamięci, alleluja i do przodu!
 Rabbes
 Wtorek 26-04-2011

23023. 
Nie sposób nie zgodzić się z bardzo celnymi obserwacjami publicystów konserwatywnych.
Przez rok żałoby smoleńskiej środowisko liberalno-lewicowe na czele z Platformą było rozdwojone między próbami stworzenia jakiegoś własnego kultu tragedii z 10 kwietnia - a pokusą, aby na wszystko to machnąć ręką i uznać, że obchody takie powinny być domeną PiS-u. Raz próbowano stworzyć patronat prezydentowej Anny Komorowskiej nad rodzinami ofiar smoleńskich, a innym razem próbowano przeciwstawiać "dobrego" Lecha złemu bratu Jarosławowi.
Dziś wyraźnie np. środowisko "Gazety Wyborczej" stwierdziło, że z tej mąki nie będzie dobrego chleba. Stąd apele, żeby 10 kwietnia nie czcić wywieszania flagi.
Stare i niekontrowersyjne do niedawna cnoty obywatelskie, takie jak patriotyzm czy troska aby jedność kraju nie została rozbita przez separatyzm śląskich wywrotowców - zostają teraz przedstawione jako elementy szowinizmu narodowej demokracji.
PO i jej polityczni klienci wrócili w swoje stare, wypróbowane koleiny.
 Sokrates
 Wtorek 26-04-2011

23020. 
Odnośnie wpisu numer: 23016

Przecież mówiłem ci Eskulapski, że "jaki kram, taki Pan". Ani ten kraj, a
tym bardziej miasta samorządowe nie mają gospodarza. Bo prawdziwy gospodarz wszystko widzi. Swoimi oczami lub oczami swoich podwładnych urzędników.
I tu rację masz: "Kto te (inwestycje) odbiera?"
Przy okazji basenu - o rondzie nieudaczników przy nim wspomnieć warto. Rondo projektował zaiste jakiś debil, a co gorsze: kto zatwierdził projekt,
a kto odbierał? No żeby z ronda nie szło po ludzku skręcić w drogę do stadionu!?
Ktoś mi tłumaczył, że nie szło inaczej i basta! Podobno nawet na sesji rady powiatowej radzie ktoś ważny [...] się wzburzył na to rondo, ale ucichło... sza. [...] Wielu ludzi z ronda nieprzepisowo zjeżdża na stadion. Podobno nawet policja czasem na takie zjazdy udaje, że nie widzi.
 Bronek z Boreczna
 Wtorek 26-04-2011

23019. 
Odnośnie wpisu numer: 22919

Eskulapski, masz kłopot nie tylko ze słuchem, ale i z percepcją. Szkoda,
że nie analizujesz tego, co się do ciebie mówi.

Ja nie kwestionuję demokratycznego mandatu rządu MAK DONALDA
czy BRONY KOMOROVA. Społeczeństwo ich wybrało, oczywiście! Jednak patrząc z perspektywy czasowej wyborcy popełnili straszliwy błąd. Wielu ludzi, ja również, mimo że nigdy nie zagłosują na pomarańczowych liberałów, to są w stanie przełknąć niemal każdy ich błąd. Wielu jest gotowych znieść wiele, bo takie są zasady demokracji. Pod jednym warunkiem: że będą traktowani poważnie.

Dziś z perspektywy czasowej widać wyraźnie, że nie tylko okoliczności katastrofy smoleńskiej i potem parodia ze śledztwa, wskazują na poziom środowiska Platformy rzekomo Obywatelskiej. Mamy rządzących, którzy zachowują się jak chłoptasie. I byłoby to może śmieszne, gdyby nie dotyczyło śmierci oraz narodowego bezpieczeństwa politycznego oraz energetycznego Polski. Okazało się, że rządzący zachowują się jak sfora bolszewickich sługusów Kremla. Przykładów aż nadto. To jest dramat.

Powtórzę znowu. Jeśli ktoś zginął na służbie w sprawach państwowych
lub narodowych, to śmiało można powiedzieć, że "poległ"! (dlaczego od
lat mówi się nawet o "poległych górnikach", skoro zginęli w zwyczajnych tąpnięciach pod ziemią...?).

