Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

15648. 
Dziś byłam z synem w Iławie i bardzo przeraziłam się od natłoku aut na ulicach.
Wiem, że robione jest rondo na Królowej Jadwigi, a także, że jest robione coś na ulicy dojazdowej do stacji PKP Iława Główna, i że kierowcy muszą uważać, ale wydaje mi się, że powinny być zlikwidowane przejścia dla pieszych - te ostatnie przed przejazdem kolejowym naprzeciw białego kościoła, jak również zaraz za przejazdem kolejowym na Grunwaldzkiej,
bo tworzą się ogromne korki na przejeździe, bo piesi muszą przejść. Zobaczcie sami.
Niedługo zacznie się prawdziwe piekło, horror dla Iławy w tamtym miejscu przy szlabanie, ponieważ zaczną gęsto jeździć pociągi wakacyjne.
 Anna
 Wtorek 19-05-2009
Odp. 
Temat przejść dla pieszych podczas korków na terenie
Iławy trafił już do obróbki w redakcji KURIERA.
Prosimy o kolejne uwagi i komentarze.
 moderator

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Środa 20-05-2009

15647. 
Odnośnie wpisu numer: 15643

Szkoda, ale to sami Iławianie wybrali tę bandę do władzy samorządowej. Gratuluję i życzę szczęścia w reformowaniu przez tę zgraję - oświaty, kultury, lecznictwa - po amerykańsku.
Nie bronię PIS-u ani SLD, mówiąc te "podłe" słowa. Należy patrzeć na ludzi, nie na partię. Dlatego w następnych wyborach interesujcie się człowiekiem od jego wnętrza, co w swym życiu osiągnął i jakim był człowiekiem, to bardzo ważne przesłanie.
Nie wybierajcie osób, których wam zrzucają na spadochronie, typu Lisek, Szczygło... i inni. Naszych zaś nie wybierajcie na kilka kadencji, jak Pana posła z PO. Nareszcie ukazał swą prawdziwą swą twarz, uczciwość, kunktatorstwo, co widzimy po problemach procesowych z jego żoną.
 Kandydat na burmistrza z ramienia KPO (komitet partii obywateli)
 Wtorek 19-05-2009

15646. 
Odnośnie wpisu numer: 15631

"Właściciel", trzeba było nie popierać "drobiu" w wyborach na burmistrza
lub ewentualnie jak już coś, to kontrolować jego poczynania. A nie teraz
jak źle, to płacz...
Brawo burmistrz, brawo władze miasta :-D brawo. Jak gorzko to brzmi...
PS. Eskulapski, tobie jutro odpiszę :-D
 Iławianin, lat 51
 Wtorek 19-05-2009

15645. 
Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą jedynką KURIERA.
W środę od rana KURIER do nabycia w kioskach i sklepach regionu.
 KURIERZY
 http://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 Wtorek 19-05-2009

15643. 
Odnośnie wpisu numer: 15615

Nie udało się rozwalić "mechanika" to może uda się "szóstkę".
Najgorzej, że to wszystko dzieje się pod przykrywką działań dla rzekomo "dobra uczniów niepełnosprawnych". A tak naprawdę chodzi tu o to, żeby odzyskać budynek przy ul. Kościuszki, bo to całkiem atrakcyjne miejsce i można na tym zarobić. A edukacja i to w dodatku niepełnosprawnych...? Kogo to obchodzi?! Łatwiej rządzić "ciemnotą", łatwiej wmówić im różnego rodzaju absurdy i omamić mało rzeczywistymi do realizacji wizjami.
Na szczęście kadencja bycia na urzędzie kiedyś się kończy jak i kończy się kadencja bycia dyrektorem szkoły. Oby w przyszłości lepsi nami rządzili, bardziej skromni, otwarci na innych i wsłuchani w to, co się dzieje w około, a nie napędzani rozbuchanymi ambicjami ludzie.
Szkoda by było tylu lat pracy, starań i zaangażowania Pani dyrektor Jadwigi Mikuczyńskiej - wspaniałej osoby, wspaniałej nauczycielki i wspaniałej dyrektor.
 Megi
 Wtorek 19-05-2009

15641. 
Odnośnie wpisu numer: 15599

Niestety nie każdy potrafi godnie sprostać wyzwaniu jakie niesie za sobą bycie dyrektorem.
Dyrektor ZPSW Beatę Szoka również to zadanie przerosło, co objawia się w wielu nieprofesjonalnych zachowaniach, zwłaszcza w sytuacjach stresu. Próbuje rządzić autorytatywnie, kieruje się w wielu sprawach emocjami.
W gronie pedagogicznym powstał rozłam, nie wiadomo komu można zaufać - taką grupą łatwiej rządzić, łatwiej postraszyć. Ale czy tak powinno być?
 vivi
 Wtorek 19-05-2009

15640. 
Ale jaja!
Gierek żony nie pilnował - do Paryża wyjeżdżała fryzjerkę odwiedzać.
Jak poseł żony nie pilnował, to mu cały majątek zapisała.
 czarny tulipan
 Wtorek 19-05-2009

15639. 
Odnośnie wpisu numer: 15634

Ludzie tego kraju są malkontentami i patrzą na ręce innym. A to, że ktoś więcej zarabia; a to, że ma ładną działkę; a to, że kupił sobie kolejne mieszkanko i wynajmuje, choć mu to niepotrzebne; a to, że ktoś miał komucha w domu i załatwił mu teraz dobrą pracę.
Taki jest nasz naród.
ESBECJA już nam nie zaszkodzi, gdyż o wiele groźniejszymi są obecni rządzący i ich układy. Zobacz co dzieje się w naszych urzędach. Nikt nikogo się nie boi, luzik, nasi rządzą. Ta sytuacja jest bardzo groźna, niewymierający dawni TW [tajni współpracownicy].
 Agent CIA
 Wtorek 19-05-2009

15638. 
Odnośnie wpisu numer: 15635

Wytłumacz jeszcze, proszę, co to takiego według Ciebie ów Ołtarz Prawdy (wszak pisane przez Ciebie z wielkich literek) i będziemy w domu. Śmiem twierdzić, że jesteś Jocie ledwie pieniaczem - niczym więcej. Wierząc w domniemaną Prawdę, dajesz jedynie dowód na swą daleko posuniętą indoktrynację i naiwność, które Tobą powodują.
Zarzucasz mi ignoranctwo, cytując jednocześnie samego siebie bzdetem w stylu "faszystowskich komuchów". Nie przypominam sobie, żeby w Polsce kiedykolwiek zaistniał narodowy socjalizm (oczywiście - pomijając czas niemieckiej okupacji). Mieszasz pojęcia. I na dodatek ni w ząb nie chwytasz kontekstu. Rozumiesz, o co tym razem karma?
Takim osobnikom jak Ty nie warto tłumaczyć, że nie ma sensu pisać brajlem: "NIE DOTYKAĆ, URZĄDZENIE ELEKTRYCZNE!"
 Tomek Wisarionowicz Orlicz, były korespondent moskiewskiej "Prawdy"
 Wtorek 19-05-2009

15637. 
Odnośnie wpisu numer: 15635

Używaj pan polszczyzny poprawnej i nie wymądrzaj się angielszczyzną,
bo to przeżytek.
 Męczennik polski
 Wtorek 19-05-2009

15636. 
JA, jako przyszły Burmistrz M. Iławy, będę przede wszystkim WASZYM PRZYJACIELEM i nie pozwolę na trwonienie środków płatniczych z UE. Iławie jest niezbędne ostre kopnięcie na orbitę i jako fizyk powiem, że konieczne będzie przyśpieszenie do pierwszej szybkości kosmicznej.
Czy nie uważacie, że my Iławianie mamy dosyć galerii i innych sklepów
z produktami żywnościowymi? Moja ekipa postawi na przyśpieszenie gospodarcze. Przemysł elektroniczny, mechaniczny i przetwórstwo rolne. Meblarstwo owszem ale bez przesady. Wolne tereny w obrębie Ogrodzieńca i Kamionki już nie czekają na inwestora, bo on jest w Ameryce Północnej, a inwestor czeka na odpowiedniego burmistrza.
 Kandydat na burmistrza z ramienia KPO (komitet partii obywateli)
 Wtorek 19-05-2009

15635. 
Odnośnie wpisu numer: 15582

Panie Tomaszu Orlicz.
Pan jesteś czymś więcej niż tylko "nieuleczalnym sceptykiem", Pan jesteś nieuleczalnym ignorantem.
Ja powiedziałem, że (cytuję) "miejsce pitbullów faszystowskiej komuny
jest na śmietniku historii, a nie przy Ołtarzu Prawdy". I Pan to nazywasz ksenofobią?!
Oczywiście możesz Pan sobie dalej - jak to nazywasz - "prowokować". Prośbę mam tylko jedną (ani żart, ani dżołk, ani takie tam). Przy temacie reżimowej komuny nie profanuj Pan - nawet nie wymieniaj - nazwy "Pink Floyd", bo to jest coś o wiele więcej niż tylko nazwa na okładce płyty.
 J-23
 Wtorek 19-05-2009