Amerykański prezydent Barack Obama w smoleńskiej depeszy rocznicowej użył słowa "POLEGLI". Od razu wiadomość ta spadła z pierwszych stron polsko-języcznych mediów, no bo jakże reklamować dotąd pogardzanych "poległych". I taka jest nasza aktualna bolszewicka rzeczywistość...
 anty-bolszewik
 Wtorek 26-04-2011

23016. 
Jeszcze basen nie wystartował a już rodzimi artyści musieli ukazać nam
swoją wykwintną twórczość marząc na ścianie trzy niebieskie litery...
A niech ich!
Swoją drogą, co jest z tym niebieskim kolorem? Niedaleko basenu w świeżo wyremontowanym tunelu obok tartaku fachowcy poprowadzili przewody oświetleniowe na wierzchu ściany w najgorzej chyba wybranej wersji. Kolor kontrastowy, umiejscowienie centralne: amatorka na całego. Nie można było pomyśleć o oświetleniu wcześniej? Przed remontem elewacji? Przecież taki przewód powinien być niewidoczny. A jeśli już jest puszczony na zewnątrz, to nie można było poprowadzić go jakoś bokiem? Dobrać w miarę zgrany kolor?
I mówię to za każdym razem: rozumiem, że robotnicy mają to może w tyłku i robią jak im się chce, ale ktoś chyba odbiera tę pracę później.
I nic? Nie ma uwag?
 Eskulapski
 Poniedziałek 25-04-2011

23015. 
Odnośnie wpisu numer: 22985

Rabbes, ty zapewne również POsiadasz "lewackie usPOsobienie" [...]
 objaśniacz
 Niedziela 24-04-2011

23014. 
Odnośnie wpisu numer: 23009

Te tysiąc jachtów będzie miało kadłuby zbudowane z puszek powstających w fabryce puszek przy Piastowskiej [w Suszu], a nieczystości będą zrzucane w marinie mieszczącej się w zakładzie utylizacji w Różankach.
 st. majtek
 Niedziela 24-04-2011

23013. 
A gdyby Jezus właśnie teraz żył i nauczał?
"Wyobraźmy sobie, jak byśmy zareagowali na takie słowa wypowiadane na przykład na Dworcu Centralnym w Warszawie, w poczekalni na peronie pierwszym: Jestem światłością tego świata." [...]
 kuzyn_nataszy
 Niedziela 24-04-2011

23012. 
Odnośnie wpisu numer: 22987

Człowieku! Skąd ma Prezydent wiedzieć, że gdzieś w Polsce są takie tablice z takimi podpisami (nie od takich decyzji ON jest). To zdanie dla ludzi na poziomie lokalnym.
Jeśli oddolnie tego nie załatwimy, to Prezydent sam nie przyjedzie i nie będzie zdrapywał napisów.
W Iławie są ludzie pragnący zamontować tablicę upamiętniającą śmierć
tragiczną Prezydenta RP, a wielu innym to przeszkadza i wszystko robią,
by żadnej tablicy ani symboliki pamiątkowej nie było.
 Polak mały
 Sobota 23-04-2011

23010. 
Moi myly Państwo, oto lista osób, jedynie przykładowa, popierających Bronka Komorova, naszego Wodza, wraz z ich argumentacją - warto zobaczyć i posłuchać (z perspektywy czasu).
Same warszawskie celebryty i inne szychy, a najlepszy z nich to Karolak - przypominam: będzie na Dniach Susza brał udział w triathlonie, przyjdźmy zatem oklaskiwać go i mu odpowiednio podziękować:

Krzysztof Kowalewski:
http://www.youtube.com/watch?v=-xBl6-gGceM&NR=1

Olga "Kora" Jackowska:
http://www.youtube.com/watch?v=Zk4DKR-oBYo

Andrzej Chyra:
http://www.youtube.com/watch?v=98oI7CIMuqE

Tomasz Karolak:
http://www.youtube.com/watch?v=3x7l9YZ_R0c
 balas
 [Susz], Sobota 23-04-2011

23009. 
Odnośnie wpisu numer: 23000

Nareszcie można było zobaczyć u ludzi uśmiech, jak czytali ogłoszenie profesora, inżyniera, a teraz sternika gminnego, żeby zapisywali sie na kurs jachtowy.
Upsssssssssss, zapomniałem dodać, że były to uśmiechy politowania :)
Podobno, tam gdzie był tzw. WOPR, ma powstać Stocznia Yachtowa -
ma być budowanych 1000 jachtów rocznie!
Chyba się zapisze na ten kurs - wezmę pożyczkę, asystent mi podżyruje mam nadzieję :)
ps. Chyba czas polowania na lemingi sie zakończył?
 kuzyn_nataszy
 [Susz], Sobota 23-04-2011

23008. 
Odnośnie wpisu numer: 22990

Zarzuty "byłego wyborcy PO" są tak bezsensowne, że nie wiadomo czy się z nich śmiać, czy też płakać nad poziomem umysłowym autora. Przekręcanie bowiem cudzych nazwisk jest zabawą na poziomie późnego żłobka lub wczesnego przedszkola. Bezpodstawne zarzucanie zaś komuś morderstwa politycznego jest już poważną sprawą i może ta zabawa zakończyć się zarzutami z kodeksu karnego. Chciałbym także przypomnieć autorowi owego donosu, że kilka lat temu za rządów PiS-u modne były aresztowania może nie dziennikarzy, lecz lekarzy dokonujących przeszczepów. Czy to też było było budowaniem faszyzmu? Czy rząd PiS-u nie posiadał MiniSterstwa Skarbu Państwa zajmującego się mi.in. prywatyzacją? Gdy PiS wraz z LPR-rem pewnej nocy za swych rządów opanowali całkowicie telewizję i radio, to też było to spiskiem faszystowskim? Czy za rządów PiS-u nie obsadzano urzędów swymi ludźmi? Itd., itp. Wniosek z bzdur wypisywanych przez "byłego wyborcę" jest jeden. Wszystkie czyny niejakiego "MAK DONALNDA" i jego kumpla "BRONY" zalatują faszyzmem. Zaś dokonania ekipy obecnego PREZESA, a kiedyś premiera, były tylko wyrazem miłości do bliźniego swego i Ojczyzny. Obecne pochody z pochodniami na Krakowskim Przedmieściu, organizowane przez PREZESA i jego pretorian z PiS-u są oczywiście tylko przypadkowo podobne do nocnych manifestacji z pochodniami odbywanych w III Rzeszy przed i po dojściu tam do władzy PREZESA NSDAP. Ależ oczywiście, że podobieństwo jest zupełnie przypadkowe, gdyż przecież manifestacje na Krakowskim Przedmieściu są pełne miłości, uwielbienia dla demokracji, szacunku dla osób mających inne nieco od PRZESA poglądy polityczne, taktu i kultury. A te okrzyki pełne nienawiści i hasła obrzucające błotem tego, który miał czelność wygrać wybory prezydenckie w konkurencji z JEGO WSPANIAŁOŚCIĄ PREZESEM PiS-u, to przecież tylko wroga robota prowokatorów z PO. Przecież każdy to rozumie...
 czytelnik
 Sobota 23-04-2011

23007. 
Odnośnie wpisu numer: 22989

Może już nigdy nie będziecie mogli bez opłaty spacerować po alei
brzozowej w okolicy miejscowości Dół... Polecam.
 Leśnik
 Sobota 23-04-2011

23006. 
Odnośnie wpisu numer: 22994

Drogi kolego, nie ma co się burzyć na te dziury w drogach, nic te nasze gadanie nie da. Mamy co miesiąc płacić tym złodziejom podatki, bo jak nie, to będziemy ścigani, ponieważ porządek musi być byle jaki, bo byle jaki, ale jednak.
Ja jeżdżąc po naszych drogach już nie raz się nakląłem, ale czy to coś mi dało poza skokiem znacznym ciśnienia?
Zobaczmy jakie paranoje są na poziomie ogólnopolskim, ile się płaci za budowę wątpliwej jakości dróg. W normalnym kraju, gdzie przestrzega się prawa, tacy ludzie już dawno mieliby wyroki za takie zaniedbania, no ale nie u nas.
U nas jak się ma duże plecy bądź dużo pieniędzy, można coś zdziałać, a tak pozostaje nam wylewać swoje żale. [...]
 tutejszy
 Sobota 23-04-2011

23005. 
Droga, wierzbą sadzona wśród zielonej łąki,
Na której pierwsze jaskry żółcieją i mlecze.
Pośród wierzb po kamieniach wąska struga ciecze,
A pod niebem wysoko śpiewają skowronki.

Wśród tej łąki wilgotnej od porannej rosy,
Drogą, którą co święto szli ludzie ze śpiewką,
Idzie sobie PAN JEZUS wpółnagi i bosy
Z wielkanocną w przebitej dłoni chorągiewką.

Naprzeciw idzie chłopka. Ma kosy złociste,
Łowicka jej spódniczka i piękna zapaska.
Poznała Zbawiciela z świętego obrazka,
Upadła na kolana i krzyknęła: "Chryste!"