15634. 
Odnośnie wpisu numer: 15521

Męczenniku, boisz się...?
Strach po wielu latach jest nadal tak samo męczący, prawda...?
I na okrągło pleciesz bzdury.
To właśnie pozostawienie spraw agentury komunistycznej, właśnie pozostawienie tych spraw do "rozliczenia Bogu", powoduje, że Kraj Nadwiślański nie może wydostać się z zamętu...
 J-23
 Wtorek 19-05-2009

15633. 
Odnośnie wpisu numer: 15631

Po otwarciu Galerii Jeziorak za kilka juz dni sklepy Wasze nawiedzi zwiekszona liczba klientow, ktora bedzie parkowala czesciej w tym rejonie na najwiekszym parkingu Ilawy (parkingu Galerii). Galeria zwiekszy skutecznie Wasze obroty i to bedzie rekompensata stala za obecne straty spowodowane przebudowa drogi.
Galeria wprowadzi kontrole parkujacych u siebie samochodow, bo wszyscy beda chcieli tam parkowac, nie tylko jej klienci, bo takze Wasi. To bedzie Galerii wielki problem... Chyba ze nie beda z niej uciekali intresujacy inwestorzy rynkowi przyciagajacy klientow - bo takie znaki wycofywania sie z Galerii mialy juz miejsce..
Drobni szanowni kupcy, macie juz wyrobiona marke na ilawskim rynku i zawsze na Was mozna liczyc, jako bardzo solidnych rzemieslnikow - zegarmistrzow, krawcowi, fotografow... Zagladam do Was czesto i przywiazuje sie do Waszych solidnych wyrobow i uslug.
 Przyszly kandydat na radnego miasta Ilawy
 Wtorek 19-05-2009

15632. 
Odnośnie wpisu numer: 15631

Na razie stracą, choć dziwne dlaczego. Można dojechać od strony połudnowej miasta, postawić samochod przy Kaperze i hulać po mieście. Nie rozumiem tego, dalczego akurat oni tracą. Przyjdzie czas, że zyskają, choć jest wątpliwe, gdyż w nowo wybudowanej Galereji Treciakowskoj bedą eksluzywne tanie restauranty. Dla biednych również. Panowie z PO wiedzą co robią, postawili na liberalizm, a wie - w Iławie ceny zaczną spadać.
 Kandydat na burmistrza z ramienia KPO (komitet partii obywateli)
 Poniedziałek 18-05-2009

15631. 
Od momentu zaczęcia prac przy ul. Królowej Jadwigi i Sobieskiego
(RONDO NOWE) właściciele lokali usługowych zanotowali minimum
50% spadek obrotów. Ciekawe kto za to zwróci?
 właściciel
 Iława, Poniedziałek 18-05-2009

15630. 
UEFA straszyła nas (i straszy nadal) wykluczeniem z europejskiej rodziny piłkarskiej ze względu na ingerencję polityków w niezależny związek.
Teraz zatem o losie PZPN zadecydują sami obywatele, obywatele jednego z krajów należących do Unii Europejskiej, używając do tego najwyższej formy demokracji bezpośredniej jaką jest referendum ogólnokrajowe a którego wyniki są dla władz wiążące.
PZPN nie jest tworem bezpaństwowym ani wyłączonym na jakichkolwiek specjalnych zasadach spod jurysdykcji polskiego prawa czy też prawa UE.
Wejdź na www.pilka24.pl pobierz wniosek poparcia dla ogólnokrajowego referendum, złóż swój podpis i wyślij na podany na stronie adres.
 Piotr Misiło, pełnomocnik ds. referendum
 http://www.pilka24.pl
 Poniedziałek 18-05-2009

15629. 
Odnośnie wpisu numer: 15624

Lato, lato, lato czeka...
 Kndydat na burmistrza z ramienia PO
 http://www.youtube.com/watch?v=wO-RmPe6b7k
 Poniedziałek 18-05-2009

15627. 
Odnośnie wpisu numer: 15607

Bravo promocja z ratusza. No widać, że działacie na rzecz naszej
pięknej Iławy. Gratulacje, będę oglądała.
 Małgorzata Perdian

gocha4zuza@wp.pl, lat 51
 Iława, Poniedziałek 18-05-2009

15626. 
Odnośnie wpisu numer: 15624

Ale o coooo ci chooooodzi?! Chyba pomyliłeś kolego adresy...
 skaner
 Poniedziałek 18-05-2009

15624. 
Już niedługo wakacje. Co wy na to?
 dodzio
 Poniedziałek 18-05-2009

15623. 
Odnośnie wpisu numer: 15619

Przykładem innego rozwiązania komunikacyjnego jest [w mieście Iławie] skrzyżowanie ulic przy szpitalu, starostwa i SP2. Doskonałe rozwiązanie,
na pewno o wiele tańsze, ale nie wszędzie takie rozwiązania się nadają.
Bo dla mnie podawany koszt iławskich rond w milionach jest również baaaaaaaaaaaaardzo wysoki. Tym bardziej, że Iława to nie Paryż,
jak ktoś (Poseł Żyliński) chciałby widzieć.
Raz jeszcze powtarzam, że oszczędnością i pracą narody się bogacą.
 Kndydat na burmistrza z ramienia PO
 Poniedziałek 18-05-2009

15622. 
Odnośnie wpisu numer: 15611

Odnośnie artykułu w Kurierze Iławskim "Niepełnosprawny Burmistrz?"
Jest taka strona w Internecie gdzie rozpoczął się sezon polowań na
łosie. Oczywiście polowania są bezkrwawe - wystarczy do nich aparat fotograficzny i wyjście na najbliższy parking czy chodnik. Tam można upolować łosia. Czyli kierowcę, który źle zaparkował swoje auto. Fotka
z waszego artykułu to najbardziej łosiowo zaparkowane auto.
 szerszeń
 http://www.nieparkuj.pl
 [Susz], Poniedziałek 18-05-2009

15621. 
Odnośnie wpisu numer: 15611

Biedny harcowniku, tylko lekarz specjalista może ci pomóc.
 drogowiec
 [Susz], Poniedziałek 18-05-2009

15620. 
Co kombinuje Wałęsa z Libertas, tego nie wie nikt. Albo w sposób prostacki zarabia pieniądze, o czym wie Tusk lub gra na nosie Platformie, gdyż ta musiała go wydymać i odsunąć na bocznicę, gdyż murzyn zrobił swoje.
 Kndydat na burmistrza z ramienia PO
 Poniedziałek 18-05-2009

15619. 
Odnośnie wpisu numer: 15618

"Heniek, a kto tu może ze mną wygarac???"
Masz rację zę tkie drogi wylewa się asfaltami, ale na ile to jest tańsze od polbruku, to nie wiem. I dobrze byłoby abyś podał nam jaka jest różnica w kosztach, abyśmy mogli ocenić poziom wyniosłości wójta na stan realny kosztów. Niech nie myśli, że ma głupich wyborców, bo naprawdę trzeba tę sprawy poruszac ze względów ekonomicznych jak i politycznych. Czy nie jaet może tak, że właśnie polbbruk kładzie się dlatego, że wykonawca jest "określony", czyli swój człowiek, a nie zawsze musi nim by ktoś z Iławy. Takie są przesłanki. Ronda w Iławie również mogłyby byc tańsze i nie wszędzie są na gwałt potrzebne, gdyż mamy inne rozwiązania inżynieryjne konstrukcji skrzyżowań.
Niestety - ktoś z polityków dawno już mówił, że wójtowie i prezydenci miast, nie powinni dłużej piastowa niż dwie kadencje.
Już dawno wójt powiedział: "Heniek, a kto tu może ze mną wygrać???"
 Kndydat na burmistrza z ramienia PO
 Poniedziałek 18-05-2009

15618. 
Odnośnie wpisu numer: 15612

Oszalal wojt Harmacinski jesli kladzie polbruk na calej ul. Przemyslowej
w Nowej Wsi. To jest typowe okradanie samorzadow z pieniedzy, ktorych i tak jest malo na drogi lokalne. Czyz nie ma normalnych powierzchni drogowych, jak zwykly asfalt...? Asfaltem zajedzie dalej, pokryje wiecej potrzebnych drog lokalnych.
To samo szalenstwo jest z drogimi rondami w Ilawie i nie tylko...
Na szczescie wielu widzialem ilawian przy budowie drog za granica.
I oni powroca i osmiesza feudalne sposoby pracy i dysponowania srodkami publicznymi w gminie i w miescie Ilawie. Ilawianie za granica to nie tyminscy, a konkretni ludzie z doswiadczeniem pracy organicznej.
Jest ich za granica wiele tysiecy - prawie cala dywizja.
 Krzyk z obrazu
 Niedziela 17-05-2009

15617. 
Chciałabym opowiedzieć jaki człowiek moze być naiwny gdy chce pracować.
Jestem matka 2jga dzieci. Straciłam prawo do zasiłku i wiadomość, że zostałam przyjęta do pracy była dla mnie szczęśliwym dniem. Rozmowa przeszła dobrze, powiadomiono mnie, ze płaca bedzie za godzinę 5,50 netto i przez 3 miesiace na umowe zlecenie, a po tych 3 miesiącach porozmawiamy co dalej. Szczęście przysłoniło mi wszystko. Szkolenie miało byc 24 godz. wiec by nie tracić czasu zrobiłam to w 2 dni i 25 kwietnia zaczęłam prace. Pęsja za te pare dni była zgodna z umowa 5,50zł za godz. ale współpracownicy zaczeli opowiadac, że tak na zlecenie pracują kilka miesięcy, nie było jednak problemu z wypłata mimo że na umowach dostali inne kwoty.
Ja spokojnie czekałam na swoja umowę, która miała przyjść z Warszawy. Doczekałam sie dnia 21go kwietnia i nie dziwiło mnie, że stawka jest inna czyli 5,30 juz brutto, ale skoro wszyscy tak maja, to podpisałam. Jedyne co mnie zdziwiło to to, że umowa nie była na 3 miesiace a na rok z 3dniowym okresem wypowiedzenia pisemnym. Szczęśliwa, że mam prace troche to przyjełam łagodnie.
Dnia 24 miałam wolne i udałam sie do Olsztyna do lekarza dostałam sms z poleceniem przyjscia do pracy pod groźbą, że niestawienie sie znaczy 2-dniowe wypowiedzenie. Zaskoczona zadzwoniłam do kierownika z wyjaśnieniem braku możliwości dojazdu w tym dniu do pracy. Zapytałam czy mam wypowiedzenie, odpowiedź: ROZUMIEM, NIE DOSTAJE PANI WYPOWIEDZENIA, MIŁEGO DNIA, POZDRAWIAM.
Uspokojona nastepnego dnia od współpracownika dowiaduje sie, że pracujemy prawdopodobnie do końca miesiaca i inna firma zajmuje nasze miejsce. Oficjalnie nikt nic nie wiedział, nikt nie dostał wypowiedzenia czy rozwiązania umowy. Nic!!! A pensje dostaliśmy taką jak na umowie, nie juz 5,50 zł.
Zadzwoniłam do pana kierownika wyrzucajac mu wszystko łącznie z tym, że nie powiadomili urzędu pracy i zostałam skreślona z listy i 3 miesiące nie będę mogła sie zarejestrowac, ale usłyszałam: NIE PAMIĘTAM CZY Z PANIĄ ROZMAWIAŁEM I CZY MIAŁO BYĆ 5,50 ZŁ... No tak, znowu moja naiwność, innych współpracowników też.
Przepraszam za błędy, chciałam to z siebie wyrzucić. Jeżeli byłyby jakieś rady dla mnie, to proszę. Wiem to, co na papierze!!!
 Ada
 Niedziela 17-05-2009

15615. 
Odnośnie wpisu numer: 15613

Chcieliście takiej władzy to ją macie. Sami wybraliście Rygielskiego i jemu podobnych, zatem zjadajcie żabsko i zapijajcie piwem nawarzonym przez siebie. Nie chodzi wcale o poparcie dla PO, ale poparcie takich gadów jak Rygielski i żmij jak Hordejukowa.
Przecież on chciał rozwalić szkołę "mechanik" już na początku swojej kadencji, ale nie udało mu się.
 kandydat na burmistrza z ramienia PO
 Niedziela 17-05-2009

15613. 
Odnośnie wpisu numer: 15605

Szkoda, że [iławska] "szóstka" upada.
Żal jest wysiłku nauczycieli, którzy poświęcali swój dodatkowy czas, a wielokrotnie i własne pieniądze, aby dzieciaki miały godne warunki nauki. Szkoda wysiłku Pani dyrektor Jadwigi Mikuczyńskiej, która wybudowała budynek, utworzyła internat, założyła szkolę zawodową itp.
Kiedyś była to najładniejsza szkoła w Iławie. A Burmistrz Adam Żyliński przyprowadzał tam delegacje zagraniczne na obiady, bo chciał pokazać ładną placówkę, dobrą stołówkę.
I to wszystko odchodzi w niepamięć. Może tylko absolwenci będą o tym pamiętać... Żal...
 były...
 Niedziela 17-05-2009

15612. 
Chce napisac znow odnosnie Pana wojta Harmacinskiego, a dokladnie stanu drog w Nowej Wsi.
Zdecydowano ze droga bedzie, lecz przy ul. Przemyslowej (Ilawa),
a na reszcie bagna radz sobie czlowieku. Gdzie unijne pieniadze?
Gdzie zapewnienia wojta? Chodzimy po po bagnie, gdzie obok nas
na Przemyslowej rosnie piekna ulica z polbruku.
 Sławek

pionuch7@wp.pl
  5014186
 Nowa Wieś, Niedziela 17-05-2009

15611. 
Odnośnie wpisu numer: 15597

Kurierzy pociągniecie temat parkingu przy suskim magistracie? Odpowiedzieć należy na kilka pytań: kto zadecydował, że znak parkowania dla niepełnosprawnych został przestawiony? Co oznaczają narysowane koperty na parkingu? Czy parking przed urzędem to własność prywatna?
 czytelnik
 Niedziela 17-05-2009

15609. 
Czy w Iławie odbędą się spotkania przedwyborcze do Parlamentu Europejskiego?
 zainteresowany, lat 62
 ilawa, Niedziela 17-05-2009

15607. 
Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszam na plan telewizyjny programu "Kawa czy Herbata", który w najbliższy piątek 22 maja w godzinach od 6:00 do 8:00 będzie realizowany z IŁAWY z tawerny "Pod Omegą".
Wspaniałe gwiazdy, niesamowici goście oraz pasjonaci Warmii i Mazur
będą na antenie TVP promować nasz region.
Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w programie, zapraszamy do OMEGI lub przed telewizory.
 Iławianin
 Niedziela 17-05-2009

15606. 
Miszkanicy Zalewa !!! Jestem mieszkanicem Zalewa tym czasowo przebywam Irlandi .Koledzy przywieżli Kurier iławski .Po przeczytaniu artykułu "Tajny wspópracownik Piotr" jestem z burwersowany odnośnie tego tłumaczenia. Jest to tak prymitywne, że na torsje ucziwego człowieka bierze.A ten bufon jeszcze ze społoczenistwa prawego robi sobi kpiny .Chociaż nasz społeczęstwo od dawna o tym miluśu coś wiedzało, to w nagrodę na Burmistrza go wybrało w moim przekonaniu,jest On [...], a ten smród będzie się za nim ciągnął do końca życia. A co do posła Zylińskiego wstyd mi za tego pana,gdyż swoją osobą firmuje agenta.Co do czytania bajek przez Hardybałę dzieciom w przedszkolu, ciekawy jestem czy znajdują się również dawne donosy? No drodzy rodzice zastanówcie się co po tych bajkach może wyrosnąć z waszych pociech.
 SB!!!
 Niedziela 17-05-2009

15605. 
Odnośnie wpisu numer: 15599

Pani dyrektor ZPSW ukazuje swoje oblicze. Solistka kapeli weselnej, przedszkolanka, nauczycielka, w końcu pani dyrektor. No przecież musi wykazać się przed władzami i rodzicami.
A nauczyciele? Przecież "oni" są od tego, aby nauczali i ich zdanie się nie liczy . Bo dyrektorem ZPSW jest Beata Szoka .
 nikt 33
 Sobota 16-05-2009

15604. 
A kiedy Lisek spotka sie z wyborcami?
Pamiętam rok 1990 i wybory prezydenckie. Wśród kandydatów Wałęsa gadał dużo i bezładnie, Mazowiecki wolno i zanim dokończył zdanie to był koniec wiadomości, Stan Tymiński niewiele i biegał z teczką. I co? Tymiński omal nie wygrał wyborów. Lisek stosuje taktykę Tymińskiego. Zapewne nic nie powie, bo i ci ma powiedzieć...
 oko
 Sobota 16-05-2009

15603. 
Odnośnie wpisu numer: 15602

Proszę Pana Synowca.
Maśkiewicz, po pierwsze, nie ukończył studiów na WSR w Olsztynie a na jej filii w Starym Polu pod Elblągiem. Czy nie przydałaby się cenzura dzisiejszym gazetom i tygodnikom? To po drugie.
Po fizjonomii twarzy profesora z Kortowa nie podpadał się mi (podobnie jak Haruś z Zalewa). Miałem do niego zastrzeżenia, jako do czystego gościa.
Panie redaktor! Musze panu wyznać jako były zawodowiec, że fizjonomia twarzy w naszej pracy pozyskiwania szpiega należała i należy do podstawowych przesłanek. Pan do konfidencji nie nadajesz się, co ze smutkiem wyznaję. Ale można pana złamać...
 Agent CIA
 Sobota 16-05-2009