Bije głową o ziemię z serdeczną rozpaczą,
A Chrystus się pochylił nad klęczącym ciałem
I rzeknie: "Powiedz ludziom, niech więcej nie płaczą,
Dwa dni leżałem w grobie. I dziś zmartwychwstałem.
 Nazareńczyk
 Sobota 23-04-2011

23004. 
Odnośnie wpisu numer: 22999

KOMUNIKAT Ministerstwa Prawdy
nr 36: "Antyrządowa podłość"

http://www.youtube.com/watch?v=heR5mMhD8vY
 anty-bolszewik
 Sobota 23-04-2011

23002. 
Odnośnie wpisu numer: 22994

Jadę sobie dziurami patrzę a tu droga...
A najgorsze jest to, że za każdy km tej drogi ktoś odpowiada pobierając
te same pensje niezależnie od jej stanu. Ale słuchając najmądrzejszych pseudo policjantów w za dużych mundurkach, przyczyną wszystkich wypadków jest nadmierna prędkość, alkohol i brawura...
Jesteśmy 100 lat za Murzynami.
 drogowiec
 Sobota 23-04-2011

23000. 
Odnośnie wpisu numer: 22950

"Burmistrz Gminy i Miasta Susz zaprasza mieszkańców gminy do udziału
w kursie na patent żeglarza jachtowego".

Panie Burmistrzu, nie mydlmy ludziom oczu. Stwórzmy jakieś obiecane
ludziom miejsca pracy, wtedy będziemy z Panem [...] się "patentować".
 Gonzo
 Sobota 23-04-2011

22999. 
Odnośnie wpisu numer: 22990

I co teraz sądzić o tym faszyzmie?
"Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Stefan Bratkowski przyrównuje hasło "Polsko, obudź się", wykorzystane m.in. na transparentach sympatyków PiS podczas rocznicy katastrofy smoleńskiej, do nazistowskiego "Deutschland, erwache". - Jeśli wódz drugiej siły w kraju bez żenady odwołuje się do idei Carla Schmitta, nauczyciela hitlerowców, jeśli podnosi hasło "Polsko, obudź się", dosłownie wzorując się na haśle Hitlera "Deutschland, erwache", Niemcy, obudźcie się, jeśli wzorem hitlerowców organizuje fackelzugi, marsze z pochodniami - to czy te analogie mogą nie budzić niepokoju? Ten wódz przewodzi partii zorganizowanej na sposób stricte faszystowski, z pełnią władzy, skupioną tylko w jednym ręku - podkreśla Bratkowski."
 Eskulapski
 Sobota 23-04-2011

22998. 
Odnośnie wpisu numer: 22992

"Market Spożywczy "BOMI" wyprowadza się z "Galerii Jeziorak"

To prawda? Przyznaję, że jestem załamany. Jedno z niewielu miejsc,
do których się regularnie udawałem. Oby to był żart...
 Eskulapski
 Piątek 22-04-2011

22997. 
Odnośnie wpisu numer: 22986

Argumentacja podwyżki burmistrza Zalewa, i to w takiej kwocie, uważam
że jest skandaliczna, a sam obdarowany - za grosz niemający poczucia przyzwoitości. Wybrani radni - umiejący tylko zgarniać i dzielić. Wstyd.
 Eskulapski
 Piątek 22-04-2011

22996. 
Informuje, że zawiadamiam Prokuraturę, on tym co się pisze na forum
tego brukowca!
 kolega [...]
 [IP sfałszowane, ustalono prawdziwe], Piątek 22-04-2011
Odp. 
Jeśli taka dumna persona jak ty zagląda na forum brukowca,
to chyba nie jest z nim aż tak bardzo źle, co...?
:-D))
W tym swoim zawiadomieniu do prokuratury nie zapomnij się
podpisać prawdziwymi personaliami, bo za składnie fałszywych
donosów można dostać nawet 5 lat.
Nie zapomnij również podać adresu zamieszkania, żebyś mógł
również być informowany na bieżąco o postępach "śledztwa".
 Modero Kuriero
 Wtorek 26-04-2011

22995. 
Odnośnie wpisu numer: 22988

Panie moderatorze! Czy nie uważa Pan, że ten obrazek jest mocno
obrzydliwy? Ani dowcipny, ani zabawny, tylko po prostu obrzydliwy...
 czytelnik
 Piątek 22-04-2011
Odp. 
Nie ma znaczenia co uważa moderator. To nie rola moderatora
ocenianie obrazków pod kątem "dowcipu" czy "obrzydliwości".
Dlatego moderator nigdy nie dyskutuje na temat gustów.
 moderator
 Piątek 22-04-2011

22994. 
Droga pomiędzy Suszem, a Dzierzgoniem, to koszmar.
Dziura na dziurze. głębokie na 10 cm i rozległe na pół pasa. Czy jest jakiś przepis prawny, żeby dotkliwie ukarać odpowiedzialne osoby? Oni narażają nasze życie i zdrowie.
Postawienie znaku ograniczenia prędkości, to kpina. Lepiej utworzyć nowy znak w kodeksie: "uwaga polskie dziury w drodze! Ryzykujesz zdrowiem i/lub życiem na własną odpowiedzialność".
A policja ze Sztumu z samego rana potrafi się przyczaić i "stać na straży bezpieczeństwa ruchu drogowego w Wielki Piątek", zamiast zasygnalizować szefom problem stwarzania zagrożenia, a właściwie przestępstwa - tak trzeba nazwać lekceważenie włodarzy wspomnianego regionu.
Bo dla mnie właściciel drogi z dziurami, to potencjalny przestępca.
 iławski kierowca
 Piątek 22-04-2011