15602. 
Odnośnie wpisu numer: 15507

Nie minął nawet tydzień od nominacji profesora Achremczyka na szefa delegatury IPN w Olsztynie, a zrozumiałem nad wyraz dobitnie z jakich powodów Achremczyk znany był dotąd ze swych – jak to zamaszyście określała Gazeta Wyborcza – „wyważonych poglądów”.
Oto Pan profesor, ponoć ceniony naukowiec, tym razem nie od gwiazd (jak inny profesor z Torunia), taplał się w tym reżimowym szambie aż
po same uszy. Lał batem cenzury całe środowisko akademickie Warmii
i Mazur.
Na przykładzie Achremczyka zrozumiałem co w nowomowie środowisk, takich jak np. Gazeta Wyborcza, oznacza mieć „wyważone poglądy”.
Z mojego rozszyfrowania wyszło, nawet po kilku próbach, wciąż to
samo słowo: KANALIA.
Kilku postaciom lokalnego podwórka w Iławie – postaciom co prawda skompromitowanym, ale jednak – gratuluję nieopisanego zachwytu nad osobą Pana „profesora”. Pamiętam te płomienne konferencje naukowe z okazji jubileuszu miasta, organizowane przez byłego burmistrza wszech czasów Jarosława Maśkiewicza (studenta Kortowa), pamiętam też te płomienne „wywiady” prowadzone przez samego naczelnego kierownika Radiowęzła Erewań.
Tak, tak... ćmy zawsze do światła, byle razem. W kupie raźniej.
 Jarosław Synowiec
 Sobota 16-05-2009

15601. 
Arabowie zrozumieli, co to jest pustynia i dlatego ożywiają piaski, sadzą kartofle inne warzywa, sadzą drzewa, krzewy.
Polakom zaś przeszkadzają drzewa, krzewy, pola łąkami malowane, stare wierzby, które od setek lat polskim są krajobrazem i w jego architekturę wpisane.
Nie pojmuję, dlaczego ludzie obcinają gałęzie wierzb, pozostawiając tylko pnie. Powoli przychodzi czas na grusze polne, śliwy, wiśnie stare, 60-70-letnie, gdyż ich drwo nadaje się na boazerię do kominków i innych wnętrz mieszkalnych.
Czym pozostanie krajobraz Polski bez tych "cichych grusz na miedzach siedzących", jak w "Panu Tadeuszu" pisał mistrz Mickiewicz w I Księdze.
Bez lip, co przed upałem "gospodarskiej głowy chroni liść, za wsadzenie przyjemna zapłata", jak mistrz Kochanowski w swej fraszce "Na Lipę" wspominał.
Lecz kiedy wykształciuch nami rządzi, choć doktoratem by legitymował się, to jesteśmy biedni... i nędzni.
 Męczennik polski
 Piątek 15-05-2009

15600. 
Odnośnie wpisu numer: 15593

O ile dobrze kojarzę i jeśli jest to miejsce tuż koło dawnego młyna,
tuż obok ogródków działkowych, to jest to obszar objęty ochroną konserwatorską, ponieważ to wybierzysko/śmietnisko znajduje się przy pozostałości średniowiecznego gródka wpisanego do rejestru zabytków. Niezależnie zatem od ochrony przyrody, wszelkie prace w tej strefie trzeba uzgodnić z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Olsztynie.
Sam pomysł uporządkowania tej okolicy i urządzenia tam terenu rekreacyjnego jest jak najbardziej słuszny. Jeśli będzie realizowany z głową, to może powstać bardzo przyjemny zakątek dla mieszkańców.
 sen

pumpkin@plusnet.pl
 Piątek 15-05-2009

15599. 
Droga Redakcjo Kuriera!
Za Waszym pośrednictwem chcę "podziękować" pani dyrektor ZPSW Beacie Szoka za to, że na spotkaniu z rodzicami, które odbyło się 12 maja, przedstawiła nas nauczycieli jako ludzi, którzy widzą tylko własny czubek nosa. A wszystko to w związku z ciągnącym się tematem przenosin placówki do Kisielic.
Może nadszedł już czas, aby spotkały się w jednym miejscu i w jednym czasie wszystkie strony, których ten temat dotyczy, a mianowicie: rodzice, uczniowie, starostwo i my - wszyscy pracownicy szkoły. I może by warto było przedstawić jedną wersję dotyczącą mających nastąpić wydarzeń. Na razie sprawa wygląda tak, że w zależności od tego z kim jest spotkanie, to problem jest przedstawiany w świetle korzystnym dla danej grupy.
A przy okazji, tak jak to się stało na spotkaniu Pani dyrektor z rodzicami uczniów ZPSW, winę za szerzący się zamęt i rosnące niepokoje obarczana jest inna grupa (oczywiście nieobecna na spotkaniu), tym razem my - nauczyciele.
Przykro jest nam słyszeć od rodziców dzieci, z którymi pracujemy, że Pani dyrektor opowiadała o tym, jak wstydziła się za nasze zachowanie na spotkaniu ze starostą iławskim [Maciejem Rygielskim], a to tylko dlatego, że mieliśmy "czelność" zadać pytanie: "w jaki sposób będzie rozwiązana kwestia dojazdów nauczycieli do Kisielic".
Z poważaniem:
 Nauczyciel ZPSW
 Iława, Piątek 15-05-2009

15597. 
To sobie burmistrz Susza pocwaniakował: kazał narysować koperty ma parkingu urzędowym.
Jedno rzuca się mocno w oczy. Miejsce dla niepełnosprawnych na którym za parkowanie policja udzieliła mu tylko pouczenia - oczywiście znak już przestawili, o kilka miejsc w prawo - tak, żeby burmistrz się nie zmęczył idąc taki kawał od auta do urzędu.
Szkoda, że jeszcze windy do biura sobie nie zafundował...
 dd
 Piątek 15-05-2009

15596. 
Nie zgadzam sie z pania piszaca [w listach wydania papierowego Kuriera] o bulwarze i kafejkach.
Takie lokale zawsze byly i beda, nawet powstaje ich wiecej. Ale moim zdaniem, straznikow miejskich jest [w Iławie] za malo i praca powinna polegac na chodzeniu wlasnie po takich skwerkach tak samo jak i policja. A nie tylko usiasc w aucie i pojezdzic po okolicy. Duzo rowniez jest mlodziezy popijajacej na cyplu po Czapli. Ale i tam tez nigdy nie widac straznikow. Co z tego ze on moze ma ukonczone 18 lat jak po wypiciu alkoholu jest bardzo agresywny do kazdego jakby chcial udowodnic, ze on teraz rzadzi.
 Arleta
 Piątek 15-05-2009

15595. 
Odnośnie wpisu numer: 15591

Cz ty Iławianko uważasz, że tylko za komuny byli aparatczycy? A dziś,
za rządów PIS, PO, i innych, to nie ma aparatczyków, służących partii ludziom z wysokich szczebli partyjnych?
Kim są tacy urzędnicy: Maciej Rygielski Włodzimierz Ptasznik, Bernadeta Hordejuk, Adam Żyliński. Chyba jesteś bez sumienia, jeśli zaprzeczysz. Nie mów tylko, że demokratyczną drogą weszli ne stanowiska. Oni lizali kogo trzeba, by wysoko ustawić się w swojej Partii. Tak samo jak lizano PZPR i ich ludzi, by wskraba się na stanowisko wyżej, nawet na kierownika zmiany w zakładzie.
 Agent CIA
 Piątek 15-05-2009

15594. 
Odnośnie wpisu numer: 15589

Pytasz o sens życia. Powiem ci.
Jest, ale dla ludzi ideowych, patriotów... lecz kiedy przyszłoby zdradzić kolegę za to, że głosi inne postawy, to ja go za denucję w imię naprawy RP, w imię idei takiej, jaką ja sobie upatrzyłem i wyznaję. W moim przypadku, nie biorę żadnego wynagrodzenia, gdyż czynię to dla idei. Podobnie postępował Feliks Dzierżyński.
Ci co szli na układ korzyści za donosy, czytaj informowanie, nie są w moim akurat typie. Jestem ciekaw jak osądzasz takich ludzi jakim ja byłem, agentem zawodowym. Dziś - pamiętaj - takimi agentami są funkcjonariusze CBA, ABW, CBŚ, którzy służą, nie powiem obecnej władzy, a PAŃSTWU POLSKIEMU.
Mam kolejne pytanie: Czy za lat 30-50 podobni do Ciebie uznają mnie za gnidę, ubeka czy inną swołocz, która dręczyła ludzi?
 Agent CIA
 Piątek 15-05-2009

15593. 
Odnośnie wpisu numer: 15590

To dopiero teraz w obszarze miasta [Lubawy] znalazł się ten teren?
I trzeba wielkiej akcji żeby wywieźć śmieci? (a przy okazji zniszczyć jeszcze bardziej przyrodę). Przecież takie pytania: gdzie były wcześniej władze miasta? Dlaczego systematycznie nie sprzątano tam terenu?
Cisną się same.
Dziadostwo, niechlujstwo,żenada, wszystko to w Urzędzie Miasta i w [lubawskich] "mediach lokalnych" po tych artykułach i odpowiedziach burmistrza, dla owych nośników informacji. Gdzie jest gospodarz w Lubawie?!
 zainteresowany
 Piątek 15-05-2009

15592. 
Odnośnie wpisu numer: 15588

Jacuś Kurski wziął się i odwołał przyjazd do Iławy
 skubi-du
 Piątek 15-05-2009

15591. 
Odnośnie wpisu numer: 15589

Mnie również mdli, gdy ktoś bierze w obronę sbeków i jakichkolwiek donosicieli komunistycznego systemu.
Sama studiowałam w tamtych czasach i nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby coś takiego robić. W tym mieście, a mam na myśli Iławę, aż roi się od takich aparatczyków.
O zgrozo wielu z nich zajmuje wysokie stanowiska i nikt do dzisiaj nie zrobił z tym porządku. No ale takie właśnie mamy nasze miejskie środowisko. A potem taka umiejętność przechodzi z pokolenia na pokolenia. Są nie do zdarcia.
 iławianka
 Piątek 15-05-2009

15590. 
Odnośnie wpisu numer: 15575 15578

Ludzie opamietajmy sie. Ekosystem i drzewostan wzdłuż rzeki Sandeli pozostanie nietkniety. Wycinka dotyczy tylko terenu tzw strzelnicy. Bylem tam, nie wyglada to teraz imponujaco ale prace trwaja. Ten teren straszyl swym wygladem od dawna i jakos nikt z -de- "milosnikow przyrody" nie skarzyl sie na dzikie wysypiska smieci, ktore systematycznie powstawaly posrod krzewow i małych drzewek, glownie olszyny. Na spacery wybierali sie tam glownie Ci, ktorzy nie mieli co zrobic ze starym tapczanem i innymi przeroznego typu odpadami, rowniez niebezpiecznymi, ktore pod oslona zarosli wyrzucali. Wierze w to, że teren po zagospodarowaniu bedzie z pewnoscia bardziej bezpieczny, a z czasem i przyroda z pewnoscia zagosci tu w calej okazalosci. Jako okoliczny mieszkaniec juz na to czekam i bede pierwszym ktory zasiadzie na laweczce przy nadwodnej alejce.
 rodowity lubawiak
 Czwartek 14-05-2009

15589. 
Odnośnie wpisu numer: 15586

Nie mogę zdzierżyć głupot na temat byłych SB-ków i wszelkiej maści donosicieli. Nie wiem czy bardziej chodzi o szkody przez nich wyrządzone czy o ich charaktery, skłonne donosić na wszystkich. Wszędzie i komukolwiek. I nie chodzi o to, czy są to ważne czy mniej ważne informacje.
"Pecunia non olet" - przysłowia mądrością narodów. Mamy przykład - Lesław Maleszka [Gazeta Wyborcza] donosił dla forsy jak wielu innych,
a teraz też jest im wszystko jedno kto i za co im płaci, byle dużo. To
są nasze (nie moje) autorytety.
Jeśli chodzi o donoszenie na ówczesnych studiach, to była nauka dla przyszłych aparatczyków, że to się opłaci. Najpierw zdawało takie ścierwo egzaminy, bo wszyscy się go bali łącznie z wykładowcami, dziekanami itp... Utrwalało mu się w tym pozbawionych wszelkich etycznych zasad mózgu, że to się opłaci i tak brnęli w te g... Teraz to są "biedni" ludzie - aż mnie mdli.
Jeszcze raz pytam - jaki jest sens bycia uczciwym człowiekiem? Chyba tylko ze względu na lustro.
 bez beretu
 Czwartek 14-05-2009

15588. 
Czy to prawda, że w piątek na Starym Mieście w Iławie o godzinie 15
jest spotkanie z Jackiem Kurskim? Czy może ktoś potwierdzić mi tu
na forum ten fakt? Będę wdzięczna.
 iławianka
 Czwartek 14-05-2009

15587. 
Odnośnie wpisu numer: 15575 15578

Z dedykacją dla wszystkich "miłośników przyrody", z każdej władzy i
z każdej partii. Szczególnie dla zmurszałego burmistrza Lubawy.
 zainteresowany
 http://www.youtube.com/watch?v=dQ0aE_Nwcvs
 Czwartek 14-05-2009

15586. 
Odnośnie wpisu numer: 15585

Czy wy zastanowiliście się na kogo mógł Harduś donosić. Na takich
samych [...], nic nieznaczących we wsi, jak on. On tylko plotkował
w eSBe.
My też wiele plotkujemy o kolegach, a gdyby ktoś nas podsłuchał, to powstałyby fakty. Esbecja w tamtych latach była dziecinna, szczególnie
ci w małych miasteczkach, podsłuchiwali wszystko. W każdym zakładzie
był "cicho sza", który plótł banialuki spod budki z piwem braniewskim i
co zasłychnął - przenosił "im".
 Agent CIA
 Czwartek 14-05-2009

15585. 
Odnośnie wpisu numer: 15584

Ty chyba wczorajszy jesteś. Gdybyś nie żył w tamtych czasach, to jeszcze można by uwierzyć, że ulegasz kitom wciskanym zewsząd.
Jakim prawem sądzisz, że ktoś był słabym studentem i dzięki donoszeniu dostawał zaliczenia? A może tylko dzięki temu nie został usunięty bezprawnie? Efekt pozostaje ten sam - DONOSIŁ. Powód i moralne podsumowanie faktu zupełnie inne.
 kumpel Stefana
 Czwartek 14-05-2009

15584. 
Odnośnie wpisu numer: 15488

Jestem zbulwersowany opinią STEFANA w sprawie Bogdana Hardybały! Człowieku gloryfikujesz szpiega SBeckiego! Kubeł zimnej wody wylałbym
Ci na łeb i przetrącił łapy zanim dotkną klawiatury. Ten człowiek donosił
na innych nie bezinteresownie. Nie wiem czy za pieniądze, ale jak sam powiedział za możliwość studiowania. Tępy był i tak przepychał egzaminy? Szpiedzy nie mają honoru, gdyby miał już nie byłby burmistrzem z własnej woli.
STEFANIE jedź do Zalewa /ja tam byłem/ i posłuchaj jak rządzi człowiek znienawidzony, nie popierany, bez efektów. Byłby to ewenement gdyby IPN czegoś tu nie wyjaśnił.
 tubylec
 Środa 13-05-2009

15583. 
Odnośnie wpisu numer: 15571

Nie nazywaj mnie kretynem, bo sobie tego nie życzę.
Sparing w realu? Hmmm, leczę się - to prawda, chcesz mnie pobić?
Masz łatwiej, skoro tak...kiedy chcesz mnie bić?
 Eskulapski
 Środa 13-05-2009

15582. 
Odnośnie wpisu numer: 15579

Drogi Jocie dwudziesty trzeci! Prawda jest po naszej - jak mawiała kamanda Pinka Floyda - ciemnej stronie księżyca. Również tam znajduje się według wszelakich znaków na niebiesiech wspomniany przez Ciebie Ołtarz Prawdy. Wybacz mi proszę żarcik ów drobny (dżołk taki, rozumiesz - wężykiem, tralalala i takie tam), ale po Twoim wpisie na forum po prostu nie byłem w stanie się powstrzymać. Ale, jak widzę, prowokacja moja niewinna dała Ci sporo do myślenia.
Pamiętaj na przyszłość, że jestem nieuleczalnym sceptykiem, który jest szczególnie wyczulony na punkcie kretyńskich, prymitywnych przejawów ksenofobii. Pamiętaj także, że w imię domniemanej "prawdy" jesteś sterowany, indoktrynowany, inwigilowany i dojony z każdej złotówki. W imię "prawdy" masz zaszczyt uczestniczyć w wyścigu szczurów. Postaraj się więc być debeściakiem.
Kto wie, może kopnie Cię przywilej galopowania w czołówce zaprzęgu?
Przemyśl to.
 Tomek Orlicz
 Środa 13-05-2009

15581. 
Rok temu redakcja obiecywala e-wydanie dla czytelnikow spoza regionu, ktorych jednak interesuja jego losy. I mimo obietnic na tym sie konczy. Rozumiem , ze redakcji moje pieniadze (i setek podobnych osob) za numer nie sa do niczego potrzebne, ok szanuje ten wybor. Ale go nie rozumiem. Tym bardziej, ze od dawna sa platformy dla e-gazet typu netpress...
 czytelnik z Warszawy
 Warszawa, Środa 13-05-2009

15580. 
Jeziorak dziś wygrał 1:0 z zespołem Wigry Suwałki.
 [...]
 Środa 13-05-2009

15579. 
Odnośnie wpisu numer: 15564

"(...) Prawda, póki co, jest na razie po naszej stronie (...)"