22992. 
News! Market Spożywczy "BOMI" wyprowadza się z "Galerii Jeziorak"!
Nie pierwszy, nie ostatni.
Kto następny ucieknie z tego dziadostwa? Kto następny nie wytrzyma?
 sprzątaczka
 Piątek 22-04-2011

22991. 
Odnośnie wpisu numer: 22990

[OCENZUROWANO]

MODERO KURIERO:
Wpisy donosicieli (w totalitarnym systemie komunistycznym), którzy
w 2007 odmówili poddania się lustracji, nie mają szans na tym forum.
 Nies[...]
 Piątek 22-04-2011

22990. 
Faszyzm w wydaniu MAK DONALDA i BRONY KOMOROVA:

- morderstwa polityczne: Smoleńsk, Łódź
- aresztowania i pobicia dziennikarzy
- zwalnianie ludzi z pracy za poglądy polityczne
- [wyprzedawanie] majątku narodowego
- zawładnięcie telewizji i radia publicznego
- fałszowanie wyborów samorządowych (już udowodnione przed sądem)
- fałszowanie wyborów prezydenckich (np. Bruksela) [nieudowodnione]

Warszawa: POBICIE DZIENNIKARZA Michała Stróżyka!
Konferencja w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich:
http://www.youtube.com/watch?v=NYU5AwClzJs

Sopot: SKAZANIE DZIENNIKARZA Klaudiusza Wesołka!
Bogdan Rymanowski i Marek Migalski bronią kamerzystę:
http://www.youtube.com/watch?v=hmjJdlNKw1c
 były wyborca PO
 Piątek 22-04-2011

22989. 
Po "Jastrzębskim Węglu", "Polskiej Miedzi" (a nawet "Rafinerii Gdańskiej")
PO we współpracy z PSL i SLD szykuje kolejną prywatyzację - tym razem
Lasów Państwowych.
Jeśli Państwo chcą bez pozwolenia i opłat obejść i cieszyć się urokiem
lasów wokół Jeziora Silm, to macie szansę tej pięknej Wielkanocy to
uczynić, oglądając tamtego terenu uroki.
 Leśnik
 Piątek 22-04-2011

22988. 
Odnośnie wpisu numer: 22987

Noooo, Iława jak te morze czerwone.
Do dziś czerwoni pionierzy - czytaj: "Bojownicy o Wolność i Demokrację"
- chodzą dumnym krokiem miarowym z kwiatami pod pomnik na stadion.
I modlą się...
Młodsze pokolenie neo-bolszewików jest lepiej przygotowane do wyzwań współczesności. Nowoczesne, po szkołach, znające języki, mody, trendy.
I zakłamane do reszty. Sprzedałby taki nawet Ojca i Matkę. Na deser...

DRUŻYNA PIERŚCIENIA
 anty-bolszewik
 Piątek 22-04-2011

22987. 
No tak.
Przez 20 lat tzw demokracji nie zrobiono podstawowych porządków. I oto
we Włocławku na cmentarzu, w alei woskowej, na pomniku tkwi napis o następującej treści: "Żołnierzom KBW poległym w walce z faszystami w latach 1945-1947".
Żaden prezydent - również prawicowy - nie zmienił napisu, a i obecna ekipa (komuchy) nie zamierzają zmienić treści napisu. I jak tu być optymistą?
 oko
 Czwartek 21-04-2011

22986. 
Drużyna Żylińskich przyczaiła się w Zalewie.
Do ekipy dołączyła jej sekretarzowa mość Krystyna Milczarek.
Kiedy odbędzie się ponowny szturm na Iławę? Rok 2014 czy 2018?
 Jacek i Placek
 Czwartek 21-04-2011

22985. 
Zarząd LEGII Warszawa przeprasza Adama Michnika i redakcję "Gazety Wyborczej" za zachowanie kiboli. Po takich zachowaniach rozum nabiera właściwego rytmu.
Proszę moderatora o niezamieszczanie wpisów tego "objaśniacza", by nie kompromitował iławskiego forum i tygodnika "Kurier". Nie jesteście forum kiboli, gadzinówką i strzeżcie się bycia czymś takim.
Wasi czytelnicy - jak ja - to również grono popierające PO, bo jakby inaczej tyle gazety się rozchodziło?
 Rabbes
 http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9474911,Le...
 Czwartek 21-04-2011