1. O jakiej Prawdzie Pan, Panie Tomaszu, prawisz z taką dziejową
pewnością siebie? Trybun z Pana wyziewa nie bylejaki, ho ho ho!
2. Wasza strona - co to konkretnie jest ta "strona"? A jest Ci ona
oświetlona czy piwniczna jaka? Ilu was tam jest? Mnogo? Maleje?
 J-23
 Środa 13-05-2009

15578. 
Odnośnie wpisu numer: 15575

Panie Orlicz! Nareszcie doczekałem się otwartej krytyki pewnych ludzi typu "typa" Standary. A nie omieszkam, iż gminą iławską też należy się zając w temacie poruszonym.
Nie wszystko być doktorem wszechnauk biologicznych, by kochać i chronić przyrodę. To jest tak. Jeśli ktoś pozbawiony jest duszy i człowieczeństwa, temu żaden doktorat, żadna habilitacja mało, by wsłuchiwać się w serce przyrody.
Panie Standara!
Czy słyszysz jak te drzewa błagają cię o litość.
Czy ty słyszysz ich wołanie o łaskę życia aż do śmierci.
Czy ty wreszcie jesteś człowiekiem?
Czy ty czujesz jak w trwodze serce przyrody biję w obawie, że podpiszesz na nie wyrok. Kim ty jesteś? Doktorem? Jakich nauk?
Czy ty Standara znasz taki aforyzm: Pan Bóg wybacza, przyroda nigdy.
 Męczennik Polski
 Środa 13-05-2009

15577. 
Zapraszamy na pożegnanie piłkarskiej II ligi w Iławie, które odbędzie się
w sobotę 23 maja o godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Sienkiewicza
w Iławie.
Zapraszam do obejrzenia filmiku zwiastującego czekający nas pojedynek.
 Biało Niebieski

patryk1989@wp.pl, lat 35
 http://www.youtube.com/watch?v=_NjdfZHKJ1I
 Iława, Środa 13-05-2009

15576. 
Odnośnie wpisu numer: 15575

Barbarzyńcy nadchodzą!
Dla obecnych elit nie znaczy nic, żaden krajobraz co Polski obrazem, tylko kasiora za plac pozyskana.
Spójrzmy na pradolinę Drwęcy od strony Gromot. Ona pustynnieje, gdyż wycinane są wszystkie stare wierzby, 200-letnie, teraz krzewy na opał, które nad rzeką porastały. Masakra.
 Gospodarz
 Środa 13-05-2009

15575. 
Przeciwko wycince – list otwarty

Z dzisiejszego wydania Kuriera iławskiego (z działu „listy czytelników”, str. 14. - list pana mgr inż. Andrzeja de Truszczyńskiego) dowiadujemy się o pracach, zmierzających do wycinki drzew nad rzeką Sandela, przy tak zwanej strzelnicy.
Osoby, które nie mieszkają w Lubawie, informuję, że wyżej wspomniany teren jest całym kompleksem różnorakiego drzewostanu, który może, czy wręcz powinien być uważany za bardzo istotny ekosystem zamieszkiwany przez wiele gatunków ptaków, gadów i płazów.
W poczynaniach pana burmistrza Edmunda Standary, jak zwykle zresztą, niepokojącym może się wydawać doszczętny brak myślenia perspektywicznego, związanego z rozwojem Lubawy w ramach już nie tyle ekologii, co chociażby elementarnej troski o tak zwany kapitał przyrody zielonej. Przynajmniej raz, bezpośrednio, wspominałem o tym fakcie, odwołując się moim felietonem do procederu znikania wiekowych, niezwykłej urody drzew w naszym mieście. Wycięty został w pień pas zieleni do Lip, a także pas drzewostanu, towarzyszący ulicy Borek. Mniej, lub bardziej zasadne postępowanie pana burmistrza Standary powinno oferować cokolwiek w zamian. Powtarzam - cokolwiek! Tymczasem pan ten, przy zaistnieniu każdej tego typu sytuacji, zdaje się bredzić, plecąc trzy po trzy wyborcom o krytym basenie, tudzież o szklanych windach. Mierzić może taka postawa tym bardziej, jeśli się uwzględni wykształcenie o profilu „wybitnie” biologicznym pana Standary, jak również jego niegdysiejsze dyrektorowanie Parkowi Wzgórz Dylewskich.
Ośmielę się zapytać wprost: czy miłościwie nam panujący Edmund Standara być może tym razem ma do zaoferowania w zamian cokolwiek sensownego Lubawie?
Ujmując sprawę z prawnego i obyczajowego punktu widzenia, jestem zmuszony zapytać się pana burmistrza i osoby bezpośrednio odpowiedzialne za wycinkę drzew przy Sandeli:

1. czy została wykonana w danej sprawie jakakolwiek analiza środowiskowa, określająca korelacje zachodzące w danym ekosystemie?

2. jeśli takowa analiza nie została poczyniona, proszę o wyjaśnienie, dlaczego nie poczyniono w tym kierunku stosownych starań?

3. jeżeli analiza została wykonana, proszę o wyszczególnienie gatunków zamieszkujących ekosystem (włącznie z gatunkami prawnie chronionymi, gatunkami, wobec których występuje obawa przebywania w czasie wycinki drzewostanu na lęgowisku, a także gatunkami, które – tracąc bezpowrotnie miejsce zasiedlenia – będą zmuszone wyemigrować z terytorium miasta).

I ostatnie pytanie (raczej osobiste), skierowane do pana Burmistrza: jako że jestem niepohamowanym miłośnikiem gadów (proszę nie mylić z gadzinami), chciałem się pana Standary zapytać, czy niszcząc miejsce(a) lęgowe zaskrońców (gatunku podlegającego ochronie), przewidział w swoim działaniu konieczność zakupienia odpowiednich inkubatorów i odszukania, wydobycia, i przede wszystkim odchowania młodych zaskrońców?
Na zakończenie wspomnę o jakże znaczącym zjawisku występowania (ponownego wystąpienia) w granicach miasta Lubawa miejsc lęgowych bażantów. Wspomnę także, w kontekście sprawy poruszonej wyżej, że – ujmując zagadnienie najprościej – polityka totalnej, bezmyślnej wycinki drzewostanu przyrzecznego, tudzież nadrzecznego (i nie tylko), prowadzona z taką determinacją przez pana burmistrza Edmunda Standarę, może mieszkańców Lubawy pozbawić w przyszłości również i tego widoku jakże wspaniałych ptaków. A przecież moja ograniczona wiedza w danym temacie może tym otwartym listem ledwie zasygnalizować nadużycie, bo przecież tuż obok Lubawy, chwil temu ledwie kilka, ekolodzy odkryli jakiś bardzo rzadki gatunek płazów...
 Tomek Orlicz
 Środa 13-05-2009

15574. 
Zanosi się na większy bankiet w sobotę 23 maja o godzinie [...]
z udziałem pajaca-kabareciarza Pazurki. Bankiet na okoliczność
przecięcia wstążki w iławskiej galereji sztuki wszelakiej.
 Agent CIA
 Środa 13-05-2009

15573. 
Odnośnie wpisu numer: 15571

Kierowcy narzekają na pochyłość ronda przy poczcie, gdzie łatwo się
ześliznąć po tych kwadratowych kamieniach. Podobnie jest na innych
rondach.
W Iławie potrzebne są jeszcze inne ronda. Np. szczególnie przy przy skarbówce, przy SP-4, przy LO, za tartakiem na wyjazd na Susz, ale
wiele ich nie powstanie, gdyż nie są w transparentnym miejscu Iławy.
Raz jeszcze powtarzam: aby pozbyć się rygla, benity, ptaszków, to
należy inaczej zagłosować.
 Gospodarz
 Środa 13-05-2009

15571. 
Odnośnie wpisu numer: 15555

Zadowoleni ??? z czego kretynie ??? że jadąc od 1 maja/sobieskiego/mickiewicza na nową wieś(na przykład) , jak zamkną przejazd to nawet do "rampy" nie dojedziesz ? zapytaj ptasiego lub jego pretorianki beni czy firma płaci dalej za zajmowanie i blokowanie ruchu w całym mieście ?? bo za 2 miesiące 2008 roku dali "na tacę" tyle co w tydzień zużyły więcej ON autobusy KM na objazdy.
a inna sprawa. "nowe" rondo koło poczty i piasek /kamienie/ jakieś śmieci spływające/wysypujące się z niego i zagrożenie dla motocyklistów / skuterzystów / rowerzystów jadących od "ratusza" w stronę ulicy Kościuszki . zagrożenie wynikające z możliwości poślizgu na takim czymś i doznania urazu.
I nawet nie będąc zwolennikiem PiS i SLD mam ochotę i powiem to:
ptasi burek z platformersów niszczy i gnębi miasto bardziej niż czerwony masa. wiem że to boli (ciebie pewnie nie) ale taka jest prawda.
Pozdrawiam PRAWDZIWYCH Iławian.
ps. masz ochotę na sparing w realu śmieciarzu ?? jak tak, daj znak na forum, podam ci namiary i podyskutujemy.
ps2. podejrzewam kim jesteś i wiem że się leczysz, no cóż, troszkę cię to usprawiedliwia
ps3. wróciłem, bo jak widzę co się dzieje w Iławie, co Znajomi mówią o utrudnieniach , o samowoli władzy to...
 Iławianin, lat 48
 iława, Wtorek 12-05-2009

15570. 
Odnośnie wpisu numer: 15565

Od dłuższego czasu strona tytułowa Kuriera to tabloid rodem z Niemiec.
Tragedie, wypadki, zgony, nieuleczalne choroby, patologie... ufffffffffff!
 Eskulapski
 Wtorek 12-05-2009

15569. 
Odnośnie wpisu numer: 15557

Trochę jeździłem, może nie po świecie, ale po Europie i w takich np. Włoszech czy Francji tych rond niemało widziałem. Mnie nie zachwycają na ten przykład ronda giganty, które u nas jak ściana wyrastają na środku drogi, gdzie kierowca auta osobowego nie jest w stanie zobaczyć, co jest z ronda drugiej strony. Wydaje się, że rondo przy Kr. Jadzi przyda się, bo jednak jakoś trzeba rozładować ruch przed Galerią a nie pozwalać na rajdy naszych domorosłych wyścigowców.
 Eskulapski
 Wtorek 12-05-2009