22984. 
Przypominam, że od 1 maja w zakładach pogrzebowych obowiązują
kasy fiskalne :)
 Ja
 Czwartek 21-04-2011

22983. 
Odnośnie wpisu numer: 22977

Podaj proszę jakiś cytat "wybielania" i z jakiej to książki. Przejrzałbym
o co tam chodzi. Działalność rodziny Michnika jest jako tako znana dla
kogoś, kto nie obudził się wczoraj, ale jakbyś pomógł z tymi cytatami
- byłbym zobowiązany.
Bo co do osądzania dziecka za winy ojca - podtrzymuję swe zdanie.
 Eskulapski
 Środa 20-04-2011

22982. 
Odnośnie wpisu numer: 22977

Drogi Albercie ! Ależ oczywiście, że w żaden sposób nie można popierać działalności ojca i brata Adama Michnika. Tylko zauważ, że owa stadionowa szmata nie pokazywała fizjonomii owych osobników, tylko twarz Adama Michnika. Przypadek ? Każdy naiwny obserwator od razu skojarzy więc czyny Szechterów z Adamem Michnikiem. Dlaczego człowieka, który nazywa się Michnik na owej szmacie nazywany jest Szechterem, skoro on się tak nie nazywa ? Przypadek ? Nie wierzę w takie przypadki Osobiście nie znam dzieł Adama Michnika wybielających działalność rodzinki. Jeśli to prawda, to nie pochwalam. Dla mnie wymowa owej stadionowej szmaty jest jednak jednoznaczna - Żyd Adam Szechter jest współodpowiedzialny, według autorów tej podłej manipulacji, za zbrodnie stalinowskie. Jakoś autorzy owego "dzieła" zapomnieli, że Adam Michnik był takim dziwnym zwolennikiem socjalizmu, że za działalność polityczną właśnie przeciw owemu socjalizmowi trzykrotnie siedział w kryminale spędzając w nim kilka "miłych" lat.
W dzisiejszych czasach mamy za to wielu takich, którzy zapalczywie krytykują dawną działalność polityczną takich osób jak np. właśnie Adam Michnik czy Jacek Kuroń. Zapominają jednak, że sami "walczyli" z socjalizmem spędzając miło czas w domowych pieleszach w wygodnym fotelu pisząc "dzieła naukowe" wychwalające socjalistyczne prawo pracy, a krytkowane przez nich osoby siedziały wówczas w kryminale. Jednym z takich apologetów "ogromnych" zasług własnych i swego brata w działalności opozycyjnej toczonej w miłej domowej atmosferze z kotem Alikiem na rękach, jest prezes słynnej dziś partii, której jedynem celem politycznym jest budowa pomników "poległych" pod Smoleńskiem w każdym miasteczku i każdej wsi. I na koniec - czy tak naprawdę wierzysz Albercie, że ci kibole, którzy trzymali ową szmatę na stadionie, czytali dzieła Adama Michnika wybielające swego tatusia i braciszka ? Wolne żarty. Ja znam wielu takich młodych ludzi. Oni tak naprawdę często to nawet nie potrafią zbyt dobrze czytać. Czy oni cokolwiek wiedzą o czasach stalinowskich i o politycznej działalności Adama Michnika ? Czy te kwestie tak bardzo ich interesowaly podczas meczu ? Chyba sam w to nie wierzysz. Jacyś cwaniacy polityczni wcisnęli im tę szmatę do ręki i kazali trzymać. Ci młodzi naiwni ludzie mieli jedynie zapamiętać, że Michnik jest wstrętnym Żydem prześladującym "prawdziwych" Polaków. I tyle.
 czytelnik
 Środa 20-04-2011

22981. 
Dla poprawienia humorów na Święta - patrzcie jaka piękna jest paryska avenue d'Eylau czyli aleja iławska. Wprawdzie nazwa jest od iławy pruskiej (tej gdzie była zwycięska bitwa Napoleona), ale zawsze... ;)
 KD
 Środa 20-04-2011

22980. 
Często bywam w lesie niedaleko Makowa i słów mi brakuje żeby opisać co tam spotykam.
Krzysztof Harmaciński ma aspiracje poselskie a bałagan na "jego" terenie przekracza granice wyobraźni. Pan Wójt działa w wielu stowarzyszeniach, organizacjach typu "czyste środowisko" i co? I jest tam tylko pozorantem,
bo fakty mówią same za siebie.
Zrobiłam zdjęcie. [...] Ten śmietnik znajduje się za ośrodkami w Makowie
50 metrów od Jezioraka. Dramat! Szczególnie teraz przed sezonem! [...]