15566. 
Odnośnie wpisu numer: 15507

Jak to Jarosław Synowiec napisał :"...Prof. Achremczyk znany jest z wyważonych poglądów"-miał dobre podstawy , wyważania poglądów uczył się w cenzurze PRL -uznanej za przystawkę SB.
Synowiec nie chciał o tym wiedzieć , czy miał powody by to pominąć ?
 jaś /48lat/
 Wtorek 12-05-2009
Odp. 
Z tymi swoimi insynuacjami możesz wskoczyć na drzewo.
Podpisz się bohaterze, żeby ogół na forum wiedział jaki
z ciebie jest zawodnik, to wtedy ci Synowiec odpowie.
Raczej!
Ależ wy chłopcy jesteście niewypasieni..... Synowiec,
Synowiec, Synowiec, Synowiec, Synowiec, Synowiec,
Synowiec, Synowiec, Synowiec, Synowiec, Synowiec,
Synowiec, Synowiec, Synowiec, Synowiec, Synowiec.
Syyyyyyyynnnnnnnooooooowwwwwwwieeeeeeeeeec.
:-))
 moderator
 Wtorek 12-05-2009

15565. 
Jutro środa!
Już dziś zapraszamy do zapoznania się ze świeżutką jedynką Kuriera.
 KURIERZY
 http://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 Wtorek 12-05-2009

15564. 
Odnośnie wpisu numer: 15559

Widzę Jocie, że masz gotową receptę na naprawę Przenajświętszej Rzeczypospolitej. Pozostaje mi jedynie pogratulować iluzorycznej
pewności siebie. Zapamiętaj jednak, że Prawda, póki co, jest na razie
po naszej stronie. I nic nie wskazuje na to, żeby taki stan rzeczy miał
się w przyszłości zmienić!
 Tomek Orlicz
 Wtorek 12-05-2009

15563. 
Odnośnie wpisu numer: 15559

Za to ten sam naumiały promotor iławskich historyków jest autorem monografii Iławy i wielu innych książek o naszym mieście Iławie.
Piękne koneksje rzekłabym.
 Misia
 Wtorek 12-05-2009

15562. 
Słyszałem rozmowę radnego Eugeniusza Dembka na temat ostatniej sesji Rady Miasta [w Iławie]. Włos dęba staje na głowie.
Burmistrz Ptasznik [PO] chwalił się wszem i wobec 18. miejscem Iławy w jakimś krajowym rankingu inwestycyjnym. Ponoć radny Henryk Witkowski [PiS] zapytał wtedy Ptasznika jakiego przedziału czasowego dotyczy owe osiągnięcie, lecz burmistrz przyznał się wtedy, że... nie wie!
Po sesji ponoć radni rzucili się sprawdzać ten temat i okazało się, że... chodziło tak naprawdę o okres, gdy rządził poprzedni burmistrz Jarosław Maśkiewicz.
Tak oto Ptasznik zerżnął klasówkę ze swojego poprzednika, który był cienki bo cienki, ale żeby jeszcze z niego zżynać!!! :-))
 piśmienny
 Wtorek 12-05-2009

15561. 
Odnośnie wpisu numer: 15548

cd GRY
Czuję swąd liska... cdn
 oko
 Wtorek 12-05-2009

15560. 
Odnośnie wpisu numer: 15557

Ooo , skąd ta pewność? Tak się składa , że najlepiej rozwiązaną komunikację drogową w tzw. Europie posiada bodajże Holandia. Tam jest rondo czasami co 200 metrów i nie przeszkadza to nikomu. Jest też tzw. inteligentna sygnalizacja świetlna, działająca z różną częstotliwością sygnałów w zależności od natężenia ruchu. A ronda psze Pana są NAWET na wsiach, gdzie w Polsce przyjęło się,że jak nie ma ronda to nie miejscowość :) Fakt,że jest to państwo wielkości naszego województwa wcale nie zwalnia ich(Holendrów) z ciągłych udoskonaleń. W okolicy Amsterdamu jest kilka autostrad , które dobitnie pokazują gdzie my jesteśmy.
 zainteresowany
 Wtorek 12-05-2009

15559. 
Odnośnie wpisu numer: 15558

I bardzo dobrze. Miejsce pitbullów faszystowskiej komuny jest na śmietniku historii, a nie przy Ołtarzu Prawdy.
 J-23
 Wtorek 12-05-2009

15558. 
Odnośnie wpisu numer: 15507

Pan profesor Achremczyk już zakończył swą karierę w olsztyńskim oddziale IPN-u. Pstryk! I nie ma człowieka... Kto następny?
 Tomek Orlicz
 Wtorek 12-05-2009

15557. 
Odnośnie wpisu numer: 15555

Nie wydziwiaj eskulapski, gdyż nienormalna to sytuacja, kiedy w mieście co 100-150 metrów wypasione ronda sobie fundujemy. Niestety nie masz racji w tym co powiadasz.
Przejedź się po świecie stokrotnie od Polski bogatszym, a przekonasz się że ronda - wszem - budują, ale symboliczne, gdzie ruch tego wymaga. Jeśli budowałbyś z własnej kieszonki, to może więcej baczył byś na cenę ronda. Nie myśl, że popieram rondo takie przy budowlance. Ono nieco za skromne, jednak swoją funkcję wypełnia.
Powinieneś znać takie przysłowie: Oszczędnością i pracą narody się bogacą. My, Polacy, mamy wadę wielkości, czyli megalomanii.
 Gospodarz
 Wtorek 12-05-2009

15556. 
Odnośnie wpisu numer: 15552

A po co nam jakieś radio? Pod Iławą Matka Boska (jak niektórzy mówią)
jest na drzewie? Nie ma potrzeby włączać radio lub iść do księdza - wystarczy przejść się do lasu.
 Eskulapski
 Wtorek 12-05-2009

15555. 
Odnośnie wpisu numer: 15542

Ruszyła budowa kolejnego ronda w Iławie.
Zaskoczony jestem, że jeszcze nie pojawiły się komentarze, oczywiście
w tradycyjnie negatywnym tonie: że blokowany jest ruch, że nie mamy
na to pieniędzy, że za dużo już rond, że nie ma jak dojechać do Yellow,
że burmistrz "klepnął" remont za nasze pieniądze, a on - wiadomo - ma niejasne papiery, że nie można robić wyścigów po dyskotece, że to wina
Platformy itd. itp.
A może? (z nieśmiałością pytam) jesteśmy zadowoleni?
 Eskulapski
 Wtorek 12-05-2009

15552. 
Tym razem odniosę się do zauważonej lecz niespodziewanemu społecznie zjawisku duchowości Radio Maryja, o czym donoszą socjolodzy.
Moher zawsze zostanie żywy jak Lenin w ideologi, z tym że moher się odnawia niczym ogon jaszczurki, gdyż jak jeden wymiera, drugi stoi u wrót Niebios i szuka Boga. Nie Tuska ani Kaczora, nawet nie Glempa i Dziwisza. Moher Jedynego Boga, i znajduje słuchając Radio Maryja. Często zauważyć można, jak podupadły na duchu zwiędnięty starzec, czasem młodszy w spośród naszych znajomych, którzy nie wierzyli w Boga, przed śmiercią znajdują go, słuchając radia Maryjnego z Torunia.
I wybierają się do proboszcza do spowiedzi.
 Męczennik Polski
 http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title,Nikt-nie-przewidzi...
 Wtorek 12-05-2009

15551. 
Odnośnie wpisu numer: 15352

Drogi Kurierze, jestem rozczarowana tekstem o podciętych lipach. [...] Czy ktoś mówił o podciętych gałęziach? Nie! Czy ktoś miał pretensje o wycięte chore lipy ? Nie! Chodziło o podcięte cztery lipy, które - na Boga! - widać gołym okiem z drogi. Droga redakcjo, jeśli tu byliście (a tak obiecaliście) to możecie potwierdzić, a nie robicie zdjęcia, wstawiacie do gazety podciętych gałęzi z tekstem: „Miłośnicy przyrody...”. [...] Przecież one nie utrudniają widoczności, a poza tym jest ograniczenie do 60 km/h! Wystarczy przestrzegać. I jeszcze: Mieczysława Tylka jest organizatorem ruchu autobusowego??? Z jakiej paki? Jeśli jest osobą publiczną to niech się wypowie. A może warto ten temat pociągnąć dalej. Czy Kurier mógłby odpowiedzieć? Dziękuję.
 Dorota
 Wtorek 12-05-2009
Odp. 
Nasza dziennikarka była na drodze Franciszkowo-Mątyki i zrobiła zdjęcia, na których widać pnie po ściętych drzewach lub drzewa z przyciętymi gałęziami. To, co widzieliśmy - opisaliśmy. Nie wiem co ma Pani na myśli pisząc "podcięte lipy", dlatego proszę o przesłanie własnych zdjęć - mogą być zrobione nawet komórką.
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

naczelny@kurier-ilawski.pl
  3611024
 tel. 608 177-158, Wtorek 12-05-2009

15550. 
Mam pytanie.
Co zrobić z sąsiadem, który ma 6 samochodów na parkingu i żadnym nie jeździ. Wszystkie to wraki blokujące miejsca parkingowe. Była już straż miejska, ale oni to się nadają... Zobaczyli i pojechali.
Przecież tak nie może być. Może ktoś miał podobny problem. PISZCIE.
 TINA
 Poniedziałek 11-05-2009
Odp. 
Napisz w e-mailem na adres redakcja@kurier-ilawski.pl
więcej szczegółów, a zwłaszcza namiary tego parkingu
i adres na uciążliwego sąsiada.
Redakcja oczywiście chętnie podejmie tę interwencję.
 moderator
 Wtorek 12-05-2009