[brak zdjęcia]
 Katarzyna
 Środa 20-04-2011

22979. 
Zwiększa się zasięg oraz ilość programów naziemnej (bezpłatnej) telewizji cyfrowej! (DVB-T).
Jeszcze przed Wielkanocą, czyli przed wyznaczonym wcześniej terminem
rozpocznie się nadawanie w kolejnych lokalizacjach.
Również w IŁAWIE zostaną włączone nadajniki kolejnego, już drugiego multipleksu (mux2), czyli wiązki częstotliwości, na której emitowane są
TVN, POLSAT, TV 4 oraz TVN 7.
Już wcześniej nasz region miał sygnał cyfrowy z platformy mux1, czyli
TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP Kultura i TVP Historia.
Nowsze telewizory mają wbudowane dekodery sygnału cyfrowego według standardu MPEG-4. Wystarczy więc dokupić nawet małą, wydajną antenę
i rozkoszować się świetnej jakości obrazem i dźwiękiem.
 skaner
 Środa 20-04-2011

22978. 
Odnośnie wpisu numer: 22976

To typowe działanie Jehowych przed Wielkanocą, czyli trzeba się pokazać przed najważniejszym świętem katolickim. I tak się dziwie, że [...]
jeszcze nie chodzą po domach, być może, w tym roku nie mają kasy na zmasowany "atak" [...]
 Ariel
 Środa 20-04-2011

22977. 
Odnośnie wpisu numer: 22975

Drogi czytelniku!
To, co wywiesili kibice Legii podczas meczu w Poznaniu, jest protestem przeciw temu, co w swoich książkach pisze Pan Michnik. Próbuje on wybielić swojego ojca i brata za ich poczynania w czasach komunizmu. Przypomnę, że jego brat został prokuratorem w wieku 22 lat i oskarżał wrogów ludu np. żołnierzy Armii Krajowej i innych ludzi chcących wywalczenia prawdziwej niepodległości po 1945 roku. Dzięki bratu Pana Michnika ludzie Ci często skazywani byli na karę śmierci.
Jak teraz oceniasz Michnika i jego wybielanie brata i ojca?
 Albert
 Środa 20-04-2011

22976. 
O szok! Gdy zobaczyłem dziś jedynkę Kuriera, to się przeżegnałem.
Świadkowie Jehowy!
Czy nadchodzi koniec świata? Tyle razy go przepowiadali, więc już?
http://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 Stefan
 Środa 20-04-2011

22975. 
Odnośnie wpisu numer: 22971

Chyba nie zrozumiałeś zupełnie "Sokratesie" o czym pisałem.
Czy uważasz, że stadion sportowy wzniesiony za znaczne społeczne pieniądze jest właściwym miejscem do antysemickiej dintojry grupy pseudokibiców na człowieku, którego oskarża się za cudze winy? Czy byłoby ci przyjemnie, gdyby jacyś fanatycy oskarżali ciebie za ewentualne grzechy twego ojca i brata? A może jesteś zwolennikiem bolszewickiej i faszystowskiej tezy, że dzieci dziedziczą winy swych przodków? I dlatego też np. w stalinowskim Związku Radzieckim do obozów trafiały także dzieci tzw. wrogów ludu.
Jeśli tak uważasz, to należy ci tylko pogratulować poczucia swoistej sprawiedliwości. A może głównym, ukrytym źródłem twej niechęci wobec Adama Michnika jest jego żydowskie pochodzenie? Jeśli tak, to może wyjaśnisz dlaczego właściwie uważasz się za osobę bardziej wartościową od przeciętnego Żyda, no bo tak zapewne sądzisz?
Zupełnie także nie rozumiem kto według ciebie uciekł z Polski przed odpowiedzialnością? Czyżby Adam Michnik, którego karykaturę wywiesili osobnicy, którym stadion sportowy pomylił się wiecem politycznym tzw. prawdziwych Polaków spod znaku nieświeżej, antysemickiej i wręcz rasistowskiej endecji?
Jakoś nie słyszałem aby Adam Michnik uciekał z Polski, bo też nie ma do tego żadnego powodu. Może także wyjaśnisz po co właściwie ci osobnicy trzymający tą wielką szmatę z Michnikiem przyszli na stadion? No bo chyba nie po to, by obserwować mecz? I dlaczego wielu z nich zasłania kapturami swe fizjonomie? Czyżby się czegoś wstydzili? Dlaczego są silni zawsze tylko w swym pierwotnym stadzie?
A może ktoś umiejętnie manipuluje tymi młodymi ludźmi, którzy poza swymi skłóconymi i wrogimi plemionami pseudokibiców są w społeczeństwie zupełnie zagubieni? Takich naiwnych i podatnych na wpływy młodych ludzi zawsze umiejętnie wykorzystywali demogodzy budujący różnej maści systemy totalitarne.
Takie same haniebne hasła jakie można ostatnio zobaczyć na polskich stadionach, wznosili w latach 30-tych XX wieku dzielni młodzieńcy z Hitlerjugend, którzy później fachowo obsługiwali "łaźnie" i krematoria w Auschwitz... Wszystko to jest nader smutne.
PS. Zastanawiam się także dlaczego nazwałeś się "Sokratesem", choć twe swoiste poglądy mają tyle wspólnego z myślą tego mądrego filozofa, co Adam Michnik z czynami swego ojca?
 czytelnik
 Wtorek 19-04-2011

22974. 
Przebudowa krajowej „7” wstrzymana przez odkrycie
hitlerowskiego obozu jenieckiego koło Olsztynka

Drogowcy znaleźli pozostałości hitlerowskiego obozu jenieckiego Stalag Hohenstein. W trakcie wojny Niemcy przetrzymywali tu 650 tys. jeńców, głównie z Polski, Rosji i Francji. Ponad 50 tys. z nich zginęło. Drogowcy odkryli pozostałości po fundamentach obozowych baraków, a także buty i naczynia. Teraz na tym 35-kilometrowym odcinku trzeba wstrzymać prace i przeprowadzić dodatkowe badania archeologiczne.

Drogowcy liczą jednak na to, że ten odcinek nowej siódemki zostanie oddany w terminie, czyli latem przyszłego roku. Wykonawca będzie po prostu w tym samym czasie wykonywał inne prace. Budowlańcy potrafią radzić sobie z poniemieckimi pozostałościami. Rok temu przenieśli blokujący budowę bunkier, który ważył 450 ton. (RMF FM)
 skaner
 Wtorek 19-04-2011

22973. 
Odnośnie wpisu numer: 22949

Nareszcie mam nowy urzędowy "Przegląd Suski" i już pierwszy rzut oka powalił mnie na ziemię [...].
Życzenia świąteczne owszem, tradycyjnie. Podpis: "profesor, asystent i
strateg".
Dacie wiarę? Asystent!
Nowy "Pan Piórko" spłaca zobowiązanie.
 kuzyn_nataszy
 Wtorek 19-04-2011

22972. 
Odnośnie wpisu numer: 22971

Unikam jak mogę politycznych debat na lokalnym forum, jako że niczemu
nie służą, ale wywlekanie komuś grzechów jego ojca jest nikczemnością. Głupotą!
Zrozumiałbym może gdyby zarzuty dotyczyły dziecka, bo wchodziłoby
w to wychowanie, ale rodzice? To dziecko odpowiada za rodziców? Taką
skalę przyjmowali komuniści lub hitlerowcy, żeby daleko nie szukać.
Przyganiał kocioł garnkowi... Cytat:
"Jarosław Kaczyński, opisując kiedyś zachowanie A. Michnika, podkreślał
jego niebywałą skłonność do kłamstwa – to, że potrafi łgać w żywe oczy, dosłownie iść w zaparte."
Pomijając całkiem sens przekazu, to jednak oprawa z meczu Lecha - profesjonalna. Czytałem nawet jak za granicą była komplementowana.
Umieją to zrobić. Tylko czy z sensem?
Jeżeli miała za zadanie zdenerwować Michnika, to chyba się udało ;-)
 Eskulapski
 Wtorek 19-04-2011

22971. 
Odnośnie wpisu numer: 22964

Czy "chamskim obrazkiem" na stadionie nazywasz pytanie publiczności
o bardzo brzydką przeszłość Pana Adama Michnika? Tego samego, który
od 22 lat chce być wyrocznią w każdej sprawie, nawet tej: jakiej barwy
mają nosić szaliki kibice na stadionach.
Zaprzeczysz, że po krwi również Michnik był stalinowskim sędzią, który wyprawiał polskich patriotów na śmierć tylko za to, że chcieli niepodległej Ojczyzny?
Czy zaprzeczysz, że chyłkiem uciekł z Polski przed odpowiedzialnością...?
 Sokrates
 Wtorek 19-04-2011

22970. 
Są już dane makro-ekonomiczne za pierwszy kwartał br.
Zarabiamy mniej niż przed rokiem. Dramatycznie spada też zatrudnienie. Niepokojąco rośnie inflacja z tendencją niestety dynamicznie zwyżkową.
Spada konsumpcja. Ceny! Mimo pory wiosennej, nastroje są kiepskie.
 urzędnik
 Wtorek 19-04-2011


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 100 101 102 ... 199 200 201 202 203 204 205 206 207 ... 293 294 295 ... 386 387 388 następna ] z 388



102728774



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.