15549. 
Odnośnie wpisu numer: 15544

Bolek, a dlaczego tobie już nie podoba się twoje chrzestne imię "Adam"
i twoja dawna kochanka?
 Lolek
 Poniedziałek 11-05-2009

15548. 
Odnośnie wpisu numer: 15539

A ja zapraszam do GRY.
Podobno widziano liska w brukselce... cdn.
A może ktoś coś dopisze.
 oko
 Poniedziałek 11-05-2009

15547. 
Nigdy nie spodziewałem się, iż w czasach demokracji ludowej dojdą do
władzy tak aroganccy osobnicy, jak Rygielski i Hordejukowa. Osobnicy,
którzy nie widzą racji innych, czyli rozpanoszył się typowy w czasach
gierkowskich woluntaryzm.
Szanowni obywatele i obywatelki! My, żyjący w państwie obywatelskim,
mamy całkowitą szansę odwołania przy urnach wyborczych i wybrania innych ludzi do władz miasta.
Pamiętajcie! To nie oni rządzą tym krajem i miastem, a MY rządzimy,
by móc wybrać odpowiednich ludzi.
 Męczennik Polski
 Poniedziałek 11-05-2009

15546. 
Odnośnie wpisu numer: 15544

Boluś! O Matko Święta! A kto to jest ta "Lady Wariograf"...?
 Ola Mała
 Poniedziałek 11-05-2009

15545. 
Odnośnie wpisu numer: 15544

Bolku! Jak mogłeś pominąć, zapomniawszy o Benito Hordejukowej.
Przecież ONA jest ich ciałem i krwią.
 kogut na wieży
 Poniedziałek 11-05-2009

15544. 
Odnośnie wpisu numer: 15482

Dziękujemy Ci Panie Boże, że obdarzyłeś Iławę takimi geniuszami jak panowie Maciej Rygielski i K. Lisek. Ich intelekt przyćmiewa dokonania współczesnych myślicieli w osobach Kim Ir Sena i Kim Dzong Ila. Ich zmysł do gospodarowania i zarządzania finansami bije na łeb na szyję niemrawe dokonania Billa Gates`a. Te dwa wspaniałe umysły dały się poznać społeczeństwu Iławy z jak najlepszej strony.
Pierwszy wiele dokonał będąc nauczycielem, a teraz opętany manią likwidacji, najpierw szpital, teraz szkoła nr 6, którą postanowił po kawałku przenieść "szóstkę" do Kisielic. Jego dalekowzroczna wizja, będąca ucieleśnieniem jego intelektu, zostanie zapewne wdrożona w życie. Niepełnosprawne dzieci to nie lekarze. Nie znajdą poparcia wśród iławskiej społeczności, o czym świadczy masa wpisów na forum odnośnie tego tematu poruszanego w ostatnim KI.
Natomiast druga znakomita osobistość wybiła się po słynnym koncercie współfinansowanym przez Lady Wariograf. Wystarczyło to, aby światłe społeczeństwo iławskiego grodu gremialnie wybrało, człowieka wielkiego charakteru, do Sejmu. Teraz pewnie pomoże się mu w zdobyciu upragnionego krzesła europosła. Jak to dumnie brzmi europoseł Lisek.
A zapomniałbym - wcześniej przyszły europoseł zasłynął ze skutecznego zarządzania świętej pamięci firmą Campus sp. z o.o. Tak skutecznego, że już nie ma.
Jeszcze raz dziękujemy Ci panie Boże, że tak wielkie umysły (p. Rygielski i p. Lisek) mogą realizować się w Iławie, a my zwykli obywatele, możemy czerpać z ich wielkości.
 Bolek
 Poniedziałek 11-05-2009

15543. 
PODZIĘKOWANIE

Kończąc z dniem 15 maja obowiązki Komendanta Powiatowego Policji
w Iławie, składam najserdeczniejsze podziękowania społeczeństwu
powiatu iławskiego, przedstawicielom samorządów, przewodniczącym
i radnym rad powiatu, miast i gmin, przedstawicielom i pracownikom
służb i inspekcji, placówek oświatowych, kierownictwu podmiotów
gospodarczych – za aktywną współpracę w zakresie zapewnienia
bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie iławskim.

Osobne, gorące podziękowania za wspólną służbę przekazuję na ręce
policjantów i pracowników policji, życząc dalszych sukcesów w życiu
zawodowym i osobistym.
 insp. PIOTR MATEUSIAK
 Poniedziałek 11-05-2009

15542. 
Zmiana organizacji ruchu
w związku z przebudową
ul. Królowej Jadwigi w Iławie

W poniedziałek 9 maja SKANSKA rozpoczęła remont ulicy Królowej Jadwigi w Iławie na odcinku od ulicy Niepodległości do skrzyżowania ulic Królowej Jadwigi i ulicy Sobieskiego.

Odcinki wymienionych ulic, na których prowadzone będą prace, zostały wyłączone z ruchu samochodowego na dwa miesiące. W tym czasie ruch pieszych w rejonie przebudowywanych ulic również będzie utrudniony, a przy ul. Królowej Jadwigi w obrębie budowy – niemożliwy. Z uwagi na bezpieczeństwo, pieszych prosimy o nie wchodzenie na teren budowy.

W związku z budową ronda zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic
Sobieskiego i Królowej Jadwigi. Obie ulice będą wyłączone z ruchu
w rejonie prowadzonych prac.

Niemożliwy będzie dojazd do ulicy Królowej Jadwigi od strony ronda na ulicy Niepodległości. Do ulic Sobieskiego i Niepodległości będzie można dojechać od południowej strony miasta, ulicami Mickiewicza lub Grunwaldzką.

Firma Skanska prosi kierowców o cierpliwość i apeluje o korzystanie
z objazdów, rozwagę i ostrożną jazdę. Planowany termin zakończenia
robót to 11 lipca br.
 Agnieszka Sieracka, SKANSKA
 Poniedziałek 11-05-2009

15541. 
Polecam pizzerię [...], byłam, jadłam i wyszłam zadowolona. [...]
 głodna
 Poniedziałek 11-05-2009

15540. 
Nowa pizzeria w Iławie, to ponoć jakis produkt sieciowy.
[...] się nazywa czy tak jakoś. Przejeżdżając jakos zauważyłem.
To o niej rozpisywał się nasz kolumnista w ostatnim Kurierze?
Był ktoś tam w środku? Jadł tam ktoś?
 Eskulapski
 Niedziela 10-05-2009

15539. 
Odnośnie wpisu numer: 15538

GRA
Gdzie jest lisek? Szukaj liska? Może siedzi w opłotkach, albo czai sie w krzakach? Może czytelnicy go znajdą ? Wszak są na calym świecie? Może jest na POdleśnym, albo w Niu Jorku zamiast Fotygi? Może w PułTusku albo u Włodkowica? Albo w Anglii, wszak już po sezonie polowań. Może lisek to fatamorgana? Może pomoże nam Hans Kloss, który swego czasu rozwiązał skrót WOLF. Kto znajdzie liska czeka nagroda... Cenny uścisk małej łapki albo poklepanie ogonka. Do wyboru bez koloru.
PS.
W iławskim szpitalu nie tylko na oko można umrzeć, ale jeszcze gorszy jest uwiąd starczy. Szczególnie dla otoczenia.
 oko
 Niedziela 10-05-2009

15538. 
Odnośnie wpisu numer: 15525

W/g mnie kandydatura p. Liska do europarlamentu jest jedną z lepszych. Wystarczy obserwować jego dotychczasową pozytywną działalność w Sejmie , jego znajomość języka i spraw o których mówi ,którego pracę w odpowiednich odpowiedzialnych komisjach sejmowych widać ,aby mieć zdanie pozytywne, w przeciwieństwie do drugiego naszego posła, który tylko raz szybko odczytał coś z kartki i szybko zbiegł na swój fotel poselski.
 podatnik
 Niedziela 10-05-2009

15537. 
Odnośnie wpisu numer: 15533

Na oko w szpitalu można umrzec. Ty OKO źle kumasz. NIe ma emerytury po jednej kadencji w Europarlamencie. Zreszto Lisek leje na te 5 tysiecy złotych, ale o tym co dla Iławy zrobi, to milczysz OKO.
 Kogut na wieży
 Niedziela 10-05-2009


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 129 130 131 ... 257 258 259 260 261 262 263 264 265 ... 322 323 324 ... 386 387 388 następna ] z 388



103055809



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.